Parijs politie-stad door congres van socialisten Belgrado verklaart zich solidair met Arabieren B-52-commandant: massaal doden niet gerechtvaardigd Trein Parijs-Madrid met aanslag bedreigd Student bespioneerde Democraten 4 maanden Massale stakingi n Italië tegen regering Hongaarse politie ontzet veertien gegijzelde meisjes Minister uit Bonn waarschuwt Amerika Moskou en Parijs 'diep ongerust' I0UW/KWARTET ZATERDAG 13 JAMJARI 1973 BUITENLAND TPNOUS7/K9 Extra-bescherming voor'ongewenste' Golda Meïr PARIJS (Reuter, UPI, AP) Socialistische leiders uit tal van landen in de wereld, onder wie Is raels premier Golda Meir en de Zweedse premier laf Palme, zijn gisteren in Parijs aangekomen, waar rij dit weekeinde de vergadering van de socialistische internationale bijwonen. De aankomst van Gol da Meir ging gepaard met scherpste veiligheidsmaatregelen, die de Franse politie ooit voor een bui tenlandse leider heeft genomen. Meer dain 150 gewapende poiliitie- en legermemsen en auto's vol met deteoti- waren op 'het vliegveld Oriy aam- hg om de 74-jarige Israëlische pre mier tegen een eventuele aamslag te beschermen. De laatste dagen zijn er bij de politie amoniiieme telefoontjes binnengekomen, waarbij met een bom aanslag tegen Golda Meir werd ge dreigd. Overal waren scherpschutters opgesteld en de platforms, vanwaar men de luchthaven kan zien, waren voor het publiek gesloten, evenals een aantal wegen naar het vliegveld. Om dat pro-Arabische en zionistische or ganisaties aangekondigd hadden, dat Dj demonstraties zouden houden, heeft de prefekt van Parijs ale open bare manifestaties tot en met zondag verboden. Speciale detachementen van de Franse oproerpolitie zijn naar Pa rijs overgebracht om mogelijke onlus ten onmiddellijk de kop in te druk ken. De opgewonden stemming dn Parijs naar aanleiding van Golda Meirs be zoek komt, nadat president Pompidou de bijeenkomst van de socialistische internationale fel bekritiseerd had en de komst van de buitenlandse politie ke leiders als een inmenging in de Franse dmterme aangelegenheden had gekwalificeerd. De Franse socialisti sche leider Mitterand wilde - aldus Pompidou - met deze bijeenkomst vlak voor de ailgemene verkiezingen uitsluitend reclame voor zichzelf ma ken. Hij beloofde dan ook dat de Franse regering de buitenlandse be zoekers zou negeren. De Franse rege ring had al eerder informeel duidelijk gemaakt, dat zij volstrekt gekant was tegen het bezoek van de Israëlische premier. Bovendien overleed deze week de af gevaardigde van de Palestijnse com mando-beweging PLO aan de verwon- Golda Meir ongewenst dingen, die hij na een bomaanslag had opgelopen en volgde meteen daar op een bomaanüag op het kantoor van een joodse organisatie, waarvoor dö Zwarte September-organisatie de ver antwoordelijkheid op zich nam. Compliment Golda Meir verklaarde voor haar ver trek naar Frankrijk over de berichten inzake mogelijke aanslagen op haar PARIJS (AFP) Een of meer afpersers hebben gedreigd de snel trein ParijsMadrid (de Puerta del Sol) op te blazen als de Franse spoorwegen geen 'losgeld' betaalden van een half miljoen frank (ca. 320.000 gulden). mderdagavond werd na een ultima tum van de afpe<rser(s) langs het hele traject van de trein een grote politie macht op de been gebracht. In de buurt van Juvisy, 20 km. ten zuiden van Parijs, bracht de treinbestuurder de 'Puerta del Sol' tot stilstand toen hij langs de spoorlijn verdachte signa len meende te zien. Een speuractie leverde niets op en de trein arriveer de met ruim een half uur vertraging in Bordeaux. De Franse spoorwegen (SNCF) doen heel geheimzinnig over de kwestie. Volgens de politie eiste een onbeken de twee weken gelede telefonisch en schriftelijk een half miljoen frank van de SNCF. Voldeed de directie daar niet aan dan zou men de 'Puerta del Sol In de lucht laten vliegen. Donderdagmiddag ontving de SNCF een ultimatum, waarin werd gesteld dat de aanslag door zou gaan als in de loop van de avond het geld niet werd betaald. Met speciale lichtseinen zou langs de spoorlijn worden aange geven waar de trein vaart diende te minderen en een tas met het geld naar buiten zou moeten worden ge worpen. Vlak voor het vertrek uit het Gare d'Austerlitz werd de trein nog grondig doorzocht maar er werden geen explo sieven gevonden. Precies op tijd ver trok de nachttrein met ongeveer 200 reizigers en een groot aantal politie mannen en ledien van de spoorwegre cherche. Zij hadden voor aile zeker heid ook een tas met het geëiste losgeld aan boord. Afgezien van het oponthoud na de vermeende lichtsig nalen bij Juvisy deden ziclh geen imcddenben voor. De trein is gister morgen in Madrid aangekomen. leven: 'Daarmee moeten we leren le ven' In een toespraak tot bestuursle den van haar partij zei ze dat zij de afkeer van president Pompidou van haar bezoek als een compliment voor Israël beschouwde, aangezien daarmee bewezen was dat men zich niet onver schillig tegenover Israël kan betonen. 'Het spijt me, als Pompidou niet tevreden is over Israël, want het zou veel plezieriger zijn, als hij dat wel was, of als Israël een premier had die hem meer aanstond', aldus Golda Meir. 'Maar Pompidou kiest de Israë lische premier niet, net zomin als de Israëli's de Franse president kiezen'. Ze merkte op dat als Pompidou niet zo'n kabaal over de bijeenkomst van de internationale had gemaakt, 'nie mand daaraan enige aandacht had ge schonken'. Ook premier Olaf Palme zei bij zijn aankomst dat de bijeenkomst van de internationale niet tegen de Franse regering gericht was. 'We hebben in het verleden 13 van dergelijke bijeen komsten ontvangen'. Palme zei dat hij Pompidou's uitslating, dat de conferen tiegangers 'radiioalen' zijn, niet als belediging zag. Volgens hem bedoelde Pompidou daarmee alleen 'partijfunc tionarissen'. Hdj kondigde aan, dat hij zijn scherpe kritiek op de Amerikaan se oorlogsvoering in Vietnam tijdens de conferentie opnieuw naar vo-ren zal brengen. Hij zei dat hij op zijn voorgaande, zeer scherpe kritiek zulke gunstige reacties had gekregen - met name uit de VS - 'dat daarmee bewe zen wordt, dat ik gelijk had om te zeggen wat ik gezegd heb'. Fort Politie-function arissen hebben gewei gerd de berichten te bevestigen, dat er niet alleen bomdredgementen zijn geuit tegen Golda Meier, maar ook tegen Palme en tegen de Oostenrijkse kanselier Bruno Kreisky. Palme zou bedreigd zijn, vanwege zijn anti-Ame rikaanse standpunt inzake Vietnam, Kreisky omdat hij van joodse afkomst is. Het paleis Luxembourg, waar de con ferentie wordt gehouden, is door de politie in een fort veranderd. De schrijvende en fotograferende pers heeft geen toestemming gekregen om het gebouw te betreden. Er zijn zelfs evacuatie-plannen opgesteld als het gebouw onverhoopt toch zou worden aangevallen. De grote afwezige op de conferentie is bondskanselier Willy Brandt, die uit égards voor de gevoeligheden van de Franse president niet wilde komen. Wel aanwezig zijn de Deense premier Jorgensen, de Finse premier Kaalevi en de voormalige Britse minister Cal- laghan. Om de Franse regering niet nog meer te ergeren heeft Golda Meir ervan afgezien in het openbaar te verschijnen en de joodse gemeenschap van Parijs te ontmoeten. Italië bood gisteren weer het vertrouwde beeld van massale stakingen. Daartoe opgeroepen door de drie grote vakverbonden legden de Italiaanse arbeiders massaal het werk neer. De actie is een protest tegen de sociale en economische politiek van de regering- Andreotti of liever het ontbreken daarvan. Een stroom taxi's opende een protestmars in Rome, waar een etmaal gestaakt werd. Het verkeer was nog chaotischer dan op andere dagen, omdat ook het buspersoneel deelnam aan de staking. In Porto Marhera hadden sommige arbeiders uit de chemische industrie hun gasmaskers meegenomen tijdens hun protestmars. Sinds kort zijn deze arbeiders verplicht dergelijke maskers te dragen wegens het gevaar van giftige gassen. BELGRADO, CAIRO (DPA, UPI, Reuter) President Tito van Joegoslavië heeft president Sadat van Egypte beloofd dat hij hem krachtig zal steunen bij het nieu we diplomatieke offensief van Egypte voor een politieke oplos sing van de crisis in het Midden Oosten. Dit meldt het Joegosla vische persbureau Tanjoeg. Tito heeft gezegd dat hij volledig ach ter de plannen van Sadat staat voor een vreedzame regeling maar er te vens met nadruk op gewezen dat Egypte eveneens het recht heeft om met andere d.w.a. militaire middelen de door Israël bezette gebie den terug te krijgen. Over de gesprekken is verder niets uitgelekt. Maar in Cairo wordt aange nomen dat Sadat bij Tito erop heeft aangedrongen de niet-gebonden lan den meer te betrekken bij de Midden- Oosten-crisis. Joegoslavië verbrak in juni 1967 de diplomatieke betrekkin gen met Israël. SYRIë Volgens een rapport van waarnemers van de VN hebben de recente Israli- sche aanvallen op Syrië zware schade toegebracht aan dorpen. In het dorp Daal waren 20 huizen volledig ver woest en werden volgens de dorpelin gen 'meer dan 80 burgers' gedood. 'Er waren geen aanwijzingen voor enige militaire of para-militaire dnsitallaties of functionarissen in het gebied.' In drie andere dorpen hadden de waar nemers wel beschadigde militaire doe len gezien, maar ook vernielde huizen van burgers. Volgens de bevolking daar waren er in die dorpen 45 men sen door de bombardementen gedood en meer dan tachtig gewond. De waarnemers van de VN hebben op Syrisch verzoek een bezoek aan de aangevallen dorpen gebracht. ARAFAT De Palestijnse guerrilla-leider Yasser Arafat is herkozen als voorzitter van het uitvoerend comité van de Pales tijnse Nationale Raad (het parlement Het besluit werd genomen na een zesdaagse bijeenkomst van de Pales tijnse Nationale Raad lhet parlement van de Palestijnse commando-organi saties) in Cairo. Het congres werd gekenmerkt door bijna voortdurende meningsverschillen. Tijdens de slotzit ting werden de negen andere leden van het uitvoerend comité gekozen, dat van 13 tot tien leden is terugge bracht. Kamal Nasser, de woordvoer der van de PLO, beschreef de confe rentie als 'een stap voorwaarts in de strijd naar grotere eenheid onder de Palestijnse gelederen.' Maar over de belangrijkste kwesties, nl. het plaatsen van alle militaire operaties onder één leiding en de bijeenvoeging van alle gelden in één Palestijns fonds werd kennelijk geen overeenstemming bereikt. De Westduitse minister van buiten landse zaken Scheel zal begin maart een bezoek brengen aan Egypte, Liba non en Jordanië. Dit in het kader van de snel verbeterde betrekkingen tus- ,sen de bondsrepubliek en de Arabi sche wereld, die na de moord op de elf Israëlische sportlieden in München tijdens de Olympische Spelen even vertroebeld werden. Een woordvoerder van de Belgische regering heeft gisteren meegedeeld dat een Israëlisch verzoek om in de buurt van Luik een vliegtuigfabriek te bouwen zorgvuldig bestudeerd wordt. In de fabriek met ongeveer 1500 arbeiders zou Israël ongeveer 95 miljoen gulden willen investeren. Het Arabische bureau voor de boycot van Israël heeft donderdag met tegen-maat regelen gedreigd, als België het Israëli sche plan inwilligt. BOEDAPEST (DPA) Met een stor maanval heeft de Hongaarse poitie gisteren veertien meisjes van een kostschool bij Boedapest bevrijd, die door twee jonge mannen vijf dagen lang bezet was. Eén van de twee jongens werd daarbij doodgeschoten, de ander zijn broer werd gear resteerd. De twee broers waren maandag het internaat binnen gedrongen. Zij gij zelden de veertien kostschoolmeisjes en eisten een vliegtuig om naar het Westen te vluchten. Zij dreigden de meisjes te vermoorden als hun eisen niet werden ingewilligd. De meisjes werden met pistolen en machinegewe ren in bedwang gehouden, maar ze bleven ongedeerd. WASHINGTON (Reuter, UPI) Een 25-jarige student, Thomas Gregory, heeft in het Watergate-proces ont huld, dat hij vier maanden als spion had gewerkt op de campagne-hoofd kwartieren van de Democratische se natoren Muskie en McGovern. Gregory had daar informatie verza meld, die hij had doorgegeven aan de hoofdverdachte in het proces, Howard Hunt, een ex-medewerker van het Witte Huis. Gregory vertelde bij voor beeld, dat hij eens in opdracht van McGoverns campagneleiding 120.000 dollar, afkomstig van donateurs, bij een bank in Washington had moeten deponeren en dat hij bij die gelegen heid kans had gezien, de namen te noteren van verscheidene belangrijke donateurs, plus de bedragen die ze hadden geschonken en hun bankreke ningnummers. Die gegevens had hij doorgespeeld naar Hunt. Een andere verdachte in het Waterga te-proces ,de voormalige adjudant van het Witte Huis G. Gordon Liddy, heeft tijdens de verkiezingscampagne in totaal bijna een miljoen gulden van de financieringscommissie van Nixons campagne ontvangen zonder dat daarvoor een kwitantie was opge maakt. Onder andere met het oog hierop heeft donderdag het Ameri kaanse ministerie van justitie deze financieringscommissie beschuldigd van overtreding van de wet op de federale verkiezingscampagne. Voor de leden van de commissie heeft dit overigens weinig consequenties, want omdat geen van hen door het ministe rie afzonderlijk is genoemd, kan nie mand gevangenisstraf krijgen, ook al wordt de commissie schuldig bevon- NEWBERRY (Reuter) Helmut Schmidt, de Westduitse minister van defensie, heeft in Amerika gewaar schuwd, dat de betrekkingen tussen de Verenigde Staten en West-Europa door voortduring van de oorlog in Vietnam geschaad kunnen worden. Het was voor het eerst dat een lid van de regering- Brandt in het openbaar kritiek heeft geleverd op Nixons Vietnam-politiek, hoewel daar bij voortduring door vooraanstaande Westduitsers op aan is gedrongen. MINSK (AP) President Pompidou ®n de Russische partijleider Breznjew hebben gisteren uitdrukking gegeven aan hun 'diepe ongerustheid' over het voortduren van de oorlog in Vietnam en over 'de buitenlandse interventie m Indo-China'. In hun gezamenlijk communiqué aan het slot van Pompidou's tweedaagse bezoek aan de Sowjet-Unie, vermijden de beide leiders een directe beschuldi- png aan het adres van één der be trokken partijen. In het communiqué wordt niet gerept over de Amerikaan se bombardementen op Noord-Viet nam. De hoop wordt echter uitgespro ken dat de lopende gesprekken tussen Kissinger en Tho 'zonder vertraging' zullen uitmonden in een overeen komst. Ijte twee leiders zijn het er over eens, dat de komende Europese veiligheids- conferentie 'los moet staan van alle andere besprekingen' en beschouwd moet worden als een 'zeer belangrijk initiatief' voor zowel Europese als mondiale zaken. De Verenigde Staten en andere Westerse landen hebben geprobeerd de van Sowjet-zijde voor gestelde veiligheidsconferentie te kop- Pelen aan gelijktijdige onderhandelin gen over wederzijdse en evenwichtige «oepenverminderingen in Europa. Pompidou en Breznjew deden op nieuw een beroep op alle atoommo- gendheden te komen tot een algemeen atoom-ontwapeningsverdrag Kapitein Heek weigert Noord-Vietnam te bombarderen SAIGON (AP) De commandant van de Amerikaanse B-52 bom menwerper, die na zijn 175-ste missie weigerde nog meer bombar dementen op Noord-Vietnam uit te voeren, heeft gisteren gezegd, dat hij tot dit besluit kwam omdat 'de doelen het massale doden en vernietigen niet rechtvaardigen'. De commandant, de 30-jarige kapitein Michael J. Heek, keurde in een vraaggesprek niet alleen de bombardementen op Noord-Vietnam af. 'Alleen in Zuld-Vietnam wordt al genoeg geleden om de oorlog te staken. Maar het massaal bombarde ren van het Noorden was voor mij de druppel die de emmer deed over lopen.' 'Na het bestand tussen de kerstdagen werden de massale bom bardementen weer hervat en toen besloot ik de stap te doen. Op 26 december ging ik naar mijn com mandant en meldde hem mijn be sluit. Hij gaf mij de raad juridische bijstand te zoeken.' Kapitein Heck, die in 1964 afstu deerde aan het Whittier College, kan twee jaar celstraf in een militai re gevangenis krijgen, als een krijgs raad hem schuldig acht aan het niet opvolgen van een order. 'Ik kan met die wetenschap gemakkelijker leven, dan met voortzetting van mijn deel name aan de oorlog', aldus Heek. De veel gedecoreerde vlieger zei, dat hij voor het eerst in september begon te denken aan de mogelijkheid zijn deelname aan de oorlog te staken, toen hij terugkeerde van zijn derde B-52 missie boven Vietnam. Hij vloog zijn laatste missie op kersta vond naar het gebied van Hanoi en Haiphong. 'Ik kwam tot de slotsom', zei hij, 'dat elke oorlog veel meer kwaad voortbrengt dan men wil bestrijden, zelfs als de zelfbeschikking van Zuid-Vietnam op het spel staat De doelen rechtvaardigen het massale doden en vernietigen niet. Ze ver scheuren ons eigen land'. Kapitein Heek zei, dat hij na zijn besluit heeft gevraagd om een post buiten het oorlogsterrein, vanwege zijn ge wetensnood. Intussen heeft hij admi nistratief werk gekregen op zijn ba sis in Zuid-Thailand, terwijl een on derzoek wordt ingesteld om te be slissen of hij berecht moet worden. Burgerdoelen Kapitein Heek kreeg ook de vraag voorgelegd of in het gebied van Hanoi en Haiphong burgerdoelen zijn geraakt. 'Elke keer als je bom bardeert op zo'n grote schaal zijn er bommen, die buiten het doelgebied terechtkomen, daar bestaat geen twijfel over. Ik geloof niet, dat we bewust burgerdoelen hebben be stookt, maar het worden toch onver mijdelijk onbedoelde doelen, die ge raakt worden.' Kapitein Heek: 'Eep mogelijkheid, waardoor andere doelen worden ge raakt, ontstaat tijdens het manoeu vreren om luchtdoelraketten te ont wijken. Daarnaast worden er fouten gemaakt. Dat is niet te vermijden. Er worden steeds menselijke fouten gemaakt en hoe groter het aantal vliegtuigen, hoe groter het aantal mogelijkheden om fouten te maken. Er bestaat dus geen twijfel over, dat niet-militaire doelen zijn geraakt, maar ik geloof niet dat dit opzette lijk is gebeurd.' Kapitein Heek zei ontzet te zijn door het feit, dat enkele piloten 'maar een paar' burgerdoelen in Noord-Vietnam willen bombarde ren. 'Een man liet weten, dat hij burgerdoelen in het Noorden wilde raken, omdat het hem goed deed ze te raken', zei Heek, 'maar dat is niet representatief. De meeste mensen houden niet van het karwei, dat ze moeten opknappen, maar ze volgen de orders op.' Een woordvoerder van het Strategische Lucht-Comman- do in Omaha (Nebraska), heeft Een B-52 lost zijn bommenlast boven Noord-Vietnam. verklaard, dat kapitein Heek 'het eerste en het enige' bemanningslid van een B-52 is, dat mogelijk wordt aangeklaagd wegens 'het niet opvol gen van een order een gevechtsmis sie in Zuidoost-Azië uit te voeren.' Toen hem werd gevraagd of andere piloten hem hebben uitgemaakt voor lafaard en hem hebben beledigd, zei kapitein Heek: 'Het is verrassend, hoe sympathiek de meeste mensen reageren. Velen zijn het met mij eens. Velen. Maar om uiteenlopende redenen kunnen zij niet doen, wat ik deed. Ik heb geen gezin en ik wil geen carrière opbouwen bij de luchtmacht. Ik heb veel minder te verliezen. Veel mensen zijn het niet eens met de bombardementen, maar zij zijn er eerlijk van overtuigd, dat het hun plicht is en zij volgen orders op, waarmee zij het niet eens zijn. Zelfs ik heb dat enige tijd gedaan.' Kapitein Heek zei, dat de zware verliezen van B-52 toestellen zes tien volgens het Amerikaanse opper bevel en meer dan honderd gedode, vermiste of gevangengenomen be manningsleden 'veel mensen aan het denken hebben gezet over de vraag of dit alles de moeite waard is.' Voor het begin van de luchtoor log tegen Hanoi en Haiphong op 18 december, was in zeven-en-een-half jaar slechts één B-52 bommenwerper neergehaald. 'Toen ze over veel minder goed verdedigde gebieden vlogen, voordat de doelen de afgelopen maand wer den verlegd, beseften de piloten niet zo zeer, wat ze deden', zo vervolgde kapitein Heek. 'Hoe men ook over de oorlog dacht, anti of pro, men was er niet emotioneel bij betrok ken. Nu zie je hoe de persoonlijke bezittingen van mensen, die boven Noord-Vietnam pech hebben gehad, in kisten worden geladen. Niemand wil eigenlijk naar het noorden. Mis schien zijn er een paar uitzonderin gen, maar ik ken ze niet Ik kan niet echt zeggen, dat dit een moreel probleem heeft geschapen, maar het leidde er wel toe, dat de meeste mensen meer nadenken. Het sprak ons emotioneel erg aan.' Niet bang Toen hem werd gevraagd of hij bang was geworden om te vliegen, antwoordde hij: 'Echt niet.' Hij zei, dat hij aan de grond had kunnen blijven, als hij zich had beroepen op 'vliegangst' en dat hij daarmee een mogelijke berechting had voorko men. Kapitein Heek zei ook, dat hij niet kon instemmen met de opvatting van een B-52-navigator, die de Repu blikeinse senator Charles Mathias een brief heeft geschreven, waarin het Strategische Lucht Commando werd beschuldigd van 'domheid en laksheid' bij het plannen van aan vallen op Hanoi en Haiphong. Deze navigator, 'werd het toestel vlak werper in drie dagen twee keer dezelfde doelen bestookte en daarbij langs dezelfde route huiswaarts vloog, terwijl bekend was, dat na de eerste aanval anti-luchtdoelraketten langs deze route waren opgesteld. Omdat men de fout maakte de te- rugvlieg-route tijdens de tweede vlucht niet te veranderen, aldus de navigator, werd het toestel vlak voor ons neergeschoten.' 'Ik ben het daarmee niet eens', liet kapitein Michael Heck weten. 'Het was erg gevaarlijk, maar na de eer ste missies werden veiligheidsmaat regelen genomen. Ik bemoei me niet met de plannenmakers en ik heb geen meningsverschil met de uit voerders, maar met het idee, dat wij bepaalde dingen uitvoeren.' Hij zei, dat hij zijn ouders in Cali- fornië heeft geschreven, evenals zijn broer Tim, een leraar, over de stap, die hij heeft genomen. Hij zei, dat hij nog niets van zijn ouders heeft gehoord, maar dat zijn broer per brief volledige instemming heeft be tuigd. Kapitein Heek studeerde op het Whittier College toneel, had het voornemen theaterleer te gaan on derwijzen en was bezig met zijn doctoraal studie, toen hij in 1966 een contract tekende met de lucht macht om aan de dienstplicht te ontkomen. Hij moet nu nog een jaar dienen. Kapitein Michael Heck is vier keer wegens zijn verdiensten voor de luchtmacht onderscheiden. Eldridge Cleaver weg Cleaver vertrokken ALGIERS (UPI) Eldridge Cleaver, de leider van de kleine kolinie Zwarte Panters in Algerije, heeft Algiers twee of drie weken geleden verlaten. Waarheen hij vertrokken is, is niet bekend, maar gespeculeerd wordt dat hij in Stockholm zit. Een andere Zwarte Panterleider, Don Cox, is al enige maanden niet meer in Algerije gezien, zodat de enige Zwarte Panters in dat land nu nog <le zeven manen en vrouwen zijn, die vliegtuige dwongen naar Algiers. Hu kinderen en het losgeld, dat ze bedongen, zijn naar de Verenigde Staten terugge stuurd. Onbekende stam BUENOS AIRES (DPA) In het onherbergzame gebied in de Noord ar- gentijnse provincie Salta is een volle dig onbekende Pygmeënstam ontdekt. De stam leeft in een sterk bebost gebied, dichtbij de grens met Argenti nië. De ontdekking wer dgedaan door schoolinspecteurs, die zochten naar spijbelende schoolplichtige kinderen. Deportatie van duiven ROME (UPI) Italiaanse dieren vrienden hebben hun regering ge vraagd een einde te maken aan de deportatie van duiven uit Venetië maar andere gebieden in Italië. Zij vrezen dat de vogels worden verkocht aan restaurant of schietbanen. De voorzitter van de bond voor dierenbe scherming zei dat hij 3.000 brieven en telegrammen had ontvangen. Hij moest toegeven dat de uitlaatselen van de duiven schade aanrichten aan het marmer van Venetië's kerken en paleizen, maar grotere schade wordt volgens hem aangericht door de ver vuiling van industrieën. Er zijn reeds 10.000 duiven gevangen. Bloedbad KAISERSLAUTERN (DPA) Zes gewapende mannen hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een bloedbad aangericht in een restaurat in het Westduitse Kaiserslautern. Met ijzeren staven sloegen de mannen op de talrijke gasten in. Een jongeman werd door schoten uit een pistool getroffen en overleed ter plekke. Ze ker zes gasten raakten min of meer ernstig gewond. Volgens verschillende ooggetuigen waren de overvallers Ara bieren of Israëli's. Ze zijn allen voort vluchtig. Over het motief van de aanslag tast de politie in het duister. Terreurplan WASHINGTON (UPI) John Murphy, Democratisch lid van het Huis van Afgevaardigden, heeft in een brief aan president Nixon verkl aard over inlichtingen te beschikken, dat Arabische commando's van plan zijn een gekaapt vliegtuig in de bin nenstad van Tel Aviv neer te laten storten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 9