wolfheze wolfhez a. tuin en terreindienst-medewerk b. schilder Projektteam houdt vast aan grote plas Advocaten de wijk in Bezichtiging nieuw gemeentehuis Berkel en Rodenrijs telt ruim 12.000 inwoners PCC-fractieleider E. Vooijs verlaat raad Pijnacker Opera-concert in Schiedam Maassluis groeide met 135 inwoners FAMILIEBERICHTEN UW PERSOONLIJKE LENING IS ONS GEHEIM Huize Romsic MEISJES een verplege ZON EN SCHILD te Amersfoort opleiding tot psychiatrisch verpleegkundige assistente in de linnenkamer huishoudelijk assistente medewerkster in de keuken medewerker voor het schoonhouden van de gebouwen assistente voor het personeelsrestaurant Wolfheze (bij Arnhem) Tel. 08308 - 241 Wolfheze (bij Arnhem) Tel. 08308 -i\\ TROUW/KWARTET DONDERDAG 18 JANUARI 1973 ROl In nieuw stadscentrum Zoetermeer ZOETERMEER De gezamenlijke vergadering van de commissies voor ruimtelijke ordening, verkeer en ver voer over het concept-structuurplan voor het nieuwe stadscentrum heeft weer uitgewezen, dat het projektteam zich aan de plannrn van de meeden kers niet veel gelegen laat liggen. Het eigen plan van het projektteam werd door voorzitter Schut als het beste geklassificeerd. Dit plan omvat een grote waterplas, die het nieuwe stads centrum en het oude dorp van elkaar scheidt. Andere plannen toonden in plaats van de plas een groot park of zelfs helemaal niets. Dat laatste zou inhouden dat het nieuwe en het oude centrum dichter tegen elkaar aange bouwd zouden worden. Ir. Schut's voorkeur ging duidelijk uit naar de grote plas, die volgens hem niet meer weg te denken is. Ook de directeur van gemeentewerken, ir. Cnosse, pleii- te voor de plas. Hij gaf een overzicht van de waterhuishouding van Zoeter meer en vond het zeer belangrijk dit water voor vele goede doeleinden te gebruiken. Dat was ook de mening van de heer De Rooy van het Natio naal Bureau voor Toerisme, dat deel neemt in de plannen voor de plas. Hij hield een pleidooi voor dit facet van de plannen, dat vooral veel toeristi sche mogelijkheden zou bieden. Maar al deze uiteenzettingen van de projektteam-leden konden de gemeen teraadsleden en de meedenkers niet van gedachten doen veranderen. Zij wilden geen plas en in plaats daarvan een groot groengebied. De een had het over een wildpark, de ander zag het meer in de 'gewone' recreatie. 'Met een groengebied kun je meer doen dan met water', was het stand punt van de meedenkers. De heer Ten Bruggecate stelde voor er zowel een water- als groengebied van te maken. 'Daar zoeken we juist naar', aldus wethouder, maar ir. Schut was het daar niet mee eens. Hij bleef vasthou den aan de plas. De heer Van Gent bestreed de opvatting van de raadsle den en zei de plas te belangrijk te vinden om hem zomaar van de kaart te vegen. De raadsleden begon de zaak toen wel goed te vervelen. De heer Oskam zei er niet meer aan mee te willen doen. Mevrouw Molenkamp (D'66) waagde nog een poging door te vragen waarom een waterplas het be ter zou moeten doen dan een groen gebied. Het Waterwonderland, het recreatie gebied dat aan de plas gesitueerd zou moeten worden, kwam ook nog aan bod. Maar hoe deze 'trekker' eruit zou moeten gaan zien, viel niet te zeggen. Noch de raadsleden, noch de meeden kers, noch het projektteam weet wat het gaat worden. Ir. Schut zei dat hij dat nog wel zou horen van de beleg ger van dit projekt (NV Meneba), maar dat het beslist geen pretpark mag worden. Het laatste woord over het stadscen trum en de grote plas is nog niet gesproken. Er zullen nog vele bespre kingen volgen. Maar dat opnieuw de suggesties en ideeën van de meeden kers aan de kant geschoven zijn, is duidelijk. DEN HAAG Enkele advocaten van de Haagse balie houdt vanaf deze week in de wijken een rechtskundig spreekuur. Iedereen die juridische hulp nodig heeft kan bij de advocaten terecht. Bij eenvoudige gevallen kost het niets. Worden de zaken te inge wikkeld dan wordt een vergoeding gevraagd of wordt de cliënt doorver wezen. Wie voor kosteloze hulp in aanmerking wil komen dient bij de gemeente en zg. 'verklaring van on vermogen' te halen. De spreekuren worden gehouden in het Centrum Transvaalkwartier, Herzogstraat 50a, tel. 658925, op woensdag van zeven tot acht uur; Centrum Mariahoeve, Voor- hoest 155, tel. 848500, op maandag van zeven tot acht; De Bouwsteen. Jan Steenstraat 27, tel. 654922, donderdags van zeven tot acht uur en in het Werk- en Informatiecentrum aan de Loosduinse Hoofdstraat 423, tel. 232486 op dinsdag van zeven tot acht. LEIDEN De afdeling Leiden van de Ned. Chr. Reisvereniging verzorgt vrijdag om 8 uur in de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal een Israel- avond met kleurenfilms. POORTUGAAL Het nieuwe ge meentehuis aan de Albrandswaardse- weg is nu geheel klaar. Het gemeente bestuur wil het totale gebouwencom plex aan de bevolking tonen. Dat zal gebeuren op donderdag 25 januari des avonds tussen 7 en 9 uur. BERKEL De gemeente Berkel en Rodenrijs telde aan het eind van het vorig jaar 12.063 inwoners. Berkel bereikte het aantal inwoners van 12.000 precies op de twaalfde van de twaalfde (12 december). Er is toon geen feest gemaakt, omdat niemand bedacht was geweest op dit heuglijke feit. In 1972 vestigden zich 1.183 personen in de gemeente en vertrokken er 570. Het aantal kinderen dat werd geboren bedroeg 190. Er overleden 69 inwo ners. Het vestigings- en geboorte-over schot resulteerde in een toename van de bevolking met 734 personen. PIJNACKER De voorzitter van de fractie combinatie christelijke partij en in de gementeraad, de heer E. Vooijs, is lid geworden van de Partij van de Arbeid. Dit betekent dat hij zijn funktie in de raadsvergadering van donderdag 25 januari ter beschik king stelt. De heer Vooijs heeft zich destijds ingespannen voor de totstand koming van de prot. chr. combinatie in de Pijnackerse gemeenteraad. De heer Vooijs zal een verklaring over zijn politieke beslissing afleggen. De heer Vooijs heeft sinds 1970 zitting in de gemeenteraad toen hij als tweede voorzitter van de CHU werd gekozen. Jijtsol cp. SCHIEDAM Het Koninklijk dams Mannenkoor 'Orpheus' get vrijdag 2 februari een groot open cert in het Passagetheater. Da' 1 beurt in samenwerking met het nenkoor Gouda's Liederentafel ej^uït Kon. Mannen- en vrouwenkoor E ringer pe uit Utrecht. Onder leiding dirigent Chris Verhoog zullen 191. 129, S 150 zangers en zangeressen op iaL Passage-podium plaats nemen. pe i» Medewerking verlenen de sopraa linüi rin Oster, de sopraan Marijk Lugt, de tenor Henk Meyer en d 8°°g0 Antoni Dutkiewicz. De pianobt ding wordt verzorgd door Henn; f 88-7 ser en Rudy de Heus. Er f °-70 werken gezongen van Mozart, Bi ven. Wagner en Verdi. Ie®' f 336, MASSSLUIS In het afgelopen jaar heeft Maassluis er 135 inwoners bij gekregen. Het aantal inwoners be droeg op 31 december 27.751. Er wer den 658 babies geboren en niet min der dan 2383 personen vestigden zich in Maassluis. Het aantal personen dat de gemeente verliet was echte vn groter: 2787. In het afgelopen gjjjt overleden 119 inwoners. Het ^et g geboorten heeft er voor gezorg de balans, wat de groei vai ^se inwonertal betreft, een positief opleverde. Vei ui. cent >aiike: uurse 161, lie sen reeg ENIGE EN ALGEMENE KENNISGEVING Heden overleed zacht en kalm in haar Heer onze dierbare Zuster, Behuwdzuster, Tante en Oud- Tante Johanna Gerdes in de ouderdom van 80 jaar. Mede namens de verdere familie: Ir. W. J. A. M. van Breen Executeur-Testamentair 's-Gravenhage, 16 januari 1973 Groot Hertoginnelaan 173. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het gem. ziekenhuis Leyenburg, Leyweg 275, bezoek van 5-7 uur. De begrafenis zal plaatshebben zaterdag 20 januari om 11.30 uur op de algemene begraaf plaats „Westduin", Ockenburghstraat 27, Loos duinen. Vertrek van de rouwkamer om 11.15 uur. Met droefheid geven wij u kennis dat op 16 januari is overleden onze geliefde Moeder. Schoonmoeder, Groot-, Overgrootmoeder en huisgenote Jacoba Helena Sonneveld weduwe van Eliza Huysman in de ouderdom van 84 jaar. Pijnacker: N. Huysman G. J. Huysman-Mannekes Zoetermeer: J. N. Huysman-Zeeuw 't Woud-Schipluiden: C. S. de Jong J. de Jong- van der Schans Gouda: J. Huysman P. Huysman-Sonneveld Pijnacker: Mej. J. Zegwaard Klein- en achterkleinkinderen Pijnacker. Mr. Dr. van der Helmlaan 1. De rouwdienst, welke zal worden voorafgegaan door ds. A. van Roon, zal gehouden worden in de Ned. Herv. kerk, Koningshof op zaterdag 20 januari om 11 uur, waarna de begrafenis zal plaatsvinden in het familiegraf op de begraaf plaats aldaar om ca. 14.30 uur. Gelegenheid te condoleren donderdag en vrij dag van 4-6 en van 7-9 uur. Heden is plotseling van ons heengegaan mijn lieve Man, onze zorgzame Vader en Grootvader Willem Boog echtgenoot van Jansje Elizabeth van Ekelenburg in de leeftijd van 79 jaar. Vlaardingen: I. E. Boog-van Ekelenburg Kortenhoef: W. Boog I. Boog-van Dijk Bathmen: d. Boog I. Boog-Deelman Roxboro (Canada): W. Boog 5. Boog-Hofma Nw. Loosdrecht: W. van Luyk-Boog J. A. van Luyk ïn kleinkinderen Vlaardingen. 15 januari 1973 Dirk de Derdelaan 125 Geen bloemen Geen toespraken Onze Man en Vader ligt opgebaard in de aula van Huize „Vaartland", ingang Dillenburgsingel; gelegenheid tot condoleantie-bezoek aldaar don derdagavond van 8 tot 9 uur. De begrafenis zal plaatshebben vrijdag 19 januari a.s. op de algemene begraafplaats „Holy" om 15 uur. Vooraf zal de rouwdienst worden ge houden in de aula van Huize „Vaartland" om 14.15 uur. In het Huis mijns Vaders zijn vele woningen Heden behaagde het de Here plotseling van onze zijde weg te nemen mijn geliefde Man en onze zorgzame vader. Behuwd- en Grootvader, Broer, Zwager "n Oom Engel Luijk echtgenoot van Catharina Kranenburg op de leeftijd van 67 jaar. Lisse: C. Luijk-Kranenburg P H. Luijk Long Beach (Californië): T. D. Luijk H. Luijk-Spaargaren Voorhout: E. C. I. Noordermeer- Luijk P. H. J. Noordermeer Kleinkinderen en verdere familie Lisse, 16 Januari 1973 Achterweg 9 „Huize Rustoord" Er wordt een rouwdienst gehouden in „Huize Rustoord" op zaterdag 20 januari a.s. des nam. 2.30 uur. waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Prot. begraafplaats „Duinhof" te Lisse. gelegenheid tot condoleren vrijdagavond van 8.00-9.00 uur in ..Huize Rustoord". Liever geen bezoek aan huis. Het behaagde de Heere tot Zich te nemen mijn zeer geliefde man, onze lieve vader en groot vader Gijsbert Boer emeritus predikant der Nederlands Hervormde Kerk in de ouderdom van 59 jaar „Hoop op God want ik zal Hem nog loven. Hij is de menigvuldige Verlossing mijns aangezichts, en mijn God." Psalm 42 vers 12B Zoetermeer: W. H. D. Boer-Dam Ambon: G. Boer A. M. Boer-Kruimer Gijsbert, Roeland Heemstede: J. E. Vooys-Boer B. Vooys Willemien, Jan Katwijk: G. Priester-Boer E. C. M. Priester Zoetermeer, 17 januari 1973. Schinkelweg 21. De rouwdienst zal D.V. worden gehouden maan dag 22 januari in de Morgensterkerk te Zoeter meer, aanvang 13 uur, waarna de teraardebestel ling zal volgen op de Algemene Begraafplaats alhier. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de Morgensterkerk. De Meester is daar, Hij roept U Geheel onverwacht werd uit zijn arbeid die hij met zo veel liefde heeft verricht weggeroepen G. Boer Verbi Divini Minister Zijn warme belangstelling voor ons werk zullen wij node missen. De genade van de Heere Jezus Christus zij met mevr. Boer en haar kinderen. Kerkvoogdij Hervormde Gemeente van Zoetermeer Gezang 89 4 Geref. Gezangenbundel Met diepe droefheid geven wij kennis dat na een kortstondig ziekbed God tot Zich heeft genomen onze geliefde Man, Vader, Behuwdvader, Groot- en Overgrootvader Harm Vriend echtgenoot van Gerritje Verbokkem op de leeftijd van 74 jaar. Rijswijk (Z.-H.): G. Vriend-Verbokkem Edmonton (Can.): J. Vriend A. Vriend-van Woerden Rijswijk (Z.-H J. 't Hart-Vriend C. 't Hart Edmonton (Can.): G. Ruiter-Vriend F. Ruiter Rijswijk (Z.-H.): A. Vriend P. Vriend-van Nunspeet Calgary (Can.): G. de Roos-Vriend Sj. de Roos Edmonton (Can.): H. Vriend M. Vriend-Boon Klein- en achterkleinkinderen Rijswijk (Z.-H.), 17 januari 1973 Haantje 25 E. Geen bezoek aan huis Geen bloemen De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Bethelziekenhuis, Reynier de Graefweg 5 te Delft. Bezoek van 4-5 uur. De rouwdienst welke zal worden voorgegaan door Ds. J. J. Lamme, zal gehouden worden in de „Open Hof". Storklaan 1 te Delft op maandag 22 januari a.s. om 2 uur, waarna de begrafenis zal plaatsvinden in het familiegraf op de alg. begraafplaats „Jaffa", Jaffalaan om ca. 3 uur. Gelegenheid tot condoleren vrijdag en zondag van 4-5 uur in de rouwkamer van het Bethel ziekenhuis en na de rouwdienst in de „Open Hof". Wie in de Zoon gelooft, heeft eeuwig leven. Joh. 3 36 In Jezus ontslapen, na een kortstondige ziekte, mijn geliefde Man, onze lieve Vader en Groot vader, Cornelis Gerardus Risseeuw in de ouderdom van 82 jaar. H. Risseeuw-van Eek J. A. Risseeuw M. J. Drost-Risseeuw L. A. Dijkhuizen-Risseeuw S. Dijkhuizen P. J. Nachtegaal-Risseeuw D. Nachtegaal C. G. Risseeuw M. J. Risseeuw-van Doorne en kleinkinderen Scheveningen, 17 januari 1973. Keizerstraat 110. Liever geen bezoek. Geen bloemen. Geen toespraken. De teraardebestelling zal plaatshebben zaterdag 20 januari te 11 uur op de algemene begraaf plaats aan de Kerkhoflaan. Vertrek van Keizerstraat 110 te 10.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de wachtkamer van de begraafplaats. 2 Timotheüs 2 13 Moe gestreden is van ons heengegaan naar het Vaderhuis waar haar woning was bereid, onze lieve zorgzame Moeder en Oma Marrigje Adriana de Bruin weduwe van Arie Cornelis Brokking in de leeftijd van 81 jaar. Waarder: E. Boerefijn-Brokking L. P. Boerefijn Aalsmeer: C. Brokking W. Brokking-van Hof Waarder: W. van Eyk-Brokking A van Eyk Maarssen: H. A. Brokking L. Brokking-Zwolsman Hillegom: I. C. Brokking VI. Brokking-Verschuure Maarssen: T. W. Brouwer-Brokking I Brouwer Driebruggen: VI. A. Schumacher- Brokking 3. Schumacher Terneuzen: I. C. Hamelink-Brokking P. Hamelink idein- ichterkleinkinderen Waarder. 17 januari 1973 Kerverland 36. Gelegenheid tot condoleren vrijdagavond na 8 uur, zaal Kerverland te Waarder. De rouwdienst zal gehouden worden in de zaal van Kerverland op zaterdag 20 januari a.s. om 14.15 uur. De begrafenis zal plaatshebben om 15.00 uur op de alg. begraafplaats te Waarder. Heden behaagde het de Here na een langdurig doch ge duldig gedragen lijden uit ons midden weg te nemen onze lieve zorgzame Man, Vader, Behuwd- en Groot vader Maarten Schuitemaker van Dirkje Zwitser. op de leeftijd van 64 Jaar. Katwijk: J. Schuitemaker- Nachtegcller Rijnsburg: L. v, Egmond-Schultemaker J. C. van Egmond Katwijk: D. Schuitemaker W. Schultemaker-Royers W. v. Zullen-Schultemaker D. van Zullen J. Schuitemaker A. Schuitemaker-Westerman en kleinkinderen. Katwijk aan Zee. 17 Januari 1973. Roest van Limburgstraat 9. De rouwdienst zal gehouden worden zaterdag 20 Januari X973 des nam. 1.45 uur in de zaal van de Ichtuskerk aan de Nachtegaallaan te Kat wijk, waarna de begrafenis zal plaats vinden omstreeks 2.30 uur op de nieuwe be graafplaats Dulnrust aan de Parklaan te Katwijk aan Zee. De tientallen persoonlijke leningen, die wij dage lijks verstrekken worden helemaal schriftelijk af gehandeld. Geld lenen is een kwestie van weder zijds vertrouwen. Het aanvraagformulier, dat wij u in blanco enveloppe toesturen geeft u alle in formatie die nodig is. Als u gehuwd bent en irt loondienst, beschikt u over enkele dagen over het gevraagde bedrag. Van 1000,tot 10.000, Aflossing in 12 tot 48 maanden. Wettelijke ta rieven. Geen informatie bij werkgever, bankrela tie of bureau. Geen kosten. Bel of schrijf aan: FINANCIERINGSKANTOOR E. J. MöLLER, St. Catharinastraat 1, Eindhoven. Tel. 040 - 66633 of 25472. (Door gem. Eindhoven toegelaten finan cieringskantoor.) Ambtenaren bewijzen onmie- bare diensten aan de samen leving. Juist zij ervaren vaak in hun dagelijks werk hoeveel on recht er nog bestaat. Juist zij ontmoeten telkens weer toe standen en verhoudingen die mensonwaardig zijn en niet stro ken met de bijbelse boodschap van naastenliefde en gerechtig heid. Juist zij kunnen belangri^ bijdragen aan de verbetering van de maatschappij. Niet alleen achter hun bureau of loket. Ook in hun vrije tijd. Door lid te worden van de christelijke vakbeweging en zich aan te sluiten bij i POSTBUS 2475-UTRECHT Chr. verpleeg- en lijten verzorgingsinrichtinj|e Valeriusplein 8, Amsterdam-Zuid «•at 1 40.- vanaf 18 jaar. Taakomschrijving: het verzorgen en ve gen van onze oude mes en heren. Zo nodig kunt u voor een gratis oplel krijgen. Schrijf eens om tingen. Alg. Ziekenvervoer br. DE VRIES Lomanstraat 78 Amsterdam-Zuid vraagt (diploma A of AB) Nationaal en intenf7'/« naai vervoer. Geen straatgevallenEif UI 5 LU I- 3 I CO z UJ z O N H CC O O 5 UJ I- _l X O tf) Ned. Hervormd psychiatrisch centrum o^T «ZON EN SCHILD TE AMERSFOORT. ZON EN SCHILD TE AMERSFOORT.^ lis; op 15 mei en 15 november a.s. begint aan ons centrum weer een voor hen die in het bezit zijn van het diploma A-ziekenverpleging. Deze opleiding voor het B-diploina duurt 2 jaar In bepaalde gevallen komen ook verpleegkundigen met het diploma zwakzinnigenzorg voor deze opleiding in aanmerking. De salariëring geschiedt als verpleegkundige, waarbij met reeds verkregen periodieken rekening wordt gehouden. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door de verpleegk. adj.-directrice, telefoon 03490-16043. Sollicitaties te richten aan het hoofd personeelszaken. Utrechtseweg 266 te Amersfoort. 'q y\V ZON EN SCHILD TE AMERSFOORT ZON EN SCHILD TE AMERSFOORT Ons centrum is gelegen in de bossen van Amersfoort aan de Rijksweg Utrecht-Amersfoort. De verbinding met het cen trum van de stad wordt onder houden door een busdienst (4 x per uur). De centralé ligging net buiten de Randstad verzekert goede en snelle verbindingen met alle delen van het land. Zon en Schild heeft op een terrein van 80 ha. een tiental psychiatrische afdelingen. Lfe totale capaciteit is 840 bedden. Heden nam God tot Zich onze geliefde Broeder, Zwager en Oom Harm Vriend op de leeftijd van 74 jaar. Pittsburg (Calif.): N. Vriend N. Vriend-Page en kinderen Leidschendam: Sj. Vriend en kinderen Baarn: Fr. van Doorne-Vriend J. van Doorne en kinderen Delft. 17 januari 1973. Door nieuwbouw ontstaan in onze moderne huishoudelijke afdelingen de volgende vakatures: 4fhoog loon huisvesting Intern of extern naar Keuze vergoeding ven reisgeld en dienstkleding Sollicitaties en verzoeken om Inlichtingen richten aan de afd. Personeelszaken. d37A Jrb 6- bw'52 0 ?Vj 10 8la 0-78 1 0-78 x; fik WIJ vragen een in vaste dienst Voor deze funktie is lagere land- of tuinbouwschool gewenst Wegens sterfgeval is ons bedrijf maandag 22 januari de gehele dag gesloten. Tuincentrum T Haantje Fa. IJ. Vriend Haantje 25 D, Delft 1Psych. Ziekenhuis „Vereniging tot Christelijke Verzorging van Geestes-en Zenuwzieken" etr.Mi tNatl ederl.l ren N 'C.B. in vaste dienst Diploma L.T.S. is vereist Een gezellendiploma of bereidheid hiervoor te studeren verdient beveling. Interne huisvesting is mogelijk. Sollicitaties en verzoeken om inlichli is.,6' te richten aan de afdeling Person^®'» zaken. L— /^"l Psych. Ziekei „Vereniging tot Christelijke Verzorging van Geestes- en Zenuwziet fhe p

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 14