fVesten vraagt leer vrijheid Oost-Europa Veel Noordvietnamezen trekken zich terug uit Cambodja Het Vaticaan beklemtoont banden met de Arabieren redesonderhandelingen beslissend stadium België krijgt wellicht spoedig nieuwe regering PH5 kentenissen in •«jktergate-proces Vluchtelingenkamp in Zuid-Vietnam P'-oces in Athene t°gen beweging 'G 'ieks Verzet' 'Vietnamese oorlog schaadt relaties tussen Europa-VS' mpidou op reis fOost-Afrika /KWARTET DINSDAG 16 JANUARI 1973 BUITENLAND T7/K9 ,SINKI (UPI/DPA) Woordvoerders van de NAVO-landen Bel- Denemarken en Italië hebben de Sowjet-Unie gisteren officieel EKg'i«aagd, haar beperkingen op reizen en haar censuur op te heffen ®»4nee te bouwen aan een Europa dat gegrondvest is op 'menselijke ïMBi lacten, culturele uitwisseling en een bredere voorlichtingsstroom'. EDU La 1 gebeurde in Helsinki, waar verte- logaS noordigers van 34 landen in Oost Pest na een onderbreking van een ij nd hun voorbereidend overleg 2 te een Europese veiligheidsconfe- JHINGTON (Reuter) Opnieuw SRK ,en v'er beklaagden in het zoge- !i Afcjnde Watergate-proces verklaard ■g3- ldig te zijn aan het bespioneren het hoofdkwartier van de Demo- ilan sche partij tijdens de verkiezings- lagne voor het presidentschap, s eerder had een van de zeven ichten schuld bekend. Twee blij- volhouden dat ze onschuldig zijn. ans dat nu de zaak in de rechts- irecies uit de doeken wordt ge lijkt wel verkeken, omdat het 143 rzoek tegen vijf van de verdach- 1 gestaakt wordt. 42.JE fll irnalist vrij 26' BERRA (Reuter) Premier 47 Whitlam van Australië heeft 167 ^en in Canberra bekend gemaakt, oi de 54-jarige Australische journa- jjj-J 'raneis James, van wie sinds drie 31 niets is vernomen, naar Australië 13.1 erugkeren. De Chinese regering de Australische ambassade in Pe- meegedeeld, dat James uit China iwezen zal worden, nadat hij |j,ldig bevonden was aan spionage, "i heeft verklaard, dat de uitwij- van James bedoeld is als een 5|-|dschappelijk gebaar jegens Au- 54. na het aanknopen op 22 decern- "l van diplomatieke betrekkingen J 1 Australië en China. rentie (EVC) hervatten. Namens de Sowjet-Unie hield Viktor Maltsew daar gisteren een korte toespraak, waarin hij niet op de voorstellen van westelijke kant inging (hoewel de Russische autoriteiten die voorstellen al vóór de zitting van gisteren onder ogen hadden gekregen). In de voorstellen werd gepleit voor een betere behandeling van zakenlie den en journalisten uit het westen, voor uitwisseling van kranten, boe ken, films en tv-programma's op gro ter schaal, vrijer reizen, hereniging van door de koude oorlog gescheiden gezinnen, betere zakelijke contacten en ook voor het recht van jonggelief- den in Oost en West om zonder ingrijpen van hun regeringen te kun nen trouwen. Het Russische persbureau Tass rea geerde op de westelijke stap door te verwijzen naar een rede van partijlei der Breznjew op 21 december, waarin hij zei, dat 'Helsinki' niet moet raken aan het beginsel van souvereiniteit en niet-inmenging. Tass nam de scherpe kritiek die de Prawda enkele dagen geleden uitte op 'westelijke haviken die de Sowjet-Unie in ideologisch op zicht willen ontwapenen', niet over. Westeuropese diplomaten in de Finse hoofdstad hebben volgens UPI ruiter lijk toegegeven, dat ze gnuiven. Rus land heeft jarenlang aangedrongen op een Europese veiligheidsconferentie om zijn greep op Oost-Europa te ver stevigen. Het westen heeft nu duide lijk laten merken, dat het wel voor die conferentie voelt, maar alleen als die greep verslapt. De Russen zijn in een hoek gedrukt en dat is aanleiding tot de speculatie, dat, als de voorstel len van het Westen niet gematigd kunnen worden, de Sowjcts tegen hun zin de hele conferentie de grond in moeten boren. Gevluchte Zuidvietnamese kinderen van de hoogvlakten van Pleikoe zijn voorlopig ondergebracht in een voormalig gevangenenkamp voor Noordvietnamezen ATHENE (Reuter, AFP) Voor een krijgsraad in Athene begint donder dag het proces tegen dertien leden van de beweging 'Grieks Verzet', die beschuldigd worden van een reeks samenzweringen tegen het Griekse ko lonelsbewind. Ze worden onder meer beschuldigd van medeplichtigheid aan de moordaanslag op premier Georges Papadopoelos van augustus 1968, van pogingen Alexos Panagoelis uit de gevangenis te bevrijden, van samen zweringen om buitenlandse diploma ten. onder wie de Amerikaanse en de Westduitse ambassadeur, te ontvoeren en van een poging tot kaping van een toestel van 'Olympic Airways' in 1970 Alexos Panagoelis is in 1968 ter dood veroordeeld wegens de mislukte aan slag op premier Papadopoelos en de sertie uit het leger. Als gevolg van internationale pressie op de regering in Athene is het doodvonnis nooit voltrokken. Een van de verdachten is Stathis Panagoelis, een broer van Alexos. Hij zou met een vals Italiaans paspoort Griekenland zijn binnengeko men. Ten tijde van zijn arrestatie beschuldigde een Griekse regerings woordvoerder de Italiaanse socialisti sche partij ervan de beweging 'Grieks Verzet' financieel te steunen. Slathh Panagoelis en een Italiaansp vrouw. Lorna Caviglia werden in au gustus vorig jaar gearresteerd. Ze zijn zes maanden verboord door de militai re politie. Later volgden nog elf ar- restaties van Grieken, die ook tot 'Grieks Verzet' behoord zouden heb ben. In de aanklacht komt ook de naam voor van een Franse vrouw. Michèle Gavras, die met een Griek is ge trouwd. Zij is voortvluchtig. Volgens de aanklacht heeft mevrouw Gavras wapens binnengesmokkeld in Grieken land. 24i, 3>lg van pagina 1 hij. Toen Kissinger zaterdag een 461 aaf van de Amerikaanse ambas- naar de villa ontbood, waar hij 24J^e Noordvietnamezen onderhan- - ging het gerucht dat een ak- was getekend en dat de fotogra- iet moment hadden vastgelegd. \i ontkende hét Witte Huis dat 32 ivereenkomst was getekend. Di- 125 itieke waarnemers g eloven dat 57 ieel goed mogelijk is dat een ipig akkoord al is ondertekend t alleen een officiële onderteke- nog moet volgen, n adat Zuid- Jam zijn fiat heeft gegeven. De 86 deling van Nixons woordvoerder si-jsr, dat Kissinger op korte ter- 52 teruggaat naar Parijs, zou dan 48 letekenen dat hij daar heengaat 43 de officiële ondertekeningsplech- ïen. ien hebben de Amerikaanse en Vietnamese technische deskundi- 30psteren weer vergaderd over de king van details. Zij hebben iroken vandaag w eer bijeen te 62 D. 3® lew Yorkse correspondent van n agblad in Rome heeft gisteren 33 d dat Amerika en Noord-Viet- ^over zes belangrijke punten over- 42 emming hebben bereikt. Hanoi ondermeer bereid zijn recht se besprekingen aan te knopen ït bewind in Saigon over here- FO van Vietnam. Verder zou de lilitariseerde zone tussen Noord- lid-Vietnam gehandhaafd blijven. 575 oordvietnamese krijgsgevangenen van de Viet Cong zullen gelijk e Amerikaanse krijgsgevangenen ord-Vietnam worden vrijgelaten, ^rijs zeiden zegslieden die nauw ct met de onderhandelaars on- 112 Uden dat het verhaal in de Ro meinse krant op juiste gegevens be rust. Kissinger en Tho zouden het er verder over eens zijn dat de internati onale commissie van toezicht zal be staan uit 2500 man en bestaan uit Canadezen, Indonesiërs Hongaren en Polen. De VS beloven verder alle militaire activiteiten te staken op de dag dat .een overeenkomst wordt on dertekend en binnen 60 dagen na de ondertekening alle grondtroepen uit Vietnam terug te trekken. Een uit drie partijen bestaande natioraad van verzoening zal op provinciaal niveau verkiezingen organiseren, maar geen uitgebreide bestuurlijke bevoegdhe den krijgen, die Hanoi aanvankelijk had geëist. Brandts SPD meent: BONN (UPI) De leiding van de Westduitse socialistische partij heeft gisteren onder voorzitterschap van bondskanselier Willy Brandt verga derd en besloten Amerika te laten weten, dat een voortduring van de oorlog in Vietnam ernstige schade kan toebrengen aan de verhouding tussen Amerika en Europa. De Westduitse minister van financiën. Helmut Schmidt had dit vorige week al in Amerika verklaard, maar in de bondsrepubliek is veel kritiek geko men op de houding van Brandt die er het zwijgen toedeed. De verklaring van de SPD is overigens in zeer voorzichtige termen gesteld. Niet al leen Amerika wordt opgeroepen de vrede na te streven, maar alle partij en. Bovendien staat in dé verklaring dat de SPD tegen alle acties is die het zoeken naar vrede in Vietnam bemoeilijken. Dat kan slaan op de anti-oorlogsbetogingen zowel als op de felle kritiek van de Zweedse premier Palme op Amerika. Brandt was ver weten dat hij niet net als Palme scherp stelling nam. VATIKAANSTAD (Reuter, UPI, AFP, AP) In een ongebruikelijke en zeer scherpe 'mondelinge toelichting' heeft het Vatikaan gisteren laten weten dat het geruchtmakende bezoek van de Israëlische pre mier Golda Meir aan paus Paulus VI 'niet ook maar de minste veran dering betekent in de houding van de Heilige Stoel ten aanzien van de problemen van het Heilige Land'. De woordvoerder van het Vatikaan, professor Federico Allessandrini, zei tevens dat de ontmoeting tussen de paus en de Israëlische premier 'in het geheel geen geebaar van voorkeur betekent voor Israël boven de Arabi sche landen, of een exclusief gebaar. Paus Paulus VI heeft ook koning Hoessein van Jordanië en andere hoge functionarissen met de Arabische we reld en de Arabische landen ontvan gen, En de Heilige Stoel heeft, zoals bekend, hartelijke betrekkingen met Egypte, Libanon en Syrië en onder houdt diplomatieke betrekkingen met verschillende Arabische landen, zoals Tunesië, Algerije. Koeweit en Irak'. 'Mevrouw Golda Meir had zelf om de audiëntie verzocht', zo vervolgde Al lessandrini', 'omdat zij gebruik wilde maken van haar reis naar Frankrijk. De audiëntie was niet het onderwerp van enig voorafgaand akkoord of pro gram'. Met deze laatste opmerking maakte Allessandrini de Israëlische ambassa de in Rome impliciet voor leugenaar uit, omdat deze eerder bekend had gemaakt dat Golda Meir op uitnodi ging van de paus naar Rome kwam en dat het om 'een officieel bezoek' ging. Volgens Allessandrini had de paus het verzoek ingewilligd van de Israëli sche regering om Golda Meir te ont vangen, 'omdat hij geen enkele moge lijkheid wil verzuimen om voor de vrede, de rechten van de mens en de religieuze belangen te werken, en spe ciaal diegenen te helpen, die het zwakste en het meest weerloos zijn in de eerste plaats dc Palestijnse vluchtelingen'. De nadruk, waramee het Vatikaan op zijn 'hartelijke betrekkingen' met Is- Opstandelingen uit het land zelf talrijker en actiever door John Parcell PHNOM PENH Communistische Cambodjaanse troepen nemen ft op hel slagveld steeds meer verantwoordelijkheden over van hun ervaren Noordvietnamese kameraden. Hanoi vermindert regelmatig mL* s zijn troepensterkte in Cambodja op een moment, waarop de hervat- j ting van de vredesbesprekingen heeft geleid tot nieuwe hoop op een vredesregeling in het naburige Vietnam. w* - JjH Ife. 110 170 4'OETI (Reuter, UPI, DPA) lent Georges Pompidou van lijk is gisteren in de Franse je 'het gebied van de Afars en in oostelijk Afrika aangekomen, an Djiboeti de hoofdstad is. er heette het gebied Frans So- ind. Morgen gaat Pompidou voor llg &eedaags bezoek naar Ethiopië, ezoek aan het gebied van Afars la's is volgens Franse regerings- onarissen bedoeld 'om de Fran- nwezigheid daar nogmaals te be en'. Gezien zijn ligging aan de 'g van de Rode Zee is het ge- fan groot strategisch belang. 66 werd door generaal de Gaulle eferendum in de streek georgani- i waarbij de bevolking van •0 zielen zich voor de Franse izigheid daar uitsprak en voor amsverandering ervan. De Afars a Issa's zijn de belangrijkste 'en in het gebied. rUI thiopische hoofdstad Addis Abe- met een spoorweg verbonden Djiboeti. Deze spoorwegverbin- is voor Ethiopië van levensbe- omdat ongeveer 45 procent van hiopisehe import en 40 procent e export via Djiboeti gaan. Ethi- wil graag dat het gebied bij tijk blijft. Somali daarentegen, vodsvijand van Ethiopië, dringt ren op terugtrekking van de -- en aan. in de hoop het gebied 2^'ch. te kunnen trekken. Ethiopië van zijn kant aangekondigd, dat et "gebied zal overnemen, als de en er weg mochten gaan. Een fk van de Fransen uit het gebied Daarom vrijwel zeker tot een 5 tussen Ethiopië en Somali lei- De toenemnde autonomie en kracht van de Cambodiaanse opstandelingen gaat samen met een nieuw en groot scheeps offensief ten zuiden van de hoofdstad Phnom Penh. waardoor de belangrijke rijstoogst uit die streken voor de regering Lon Nol verloren dreigt te gaan. Dc Cambodjaanse guerrillastrijders zijn nu beter geoefend, beter uitge rust, agressiever en talrijker dan ooit tevoren, zo menen Cambodjaanse mili taire deskundigen in de hoofdstad. Hun aantal is toegenomen van om streeks achttienduizend een jaar gele den tot 41.000 op dit moment. Militaire deskundigen menen, dat zij nu een krachtig instrument zijn ge worden in handen van dc man die in naam hun leider is, prins Norodom Sihanoek. die in ballingschap in Pe king verblijft. Geschat wordt, dat de guerrilleros nog minstens twee jaar zullen kunnen doorvechten, als de Noordvietnamezen zich geheel terug trekken uit Cambodja. Het versterkte zelfvertrouwen van de Cambodjaanse guerrillastrijders weer spiegelt zich in het zuidelijke offen sief. dat zij dit nieuwe jaar met steun van hun Vietnamese vrienden hebben ingezet. Diverse sleutelposten werden in snel tempo onder de voet gelopen en in vele districten werd de vitale rijstoogst die volgens officiële schattingen slechts half zo groot is als vorig jaar door de guerrilleros in beslag genomen en weggevoerd. Deze situatie bedreigt elke regeling van het conflict in Indo-China, want prins Sihanoek en zijn regering wei geren deelname aan elk overleg en de Cambodjaanse guerrillastrijders reage ren nauwelijks op een door de reee- ring afgekondigd amnestie-program ma. De voornaamste eis van de Cam bodjaanse regering voor het tot stand- komen van een vredesregeling was steeds de terugtrekking van de Noord vietnamese eenheden uit het land. Maar de Noordvietnamezen hebben al in belangrijke mate aan dit verlangen beantwoord. De sterkte van de Noord vietnamese troepen en Viet-Congstrij- ders in Cambodja wordt door het opperbevel in Phnom Penh momen teel geschat op slechts 28.000 man. Een jaar geleden waren dat er nog 55.000. De meesten werden overge plaatst naar Zuid-Vietnam. De Noordvietnamezen hebben zich in Cambodja altijd voornamelijk bezig gehouden met organisatie en oplei ding en vochten zelf nauwelijks. Vol gens zegslieden in Phnom Penh zijn nu slechts zesduizend Noordvietname zen op de slagvelden zelf te vinden. raëls Arabische buurlanden wees en op zijn 'diplomatieke betrekkingen' met de andere Arabische staten, wijst erop dat de tegenstellingen tussen Israël en het Vatikaan nog onvermin derd bestaan. Het Vatikaan was in 1947 sterk gekant tegen de stichting van de staat Israël en heeft deze staat dan ook nimmer officieel erkend, zelfs niet de facto. Dat deze houding niet veranderd zal worden, blijkt zeer duidelijk uit de 'mondelinge toelich ting', die nauwelijks diplomatiek kan worden genoemd. Het Vatikaan heeft daarmee kennelijk nog eens willen onderstrepen, dat het veel groter be lang hecht aan de verhouding met de Arabische wereld waar vele chris telijke gemeenschappen wonen en bij na drie miljoen roomskatholieken dan met de staat Israël. Het Vatikaan deed dan ook alles om het bezoek van Golda Meir het eerste van een Israëlische premier aan de paus zo onbelangrijk moge lijk voor te stellen. Zo bracht het officiële Vatikaanse persorgaan. L'Os- servatore Romano, het bericht van Golda Meirs bezoek in de kolom van het dagrooster van de paus, onder het bezoek van een aartsbisschop uit een Arabisch land in Noord-Afrika. De betrekkingen tussen het Vatikaan en Israël zijn sinds de juni-oorlog van 1967 er niet hartelijker op geworden. De Vatikaanse radio en pers hebben Israël herhaaldelijk ervan beschul digd. door de annexactie van het oude stadsdeel van Jeruzalem, de rechten van de christenen en de moslims met voeten te treden. In één artikel wer den de Israëli's er zelfs van beschuldigd christelijke begraafplaatsen te onthei ligen. Israël heeft dit ontkend en geantwoord, dat het Vatikaan nimmer één woord van protest heeft laten horen tegen de ontheiliging van de joodse heilige plaatsen door Jordanië. Volgens Israël zijn de heilige plaatsen van de christenen en moslims nooit zo goed bereikbaar geweest als onder Israëlisch bewind. Het Vatikaan heeft zich traditioneel ingezet voor interna tionalisatie van geheel Jeruzalem (dus niet alleen van de heilige plaatsen in die stad), maar heeft dit standpunt de laatste tijd niet meer zo openlijk herhaald, gezien de volstrekt afwijzen de houding van zowel Arabische als Israëlische zijde daartegen. Stathis Panagoelis Protest prostituées MARSEILLE (AP) Marseille's lich te meisjes hebben gisteren in een 'stille omgang' geprotesteerd tegen de sluiting van een aantal rendez-vous hotelletjes door de politie vorige week. Tijdens hun protestmars door de stra ten van de rosse buurt droegen de meisjes spandoeken mee waarop het 'recht om te werken' werd geëist, en werd gewezen op het openbare nut van hun 'werk' Terechtstelling MANILLE (AFP) Ongeveer vijf tienduizend mensen hebben in Manil la de terechtstelling door een vuurpe loton bijgewoond van een op de Filip pijnen wonende Chinees die schuldig was bevonden aan handel in verdo vende middelen. De 53-jarige man, die voornamelijk in heroïne handelde, was in oktober ver oordeeld tot levenslange gevangenis straf, maar president Marcos maakte gebruik van zijn bevoegdheden op grond van de noodtoestand en veran derde het vonnis in de doodstraf, naar hij zei om een voorbeeld te stellen. Men schat dat Ln de afgelopen tien jaar op de Filippijnen ruim tien duizend mensen aan misbruik van heroïne zijn overleden en dat er thans een kwart miljoen verslaafden zijn. Peron monddood BUENOS AIRES (UPI) De Argen tijnse militaire regering heeft radio- en tv-stations verboden politieke me ningen van de voormalige dictator Juan Peron uit te zenden. Het verbod heeft betrekking op uitla tingen over de komende verkiezingen door personen die niet bij deze ver kiezingen zijn betrokken. De 77-jarige dictator vertoeft momenteel in Ma drid, na een 17-jarig verblijf in bal lingschap eind vorig jaar te hebben onderbroken voor een kortstondig verblijf in zijn vaderland. Evenwicht Er bestaat vooralsnog weinig kans. dat het militaire evenwicht tussen regeringstroepen en guerrillastrijders beslissend zal worden verbroken. De guerrilleros schijnen tweederde van het land te behersen, wat iets meer is dan een jaar geleden, dankzij de verovering door Noordvietnamese een heden van het Papagaaienbek-gebied bij de grens met Zuid-Vietnam. Maar men neemt aan, dat de regering- Lon Nol ongeveer tweederde van de Cambodjaanse bevolking van zeven miljoen zielen beheerst. En bij de karakteristieke schermutselingen langs de Cambodjaanse wegen hebben Prins Norodom Sihanoek. in naam de leider van de Cambodjaanse opstande lingen, die in ballingschap in China verblijft. de' guerrilleros noch de regeringstroe pen grote en blijvende doordelen kun nen behalen. De ongeveer tweehonderdduizend man sterke regeringsstrijdkrachten zijn veel beter geoefend en uitgerust dan het wormstekige amateurlegertje van 36.000 man, dat begin 1970 de strijd met de Noordvietnamezen aanbond. De regering-Lon Nol kan nu ook beschikken over een kleine, maar ef fectieve luchtmacht van honderdtwin tig door Amerika geleverde vliegtui gen. In Cambodja zijn alle politieke en militaire doelen gericht op Phnom Penh De stad kampt al enige tijd met ernstige bevoorradingsproblemen, die vooral knellen nu haar bevolking door de toevloed van vluchtelingen in korlf lijd is toegenomen tot anderhalf miljoen. De hoofdstad is ook een geliefd doel geworden voor saboteurs en raketten. De raketten, die dit jaar al weer drie mensen hebben gedood en enkele tientallen burgers hebben verwond, worden nu om de zes of zeven weken verwacht en vormen zo Lom Nol, de leider van de Cambod jaanse regering die nu over een leger van 200.000 man en een door Amerika geleverde landvloot van 120 toestellen beschikt. 'mg-amerhand een vast onderdeel van het alledaagse leven van Phnom Penh. Zeldzamer zijn de aanvallen op de stad via de grond. De laatste werd vorig jaar oktober ondernomen en leidde zes uur lang tot straatgevech ten in de voorsteden van Phnom Penh. Aanval Maar deskundigen zien weinig moge lijkheden voor een succesvolle, massa le aanval op de stad, die wordt verde digd door veertienduizend regerings militairen. De regering Lon Nol heeft waarschijnlijk meer te vrezen van de uitgebreide onrust, die het gevolg is van de moeizame bevoorrading van de stad, die voornamelijk via de lucht móet plaatsvinden. Eind vorig jaar kwam het al tot grootscheepse voed- selrellen en plunderingen, waaraan niet alleen burgers, maar ook militai ren deelnamen. John Parcell is correspondent van Reuter in Phnom Pehn. Principe-akkoord tussen drie partijen BRUSSEL (ANP, UPI) De Belgische socialist Edmond Leburton maakt een goede kans de regeringscrisis in zijn land op te lossen. Na een weekeinde vergaderen hebben de leiders van de christelijke volkspartij, de socialistische partij en de liberalen in principe over eenstemming bereikt over een regeringsprogramma. Zaterdag vergaderde de formateur zes tien uur met de vertegenwoordigers van de drie grootste partijen en zon dagavond begon hij opnieuw aan een vergadering die tot gisteren duurde. Na afloop verklaarde Leburton: 'Ik ge loof dat we nu een basis heboen voor het vormen van een nieuwe regering. Dat betekent niet dat het akkoord helemaal rond is, maar ik beschouw mijn opdracht als vervuld! Leburton heeft in december van ko ning Boudewijn de formatieopdracht gekregen, nadat de informateur van de christelijke volkspartij. Jos de Sae- ger, er niet in geslaagd was de basis te leggen voor een nieuwe regering. De regering van premier Gaston Eys- kens kwam in november ten val over de taalproblemen in de Voerstreek. Die regering bestond uit leden van de CVP en de socialistische partij. Ten einde in het parlement een tweederde meerderheid te krijgen voor de grondwetswijzigingen met betrek king tot de federalisering van België moest de regering met een derde pafrtij uitgebreid worden. Dat worden nu waarschijnlijk de liberalen. Waarschijnlijk, want nu de partij leiders overeenstemming hebben be reikt, moeten de partijbesturen nog over het principe-akkoord vergaderen en als zij er achter gaan staan, moe ten de partijcongressen er zich nog over uitspreken. Die komen zondag bijeen. Komt Leburton deze vergaderingen al lemaal zonder kleerscheuren door, dan kan hij beginnen met het vor men van een regering. Een aantal kopstukken en parlements leden van de Waalsve vleugel van de Belgische liberale partij heeft giste ren meegedeeld afstand te zullen ne men van de huidige liberale partij en een nieuwe partij te willen oprichten, e voornaamste oorzaak van de scheu ring die zich in de liberale partij gaat voordoen is. aldus een mededeling van de initiateifnemers, de procedure die gevolgd is bij de onderhanlingen voor een nieuwe regering die door formateur Leburton. 'De bevolking moet vol afschuw getuige geweest zijn van de aftakeling van een systeem dat de politieke triomf ivan de Vlaamse nationalisten mogelijk maakt door de kleingeestige ambities van paritjen en mensen', aldus deze verklaring.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 9