Éuick Boys werkt zich op RCL: eindelijk winst Boelee de matchwinner anval Katwijk machteloos Ton Snaterse zorgt voor verdiende: 2-1 io Floor van Duyn-Leo Pluimgraaff nekt Ter Leede Gewijzigd NEO grijpt punten Duinoord en TAVV blijken even sterk Slotolfensief DUNO baat niet SVOW geklopt in slotfase Die Haghe verliest ook van Koudekerk: 1-0 JW/KWARTET MAANDAG 22 JANUARI 1973 SPORT UI 3 de. Ro els J. te kei l'< n'd- iM; m ire|ENHE!M 'Leve de gouwe oude' schalde blij een Quick Boys- irter in de sleutelwedstrijd tegen Ter Leede. Zestien minuten padden de Katwijkers zich met verdedigen moeten bezighouden, •slissende pass bij Ter Leede bleef echter steeds uit. En toen de uitbraak aan de andere kant. Van der Heyden veroorzaak- een duel met Johan van Duyn een vrije trap, diagonaal voor oei. Floor van Duyn (37) ging hem nemen. Leo Pluymgraaf-, op ogte met de stijl van zijn oude voetbalmakker, onttrok zich aan ikking van Spaargaren. De bal kwam aan de linker kant waar >tanle bal voor het hoofd kreeg. Pluymgraaff plofte de bal al kop- in de uiterste hoek. -J1' :orebord bleef de gehele wed- op 00 staan, maar de realiteit nders. Het stond 01 voor de v. ers een voorsprong die zij niet Zw uit handen hebben gegeven. En r n ondanks het zwoegen van een gte( reugdenhil die een uitstekende 2_ ijd speelde, hetgeen ook kan gezegd van aanvoerder Ligten- liep na die treffer veel beter bij Boys vooral door een stevige op het middenveld waar het ohan en Floor van Duyn en 'an geen enkele doortocht meer Aan het stuwende werk nodige aandacht besteed. Op- ht jijk was de tomeloze arbeid die rje ,irder Remmelzwaal met krachti- nnen naar de voorste linies demonstreerde. Nico van der die vrijdagavond een telegram dat hij was geschorst, werd bij ,eede gemist. Te meer omdat ger Schoen niet tot grote daden omen. Bepaald pech had de ub bij een keihard schot van Boot. Keeper Schaap was al vers lagen. Verdoes ging vallend naar de hoek en sloeg de bal van de doellijn. Scheidsrechter Schroots, die dezelfde Sjoerd Boot later een officiële waar schuwing zou geven, had de handsbal naar hij later verklaarde niet gezien. In de tweede helft werd de strijd spannend en tevens rommelig. Hoewel Ter Leede het meest in de aanval was moest doelman Van Harskamp van de thuisclub veel meer op zijn post zijn, wanneer Leo Pluymgraaff na een dieptepass weer eens aan de haal ging. Het was dan zeer moeilijk hem af te stoppen. Ter Leede kon alleen tot aan de zestienmeterlijn indruk maken. De fysieke kracht ontbrak om tegen de stevige achterwacht van Quick Boys door te stoten en zo bleef de krappe voorsprong voor de Katwij kers behouden. TER LEEDE: Van Harskamp, Van der Niet, Spaargaren, Ligtenberg, Boot, Vreugdenhil, Van der Heyden. Schoen, Slumer (BreedijkK Van der Zwart, Krop (Zandbergen). ragment Uit de streekderby tussen Ter Leede en Quick Boys. kse Boys: negatief voetbal WIJK Teleurgesteld trokken de toeschouwers na afloop van roosteloze treffen Katwijk-Hoekse Boys richting huis. Zij had door het uiterst matige spel dat beide ploegen op de grasmat in een allerminst plezierige middag achter de rug. jkHoekse Boys werd vooral roevige vertoning door de wat eve instelling van Hoekse Boys, iet slechts één bedoeling naar jk getrokken leek te zijn: niet zen. Op zichzelf niet zo'n vreem- ivatting, omdat de Hoek van iders matig geklasseerd staan op iglijst, maar aan de andere kant voor een leuke middag voetbal, jk domineerde voor eigen pu- over alle linies. Doelpunten le- n de vaak aantrekkelijke combi van de thuisclub echter niet mdat Hoekse Boys voor het door ger verdedigde doel een haag lelers optrok, die het de Katwijk- llers wel haast onmogelijk e de combinaties met het maken oelpunten af te ronden, kreeg Katwijk kansen. Doelman ager bewees echter zijn vak te lan door uitstekend op te treden hoten van Van der Plas, Haas- De Vreugd en Schaap. De Jager daarbij overigens tot tweemaal teun van het houtwerk, want van Schaap en De Best stuitten n zijn bereik op het houtwerk Be Boys kwam eigenlijk nauwe- aan offensieve daden toe. Met als g dat Katwijk-doelman Koele- goed geassisteerd door het cen- verdedigingskoppel Kruyt-Guyt 81 niet de gelegenheid kreeg de in te warmen. !T 'Mannen van zaken en [heid in een negentiende eeuws (Delft)' is de titel van de die prof. dr. J. A. de Jonge uit ilveen woensdagavond 31 januari icht uur in 'De Open Deur' terom 88) houdt voor 'Delfia Ba- um'. Drs. R. S. Ie Poole spreekt ardagavond 25 januari om acht in het Lab. voor Geodesie alweg 4 over 'Waarnemingen de synthese radio-telescoop te ferbork voor de Ned. Ver. voor en Sterrenkunde afd. Delft. De tweede helft gaf eenzelfde beeld te zien. Ook nu een op alle fronten beter Katwijk dat echter door het sterke verdedigen van Hoekse Boys niet tot het heiligdom van doelman de Jager kon doordringen. Hoekse Boys kwam ook in die fase nauwelijks tot aanvallen toe, hetgeen overigens voor een belangrijk deel was toe te schrijven aan het uitstekende midden veldspel van Katwijk, en dan met name van Jan van der Plas en aan voerder Leen de Best. Nu we toch aan het noemen van namen toe zijn. Een aparte vermelding 'verdient' scheidsrechter Van der Lin den, die in Katwijk duidelijk heeft laten zien nog ver van de top af te zijn. Om nog een tikkeltje duidelijker te zijn: fluiten in de vierde klas lijkt op het ogenblik nog te moeilijk voor hem te zijn. NEODOS'37 3—2. Met een sterk gewijzigd elftal heeft een hard wer kende NEO kostbare winst gepakt tegen DOS'37 uit Vriezenveen dat des tijds thuis met 50 van de Sprangse formatie had gewonnen. Na 30 min. werd het 10 dankzij uitblinker Wim de Rooy na een pass van Vos, maar drie minuten later was het gelijk. In de 20ste min. van de tweede helft scoorde De Rooy weer, nu uit aange ven van Chabot en toen ging het beter want De Rooy maakte er in de 30ste min. ook 3—1 van. Vijf minuten voor tijd werd het nog spannend toen NEO voor buitenspel bleef staan, maar de goed leidende arbiter v. Els- wijk de DOS-treffer die volgde goed keurde. Maar NEO liet zich niet meer vangen, zo evenmin een van de DOS- spelcrs die kort voor tijd natrapte en door enkele toeschouwers dreigde te v/orden gemolesteerd. Het bestuur van NEO greep in. Quick Boys-doelman Floor Schaap treedt handelend op tegen Ter Leede. SIZO—KENNEMERLAND 2-1. Aan voerder Lunk van Kennemerland van de bezoekers gaf al in de zesde mi nuut een inspirerend voorbeeld. Vie rentwintig minuten beleefden de be zoekers er vreugde aan. Precies na een half uur spelen kwam er een vlotte één-twee combinatie tussen Bob de Jong en Gerard Hoogkamer. Hoog kamer richtte juist en de gelijkmaker was een feit (1-1). Ondanks het minder prettige weer werd het een levendige wedstrijd. De derdeklassers uit West I bleken over technisch goede spelers te beschikken wat in de wederzijdse vlotte combina ties tot uiting kwam. Zo wisten De Jong en Hoogkamer nog enige malen uiterst fel door te breken. De verdedi ging van Kennemerland wist echter goed stand te houden in het sport park aan de Weeresteinstraat. Ook in de tweede helft had de thuis club het beste van het spel. De aan valsdrift werd opnieuw door onder andere De Jong tot uiting gebracht. Een onverwacht fel schot werd op daverende wijze door een uiterst koel reagerende Kennemerland-goalie over het hekwerk gejaagd. Diezelfde De Jong, die overal ter plaatse was, nam op uitstekende wijze een vrije trap. De bal belandde in het doel doch scheidsrechter Verschuur NAALDWIJK Ir. A.de Zeeuw, directeur agrarische produktie, ver werking en afzet van het ministerie van landbouw en visserij, zal vrijdag S februari om 2 uur het kortgeleden gereedgekomen bedrijfsgebouw van het Proefstation voor de Groenten- en fruitteelt onder glas officieel in ge bruik stellen. QUICK BOYS: Schaap, Remmelzwaal, 1 Mouter, Haasnoot, Verdoes, Pan, F. van Duyn, J. van Duyn, J. van der Plas (G. van der Plas), Pluymgraaff. Klinkenberg. ANDRIES TROUWBORST Aanvallend Sportlust verliest TAVV—DUINOORD 1—1. Een aan trekkelijke wedstrijd tussen twee ploegen die de aanval niet schuwden. Vooral in de eerste helft had dat een uiterst levendige strijd tot gevolg. Slechts de 'jus', het maken van doel punten. ontbrak in die fase. Dat werd in de tweede, iets minder aantrekke lijke helft, beter geregeld. Eerst sooorde De Roo na een kwartier voor Duinoord, daarna, tien minuten voor het einde, was het Koopman die TAVV naast Duinoord schoot. ARCTOGR. Volkomen gelijk- opgaande wedstrijd, waarin de beide verdedigingen overheersten. In de eerste helft speelde de strijd zich af op het middenveld, waarbij Ederveen van ARC zich onderscheidde met tal van uitstekende acties. Ook in de tweede helft een gelijkopgaande strijd, waarbij ARC echter vooral technisch toch wel het betere van het spel had. Volkomen terecht werd dat na twintig minuten gehonoreerd met een treffer van Van Duin. Enigszins tegen de verhouding in slaagde Eder veen er daarna nog in TOGR op een té grote 20 achterstand te zetten. UNICUM—LISSER BOYS 1—1. In de eerste helft had Unicum het duel reeds moeten beslissen. De Rotter damse voorhoede liet echter te veel kansen liggen om Lisser Boys op een achterstand te zetten. De bezoekers deden het beter. De enige kans die Lisser Boys in de eerste helft kreeg leverde meteen een doelpunt op, ge scoord door Overdevest, met behulp overigens van Unicum-verdediger Knopperts. In de tweede helft een wat beter spelend Lisser Boys, dat echter in plaats van 'weglopen', de gelijkmaker moest toestaan toen :Ver- maat na een kwartier 11 scoorcFe. SV'35MONSTER 21. Een overwe gend sterker SV heeft het moeilijker gehad dan van te voren voorspeld was. Dat kwam vooral omdat de ach terste linie van Monster er uitstekend het oog op had. SV kwam in de eerste helft dan ook niet verder dan een treffeifcvan Harteveld. Dat was overi gens niet voldoende om de rust met een oorsprong in te gaan, want enke le minuten voor het rustsignaal scoor de Looven uit een strafschop de ge lijkmaker. In de tweede helft opnieuw een beter SV dat echter tot een kwartier voor het einde moest wach ten eer andermaal Harteveld kon sco ren. OEGSTGEEST—HERMANDAD 0—1. Een sterker Oegstgeest heeft een enigszins ongelukkige nederlaag gele den tegor Hermandad, Oegstgeest had het verlies overigens aan zichzelf te wijten. Zowel in de eerste als in de tweede helft namelijk verzuimden de Oegstgeest-aanvallers kansen in doel punten om te zetten. Qok Hermandad kwam aanvallend veel te kort, waar door Oegstgeest aanvankelijk moeite loos de 'nul' kon handhaven. Een foutje van een der Oegstgeest verdedi gers werd Hermandad echter fataal, omdat Bonsink koelbloedig reageerde: 0—1 Capellc—ZWAMMERDAM 0—1. On der bezielende leiding van scheids rechter Sman bestreden Capelle en Zwammerdam elkaar op uiterst spor tieve wijze. Dat gebeurde in een niet onaantrekkelijk duel, waarbij een ge lijkspel de verhoudingen het beste weergegeven zou hebben. Zo ver kwam het echter niet omdat Zwam- merdam via Koopman de volle buit naar zich toe trok. Capelle miste te veel kansen. LEIDSCHENDAM De Ned. Chr, Bond van Overheidspersoneel afd. Leidschendam houdt op maandaga vond 29 januari om 8 uur in het dienstencentrum van Duivenvoorde een ledenvergadering, waar om het Program van Actie zal worden bespro ken en bestuursleden zullen worden (her)kozen. LEIDERDORP RCL heeft zich op eigen terrein hersteld van de slechte beurt die de Leiderdorpers twee weken geleden tegen Altius maakten. Voor het eerst sinds drie weken konden de Leiderdorpse aanhang derhalve opgeruimd het speelveld verlaten. Na de nederlaag tegen Altius en de puntenverdeling tegen DESTO boekte RCL nu na melijk een kostbare 1-0 overwinning op Sportlust, waardoor de Lei derdorpers volop in de running blijven in de kampioensstrijd. RCL maakte overigens ook tegen Sportlust nauwelijks indruk. Ook dit maal namen de Leiderdorpers de za ken namelijk wat al te gemakkelijk op, waardoor de aanhang nog vele minuutjes in onzekerheid omtrent de uitslag bleef verkeren. RCL heeft een goed voetbal spelende ploeg. Vooral op het middenveld lie pen de combinaties soepel. Noncha lant schieten van Ederveen,- De Lange en De Ruyter stelde Sportlust-doel- man Van der Kolk echter in staat steeds net op tijd in te grijpen. In de eerste helft wogen beide ploe gen redelijk tegen elkaar op. Ook Sportlust namelijk probeerde de aan val te zoeken. Verder dan een kans voor Rombouts kwamen de bezoekers echter niet. Ook RCL wist de juiste weg naar het doel niet te vinden. De Lange en Holl waren er nog het dichtste bij, maar hun schoten vlogen net langs de verkeerde kant van de paal. Ook in de tweede helft een over alle linies enigszins sterker RCL, dat ech ter tot de dertiende minuut moest wachten eer het overwicht eindelijk ook in de score tot uitdrukking kwam. Het doelpunt werd gescoord door De Ruyter. die ongehinderd door de Sportlust-defensie mocht soliëren. RCL heeft na het veroveren van de voorsprong weinig moeite gehad die te consolideren. Zelfs waren Holl, De Lange en Ederveen nog dichtbij een Hennie Camphorst bejubelde man SZCSMS 01. Camphorst was na afloop van SZCSMS een bejubeld SMSaanvaller. Halverwege de twee de helft was hij het namelijk die SMS naar een verdiende overwinning tilde in de strijd tegen SZC, dat zich met oog op het dreigende degradatiespook met hand en tand verzette. Het werd overigens geen al te beste wedstrijd, waaraan scheidsrechter Serpentier overigens geen schuld had, de man-in- het-zwart leidde namelijk goed. PPSC—DUNO 1—0. Hoewel PPSC technisch iets meer vaardigheid toon de was er van krachtsverschil nauwe lijks sprake. Aan weerszijden werd aanvallend voetbal geëtaleerd. Twintig minuten na de pauze registreerde Piet var. Veen de enige goal. DUNO, dat het middenveld veelal oversloeg, zette in de slotfase de Schiedamse vest onder zware druk. Het was in deze periode voor een groot deel te danken aan het uitstekende werk van doel man Rost, dat er geen verandering meer kwam in deze stand. Bovendien redde Kalkhoven een keer op de doel lijn. Goede leiding arbiter Wolffen- buttel. tweede treffer. Sportlust kwam in de slotfase niet verder dan weinig geluk kige schoten van Rombouts en De Boer. Rijnsburgse Boys houdt stand: 1-1 IJMUIDEN—RIJNSBURGSE BOYS 11. In deze fase van de competitie betelcent elk winstpuntje voor Rijns burgse Boys een 'overwinning'. Zeker als het tegen een hooggeklasseerclc formatie als IJmuiden gaat En dat nog wel in het Hoogovengebied. De Boys hebben er echter wel keihard voor moeten werken en danken het succes voor een groot deel aan de andermaal sterk spelende achterhoede. In een sportieve wedstrijd onder lei ding van de redelijk leidende scheids rechter Schook uit Harderwijk toon den beide formaties al van meet af aan veel inzet. Krachtsverschil was er ondanks de duidelijk betere klasse ring van IJmuiden nauwelijks al was het wel de thuisclub die na 30 minu ten kon doelpunten. Ton Verschoor drukte Rijnsburgse Boys naar een 1 0 achterstand en wetend hoe moeilijk het voor de gastploeg is om te scoren stond de formatie van secretaris Breedijk er bepaald niet rooskleurig voor. in een spannende tweede helft waarin IJmuiden alles uit de kast haalde om door te drukken kreeg Rijnsburgse Boys na twaalf minuten een strafschop te nemen. Anne Ou- wersloot liet die kans niet liggen en zorgde voor 11. Toen was het een kwestie van vasthouden en dat lukte wonderwel dankzij knap verdedigen van de Boys hoewel IJmuiden het vooral in de slotfase de geelzwarten wel bijzonder moeilijk heeft gemaakt. Maar het ene dure winstpuntje liet men niet meer glippen. keurde de treffer af omdat hij een overtreding had geconstateerd. Toch kreeg Sizo loon naar werken. Leo Ham zette deskundig voor, de bal werd uit de doelmond gejaagd. Doch niet ver genoeg. Ton Snaterse ving de bal weer terug en stuurde hem kogel- hard in de doelrichting. Voor de Ken- nemerland-defensie was er geen hou den meer aan (2-1). Het publiek had voor deze gave treffer graag een ap-* plausje over. De overwinning was ver diend na een sportieve wedstrijd zon der één enkele wanklank. SVOW—HVO 1—2 Een bijzonder aantrekkelijke wedstrijd, waarin beide ploegen zich uitstekend aanpasten aan de moeilijke terreinomstandigheden. Vooral in de eerste helft legden beide ploegen vaak bijzonder aantrekkelijke combinaties op de grasmat. Doelpun ten leverde dat echter niet op. De tweede helft bracht dat echter wel. Het duurde overigens tot een kwar tier voor het einde eer HVO via Schilder, die een strafschop benutte, de leiding nam. Binnen drie minuten bracht Van der Wetering SVOW ech ter weer naast de Vlaardingers. In de spannende slotfase trok HV© vier mi nuten voor het einde via Born aan het langste eind: 12. DEVJODSVP 03. Onder uitsteken de leiding van scheidsrechter Kaste- lijn ontspon zich in Den Haag een uiterst aantrekkelijke wedstrijd tussen twee ploegen die weigerden het ac cent op de verdediging te leggen. Van een gelijkopgaande strijd was overi gens nauwelijks sprake omdat DSVP alle facetten van het edele voetbal spel, althans deze middag, beter onder de knie had dan Devjo. Vooral op het middenveld overtroefden de bezoekers Devjo volkomen, met als gevolg dat de achterste linie van Devjo de han den vol had aan de offensieve daden van de bezoekers. Tot driemaal toe zelfs té vol, wat resulteerde in doel punten van Elias, Gijlstra en Van Viegen. SCHOONHOVEN—SCHEVENIN- GEN 30. Gelijkopgaande wedstrijd, waarin Schoonhoven een zwaar geflat teerde 30 overwinning behaalde. In de eerste helft zag het er bepaald nog niet naar uit dat Schoonhoven de winst naar zich toe zou trekken. Sche- veningen had in die fase namelijk het beste van het spel, de frontlinie had het vizier echter niet op scherp staan. Schoonhoven scoorde in de eerste helft wel, dat was na twintig minuten via Nellestein. Ook in de tweede helft was van krachtsverschil geen sprake. Blunders in de achterste linie van Scheveningen stelden Nellestein ech ter nog tweemaal in staat te scoren. DSO—NAALDWIJK 1—3. Een in de eerste helft over alle linies domine rend Naaldwijk heeft geen enkele moeite gehad om DSO naar een ne derlaag te spelen. Vooral in de eerste 45 minuten speelde Naaldwijk een bijzonder goede wedstrijd, hetgeen ook moeiteloos in de score tot uit drukking werd gebracht. Achtereen volgens Syriër, Meyer en Stolk, de laatste uit een strafschop brachten een 03 ruststand op het scorebord In de tweede helft liet Naaldwijk de teugels enigszins vieren, waardoor DSO via een doelpunt Overduin de achterstand tot 13 terug mocht brengen. Scheidsrechter Hooghart liet een matige indruk achter. TSBDE LIER 0O. Een wedstrijd om snel te vergeten. Beide ploegen leken er maar bitter weinig zin in te hebben, wat tot gevolg had dat het publiek nauwelijks gelegenheid kreeg de koude te vergeten. De eerste helft was nog het minst slecht. In die fase probeerde met name TSB zo nu en dan nog iets acceptabels op de gras mat te leggen. Zonder succes echter, want de achterste linie van De Lier ston dgeen doelpunten toe. De tweede helft gaf een ander beeld te zien. Nu een iets sterker De Lier, dat echter aanvallend te kort kwam om te kun nen scoien. Arbiter Koet was de beste man van het veld. DEN HAAG Het gaat Koudekerk de laatste weken voor de wind. De neo-derdeklasser, na een sterke start wat teruggevallen op de ranglijst, lijkt zich nu helemaal aangepast te hebben aan het derde klas voetbal. Al dient daar wel aan toegevoegd te worden dat de meest recente tegenstander van de Koudekerkers, Die Haghe, het de ploeg niet al te moeilijk heeft gemaakt, waardoor de 1-0 overwinning, door een doelpunt van Krijn Boelee, eigenlijk niet zo'n opzienbaren de triomf was. Die Haghe heeft een matte partij voetbal gespeeld tegen Koudekerk. Vooral voor de rust lieten de Hage naars het lelijk liggen. Een excuus was wellicht het weer, dat goed voet bal welhaast onmogelijk maakte. Slecht weer of niet, inzet kan onder alle weersomstandigheden ten toon ge spreid worden, en juist daar ontbrak het Die Haghe volkomen aan. Koudekerk liet het publiek overigens eveneens niet genieten van spranke lende acties. De Koudekerkers, met Deemoed als een van de meest sterke spelers, waren echter wel bereid voor iedere meter grond te knokken, waar door de overwinning in feite ver klaard is. Die triomf tekende zich na ruim een half uur spelen in de eerste helft af toen Boulee op uiterst geraffineerde wijze profiteerde van een misverstand in de achterste linie van Die Haghe, waardoor doelman Albert Zwart de ontmoedigende gang naar het net moest maken. Die Haghe heeft in die eerste helft nauwelijks kansen gekregen. Slechts Karei Legrand en Jan Spaans drongen enkele malen tot het hart van de defensie van Koudekerk door. Veel verder overigens niet, want doelman Vergunst, knap geassisteerd door Bor- rowitz en Zweeris. had weinig moeite het gevaar te keren. In de tweede helft een enigszins an der beeld. Nu een veel opportunists scher voetballend Die Haghe, dat vooral door toedoen van aanvoerder Koos van Drongelen Koudekerk wat meer onder druk zette. Veel resultaat leverde dat echter niet op, omdat met name de voor Kalstra ingevallen Wit- tenaar, Spaans en Groenenberg te veel lijd nodig hadden om een schot op het doel van Vergunst te kunnen lossen. Koudekerk, dat op het oog in moei lijkheden was. had het dan ook eigen lijk niet moeilijk. In feite was het zelfs zo dat de Koudekerkse uitvallen, veelal gedirigeerd door Deemoed, ge vaarlijker waren. Die Haghe doelman Albert Zwart, goed gesteund door vrije verdediger Rob van Drongelen, stond echter geen tweede treffer toe. DIE IIAGHE: Zwart, Van Drongelen, De Groot, Van der Veer, Van Steven- inck, Van Drongelen, Uittenbroek, Groenenberg, Spaans, Legrand en Kal stra (Wittenaar). KOUDEKERK: Vergunst, Devrindt, Borriwitz, Zweeris, Hakkenbrak, Ho- geveen. Deemoed, Brommers, Boelee. Vergunst en Hogernes. Een spelmoment uit de ontmoeting tussen I)ie Ilaghe en Koudekerk.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 13