Krimpenerwaard wil regionaal woonwagen centrum Unieke bungalows van stichting alternatieve woningbouw in Strijen (Poppetiboeli Gebrek aan eerste stuurlui Druk overleg over plannen Plannen voor duizend jaar Rijnsburg mm ■SCHADUWEN HANGER WORDEN ft TROUW/KWARTET WOENSDAG 17 JANUARI 1973 Sfe i g STOLWIJK Een flinke opknapbeurt heeft het woonwagenkampje tussen Stolwijk en Bergambacht ondergaan, maar ait is nog met voldoende om aan de eisen te voldoen om voor subsidie in aanmerking te komen. Vandaar dat gewerkt wordt aan plannen om een regionaal woonwagencentrum voor alle Krimpenerwaardse gemeenten in te richten. HAASTRECHT, STOLWIJK De gemeentebesturen van Haastrecht, Stolwijk, Vlist, Ammerstol en Bergambacht hebben plannen om samen met Gouda te koinen tot de aanleg van een regionaal woonwagencentrum voor de Krimpenerwaardse gemeenten en de gemeente Gouda. De Provinciale Planologische Dienst onderzoekt momenteel of de gedachte vestigingsplaats van liet centrum zowel uit een oogpunt van woon wagen werk als in planologisch opzicht acceptabel is. De gemeentebesturen van Stolwijk en Haastrecht hebben deze plannen in een schrijven aan de colleges van burgemeester en wethouders van Krimpen a.d. Lek en Lekkerkerk ont huld, naar aanleiding van een schrij ven van deze colleges aan alle ge meentebesturen in de Waard om te komen tot de stichting van een inter gemeentelijk centrum voor woonwa gens in de Krimpenerwaard. Hieruit kan geconcludeerd worden dat de ge meenten Stolwijk, Haastrecht, Vlist, Bergambacht, Ammerstol en Qouda niet mee zullen doen aan het initia tief van Krimpen a.d. Lek en Lekker kerk. Ter voorkoming van ongerustheid on der de woonwagenbevolking en even tuele grondeigenaren hebben de zes gemeentebesturen gemeend, deze aan gelegenheid niet aan de openbaarheid te moeten prijs geven, voordat met Ged. Staten overeenstemming is be reikt in planologsch opzicht over de vestigingsplaats. De gemeentebesturen van Haastrecht en Stolwijk, cshrijven nu, mede in overleg met die van Vlist, Ammerstol en Bergambacht aan de colleges van Krimpen en Lekkerkerk, dat zij menen 'er goed aan te doen u van een en ander in kennis te stellen, opdat eventuele versnippering van krachten wordt voorkomen.' De gemeenten Ammerstol. Bergam bacht, Haastrecht, Stolwijk en de Vlist zijn indertijd (1 jan. 1970) een gemeenschappelijke regeling aange gaan inzake de stichting, instandhou ding en exploitatie van een tijdelijk woonwagencentrum te Stolwijk, zulks in afwachting van het tot stand ko men van het,woonwagencentrum Gou- wesluds te Alphen a.d. Rijn. In dit woonwagenkamp te Stolwijk mogen maximaal vijf woonwagens worden toegelaten, waaronder begrepen twee wagens voor z.g. passanten. Aangezien het kampje in Stolwijk niet voldeed aan de daaraan redelij kerwijs te stellen eisen en het regio naal centrum te Gouwesluis vermoe delijk niet binnen afzienbare tijd ge realiseerd zal worden, hebben de ge meenteraden van de genoemde vijf gemeenten onlangs besloten een geza menlijk krediet van 35.901 beschik baar te stellen voor het treffen van een aantal verbeteringen, die inmid dels zijn uitgevoerd. In verband met het feit dat de ge dachten zich meer en meer richten op kleinere regionale kampen, in plaats van op grotere centra van ongeveer 90 wagens en doordat het kamp te Stol wijk in zijn huidige vorm niet subsi diabel is, besloten de colleges van de vijf deelnemende gemeenten medio augustus 1972 te bezien of en in hoeverre de realisering van een wel subsidiabel centrum mogelijk is. Hier bij gaan de gedachten uit naar een centrum voor 30 45 wagens, waarbij ook de gemeente Gouda zal worden betrokken. Burgemeester L. Cnossen heeft hierover inmiddels contact opge nomen, zowel met het gemeentebe stuur van Gouda als met gedeputeer de prof. Van Praag. B. en w. van Gouda hebben in beginsel positief gereageerd. Het aantal woonwagesns voor het regi onaal woonwagen een trum duidt er reeds op, dait het centrum desgewenst een functie zal kunnen vervullen voor de gehele Krimpenerwaard en de ge meente Gouda. De bijeenkomst waarvoor Krimpen a.d. Lek en Lekkerkerk alle colleges van b. en w. van gemeenten in de Krimpenerwaard heeft uitgenodigd, wordt volgens de uitnodigingen don derdag in Lekkerkerk gehouden. Ook het college van overleg van het over legorgaan Midden-Holland en het be stuur van regionaal centrum Gouwe sluis hebben een uitnodiging ontvan gen. LEIDEN Gistermorgen kwam een 16-jarig Leids meisje met haar brom fiets op de Turfmarktsbrug te vallen. Zij gleed tegen een spijl van de brugleuning. Het meisje werd met zwaar hersenletsel naar het AZ ver voerd. RIJNSBURG In 1975 zal het 1000-jarig bestaan van Rijnsburg worden gevierd. Het reeds gevormde dorpscomité meent, dat aan de volgende punten bijzondere aandacht moet worden ge schonken: 1 Uitgave van een boekwerk over oud Rijnsburg. De heren Glasbergen en Leenheer zijn bereid gevonden de in houd te verzorgen. Omtrent de prijs verkeren de onderhandelingen in een vergevorderd stadium. 2. Uitgifte van een gouden gedenk penning. Het model en de tekst zijn in concept gereed en een bankinstel ling is bereid het financiële risico te dekken. 3 Het Rijnsburgse bloemencorso zal zich in 1975 richten op het 1000 jarig bestaan, ook met de taptoe. 4 Een bloemenvaktentoonstelling zal worden georganiseerd, bijvoorbeeld in Tuinbouwschool en Westerpark. 5 De Oranjevereniging zal de feest- week in augustus organiseren, waarbij voor de kinderen een extra bijdrage zal worden gereserveerd. 6. Het comité is voornemens de bevol king ruim tevoren te interesseren voor historische kledij. 7. De plaatselijke film- en fotoclub vervaardigt een film over het dorp, die zal worden vertoond annex een tentoonstelling over de historie van Rijnsburg. 8 De plaatselijke buurtverenigingen hebben hun medewerking toegezegd. 9 Gedacht wordt nog aan een dag voor oud-ingezetenen met een lunch. 10. Omtrent een middenstandsactie wordt nog onderhandeld. 11. Oecumenische dankdienst. Reece Leiden krijgt ruimere jas LEIDEN Reece B.V. te Leiden, fabrikant van naaimachines voor de confectie-industrie aan de Roosevelt- straat gaat haar produktie-ruimte met 1500 m2 vergroten. De ca. 5 miljoen vergende investering omvat een fa briekshal. waarop een kantoor en een personeelskantine zijn geprojekteerd. De werkzaamheden worden uitgevoerd door het architektenbureau D. T. van Manen te Noordwijk en zullen najaar 1973 zijn voltooid. Reece B.V., die in 1960 haar fabriek in Leiden opende, werd reeds eerder genoodzaakt zich een ruimere jas te laten aanmeten. In 1968 werd aan het toen 1800 m2 grote fabriekscomplex een magazijn toege- voegd, waarna in 1972 de montage ruimte met 724 m2 is uitgebreid. Reece B.V. heeft 80 personeelsleden in dienst en wist haar produktie sinds de opening in 1960 te verdubbelen. Prijzen van 84.800 tot f114.200 (incl. grond STRIJEN Binnenkort zal begonnen worden aan de bouw van twaalf kwadrantbungalows in de gemeente Strijen (Hoeksche Waard) aan de Plevierstraat. Hiermee zal deze gemeente de primeur hebben van deze unieke woningen, die in vele opzichten een doorbraak in de bungalowbouw betekenen. De kwadrantbungalows, ontworpen door het Delftse 'Buro voor architek- tuur en stedebouw Jan G. Droog en ir. Joost C. Geusebroek b.i.\ zijn geboren uit de noodzaak betaalbare bungalows te creëren op dure grond. Daar kwam als eis van de zijde van de gemeente bij, dat de bebouwing op het bungalowterrein een open karak ter moest behouden. Voornoemde architecten vonden de oplossing door slechts drie 'gebouwen' te laten verrijzen, terwijl elk van die drie units bestond uit vier rug-aan- rug tegen elkaar staande woningen. Daarmee kon de beschikbare grond over zoveel mogelijk woningen wor den verdeeld (waarmee de grondprijs per bungalow beperkt bleef). B:ven dien geniet elke bungalowbewoner door deze opstelling een grote pri vacy. De geluidsisolatie tussen de bunga lows is ideaal door de toepassing van ar.kerloze spouwmuren. De bungalows kenmerken zich verder door hun ex clusieve en ruime interieur, waarin het sfeervol wonen is. Ook de procedure voor en tijdens het bouwen is zeer bijzonder. De gegadig- to i I ie Directeur van het loodswezen ROTTERDAM 'Het is een zorgelijk verschijnsel dat er bijna geen eerste stuurlui meer zijn. Er worden er ook te weinig opgeleid'. Dit zei de heer H. J. Maas, directeur van het Loodswezen in het district Rijnmond, in de grote zaal van de Pauluskerk, voor leden van de Havenvereniging Rotterdam. Het loodswezen is altijd op de eerste stuurlui aangewezen geweest die dan later tot loods werden opgeleid. De heer Maas daarover: 'Vervangend personeel is er dan ook niet voorhan den en we zuilen andere wegen voor opleiding van loodsen moeten bewan delen nu ze niet meer uit de koop vaardij komen. Er zal een vakoplei ding alleen voor loodsen moeten ko men hetgeen een uitermate kostbare zaak is.' De heer Maas merkte verder op: 'In de toekomst zal het vervoer van loodsen, vooral naar grote tan kers, veel meer met helikopters plaats vinden. Die zijn daarvoor uitstekend geschikt.' 'Bij stormweer met windkracht negen is het dikwijls de enige mogelijkheid om een loods aan boord te brengen.' Uit de lezing bleek verder dat de instrumentatie-ontwikkeling een be langrijke zaak is. De typen schepen worden steeds anders en groter, voor al wat betreft de tankers en dé con tainerschepen. Toch voelt men er in het loodswezen niets voor om meer dan één loods op een schip te zetten. Hoogstens zal er een assistent aan de loods worden toegevoegd. De heer Maas was begonnen met te vertellen dat er 650 mensen in dienst van het Loodswezen zijn, waarvan 250 loodsen zowel voor zee- en binnen schepen. De vloot bestaat o.m. uit vier loodsvaartuigen, een bemannings- vaartuig en vijf afh aal VaartuigenHet geeft soms veel problemen dat lood sen veel moeten reizen bij de zoge naamde haal- of meeneemreizen waar bij de loodsen soms lang op een schip moeten blijven voor het weer een haven aandoet. Reizen naar bijvoor beeld Bergen in Noorwegen behoren daarbij niet tot de uitzonderingen. Dat geeft vele improduktieve uren en betekent een dure liefhebberij. Vele schepen komen onbeloodst de haven binnen. In 1972 waren dat er 16.000 Dat wordt veroorzaakt door het feit dat zij zich niet van tevoren melden. Na de pauze werden er films vertoond over het loodswezen. Tevens was er in de wandelgangen een tentoonstelling waar de materialen, nodig voor het functioneren van het loodswezen, met interesse door de vele bezoekers wer- den bekeken. den vormen tezamen een proje or groep, die in onderling overleg spraak hebben in de materiaalkeu Op beperkte schaal kan desgewei y ook wat van de bouwkosten terugv e2 diend worden door de woning zelf u, te bouwen. Bovendien wordt in je, meenschappelijk overleg bepaald haa' de tuinen zullen worden ingeric st Daarmee wordt bereikt dat het bun m, lowterrein een groene long in dit di van Strijen wordt, waar 's zomers n welijks iets van de bebouwing de straat af te zien is. Het plan is ontwikkeld in overleg de gemeente-architect van Strijen, a heer Ph. Leunis, die ook bij de folltjtei up actief betrokken blijft. Opdrachtgever is de Stichting Alt natieve Eigen-Woningbouw Haag. Doordat deze stichting op n profit basis werkt, konden de bot ak kosten voor de bungalows bepe blijven tot ca. 65.000. Inclusief in grondprijs komen deze bungalows de nog altijd lage prijs van 84.fcl tot ƒ114.200 (de prijsverschillen h nz gen samen met de verschillende sit mi ring en het verschil in grondopp vlakte). Voor de kwadrant-bungalows kan meente-garantie worden verkreg Dat betekent, dat een 90 pet finanf ring tot de mogelijkheden beh< Op dit moment zijn al enkele bui lows verkocht. Nieuw postkantoor RIJNSBURG Op 2 februari zal nieuwe postkantoor aan de Oegstge terweg in gebruik worden genom Aan het pand Kerkstraat 11, was nu nog het 'oude' postkantoor is vestigd, en de bovenverdieping Kt straat 13 zal binnenkort een defini ve bestemming worden gegeven. wacht wordt dat hier de plaatseli bibliotheek en de oudheidkamer k den ondergebracht. Het nieuwe postkantoor is gevest in het pand waar voorheen Cash Carry Hoogvliet was gevestigd, bedrijf verhuisde naar de overzijde Familieberichten Psalm 77 7 (oude berijming!. D.V. 1 februari hopen onze ge liefde Ouders Cornelis Muilender Tjokje Mullender-Dijkstra de dag te herdenken dat zij voor 60 Jaar in de echt werden verbonden. Dat God hen nog lang voor ons moge sparen ls de wens van hun dankbare kinderen. T. J. Muilender E. MuUender-van Beelen Gelegenheid tot feliciteren op zaterdag 27 Januari om 15.00 uur ln Sassenhelro. Menneweg Heden behaagde het de He- re. na een langdurig, doch moedig gedragen lijden tot Zich te nemen, mijn geliefde Man, onze zorgzame Vader. Schoon-, Groot- en Over grootvader. Broeder. Zwager en Oom Adrianus Sterk op de leeftijd van 73 Jaar. Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkind. Rotterdam. 15 Januari 1973, Blokland 27. Geen bloemen. Geen bezoek aan huis. De overledene ligt opge baard ln de rouwkamer van het Rouwcentrum Zuid, van de C.V.U. aan de Korte Kromhout 63 te Rotterdam. Bezoek: woensdag van 19.00- 19.30 uur. tevens gelegenheid tot condoleren. De teraardebestelling zal plaats vinden donderdag 18 januari a.s. op de Zuider Begraafplaats aan de Slinge 50 te Rotterdam, circa 15.00 uur. voorafgegaan door een rouwdienst ln de aula van het Rouwcentrum Zuid, wel ke aanvangt om 14.15 uur. Vertrek van de aula om 14.45 uur. Met dankbaarheid aan God, voor alles wat wij in haar van Hem mochten ontvangen, geven wij u kennis dat zacht en kalm van ons is heengegaan, mijn innig geliefde vrouw, onze lieve moeder en oma Elizabeth Vink geboren Leenheer in de ouderdom van 86 jaar Rotterdam: A. Vink Bussum: G. Kamperman-Vink J. Kamperman Roel en Coby Arie en Else Wim Rotterdam, 15 januari 1973. Nieuwenhoornstraat 30a. Liever geen bloemen Mijn vrouw is opgebaard in de rouwkamer Goe- reesestraat 10. Rouwbezoek en gelegenheid tot condoleren donderdag- en vrijdagavond van 8 uur tot 8.30 uur. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden zaterdag middag 20 januari a.s. op de Herv. begraafplaats Charlois, Charloise Lagedijk 680. Vooraf zal er een rouwdienst worden gehouden in de aula van de begraafplaats. Aanvang 1.15 u. „Als ik ontwaak, dan ben ik nog bij u." Psalm 139 vers 18b. Op zijn tijd twaalf januari 1973, heeft de Heere geheel onverwacht tot Zich genomen, op de leef tijd van zevenenvijftig jaar, onze lieve Zus, Schoonzus en Tante Dora Otten Haar adres was Kramerstraat 101, Rotterdam-14. Familie Otten. Ons correspondentie-adres is: P. M. Otten. Petuniastraat 4 te Rhenen. De rouwdienst zal worden gehouden in de aula van de algemene begraafplaats, Woudenbergse- weg te Zeist op D.V. woensdag zeventien januari om twee uur. Ds. G. Spijker van Rotterdam-Oost hoopt deze dienst te leiden. In aansluiting op de rouwdienst zal de begrafenis plaatsvinden, waarna in de aula gelegenheid zal zijn ons te ontmoeten. Geen bloemen. Na een kortstondige ziekte werd door haar he melse Vader thuisgehaald mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder, schoonmoeder en oma Lena in 't Veld echtgenote van H. E. de Swart in de ouderdom van 78 jaar „Uw woord is een lamp voor mijn voet en een licht op mijn pad." Ps. 119:105 Dordrecht: H. E. de Swart Delft: N. de Swart Schiedam: M. Groenenberg-de Swart J. Groenenberg Bloemendaal: A. J. de Swart N. A. de Swart-Alblas Soest: L. de Swart Doetinchem: T. de Swart-Folkerts Dronten: J. Andeweg-de Swart A. C. Andeweg en kleinkinderen Dordrecht, 14 januari 1973. Bejaardencentrum „Thureborgh". Mauritsweg 157. Gelegenheid tot condoleren aldaar woensdag avond van 7 tot 8 uur. De begrafenis vanuit de aula op de Algemene Be graafplaats zal plaatshebben op donderdag 18 ja nuari a.s. Vertrek vanaf „Thureborgh" te 14.15 u. Na een verpleging van 17 jaar in de Dr. Mr. W. v. d. Berghstichting te Noordwijk heeft God op 12 januari 1973 nog onverwacht tot Zich geno men onze lieve dochter, zuster, schoonzuster en tante Tineke Alida Numan op de leeftijd van 26 jaar „Zij is verlost, God heeft haar welgedaan". Uit aller naam: P. Numan Rotterdam, 16 januari 1973. Dickensstraat 9. De begrafenis heeft heden in stilte plaatsgehad op de Zuider Begraafplaats alhier. „Mijn genade is u genoeg" Heden behaagde het de Heere van ons weg te ne men, onze zo innig geliefde en zorgzame Moeder en Schoonmoeder Petronella de Ridder weduwe van Pieter Cornelis Havenaar op de leeftijd van 76 jaar P. C. Havenaar A. Havenaar A. Havenaar-de Wolde Sassenheim, 15 januari 1973. Westerstraat 7. De rouwdienst is bepaald op donderdag 18 janu ari a.s. des n.m. 2 uur in het rouwcentrum „Vliem", Jac. van Beierenlaan 4 te Sassenheim, waarna de teraardebestelling op de begraafplaats van de Hervormde Kerk te Sasenheim om plm. 2.45 uur n.m. Gelegenheid tot condoleren hedenavond van 7.30 8.30 uur in genoemd rouwcentrum, alwaar de overledene is opgebaard. Geheel onverwacht nam de Here tot Zich mijn lieve Man, onze lieve zorgzame Vader. Groot vader en Overgrootvader Kobus van der Zwart in de ouderdom van 79 jaar Uit aller naam: A. J. van der Zwart-van Zijll 's-Gravenhage, 15 januari 1973. „Uitzicht", Daal en Bergselaan 52. Gelegenheid tot condoleancebezoek woensdag van 19.00—20.30 uur. Geen bloemen De dienst van Woord en Gebed zal worden ge houden vrijdag 19 januari om 14.00 uur in „Uit zicht", waarna de begrafenis zal plaatsvinden om 15.00 uur op „Oud Eik-en-Duinen", Laan van Eik en Duinen 38 te 's-Gravenhage. Voor uw bewijs van medeleven ons betoond na het heen gaan van onze lieve vader en opa Franciscus van Alewijk betuigen wij u onze welgemeende dank. Leiden, januari 1973. Tesselschadestraat 15a. Uit aller naam: J. van Alewijk Abraham van der Laan op de leeftijd van 57 Jaar. Voor het hartelijk meeleven tij dens de ziekte en bij het over lijden en de begrafenis van mijn Man. onze Vader en Grootvader Otto Treurniet willen wij hartelijk danken. Het vele medeleven heeft ons goed gedaan. Mede namens de kinderen en kleinkinderen H. E. Treurniet-Kevelmann 's-Gravenhage, januari 1973. Isabellaland 205. Ds. J. van den Blink Meditatieboek voor ouderen Het persoonlijk verkeer met God in de stilte van de levens avond. Bijbelgedeelten, over denkingen en gebeden. Eenvoudig en een leder direct aansprekend. Een bemoedigend boek Een gewaardeerd geschenk Verkrijgbaar in d» boekhandel gebonden f 12.50 ZOMER ft KEUNING WAGENINGEN cHct tiaakr,i\aai-cn bOi- voor het zelf maken van do charmante poppen Marjolein, Jasper, Dorien en Bastiaan en hun uitgebreide garderobe. Kleurenfoto's van de poppen in telkens nieuwe kleertjes. Een leuk verhaaltje. Duidelijke brei- beschrijvingen. Patroontekeningen op ware grootte. Praktische handwerk-aanwijzingen. Alles bijeengebracht in een verrukkelijk kijk-, lees- en werkboek voor grote en kleine poppenmoeders E? Prijs f6.90 Bestel dit boek door onderstaande bon af te geven aan uw boekhandel of hem op te zenden in open envelop zonder postzegel - aan de uitgever, geadresseerd: Zomer b Keunlng Antwoordnummer 63 Wageniri&en Hiermee bestel ik bij boekhandel: de uitgever het haak-, naa'- en brei- Poppenboek Betaling van /6,90 na ontvangst Naam:

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 12