Zonder overleg niet jeslissen over rechten verheidspersoneel' Vof. J. v. Baal raagt ontslag P /"KOIIVIINGN tapijtzuiverwol 198.- 179- 148.- SS Nodig is kabinet met brugfunctie 'Proeftuin' voor openbaar vervoer Dr. Klompé krijgt geen visum voor Zuid-Afrika HH DE KLERK, Industriebond neemt afstand van ambtenaren Let ook op de aanbiedingen op de meubelafdelingen! ABVA: verhoging in centen plus procenten Pittige piepkleine piKzwarte pilletjes. Weer vervolging van oud-rechter mr. R. gevraagd Eerste leerstoel Oosteuropese filosofie Gebied Den Haag-Leiden aanbevolen als experiment Het weer 1,1:0 puff/KWARTET DINSDAG 16 JANUARI 1973 BINNENLAND T3/KS oorzitter Wieringa van de CCOOP: e sociaal-economische redactie HAAG De voorzitter van de christelijke centrale van overheids- en onderwijzend personeel, H4] jjeer Wieringa, is van mening dat ook bij een kabinetsformatie of bij het opstellen van een er linigingsbegroting geen beslissingen over de rechtspositie van het overheidspersoneel mogen wor- genomen zonder voorafgaand overleg met de centrale commissie voor georganiseerd overleg. ADVERTENTIE schrijft dit deze week in het rgaan van de bij de CCOOP _loten Nederlandse christelijke van Overheidspersoneel. Artikel het Algemeen Rijksambtena- reglement bepaalt dat over aange- Jli nheden van algemeen belang voor "Rechtstoestand van de ambtenaren mag worden beslist dan nadat .[(TJrover door of namens de minister «S! jslao 'Wj 5 (o; op reet msaties. 'Jster Geertsema (binnenlandse za- heeft naar aanleiding van de ige moeilijkheden over de verho- van de pensioenbijdrage onlangs Baard dat dit voorgeschreven over- lè b|naar zijn mening op twee momen- n met kan functioneren, namelijk X en kabinetsformatie en bij bezui- t S« ogen uit budgettaire overweginge.n wo heer Wieringa schrijft: met kan jke i jstens voornemens koesteren, die te uk iter, van overleg met de centrales overheidspersoneel dienen uit te De 'grondwet' voor het over- in de overheidssector mag niet honden worden, ook niet in een ode van kabinetsformatie'. ■ijdig- ;erk 5 vai beslissing van de regering om de aan ioenbijdrage van het overheids- plex oneel uit budgetaire overwegin- met 90 miljoen gulden te verho- zonder dat daar over vooraf over- werd gepleegd acht hij dan ook binnenlandse zaken overleg eegd met de in de centrale com- ie vertegenwoordigde ambtenaren- van de CCOOP met name de volksver tegenwoordiging er nauwlettend op toe moeten zien dat de spelregels van het overleg niet overtreden worden. Niet op straat W. Wieringa: recht van verweer toekennen. lijnrecht in strijd met genoemd arti kel 105. De heer Wieringa noemt het daarom hoog tijd dat aan de organisa ties van overheids- en onderwijzend personeel een recht van verweer of een recht van beroep wordt toege kend. Hij dringt eröp aan dat de staatscommissie Toxopeus, die deze problematiek in studie heeft, met spoed haar eindrapport uitbrengt op dat daarna onmiddellijk begonnen kan worden met het plegen van over leg over maatregelen ter bescherming van het centraal georganiseerd over leg. Daarnaast zal, aldus de voorzitter o,a bezetting van instituut •kf een verslaggever IECHT J. van Baal, gewoon hoogleraar in de culturele antro- )gie aan de rijksuniversiteit in Utrecht, heeft zijn ontslag aange- agd omdat hij zich 'als hoogleraar bij herhaling te verweren heeft Hi onaanvaardbaar optreden, aantijgingen en onwaarheden van misdragende studenten'. en verklaring die prof. Van Baal ren heeft laten voorlezen op de idering van de instituutsraad van Instituut voor Culturele Antropo- e, zegt hij dat hierdoor een sfeer geschapen 'waarin de rust ont- ekt die voor studie en enig naden- onontbeerlijk is'. instituut is al bijna vijf weken door enkele studenten die me- dat zij te weinig inspraak hebben Ie instituutsraad. Prof Van Baal It gevraagd, zijn ontslag in augus- te laten ingaan. Tot die tijd wil hij werkzaamheden beperken tot het- strikt noodzakelijk is. Hij zal meer deelnemen aan vergaderin- het college van bestuur van de ersiteit heeft prof. Van Baal mee- dat zijn 'gevoelens' niet dit fge gelden, maar 'de universitaire itie als geheel, die door de on der tijden binnen luttele jaren universiteiten in Nederland het kter opdrukt van een H.B.S. met irproblemen'. Daar wetenschap te ijven lijkt hem niet mogelijk. Hij nt het algemeen belang niet te n door aan te blijven en te doen de toestand minder erg is dan vindt dat ze is. Van Baal is er zich van bewust hij de staf van het instituut in slijkheden brengt. Maar, aldus de leraar, 'ik meen een meer omvat- belang te dienen door duidelijk liken dat het hier niet gaat om eigen probleempje dat wat moei- op te lossen valt, maar om een De heer Wieringa herhaalt dat de strijd voor de belangen van het over heidspersoneel niet op straat mogen worden gebracht. 'Wij zijn van me ning dat een openbare bijeenkomst met optocht en demonstratie voor het overheids- en onderwijzend personeel onwaardig is. Indien een volksverte genwoordiging door de knieën zal gaan vanwege publieke demonstraties en manifestaties in plaats van een betoog op zakelijke gronden, dan is dit niet alleen een verarming maar ook een naderend einde van onze parlementai re democratie'. (Zoals bekend heeft de CCOOP geweigerd deel te nemen aan een openbare protestdemonstratie die de andere vijf centrale ambtena- renorganisaties op 6 februari in Den Haag willen houden). DEN HAAG De Industriebond NVV betreurt de opstelling van de Unie van Beambten en leiding gevend personeel en van de Ne derlandse bond van Beambten en Technici bij de vernieuwing van de CAO voor de metaalnijver heid. De Industriebond vindt dat de Unie en de NBT zich onverantwoord en onsociaal gedragen. De twee beambtenbonden hebben, zo als al enige malen is bericht vastge houden aan een procentuele loonsver hoging. De industriebonden van de drie vakcentrales willen deze keer een loonsverhoging in centen. Bondsbestuurder G. G. Maters ver klaarde gisteren op een vakraadsver gadering van de Industriebond NVV in Den Haag, dat de twee beambten- bonden bij de onderhandelingen over de vernieuwing van de CAO in klein- metaal vrijwel geen gewicht in de schaal leggen. Het is voor de indus triebond volgens de heer Maters dan ook de vraag of de twee beambten bonden gezien hun opsteling voortaan wel deel moeten blijven uitmaken van de werknemersdelegatie. 'De opstelling van de beambtenbon den miskent de offers die de handar beiders destijds hebben gebracht om bijvoorbeeld de verbetering van de beambtenpensioenen mogelijk te ma ken. Zij verzwakken de onderhande lingspositie en vallen het beleid van de industriebond rechtstreeks aan', aldus de heer Maters. 18 januari t/m 3 februari 'Inmenging in binnenlandse aangelegenheden' AMSTERDAM Dr. J. A. M. Klompé, voormalig minister van CRM, en minister van staat, krijgt geen visum voor Zuid Afrika. Zij is de derde in successie die uit Zuid Afrika wordt geweerd in verband met de kwestie van de priester Cosmas Desmond. Driekleurig moquette Zuiver wollen tapijt in een stijlvol klassiek dessin. Keuze uit maar liefst 5 fantastische kleurstellingen: fraise, goud, beige,.groen en grijs. 380 cm breed. Van .225^ voor Zuiver wollen moquette Tweekleurig tapijt met bijzonder fraai me daillon-motief. U kiest uit twee prachtige kleuren: rijk goud en warrn^ groen. 380 cm breed. Van A9ö^"voor zonder fraai me twee prachtige Berbertapijt van zuiver wol De mooie, hedendaagse naturel-kleuren van dit tapijt komen door hun rustgevend karakter niet alleen in moderne, maar ook in klassieke interieurs goed tot hun recht. Mede door de zware schuimlatex rug is dit tapijt bijzonder slijtvast. Van 169^ voor Kamergrote tapijtcoupons met formidabel voordeel Zuiver wollen, eerste klas tapijt. Klassiek en modern. De voorraad is uiteraard be perkt dus... Tot straksl Rotterdam; WoonWarenHuis Binnenwegplein/Lijnbaan, lel. (010)117700 Winkelcentrum Beijerlandselaan, tel. (010)193500 3 Winkelcentrum Groot IJsselmonde, tel. (010) 820502 De Lier. Hoofdstraat 78, tel. (01745)2272 Den Haag, Groenmarkt 29 (t/o I Goud» Hooft), tel. (070) 116305 Zoals bekend heeft de werkgroep Ak- tie Desmond 20.000 handtekeningen verzameld in verband met de veroor deling van Cosmas Desmond. Deze priester werd zonder vorm van proces tot vijf jaar huisarrest veroordeeld nadat hij een boek had gepubliceerd over de situatie in de zogenaamde thuislanden, en de deportatie van de zwarte bevolking naar deze gebieden. Dit boek, dat onder de titel 'Discar ded People' verscheen (verleden jaar in Nederlandse vertaling onder de titel 'Het afgedankte volk'), was een doorn in het oog van de Zuidafrikaan- se overheid. Het lag in de bedoeling de 20.000 handtekeningen in Zuid Afrika aan te bieden aan de belangrijkste Zuidafri- kaanse kerken. Tot heden toe is die aanbieding, (die bedoeld was als een appel op de Zuidafrikaanse christe- Prof. J. van Baal geval uit vele van universitair verval'. Dr J van Baal is 62 jaar. Hij studeer de in Leuven en was werkzaam bij het binnenlands bestuur in het voor malige Nederlands-Indië. Na de oorlog was hij enige tijd lid van de Tweede Kamer voor de ARP. In 1953 werd hij benoemd tot gouverneur van Nieuw Guinea, welk ambt hij tot 1958 be kleedde. Daarna was hij wetenschap pelijk medewerker aan het tropenin stituut in Amsterdam tot zijn benoe ming in Utrecht in 1969. UTRECHT De bondsraad van de algemene bond van ambtenaren heeft zich gisteren uitgesproken voor een algemeen geldende salarismaatregel in de gemengde vorm, te weten een vaste bedrag met daarnaast een per centage. De bondsraad heeft het overheidsper soneel opgeroepen in zo groot moge lijke getale deel te nemen aan de protestbetoging, 6 februari op het Haagse Malieveld, tegen de regerings bezuinigingen. De raad staat unaniem achter de demonstratie. 'Het gaat niet om een paar centen, maar om de wezenlijke aantasting van de rechtspo sitie van het overheidspersoneel en de uitholling van het centraal georgani seerde overleg', aldus bondssecretaris J. van der Ploeg, tevens lid van het actiecomité. Vervolg van pagina 1 Voor Ruppert betekent het nu onder zoeken van de mogelijkheden van ex- tra-parlementair kabinet 'een versnel ling in de procedure'. Zoals bekend had hij afgelopen vrijdag de mogelijk heden van een vierpartijenkabinet van de KVP, ARP, CHU en VVD willen aftasten. Maar alle vier partij en pleitten ervoor eerst de mogelijk heden van een extra-parlementair ka binet te onderzoeken. 'Voor mijn be sef heb ik het onderzoek naar een vierpartijenkabinet gehad', aldus Rup pert. Wat nu nodig is, is een kabinet met een brugfunctie, omdat wij in een impasse verkeren, zei Ruppert gistermorgen op een persconferentie, waarop hij zijn visie gaf op de vraag, wat een extra-parlementair kabinet precies is. 'De figuur van een extra parlementair kabinet is er voor een patstelling, een impasse in het parle ment', meent hij. 'Meerderheidskabi netten bleken onmogelijk, tenzij er een wonder zou gebeuren. Boven dien is er bijna geen fractie of combi natie, die niet onderling op het een of andere belangrijke punt verdeeld is', aldus Ruppert. 'Ook moet bij alle rekensommetjes niet vergeten worden, dat wetsvoorstellen ook door de Eer ste Kamer heen moeten komen, die in samenstelling verschilt van de Tweede Kamer'. Bovendien meent Ruppert dat men niet kan zeggen, dat een extra-parle mentair kabinet iemand of een groep non, daar Desmond als priester niets anders deed dan zijn christenplicht) onmogelijk gemaakt. Aanvankelijk werd een visum geweigerd aan dr. J. P. Feddema en aan drs. J. H. T. H. Andriessen. Thans is een visum ge weigerd aan dr. Klompé. Mevrouw Klompé kreeg een brief van de Zuidafrikaanse ambassade, waarin werd meegedeeld dat het doel van haar reis (gesprek met de kerken en toelichtingen op de Nederlandse ver ontrusting) wordt beschouwd als een inmenging in de binnenlandse aange legenheden van Zuid-Afrika. De werk groep ziet er nu vanaf een nieuw visum aan te vragen. Ze is van me ning dat de Zuidafrikaanse regering een werkelijke dialoog onmogelijk tracht te maken. Het geld dat over is van de appel-actie zal besteed worden aan een doel dat in overeenstemming is met hetgeen Desmond nastreefde. (ADVERTENTIE) de gelegenheid zou geven een keuze te ontgaan: het tegendeel is het geval. Het ontbreken van afspraken met fracties noopt een ieder tot persoon lijk kiezen. Dan moet iedereen met zichzelf voor de dag komen'. Een extra-parlementair kabinet zal dan ook geenszins de uitschakeling van de parlementaire invloed beteken. Hij sluit zich aan bij de uitspraak van professor Van Maarseveen, die daarover zei: 'Het parlement zou weer meer greep op het regeringsbeleid kunnen krijgen. Alle fracties ja, alle Kamerleden afzonderlijk, kunnen het beleid volgens hun overtuiging zake lijk beoordelen' In zijn visie variëren dit soort kabinetten tussen twee uiter sten: Geen enkel contact met fracties en fractievoorzitters' tot 'Een overleg over hoofdlijnen met fractievoorzit ters'. Een extra-parlementair kabinet hoeft niet kleurloos te zijn, meent hij. Mede in verband daarmee verwacht de informateur, dat de fractievoorzit ters een geclausuleerd antwoord kun nen geven. In deze dagen waarin hij gisteren Den Uyl (PvdA), Andriessen (KVP). Wiegel (WD) ontving, en vandaag zal overleggen met Biesheu vel (ARP), De Gaay Fortman (PPR) Tilanus (CHU), Van Mierlo (D'66) en Berger (DS'70) toetst de informateur of verwacht mag worden, of een ex- tra-parlementair kabinet in de volks vertegenwoordiging 'in voldoende ma te steun zal ondervinden', gelijk zijn informatie-opdracht luidt. Dronken in auto? AMSTERDAM De hoofdofficier van justitie in Haarlem, mr. L.H. Feitsma, heeft tegen de 63-jarige oud- rechter in de rechtbank in Haarlem, mr.H. G. R. tegen wie in november procesverbaal werd opgemaakt wegens het besturen van zijn auto onder drankinvloed, een gerechtelijk vooron derzoek gevorderd. De officier wil mr. R. vervolgen wegens overtreding van artike 26 der wegenverkeerswet (rij den onder invloed). Donderdag 23 november parkeerde de heer R. zijn wagen in de Zijlstraat in Haarlem. Voorbijgangers meenden dat hij onder invloed van drank verkeer de en zij waarschuwden de politie. Deze gaf mr. R. in overweging niet achter het stuur plaats te nemen, maar in de auto van de politie. De oud-rechter reed in februari 1968 op de Zuiderhoutlaan in Haarlem met zijn auto een 18-jarige bromfietser uit Hillegom aan, die kort daarop over leed. De zaak werd door de rechtbank en het hof in Den Haag behandeld en daarna door de Hoge Raad verwezen naar het hof in Arnhem. Dit veroor deelde mr. R. in december 1970 we gens het in gevaar brengen van het verkeer tot duizend gulden boete en een jaar ontzegging van de rijbe voegdheid. Niet bewezen werd geacht dat de dood van de jongeman aan zijn schuld te wijten was. De heer R. vroeg ontslag als rechter, dat hem in september 1971 eervol werd verleend GRONINGEN Voor het eerst krijgt Nederland een leerstoel voor dialectische en Oosteurope se filosofie. Groningen heeft daarvan de primeur. Dr. Ger J. Harmsen, wetenschappelijk hoofdmedewerker aan de Groningse universiteit, is benoemd tot gewoon hoogleraar om onderwijs te geven in de dialectische en Oosteuropese filoso fie. De heer Harmsen heeft in 1961 een niet on vermaard proefschrift geschre ven over de geschiedenis van de Ne derlandse jeugdbeweging tussen 1853 en 1940, onder de titel 'Blauwe en rode jeugd'. Hij promoveerde toen cum laude. Het boek geeft vooral een ideeëngeschiedenis van sociale bewe gingen die een emanciperende wer king hebben gehad. Dr. Harmsen werkt sinds 1971 bij het filosofisch instituut in Groningen, dat belast is met het onderwijs en onderzoek in sociale filosofie. De nieuwe hoogleraar gaat les geven in de subfaculteit der sociale weten schappen, de centrale interfaculteit en de faculteit der letteren. (ADVERTENTIE) tu«tt »N UN 1 KUNSTGEBIT "onneer de vorm van het mond- "Wfsel of tandvlees zich wijzigt, toordoor Uw prothese loslaat, d;ent U de tandarts te raadplegen. to'lENRUIMTEN, veroorzaakt door idirompelen van het tandvlees UUtn de ndarts i» in stoot het gebit Vir passend te maken. Tracht dit niet «11 te doen met stoffen, die zich op het Stbit vastzetten, de vorm wijzigen en de "londweefsels kunnen oantasten. 'i'tn U zich niet onmiddelliik lot de ■"darts kunt wenden, is het raadzoom «odopig DENTOFIX 1o gebruiken, '9 op zijn ploots houdt, geheel verwijderd door het schoon- •Welen _von Uw gebit en geeft geen •""vorming onder de Het vormt een beschermend laog- f 'uilen gebit en ge- «ptlte en doet het goed vastzitten, r--»' men even gemak- "f*. «an eten, proten ?#,n ols me' "pluurll|ke tanden. Wen angst meer Verschuiven, los- 1 e.' d., doch wel Sonkzlij d1nTOF*x! '•'krijgboar bij Apothekers en Drogisten, UTRECHT Een goed functionerend openbaar vervoer in het gebied Den Haag- Leiden zou de woon-, werk-, verkeersproblemen voor minstens tien jaar kunnen oplossen. Dit zegt de werkgroep die een openbaar vervoerplan heeft opgesteld voor Den Haag-Leiden, in een zojuist verschenen rapport. zoals verbetering en uitbrei ding van bestaande stations, opening van de nieuwe voor stadstations Zoetermeer-West en Den Haag-Moerwijk, Lei- den-5 Meilaan en Voorburg 't Loo. Voorts verbeteringen in de dienstregeling op de 'oude lijn' (Rotterdam-Den Haag- Leiden), waardoor het aantal zitplaatsen in de spitsuren aanzienlijk toeneemt. Het invoeren van een aantal snelbusdiensten vindt de werkgroep niet alleen nodig voor snelle verbindingen tus sen belangrijke woonkernen, maar ook voor het verwezen lijken van een snel transport naar en van de stations. De uitbreiding van het snel- Het gebied zou als 'proeftuin' voor het openbaar vervoer kunnen dienen als iedereen meewerkt aan de voorgestelde voorzieningen. Slechts geringe en relatief goedkope aanpas singen zouden nodig zijn van de al bestaande situatie. In het plan is uitgegaan van de bedrijfsplannen van de NS tot 1975. Verder heeft de groep plannen ontwikkeld voor uitbreiding van het snel- busnet en reorganisatie van de stopdiensten. Treindienst In 1975 zou een beperkte treindienst tussen Leiden en het nieuwe station Den Haag CS kunnen worden ingesteld. Als het nieuwe station in 1976 volledig in gebniik is geno men, gaat dat gepaard met een ingrijpende reorganisatie van de trein- en autobusdien sten, terwijl dan ook de eerste fase van het HTM-semi-metro- net in dienst komt. De groep heeft ook enkele verkeerstechnische maatrege len voorgesteld, die nodig zijn voor het goed functioneren van het voorgestelde snelbus- net. Ook noemt ze een gericht parkeerbeleid een bouwsteen voor het welslagen van haar plannen. In het NS-hoofdstuk van het rapport wordt een groot aantal maatregelen opgesomd, busnet zal vooral gericht moe ten zijn' op Leiderdorp, Noordwijk en Sassenheim. De bussen zullen met name ook aansluiting moeten bieden op intercitytreinen. Het aantal reizigers van de al bestaande snelbusdiensten lijn 49 (Lei- derdorp-Voorschoten-Den Haag) is sinds het begin van de dienst in mei vorig jaar al verdubbeld. Bij een enquête is gebleken dat een kwart van de reizigers met de auto zou gaan als er geen snelbus was. Om ver keerstechnische knelpunten weg te werken noemt de werk groep vooral de spoedige bouw van de '5 Meibrug* met aan sluitende wegen bij Leiden es sentieel. Belangrijk is verder het aanleggen van een nieuwe au- tobusstrook tussen Voorscho- ten-station en Den Deijl in Wassenaar, en verwezenlijking van het busbanenproject in Aparte banen nodig voor de snelbus. Oegstgeest en Leiden. Met de verwezenlijking hiervan zal aan hoge eisen van regelmaat eri hoge gemiddelde rijsnel heid kunnen worden voldaan, aldus de groep. Later kouder Van onze weerkundige medewerker Veel mensen zijn blij dat de winter tot nu toe zonder ijzige schokken en sneeuwjachten is verlopen. Ook van daag en morgen zal het tveer aan de zachte kant blijven bij luchtaanvoer van Atlantische oorsprong. Op de laatste weerkaarten zien wij een maximum van 1034 millibar ten zuidoosten van Leningrad. Het is sta tionair. Dit systeem zal in hoofdzaak na morgen bevorderen dat opnieuw koude lucht vanuit het zuidoosten tot oosten in de richting van de lage landen stroomt. Dit gebeurt dan in samenwerking met een nieuwe diepe depressie, die zich in de richting van de Golf van Biscaje verplaatst. In Oost- en Midden-Europa is nog steeds koude lucht aanwezig en daar vriest het 's nachts 3 tot 8 graden. Op de Oceaan was het gisteren weer zeer onrustig. Aan de zuidzijde van een diep minimum (974 millibartussen IJsland en Schotland voerden zuid westelijke tot westelijke winden on stabiele lucht naar Ierland en Zuid- Engeland aan. Het ging wel in een flink tempo gisteren waarbij in Malin Head (Noord-lerland) en Prestwick windstoten van 100 tot 108 km per uur oftewel kracht 11 Beaufort (or kaan) werden waargenomen. Het vliegveld Shannon meldde om vier uur 's middags onweer en hagelstenen van 1 cm doorsnee Dat het ten wes ten van de Golf van Biskaje ook spookte, bleek uit de scheepswaarne ming op 11 graden westerlengte be treffende ivindkracht 10 tijdens een bui. Een rug van hogere druk zal er vermoedelijk voor zorgen dat bij ons de depressie-kuren niet op de spits worden gedreven maar een bui blijft mogelijk, vooral in de kustprovincies bij de Iso-lijnen zowel op 5 als 12 km hoogte een cyclonale kromming verto nen. over onze omgeving uit zuid tot zuid-zuidwest. Maandagmiddag is het in Eindhoven, Deelen en Noordhinder 9 graden geworden, elders veelal 8 of 7 graden, terwijl normaal voor janua ri slechts 4 a 5 graden is. CJ ZONMIO «2£2b SNEEUW OPKLARINGEN ONWEE* MIST BEWOLKING dÜ&fe MA OEI MIN. TEMP. WINDRICHTINQ Wecrrapportcn van gisteravond 19 uur: Amsterdam I. bew. 8 gr, 0.4 mm; De Btlt 1. bew. 9. 0; Deelen J. bew. 9. 0: Eelde onbew 9. 0; Eindhoven I bew. 10. 0.1; Den Helder onbew. 8, 01; luchth. Rtd. h. bew. 9, 1; Twente I bew. 5, 0.6; Vllssingen regenbul 8. 2; Zd. Limburg 1. bew. 9. 0; Aberdeen zw. bew. 7, 8; Athene 1. bew. 10, 0; Barce lona onbew. 15. 0; Berlijn geh. bew. 0, 0; Bordeaux zw. bew. 10, 4; Brussel zw. bew. 9. 1; Frankfort geh. bew. 4. 0.3: Genève regen 3. 3; Helsinki geh. bew. 2, 0; lnns- brueck zw. bew. 8. 0; Kopenhagen zw. bew. 1. 0. Lissabon h. bew. 15. 1; Locarno sneeuw 1. 5; Londen regenbul 8. 2; Luxemburg zw. bew. 6. 2; Madrid h. bew. 11, 0; Malaga 1 bew. 16. 0: Mallorca zw. bew. 13, 0: München zw. bew. 2, 0; Nice regen 10, 15: Oslo sneeuw 1, 1; Parijs 1. bew. 10. 3; Rome geh. bew. 13. 0; Spilt geh. bew. 11, 0; Stock holm geh. bew. 2. 0 3; Wenen geh. bew. 3, 0; Zürlch sneeuw 2, 0.6; Casa Blanca motregen 15. 6; Istanbocl n. ontv.; Las Palmas 1. bew. 17, 0; New Vork n. ontv.; Tel-Avlv ld.; Tunli li. bew. 17. 0 HOOG WATER 17 JANUARI Vllssingen: 0.07-12.39; Harlngvlletsluizcn: 1.40-14.08; Rotterdam: 2.44-13.14; Schevenin- gen; 1.1713.40; IJmuiden: 1.54-14.15; Den Hel- der: 5.50-18.31; Harllngen: 8.15-20.53; Delf zijl: 10.17-22.53.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 5