Minder werk in wol Bier Liquiditeitsproblemen bij Gerofabriek Groot terrein nog braak op gebied milieuresearch it M. g bedrijf T bezig bedrijfbezig bedrijf Italië wil koers van lire handhaven Ned. fondsen in New York DOW JONES INDEX NDP boos over Amerikaanse goederenmarkten prijsverhoging krantepapier WALL STREET FLAUW j)UW/KWARTET ZATERDAG 13 JANUARI 1973 FINANCIëN EN ECONOMIE T27 K27 lUSSEN ONDERKENNEN INVOLKOMENHEDEN AN PLAN-ECONOMIE or Nico Kussendrager Russische partijblad Pravda riep deze week op tot 'grotere efficiency bij de industriële produktie'. De krant Idde dat 'fabrieksdirecteuren thans met allerlei draaierijen vernieuwingen, veranderingen en verbeteringen lenwerken'. et hoofdartikel, dat op de vocrpa- verscheen, iets wat slechts zelden urt, schreef de Pravda dat 'alleen creatieve aanpak van de probic- grotere efficiency, hogere pro- iviteit, betere planningsmethoden economische stimulering kan ga- leren. De onverbloemde inzet van rbeiders aangaande een creatieve nventieve aanpak van hun bezig- n is onlosmakelijk verbonden een publieke opinie die zich tegen conservatisme en achter- eid'. 'Natuurlijk', zo schrijft het 'weigert in theorie niemand ver- wingen maar in de praktijk trach- de managers ze op alle mogelijke eren te saboteren om moeilijkhe- te voorkomen en het eigen baan- *ilig te stellen'. 'De belangrijkste imische taakstelling is nu meer roduceren. van betere kwaliteit, lagere kosten', zo besluit de a. gemakkelijke opgave, omdat de lemen die het partijblad be lt niet van vandaag of gisteren Geringe inzet en het tegenwer- van vernieuwingen, zowel in de jouw maar vooral in de indus- zijn twee essentiële handicaps de economische groei in de Sow- Unie. Deze onvolkomenheden zijn er lange tijd niet onderkend, of ider geval door de leiders verzwe- Het feit dat de Pravda er nu een dartikel aan wijt, waarin zowel de letterlijke tekst als tussen de Is door, veel te lezen valt, wijst lp dat het inzicht begint veld te len dat de belangrijke economi- problemen overwonnen moeten den, wil bijv. één van de doelen het huidige vijfjaren-plan- het laren van de produktie van de migde Staten zelfs maar bena- worden. Ingewikkeldheid soepeling rvoor is allereerst een versoepe- van het Plan noodzakelijk. Deze kke door de centrale overheid gestelde opsomming van cijfers amt doorgaans meer dan zij actii- rt. De uitwerking van het plan op ijfs- en regionaal niveau geeft eiding tot de meest bizarre situa- illustratie: als een plan in ge- itseenheden is uitgedrukt, dan len de produkten zeer zwaar uit- lerd. Geeft het daarentegen aantal- aan, dan is het voordelig de telen zo klein mogelijk te houden, consumentenbelang doet niet ter De ingewikkeldheid van de planning leidt tot fricties omdat in het cen trum door gebrek aan informatie en tijd onjuiste taken worden opgelegd. Sectoren worden vergeten, terwijl juist andere onderdelen teveel aan dacht krijgen. Tekenend zijn de regel matig in het westen terugkerende ver halen over een schoenenfabriek die opdracht krijgt honderdduizenden rechterschoenen te maken, terwijl de linker worden vergeten. Of tien zware locomotieven die in Wladiwostok arri veren, terwijl ze in Moermansk moe ten zijn. Of ontijdige aanvoer van goederen die of maanden eerder no dig waren of veel later gebruikt moe ten worden. Misschien overdreven verhalen, met echter een kern van waarheid. Ock de verstikkende bureaucratische begeleiding van de economie, met een uitgebreid stelsel van vergunningen voor aankoop, transport en verknop van goederen werkt remmend. Het optreden van de zg. 'tolkatschki let terlijk: scharrelaars) in de rang van boekhouder of algemeen adviseur om de belangrijkste fricties op te lossen is in dit verband opmerkelijk. Het Plan leidt verder tot grote ver spilling. De taken worden opgegeven in te produceren hoeveelheden per aangegeven periode. Als de aangege ven hoeveelheid wordt gehaald is het Plan vervuld en de directeur tevre den. Kwaliteit doet niet ter zake. Helemaal tevreden is de man als de vereiste produktie vóór het eind van de aangegeven periode wordt gehaald en het Plan dus voortijdig wordt vervuld. Essentieel is ook het gebrek aan be langstelling en inzet bij de arbeider. Het Plan betrekt hem op geen enkele wijze bij zijn bezigheden, anders dan door het soms toekennen van premies. Hierin moet verandering komen wil een grotere inzet worden bereikt. Een blijk van Russisch technisch kunnen: een robot die het verkeer Rsgionaal regelt. Dit soort 'grappen' kunnen echter niet verhullen dat de pro blemen in de industrie nog steeds zeer groot zijn. zake. Verkoopbaarheid is een pro bleem voor de planner, niet voor de fabrieksdirecteur. Een ander voorbeeld. Een manager heeft er belang bij een zo licht moge lijk plan op te krijgen, want dan kan het gemakkelijk overschreden worden, wat een schouderklop uit Moskou op levert. Dus geeft de fabrieksdirecteur zijn capaciteit zo laag mogelijk op, hij streeft ernaar het bedrijf niet op volle toeren te laten werken. Ook bij het overtreffen van het plan zal de reserve-capaciteit niet geheel worden benut, om de volgende perioden niet te hoog te worden aangeslagen. estland-Utrecht iTERDAM De Westland- icht hypotheekbank verwacht aan land van de thans ter beschikking nde gegevens een stijging van on- ser 20 procent van het exploitatie- iltaat over 1972. In verband met litbreiding van het bedrijf ligt het e bedoeling deze stijging voor een ngrijk deel aan te wenden voor zieningen en reserveringen. Daar- it kan met een verhoging van het dend (1972: 9.30 per aandeel 50) over het midden 1972 ver gde' kapitaal rekening worden ge- den. Vooruitlopend op het midden 1 verschijnende jaarverslag zegt bedrijf, dat 1972 een voorspoedige ii te zien heeft gegeven. De expan- 'n de hypotheeksector in het eer- halfjaar heeft zich in het tweede II jaar voortgezet. De hypotheekpor- uille nam toe met 344 min te- 267 min in 1971. Eind 1972 >eg de portefeuille ruim 2080 Dochter VVestland-Utrecht pro- «ntwikkeling kan op een gunstig sjaar terugzien. De contanten wer verder uitgebreid evenals het sterrein. Ook de andere dochters wikkelden zich voorspoedig. fven Tijl 0LLE Drukkerij en uitgeverij en J. J. Tijl te Zwolle, voert een tganisatie door die het ontslag van d 40 personeelsleden tot gevolg zal hen. Door een toenemende specia le op de produktie van periodie- i een uitsanering van onrendabele ■ts, alsmede een voortgaande auto- bering en mechanisering van het nuktieproces, is een overschot aan soneel ontstaan. >r natuurlijk verloop en uitbrei- van de omzet werd reeds een '"grijk deel van het ontstane over- opgevangen. De reorganisatie ngt met zich mee dat de produktie reclamedrukwerk in een aparte heid wordt ondergebracht. De vak- ■nisaties zijn van de reorganisatie de hoogte gesteld, zo deelt de «ctie mee. is uitgever van de Zwolse cou- met drie kopbladen en drukker, "s uitgever van zeventien nieuws- aclvertentiebladen. Voorts heeft Tijl een reclamedrukkerij en een peri- odiekenbedrijf, waarin een 40-tal tijd schriften wordt verzorgd. Allied Breweries BREDA Het Britse bierconcern Al- lied Breweries (in Nederland o.a. Bre- da-Oranjeboom) heeft in het op 30 september 1972 geëindigde boekjaar 1971-1972 (53 weken) haar omzet ten opzichte van het voorgaande boekjaar (52 weken) zien stijgen van 434,4 min. tot 484,5 min. De bedrijfswinst kwam uit op 57,1 min. (v.j. 46,9 min.) en de geconsolideerde winst voor belastingen enz. op 53,6 min. pond (v.j. 41,6 min. pond). Voor hou ders van gewone aandelen is een winst beschikbaar van 31,2 min. pond tegen 24,0 min. pond het jaar daar voor, of 7,62 pence per aandeel tegen 5,97 pence. Over het slotdividend is overleg gaande met het ministerie. Hierover zal op 12 januari een nadere mededeling worden gedaan. Het ligt in de bedoeling een slotdividend van minstens twee vijftwaalfde penny per gewoon aandeel voor te stellen (mi nus income tax), waarmee het totale dividend over het boekjaar uitkomt op tenminste drie vijftwaalfde penny. Scheepvaart Unie RDSWIJK-ROTTERDAM De Ne* derlandsche Scheepvaart Unie heeft tegen een niet nader bekendgemaakt bedrag in contanten 50 pet. van het uitstaande aandelenkapitaal verwor ven van de familievennootschap Gebr. de Haas zijn aan deze transactie geen het 282 man tellende personeel van de Haas zijn aan deze transactie gen consequenties verbonden. De betrok ken vakbonden zijn tijdig geïnfor meerd. De huidige directies van de tot de houdstermaatschappij behorende werkmaatschappijen blijven hun werkzaamheden normaal voortzetten. KNSM AMSTERDAM De KNSM gaat als onderdeel van de versterking van haar havenbeleid de stuwadoorswerk zaamheden in Rotterdam op haar ter reinen aan de Beatrix- en Margrietha ven geheel zelfstandig laten verrich ten door haar dochter, havenbedrijf Kroonvlag-Rotterdam. Een en ander gaat op 1 juni in. Op grond van dit besluit zijn de KNSM en Müller-Thomsen Rotterdam overeengekomen dat de stuwadoorsac tiviteiten en de exploitatie van het gehele etablissement aan de Beatrix- en Margriethaven, waarvoor thans tus sen Müller-Thomsen en KNSM een overeenkomst bestaat, van 1 juni af wordt uitgeoefend door Kroonvlag- Rotterdam. De twee bedrijven kwamen in princi pe overeen dat het voor deze activitei ten benodigde Müller-Thomsen-perso- neel de gelegenheid zal worden gebo den in dienst van Kroonvlag-Rotterdam over te gaan. Bij Müller-Thomsen Rotterdam werken in totaal 2400 per soneelsleden. Hoeveel personeelsleden over kunnen gaan naar Kroonvlag- Rotterdam is nog niet precies bekend, aldus een zegsman van de" KNSM. Volvo GENT Volvo Europa in Gent, de Belgische dochter van het Zweedse autoconcern in Gothenburg heeft de produktie uitgebreid tot ruim 50.000 wagens per jaar. Dit is mogelijk ge worden door het openen van een nieuwe montage- en spuitafdeling. Het bedrijf, dat in 1965 begon met een jaarproduktie van 14.000 personen auto's, zal tegen het einde van de jaren zeventig naar verwachting 100.000 automobielen afleveren. De vestiging in Gent, die een monta gebedrijf is, biedt werk aan 2.000 mensen. Scheepvaart Unie RIJSWIJK-ROTfERDAM De Ne derlandse Scheepvaart Unie heeft te gen een niet nader bekendgemaakt bedrag in contanten 50 pet van het uitstaande aandelenkapitaal verwor ven van de familievennootschap Gebr. De Haas. Er zijn aan deze transactie van De Haas geen consequenties voor het personeel verbonden. De betrok ken vakbonden zijn tijdig geïnfor meerd. De huidige directies van de tot de houdstermaatschappij behoren de werkmaatschappijen blijven hun werkzaamheden normaal voortzetten. ROME De Italiaanse regering is vast van plan de koerswaarde van de lire te handhaven, zo heeft minister van financien Giovanni Malagodi mee gedeeld. De handelsbalans ziet er naar zijn mening goed uit en de prijzen in Italië en de andere EEG-'anden lopen in de pas. Beperkende maatregelen acht hij op het ogenblik misplaatst. Kostenstij gingen moeten volgens hem worden opgevangen door produktiviteitsverbe- teringen. Vakbonden zijn ongerust UTRECHT Gero in Zeist heeft geld nodig voor investeringen, maar het bedrijf zou liquiditeitsmoeilijkheden hebben. De vakbonden maken zich ongerust over de situatie en gaan volgende week met de directie praten over mogelijke manieren om het bedrijf gezond(er) te maken. Bij het onder houd zullen ook ter sprake komen de Prof. dr. Kurt Hansen (Bayer): DEN HAAG 'Wij moeten ons bewust zijn, dat alles wat door men sen wordt geproduceerd tenslotte weer afval wordt en dat ook dit afval in de kringloop van de natuur moet terugkeren zonder deze te verstoren. Hier opent zich een nog onafzienbaar gebied van research'. Aldus prof. dr. Kurt Hansen, voorzitter van de raad van bestuur van Bayer bij de presentatie van de nieuwe Nederlandse Bay er-organisatie. Bij de huidige duurtegolf in Europa stelt de stijging van de speurwerkkos- ten de industrie echter voor grote problemen. Geen onderdeel van een industrieel bedrijf is zo loonintensief en zo weinig vatbaar voor rationalisa tie als ontwikkeling en research, zo zei prof. Hansen, die er overigens op wees dat de gedachte 'hoe groter de industrie, des te sterker de milieuver vuiling' onjuist is. Vele kleine en middelgrote bedrijven kunnen zich nl. de kosten van zuiveringsinstallaties niet veroorloven. Prof. Hansen merkte op, dat van 1962- 1972 Bayer voor milieubescherming DM 600 min investeerde, waarvan bij na 60 pet voor het schoonhouden van het Rijnwater. In 1971 investeer de Bayer op het gebied van het zuiver houden van water en lucht DM 65 min. De totale investeringen waren in dat jaar DM 870 min. Sprekende over de multinationale on dernemingen in de chemie stelde prof. Hansen, dat zij van belang zijn om iets gelijkwaardigs te kunnen stel len tegenover de Amerikaanse en Ja panse concurrentie. 'Alleen dan zal Riropa zich kunnen handhaven'. Bayer Leverkussen heeft onder de naam Baver Nederland BV één ver kooporganisatie in ons land in het leven geroepen. De zetel hiervan zal in Mijdrecht zijn. Bij Bayer Neder land werken momenteel 270 personen. Vorig jaar behaalde Bayer in ons land een omzet van DM 195 min. De wereldwijde omzet van Bayer was bijna DM 12 mrd in 1972 'en het aantal medewerkers in binnen- en buitenland meer dan 138.000. Op 1 maart 1972 was van het aandelenkapi taal ad DM 1,8 mrd ca V4 in buiten landse handen. In Nederlands bezit was hiervan ca. 13 pet. uitgangspunten van een onderzoek dat is ingesteld door het bureau McKin- sey. Aan de bonden is toegezegd dat zij volgende week een uittreksel van het rapport krijgen. De moeilijkheden zouden vooral liggen bij de dochter maatschappijen. Gero heeft ongeveer 600 man perso neel in Zeist en nog eens enkele honderden werknemers in bedrijven in België (Reppel) en Duitsland (Bruckmann). De heer K. de Knegt districtsbestuurder van de industrie bond NVV, maakt zich vooral bezorgd over de positie van het personeel in Zeist, waarvan de gemiddelde leeftijd hoog is en dat is gespecialiseerd in beroepen die elders niet of nauwelijks meer te vinden zijn. De vakbonden willen niet met de di- '.i recteurs praten over eventuele maat- *- regelen bij Gero, voordat zij precies op de hoogte zijn gesteld van de positie waarin het concern verkeert en van de mogelijkheden die directie en commissarissen zien om uit de moei- t lijkheden te komen. De heer De Knegt neemt aan, lat dit volgende week vrijdag zal gebeuren. Gero heeft het de laatste jaren niet gemakkelijk gehad, wat o.m. daaruit blijkt, dat voor het laatst over 1968 dividend werd uitgekeerd. Het laatste jaar, waarover resultaten bekend zijn (1971) leverde een netto resultaat, dat noch winst noch verlies opleverde. Directeur drs. J. A. Hendriks zei een maand of acht geleden, dat de omzet van Gero niet ver meer van de 50 - miljoen aflag. 3 48-%' (47%-%) en' KLM S 34'i). Opgave duPont. Glore en Forgan. DEN HAAG In de Nederlandse wolindustrie kan zonder een betere over- heidspolitiek een verdere afbrokkeling van de werkgelegenheid in de komende jaren worden verwacht. Dit zegt de voorzitter van de Federatie Nederlandse Wolindustrie in een beschouwing over de situatie in zijn bedrijfstak in het or gaan van het NCW. De Nederlandse wolindustrie ondervindt misschien meer dan welke andere be drijfstak concurrentie vanuit het buitenland, hetgeen ook een scherpe onder linge concurrentie tengevolge heeft. Dit wordt voornamelijk veroorzaakt door een zekere overcapaciteit, die nog regelmatig toeneemt door capaciteitsuitbrei ding over de gehele wereld, hetzij door nieuw-vestigingen hetzij door de tech nische evolutie. Deze concurrentie moet voor een niet onbelangrijk gedeelte als unfair worden betiteld, aangezien ze vaak berust op bewuste subsidiëring van produktie of export, of op sterk afwijkende sociale en/of economische omstan digheden. De concurrentie-vervalsing speelt zowel binnen als buiten de EEG. De Neder landse overheid voert een open deur-politiek en wenst niet verder te gaan dan een poging tot bestrijding van de inbreuken van anderen op internationale af spraken respectievelijk op unfaire handel. Koersen in Montreal C'nnsol Raihurst Oom Tar Chem Husk.v Na'.. Gas Mass Ferguson Nat. Resources Shell Canada Indusi. Sporen Uttl. nbt. Modi 10 jan. 1046.06 220.44 119.86 75.26 487.3 11 jan. 1051.70 220.67 120.14 75.32 482.0 12 jan. 1039.36 217.35 120.05 75.33 483.4 Aand. (Ibl lol. II. L. 10 jan. 20.880 20.160 1.794 585 858 11 jan. 25.050 26.360 1.791 831 650 12 jam. 22.230 24.200 1.802 419 1.082 Behalve de vereiste produktie per sec tor heeft het Plan ook aan wat regio naal moet worden voortgebracht, en waar welke industrie moet komen. In de praktijk betekent dit een steeds grotere kloof tussen de 'ontwikkelde' en 'onderontwikkelde' gebieden, voo- al ook omdat het rendement zo hoog mogelijk moet zijn. De Sowjet-planners werken met tien zeer tegenstrijdige locatiewetten waarvan slechts enkele zuiver econo misch zijn en de andere ideologisch bepaald worden. Industrie moet gevestigd worden: bij de grondstoffen bij de markt zodanig dat een maximale regiona le produktiespecialisatie wordt ont wikkeld zodanig dat maximale regionale zelfvoorziening mogelijk is land verspreid over het platteland om zo gelijkmatig mogelijk over het proletarische bastions te vestigen bij voorkeur in achtergebleven ge bieden zodanig dat culturele, economische en sociale verschillen tussen stad en platteland verdwijnen zo strategisch mogelijk om oorlogs situaties het hoofd te kunnen bieden zo, dat optimale arbeidsdeling en handelstromen in het gebied van de Comecon ontstaan. In de praktijk betekent dit dat soms zeer onvoordelige investeringen wor den gedaan, omdat zij passen in de marxistische-leninistische ideologie. Bovendien botsen vaak de belangen van bepaalde groepen zodat de zware industrie de lichte overheerst, terwijl de lichte industrie op haar beurt de landbouw in de schaduw stelt. Boosdoener Het Plan blijkt dus nog steeds zowel sectorsgewijs als regionaal de grote boosdoener, die leidt tot de door de Pravda gesignaleerde fricties en problemen als geringe inzet cn het tegenwerken van vernieuwingen. De vraag is echter in hoeverre de Russi sche leiders een 'liberalisering' van hun economie willen aanvaarden. Thans schijnt het dat eerder wordt gestreefd naar een 'perfectionering' van de bestaande situatie. Zo streeft men naar een snelle 'computerisering' in de hoop dat de electronica de problemen kan oplossen. Technici be twijfelen dat: het 'antwoord van de computer is afhankelijk van de 'infor matie' die erin wordt gestopt. Zolang bijvocrbeeld het contact tussen produ cent en consument minimaal blijft zullen marktgegevens essentieel voor de informatie van de computer vrijwel ontbreken. Daarbij gerekend het onderwaarderen van grond en kapitaal in het econo misch leven, de structurele en con juncturele problemen in de landbouw ('ruggegraat' van de economie') cn de ideologische tegenstellingen binnen de partij wordt duidelijk dat een op- van de economische problemen niet op korte termijn is te verwachten. Positief is wèl dat, zoals blijkt uit het Pravda-artikel, de moeilijkheden nu langzamerhand worden onderkend. AMSTERDAM De Nederlandse Dagbladpers (NDP) is verbolgen over de verhoging van de prijs van krante papier met 12 pet. eind vorig jaar. De NDP vindt het begrijpelijk, dat de producenten de prijzen, die in 1972 gedaald waren, wat op te trekken, maar het tijdstip komt de krantendi recties zeer slecht uit. De NDP heeft nl. haar prijsbeleid voor 1972 al gepu bliceerd en moet matiging betrachten bij prijsverhogingen. De krantedirec ties vinden het van weinig zorg getui gen tegenover de afnemer om hem zonder waarschuwing vooraf met de prijsverhoging te confronteren. De uitzonderlijke problematiek van de Nederlandse pers mag toch bekend worden geacht. CHICAGO Tarwe 11 1 12/11 mrt. 263% 268'; mei 250% 260% Juli 243%L 243% Mals 157% 157% 149% 149% Juli 144% 143% Haver mrt. 95 95 mei 92% 91% Juli 89 89 Sojabonen 435 436% Jan.' 432% 435% mrt. 421% 421% g - Gedaan; b - Bieden; L Laien; Gerst okt. 147%b 14 dec. 1471,ib 147 Kogge dec. 176 180Vi mei 172% b 175%b okt. 165% L 169b 101',b 102%L nov. 407%L NEW YORK Katoen rnrt. 37.45-44 mei 37.19 okl. 34.72b-80L Cacao Loco G 373.1, Loco B 36'i mrt. 32.90 roei 3195 Woltopi loco 192.OOn mrt. 190.00-195.00 Suiker contr. II loco 10.00 Jan. 10.11-13 g mrt. 9.90-87 g 37.32-34 37.10 34.75 10.20 10.40-45g 10.13-25g Woltops sept. nov. 5.00-5.50 ANTWERPEN )1 235'in 235'in 235 n ROUBAIX 26.00-26.75 26.20 1 25.80-25.90 178-180L 5.00-5.50 234'in 234' in 228L i Metalen ei Tin loco 25.50L K- 24.15-25.15 N- 24.00-24.70 *»- f8%-479% 489'. j-490 170%-171 DEN HAAG Het tempo waarin de Nederlanders bier tot zich plegen te nemen Is vorig jaar wat afgezwakt. Voor het eerst is de binnenlandse afzet minder snel gestegen dan in voorgaande jaren. De oorzaak laat zich slechts raden. Mogelijk is een verzadiging ingetreden. Bovendien was de zomer het afgelopen Jaar niet zo warm dat dagelijks naar een verfrissend pilsje (laat staan enkele...) werd gesnakt. Dr. H. Boelen, adjunct direc teur van het Centraal Brouwe rij Kantoor heeft de cijfers over de minder sterke stijging van de bierverkoop bekend gemaakt. Hij liet verder weten dat de uitvoer van het Nederlandse bier vorig jaar zelfs is gedaald, zodat 1972 moeilijk een goed jaar voor de brouwers kan wor den genoemd. Om precies te zijn: de binnen landse afzet is met ruim 6,5 procent gestegen en de uitvoer is met ongeveer 7 procent ge daald. Over het geheel betekent dal dat de totale produktie zo'n 4,5 procent omhoog is gegaan. Wat niet schokkend kan worden genoemd als men weet dat dat in voorgaande jaren altijd tus sen de 8 en 10 procent schom melde. En dat baart, aldus de heer Boelen, allemaal nog extra zorg als we bedenken hoe groot dc loonkostenstijging per een heid (oftewel liter bier) is ge weest. NEW YORK 11/1 12/1 ACF Industries 47% 47% Airco l(r% Allied Chemical 30' 29% Alum Co of Am 50% 58% American Brand» 45 44% American Can 32% 32% Am Cyanamld 30% 30% Am Electr Power 28% 28% Am Melal CTmax 32%. 32% Am Motors 8% 8% Am Smell C Ref 19% 20 Am Tel Tel 54% 53% Ampei 6% 6% Anaconda 23 22», Armco Steel 24% 24 Ailani Richfield 78% 78% Bendis 49% 47', Bet hl Sleel 29% 28% Boeing 2fl8, 25% Burlington Ind 38% 37% can Pacalic Ry 16% 16% Celanesc 38% 36% Chase Manhallen 57% 58% Chesap Ohio R 51% 51% Chrysler 43% 41% Cities Service 48% 48% Culgate-l'alnioliva 99% 98-% Coll Industries 21% 21% Comnioow Edison 36% 36% ons Edisnn 25-% 25\ Cuni Can 30% 30% Cont OU 43% 43 ('urilss Wright 31% 30% Curliss Wright A 41% Dari Ind 47 47% neere and Cu 44% 44'. Dow Chemical 102% 102% Du Pont 1 El 184% 180% Eastman Kodak 147% 144 Firsi Nal City 81% 81% Admiral Corp 16% 15% AlluMKheny Pow s 23% 23% Aktuna 30 301, Am Standard 12% 12% Amsied Ind 41% 41% Gen Elecirlc Gen Foods Gen Motors Gen PubJ Dill Gen Tel S. El Getly Oil Gllelle Gimbel Brothers Goodyear I and K Gull OU Illinois Centr Insilco Inl Busln Mach 4 Intern Harvester Ini Nick of Can lm Paper lm Tel Tel imiecotl Copper 26', Li iik-'I tin co Vouri Lilion Ind Lockheed Aircrafl Marlin Marietta 19 19 May Pep Slores 5151 McDonnell Unugla 38% 36*4» Mobil Oil Corp 7372% Nat Biscuit Nabisco Nal Distillers Nat ÜVpsuro Nal Steel Nal. Lead Did. North Am Rockt* 60 573, 32 31S 16". 16% 16% 16'/. 41% 41% 41-". 31% 2% 2% 85 857« 44 43% - Pac Gas and El. Peon. Central Pepslcn l'helps Dodge Phillip Morris Phillips Pelr Procter Gambl 114% 115 KCA Republic Sleel Reynolds Irid Royal Dutch Pelr Santa K6 Ind. .Sears Roebuck 1 Shell Oil Southern Southern Pacific Railway Sperry Rand Sland Oil Calif Stand Oil Indiana Exxon Corp Studebaker-Worthi Sun Oil Unilever 47% 41 Union carbide 50% 5c tlni Royal is 16 United Aircraft 437, 417, United Brands if, n>, I'S Sleel 33% 32% West Union Tel 43% 40' Westinghuuae El 46'. 44' Woolworth 30',%o£ "ii Ball Ohio 4%7« 4S b 48b Bavuk Cigars 13H 13% GOUD EN ZILVER Goud 6600/6900 per kg. Zilver 207/219.50 per kg. Vorige: voor beide Idem. can Breweries Cerro cbadbourri Uuih Chase Select I'd CulUMiina Gas C'OIDIIICO Coin telephone 5». 5% 16% 15% 2% 2% 11.85 11.86 32% 32': 29% 28 24'; I III Bnk lor Rec 98% b 98% b In) Kiev Frag 95% 94' Inl Paper (14) 62 1 Nat Can NY Cttnir A North Wesi R N Am Phillips Co 'iccideiiial Pair Kluut Corp 355, 35% Madison Fund 3D*. 29% Standard Branda 34% landy union Eleclr United C'urpi 1 imed Gas 13 I Western Bancorp 36%

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 27