Verbetering rijksweg 20 maar gevaar blijft twee keuken assistenten Opnieuw parkeermeters in Delftse binnenstad Kraamcentrum op terrein Bronovo Geen grond meer voor alternatieve bouw in Rijswijk Veel doden in Leids verkeer Politie heeft niet gefaald FAMILIEBERICHTEN GROOT-EMAUS CHRISTELIJK SANATORIUM VOOR NEUROSEN EN PSYCHOSEN ZEIST TROUW/KWARTET ZATERDAG 13 JANUARI 1973 DF.N HAAfi 'Wp darhtpn hplprr WESTLAND Nadat in de tijd rond de jaarwisseling het werk voor reconstructie van de rijksweg 20 Rotterdam-Westland wat betreft het gedeelte vanaf de Maaslandse vlieten tot aan het kruispunt naar de Maasdijk gestaakt was, is dat nu weer op volle gang gekomen. In dit wegvak, waar de weg aanzien lijk wordt verbreed moeten ook brug gen worden gebouwd en aanzienlijke ophogingen gemaakt. Het betreft plm. 15 km. weg, dat ontzettend druk wordt bereden, voor al 's zomers door de strandbezoekers, maar regelmatig ook door vrachtau to's en forensen. Deze verbreding sluit aan op de dub- belbaansweg vanaf Vlaardingen en het sinds enige tijd door verkeerslichten beveiligde kruispunt Maasland-Maas sluis. Er komen nu totaal vier rijstro ken beschikbaar, terwijl ook de paral lelweg moet worden veranderd, waar bij gelijkvloerse kruisingen van de weg zullen vervallen. Op den duur wordt op hiervoor genoemd verkeers- splein eveneens een ondergrondse kruising gemaakt voor verkeer Maas land-Maassluis. Over Noord- en Mid- delvliet komt een nieuwe brug en de huidige brug wordt gesloopt Merk waardig genoeg, waren reeds pijlers gemaakt voor het verruimen van deze brug met vier rijstroken. De bouw zal in etappen geschieden. De brug wordt 148 meter lang en 41 meter breed, met een doorvaarthoogte van 3.40 m. Voor de aanleg van de wegverbreding worden enorme hoeveelheden zand aangevoerd. Gelijktijdig worden enke le bochten in de weg, vooral nabij het kruispunt Maasdijk, verruimd. Hoewel een en ander een aanzienlijke verbete ring voor het toenemende autoverkeer ADVERTENTIE 1LIE VERZEKERINGEN PENSIOEN-ADVISEURS. Firma J. GROENEVELD JR. MAKELAARS IN ASSURANTIËN ROTTERDAM - SEDERT 1931 ALLEEN EEN GOEDE AUTO-POLIS IS GOED GENOEG VOOR U. Autofinancieringen. Rotterdam-3 - Postbus 1857 Claes de Vrieselaan 177 Tel. 23.17.36 - 23.89.63 door het Westland gaat betekenen, blijft toch voorlopig de uiterst gevaar lijke situatie bestaan op het verdere weggedeelte van de rijksweg naar Westerlee en de Burg. Elsenweg, om dat hier slechts een 3-strooksweg aan wezig is, hetgeen vooral bij inhaalma noeuvres grote gevaren oplevert. DEN HAAG De samenwerking tus sen de ziekenhuizen Bronovo en Nebo en de Emmakliniek heeft geresulteerd in een plan om op het terrein van het ziekenhuis Bronovo een verloskundig centrum te bouwen. Hiervoor is reeds toestemming verkregen. De bouw zal ongeveer een half jaar in beslag ne men. De verloskundige afdeling van de Emmakliniek zal in de overgangs periode worden ondergebracht bij de ze afdeling van het Neboziekenhuis aan de Frankenslag. Onlangs is in het Bronovo-ziekenhuis een nieuwe gynae cologische afdeling opgericht, waarin vanaf februari de gynaecologische pa tiënten van de Emmakliniek zullen worden opgenomen. DEN HAAG 'We dachten helemaal niet aan diefstal, het was gewoon een puinhoop,' zo verklaarden de twee fabrieksarbeiders, die voor de Haagse politierechter stonden, omdat ze van en slooppand in 's-Gravenzande pla vuizen en stenen hadden gestolen. Niet omdat ze die zelf zo dringend nodig hadden, maar het ging gewoon om een handeltje. 'We wilden gaan vissen en toen zagen we die hoop puin en hebben er wat van meegeno men', aldus de informatie van ver dachten, die behalve hun beroep en deze diefstal, ook een eerdere veroor deling gemeen hebben. Ze hadden bovendien elders een poging tot in braak gedaan en dat was voor de Officier reden, om tegen ieder van de verdachten twee weken gevangenis straf te eisen, waarbij hij nog niet het ten uitvoer leggen wilde vorderen van de twee weken, die reeds eerder aan verdachten waren opgelegd. 'U kon weten dat het weghalen van sloopspullen strafbaar is', stelde de politierechter en veroordeelde over- enkomstig de eis van de Officier. RIJSWIJK In de gemeente is geen grond meer beschikbaar voor de bouw van woningen via de bemiddeling van de Stichting Alternatieve Eigen-Wo- ningbouw in Den Haag. Deze stich ting heeft het college verzocht grond in Steenvoorde ter beschikking te stellen. De maximale stichtingskosten per woning zouden (exclusief de grondprijs) op 55.000 komen. DELFT De gemeente is van plan opnieuw een aantal parkeer meters in de binnenstad te plaatsen. Het zijn er in totaal 63, en wel voor de Nieuwstraat (5), Choorstraat (21), Oude Langendijk (25) en Peperstraat (8). In genoemde straten gelden parkeer verboden. De winkeliers zijn hier voorstander van. Het tarief voor het parkeren is gepland op 0,10 per half uur en 0,25 per uur, (tijdsduur ma. t.e.m. zat. 9-18 uur en vrijd. van 18-21 uur in verband met de koopa vond). De gemeente is van plan wel laad- en losplaatsen te creëren in de genoemde straten. De aanschaf en plaatsing van de parkeermeters kost 24.750. Het voorstel komt maandaga vond 15 januari om acht uur ter sprake in de commissie voor het ver keer in het stadhuis. Voorts staat op de agenda een nota van openb. werken over de verkeers afwikkeling naar en binnen het win kelgebied 'In de Veste'. In de nota wordt bepleit tramlijn I door te trek ken naar dit gebied. In de toekomst is het mogelijk dat de tram in het meer regionale verkeer een grotere rol gaat spelen dan nu, bijvoorbeeld voor het recreatiegebied Midden-Delfland. De grote stromen die hier o.m. uit de Haagse agglomeratie worden verwacht zullen zoveel mogelijk naar het open baar vervoer moeten worden geleid. Grote files recreanten die zich per auto van Den Haag via Delft naar Midden-Delfland bewegen zijn geen prettig toekomstbeeld. Om na te gaan in hoeverre één en ander ook voor de Delftse ritten van belang kan zijn, zal eerst o.m. een inzicht moeten bestaan in het gebruik van de interlokale tram- en buslijnen thans. Hiertoe is een onderzoek nodig, waarover t.z.t. voorstellen worden ge daan. LEIDEN Het dodenaantal, ten ge volge van verkeersongelukken, is in Leiden het afgelopen jaar verdubbeld in vergelijking met 1971. Vielen er twee jaar geleden 9 doden te betreu ren, in 1972 waren dat er maar liefst 18. Het bijzonder hoge aantal is volgens de politie mede te wijten aan het ongeval op de Rijksweg dat aan vier mensen het leven kostte. Drie Leidse voetgangers werden eveneens slachtof fer van het verkeer. Toch meent de politie dat het hier gaat om een uitschieter en dat het hoge aantal niet maatgevend is voor de verkeerssi tuatie in Leiden. ROTTERDAM Minister van L (justitie) is van oordeel dat het p tiële optreden in het jongerencentr 'ruimte' te Rotterdam niet heeft faald, ook al heeft de actie niet] gehoopte succes gehad. De suggei van het PSP-kamerlid Van der om een onderzoek in te stellen i de geruchten als zouden enkele chercheurs zich voor de overval het centrum als agenten-provocatei hebben gedragen wijst de minister Hij zegt niet over enig gegeven beschikken dat aanleiding zou kuru geven om een dergelijk onderzoek te stellen. In antwoord op vragen van het merlid zegt de bewindsman, dat i politiële optreden geen vorm i hulpverlening was, maar een actie opsporing van ernstige strafbare ten, te weten de handel in verdoi de middelen in het bijzonder heroi Het belang van de bestrijding deze handel prevaleerde in dit ge boven eventuele andere belangen druggebruikers, aldus het antwoori Minister Van Agt deelt voorts q dat er ernstige vermoedens waren, i in het centr. een agressieve handel drugs, waaronder heroïne, werd dreven. Bij de actie is geen hero'i achterhaald, wel zijn hoeveelhei hasjiesj in beslag genomen. Ook m een vuurwapen in beslag genomen DEN HAAG Amsterdams To: brengt woensdag 24 januari 20.151 in de Kon. Schouwburg de ea voorstelling in Den Haag van Vossejacht van Hugo Claus in d regie. Ronald Versteeg en Tineke de Vries stellen u, mede namens hun ouders, in kennis van de kerkelijke bevestiging van hun huwelijk, die D.V. op 20 januari 1973 zal plaats vinden in de Waalse Kerk aan de Schiedamse Vest te Rotterdam. De dienst zal aan vangen om 16.00 uur. Gelegenheid om te feliciteren in Restaurant Engels, Groothandelsgebouw, Stationsplein 45, Rotterdam, van 18.00 tot 19.30 uur. Januari 1973, Rotterdam, Vredenoordlaan 15 c. Hoogvliet, Saffraanstraat 13. Heden nam de Heere na een kortstondige ziekte in Huize „Solglytt" te Leiden uit ons midden weg onze Zwager en Oom Jan Hendrik van Rijn weduwnaar van Jannetje van Geest, in de ouderdom van 83 jaar. Mede namens de verdere familie: B. W. van Geest. 's-Gravenzande, 11 januari 1973. Bejaardentehuis „Sonnevanck". Naaldwijkseweg 34. Gelegenheid tot condoleantie zaterdag 13 januari van 5.30—6.30 uur n.m. De rouwdienst zal worden gehouden maandag 15 januari a s. des namiddags 3.15 uur in de aula op de Algemene Begraafplaats te 's-Gra venzande, waarna de bijzetting in het familie graf zal plaats vinden. Tot onze diepe droefheid ontsliep geheel onver wacht na een moedig en geduldig gedragen lij den, mijn innig geliefde man en der kinderen zorgzame vader Johannes Christiaanse op de leeftijd van 42 jaar Zijn moedig gedragen lijden was een voorbeeld voor ons allen. C. C. Christiaanse-Oudshoorn John Elise Katwijk aan Zee, 12 januari 1973. Princestraat 13. Gelegenheid tot condoleren: zaterdag 13 januari a.s., 's avonds van 79 uur en na de teraarde bestelling in de aula van de begraafplaats. De rouwdienst zal worden gehouden maandag 15 januari 1973, des nam. 2.30 in de aula van de be graafplaats „Duinrust" aan de Parklaan te Kat wijk aan Zee, waarna de begrafenis aldaar zal plaatsvinden. Tot onze diepe droefheid ontsliep geheel onver wacht onze geliefde zoon, broer, zwager en oom Johannes Christiaanse echtgenoot van C. C. Oudshoorn op de leeftijd van 42 jaar J. Christiaanse J. C. Christiaanse-van Groeningen N. Christiaanse C. C. M. Christiaanse-Oudshoorn Hans en Nicolette C. J. Christiaanse G. J. Christiaanse-van Es Kees en Anneke II. de Goey M. de Goey-Schaap Herman Leiden. 12 januari 1973. Oude Singel 154. Heden ontsliep na een moedig gedragen lijden onze geliefde schoonzoon, zwager en oom Johannes Christiaanse echtgenoot van C. C. Oudshoorn op de leeftijd van 42 jaar E. Oudshoorn-Nieuwenhuysen P. Oudshoorn M. Oudshoorn-Jonker Peter, Kees, Marcoline en Lisanne F. Oudshoorn G. Oudshoorn-Zuyderduyn Ellis Katwijk aan Zee, 12 januari 1973. Noordeinde 7. Heden nam de Heere tot Zich, geheel onver wacht, onze lieve zorgzame Man, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader Albert Adrianus Bakker in de ouderdom van ruim 81 jaar. Benthuizen: W. Bakker-Versloot Benthuizen: S. Bakker I. B akker-Rensink A. A. Bakker C. Bakker-den Boer Truro N.S. D. Bakker Canada: C. Bakker-Verheul Benthuizen: H. Bakker J. M. Bakker-Verhoeff Hazerswoude: N. Bakker M. Bakker-v. d. Velde Benthuizen: M. H. v. Eeden Petersman- Bakker K. v. Eeden Petersman Hazerswoude: H. M. v. d. Velde-Bakker M. v. d. Velde Zevenhuizen: W. Bos-Bakker J. A. W. Bos Klein- en achterkleinkinderen Benthuizen, 11 januari 1973. Dorpsstraat 137. De begrafenis zal plaats vinden op maandag 15 januari te 13 uur op de Algemene Begraafplaats „Vrede Rust" te Benthuizen. ALGEMENE KENNISGEVING Tot onze diepe droefheid, nam de Heere van ons weg, na een langdurig ziekbed, onze lieve moe der, schoonmoeder, groot- en overgrootmoeder Aaltje Hasenoot weduwe van Pi eter van Rijn in de ouderdom van 80 jaar C. van Duijn-van Rijn A. van Duijn J. van Rijn M. van Rijn-de Best S. Klinkenberg-van Rijn J. Klinkenberg J. Dubbelaar-van Rijn W. Dubbelaar A. Varkevisser-van Rijn C. Varkevisser J. J. van Rijn H. van Rijn-Durieux P. van Rijn J. J. M. van Rijn- Koekebakker klein- en achterkleinkinderen Katwijk aan Zee, 12 januari 1973. Secr. Varkevisserstraat 173. Rouwbezoek: des namiddags van 35 en 7.30 9 uur. De rouwdienst zal worden gehouden dinsdag 16 januari 1973, des namiddags 1.45 uur in het Her vormd Kerkelijk Centrum, Voorstraat 74, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden omstreeks 2.30 uur op de Nieuwe Begraafplaats „Duinrust" aan de Parklaan te Katwijk aan Zee. In haar Heer en Heiland ontslapen, toch nog on verwacht, mijn lieve zorgzame vrouw, onze onver getelijke moeder, oma en zuster Pleuntje van den Berg echtgenote van Jacob van Dorp op de leeftijd van 79 jaar We zijn God dankbaar voor alles wat zij ons heeft gegeven. Maassluis: J. van Dorp Beverwijk: T. Beykirch-van Dorp J. Beykirch Maassluis: L. Weltevrede-van Dorp W. Weltevrede G. J. van Dorp W. van Dorp-van Dijk Schaersberg: P. van Dorp W. J. van Dorp-Ommert Rockanje: J. van Dorp W. C. van Dorp-Prins cn kleinkinderen Maassluis, 12 januari 1973. Vermeerlaan 20. Moeder ligt opgebaard in een zaal van de Mara- nathakerk, aldaar is dinsdag 16 januari van 20.0021.00 uur gelegenheid tot condoleren. De rouwdienst zal D.V. woensdag 17 januari om 14.00 uur worden gehouden, eveneens in de Ma- ranathakerk, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats te Maassluis. „Jezus Uw verzoenend sterven, blijft het rustpunt van mijn hart'. Op Zijn tijd nam de Heere, tot onze grote droef heid, van ons weg mijn innig geliefde Man, onze lieve Vader, Schoonvader en Grootvader Tennis Pieter van Es op de leeftijd van bijna 70 jaar. Uit aller naam: J. van Es-Veldhuizen Sliedrecht, 12 januari 1973. Merwestraat 17. Liever geen bloemen Gelegenheid tot condoleren in het Bouwcentrum, Middeldiepstraat 22 te Sliedrecht op maandag 15 januari 's avonds van 7.00 tot 8.30 uur. De teraardebestelling zal plaats hebben D.V. dinsdag 16 januari a.s. om 2.00 uur op de Be graafplaats te Sliedrecht De rouwdienst vooraf gaande aan de begrafenis zal gehouden worden in de Gereformeerde Kerk aan de Oranjestraat te Sliedrecht Aanvang van de dienst 13.15 uur. Uw belangstelling en medeleven ondervonden bij het overlijden van onze lieve Dochter, Zuster en Tante Co Schijf was voor ons een grote troost Hiervoor zeggen wij u mede namens onze kinderen en kleinkinderen heel harte- dank. J. P. Schijf B. C. Schijf-van Geylswijk Zoeterwoude, januari 1973. Rijnegommestraat 11. Zeer veel blijken van medeleven hebben wij mogen ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve Man, onze Vader en Grootvader Cornelis de Gier Wij danken u hartelijk daarvoor. Het was ons een troost te weten dat zovelen met ons meeleefden in de voor ons zo moeilijke dagen. Uit aller naam: P. C. G. de Gier-de Jong januari 1973. Hemsterhuisstraat 160, Den Haag. Langs deze weg zeggen wij u oprecht dank voor uw deel neming, in welke vorm ook ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve vrouw, moeder, be huwd- en grootmoeder Aafje van Egmond-Heemskerk echtgenote van Arelis van Egmond Uit aller naam: A. van Egmond Rijnsburg, 13 januari 1973. Sandtlaan 64. Voor de vele blijken van medeleven betoond tijdens de ziekte, bij het overlijden en de begrafenis van onze ge liefde schoonzuster en tante, mevrouw Helena Bosch-Touw weduwe van de heer Cornelis Maurits Bosch betuigen wij allen onze oprechte dank. fam. Touw fam. Bosch Barendrecht, januari 1973. Zowel tijdens de dagen van ziekte als na het overlijden van mijn geliefde echtgenote Francina Boers-Voskamp betuigen wij onze oprechte dank voor uw medeleven en belangstelling. Uit aller naam: W. J. Boers Naaldwijk, januari 1973. 's-Gravenzandseweg 153. DANKBETUIGING Voor de zeer vele bewijzen van medeleven die wij moch ten ontvangen na het plotseling overlijden van mijn lieve Man, onze Vader en Grootvader Alhertus Johannes Blij leven is het ons niet mogelijk u persoonlijk te bedanken. Weest u er van overtuigd dat uw medeleven door ons op hoge prijs is gesteld. H. M. Blijleven-ten Hove Kinderen en kleinkind Mede namens de kinderen dank ik u hartelijk voor alle blijken van deelneming en belangstelling bij overlijden en begrafenis van mijn Man. Mevrouw A. VAN WEIJEN-DUBBELMAN Schiedam, 10 januari 1973. Voor uw hartelijk medeleven ondervonden tijdens ziekte en na het overlijden van mijn lieve vrouw, n der en oma Wilhelmina Christina Bos-van Staalduinen betuigen wij u onze oprechte dank. Mede namens mijn kinderen Th. J. Bos 's-Gravenzande, januari 1973. Nieuwlandsedijk 21. Afscheid Directeur Chr. MAVO te Alblasserdam I.v.m. het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd zal de heer D. J. C. VAN NEUTEGEM op 31 januari a.s. zijn functie neerleggen. Oud-docenten, oud-leerlingen en verdere belangstellenden worden in de gelegenheid gesteld hem de hand te drukken op de re ceptie van zaterdag 3 februari a.s. van 14.3017.00 uur in gebouw „De Haven", Ieplaan, Alblasserdam. TE ERMELO i Internaat kan worden Adm. medewerkster Voor uw deelneming ons betoond na het heengaan van onze lieve Moeder. Behuwd- cn Grootmoe- Jacoba Spaans- De Ruiter Gaarne hadden wij u persoonlijk willen bedanken maar door de vele reacties ls ons dit niet mogelijk. Alg. Ziekenvervoer br. DE VRIES Lomanstraat 78 Amsterdam-Zuid vraagt een verpleger (diploma A of AB) Nationaal en inter nationaal vervoer. Geen straatgevallen. Huize Romsicht Chr. verpleeg- en ver zorgingsinrichting Valeriusplein 8, Amsterdam-Zuid vraagt: MEISJES vanaf 18 jaar Taakomschrijving: het verzorgen cn verple gen van onze oude da mes en heren. Zo nodig kunt u hier voor een gratis oplei ding krijgen. Schrijf eens om inlich tingen. H. W. DAMES Wegens uitbreiding vragen wij Inas-opleiding en praktische ervaring gewenst, doch niet vereist. In onze nieuwe personeelsflat zijn 1-persoonskamers met eigen sanitaire unit, voor huisvesting beschikbaar. Aanmeldingen te richten tot de adjunkt-direktrice.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 8