Ramp bedreigt de randstad Erkenning Hodenpijlfonds voor restauratie van Hofje van Gratie Plaatselijk beraad over gastarbeiders Vietnam Turk in buik geschoten Kochten bestuurders grond tegen helft van werkelijke prijs? Rotterdammer krijgt meer rechtshulp Na steekpartij aangehouden Speurtocht naar verdwenen meisje Computercursus niet altiid bonafide vrijdagavond FAMILIEBERICHTEN Meer industrie afval naar Fikse diefstal uit spoorwagens TROl'W/KWARTET DONDERDAG 11 JANUARI 1973 I -Tl K12 -n DELFT De regenten van het Hofje van Gratie en de directie van het aannemersbedrijf Huurman b.v. te Delft, die de restauratie van dit hofje aan de Van der Mastenstraat heeft uitgevoerd krijgen de gouden erepenning van het Fonds Gijsbert Hodenpijl. De toekenning van deze erepenning door de Technische Hogeschool is met name bedoeld als eerbetoon aan dit bedrijf, dat op vele plaatsen in ons land bijzondere werkzaamheden op het gebied van de restauratie heeft uitgevoerd. Het Hofje van Gratie, dat dateert uit 1575 is in 1967-1968 gerestau reerd onder leiding van de bekende architect Canneman van de Rijks dienst voor de Monumentenzorg. De ze architect had ook de leiding over de restauratie van het prachtige Huis Schuylenburch aan de Lange Vijverberg, de ambtswoning van de ambassadeur van West-Duitsland. Het hofje bestaat uit zeven 'particu Here armenhuisjesen een regenten kamer. De gouden erepenningen die worden geslagen van oude stempels bij de Kon. Begeer in Voorschoten zullen in een plechtige bijeenkomst namens het college van bestuur van de TH te Delft worden uitgereikt. Het Fonds Gijsberti Hodenpijl, ge noemd naar de Delftse wijnkoper die in 1911 overleed, heeft in de statuten vastgelegd dat om de drie jaar een beloning wordt toegekend aan hen, die door onderhoud, her stel of gedeeltelijke ivederopbouw vóór de 28e eeuw te Delft, binnen haar voormalige stadsgrachten be staande gebouwen, die tot het uiter lijk schoon van Delft behoren uit architectonisch oogpunt hebben bij gedragen. Het Delftse aannemersbedrijf heeft op dit moment o.m. de restauratie van de Nieuwe Kerk aan het Spui en het Oude Raadhuis aan de Groenmarkt in Den Haag onder han den. I oor zit ter K. van K. Gouda: Vervolg van pagina 1 was gemeld dat beide partijen het ernstig oneens waren over de status van de scheidslijn tussen Noord- en Zuid-Vietnam en het aantal personen, waaruit dc internationale commissie moet bestaan, die de naleving van een eventueel bestandsakkoord moet con troleren. De kwestie van Noordvietnamese troe pen in het zuiden was in december gedeeltelijk opgelost tijdens eerdere vredesbesprekingen. De regering in Saigon was toen zover gekregen dat zij tweederde deel van haar troepen thans geschat op meer dan 500.000 man zou demobiliseren. De troe pen van de Viet Cong zouden even eens met tweederde deel worden ver minderd. Dit zou een reductie van het totale aantal in Zuid-Vietnam verblij vende manschappen van de tegenstan ders van de VS en Saigon betekenen, met inbegrip van uit het noorden afkomstige militairen. Noord-Vietnam ontkent officieel immers nog steeds troepen in het zuiden te hebben. Het was de bedoeling dat er een militair evenwicht in Zuid-Vietnam zou zijn tussen het bewind in Saigon en haar tegenstanders. Hanoi heeft zich sinds dien echter op het standpunt gesteld dat de gedemilitariseerde zone tussen noord en zuid opgeheven moet wor den. zodat Noordvietnamese troepen de Viet Cong te hulp kunnen snellen ais. Saigon zich nriet aan haar afspraak houdt en haar troepenmacht vergroot, aldus de zegslieden in Parijs. William Porter, die tot dusver Ameri kaans onderhandelingsleider in Parijs was, heeft de Franse hoofdstad verla ten om zijn nieuwe functie te aan vaarden als politiek staatssecretaris op het ministerie van buitenlandse zaken in Washington. Een opvolger voor Porter is nog niet benoemd. Hij wordt voorlopig vervangen door de tweede man, Heyward Isham. President. Ngoejen van Thieu van Zuid-Vietnam heeft een nieuw staats- bureau voor de voorlichting ingesteld. Chef ervan wordt de neef van Thieu, de 30-jarige Hoang Doec Nha. Thieu zou daarmee zijn propaganda-apparaat willen versterken met het oog op een eventueel bestand. De regering van Thailand heeft erin toegestemd dat Amerikaanse militaire vliegtuigen in Thailand gestationeerd blijven na de tekening van een be stand over Vietnam. Dit om te voor komen dat de wapenstilstand door de communisten wordt geschonden, zo heeft de Thaise premier Thanom Kit- titasjorn meegedeeld. Er zijn zeven Amerikaanse vliegbases in Thailand. Van de basis U-Tapao aan de Golf van Thailand vertrekken de B-52 reuzen- bommenwerpers voor acties op Viet nam. De koers van de Amerikaanse dollar is gisteren gedaald op de internationa le valutabeurzen. ROTTERDAM Vrijdagmiddag 26 januari zal in de Othello- en Hamlet- zaal van het Rijnhotel het Bureau voor Rechtshulp worden geïntrodu ceerd. Het bureau zal een belangrijke verbe tering brengen in de rechtshulp aan de Rotterdamse burger omdat er reeds lang behoefte bestaat om ge makkelijk adviezen te krijgen over eenvoudige juridische problemen. De advocaten die zitting hebben in het Bureau voor rechtshulp hebben zich bereid verklaard vanaf 1 februari ook spreekuur te gaan houden in de onderstaande raadsliedenbureaus: Provenierssingel 57, maandagmiddag van twee tot vier en maandagavond van zes tot acht uur; Afrikaanderplem 5 op donderdagmiddag van twee tot vier uur. ROTTERDAM In de nacht van dins dag op woensdag is de 29-jarige Turkse gastarbeider Mahmed Salim zwaar ge wond geraakt door een schot in de buik. De politie weet nog niet wie de dader is en wat zich dinsdagavond precies heeft afgespeeld. De Turk moest in het Zuiderziekenhuis een spoedoperatie ondergaan en kon nog niet worden gehoord. De zwaar gewonde Mahmed Salim werd door een taxi bij het Zuiderzie kenhuis gebracht. De chauffer had de man opgepikt op de hoek Atjehstraat- Veerlaan. De Turk had gevraagd hem met spoed naar een ziekenhuis te brengen. De recherche van het bureau Sandelmgplein, tel. 143.144 toestel 5345, verzoekt mogelijke getuigen, die over deze schietpartij iets kunnen meedelen, met haar contact op te nemen. ROTTERDAM De politie heeft dinsdagavond in zijn woning aange houden de 22-jarige in Paramaribo. Suriname, geboren P. A. L. J. onder verdenking op 15 december in een bar aan de 's Gravendijkwal een 23- jarige Portugese zeeman met een mes in de rug te-hebben gestoken. De zeeeman werd opgenomen in het Dijkzigtziekenhuis waar hij moest worden geopereerd. Zijn toestand is niet ernstig. Vragen aan ministers Van een onzer verslaggevers DEN HAAG/DONGEN De Tweede-Kamerleden Schaefer en Hart- meijer (beiden PvdA) en Jansen (PPR) hebben de ministers Geert- sema (binnenlandse zaken) en Udink (volkshuisvesting) gevraagd of het waar is, dat de burgemeester, een wethouder en een gemeente raadslid van de Noordbrabantse gemeente Dongen in het uitbreidings plan Molenweide tegen een opmerkelijk lage prijs grond voor de bouw van een bungalow hebben gekocht. De gemeentebestuurders zouden voor de grond 28 gulden per vierkante meter hebben betaald, terwijl de grindprijs voor de bouw van woning wetwoningen in hetzelfde uitbreidings plan ongeveer het dubbele bedraagt. De Kamerleden spreken in hun vra gen van 'een vreemde gang zan zaken'. Een aantal PPR-leden in Dongen heeft over deze kwestie een adres aan de gemeenteraad verricht. De PPR-le den zeggen daarin het prijsverschil niet juist te vinden. Het adres zal op een van de komende gemeenteraads vergaderingen ter sprake komen. Een gewestelijk bestuurder van de PvdA zei ons gisteravond dat de kwestie ook hem verbaast, maar dat hij niet gelooft dat er lopzet in het spel is. De burgemeester van Dongen, mr. A.W. Kooijman, toonde zich gistera vond nogal verontwaardigd over de actie die de Kamerleden in deze heb ben genomen. 'Ik twijfel aan hun goede trouw', zei hij. Volgens hem hadden de vragenstellers kunnen we ten dat er van enige onregelmatigheid geen sprake is. De heer Kooijman wees erop dat hij en een van de wethouders de grond hebben gekocht tegen prijzen die door gedeputeerde staten zijn goedgekeurd. Dat ook een gemeenteraadslid een stuk grond heeft gekocht, was hem niet bekend. De heer Kooijmanontkende dat er een groot prijsverschil bestaat tussen de grond voor woningwetwoningen en de grond voor bungalows. Hoe de prijzen dan wel liggen, kon hij niet zeggen. 'Die heb ik niet in mijn hoofd'. DEN HAAG Bij het gewestelijk arbeidsbureau is men zeer verbolgen over de' computercursussen, die niet bonafide instituten geven. De belang stellenden wordt voorgespiegeld, dat iedereen 'met gezond verstand' succes aan deze computeropleiding» kan deelnemen. Men tekent vaak Voor een cursus maar begrijpt zonder geschikte vooropleiding er al na d! er'i-ste les niets meer van. Zelfs wit bij zo'n instituut een diploma behaal: kan er niet altijd iets mee begiinea Wie slechts enkele klassen mavo enkele klassen technische scho heeft, kan een computeropleiding nin volgen en is zijn geld kwijt. Wie hei cursusgeld niet heeft, hoeft zich ooi gc'en zorgen te maken, want het insti tuut zorgt dat de betrokken persow pen lening bij een bank kan sluiten Een geval is zelfs bekend dat voo hem f 1500 beschikbaar was voord cursus. De cursist zelf had het gel: echter helemaal niet nodig. Het ai beidsbureau waarschuwt om voordi m^n zo'n cursus wil volgen, toch eer- bij het arbeidsbureau informaties ii t<' winnen welke instituten bonafidi zijn. De minimum vooropleiding voo; een computeropleiding moet mavi met wiskunde zijn of hbs B uitzon deringen daargelaten). Men kan info; 1 meren naar de opleiding bij de a: t beidsbureaus of bij het Novi (Ned Instituut voor Informatica) in Ar sterdam. Of men voor zo een cursc geschikt is kan men het beste late testchi bij het bureau voor beroep keuze en niet bij het instituut, dat d cursus geeft. APPELSCHA Morgen zullen 200 militairen uit Steenwijk een groot scheepse zoekactie op touw zetten naar de leerling-verpleegster Klaasje de Wind uit Joure, die sinds 2 december spoorloos is. Het meisje werd 's avonds bij de poort van het ziekenhuis afge- zet en sindsdien ontbreekt elk spoor Overleg over LBb van haar. De zoekactie gebeurt op verzoek van de Arnhemse helderziende Martien van Bergen. Men zal een gebied van drie kilometer uitkammen, omdat vol gens de helderziende daar sterke aan wijzingen liggen, die tot opsporing kunnen lelden. De 20-jarige Russische schaatsenrijder Vladimir Koelemin uit Gorki heeft gis teren tijdens de nationale jeugdkam pioenschappen op de Spartak-baan van Alma Ata de 5000 meter gewonnen in 7 minuten en 38,09 seconden. Het is de beste tijd die dit seizoen in de Sowjet-Unie op de vijf kilometer is gemaakt. DEN HAAG Gisteren werd geen beslissing genomen over het i of niet verplaatsen van het Centra; Bureau voor de Statistiek. Het ove: leg over deze moeilijk liggende zal is verschoven naar morgenavond, wa neer het Georganiseerd Overleg v« Ambtenarenzaken weer bijeenkomt Het bestuur van de Stichting 'De Haag moet blijven' heeft intussen d gemeenteraad laten weten dat nu zich beraadt over een hearing, die q korte termijn zal moeten worden ft houden. GOUDA De voorzitter van de Goudse Kamer van Koophandel, dr. J. C. Derksen heeft in zijn nieuwjaarsrede verklaard, dat de futuro logen in de naoorlogse periode alleen maar de plank hebben misgesla- gen. Wanneer we hen volgen in hun plannen om de randstad nog VUllVGrbrRndinff langer te verwaarlozen, zal de ramp niet te overzien zijn. Er is geen Rotterdam Door de sprake meer van een overbevolking, er is wel sprake van een conges tie. In plaats van een toestroming van bevolking ziet men een uitstro- ming. Daaruit blijkt dat de woningmarkt een aanbodmarkt wordt en daarom dient men zich goed te realiseren waar men moet bouwen en hoe men moet bouwen, aldus dr. Derksen. Hij pleitte ervoor van de plaatsen tot 20 km van de randstad tuindorpen en tuinsteden te ma ken, vooral met eengezinswoningen. Een deel van het weidegebied dient te worden bebost, zo kan het middengebied leefbaar worden gemaakt. Cursus dr. L. A. Snijders over Oude Testament DEN HAAG Dr. L. A. Snijders, H&ags Hervormd predikant en voorzit ter van de Hervormde Raad voor Kerk en Israël, houdt voor de Ja- cobskring op vier woensdagen, aan vang telkens 20.15 uur een cursus over Het Oude Testament vroeger en nu. "Deze woensdagen zijn 24 en 31 janua ri en 7 en 14 februari. Achtereenvolgens wordt behandeld problemen rond het boek zelf, de theologie van het O.T., de sociaal- ethiek van het O.T. en het functione ren van het O.T. als boek der kerk. De avonden worden gehouden in het gebouw Laan van Meerdervoort 16. Deelname staat open voor iedere geïn- #tereAseerde. Inlichtingen bij het secre tariaat van de Jacobskring, Hollander- straat 88, «el» 325183; of bij de admini- it&tK: jAaft Meerdervoort 16. tel. 9 VS}!» V De verkeerscongestie en de vervui ling in de randstad leiden tot schrik reacties. Omdat angst een slechte raadgever is, komen de meest wonder lijke suggesites uit de bus. De enige oorzaak is, dat wij zijn achtergebleven bij het aanpassen, aldus dr Derksen. Daarom dienen de binnensteden te worden opengelegd voor het verkeer en moet men de milieuproblemen te lijf gaan. Afremmen, bevriezen en verplaatsen zijn geen oplossingen. Dat is een Jan Saliehouding waarin men naar excuses zoekt. Er is grond genoeg wanneer de ruim ten in het groene hart beter worden gebruikt, Holland dient opnieuw te worden gestructureerd en niet be zwaard te blijven als een antiquiteit, was de mening van voorzitter Der ksen. Gewestvorming Onder-voorzitter J. P. Jonkers van de Goudse Kamer van Koophandel heeft in zijn nieuwjaarsbeschouwing aan dacht besteed aan de problemen van de gewestvorming die naar zijn mening in een impasse is geraakt. In Zuid- Holland is in het provinciaal bestuur geen eenheid van standpunt te ver wachten, de besturen in andere provincies vroegen uitstel voor hun advies over een gewestelijke indeling, doch de minister vraagt alsnog mede werking te verlenen aan de voorberei ding van een structuurschets voor gewestvorming. Er wordt eindeloos over gepraat en naar de verwachting van de heer Jonkers zal men toch nooit tot eensluitende opvatting komen. Aan de hand van vijf stellingen beveelt de heer Jonkers een oplossing aan. In de eerste plaats vindt hij de gewest vorming een taak van het rijk, het is geen zaak van would-be-democratie van bestuurders binnen regio's. Daar toe dienen standaardpalletten van ta ken en bevoegheden voor de gewesten en de gemeenten te worden gevormd. Alen maakt dan een einde aan de bestaande gewestelijke regeling. Een gewest dient goede mogelijkheid te bieden voor een eigen regionaal eco nomisch beleid omdat de zwakte van alle huidige eenheden op dit terrein ligt. Voor Zuid-Holland zouden drie gewes ten, een voor groot-Den Haag, een voor Rotterdam en een voor het groe ne gedeelte van de provincie voldoen de zijn. Deze grote gewesten kunnen een beleid in eigen gebied voeren, maar ook samen met elkaar. Een eigen belastinggebied is onvermijde lijk. Het gewest dient boven de gemeente te staan en bij het invoeren van een gewest dienen alle gemeenten te worden opgeheven zodat alle emoties worden vermeden. De gemeenten nieuwe stijl die daarna worden inge steld, dienen minimaal 20 tot 25.000 inwoners te hebben. Desondanks zul len zij slechts een beperkte taak kun nen krijgen in verhouding tot de bestaande gemeente. Ten slotte dient de gewestraad recht streeks te worden gekozen, ook de voorzitter. Dit zal evenwel geen poli tieke figuur dienen te zijn doch een deskundig maneger. Voor het bedrijfsleven is de gewest vorming een belangrijke zaak: alge meen leeft dan de wens, dat er een duidelijke bestuursstructuur in Ne derland zaïl komen waarvan de orga nen snel en efficiënt werken. De Jonkers verwacht niet dat binnen 5 a 10 jaar tot invoering van gewesten kan worden overgegaan. ROTTERDAM Uit op verschillende emplacementen staande spoowagens is in de nacht van dinsdag op woensdag voor een waarde van zesduizend gul den aan goederen gestolen. Zo ver dwenen uit een in de Keilestraat staande wagen 46 kisten mandarijnen. Uit een in de Gallileistraat staande wagen zijn vijfhonderd paar heren schoenen weggehaald. Douanezegels en hangsloten waren vernield. strenger wordende controle, die Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland op het uit storten van afval door industrieën in het zuidelijk deel van de provincie, neemt het aanbod voor vuilverbran ding toe. Bedrijven, die tot hu toe hun vuil ergens in de' provincie kwijt konden, wenden zich nu tot de Rot terdamse reinigingsdienst voor de ver branding van de afvalstoffen. De directeur van de ROTEB, ir. Van der Kooi, die woensdag hierover sprak tijdens een commissievergade ring op het stadhuis in Rotterdam, deelde mee dat voor dit jaar contrac ten met bedrijven zijn afgesloten voor de verbranding van 100.000 ton in de nieuwe verbrandingsovens van de NV afvalverwerking Rijnmond in het Botlekgebied. De heer Van der Kooi verwacht, dat daar nog eens 100.000 ton industrie-afval bij komt. Hij schat, dat ongeveer 30.000 ton vaste chemi sche stoffen en 40.000 ton in vloeibare vorm zullen worden aangeboden. De nieuwe installatie, die op 5 februa ri van start gaat, heeft een capaciteit van 640.000 ton per jaar. Voor dit jaar is er reeds een aanbod van 100.000 ton huisvuil uit Rotterdam, eenzelfde hoeveelheid uit omliggende gemeenten en van de industrie wordt ongeveer 200.000 ton verwacht. De heer Van der Kooi schat, dat de maximum capaciteit volgend jaar al zal worden bereikt. De verwerking in de oude verbrandings installatie aan de Maashaven zal voor lopig worden teruggebracht op 250.000 tor. per jaar. Deze kan later worden opgevoerd tot 350.000 ton. De ROTEB- directeur verwacht, dat het afvalaan- bod in 1977 zo groot zal zijn dat beide installaties op hun topcapaciteit zit ten. De bouw van een derde installa tie wordt daarom overwogen. In plaats van kaarten. SOLI DEO GLORIA Blij en dankbaar berichten wij u dat onze lieve Ouders en Grootouders L. van Wingerden en G. van Wingerden'Poley D.V. op 18 januari 1973 veertig jaar getrouwd zijn. Dit feest hopen wij te vieren op vrijdag 19 januari a.s. in de zaal van de Gereformeerde kerk aan het Dillenburgplein te Slikkerveer. Gelegenheid tot feliciteren van half 7 tot 8 uur n.m. Hun kinderen en kleinkinderen: Haarlem: Clara en Ton Hoornaar: Gert en Henny Haarlem: Bert en Nel Venlo: Leo en Corrie Bodegraven: Masson en Adrie Bolnes: Elly en Karei Slikkerveer: Gerard en Ria Marja, Elsbeth, Marjon, Martin, Egbert, Marloes, Anton, Gert-Jan Hester, Paultje. Slikkerveer, 11 januari 1973 Oranjestraat 53. D.V. op 25 januari a.s. hopen onze geliefde Ouders en Groot ouders P. van Winkel A. van W inkel-Mugge hun 50-jarig huwelijk te herden ken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dank bare kinderen en kleinkinderen. Receptie in gebouw 'Irene'. Hoofdstraat 84. Leiderdorp, van 4.30-18.00 uur. Thuis geen bezoek. Initiatief bisdom Rotterdam DELFT (KNP) De diocesane pastorale raad (DPR) van het r.k. bisdom Rotterdam vraagt de medewerking van vooral parochieraden en dekenale raden om een plaatselijk beraad op gang te brengen over buitenlandse arbeiders en de vraag wat er plaatselijk kan ge beuren. Dit beraad zou moeten bestaan uit gastarbeiders, personen die met buitenlandse werknemers te maken hebben (stichtingen, aktiegroepen e.d.), leken en pastores. namelijk 'dat ons land behoefte heeft aan arbeidskrachten uit andere landen en niet aan nieuwe gezinsvestiging vanuit het buitenland'. De nota stelt de vraag, of wij bereid zijn om on danks onze woningnood aan deze bui tenlandse gezinnen een gelijke kans op woningruimte te geven en aan hun kinderen gelijke kansen op onderwijs. De nota besluit met enkele concrete suggesties: diensten aanbieden aan or ganisaties die werken voor buiten landse werknemers; bevorderen, dat financiën en gebouwen beschikbaar komen (onder meer voor ontmoetings centra, voor pensions op non-profit- basis en om niet-christelijke gastarbei ders in de gelegenheid te stellen hun godsdienst tu beleven). Tot onze grote droefheid ging geheel onverwacht van ons heen. onze lieve, zorg zame Man, Vader, Behuwd- en Grootvader Jan Gortlmis ln de leeftijd van 66 jaar Zevenaar: A. Gorthuls E. Gorthuis-Janse Erik Leiden: P. A. Gorthuls W. Gorthuls-Peursum Jan Cora Geen bloemen. De rouwdienst Is bepaald op zaterdag 13 januari a.s. om 11.30 uur in de Aula van de begraafplaats 'Rhljn- hof' te Lelden, waarna de begrafenis zal plaatsvinden. Dit vraagt de DPR in een brief, die maandag tijdens de vergadering van de DPR in Delft werd goedgekeurd en die binnenkort zal worden verzon den, vergezeld van een 'Gespreksnota over buitenlandse arbeiders in Neder land'. Deze nota signaleert, dat van de 100.000 gastarbeiders in ons land er 22.000 in Rotterdam wonen en dat drie kwart van de gehuwde gastarbei ders (zij vormen de meerderheid) gemiddeld 2,5 jaar gescheiden leeft van hun gezin. De commissie, die de nota samenstelde, acht het louter eco nomisch standpunt van de in 1970 verschenen regeringsnota over buiten landse werknemers 'mensonwaardig'. Geheel onverwacht ging van ons heen onze lieve Broer. Zwager en Oom Jan Gorthuis echtgenoot van Cornelia van Brummelen ln de leeftijd van 66 jaar. Haarlem: E. Gorthuls Leiden: B. Gorthuls W. Gorthuis- Keereweer Rijswijk Z.H.: G. van Brummelen A. van Brummelen- Kramers Leiden: A. van Brummelen G. van Brummelen- Kop B. M. van Brummelen R. van Brummelcn- Koolhaas nichten en neven. Leiden. 9 januari 1973 ALGEMENE KENNISGEVING De Heere kent degenen die de Zijnen zijn. Nog treurende over het ver lies van onze lieve vrouw cn zuster behaagde het dc Hecrc na een kortstondige ziekte uil ons midden weg te nemen onze lieve moeder, behuwd-, groot- en over grootmoeder Wilhelmina Krijgsman" weduwe van Cornelis van Rijn. in de ouderdom van 85 jaar V. van Dutjn D. van der Plas van Rijn H. van der Plas .1, van Duijvenvoorde- van Rijn W van Duijvenvoorde W. van der Pias van Rijn P. van der Plas C. Ouwchand-van Rijn M. Ouwehand Klein- en achterklein kinderen. Katwijk aan Zee. 9 Januari 1973. Boslaan 13. Gelegenheid tot condoleren des nam. van 3-5 en 7-9 uur. GEEN BLOEMEN. De rouwdienst zal gehouden worden zaterdag 13 Januari des nam. 1.45 uur in het Herv. Kerkelijk Centrum, Voorstraat 74 te Katwijk, waarna de begrafenis zal plaats vinden omstreeks 2.30 uur op de nieuwe begraaf plaats Duinrust aan de Park laan te Katwijk aan Zee. Tot onze diepe droefheid nam de Here tot Zich in Zijn eeuwige Heerlijkheid mijn innig geliefde vrouw, onze lieve zeer zorgzame moeder, schoon zuster en tante Helena Schram echtgenote van Samuel Valstar op de leeftijd van 86 jaar „Haar leven was Christus, haar sterven gewin." S. Valstar en kinderen Honselersdijk, 9 januari 1973. Amalia van Solmsstraat 9. Aan huis geen bezoek Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleren: vrijdag a.s. van 19.00 tot 20.30 uur in de zaal van „De Voorhof", ingang Fazantlaan, alwaar de overledene is op- ge baard. De rouwdienst wordt D.V. gehouden zaterdag 13 januari a.s. in de Geref. Kerk te Hon selersdijk om 13.30 uur. waarna de teraardebe stelling plaatsvindt op de alg. begraafplaats te Naaldwijk om ca. 14.30 uur. Job 1:21b Na een langdurig en moedig gedragen lijden is in volle vrede van ons heengegaan, onze zeer geliefde, zorgzame Vrouw. Moeder en Grootmoe der Hendrika Dirkse- van de Giessen Op de leeftijd van 66 jaar. Zij is verlost. God heeft haar welgedaan Dordrecht: P. Dirkse Delft: G. Dirkse M. A. Dirkse-Brecdveld Monique Boskoop: J. A. van den Berg- Dirkse A. van den Berg Karin Dordrecht. 9 januari 1973. Rcviusstraat 19. Geen bloemen. Dc overledene ligt opgebaard in de rouwkapel van hel dla- concssenhuis 'Refaja'. van der Stecnhovenplein 1 Condoleanlicbczoek aldaar vrijdag 12 Januari van 18.30- 19.30 uur. De begrafenis zal plaatsvin den zaterdag 13 Januari a.s. op dc algemene begraaf plaats aan dc Dubbcldamse- weg. Vertrek vanaf Refaja om 10.45 uur. „De Heere is mijn Herder" Heden overleed onze geliefde Zuster, Behuwd zuster en Tante Clasina van Nieuwkoop ln de ouderdom van 85 jaar. Amsterdam: A. van Tol-van Nieuwkoop Sassenheim: Jac. van Nieuwkoop A. van Nieuwkoop H. van Nieuwkoop-van der Meij C. J. van Nieuwkoop C. M. van Nieuwkoop-Bouwmeester Ant. van Nieuwkoop P. van Nieuwkoop-Heemskerk neven en nichten. Sassenheim, 9 januari 1973 Huize „de Schutse", Parklaan 58a Corr.-adres: Kerklaan 74, Sassenheim De Rouwdienst is bepaald op zaterdag 13 januari a.s. 2 uur n.m. in Huize „de Schutse", waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden op de Begraaf plaats van de Hervormde Kerk te Sassenheim plm. 2.45 uur n.m. Gelegenheid tot condoleren vrijdagavond a.s. van 7.308.30 uur in „de Schutse". De Algemene Protestantse Christelijke Stichting voor bejaardenzorg „De Schutse" geeft met ver slagenheid kennis van het nog onverwacht over lijden van haar secretaris, de heer W. Rueb De gedachtenis aan deze rechtvaardige zal tot zegening zijn. Voor het bestuur: Jac. C. Vos, voorzitter. P. J. Vink, penningmeester. Cordell-Hullplaats 22 Rotterdam-3014 Door uw blijken van medeleven bij het overlijden mijn geliefde man, onze lieve vader en grootvader C. F. W. Rietveld hebt u ons getroost. Wij betuigen daarvoor onze oprechte dank. Nieuwkoop, 10 januari 1973 Namens allen: J. Rietveld-Schuj Goed nieuws voor mensen met aambeien. Er bestaat een middel dat aambeien doet wegschrompelen PUn kalmeert. Jeuk stopt. Zwelling: verdwijnt. De wetenschap kent tegen woordig een middel dat do bij zondere eigenschap heeft aam beien te doen 'wegdrogen'. De pijn stopt. De zwelling ver dwijnt. Dit middel heet Sperti Preparation H. Met Spertl Preparation H ver schrompelen ook hardnekW aambeien. Sperti Preparation H is mil en ontsmettend. Voor dtrek» snelle, afdoende behandelit van aambeien is er maar middel: Sperti Preparation! zalf en zetpillen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 12