Plan om ex-gevangenen en eigen huis te geven De Suite, springplank voor jonge musici 'Criminele figuren in ons land ongewenst' lemmender pleidooi oor een nieuwe eg Apeldoorn-Zwolle 'Sluiting van bedrijven was een vorm van geweld' Mansholt wil geen rol meer in Nederlandse politièk STER mag heffen voor bedrijfs fonds pers SAMEN Op de 'bromschaats' 'Narcoticakoning' moet uitgeleverd worden aan Zweden Beroep in cassatie van kruidendokter verworpen Eten van vis niet gevaarlijk Botsing op overweg: dode inwoonster overleden HOUV.KWARTET WOENSDAG 17 JANUARI 1973 BEMNENLAND/KUNST TPOZHUÏ9/K11 Van onze Haagse redactie DEN HAAG Dc afgetreden voqr/it- ter van de Europese Commissie van de EEG te Brussel, dr. Sicco Mansholt (PvdA) is niet van plan weer een rol in de Nederlandse politiek te gaan spelen. Hij zei dit op een afscheidsbij eenkomst gisteren in Den Haag. Dr. Mansholt is van plan zich wel actief bezig te gaan houden met de vorming van een Europese socialisti sche partij. Hij gaat zich het komende halfjaar diepgaand bezinnen op de vraag hoe die partij georganiseerd kan worden, bijvoorbeeld via de socia listische internationale of via een Eu ropees congres van progressieve par tijen. Het programma van die Europese par tij zou met name moeten inhaken op de problemen die een ongeremde eco nomische groei voor het milieu en de grondstoffenvoorraad met zich mee brengt. 'Deze problemen zijn veel ern stiger dan de meeste politici vermoe den. De huidige programma's van de meeste socialistische partijen gaan daar niet op in.' aldus dr. Mansholt. Hij herhaalde tenslotte nog eens dat een nieuwe Engelse regering onmoge lijk kan gaan tornen aan het verdrag dat voor de toetreding van Engeland tot de EEG is gesloten. Het verdrag kent ook geen mogelijkheden tot uit treding. Als een land de EEG zou willen verlaten zou dat tot contract breuk leiden,' aldus dr. Mansholt, vol gens wie het debat in Engeland tus sen voor en tegenstanders van toetre ding tot de EEG op een zeer laag niveau is gevoerd. Van een verslaggever DEN HAAG De president van de Haagse rechtbank heeft de eis van het Amsterdamse reclamebureau J. Wal ter Thompson Company b.v. afgewe zen om de Stichting Ether Reclame te verbieden een toeslag van vijf procent op haar tarieven te heffen ten behoe ve van het bedrijfsfonds pers. Mede namens andere reclamebureau's had het genoemde bureau een kort geding tegen de STER aangspannen om de betaling van enkele miljoenen guldens per 1 januari 1973 te voorko men. De president mr. J. H. C. Slote- maker zei onder meer dat de wet beroep administratieve beslissingen voor de reclamebureau's de aangewe zen weg was om tegen de ministeriële beslissing in beroep te gaan, maar daarvan is geen gebruik gemaakt. Mr. Slotemaker zei dat niet te kunnen inzien dat de reclamebureau's door de heffing schade lijden: deze heffing wordt geheel aan de adverteerders in rekening gebracht, zodat alleen zij daar schade van zouden kunnen lij den. aldus de president. (ADVERTENTIE) NIET ALLEEN MAAR •••••••••••••a In de Prinses-puzzelaktie ad, 23 december 1972 t b.v. Philadelphia kwamen deze week de velgende winnaars uil de bus^j— Prijswinnaars in de zevende ronde van dc Philadelphia-puzzelaktie in het damesblad Prinses eerste prijs (afwasmachine) A. W. Boudewijns-Mol, Kortestraat 2, 's-Gravendeel tweede prijs (orgel) Mej. J. J. Flikweert, Oud Nieuw- landseweg 7. Nieuwerkerk derde prijs (stereo radio) J. Kranendonk, Nieuweweg 18, s-Gravendeel vierde prijs (statenbijbel) J. van Eek, Prins Willemsweg 2, Ëchteveld (Gld.) vijfde prijs (bromfiets) J. G de Mooy, Hardenbroekstraat 16. Breda zesde prijs (levensmiddelenpakket) J. Wesselius-Bruinsma, Marijke- straat 3, Leeuwarden zevende prijs (teamaker) W. Koebrugge-Meima, Van Royen- laan 25, Groningen achtste prijs (badbox 4- tolletkast) A. Nijman-van Veen, Lauernesse- straat 36 hs, Amsterdam-West negende prijs (haardroogkap) Mej. M. v. d. Hoef, Jardensweg 10. Schuilmgsoord-Zuidlaren (Drente) tiende prijs (handige hulpjes in de huishouding) G. Meyering-Srait, De Loo 82, Coe- vorden elfde prijs (kruidenrekken) G. v. d. Waal, Schenkeldijk 33, Strijen (ZH) twaalfde prijs (schouwtje) Mevrouw M. Robijn-Prins. Foek- jesteech 10, Langeweer dertiende prijs (badkamerset) J. Eshuis, Parkweg 60, Groningen veertiende prijs (personenweegschaal) B. J. Ordelman, Gravin van Me- genstraat 42, Gorinchein vijftiende prijs (tafelcouvert) C. M. Bitter-van Lonkhuijzen. Wil- helminalaan 13, Harderwijk zestiende prijs (schotelwarmer) J. van Schoonhoven-Meyer, Hoofd straat 143, Driebergen-Rijsenburg zeventiende prijs (oog make-up) C. Rodenburg, Kerkstraat 14, Ber- kel (ZH) Deze week staat er weer een puzzel in Prinses. Doet u mee? Niet alleenmaar samen. Dan kunnen we zeggen: Beekbergen wordt het! roningers willen gediscrimineerde groep helpen een onzer verslaggevers ONINGEN Een werkgroep in Groningen werkt aan een plan om ex-gevangenen, die moeite >ben een plaats in de maatschappij te vinden, samen te brengen in een pand. Met de gemeente reeds onderhandelingen gaande over een vestigingsplaats. Het gaat voorlopig om een experiment ook zijn schaduwzijden heeft. Het risico dat het huis zal worden gemeden, waardoor juist dis- ininatie in de hand wordt gewerkt, is niet gering, maar men hoopt dit risico te verkleinen door lalve ex-delinquenten ook anderen in het huis onder te brengen. is echter alle risico's ten spijt iroorshands geen andere oplossing, at sommige ex-gevangenen zich in gewoon kosthuis niet kunnen dhaven, of zelfs helemaal geen thuis kunnen vinden. Ze zijn niet enst. Het gaat er dus om voor mensen een onderdak te vinden, initiatief voor deze oplossing is rtgekomen uit reclasseringskrin- De ex-gevangenen zullen (uiter- d) in het pand hun eigen verant- rdelijkheid krijgen. Alleen als er ïgende noodzaak toe bestaat zullen asseringsfunctionarissen zich met zaak bemoeien. In het laatste geval indien nog uitsluitend op verzoek. Het gaat de werkgroep om de integra tie van mensen die nog altijd worden gediscrimineerd. Men wil op deze ma nier de intrede in de maatschappij vergemakkelijken. Brave borsten Het gaat vooral om jongeren. Volgens de heer E. Bijlsma, reclasseringsfunc- tionaris in het arrondissement Gro ningen zijn bij de jongeren veel min der hindernissen dan bij de ouderen. De categorie ouderen, 'brave borsten, die menen dat ze zonder zonden zijn', discrimineert nog steeds, terwijl de jongeren meer bereid met ex-delin quenten te discussiëren en te commu niceren. Dit blijkt vooral ook in stu dentenkringen. In de werkgroep wondt samengewerkt door twee reclasseringsfunctionaris- sen, twee studenten en twee ex-delin quenten. Het betrekken van deze laat- sten bij de plannen acht de heer Bijlsma van groot belang. De behoefte bij (een deel van) de ex-gedetineer den naar een opvang-pand, is de aan leiding voor de werkgroep geweest om te beginnen. De gedachte leefde al langer bij de reclassering. Het idee van de werkgroep kwam na de opstand in het Groninger huis van bewaring. Er is inmiddels contact opgenomen met de gemeente om de beschikking te krijgen over een pand. De heer Bijlsma venvacht met tegenover een muur van onwil te komen staan, maar wel zijn er een aantal onzekere facto ren. Die liggen vooral ook op het financiële vlak. De achttienjarige Duitser Sebastian Heinsdorff heeft het schaatsen gemotoriseerd. Sebastian, die in Ir- schenhausen (Beieren) woont, heeft van een oude fiets een 'bromschaats' gemaakt. De luchtschroef wordt aangedreven door een kleine motor. i een onzer verslaggevers 5 De werkgroep Rijksweg 50, die vreest dat de aanleg van het leelte Apeldoorn-Zwolle opnieuw enige jaren wordt uitgesteld, ft op een gistermiddag in Epe gehouden persconferentie meege- ld, dat zij met meer klem regering, parlement en publieke opinie gaan bespelen. oeld gedeelte van de autosnelweg, de beruchte kronkelige Dorpen- (een flessehails waarin vorige i nog een vrachtauto en autobus taal botsten met als gevolg dirie sn en negen gewonden) moet ver- ;en. is al sinds 1932 in de pen, ir werd zoals burgemeester T. er van Heerde zei verschillende n 'om vijf voor twaalf van de oting afgevoerd, meestal om fi- aële oorzaken'. Bepleit zal nu len het weggedeelte op het eerst- ende uitvoeringsprogramma rijks- en te plaatsen. werkgroep Rijksweg 50 is wat ;rs dan de aktiegroep Rijksweg 50. aktiegroep, die afgelopen weken doodskoppen langs de Dorpenweg iracht, bestaat uit particulieren, werkgroep omvat vertegenwoordi- van de gemeentebesturen en van bedrijfsleven. De methoden van e groepen lopen wat uiteen, 'maar depreciëren de aktiegroep zeker i zei mr. J. ten Doesschate, voor- ir van de werkgroep. Waarom de i groepen niet wat dichter naast ar kunnen optrekken, werd niet maal duidelijk. alve dat de werkgroep Rijksweg rich met verlevendigde ijver tot irimg en parlement wil wenden, zij binnenkort ook de publieke ie peilen ten aanzien van de ma- raarin de bevolking de aanleg van de nieuwe weg tussen Apeldoorn en Zwolle urgent acht. De weg wordt van belang geacht voor de oost-Veluwe, voor de aangrenzende regio's en ook voor de economische ontwikkeling van het noorden des lands. Naar het oordeel van drs. H. A. Versteeg, directeur van het Econo misch Technologisch Instituut Over ijssel, die overigens in ander verband in de werkgroep zit, heeft 'Den Haag' meer belangstelling voor goede ver bindingen van het noorden met de randstad Holland (er komen twee nieuwe: over de Afsluitdijk en door de IJsselmeerpolders) dan voor een goede verbinding tussen noord en zuid. Rijksweg 50 zal het noorden via het Arnhem-gebied dichter bij het Ruhrgebied en andere delen van Eu ropa brengen. De Werkgroep Rijksweg 50 is het niet eens met de milieugroep noord-oost- Veluwe, die de nieuwe weg niet nodig vindt. Van de zijde van de milieu groep is ondermeer gewezen op een alternatief, namelijk realisering van Rijksweg 32 aan de overkant van de IJssel. De werkgroep Rijksweg 50 vindt dat het Sallandse coulissenland- schap minstens zo kwetsbaar is als de noord-oost-Veluwe. Bovendien zou het ook nog wel tien jaar duren, voor Rijksweg 32 er komt, en dat geldt ook voor een ander alternatief: aanpassing van de huidige Dorpenweg aan het sterk toegenomen verkeer. DEN HAAG De Hoge Raad heeft de uitlevering van de 34-jarige Duitse 'ongekroonde narcoticakoning' Karl P toelaatbaar verklaard. De uit Ubach Palenberg afkomstige Duitser zit in Nederland een gevangenisstraf van vijf maanden uit wegens verblijf hier. hoewel hij tot ongewenst vreemdeling was verklaard. Zweden heeft Neder land gevraagd P. uit te leveren, om dat hij verdacht wordt van smokkel van amfetaminen naar Zweden. De rechtbank in Maastricht had de uitlevering ontoelaatbaar verklaard. De officier van justitie tekende cassa tie aan bij de Hoge Raad. Het hoogste rechtscollege vindt het cassatiemiddel van de officier van justitie gegrond, namelijk dat bekeken moet worden of de feiten naar aanleiding waarvan uitlevering wordt gevraagd op het tijdstip van het uitleveringsverzoek in Nederland strafbaar zijn met een jaar gevagenisstraf of meer. Hoewel de smokkel vr.'.gens de Zweed se justitie gepleegd is voor 1970 moet aan het uitleveringsverzoek van okto ber 1972 worden voldaan, omdat bij beschikking van minister Stuyt van juni 1972 de in- en- uitvoer van amfe taminen strafbaar was gesteld, aldus de zienswijze van officier van justitie en Hoge Raad. AMSTERDAM Je zou bijna zeggen dat het enige onvergankelijke in de hedendaagse muziek te vinden is aan de Willemsparkweg 190 in Amsterdam. Een wel onopvallende onvergankelijkheid, want daar in het piepkleine concertzaaltje, dat al 'sinds mensenheugenis' door de heer en mevrouw Rester wordt 'geëxploiteerd', gebeuren de grote dingen dezer dagen meestal maar voor een paar belangstellenden. Maar een ontelbaar aantal jonge musi ci, uitvoerend of scheppend, heeft daar zijn entree in de openbaarheid gemaakt en voor een heel groot aan tal daarvan is het niet bij die eerste keer gebleven. Kortom 'De Suite' zo als deze instelling heet, is een spring plank voor jong, of nog onbekend, muzikaal talent, die nu al 22 jaar functioneert: om precies te zijn de eerste tien jaar in de nabije Ilelmers- straat, en sinds 12 jaar in de wat grotere suite aan de Willemsparkweg. Voor dit seizoen zijn er zeventien voor de aankoop van een auto. maar toen was het afgelopen; inmiddels was de rekening geblokkeerd. Bij zijn aan houding in september had G. een pistool met munitie. De officier zei dat G. ook nog betrokken zou zijn geweest bij een inbraak in een kasteel te Valkenburg. Verdachte mag dan vol lof zijn over de correcte behande ling in ons land, hij is niet ongevaar lijk (wapenbezit) en omdat hij zich als een heer voordoet, wekt hij onver diend vertrouwen. Uitspraak 30 ianua- Officier van justitie in zaak tegen buitenland Van een verslaggever ARNHEM 'Criminele figuren komen als vliegen op Nederland af, want ons land staat bekend om zijn humane behandeling van gedeti neerden. De justitie moet door middel van zware straffen zulke lie den duidelijk maken, dat hun aanwezigheid hier ongewenst is'. De officier van justitie bij de recht bank te Arnhem, mr. J. A. Kopp, zei dit in zijn requisitoir tegen de 38- jarige G. G. Wegens diefstal van kunstvoorwerpen, zwendel met bank cheques en verboden wapenbezit eiste de officier zestien maanden gevange nisstraf met aftrek. Gerard G. is sta- tenloos, hij is in België geboren uit een Russische vader en een Neder landse moeder. In België werd hij persona non grata wegens overtredin gen tegen de wet op de drankgelegen heden. Markanter was zijn relatie met Britse treinrovers, die hij huisvesting zou hebben verleend. G. gaf voor de rechtbank toe, dat hij miljoenen (Bel gische francs waarschijnlijk) heeft verdiend en dat hij naar Nederland was gekomen om een rustig boerder ijtje te kopen vn geld dat op een Zwitserse bank was gezet. Maar in Arnhem kwam G. in aanra king met onderwereldfiguren hij woonde in het Spijkerkwartier en zette met twee van hen in juli een inbraak op touw in een pand aan de Jansbuitensingel, waar vijftien kostba re schilderijen, porcelein, zilver en brons in hun handen vielen. Hij ver kocht dc buit voor negenduizend gul den en deelde dit geld met de twee mededaders: J. P en B B Uit een inbraak ui een Arnhems reis bureau verwierf G.-> blanco bsnkche- ques. Hij inde de vier van tot een totaal van zevenduizend gulden. Op dc vijfde en laatste cheque probeerde hii twaalfduizend gulden te incasseren DEN HAAG De Hoge Raad heeft het cassatieberoep verworpen dat de 46-jarige kruidendokter W. van de Moosdijk uit Casteren had ingesteld tegen een vonnis van het gerechtshof in Den Bosch, waarbij hij wegens oplichting met 'geneeskrachtige krui den' is veroordeeld tot negen maan den gevangenisstraf. Het vonnis van het hof in Den Bosch geldt oplichting met verkoop van kruiden aan cliënten in België. Deze moesten 2300 gulden betalen voor zakken kruiden die de heer Van de Moosdijk voor 19,50 had ingekocht. Dc kruidendokter moet nog terechtstaan voor beroving van de chef van het grenswisselkan toor in Eindhoven. concerten georganiseerd waar nieuwe muziek uit alle landen wordt ge speeld. Daarnaast zijn er nog 5 extra concerten waar alleen Nederlandse muziek ten gehore wordt gebracht. Uiteraard, vanwege de ruimte, alleen kamermuziek in allerlei bezettingen. Deze Nederlandse concerten worden dit keer door de VARA opgenomen voor latere uitzending. Al d.ie concer ten zijn op maandagavonden: er zijn doorgewinterde liefhebbers die voor het hele seizoen deze maandagen er al in hun agenda voor hebben geblok keerd. Deze maandag was er een kamermu- ziekensemble. gevormd door een zes tal jonge strijkers van het Concertge bouworkest, met een viertal composi ties die door hun ongewone bezetting een beetje buiten het normale repertoire vallen: een stuk voor twee violen er. cello van Robert de Roos (Due moti lenti), wat ortho dox-stug, maar wel goed gemaakt; een Kwintet voor 2 violen, 2 altviolen en cello van Hans Kox met goed contras terende onderdelen en een opvallende melodische spanning. Dan van Willem Frederik Bon 'Drie etudes' voor 2 celli, frapperend door bondige formu lering, en tenslotte voor het hele ensemble het 'Sestetto per archi' van Lex van Delden, een voortreffelijk geschreven stuk met wisselende, meest somber-romantische stemmin gen dat door een goed uitgekiende instrumentatie gelegenheid tot het ontplooien van een grote verscheiden heid aan sonoriteiten biedt. Dat alles werd door de uitvoerenden in een goed sluitend samenspel ten gehore gebracht, en daarmee werd het weer een van die concerten waaraan De Suite haar bijzondere reputatie te danken heeft, doordat zoveel compo nisten en uitvoerende musici er een aandeel van hun eigen reputatie aan te danken hebben. Rapport over Thomassen Drijver-Verblifa: Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Toen de directie van het verpakkingsconcern Thomas sen Drijver/Verblifa in 1969 de sluiting bekendmaakte van bedrijven m Dordrecht, Krommenie en Utrecht waren objectief beschouwd 'alle voor waarden aanwezig om de wijze van besluitvorming en bekendmaking als een vorm van geweld te beschouwen'. Aldus een van de conclusies uit een 435 pagina's tellend rapport, dat een team van de VU onder aanvoering van drs. A. Walravens heeft opgesteld np verzoek van de metaalbonden (in middels opgegaan in de verschillende Industriebonden) en de directie van het concern. Blijkens reacties van de werknemers, zo zegt het rapport verderop, werd de beslissing van de directie ook door de gedupeerden als een vorm van geweld ervaren. Met name in Krommmenie, waar een 'linksere' traditie bestaat dan in de andere twee plaatsen, werd de sluiting van het bedrijf als onno dig ervaren, terwijl men zich in de plaatsen ook meer bewust was van de belangentegenstellingen tussen werk nemers en werkgevers. Geheim 'Wat de structurele kant betreft', zo zegt het rapport, kan zowel voor Dor drecht, Krommenie als Utrecht gezegd worden dat hier sprake is van een beslissing, waarbij de mensen in de fabrieken geen actieve rol hebben ge speeld'. De ondernemingsraden, zo zeggen de opstellers, werden pas geïn formeerd, toen alle besluiten geno men waren en geen alternatieven meer konden worden ingebracht. De vakbonden waren overigens eerder op dc hoogte gebracht, maar zij konden niets doen, omdat ze zich verplicht hadden de beslissing geheim te hou den. Het rapport signaleert verder dat, hoewel de vakbonden over het alge meen niet ontevreden waren over het begeleidende sociale plan, onvoldoen de rekening wordt gehouden met een aantal emotionele aspecten als gebon denheid aan de streek waar men woont cn bedrijfsgebondenheid, ter wijl ook over het lot van de oudere werkenmers over het algemeen te puur zakelijk gedacht wordt. Het rapport pleit verder voor een ander beleid bij eventuele andere be drijfssluitingen. afvioeïngen en over plaatsingen, waarbij uitgegaan wordt van een andere verdeling van de macht binnen de bedrijven dan nu het geval is. In dit verband spreekt het rapport van eeri beleid dat experi menteert met mogelijkheden belang rijke beslissingen te democratiseren. BRUSSEL Het eten van vis leveet geen enkel gevaar op. Uit de resulta ten van regelmatig uitgevoerde con troles blijkt dat het kwikgehalte in vissoorten en schaaldieren die door Belgische vissers worden aangevoerd ver beneden de buitenlandse toieran- tienormen ligt. Dat heeft de Belgische minister van landbouw, Tindemans, gisteren in Brussel tijdens een pers conferentie meegedeeld. Tindemans stond de pers te woord naar aanleiding van de waarschuwing die de Belgische verbruikesunie vori ge week heeft gegeven tegen het eten van vis. Personalia Van een verslaggever VUGHT De 22-jarige Th. Verstap pen is gisternacht omgekomen toen de auto die hij bestuurde op een spoorwegovergang in Vught door een trein gegrepen werd. De auto werd na de botsing een paar honderd meter meegesleurd. EDE De 35-jarige musicus A. H. Wijkamp kwam om toen de auto waarin hij zat op de provinciale weg ArnhemEde tegen een paal botste. Zijn echtgenote, die vermoedelijk dc auto bestuurde, werd zwaar gewond. 'Groot-Emaus' De heer T. II. Beis huizen, directeur van het van de vere niging tot opvoeding en verpleging van geesteszwakke kinderen 'sHeeren Loo' uitgaande internaat 'Groot- Emaus' in Ermelo, legt per 1 februari zijn functie neer in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Op 24 januari zal hij het directoraat overdragen aan drs. W. de Bondit. die al bijna twaalf iaar als psycholoog aan het internaat verbon den is. De heer Beisüuizen is 26 jaar in dienst van de vereniging "s Heeren Loo' geweest, in 1946 en 1947 als hoofd van de christelijke BLO-school van de dr. mr. Willem van den Bergh-stichting in Noordwijk, van 1949 tot en met 1958 als directeur van het Van Arkel-instituut in Soest en sinds 1958 als directeur van 'Groot- Emaus'. Politic-academie De heer B. L. Anema uit Rotterdam is per 1 augus tus benoemd tot directeur van de Nederlandse Politie Academie in Apeldoorn. Hij volgt de heer H. W. Offers op, die met pensioen gaat. De heer Anema is nu commissaris van de gemeentepolitie in Rotterdam (hoofd geüniformeerde dienst). Op 1 augus tus wordt hij hoofdcommissaris. Mr. Schepel werd in 1970 nog onder scheiden toen hij 25 jaar griffier was. Griffier De griffier van de Tweede Kamer, mr. A. F. Schepel, gaat aan het eind van januari met pensioen. Op woensdag 31 januari houdt hij een afscheidsreceptie in de ridderzaal. Zijn opvolger als griffier is mr. W. Koops, nu eerste plaatsvervangend griffier. Mr. Schepel is ruim veertig jaar in dienst van de kamer geweest. Na zijn studie aan de rijks universi teit te Utrecht was hij enkele jaren werkzaam op advocatenkantoren. Op zijn 24ste verjaardag, op 13 januari 1932. werd hij commiesgriffier (de oude benaming voor plaatsvervan- gend-griffier) van de Tweede Kamer. Op 30 oktober 1'945 volgde zijn benoe ming tot griffier. 108-jarige leeftijd is in de nacht van maandag op dinsdag in Amsterdam Nederlands oudste inwoonster, mevrouw Elisabeth van der Burg- Ze was enkele weken geleden ziek geworden in het bejaarden-ver- 'Uitzicht' aan de Nassaukade. waar ze op 104-jarige leeftijd werd Tot dan toe werd ze verzorgd door haar enige nog in leven geble- Won, een ongehuwde man. Hij overleed twee weken, nadat zijn moeder in egtehuis was opgenomen. Mevrouw Van der Burg overleefde haar zes Voorzover bekend is dc thans in Rotterdam woonachtige mevrouw (106) de oudste inwoonster van ons land.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 11