upperts laatste vraag: lijn we nog regeerbaar? Bezoek Beatrix en Claus aan Bourguiba andbladen maandbladenmaandblad «tere onverdraagzaamheid lans Surinaamse mensen m Kok (35) ?e man voor ing NW Misdrijf van informatie ontwijking Duizend slechte grappen y/KWARTET DINSDAG 16 JANUARI 1973 BINNENLAND/COMMENTAAR T5/K7 hangt nu af van besprekingen met Den Uyl L. VAN ENK IAAG De informatie van dr. Ruppert is in een spannende fase gekomen: het onderzoek |e vraag of er een extra parlementair kabinet kan komen, mag tevens gelden als een onder- iaar de vraag of er op basis van de verkiezingsuitslag van 29 november eigenlijk überhaupt eeerd kan worden. van wat de informateur tot heeft verricht is in feite oorspelbaar geweest. Dat een ng tussen progressief en meel ndet mogelijk was, was d. Dat de confessionelen een lef minderheidskabinet niet al I zouden steunen was te ver en dat de confessionelen niet 1 zouden zien in een her- samenwerking met WD en mi ook geen verrassing meer [irspelbaar was dat de informa- eneinde zijn ronde van onmo- den vol te maken - niet nog tart heeft vastgesteld dat de fessionele partijen en de WD niet zouden kunnen vinden, zag aankomen dat bij een onderzoek ook deze combi- oejt elkaar zou vliegen. Dat de iegel en Biesheuvel de infor- hebben verzocht, voorrang te D aan het onderzoek naar de »ui heid van het extra parlemen- ijljnnet, mag worden verklaard behoefte, de combinatie van nog even in reserve te hou- jlqlegel en Biesheuvel hopen zelf lel, el van de confessioneelliberale ,tt( ïrking, al zou die als laatste overblijvende oplossing boven dekoeten komen ''MLuppert zelf kijkt er anders hij heeft gistermorgen dui- 10' snabkt dat hij de vier partij- r^cs ie - de grootste minderheid - trzocht en min of meer afge- beschooiwt 'Voor mijn besef dat gehad', liet hij op een ercntic weten. Wat Ruppert s de combinatie confessione- Jejalen opgeslagen op het reser- waar zich reeds langer het gel eve minderheidskabinet op- io- oegel die volgens ieders uit- extra parlementaire kabinet ren heeft geschoven om het 'Pilrrang te laten mislukken, had •tel partijenkabinet graag op een ink je gezien. rstanden heeft gisteren met ongekende heid laten merken dat hij •a parlementair kabinet ziet ':ans om tot nieuwe politieke ngen in dit land te komen. aannemen dat hij bedoelt igen te scheppen waarin VP en ARP weer met elkaar samenwerken. met de confessionelen had kunnen worden gebakken - maar wanneer hij het geestverwanten zou toestaan, er minister in te worden, zou de socialis tische invloed op het regeringsbeleid verzekerd zijn. Het extra parlementaire kabinet waar van Ruppert nu de bestaansmogelijk heid onderzoekt, zal, als het optreedt, >1 :eL Qt (igenlijk een extra parlemen- net? Ruppert heeft een week- ng zijn best gedaan om het wart op wit te definiëren en inden die er de laatste tijd omloop zijn gekomen, uit de uimen. Hij verstaat onder een iementaoir kabinet: een kabi- tot stand is gekomen zonder met de fracties in de staten Het is geen kabinet dat j n buiten of boven het parle- i kunnen regeren, omdat het jk is, tegen de uitgesproken het parlement in aan te Een extra parlementair kabi- igenlijk al een beetje parle- „jwanneer de Tweede Kamer ^ens een eerste confrontatie Het wordt steeds parle- zwangere vrouwen in de eerste maan- er naarmate het zijn bestaan den van haar zwangerschap. langer weet te rekken. Het kan gebeu ren - en het is ook gebeurd - dat een extra parlementair kabinet op de duur een zondanige vertrouwensrela tie met de volksvertegenwoordiging op bouwt dat het - hoewel destijds zon der afspraken met de fracties tot stand gekomen - een gewoon parle- Bsgaanbaar 17181(611 mentair (meerderheids-) kabinet wordt. Een tweede misverstand dat Ruppert met veel nadruk heeft willen oprui men, is dat een extra parlementair kabinet samengesteld moet zijn uit 'extra-politieke' figuren, mensen die slechts aan de rand met het politieke leven contact hebben of die zich in een grijs verleden voor de publieke zaak verdienstelijk hebben gemaakt en zich nu hebben teruggetrokken in een soort pantheon van gedecoreer den. Er zijn genoeg van dit soort mensen te verzinnen: Mansholt, Kort hals, Zijlstra, De Pous, mr Y Schol ten, Witte, mevrouw KLompé, Hofstra, Kranenburg Van Mastrigt, Querido en - niet in de laatste plaats - Ruppert zelf. Dat zijn de 'notabelen' van wie Den Uyl onlangs heeft gezegd dat hij hen niet graag aan het bewind zou zien omdat het dan net zou zijn alsof de ordinaire politiek de eigen boon tjes niet zou kunnen doppen. Kindermoord Den Uyl heeft daarbij nadrukkelijk laten weten dat hij op zo'n extra parlementair kabinet kindermoord zou plegen, dat wil zeggen dat hij het direct na de geboorte door middel van een motie van wantrouwen naar huis zou proberen te sturen. Daar zit bij de PvdA-leider achter dat hij de KVP en de andere confessionele par tijen tot een keus tussen PvdA of VVD wil dwingen en hun het achter deurtje van een extra parlementair kabinet niet gunt. Ruppert heeft gisteren nadrukkelijk willen zeggen dat een extra parlemen tair kabinet niet uit notabelen hoeft te bestaan en dat daarvan ook 'gewo ne' politici deel kunnen uitmaken. Ook heeft hij aangevoerd dat een extra parlementair kabinet helemaal niet onzindelijk of onethisch zou zijn. Geen moeite is hem blijkbaar teveel om de progressieven in het algemeen en Den Uyl in het bijzonder over de brug te helpen. Het is alsof hij wil zeggen: er is op zichzelf niets tegen. Maar bovendien is het de laatste kans op een regeringsbeleid waarin ook de progressieven hun invloed tot gelding kunnen brengen. En daar heeft Ruppert gelijk in. Wel iswaar zal van een extra parlementair kabinet Den Uyl geen premier kun nen worden - dat zou iedereen hem met recht kunnen vragen waarom er niet meteen in december een akkoord spoedig het parlementaire meerder heidskabinet kunnen worden waarvan ontwikkeling zou verdragen. Hij is gisteren bij Ruppert op bezoek ge weest en daarbij heeft hij nog geen 'nee' gezegd. Na afloop van het be zoek weigerde hij naar buiten mede delingen te doen over wat er bespro ken was. Dat kan erop wijzen dat hij nog een kansje ziet. naar een dergelijke coalitie begaan baar te maken. Het is nu aan Den Uyl om uit te maken of zijn aanhang een dergelijke de informateur enige weken geleden heeft vastgesteld dat het wegens de congresuitspraken van de PvdA tot de onmogelijkheden behoort. In elk ge val zal het de kans bieden, de weg VVD-fractieleider Wiegel wil combinatie van de 'vier' in reser ve houden. OSS Bijna 44.000 vrouwen hebben het afgelopen jaar deelgenomen aan de aktie 'moeders voor moeders'. Dit aantal is gelijk aan dat van 1971. Dat dit resultaat is bereikt in weerwil van een sterk dalend geboortecijfer, wijst volgens Organon op een toege nomen bereidheid tot deelname. De aktie 'moeders voor móeders' beij vert zich urine in te zamelen van Prinses Beatrix en prins Claus werden gisteren door president Bourguiba van Tunesië in zijn paleis ontvangen. Links de echtgenote van de president en rechts de Nederlandse ambassadeur in Tunesië, jhr. D. v. d. Brandeler. in :l> ISUM Minister-president dr. J. Sedney van Suriname heeft gister een interview voor de radio (NOS) gezegd, dat hij de laatste tijd veel van Nederlanders ontvangt, die vrij fel zijn en waaruit soms een haat spreekt tegenover Surinamers in Nederland, aai stateerde een duidelijk toenemende onverdraagzaamheid, waarvan hij 1 fJ lak onder meer zocht in de verdubbeling van het aantal Surinamers in nd gedurende de laatste vijf jaar en in de wijziging van de samenstel- i de groep Surinamers in Nederland, so irinamers, die in Suriname aan de zelfkant leven, doen dat thans in ie nd en zijn deel gaan uitmaken van misdadigersgroeperingen, aldus de 'Als de sociologische samenstelling van de groep Nederlanders in Su- dezelfde was als die van de groep Surinamers in Nederland, zou men nsd Suriname met het vraagstuk van de criminaliteit onder de Nederlan den geconfronteerd.' te sociaal-economische RDAM Wim Kok (35) rschijnlijk op 12 april de kandidaat zijn voor het erschap van het NW. De »k is op het ogenblik vice- er van het verbond. •P van een verbondsraadsver- van het NW deelde een wder gisteren mee, dat uit pa die een delegatie van het luur de afgelopen weken ?oerd met vertegenwoordigers „pesturen van de aangesloten ïij «es en uit de eerste bespre- de verbondsraadsvergadering *en. dat men het unaniem op prijs zou stellen als de "Jj zich kandidaat stelt als van drs. Harry ter Heide. In 1972 is de heer Ter Heide als j r afgetreden na een menings- raot de Industriebond NW. Kfindsraad za' de officiële voor- ^oor de vervulling van het 9 25 °orn irschap op 5 maart opstellen. De nieuwe voorzitter wordt gekozen op de NW-verbondsraadsvergadering, die op 12 april in Arnhem wordt gehouden. Op die dag zullen naar het eruit ziet de heren F. Drabbe van de Industrebond NW. en J. H. Ter Horst van de NW-bond Mercurius in het verbondsbestuur worden gekozen. De verbondsraad van het NW heeft gisteren tijdens een informele bijeen komst afscheid genomen van oud- voorzitter H. Ter Heide. 'De Gids' sluit de jaargang-1972 af met een dubbel-nummer, waarin nog al wat aandacht wordt gegeven aan allerlei aspecten van radio en televi sie; dit allemaal naar aanleiding van het zgn. Agora-congres dat op 20 en 21 december in Groningen was gehou den. Eén van de organisatoren van dit congres, de Groningse socioloog Peter Hofstede draagt een zeer persoonlijk geschreven beschouwing bij. Hij schetst een wenkend perspectief van het tijdvak, waarin dankzij de techni sche mogelijkheden van kabel en vi deo veel grotere groepen dan nu het geval is de gelegenheid krijgen pro gramma's te maken en te distribue ren. Hofstede is enthousiast over alle kan sen. die hier liggen: 'De huidige Ne derlander die een tot nul gereduceer de consument is, letterlijk voor spek en bonen gezet, kan met behulp van nieuw ontwikkelde media en sociale technieken zichzelf en zijn omgeving herontdekken en zijn gevoel van ei genwaarde herwinnen'. Dat enthousiasme van Hofstede moet mede gezien worden tegen de achter grond van zijn boosheid over de 'cul turele vrijblijvendheid', zoals die nu door de massa-media wordt betracht Met name de Tros moet het in Hof- stede's beschouwing ontgelden. Deze omroep bestaat het om de in de om roepwet aan de zendgemachtigden ge stelde eis van een 'totaal-programma' volkomen te negeren. En de minister van CRM, die gehouden is de Om roepwet uit te voeren, tikt niet de Tros op de vingers vanwege het mis drijf 'informatie-ontwijking', maar verbiedt wel pogingen tot lokale tele visie-experimenten, zoals die in de Amsterdamse Bijlmermeer zijn be proefd. In hetzelfde dikke Gids-nummer een portret door Godfried van Benthem van den Bergh van de deze zomer overleden Amerikaanse schrijver Paul Goodman een man, die zichzelf bij voorkeur een 'conservatief anarchist' noemde en voor anarchisme de vol gende omschrijving gebruikte: 'Anar chisme berust op een vrij duidelijke sociaal-psychologische veronderstel ling: dat overtuigend, bevallig en in telligent gedrag alleen voorkomt waar er een niet afgedwongen rechtstreeks antwoord op de uitdagingen van de materiële en sociale omgeving kan be staan; dat in de meeste menselijke aangelegenheden meer slechte dan goede resultaten voortkomen uit dwang, regeling van boven af, bureau cratische planning, voorgeschreven leerprogramma's, gevangenissen, dienstpiicht, staten'. Het verhaal van Van Benthem van den Berg wordt aangevuld met twee beschouwingen van Goodman zelf Nieuw Zijn de artikelen in 'De Gids' al een aanwijzing voor de groeiende belang stelling in ons land voor het anarchis me en syndicalisme een duidelijker bewijs nog is de oprichting van een nieuw (tweemaandelijks) 'Tijdschrift voor politiek en kuituur De As'. Het eerste nummer is een thema-nummer over het syndikalisme. Het volgende nummer zal vooral gewijd zijn aan het anarchisme versus het marxisme en ook een klein beetje aan de hier boven al genoemde Paul Goodman. Het blad is opgericht om twee rede nen. Ten eerste omdat er, naar de mening van de redactie, op het ogen blik in Nederland in de in de jaren zestig opgekomen anti-autoritaire stro mingen zich allerlei nieuwe autoritai re tendenties aftekenen en ten tweede omdat er in Nederland geen blad bestaat dat zich op fundamentele en theoretische wijze met de vraagstuk ken van anarchisme en syndicalisme bezig houdt. (Het adres van De As is postbus 17 in Driebergen). Tirade Het december-nummer van 'Tirade' staat vol gedichten van Hanny Michaelis, Adriaan Morrien, Ben Bos, G. J. Resink, Gerard Klaassen en J. C. van Schagen met verscholen tussen dit alles als was het een kostbaar kleinood Jacques de Kadts commen taar op de uitslag van de verkiezingen Geestig, wat is dat? 'Begaafd met levendig vernuft, dat zich in oor spronkelijke, fijne, puntige en verras sende gedachten uit', zegt de dikke Van Dale. Dat slaat dus allemaal niet op de pocket, die 'De duizend slecht ste grappen van de wereld' bevat, bij de Arbeiderspers verschenen is, door iemand samengesteld die anoniem wil blijven en zich dus kryptisch 'Ar- chaïvarius' noemt en in de winkel een tientje kost. 'Een armzalige duizend' zijn het er volgens 'het slechtste voorwoord ter wereld' maar, want dit genre is onuit puttelijk en de bundel is dan ook 'zeer willekeurig samengesteld'. Ze zijn wel gerangschikt in groepen: kin deren, dieren, sick jokes, de kerk, de politiek, de drank, de seks, de mop van de week, dokters, enzovoort, enzo voort. Een paar voorbeelden: 'Keesje, kom niet zo dicht bij die ijsbeer. Je weet hoe gauw je verkou den bent'. 'Zeg het maar eerlijk dok ter, ik kan er tegen. Nou, uw tanden zijn perfect in orde, maar uw kaak moet er uit'. 'Een dronken man probeert met een Sleutel een lantaarn paal te openen. Een agent zegt: loop door, ze zijn niet thuis. Jawel, want d'r brandt boven licht'. 'Picasso is communist, zei een kunstschilder, en ik evenmin'. 'Eerste Rus: welke nationaliteit hadden Adam en Eva'' Tweede Rus: Er kan geen twijfel aan bestaan dat zij inwoners waren van de Sowjet-Unie Ze hadden geen kle ren, niets te eten behalve een appel, en toch werd ze ook nog verteld dat ze m het paradijs leefden' 'Joseph Stalin bezoekt een staatsboerderij Hoeveel mensen werken hier? bromt hij vanonder zijn snor Ongeveer de helft, zegt de opzichter van het jarenplan met een kleine grijns. Maar als hij de verstoorde blik van Stalin van 29 november 1972. Een opmerkelijk artikel door alles wat het overhoop haalt. Het is duide lijk dat bij De Kadt tijdens het schrij ven naar het woord van de psalmist de gedachten zich in hem vermenig vuldigden met het gevolg dat nu de argumenten en conclusies bijna over elkaar struikelen. Daarom is het arti kel nauwelijks samen te vatten. Duidelijk is in ieder geval dat De Kadt zeer trevreden is over de verkie zingsuitslag in die zin, dat Wiegel kans heeft gezien in eerste instantie 'Den Uyl buiten het Catshuis te hou den'. De Kadt bezweert dan ook alle denkbare en toekomstige formateurs of informateurs op dat spoor verder te gaan. 'Ultra-rechts is, op dit ogenblik en voor de naaste toekomst, géén gevaar voor het land. Ultra-link. is het in grote mate. En het is dus nodig te beletten dat deze groepering gebruik kan maken van het regeringsapparaat, om daardoor iets te doen in de rich ting van de door Den Uyl zo bewon derde Allende. Zullen de christen democraten, die in Chili de deur voor Allende openden, het in Nederland doen voor Den Uyl en daardoor voor diens werkelijke meester Van der Louw? En voor de meesters van die meester, de Kombrinks, de Nagels en de Pelle Muggen?' Als ideaal staat De Kadt voor ogen een regering die de PvdA uitsluit en met haar alle partijen, die een nieuw- linkse politiek voorstaan: de PPR, de CPN en de PSP. Maar het zou mooi en leuk zijn als D'66 wel meedeed 'om daardoor het hervormingsgehalte van die regering te vergroten' en 'Het zou nog beter zijn als er in de PvdA een groep naar voren kwam die sterk genoeg was om de breuk met niéuw- links te voltrekken en daardoor een duidelijke hervormingsregering moge lijk te maken'. Nog een paar losse gedachten van De Kadt: Wiegel heeft de VVD omge vormd van een conservatieve naar een centrumrechtse partij; Ter Heide deed fout door op te stappen als voorzitter van het NW al kan De Kadt zich levendig indenken dat hij het deed en voor DS'70 is er nog hoop mits de partij er in slaagt de lessen van de nederlaag te begrijpen en een partij mèt Drees te worden, maar geen Drees-partij. Veertig jaar geleden begon de Rotter damse pater Piet van der Ven in Tanzania met de bestrijding van de melaatsheid. In het dorp Laela zette hij een lepra-nederzetting op, Kassaca- rawe, die in 1948 gereed kwam. Daar verpleegt en verzorgt hij patiënten die van heinde en ver naar Kassacara- we komen, en bovendien houdt de pater zich intensief bezig met de revalidatie van genezen leprailijders. In datzelfde Laela is nu behoefte aan een aantal huisjes, waarin de patiën ten met hun gezinnen kunnen wonen. Zo'n huisje kost ongeveer 2500. En daarom start in Apeldoorn binnenkort een inzamelingsactie onder het motto 'Help Laela'. onder leiding van de International Friendship Association Apeldoorn. Dit IFAA heeft een werk comité gevormd, waarin allerlei groe peringen en instellingen vertegen woordigd zijn, waarvan verwacht wordt dat ze activiteiten ontplooien die geld in het Laela-laatje brengen. Nu ai staat vast dat op 16 maart NCR V-medewerkers (onder wie het Farce Majeur-team en Malle Pietje) tegen een Apeldoornse ploeg komen voetballen voor het goede doel. Als 'Help Laela' van start gaat, begint dezelfde actie tegelijkertijd in Apel doornse partnersteden Berlijn-Wil- mersdorf, Minden (biede in Duits land), Glads axe (Denemarken) en Sutton (Engeland), die onderling al jaren vriendschapsbanden onderhou den. Het is voor het eerst dat Europe se steden samen in het geweer komen voor een ontwikkelingsproject in de derde wereld. De vijf steden willen dit jaar met elkaar veertig huisjes voor Laela financieren. De actie zal dus een ton moeten opbrengen en dat betekent dat elke stad ƒ20.000 moet inzamelen. Ook landelijk wordt er actie gevoerd voor de leprabestrijding. De 28ste ja nuari is het wereld-lepradag. Via de tv zal Socutera (op 17 en 24 januari) aandacht besteden aan de historie van de strijd tegen de melaatsheid. En op 27 januari is er op de televisie een film te zien die NCRV-verslaggever Henk Mochel in opdracht van de Nederlandse stichting leprabestrijding op het ogenblik aan het maken is in Addis Abbeba. moordmaan ziet voegt hij er snel aan toe: maar de andere helft houdt ze goed in de gaten'. 'Echt waar, Moos, zegt zijn vrouw bezwerend, elke ochtend als die man van de overkant naar kan toor gaat zoent hij zijn trouw. Waar om doe jij dat nou nooit? Acht, ik ken dat mens eigenlijk niet'. Natuurlijk kunnen hier net zo goed moppen van een heel ander kaliber geciteerd worden. Slechte in de zin van platvloers, echt slecht in de bete kenis die menige volgens de vormen opgevoede lezer er aan zou geven. Hoe slecht de grappen zijn, is het best af te meten aan een ander, die gretig in het slechte boek staat te bladeren. Eerst kalm, met het gebrui kelijke in-bleke uiterlijk van een ge wone maandagochtend, maar gaande weg worden de oren roder, begeleid door een ingehouden, nog bijna ge luidloos gegrinnik. Ook het geblader wordt steeds driftiger. Ongeveer in het midden kan deze stille genieter zich niet meer beheersen en barst in een hinnekende lach uit. Het hele hoofd is nu rood en begint hier en daar al paarse vlekken te vertonen. Als je vraagt wélke zo geestig is, toordt gniffelend het blad haastig om geslagen of zelfs het hele boek dicht geklapt. En als het boekje uit is, begint de lezer nog eens van voren af aan. Zulke moppen zijn dat. Ze zitten er in gulle hoeveelheden tussen, in vrijwel alle hoofdstukjes. Wat voor de een een bodemloze pret- put is, daar zit voor de ander een zeer ondiepe en zeer dubbele bodem in. Humor is nu eenmaal een erg individueel begrip. In elk geval is de titel handig gekozen. Archaivarius weet heel goed, dat veel mensen on middellijk naar een als slecht aange prezen boek grijpen, al urns het alleen maar uit nieuwsgierigheid. doende om in grensgevallen geestelij ke instabiliteit te veroorzaken, schrijft dr. Lieber in een artikel in The American Journal of Psychiatry, dat weer in grote trekken is overge nomen in 'Androkles' van de Neder landse bond tot bestrijding van de vivisectie. Als de maan en de zon zo staan, dat ze hun grootste aantrek kingskracht op de aarde uitoefenen ongeveer eens per veertien maanden schijnen er nog meer 'wrede en bizarre moorden' dan 'normaal' te worden gepleegd; in het bestudeerde gebied waren dat er in zo'n periode zelfs vier, vijf per dag. 'Ik geloof dat wij uiteindelijk zullen ontdekken dat ieder organisme, of dit nu menselijk of dierlijk is, een integraal deel is van het heelal, dat reageert op wijzi gingen in bijvoorbeeld de cyclussen van zon en maan', aldus dr. Lieber. mariene Twee jaar lang hebben dr. Carolyn Sherin en dr. Arnold Lieber van de universiteit van Miami de verschijnse len diepgaand bestudeerd. En nu heb ben ze dan wetenschappelijk kunnen vaststellen, dat de maan echt invloed heeft op emotionele storingen bij de mens. Om tot die conclusie te kunnen ko men hebben ze in die tijd bijna 1900 moorden, tussen 1956 en 1970 ge pleegd in één bepaalde streek, om zo te zeggen tot op het bot uitgebeend en daarbij vonden ze twee duidelijke uitschieters: ongeveer een etmaal vóór volle maan bereikte het aantal moor den steeds een hoogtepunt, viel daar na terug, maar kwam tot een tweede, zij het wat lagere piek bij nieuwe maan. De aantrekkingskracht van de maan op mensen is gering, maar toch vol- Marlene (Dietrich uiteraard) is sinds een maand éénenzeventig jaar, maar dat toeerhoudt haar niet met haar nog altijd fameuze Dietrich-voorkomen voor de camera's te gaan staan. Niet alleen laat ze dan haar zwaar gesluier de stemgeluid horen, maar bovendien durft ze te laten zien, dat haar be roemde benen er best nog mogen zijn. Dit zijn opnamen voor een tv-show in New York, haar laatste optreden, zegt ze, maar daar kun je bij La Dietrich nooit van op aan, ivant op leeftijd zijn is voor haar niet identiek met oud. gezocht Opsporing verzocht van deze vreemde vogel, staat op het affiche van de Nederlandse Bond van Vogelliefheb bers en inderdaad is de het afgebeel de dier een uiterst vreemde vogel, die zeker niet in ons land, maar mis schien wel op de 21ste wereldtentoon stelling van diezelfde bond van vogel liefhebbers is. Die expositie wordt 26 januari in de Rivièrahal en bijgebou wen van diergaarde Blijdorp in Rot terdam door de minister van CRM geopend, waarna zaterdag de 27sbe iedereen er van tien tot zes uur mag kijken, zondag de 28ste tot en met 3 februari van tien tot tien uur en de laatste dag 4 februari tot vijf uur 's middags. 'Je hebt die boom wel heel kwaad gemaakt, Simpkins

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 7