Diemen vecht voor het laatste groen Grzimeks 'Het leven der dieren' wordt al herdrukt koeriers Bezetters instituut stellen staf voor te onderhandelen Marathonzitting raad Woerden over 'illegale' vijver Scherpe ritmiek in orkestouverture Indrukwekkend vijfde deel Huizenveiling Hulp voor Boeroendi ALEXANDERSTAD ROTTERDAM ELEKTRONISCHE ORGELS MELOFESTA MELOFESTA Er is altijd wel plaats ACTIEVE BEZORG(ST)ER RALLY" TROUW/KWARTET DONDERDAG IX «JANUARI 1973 L8 Raad moet bmnenHort beslissing nemen Van een onzer verslaggevers DIEMEN De burgers van Diemen kunnen zich vanavond uitspreken over de plannen van het ge meentebestuur in Diemen-Noord een industrieterrein aan te leggen. Een actiegroep voerde het afge lopen jaar felle strijd tegen deze plannen die o.a. de verdwijning van een historische dorpskern en een nog groen stuk polder inhouden. In de 'Schuilplaats' begint om acht uur een openbare bijeenkomst, geor ganiseerd door de plaatselijke afdelin gen van de meeste politieke partijen, samen met het actie-comité Oud-Die- men en het gemeentebestuur. De bij eenkomst is zonder meer het resultaat van een jaar lang actievoeren door Diemenaren die bang zijn dat de gemeente zich door het aanleggen van niet noodzakelijke industrietrreinen in de financiële nesten werkt (men kijkt met een half oog naar de ont wikkelingen in het westelijk havenge bied van Amsterdam) en daarvoor onnodig een stukje natuurschoon in de buurt van woonwijken opoffert. Zonder dit protest zou de zaak maan den geleden al zijn beklonken. In 1966 werd immers een bestemmings plan voor dit gebied vastgesteld: in het gebied, doorsneden door een nieu we rijksweg 1 zou schone industrie komen. De oude kern van Diemen, een historisch kerkdorpje (oudste fundamenten uit de twaalfde eeuw) Van een verslaggever UTRECHT De bezetting van het instituut voor culturele antropologie van de rijksuniversiteit in Utrecht is de vierde week ingegaan. De bezet ters, bestaande uit een groep studen ten in de culturele antropologie, die meer medezeggenschap wensen en te gen besloten stafvergaderingen zijn, hebben zich bereid verklaard terug te keren naar een 'nulpunt' om vandaar uit met de staf van het instituut te gaan onderhandelen. Voorwaarde is dat dan ook de staf van dat nulpunt uitgaat. De studenten zijn bereid op die voorwaarde de bezetting op te heffen, mits de staf als concessie zijn beslissingsbevoegd heden opschort. De studenten wensen verder een algemene vergadering, die een instituutswerkgroep formeert om een congres voor te bereiden, waarin kan worden gesproken over organisa torische opzet van het instituut. De staf van het instituut heeft voor gesteld een 'interimcommissie te for meren, bestaande uit zes stafleden, vijf studenten en een lid varn het niet- wetenschappelijk personeel. Deze inte- rimcommiissie moet een bestuursstruc tuur gaan ontwerpen volgens de re gels van de wet universitaire be- stuurshervormingen (de wet-Veringa). De stafleden hebben voorgesteld hun plan volgende week maandag te be spreken. Zij hebben de bezetters daar toe uitgenodigd. moest ervoor verdwijnen. De gemeen te kocht de oude boerderijen op en begon te slopen. Het dorpje kwam leeg te staan (op één vrij nieuw huis na) en alleen de oude koster kwam af en toe naar de kleine begraafplaats om zonder salaris de paden bij te harken. De troosteloze leegte van een tot sloop veroordeeld dorp, ontketende vorig jaar het verzet Een actiegroep stelde een alternatief plan op waarin de oude dorpskern weer een functie als ontmoetingsplaats voor Diemena ren zou krijgen. Sloop van Oud-Die- men zou de gemeente de zoveelste kleurloze satelliet van Amsterdam ma ken, een stuk eigen 'identiteit' zou door afbraak van Diemens historie verloren gaan. De actie richtte zich ook snel op het omliggende gebied, één van de weini ge groene uitloopgebieden die hier in de buurt zijn te vinden. Diemen, ingeklemd tussen levensgevaarlijke wegen (de drukke verbinding tussen Gooi en Amsterdam), kanalen en in dustrieën moest zuinig worden op dat groen, vonden de actievoerders. 'Bo vendien heeft het weinig zin om al leen een historische kern te behouden en daarom heen het agrarische land schap door industriebouw te vernie len', aldus een actievoerder. VERLIES Bovendien werd niet helemaal inge zien waarom Diemen eigenlijk een extra industriegebied wilde. Industrie vestigingen betekenen financiële in komsten voor de gemeente, inkomsten die andere voorzieningen zoals zwem baden en culturele centra mogelijk zouden maken. Die officiële visie werd door de actievoerders aangevoch ten in rapporten waaruit zou blijken dat de belangstelling voor industrie vestiging in Diemen sinds de aanvaar ding van het bestemmingsplan aan zienlijk is teruggelopen. Bovendien liggen vlak in de buurt maar op Amsterdams grondgebied nog vol doende industrieterreinen braak. De aanleg van een industriegebied in Diemen zal volgens de actievoerders geen winst maar verlies voor de ge meente opleveren. Eén jaar leegstand van de nieuwe zandvlakte zal een verlies van 3>A miljoen betekenen. Dan kan Diemen verder z'n kostbare nieuwe zwembad wel vergeten. Na aan vankelijk lang gezwegen te hebben reageerde de gemeente met een uit voerige nota. Daarin werd opnieuw de noodzaak van het nieuwe industrieterrein bena drukt. Bovendien zou een eenmaal gekozen beleid niet ineens zijn om te keren. Er stond zelfs te lezen dat: 'de konsequentie van dat beleid is, dat wij genoodzaakt zijn op de ingeslagen weg voort te gaan'. Volgens de actiegroep Oud-Diemen blijft het bestemmingsplan gebaseerd op verouderde opvattingen en gege vens die niet juist zijn. De bevol kingsgroei in Amsterdam is omgesla gen in een vermindering. Niet alleen de bevolking maar ook de werkgele genheid verspreidt zich naar elders. De invoering van een selectieve inves teringsheffing voor de Randstad maakt de toekomst er voor industrie gebieden niet beter op. Een sterk argument van de gemeente lijkt de onafwendbaarheid van de nieuwe rijksweg, dwars door het groengebied. De nieuwe brug over het Amsterdam-Rijnkanaal ligt er al (op de foto nog in aanbouw) en het tracé zou volgens het gemeentebestuur niet meer te veranderen zijn. Bovendien houdt Amsterdam meer dan ooit vast aan de uitvoering van de Ringweg die de stad van een stuk doorgaand ver keer moet verlossen en een aantal industriegebieden zal verbinden. De actievoerders werpen tegen dat rijks waterstaat nog nooit heeft gezegd dat het tracé zo (vlak langs Oud-Diemen) en niet anders kan lopen. Donderdag 25 januari moet de ge meenteraad een beslissing nemen. Tussen de bijeenkomst van vandaag en die datum zal Diemen het toneel blijven van acties tegen een nieuwe 'aanslag* op het zeer spaarzame groen aan de rand van Amsterdam. WOERDEN De gemeenteraad van Woerden heeft tijdens een marathon zitting achter gesloten deuren in de nacht van maandag op dinsdag nog geen beslissing genomen over de di recteur gemeentewerken de heer F. J. van O., die sinds 15 december is geschorst. De directeur had achter een door hem gekochte oude woning een vijver la ten graven zonder daar toestemming voor te vragen. Omwonenden maakten bij het gemeentebestuur bezwaar te gen deze vijver, omdat er geen be stemmingsplan is voor het desbetref fende gebied, waarop een waterpartij voorkomt. Daardoor kwam de zaak aan het rollen. Nadat de directeur was geschorst stelde de raad een uit de fractievoorzitters bestaande com missie ad-hoc in, die een nader onder zoek moest instellen. Na afloop van de besloten zitting van maandagnacht deelde burgemeester B. H. G. ter Haar Rorneny mee, dat de commissie ad-hoc haar werk nog zal voortzetten en op korte termijn met voorstellen terzake zal komen ROTTERDAM Van de orkestouver tures die Mendelsssohn heeft geschre ven is die voor het toneelstuk 'Guy Bias' van Victor Hugo wel de meest dramatische. Tijdens het dinsdagavond concert van het door Jean Fournet ge leide Rotterdams Philharmonisch Or kest werd deze ouverture als openings stuk gespeeld. De uitvoering werd gekenmerkt door een scherpe ritmiek, felle, dynamische accenten en moeilijk te overtreffen prestaties van de koperblazers, die in de als koralen klinkende delen tot een prachtige, serene samenklank kwamen. Hierop aan sloot de symfonie Harold en Italië van Berlioz, voor orkest en altsolo. Deze compositie is geen roman tisch concert, meer veeleer een symfo nisch gedicht met een obligaatpartij voor de altviool. Dit instrument leent zich, door de middenligging van zijn toonbereik, eigenlijk weinig als con trasterend instrument met het orkest. Gerrit Oldeman, solo-altist van het RPhO, speelde de solopartij met veel technische beheersing en fraaie toon, die echter door de bepaald niet be scheiden orkestratie menigmaal in de verdrukking dreigde te raken. In het vierde, meest tumulteuze deel van deze symfonie (Orgie des Brigands) laat het solo-instrument zich zelfs maar een korte tijd horen. Qua orkestratiekunst is Berlioz altijd zeer de moeite waard. Maar in verge lijking met de populaire Symfonie Phantastique is deze, eveneens uit een zogenaamd idéé fixe opgebouwde vierdelige symfonie toch wel duidelijk de mindere. Na de pauze speelde de Hongaarse pianist Andor Foldes het eerste kla vierconcert van zijn landgenoot Béla Bartók. Het klavier wordt hierin door de componist wel echt als slagwerk aangewend. De uitvoering moet het dan ook goeddeels van de motoriek hebben. Een groot verschil met het tweede, en vooral het derde en laatste klavierconcert van de Hongaarse mees ter. Meer dan een beleefdheidsapplaus van het publiek kon er niet af. Tot besluit leidde Jean Fournet het orkest tot een spontaan en kleurrijk musiceren in de door Manuel de Falla tot orkestsuite geformeerde drie dan sen uit zijn ballet 'De driekante steek'. Vast repertoirestuk van ons stedelijk orkest, dat zijn uitwerking nooit mist. W. H. WOLVEKAMP DEN HAAG Openbare verkoping Venduhuis der notarissen: Bericht van inzet, gunning 16 januari 1973, 2 uur: Notaris S. A. Meijers, tel. 605920. Perc. Hasseltsestraat 5. Scheveningen f 98.000; Notaris M. P. Feltzer, tel. 638930, Perc. Harstenhoekweg 5, hoek, Haarlemsestraat, Scheveningen j 400.000; Perc. Bosschestraat 2 hoek Haarlemsestraat Scheveningen 125.000; Perc. Gevers Deynootweg 61, Scheveningen 500.000. Notaris sen B. de Haan. R'dam en J. P. Turion, tel. 395202, Perc. Boekhorst straat 46 60.000. DEN HAAG Het Nederlandse Rode Kruis gaat 36.000 potten kleutervoe ding ter waarde van 23.000 gulden verzenden naar het rode kruis van Roeanda. Deze organisatie voert in sa menwerking met de liga van rode- kruisverenigingen een uitgebreid hulp programma uit voor' duizenden slacht offers van de conflicten in Boeroendi. door Henk van Halm Het leven der dieren, onder redactie van prof. dr. B. Grzlmek. Deel V: Vissen 2 en Amfibieën. Uitg. Het Spectrum, Utrecht. 698 blz., ƒ85,- prijs per deel, de dertien delen zijn niet afzonderlijk verkrijgbaar). Van Grzimeks grote encylopedie van het dierenrijk heeft Het Spectrum nu tien van de dertien delen uitgegeven. Dit werk geniet in ons land zoveel belangstelling dat de uitgever al tij dens het verschijnen van de eerste drtik tot herdruk moest overgaan. In november verscheen het eerste deel van de tweede druk. Deze overweldi gende interesse ondanks het grote aantal dieren-encyclopedieën dat op de markt is is begrijpelijk: nooit tevoren is het dierenrijk in één boe- kenreeks zo volledig geïnventariseerd door zoveel wereldberoemde specialis ten. Ook het kortgeleden verschenen vijf de deel, dat de vissen completeert en de hele klasse der amfibieën omvat, is indrukwekkend. Alleen al de mooie kleurenfoto's en deskundig getekende kleurenillustraties maken het werk zeer waardevol. De tekst is een over wegend Duitse aangelegenheid, op een enkele Oostenrijkse en Zwitserse au teur na, maar voor de Nederlandse uitgave hebben dr. F. P. Koumans (vissen) en drs. M. S. Hoogmoed (amfibieën) hun deskundig oog over het geheel laten gaan en de tekst waar nodig aangevuld met gegevens die voor de Nederlandse gebruiker van belang zijn. Dr. Werner Ladiges van het Zoölo gisch Staatsinstituut en Museum te Hamburg opent het boek met de or den der slijmkopvissen, zonnevissen en koningsvissen. In de laatste orde zijn veel zeer merkwaardig uitziende vissen met lintvormige lijven bijeen gebracht, die op het eerste gezicht nauwelijks verwant lijken, maar in elk geval de bouw van hun kaken met elkaar gemeen hebben. Dr. Joachim Miinzing van het Altonaer Museum in Hamburg beschrijft de platvissen en de stekelbaarsachtigen, tot welke laat ste orde ook de families van de trompetvissen en zeenaalden horen die behandeld worden door de ich- thyoloog van het Natuurhistorisch Museum van Wenen, dr. Paul Kahsbauer. Stekelbaarsjes zijn hele maal niet verwant aan de baarzen, waaraan ze qua vorm en stekelbewa pening sterk doen denken. Kahsbauer neemt ook de vliegende knorhanen en de zeedraken voor zijn rekening. De Bremer vissenkenner Hermann Meinken is gespecialiseerd in enige vissenorden die zich min of meer onafhankelijk hebben gemaakt van de kiewademhaling: de slangkop- vissen, de labyrintvissen en de snoek- kopvissen. Vaak worden alle drie door aquariumliefhebbers zonder onder scheid labyrintvissen genoemd, hoe wel de slangkopvissen systematisch geheel los staan van de beide andere groepen. Al deze vissen kunnen at- grootbekachtigen, de doktersvissen, de kwastvinnigen en de longvissen* Afstamming lj/-.. Grzimek mosferische lucht ademen door een ingewikkeld orgaan in de kop dat voorzien is van talrijke doorbloede lamellen. Daardoor kunnen zij in zeer zuurstofarm water leven. Dat kunnen de slangachtige, aan de slangkopvissen verwante kieuwspleetalen ook, maar zij gebruiken voor de ademhaling als bijzonder orgaan de kieuwzak. Cichliden Dieter Vogt schrijft over deze weinig bekende vissen, over de stekelalen en over de bonte baarzen, bij aquarium- houders beter bekend als cichliden. Het broedverzorgingsgedrag van de cichliden is zeer goed bestudeerd en de belangrijke zaken daarover vindt u ook in Vogts tekst. Van dr. Franz Krapp (Zoölogisch Instituut van de Universiteit van Freiburg) is het ge deelte over de pantserwangigen, een orde waarvan vooral de ponen, de steenvissen, de donderpadden, het harnasmannetje en de snotolven be kend zijn. Van hem is tevens het hoofdstuk over de kogelvissen. Dr. Carl-Heinz Brandes (directeur van het Aquarium van het Uebersee-Museum te Bremen) geeft een overzicht van de baarsachtigen, behandelt vevolgens de baarsvissen, en de rifbaarzen en boVendien de harders, barracuda's, lipvissen, zandspieringen en pitvissen, Ladiges' collega dr. Claus-Dieter Zan der de slijmvis- en zeegrondelachti- gen, dr. Ftiz Terofal (Zoölogische Verzameling van de staat Beieren te München) de kurtiden, de makreel- en Prof. dr. Erich Thenius (Paleontolo gisch Instituut van de Universiteit van Wenen) schrijft de afstammings geschiedenis van de kwastvinnigen en de longvissen, die beide zijn aange zien als directe voorlopers van de viervoetige dieren. De recente vormen van deze beide groepen zijn niet meer dan 'levende fossielen', getiiigen van een tijd dat er veel meer waren: van de kwastvinnigen zijn tot nu toe zes tig van de longvissen veertig soorten bekend. De nog maar 34 jaar geleden ontdekte enige thans levende vertegenwoordi ger van de kwastvinnigen, Latimeria chalumnae, zorgde destijds voor een sensatie, omdat deze vis in de loop van minstens zestig miljoen jaar bijm niet veranderd is. Deze coelacanth plus behoort tot een fylogenetische zijlijn van de kwastvinnigengroep die ten slotte leidde tot de evolutie van de viervoetige dieren. In de suborde Rhi- pidistia worden tegenwoordig de voor ouders van de amfibieën en de hoge re viervoeters gezocht, zoals Thenius lor ei ook duidelijk maakt in het speciale jedle hoofdstuk over de oorsprong van de viervoetige dieren dat voorafgaat aan het amfibieëngedeelte van dit boek Anatomie en vermoedelijk uiterlijk van de fossiele amfibieën (algemeen), de salamanders en wormsalamanders, ds Hans Rudolf Heusser van het Zoö logisch Museum van Ztirich de kik- ke kers en padden. 1 telen Overgang De amfibieën vormen een boeiend onder deel van het dierenrijk, omds'. wd zij de overgang vormen tussen het hogere dierlijke leven in het water ec op het land. Uit amfibieën siamme: diergroepen als reptielen, vogels zoogdieren. Amfibieën, de eerste vil voetige gewervelde dieren, hebbe: «"e| eens een overheersende rol gespeeld I' zo'n 300 miljoen jaar geleden. Vol #j gens Alfred Romer moeten ze 40( Wi miljoen jaar geleden hun veroverinj 160 van het land zijn begonnen. Ze we; «bo den steeds omvangrijker en kolossale! M|j wel zo groot als de tegenwoordig! nijlkrokodil. Zo'n reuzenvorm als fossiele dinosauriërs hebben de amfi bieën echter nooit bereikt. Ze hebbe: hun overheersende rol moeten afstaa:{ldlr aan hoger ontwikkelde gewerveldi e dieren. Ze hebben de toenemende coc WJ currentie van reptielen niet kunnei weerstaan. Toch zijn er nog een groot aanta soorten overgebleven: salamanders 1 c een 450 soorten en ondersoorten vil'6 kikkers en padden nog zo'n 2600 soortn> ten. De grootste nog levende amfibii *te- is de Japanse reuzensalamander, dii jj0?, tot anderhalve meter lang kan woi11611 den, maar op de rand van uitstervei staat ïtii Te huur. Gemeub. of gest. parterre, 2 kamers, vrije keuken, bijkeuken, toilet Tuin. omg. zuiderpark voor 1 of 2 keurige dames. Tel. 070-630719. HL5 Personeel gevraagd Voor het adviseren en verkopen van onze gespeciali seerde artikelen zoeken wij een MEDEWERKSTER in de leeftijd van 17 tot 30 jaar. Enige ervaring in de verkoop en/of opleiding verpleeg ster of dergelijke strekt tot aanbeveling. Soil. ORBA ORTHOPAEDIE, Anna Paulownapleim 14. tel. 070 - 116605. HL2 Voor de verkoop van ons goed gesorteerd, lekker brood vragen wij een nette verkoopster in ons filiaal te Oegstgeest Tijsterman, de echte bakker, Lange- vaart 30, Rijnsburg, Tel. 01718-13291. Na 6 uur 71406. HL2 Gevraagd jongens en meis jes voor in de Stomerij. Aanmelden: Spronk Tri-Ex pres. Lijnbaan 3, Leider dorp. Vragen naar Dhr. Mak. Tel.: 42144. HL2 CHR. GEM. KOOR LAUS- DEO vraagt herenleden, voert regelmatig uit indiv. en met meerdere koren. Inl.: telef. secret. 070-644256. propag. 070-635340. HL2 Te koop woonboot te Hoog- made, 2 slaapkamers, huis kamer, keuken, bijkeuken, W.C. etc. Aangesloten op water en licht. Met grote tuin en mooi uitzicht. Prijs ƒ11.000,-. Gedeeltelijke fi nanciering mogelijk. Inl.: Tel. 01712-8559. HL5 Huishoudelijk personeel gevraagd Gevr. te Wassenaar, tegen Febr. bij oudere dame EEN HULP IN DE HUIS HOUDING intern, eenvoudig koken en lichte huish. bezigheden. Meerdere hulp aanwezig. Tel. 01751-3509 liefst na 6 uur. HL4 In de brood- en banketbak kerij komt plaats vrij voor een vakman of aank. vak man. Tijsterman, de echte bak ker, Langevaart 30, Rijns burg. Tel. 01718-13291, Na 6 uur 71406. HL2 Gevr. DAGMEISJE, niet beneden 20 jaar van 8.30-3 uur. Hoog loon. Bloemen- buurt. Tel. 070-250677 na 5 uur. HL4 'T MEUBELPALEIS B.V. Binckhorstlaan 354, Den Haag, vraagt voor het ver- zendklaar maken van de af te leveren meubelen: EEN BEKWAME AFWER- KER. HL4 Herenmodeverkoopster ge vraagd voor onze speciaal- afdeling, exclusieve heren modes. Soil. na. tel. af spraak tel. 01710-20882. Klaassens Modes, Brce- straat 114a en b, Leiden. HL2 Personeel aangeboden AANNEMER vr. timmer-, stuc-, tegel- en metselwerk Tel. 01710-31929. HL1 Woonruimte aangeboden Te huur: nog enkele LUXE 4-KAMERFLATS Huurprijzen vanaf ƒ370,per maand, inclusief service- en verwarmingskosten. DIREKT TE BETREKKEN Inlichtingen: Brink Kooijman B.V.Huizenbeheer Van Oldenbarneveltplaats 416, Rotterdam, tel. (010) 145244. Kantoor 's zaterdags gesloten. HL5 Onderhoud en reparatie Voor uw verbouwing en onderhoudswerk. Telef. 0171049617. HL9 Nooit zag u zoveel bekle- dingsstoffen in voorraad. Betere kwaliteit voor min der geld bij Discount-Hou se Koeleman, Willem de Zwijgerlaan 111, Den Haag. Tel. 070-542030. Zaterdags tot 6 uur geopend. HL9 Gebroken RUITEN, GLAS- IN LOOD REPARATIES worden door mij met spoed hersteld. Glasreparatiebe drijf D. Galjaard, De Sit- terlaan 76, Leiden. Tele foon 01710-32016. HL9 ERKEND SCHILDERSBE DRIJF. Vrijblijvend prijs opgaaf behang-, wit- en schilderwerk. Wintermaan den 20 pet korting. L. v. Meerdervoort 392. Den Haag. Tel. 336502. HL9 Meubilair en huisraad Te koop gevr. gashaard tot 150,- tevens minigas tel. 070-33.62.16. HL12 WAAROM EEN NIEUWE GASHAARD KOPEN? Wij hebben alle merken vanaf 165,-. Bilderdijk- straat 106, bij Elandstraat ook 's avonds. HL 12 HANG-LEGKASTEN, lin nenkasten wandstijlmeube len, keukenkasten, keu kens, slaapkamers en bu reaus. Enorme sortering. Ultra modern. Niet duur. De Kastenspecialist, Hoogl. Kerkgracht 4749. Hoek Nieuwstr. Tel. 01710-33078. HL12 Te koop aangeboden gas haard merk Bocal 6200 cal. de Kempenaerstraat 64, Oegstgeest. Tel.: 55832. HL12 Ongev. 10.000 heugafelt en heugalux tegels 50 x 50 diverse kleuren even ge bruikt op een tentoonstel ling. Praktisch nieuw, per stuk 5,- Raaphorstlaan 58, Den Haag. Tel. 070-94.73.79. HL12 Mevrouw, Mijnheer gaat u kleiner wonen? Mogelijk kunnen wij uw overtollig oud glaswerk, schilderijen en evt oude meubelen van u kopen. Tel. 01710-22932. La-Bergère, Morsweg 3, Leiden. HL12 BANKSTELLEN direct van de fabriek zeer fraai uitge voerd in diverse kleuren. Vijf jaar garantie op het binnenwerk. Normale prijs 1300,- nu voor 595,) ver- koop Prettig Wonen. Wei- marstraat 263, Den Haag. Telef. 600068. Donderdag koopavond. TV, radio, muziekinstrumenten, enz. de prijzen zijn met honderden guldens gestegen maar heeft nog een beperkte voorraad zonder prijsstijging! Orgels met 2 manualen en voetpedalen. Uitgebreide registratie nu nog vanaf 995, de zaak van vertrouwen en waarom om zijn grote collectie om zijn vlotte levering om zijn 2 jaar garantie om zijn goede service om zijn 3 maanden gratis les Rijswijkseweg 572 Den Haag Telefoon 18.15.93 2 toonzalen Donderdagavond van 7-9 uur geopend. HL14 Kleding en kapsel STERK VERL AAGDE PRIJZEN van onze hele winterkollektie, o.a. damespullovers, japonnen, rokken, blouses, lange broeken. PETR0TEX - TEXTIEL Buitenom 1, telefoon 32.12.20. Zoutmanstraat 83, telefoon 32.25.24. Denk om onze koopavond Donderdagavond. HL15 Lessen en clubs BEVOEGDE DOCENTEN Atheneum, gymnasium, HBS. HAVO, MAVO, huis werkleiding, bijlessen, pri- vélessen, privéopleidingen in elk stadsdeel en randge meenten. Combinatie van leraren. MO. Tel. 070- 231717. HL25 fSMMEJBH E33EI5miE*BIIH Bloem-, groente- en TUIN- BOUWZADEN, rieken, schoppen, graven, tuinban ken, tuinstoelen, parasols en alles voor uw tuin. W. P. HARTWIJK, Nieuwe BEESTENMARKT 7-11, Te lefoon 01710-26627. HL24 Goed ideevoor Uw bont in ieder geval kijken bij de grootste en goed koopste bontzaak van Ne derland. Duizenden korte en lange BONTMANTELS, bonthoeden en colliers te gen aantrekkelijke lage, be taalbare prijzen!! Bont ko pen is een zaak van ver trouwen. Een 3-jarig garan tie-certificaat is dat ver trouwen waard. Meer waar borg voor bont. Desgewenst soepele credietservice. DE BONTKONING. Hoogstraat 97, Rotterdam-C., tel. 010- voor 2 personen per bus, trein of eigen auto wordt reisgeld terug betaald. Dus gratis reizen! Vrijdagsa vonds tot 9 uur geopend. HL15 'n BONTMANTEL??? Ga dan eerst beslist vrijblij vend kijken naar de gewel dige aanbiedingen tegen werkelijk zeer lage prijzen in korte en lange bontman tels, bonthoeden en col liers. Vergelijkbaar 20 pet goedkoper!!! 3 jaar schrif telijke garantie. Kredietser vice mogelijk. La Reine, de meest concurrerende bont zaak van Nederland, Jon ker Fransstraat 75 (vijf en zeventig), Rotterdam-C., tel. 010-11.07.56. Vrij parke ren. Komt U van buiten de stad, bij koop reisgeld te rug (ook benzine auto). Vrijdagsavonds tot 9 uur geopend. HL15 voor een bij Nieuwe Haagse Courant en dagblad Trouw U zult er van opkijken hoeveel u met één vroeg uurtje 's morgens kunt verdienen! Bij enkele agentschappen in Den Haag, Voorburg en Rijswijk kunnen ook tijdelijke of reserve bezorg(st)ers worden geplaatst. Voor inlichtingen en aanmeldingen: tijdens kantooruren PARKSTRAAT 22, Telefoon 184150 (en 's avonds na 7 uur, telefoon 322176). ne< iN n 1! Idsr 4.65 nist ir n jaar Autorijlessen Promotie in uw leven 't rijbewijs kan de doorslag geven: Daarom naar: autorijschool 99 Telefoon 070—83.82.05. Ook 's avonds. Voll. rijopleidingen v.a. 300,- t.m. 525,-. 1ste les en een aanmeldingskado gratis. Ons maandblad "Rally Nieuws" met verdere inlichtingen wordt u gratis en ge heel vrijblijvend toegezonden. Carel Reinierszkade 55, Den Haag. HL17 BROMFIETSEN, RIJWIELEN DRINGEND GEVRAAGD Alle merken bromfietsen, contante betaling. Alleen hier de hoogste prijs. Tel. 070 - 11.75.30. Dagelijks ge opend van 9 tot 9 uur. WIM HEYSTEK, Lange Beesten markt 95, Den Haag. 'HET 5-DAGEN-1NTERNAAT' De ideale oplossing voor kinderen van werkende ouders vindt u op de FASTA-H0EVE Amersfoort, Utrechtseweg 355, telefoon 0349031251. Tevens internationaal kinderhotel en kindervakantie verblijf. met eigen zwembad, tennisbaan en paarden. HL31 Vakschool voor meisjes Rapenburg 23, Leiden, TeL 01710-25720 DAME GEVRAAGD voor het medewerken aan het onderhoud van de school. Salaris en pensioenvoorziening volgens rijksregeling. A.O.W. wordt niet op het salaris ingehouden. Werktijden nader overeen te komen. Sollicitaties aan de school. Prijsklaverjassen a.s. vrij dagavond in het 'Mieren nest', Morsweg 59. Inschrij ving 2,00. Hoofdprijs: Grote Fruitmand. HL31 PARAPLU-reparatie (ook van opvouwbare) wandelstokken, invalide- stokken, rubberdoppen. Re paraties worden alleen aan de zaak aangenomen. Para- plu-magazijn Van Oerle, Haarlemmerstraat no 95, Leiden. Tel. 01710-23458. HL31 Koos. Met vader verzoend. Vader tegen moeder ver teld. Nu die woest op jouw. Ontmoet me bij Voortman in de Haarlem merstraat 12 uur. Truus. HL31 riste Yep •ten. B w *r S( He j ION ;e IUUICUUIUCI, WMCIW kookpannen? Zéér t Wie koop van mij sterk gereduceerde linnenuitzet, cassette merken. Brieven s.v.p- tf der no. 5689 Bur. v. d. Te koop gevraagd slofl to's en andere werktiwj Tel. 0171040103. Cassette kopen? Ga I LUNIAC —om de i lichting om de vele clusieve modellen om garantiezekerheid en om bijzonder lage prijzen. LUNIAC B.V., import van en expert in lA&i: Duitse topfabrikaten caS tes en kookpannen, Oj 'REs Vest 33 Leiden, tel. 01- 46619. Tevens befo*f^A' agent(e) gevraagd. felo|

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 8