Australië krabbelt terug met boycot Het Zuiden tussen hoop en wanhoop - Deel studenten houdj campus in Caïro nog steeds bezet Malta kan op steun van Libië rekenen Fransman Ortoli volgt vandaag Mansholt op b Prinses Margaret een van slechtst geklede vrouwen Slt Straatnamen in West-Berlijn kort 'gevietnamiseerd' Mali verbreekt ook banden met Israël Duits protest tegen 'gasblokkade' bij EEG Miljarden nodig voor Nicaragua Weer geweld in Ulster Italië besluit tot bevriezen prijzen Chantage in München voor Palestijnen TROUW KWARTET ZATERDAG 6 JANUARI 1973 BUITENLAND T;|T VS Protestactie leidt tot tegenmaatregelen NEW YORK, MELBOURNE, SAIGON (Reuter, UPI, AP) De Amerikaanse havenarbeiders aan de oostkust van de Verenigde Staten hebben opdracht gekregen Australische schepen en andere sche pen, die Australische goederen ervoeren, te boycotten. Dit als vergelding voor de boycot van Ameri kaanse schepen in Australische havens. Waarschijnlijk zal de Australische boycot nu snel worden be ëindigd. De boycot was bedoeld uit protest tegen de Amerikaanse bombardemn- ten op Noord-Vietnam. maar trof tot dusverre slechts een paar Amerikaan se schepen. Maar een Amerikaanse boycot tegen Australië kan veel grote re gevolgen hebben en een export van 20 miljoen dollar kunnen tegenhou den. Er zijn op het ogenblik 15 sche pen met 20.000 ton vlees op weg naar Amerika. Als Amerika zijn boycot lang volhoudt, zouden de werknemers in Australische abattoirs spoedig zon der werk zitten. De voorzitter van de Australische vak- bondsraad, Robert Hawke. heeft daar om de protesteoende bonden verzocht hun boycot op te heffen, zolang de hervatte besprekingen tussen Henry- Kissinger en Le Doek Tho in Parijs duren. Als de besprekingen mislukken en de bombardementen op Hanoi en Hapiphong worden hervat, zouden de bonden vrij zijn hun boycot voort te zetten. Na een gesprek met de bonden zei Hawke, dat de boycot mogelijk vandaag of morgen zal worden opge heven. Felle woorden De boycot heeft zowel in Amerika als Australië kwade gezichten gemaakt. De voorzitter van de Amerikaanse BRUSSEL (AP, Reuter) Dr. Sicco Mansholt zal vandaag het voor zitterschap van de Europese Commissie, het uitvoerende orgaan van de Europese Gemeenschap, overdragen aan de Fransman Frangois Ortoli. Mansholt heeft gisteren een afscheidszitting gepresideerd van de oude commissie. Hoewel hij diverse ministersposten van zwaar kaliber heeft bekleed, is de 47-jarige Ortoli ook in eigen land betrekkelijk onbekend. Hij houdt er WEST-BERLIJN (DPA) In West-Berlijn zijn in en kele wijken namen van stra ten 'gewijzigd'. Over de straatnaambordjes werden namen geplakt als Viet- Congpad', 'Viet-Congstraat', 'Hanoi-Plein' en 'Ho-Tsji- Minh-pad'. Acht jongeren zijn gearresteerd. BAMAKO (Reuter. UPI) Opnieuw heeft een Amerikaans land de diplo matieke betrekkingen met Israël ver broken. Gisteren kondigde Mali aan dat het geen banden meer wil met Israël. Het was het vijfde Afrikaanse land dat de afgelopen tien maanden de diplomatieke betrekkingen met Is raël heeft verbroken. Volgens Israël hebben deze landen, die een overwegend moslimbevolking hebben, gehandeld onder druk van Arabische landen als Libië en Saoedi- Arabië, die grote sommen geld be loofd zouden hebben aan landen die met Israël breken. Een woordvoerder van het Israëlische ministerie van buitenlandse zaken heeft gisteren verklaard dat Mali geen enkele steekhoudende reden kan heb ben voor zijn anti-Israëlische politiek BRUSSEL (AP) West-Duitsland heeft bij de EEG-commissie geprotes teerd tegen de Nederlandse weigering een Amerikaanse onderneming Neder land» aardgas te laten leveren aan West-Duitsland. Dit is vrijdag door een woordvoerder van de Europese commissie bekendgemaakt. Het pro test wordt 'op het hoogste niveau' bestudeerd, omdat het hier om een politieke zaak gaat. aldus de zegsman. De Amerikaanse firma, Placid Inter national Oil Ltd. had een overeen komst gesloten met een Westduits consortium aan het hoofd waarvan Ruhrgas A.G. stond. Zoals in de krant van donderdag gemeld heeft minister Langman van economische zaken in Nederland de uitvoering van een nieuw contract voor de export van aardgas naar de Bondsrepubliek ver boden. omdat het gas voor eigen ge bruik in Nederland is bestemd. De Wcstduitse regering vindt, dat handelsbelemmeringen als deze e n schending vormen van het Verdrag van Rome. Het contract van Placid voorzag in de levering van 6.5 miljard kubieke meter aardgas per jaar, gedu rende 24 jaar en te beginnen in 1975. Soeharto: persvrijheid moet samengaan met verantwoordelijkheid DJAKARTA (Reuter) President Soeharto van Indonesië heeft de waar schuwing geuit, dat persvrijheid zon der gevoel voor verantwoordelijkheid kan leiden tot chaos. In het begin van de week is het Djakartaanse blad Sinar Harapan een verschijningsverbod opgelegd wegens het publiceren van bijzonderheden van de staatsbegroting, voordat presi dent Soeharto deze bij het parlement had ingediend. Volgens de president is persvrijheid nodig mar als zij niet gepaard gaat met een gevoei voor verantwoordelijkheid kan zij leiden tot chaos en schaadt zij het algemeen belang'. niet van in het openbaar te verschij nen en is in zijn relaties met de pers altijd zeer teruggetrokken geweest. Ortoli wordt algemeen beschouwd als een typisch 'produkt' van het gaullis tische politieke systeem. Hij is echter meer een hervormer dan een gaullis tisch idealist. Zijn betrekkingen met Pompidou zijn altijd nauwer geweest dan die met de Gaulle. Zijn eerste belangrijke openbare functie was die van kabinetschef van Pompidou toen die nog premier was. Pompidou benoemde hem in 1967 tot minister van openbare werken en een jaar daarna kreeg hij de moeilijke opdracht een einde te maken aan het studentenoproer van 1968. Na korte tijd minister van financiën en van onderwijs te zijn geweest, bezette Or toli vorig jaar de post van minister voor industriële en wetenschappelijke ontwikkeling in het kabinet Chaban- Delmas. Bondskanselier Brandt van West- Duitsland heeft gisteren in een tele gram dr. Mansholt bedankt voor diens werk voor de Europese Gemeenschap. 'Reeds als lid van de commissie hebt u grote erkenning gevonden bij de ontwikkeling van de gemeenschap. Tijdens uw voorzitterschap en speci aal gedurende de topconferenties in Parijs werden maatregelen van wezen lijk belang genomen waardoor de weg kon worden gewezen naar vooruitgang en interne consolidatie van de vergro te gemeenschap', aldus Brandt, In een telegram aan de nieuwe voor zitter heeft Brandt hem de steun van de Bondsregering toegezegd. bond van havenarbeiders, Thomas Gleason. had de Australische boycot het werk van 'rooien en hun aanhang' genoemd. Zijn Australische collega Hawke reageerde hierop: 'Het is ver bazingwekkend, dat invloedrijke Ame rikaanse vakbondsmensen in 1973 als het gaat om fundamentele dingen een uitdrukking gebruiken, als 'rooien en hun aanhang'. Dergelijke cliché's zijn niet bepaald beschaafd en al lang uit de tijd'. Minister van arbeid Clyde Cameron merkte op over de Ameri kaanse tegenactie: 'Het verbaast me niets, omdat bepaalde afdelingen van de Amerikaanse vakbeweging nog oor logszuchtiger zijn dan het Pentagon'. Deze uitlating was weer aanleiding voor premier Cough Whitlam om zijn minister tot matiging aan te manen. Saigon heeft inmiddels de invoer van alle rode, hemelsblauwe en groene stoffen verboden. Al eerder was de handel in dit textiel verboden. De Zuidvietnamese regering meent dat de stoffen voor militaire doeleinden kun nen worden gebruikt. Blauw en rood zijn de officiële kleuren van de Viet Cong. De Viet Cong-vlag bestaat uit twee horizontale banen van rood en blauw, plus een gouden ster. Van de groenkleurige stof zouden uniformen gemaakt kunnen worden. 1.000 ton bommen De bombardementen op Noord-Viet nam beneden de 20-ste breedtegraad werden gisteren in volle hevigheid voortgezet. Ongeveer 150 Amerikaanse vliegtuigen, waaronder 45 B-52-bom- menwerpers, kwamen in actie. De B- 52's lieten meer dan 1.000 ton bom men vallen. Hanoi heeft gisteren ge meld. dat het donderdag twee B-52's omlaag gehaald heeft Op het diplomatieke front was het rustiger. De Noordvietnamese onder handelaar Le Doek Tho. die vandaag in Parijs wordt verwacht, voerde overleg in Moskou. In Parijs werkten de technische delegaties van Amerika en Noord-Vietnam verder rustig ver der. 'Er worden spijkers met koppen geslagen. Noord-Vietnam leest geen protesten voor of loopt weg', zei een Amerikaanse woordvoerder tevreden. In Washington arriveerden de twee gezanten van president Thieu van Zuid-Vietnam, die graag willen ver hinderen dat Amerika veel water in de wijn gaat doen bij het geheime overleg, dat maandag begint. MflHEi 'n**- -'HL mm™ LOS ANGELOS (Reuter) Couturier Blackwell In Holly wood heeft prinses Margaret (Gravin Snowdon van Engeland) één van de slechtst geklede vrou wen van 1972 genoemd. Haar stijl van kleden, vindt Blackwell, doet dc Londenaars de hemel danken dat er mist is. Dc meeste vrou wen op Blackwells lijst zijn figu ren uit de show-business, onder wie Raquel Welch. De couturier vergelijkt haar met een sherraan- tank. 'Ze loopt veel te veel in de gaten. De Japanse vrouw van ex-beatle John Lennon, Yoko Ono, wordt afgedaan met 'Oh, no, Yoko'. - CAIRO (Reuter, UPI) AFP) De Egyptische politie heeft de z versiteit van Cairo nog steeds hermetisch afgesloten. Hoewel dondf t dag een deel van de studenten met geweld van het universite terrein is verwijderd, waren gisteren nog altijd groepen studenten het terrein aanwezig. Zij weigeren vrijwillig te vertrekken. VALETTA, TRIPOLI (Reuter, UPI, AFP) President Chadaffi van Libië heeft premier Dom Mintoff van Malta steun toegezegd in diens geschil met Engeland over de prijs die betaald moet worden voor de Britse militaire bases op het eiland. Libië wekt tevens de Middel- landsezee-landen op, zich solidair te verklaren met Malta en de rechtvaardige aanspraken van Dom Mintoff. Correctie Abuisievelijk werd gisteren in onze krant geschreven, dat tijdens de Ame rikaanse bombardementen op Noord- Vietnam 2.579 mensen werden gedood, volgens de opgaven van Hanoi. De juiste verliescijfers zijn echter 1.318 doden, 1.261 gewonden, plus veel schade aan huizen, winkels, scholen, kerken, tempels en ambassades De onverwachte ontmoeting tussen beide regeringsleiders hield verband met de Britse weigering, aan Malta tien procemt meer te betalen voor de militaire bases op het eiland omdat het pond sterling sterk in waarde is verminderd sinds vorig jaar een nieu we overeenkomst werd gesfloten ten bedrage van 14 miljoen pond sterling per jaar. Toen Mintoff vorig jaar ook al grote moeilijkheden met Engeland had, ging de premier eveneens naar Libië. Hij kwam terug met de toezegging dat hij een lening van 13 miljoen pond sterling kon krijgen. President Chadaffi liet Mintoff bij die gelegen heid weten dat Malta het geld mocht houden, als het de Britten definitief zou verwijderen. Libië moest het geld echter terug hebben, als Malta meer geld van Engeland zou loskrijgen. Men meent nu te weten dat Libië be reid is opnieuw met financiële hulp bij te springen als Engeland (of de NAVO die een deel van de 14 miljoen pond sterling betaalt) de eis van Min toff niet inwilligt en de uittocht van Britse troepen opnieuw zou beginnen. In Brussel zijn de ambassadeurs van de vijftien NAVO-landen bijeen ge weest voor een formeel gesprek over de kwestie Malta. Het was het tweede onderhoud over dit probleem in drie dagen. Van de huidige 'huur' die voor de Britse" bases op Malta wordt be taald, brengt Engeland 5.25 miljoen pond sterling bijeen. De rest wordt voldaan door Amerika, Italië, West- Duitsland, Nederland, België en Lu xemburg. Bij de hekken van het complex probe ren enkele ouders hun kinderen over te halen weg te gaan, omdat zij bang zijn dat de politie ieder ogenblik opnieuw het terrein op zal trekken om de laatste studenten venvijderen. Dat de politie gisteren niet heeft ingegrepen, was te danken aan het ingrijpen van de rector dr. Ismail Ghanem. Hij heeft een dringend be roep op de studenten gedaan zelf weg te gaan om nieuwe moeilijkheden te voorkomen. Kennelijk willen de auto riteiten nieuw geweld vermijden. De universiteit is deze week door de regering voor onbepaalde tijd gesloten nadat studenten hadden geprobeerd een betoging te houden in de straten van Cairo. Toen de studenten echter het universiteitsterrein verlieten, joeg de politie ze terug. De studenten begonnen daarop de agenten te beko gelen en er volgde een 'veldslag' van enkele uren. Hoewel de regering zegt dat er 54 mensen gearresteerd zijn, beweren de studenten dat er zeker 200 van hun collega's zijn opgepakt. NAAR LIBIë Volgens het Egyptische dagblad Al Achram zal president Sadat dezer da gen naar Libië gaan voor overleg met president Kaddafi. Reden voor het bezoek zou zijn Kaddafi's besluit de Libische vrijwilligers terug te trekken van het 'Palestijnse front'. De Libi sche leider motiveerde dit besluit met de beschuldiging dat er aan dat front niets meer gebeurde, omdat de buur landen van Israël erop uit waren met dit land een akkoord te sluiten, waar bij ze bereid zouden zijn Arabisch grondgebied op te geven. Sadat zou Kaddafi willen overhalen zijn steun aan de Palestijnen niet in te trekken. Kaddafi is ook ontevreden .over de nieuwe toenadering van Egypte tot de Sowjet-Unie. In een ttrief aan de Li banese dichter Rachid Salim el Che- ory. die in het orgaan van het Volks front voor de Bevrijding van Palesti na is gepubliceerd, heeft Kaddafi ont huld, dat de Russen Libië hebben gevraagd of zij gebruik van de Libi sche havens mochten maken. Dat was gebeurd kort nadat de Amerikanen hun bases in Libië hadden moeten ontruimen. Kaddafi had dit gewei gerd. omdat hij de Amerikanen niet het land uitgestuurd had om er Rus sen voor in de plaats te krijgen, schrijft hij. Na de dood van president Nasser had Moskou ook aan Egypte gevraagd luchtmacht- en vlootbases in MANAGUA (AP) Vertegenwoordi gers van internationale organisaties en financiële instellingen zijn van me ning dat er tenmiste 1 miljard dol lar (meer dan drie miljard gulden) nodig zal zijn om de problemen aan te kunnen, ontstaan door de aardbe ving die op 23 december de hoofdstad Managua van Nicaragua, verwoestte. Het ging al slecht met de Nicaragu aanse economie vóór de aardbeving, mede als gevolg van ernstige droogte. 'Voor Nixon en de zijnen bestaan negers eigenlijk niet' Als wij praten over liet Zuiden dan is de vraag eigenlijk over welk Zuiden. Ik bedoel dan niet geografisch, men kan het Zuiden heel netjes verdelen in randstaten. midden-Zuiden en diepe Zuiden, of in bergland, heuvelland en kustvlakte. Dat is interessant, vooral om de verschillen die er sociaal blijken te bestaan, maar niet relevant voor de kernvraag: welk Zuiden wordt in liet dagelijks spraakgebruik bedoeld? President Nixon heeft, nadat hij tweemaal tevergeefs geprobeerd had een vacature in het Hooggerechtshof te vervullen met een blanke zuider ling, verklaard dat de natie blijk baar niet bereid was om het Zuiden te geven waar het recht op had, een representatie in de hoogste rechter lijke instantie. Maar een vriend van ons, een neger hier in het Zuiden, zegt woedend (alleen daaruit blijkt al dat Nixon alleen maar aan blan ken denkt, het komt niet eens bij hem op dat het Zuiden voor een kwart uit zwarten bestaat, die van de voorgestelde kandidaten, beide segregationisten, niets moesten heb ben. Voor Nixon en de zijnen bestaan negers eigenlijk niet. zegt onze vriend, en daar zit waarheid in. Mensen zoals de president en daar kan men dan rustig de grote massa van gemiddelde Amerikanen onder rekenen, zijn niet tegen de negers. Nee. ze zien hen eenvoudig niet. Ze leven in een beperking, door de welvaart verhevigd, waarin negers onzichtbaar zijn. Ze hebben een muur rondom hun welvaart opge trokken en wat daarbuiten krioelt, raakt hen niet. ONVERSCHILLIGHEID Dat klinkt hard, maar men kan hier moeilijk tot een andere conclusie komen. De dagen dat de neger in de belangstellin stond, zijn voorbij. De grote tijd dat hij niet langer buiten de muren stond, maar door zijn morele actie het centrum werd en het land leidde, lijken volmaakt ver leden tijd. Onverschilligheid heerst in het regeringskasteel in Washing ton. Het kleurprobleem is niet lan- Prof. dr. J. W. Schulte Nordholt in Amerika ger een principiële kwestie, niets is eigenlijk meer een principiële kwes tie, noch in de buitenlandse, noch in de binnenlandse politiek. Nixon is een handige man, een intelligente man, niet een morele leider. Men vraagt zich alleen af of hij het is die de verantwoordelijkheid moet dragen voor de voortgaande verkoe ling en vervreemding tussen de mensen, oud en jong. blank en zwart, of dat hij niets anders is dan de mensen, oud en jong, blak e exponent van een reactie die vroeg of laat moest inzetten. In elk geval betekent de houding van de federale regering in Wash ington dat de zuiderlingen verlich ter kunnen ademen, weer terug kun nen keren tot hun oude optimisme dat het allemaal wel mee zal vallen, dat men het ook in het Noorden niet zo ernstig meent, nu men zelf de rassenkwestie aan den lijve er vaart. En is het dat niet precies waarop men in het Zuiden zit te wachten? Donken de meeste blanken in dit deel van het land niet net zo makkelijk als die man die toen de grote botsingen in het Noorden plaats vonden, in de lange hete zomer van 1967 uitriep: 'Nu de damn- yankees en de nikkers elkaar op de nek zitten kunnen ze hot ons ten minste niet meer zo lastig maken?' Is de hele berusting in de integratie niet een juk dat men zo gauw men kan zou willen afschudden. En kan men dan terug keren tot de oude segregatie? Men zou aanwijzingen kunnen vin den voor een dergelijke hardnekkig heid in verschillende gebeurtenissen van de lataste jaren, in het enthou siasme waarmee zuiderlingen de bi gotterie van Wallace en Goldwater en Thurmond en meer dergelijke rechts-radicalen hebben bejubeld, in de hardvochtigheid van een goed deel van het economische leven in het Zuiden, In de onveranderlijk heid van het patroon van het ver moorden van negerstudenten bij be togingen in universiteiten, vanaf Orangebury in 1968 tot Baton Rouge in 1972. POSITIEF Maar het is met het Zuiden als met Amerika, en zelfs in bijzondere ma te. Men kan al de negatieve factoren opsommen, maar als men eerlijk hier rondkijkt zal men minstens zo zeer getroffen worden door de posi tieve. Nee dit is hetzelfde Zuiden niet meer dat een zo volledig in de ban was van een diep ingegroefd racisme. Niet alleen in de uiterlijke verschijnselen blijkt dat, maar ook in wezenlijker zaken, in diepere re laties. Er is een groeiende groep van mensen, negers en blanke beide, die zich niet laten meeslepen door het radicalisme van rechts of van links, van blank of van zwart, die weigeren om het oude idealisme te verloochenen, dat van Thomas .lef- fersor. en dat van Martin Luther King. Op mijn tocht door het Zuiden word ik voortreffelijk geholpen door een organisatie die het inbegrip is van Een vervallen negerkerk in het Zuiden van dc V.S. (feto J. W. Schulte Nordholt). die houding. Dat is de So u- thern .Regional Council een organisatie die haar hoofdkwar tier heeft in Atlanta en vertakkin gen in het hele Zuiden. Negers en blanken werken er in samen, al bijna twintig jaar lang. met het doel om tot betere verhoudingen tussen de rassen te komen. Op allerlei gebied werkt deze vereniging, poli tiek. juridisch, economisch. Zij is het geweest die het beroemde onder zoek van een groep dokters naar het voorkomen van honger in de armste gebieden heeft gestimuleerd en door haar publicaties (waaronder het voortreffelijke maandblad 'The New South') bekendheid gegeven. Het is al tekenend op zichzelf voor de veranderingen in het Zuiden dat weliswaar een groepje oude diehards dat brutaal ontkend heeft, maar dat verschillende van de jongere politici zo reëel durfden te zijn de waarheid onder ogen te zien en zich in te zetten voor verandering. UITERSTEN Het is eigenlijk onmogelijk op dit moment, terwijl alles nog aan het gisten en veranderen is, conclusies te trekken over de toekomst van het Zuiden. Het is hier als in het hele land, men leeft er tussen hoop en wanhoop, nu eens verslagen door de verbijsterende wreedheid en gevoel loosheid. waarmee aardige mensen elkaar het leven kunnen verbitteren (speciaal in het Zuiden heeft men vaak het gevoel alsof de mensen verschillende vakken in hun geest en hart hebben), dan weer opge beurd door de magnifieke daden van liefde, van opofferingsgezindheid door de besten te zien gegeven, Maar wat voor nieuws zeg ik daar mee, Amerika is inderdaad het land van George Wallace en Martin Lu ther King. Wie van die twee heeft gesproken voor het Zuiden? Dit is het achtste artikel van een serie over het Zuiden van de V.S. dat land te mogen vestigen. Die zoeken 'legden de ware bedoelit van de leiders in het Kremlin bi aldus kolonel Kaddafi. De dichter had Kaddafi verweten, hij geen waardering heeft voor Russische steun aan de Arabieren dat Libië een vijandige politiek te* n Moskou voert. 'Het tegendeel is wi» aldus Kaddafi. 'De Sowjet-Unie Libië drijven op groter schaal haofcni met elkaar dan andere Arabische den. De Sowjet-Unie heeft groter peet voor Libië dan voor enig au Arabisch land, ondanks zijn opent oppositie tegen het sluiten van i dragen zoals tussen Sowjet-Unie Egypte of Irak' BELFAST (UPI) Een officier de protestantse militie in Belfas gisteren doodgeschoten toen hij middernacht de deur opende nada! gebeld was. De Ulster Defence Asfde ation heeft gewaarschuwd dat, geen einde aan dergelijke mooAj, komt, zij de zaak in eigen hand nemen en de moordenaars zal doi Qr De vermoorde officier was het 68!' slachtoffer van bijna drie-en-een-!| jaar geweld in Ulster. Zeer verontrustend en niet lat aanvaardbaar vinden de verbon ZlJ het, dat het inkomenspeil voor Ie zelfstandige ondernemers de laa die jaren steeds verder achterblijft bij 00' toename van andere inkomens. Op korte termijn is noodzakelijk, me ruimte gegeven wordt voor verb «r ring van de rentabiliteit. Op de ee ber plaats zal het prijsbeleid zó mo )m worden gewijzigd, dat snel de wordt geopend voor inkomensher113 Niemand zal thans nog in rede heid kunnen volhouden dat in i sector van het bedrijfsleven gespro «t' kan worden van een situatie, wa )e prijscalculatievoorschriften ver woord zijn. les Op langere termijn dient zich ste ernstiger de bedreiging aan, dat opbouw van het bedrijfsleven evenwicht gaat verliezen, doordat midden- en kleinbedrijf zijn ei en onmisbare functie in onvoldoende r te tot gelding kan brengen. Voor i maatschappelijke betekenis is illui tief het toenemend belang van :en midden- en kleinbedrijf als werkg (vi genheidsverschaffer. Juist het arbe |jC( intensieve karakter van deze set brengt de betrokken ondernemin in een uiterst kwetsbare positie. Im< De verbonden pleiten er dan ook tn klem voor dat in het regeringstxi r, welke politieke signatuur de n j. we regering ook moge hebben r structuurbeleid voor het midden- Ve kleinbedrijf een centraal en n 1ej punt zal zijn. Hun gedachten daaro hebben de verbonden inmiddels bij ten kabinetsinformateur op tafel ies bracht. Het is zaak, dat snel en ei tief de mogelijkheden worden geop of verbeterd tot versterking van mc bedrijven met groeikansen en s opvang van de sociale gevolgen i m de afvallers, adus de ondernem verbonden. ROME De prijzen van bolangr consumptie-artikelen in Italië zijn 15 januari geblokkeerd om te vooi men dat misbruik wordt gemaakt 'C de invoering van de BTW p?rtVi januari. Het Italiaanse internunl riële prijzencomité heeft die maifVei gel genomen. Gedurende de twee weken, waarinfeec prijzen zijn bevroren kunnen de nel vinciale prijzencommissies bepi fn welke feitelijke uitwerking de F i d heeft op de prijzen van de verst >nd lende produkten. Zij moeten ee! bin snel het Interministeriële comité lichten voordat zij een beslissing t men. eke De prijsmaatregel voor geheel It tn is genomen naar aanleiding van i mg( porten van de prefecten van de R eid ring. Hierin werd gemeld, dat pi it v verhogingen willekeurig worden t iari gesteld en dat de verhogingen n |yen het oordeel van de prefecten i 0 basis vinden in de Invoering van BTW. 4! - 7' eleg es R n 'dar ewe e o MÜNCHEN (UPI) Onbeken Bm hebben gisteren gedreigd met het ik-u blazen van het hoofdkantoorgel* ïke van een verzekeringsfirma tl München binnen 24 uur, als ze get ®gs miljoen mark voor het Palestij Ich bevrijdingsfront krijgen. e*o Een desbetreffend telefoontje donderdag door de Beierse vera IS ringskamer ontvangen. Aan zijn en bedreiging voegde de onbeke J»r telefonisch toe: 'Deze keer is het »rij rieus'. lach Vorige week vond een inwoner we München een briefje in de bus wai ook om acht miljoen mark van maatschappij werd gevraagd. Ook dit geval werd gezegd dat het «en voor de Palestijnse verzetsbewej «'d was. "kon De Beierse politie gelooft niet dat L' zaak echt politiek gemotiveerd Is. 1 woordvoerder van de verzekering! g ma zei dat de 'nodige veiligheidsm L< e regelen' waren genomen en dat erde personeel de bedreiging 'erg ki ,flde opnam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6