Lorentzhof open, oude minnehuis moet dicht Regionaal economisch plan moet beleid in Rijnland vorm geven Raad Alphen besloot tot stichting van ontmoetingscentrum Huidige ontwikkeling is funest voor de veldsport in Leiden Agenda voor Leiden Kantine Lugdunum geheel uitgebrand SPECIALE VOORVERKOOP EXCLUSIEVE MODELLEN BULTHUIS EXCLUSIEVE INTERIEURS Kort nieuws uit de regio aSj.LEIDEN 'Het is van onze situatie uit bezien een frustrerende zaak voortdurend te stuiten op het ontbreken van een regionaal georiënteerde beleidsconceptie,' aldus de beer A. Koningsveld, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland tijdens de nieuwjaarsrede, die hij gister middag liield in de Lakenhal. Die rede was voor het grootste deel gewijld aan de inspanningen die de [Kamer zich het laatste jaar getroost om in Rijnland en de regio de nodige impulsen en eigen bijdragen te leve ren voor de uiteindelijke totstandko ming van een regionaal economisch plan. De Kamer, die zich medio vorig jaar deze taak stelde, gaat in de directe toekomst in fasen een discus sienota opstellen, die op haar beurt wellicht een basis zal vormen voor een plan waarin de vele economische belangen en ambities, ook van de vele hei ara afzonderlijke gemeenten, geïntegreerd en verwerkt zullen worden. De noodzaak dat men het in het Rijnland met elkaar eens wordt over een duidelijke economische beleidsvi sie is er, zo bleek uit de woorden van de heer Koningsveld om vele redenen. Op de eerste plaats dreigt de zeer gevoelig gestructureerde Leidse regio en Rijnland voor jaren de gun stige mogelijkheden ongebruikt te la ten door het verwaarlozen van de infrastructuur. Daarbij moet er in de regio van onderop gewerkt worden aan een degelijk plan, omdat zowel de rijksoverheid als de provinciale over heid tekort schieten bij de regionale economische planning. Samenwerking ALPHEN In de nieuwjaarstoe spraak, die burgemeester mr. R. Af. Gallas donderdagavond in de eerste vergadering van de gemeenteraad hield, releveerdedeze een aantal be langrijke punten die Alphen aan den Rijn het vorige jaar hebben geken- htj merkt. Het bevolkingsaantal vermeerderde met 1364 personen; 2000 xooningen kwamen voor bewoning gereed; in 1973 wordt de 40.000ste inwoner ver wacht. Het nieuwe bureau voor de politie aan de Oudshoornseweg is het afgelo- iejpen jaar belangrijk gevorderd; het komt in de loop van 1973 gereed. 790 verkeersongevallen hebben plaats gevonden, w.o. 7 met dodelijk gevolg. Het jaar eindigde met een in aan bouw zijnd kwantum woningen van 2300; hiervan komen er rond de 2000 spoedig klaar. NAVORDERING Gereed is gekomen het rapport 'Ver- keersstudiie Alphen aan den Rijn'. In antwoord op een informatie uit de raad, deelde wethouder Goedhart me de dat de gemeente beschikt over de nodige financieringsmiddelen om de Boterbloemweg gereed te maken; het plan hiertoe ds inmiddels ook goedge keurd. De Belangenvereniging Ridderveld heeft zich tot het college gewend met een verzoek invloed aan te wenden bij het bestuur van 'Aiphensch Be lang', teneinde navordering van huur van woningen aan de Briljantstraat, waarvan sprake is. Hierop hebben B. en W. meegedeeld, dat er ten aanzien van de huurprijs vaststelling voor de raad geen be voegdheden aanwezig zijn. De heer J. H. v. d. Vlies (PvdA) suggereerde dat de gemeente voor de extra belaste huurders van het minis terie een extra huurbijdrage zou kun nen verkrijgen. Weth. Duin moest wel erkennen dat de Woningbouwvereniging juist heeft gehandeld; hij hoopte dat deze een soepel beleid zal hanteren. newaard en G. v. d. Vlist, die allen financiële redenen aanvoerden. Het centrum wordt gerealiseerd aan het Thorbeckeplein. Het jaarlijks te kort, variërend van 500.000 tot 750.000 wordt opgenomen in de ge meentebegroting. Gestreefd wordt de bouw in 1975 aan te vangen. De tegenstanders bleken standvastig. Zelfs de pleidooien van de wethouders Goedhart, financiën, Duin. openbare werken en M. Paats, soc. en cult, zaken, noch de nadere toelichting van de burgemeester, vermochten hen overstag te doen gaan. De raad krijgt het laatste woord; het betrof nu een principe-uitspraak. 'Dit complex heeft Alphen broodnodig, wil de gemeente leefbaar blijven. Alphen moet een leefbare gemeente zijn, an ders kunnen wij de woningbouw wel staken', aldus wethouder Paats. Burgemeester Gallas onderstreepte, dat het hier gaat om een ontmoetings centrum voor de burgerij. Cultuurpa leizen, schouwburgen e.d. is de bevol king meer en meer ontgroeid; wel leeft de behoefte aan een sociaal centrum voor groot en klein en alle groepen dn de gemeenschap. De Kamervoorzitter, die zich voor stelt, dat de opstelling van de discus sienota voor een groot deel in hechte samenwerking met de gemeenten ge beurt, zei ook dat de Kamer zich positief opstelt tegenover de gewest vorming. Bij de gewestvorming gaan de gemeenten immers hun beleid meer op elkaar afstemmen. Met enige zorg had de heer Koningsveld overi gens wel geconstateerd, dat in het ontwerp gemeenschappelijke regeling voor het Gewest Leiden een regionaal economisch beleid niet met name als één der gewestelijke taken was ge noemd. Economische planning in re gionaal verband is noodzakelijk omdat wegen, scholen, onderwijs, woonkli maat niet op zich zelf en geïsoleerd aan de orde kunnen zijn, maar beho ren tot het complex van voorwaarden voor een optimaal functionerende re gionale economie. De beleidsdoeleinden, die mettertijd op tafel moeten komen in een plan, zullen, aldus de heer Koningsveld, dui delijkheid scheppen voor de belang hebbenden, agrariërs, industriëlen, middenstanders, werknemers en over heden. Men moet kunnen weten waar men op langere termijn aan toe is. maar ook moet 'een zinvolle aanpak op gang komen om aan de zorgelijke economische ontwikkelingen in de Rijnstreek een halt toe te roepen en een proces om de ontwikkelingen in positieve zin om te buigen', aldus de heer Koningsveld. NOORDWIJK Het R.K. Fanfare korps 'Excelsior' geeft op donderdag 11, vrijdag 12, donderdag 18 en vrij dag 19 januari in het dorpshuis 'De Kuip' zijn jaarlijkse uitvöering. VOORSCHOTEN De beschadigin gen aan bomen, plantsoenen enz. zijn in verhouding tot andere gemeenten in Voorschoten laag .De kosten zijn te schatten op 5.000 tot 10.000 per jaar. LEIDEN Door nog onbekende oor zaak brak gisteren in de prille och tenduren brand uit in de nieuwe, door de leden zelf gebouwde kantine van de voetbalvereniging Lugdunum. De schade wordt op ongeveer anderhalve ton geschat. Dat de avond voor de brand alle stoppen doorsloegen op het Lugdunum-complex, wordt door de politie niet in verband gebracht met de brand. Het clubhuis werd vrijwel geheel in de as gelegd. Voorzitter Biegstraaten ran Sportstichting: LEIDEN "Het jaar 1972 leek sprekend op het jaar daarvóór. Het was en bleef voor de sport in Leiden een zorgelijke toestand.' Aldus de voorzitter van de Sportstichting, de heer P. F. S. Biegstraa- ten tijdens de nieuwjaarsreceptie. Natuurlijk waren er volgens hem hoogtepunten zoals de verlichting van De Vliet, de opening van clubhuizen voor Swift, Scylla en de Danaïden; vervanging van de kleedkamers voor Noorderkwartier en een noodkleedge- bouwtje op het terrein van de Groen- oordhal voor Unitas. Ook de opening van het nieuwe terrein van Lugdu num en het veld voor DIOK springen er uit. Maar er is ook nog veel niét gebeurd. Vanuit 'Den Haag' kwam er vorig jaar zelfs geen enkele toestem ming voor uitvoering van reeds inge diende plannen. Sinds de plannen van vorig jaar, die toen tijdens de nieuw jaarsreceptie openbaar werden ge maakt, is de nood in Leiden met betrekking tot de sportvelden alleen Juist nu er in de gemeenteraad over CENTRUM Te Alphen wordt een sociaal-cultureel centrum gesticht. Hiertoe heeft de gemeenteraad met vijf stemmen te gen, in principe besloten. Tegen stem den de heren Joh. v. d. Lee (SGP), die principiële bezwaren aandroeg, en de KVP'ers J. J. van Capel en B. C. Kortmann, alsmede CH'ers A. Pen- ROELOFARENDSVEEN Volgende week dinsdag 9 januari organiseert de studieklub dn de kantine van de vei ling een voorlichtingsavond over de teelt van Alstroemeria. KATWIJK AAN DEN RIJN In de vacature Nico de Raad werd tot orga nist van de Geref. Kerk te Katwijk aan den Rijn benoemd per 1 januari 1973 de heer J. Codijn, Ranonkelstraat 55. De heer Colijn is tevens dirigent van het jeugdkoor 'The Revival Sin gers'. Samen met de heer A. van Veen gaat hij het orgelspel in de zondagse diensten verzorgen. VOORSCHOTEN In antwoord op een vraag uit de PCG-fractie delen B. en W. van Voorschoten mede dat geen voorstellen verwacht kunnen worden die in de richting gaan van het plaatsen van parkeermeters. De aanschaf is duur en zij passen slecht in de dorpse sfeer. maar groter geworden. Wel kreeg Lugdunum er twee velden bij, maar daarvoor moesten drie velden aan de Haarlemmertrekvaart verdwijnen. Met het vooruitzicht dat het veld van VWS (Van Wijk) en de tennisbanen daar worden opgeofferd voor scholen bouw, dreigt de toestand alleen maar te verslechteren. Ongeacht de totale visie van B en W over de veldensitua- tie (binnenkort te verwachten) zal het volgens Biegstraaten voor ieder een duidelijk zijn dat de huidige ontwikkelingen funest zullen worden voor de veldsportverenigingen. Een heel ander probleem deed ook van zich horen. De Sportstichting heeft in 1972 een plan op tafel gelegd om op het terrein van De Zijl en de omliggende terreinen (die in het be zit van de gemeente zijn) een gecom bineerd overdekt open bad te bouwen. Men wacht daarom met grote span ning op de behandeling van de zwem badnota. 'Hopelijk zal er dan na vele jaren van praten over zwembaden ook eindelijk eens worden gebouwd'. De zaalsport kan zich verheugen op een enorme belangstelling voor actie ve beoefening van de sport. Met de Vijf Meihal kan men echter niet in de noodzakelijke behoeften voorzien. Gelukkig heeft de Sportstichting eni ge ruimte gekregen in de universitai re sporthal aan de Wassenaarseweg. Ook de Groenoordhal biedt nog steeds veel ruimte voor actieve sportbeoefe ning. Men vraagt zich echter wel af of in verband met het grote financiële tekort van deze hal er op de duur niet zal worden beknot op de zaal- sport. Ook de manier waarop de Stichting bij aktiviteiten wordt betrokken in de hal, wordt niet bevredigend geacht. De Sportstichting heeft het gemeente bestuur voorstellen gedaan voor pas sende tariefsverhogingen. Mede in verband daarmee vindt men dat het te betreuren is dat de tarieven voor gymzalen buiten de competenties van de stichting vallen. Deze tarieven worden volgens Biegstraaten door het 'stadhuis' vastgesteld. zelfwerkzaamheid werd gesproken, heeft men laten uitrekenen wat de verenigingen in 1972 hebben gepres teerd. Hierbij wordt buiten beschou wing gelaten wat de club heeft ge daan aan eigen gebouwen. Er werd in dat jaar voor meer dan 200.000 gulden door zelfwerkzaamheid verdiend. Grotere moeilijkheden voorziet Bieg straaten als er onderscheid moet wor den gemaakt in de tarieven voor de jeugd- en volwassenensport. In de praktijk zal dit volgens hen niet al leen veel problemen geven, maar het zal ook veel controle vragen. Het is volgens hem bete rte overwegen de jeuigdsportsubsidie drastisch te verho gen. Nauw in verband met het zoeken naar financiële mogelijkheden roepen steeds meer stemmen voor toepassing van het profijtbeginsel. Biegstraaten is daarbij beslist van mening dat het uitsluitend profiteren van overheids gelden niet juist is. Het te ver door voeren van het profijtbeginsel zou er volgens hem beter te overwegen de leiden dat de sportleiders niet meer bereid zullen zijn zoveel van hun vrije tijd ter beschikking te stellen. (ADVERTENTIE) n.v. yerzekerings maatschappij LEIDEN Nu de opening van het in aanbouw zijnde bejaarden tehuis Lorentzhof (Lorentzkade, zie foto) naderbij komt, wordt de vraag actueel wat er met het oude bejaar dentehuis aan de Kaarsenmakersstraat gaat gebeuren. In Hervormd Leiden van deze week reageert de hervormde diaconie op de ongerustheid die daar over in het oude tehuis is ontstaan. De provinciale overheid is namelijk van mening, dat het huis niet meer voldoet aan de eisen. De wet zegt, dat de bewoners van een bejaardenhuis over een eigen kamer moeten beschik ken. De bewoners willen nu naar het nieu- (ADVERTENT1E) Twee- en Driezitsbanken Fauteuils Eetkoeken Salontafels Wandkasten Karpetten tegen ongekend LAGE PRIJZEN BOTERMARKT 23 LEIDEN we tehuis. Met een aantal kan dat, meent de diaconie. Met een grote aantal niet, omdat plaatsing op medi sche gronden onmogelijk is. De diakenen die met de zorg voor het tehuis zijn belast, hebben uitdrukke lijk verklaard, dat niemand in de steek wordt gelaten. Maar niet alle mensen zijn in staat, in een modern tehuis alleen op een kamer te wonen, schrijft de heer W. M. J. de Haan, namens de diaconie in Hervormd Lei den. Sommigen hebben zoveel hulp nodig, dat een andere en voor hen betere oplossing moet worden gezocht. Het bestuur van het tehuis, dat nauw samenwerkt met artsen en verpleeg kundigen van de Geneeskundige Dienst en met de sociale werksters, doet zijn uiterste best om voor ieder de beste plaats te vinden. De Stichting Lorentzhof houdt zich aan de door haar vastgestelde toela tingsregels. Een aantal andere diake nen is van mening, dat deze aangepast kunnen worden, wat een verruiming van de mogelijkheden zou betekenen. Afgesproken is echter, dat alle moge lijkheden onderzocht zullen worden om de mensen in het oude tehuis, die het met elkaar prettig hebben, zoveel mogelijk bij elkaar te houden. Dit onderzoek vindt deze maand plaats. Ook de vraag of een verandering in de organisatie van Lorentzhof moge lijk is, waardoor meer mensen uit het oude tehuis hierheen kunnen verhui zen, komt aan de orde. In het artikel van de heer De Haan wordt toegegeven, dat de voorlichting aan de bewoners onvoldoende is ge weest. De betrokkenen wordt beloofd, dat dit zal verbeteren. Niemand zal de dupe worden van de sluiting. Een aantal zal zich wellicht teleurgesteld voelen. Alle hulp wordt beloofd bij de aanpassing aan de nieuwe omstan digheden. Zaterdag 6 Januari Morsweg 114. 2 tot 5.30 u. schaaksociëteit voor Jongelui vanaf 15 Jaar. MAANDAG 8 JANUARI Stadhuis, 7.30 uur: gemeenteraad. Stadhuis, kamer 3, 2.30 tot 4.30 uur: spreek uur ambtenaar Alg. Burgerlijk Pensioen fonds. DINSDAG 9 JANUARI Koningskerk, 8 uur: afd. Noord Christen- vrouwenbond, mevr. C, M. Groot Enzerink- v. d. Tas uit Maasland over het boek 'Land van zon en wijn'. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouwfonds. Hooigracht 38, 7.30 tot 8.30 uur: spreekuur huisvesting Werkende Jongeren. Arbeidsbureau Herengracht, 9.30 tot 10.30 uur: Man-Vrouw-Maatschappij, spreekuur over parttime-werk. Driftstraat 49, 10.30 tot 11.30 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. WOENSDAG 10 JANUARI Beloftckerk, 8 uur: afd. Mors Christen vrouwenbond, over een reis naar Turkije. Dijkstraat 2a. 10 tot 11 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Stadhuis. 4.30 tot 6 uur: spreekuur sociale DONDERDAG 11 JANUARI raadsvrouw. Gebouw Rehoboth, Rapenburg 10. 8 uur: propaganda-avond Leidse Amateurfotografen- vereniging t.g.v. 50-Jarig bestaan, dia-verto ning door G. Gompelman over zijn verblijf in en om Wenen. Tevens uitreiking publiek- prijs, ingesteld t.g.v. Jubileumtentoonstel ling. Burgerzaal stadhuis. 8 uur: hoorzitting voor bewoners van Pieterswijk over verkeerspro blematiek. Stadhuis. 6 tot 8 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. VRIJDAG 12 JANUARI Zaal Bevrijdingskerk, Montgomerystraat, 7 tot 10 uur: ruilbeurs voor verzamelaars ZATERDAG 13 JANUARI Morsweg 114, 2 tot 5.30 uur: schaaksociëteit voor Jongelui vanaf 15 Jaar. DIENST APOTHEKEN Van 5 tot 12 Januari apotheek Kok, Rapen burg 9 Leiden, apotheek Voorschoten en apotheek Leiderdorp EXPOSITIES Sted. Museum De Lakenhal: tot 14-1. Tin uit eigen bezit; tot 28-1. 'De Structuristen'. Rijksmuseum v. Volkenkunde: t.e.m. 8 jan. 1973, 'Fai-La'-Zeilcn in de Zuidzee, beeld van de ontwikkeling van de boomstamkano naar de Katamaran FILMS IN LEIDEN VAN 5—12 JANUARI Studio: Doe 14 Jaar. dag. 14.30. 19.00 en 21.15 uur. bovendien op zondag extra voorst.. 16.45 uur. Lldo Bij de beesten af. a.l. aanvangstijden zie boven. Camera: Matinee: De pijlsnelle ruiters, a.l. za. en wo. 14.30 en zo 14.00 en 16.14 uur. Nachtv Little big man. 18 Jr za.-vr 23.30 Luxor: De duivel kent geen genade. 14 Jr. aanvangstijden zie Studio. Trianon: Liefdesmazurka. 14 jr.. dag. behal ve za. en wo. 14.30. 19 en 2115 uur en'zo 16.15 uur. Matinee: Pippl Langkous, a.l. zo-wo. 14.30 de -caonaze-HA? (bruto 120.900.- pjaar; peildatum 1-11-72) Voor een goede particuliere ZIEKTEKOSTENVERZEKERING kiest u dan het beste een polis van de RIJNMOND. PREMIETARIEF* (tot 1-1-74) Verpleging per jaar per maand m Hb Da "Toeslagen bij hogere leeftijden; 55-60 jaar: 30%; 60-65 jaar; 50%; voor vrouw(en)-alleen tevens 30%. Per gezin wordt premie berekend voor hoogstens drie kinderen beneden 16 jaar; voor studerende kinderen tot 27 jaar kinderpremie. In de verzekering is begrepen; verpleging in een ziekenhuis, sa natorium, psyóhiatr.inrichting, incl, bijkomende kosten, ziekenver- voer. Specialistische behandelin gen inclusief medicijnen, röntgen foto's, laboratorium-onderzoek, enz. (eigen risico per jaar per geztnföO.-; voor alleenstaanden f 25.-) Huisartskosteri kunnen worden medeverzekerd. Vraagt uw assurantieman of rechtstreeks: 's-gravendijkwal 68 r 'dam -3-tel.010-366844 iwt ■PU.' C2 TROUW/KWARTET ZATERDAG 6 JANUARI 1973 KvK-voorzitter Koningsveld: REGIO L3 HILLEGOM Tijdens de laatstge houden vergadering van de commissie voor sport en recreatie overhandigde de heer W. F. van Dam de voorzit tershamer aan zijn opvolger, de heer A. de Graaf. Leerlingen van de Meer en Dorp- school zonden een verzoek met hand tekeningen om een asfaltterrein nabij zwembad 'De Vosse' als speelterrein te mogen gebruiken. S. en R. zal contact opnemen met de wijkraad van Meer en Dorp. SASSENHEIM Het bestuur van de Chr. Gymnastiekvereniging 'DOS' deelde ons mee dat de drumband leden hun repetities hebben hervat, maandagavond 7 uur in de hal van Moolenaar &Zn., aan de Hoofdstraat. De majorettes in dezelfde lokaliteit dinsdagavond, eveneens om 7 uur. Voor beide groepen zijn nog liefheb bers welkom, in het bijzonder bij de majorettes van 12 tot circa 2 jaar. KATWIJK Voor de Evangelisatie kring Katwijk spreekt maandag 8 ja nuari om 8 uur in de Oranjezaal de hr. Tr. Niemeijer uit Alphen over 'De gevaarlijkste stad in gevaar'. (ADVERTENTIE) H0BAH0 HALLEN, LISSE 8 t/m 12 jan. 1973 Op deze vaktentoonstelling op 4000 m2 expositieruimte de laatste ontwikkelingen in de mechanisatie van de moderne BLOEMBOLLENTEELT EN EXPORT Openingstijden8 t/m 12jan. van 9.00-18.00 uur. Woensd. 10 jan. 's-avonds tot 22.00 uur. KATWIJK De samenwerkende kruisverenigingen hebben besloten de contributie voor het lidmaatschap te verhogen tot 20 per jaar. RIJNSBURG Tot tweede organist van de Grote Kerk is de heer J. P. Karstens uit Leiden benoemd. NIEUWVEEN Leden van de Chris telijke Schoolvereniging, ouders en collega's namen afscheid van de heren J. M. de Bruin (hoofdonderwijzer en J. J. Hoekstra (waam. hoofd). Burge meester H. L. M. Breen, de inspecteur van het lager onderwijs, de heer J. W. Vonhof en voorzitter J. M. Reyne- veld spraken woorden van dank en waardering. Deze avond was er tevens gelegenheid kennis te maken met het nieuwe hoofd, de heer R. Huyssoon. Deze was voor zijn benoeming waar nemend hoofd In Sprang-Capelle.f- LEIDEN De heer J. Visser, oud- directeur van de VW in Leiden, is op 72-jarige leeftijd in België overle den. De begrafenis geschiedde te Brasschaat in alle stilte. LEIDEN Meer dan honderd hoog leraren en lectoren van de Leidse Universiteit hebben zich in een brief aan de ambassadeur van de Verenigde Staten in Den Haag aangesloten bij het protest van hun Groninger colle ga's tegen de Amerikaanse bombarde menten op Noord-Vietnam. LEIDEN Prof. dr. I. Hijmans- Tromp, hoogleraar in de Italiaanse taal- en letterkunde aan de Leidse Universiteit, en prof. mr. R. Feenstra, hoogleraar in het Romeinse recht en zijn geschiedenis zijn benoemd tot respectievelijk officier en comman deur in de Orde van Verdienste van de Italiaanse Republiek. VISSERIJBERICHTEN IJ.MUIDEN per 1 kg in guldens Tarbot 10.62-9.80; grote tong 8.56-8.26; grootmiddel tong 9.59-8.96; kleinmid- del tong 9.97-9.62; tong i 11.62-10.48; tong II 10.33-8.98; zalm 9.50-9.per 50 kg in guldens: wijting 1 88-60; wijting 2 86-53; schar 93-55; kokkels 80; bot 20-6; inktvis 208-175; steenbok 80; schol 1 75-57; schol 2 82-61; schol 3 81- 63: schol 4 82-62; kabeljauw 1 105-82; kabeljauw 2 130-63; kabeljauw 3 105- 84; kabeljauw 4 99-84; kabeljauw 5 105-87. tarbot 363-255; griet 249-121; krab 82-62; haring 35-32; lever 80-51; kuit 51-56. Besommingen: EB 28 EN UK 78 2190: UK 15 EN UK 215, 15.700: UK 17 EN UK 96 12.500, UK 23 107, 3500, UK 48 EN UK 245, 3400: UK 54 EN UK 208, 1300: UK 56 EN UK 70 3000: UK 89 EN UK 218, 13.000: UK 135 EN UK 145: 6300: UK 142 EN UK 200, 2600: UK 196 EN UK 234 4100, VD 1 EN VD 15 4200: VD 9 EN VD 19 4500: VD 46 EN VD 115 4100: VD 73 EN VD 128 4400 WR 47 EN WR 189 9700' GO 7 19.300: GO 26 19.900: GO 28 36.500: KW 4 14.000: K W152 11.400: KW 214 14.000: UK 1 16.000 UK 63 10.200: UK 148 1560 :VD 25 2200 VD 89 14.800: WR 12 2900: WR 25 4300: WR 66. 1900: YE 25 2600: IJM 23 1680 IJM 44, 16.400: ZL 6, 2680. Besommingen IJMUIDEN Besommingen kustvissers: SCH 31. 2790 SCH 64. 1290. SCH 65. 700, SCH 74, 210, SCH 96 1210, OD 2 14050. GO 2 4960. GO 17. 1133o! GO 21. 6140 GO 23 23270 GO 24, 14780 GO 43. 13870. GO 49. 15180. TH 10. 15040. TH 21 14400. TH 24. 3150. TH 26 2450. TH 36. 2230*. Besommingen spanvissers: OD 4 en 8 4620 UK 59 on 337 3560 TX 48 en 49. 17730. TX 33 cn TX 67. 17350. Noteringen per kg: tong g 8-833. tong gm 933-975. tone km 942-990. tong I 1022-10 95 long II 891-974. tarbot I 950-10, tarbot II 650-750, tarbot III 525-580, tarbot IV 520-580. griet I 450-530. griet II 280-350. I'cr 40 kg schol gm 37-60. schol m 54-60. schol kl 47-60, wijting gestr. 59-80. wijting dicht 44-50, schar 60-65. kabeljauw m 80-110 kabeljauw I 71-85. II 69-80. Ill 75-85. Per 100 kg kabeljauw gr 200-250. Aanvoer 580 kisten kabeljauw, r.25 kisten schol, 165 kisten wijting. 90 kisten schar. 10 kisten diversen, 72U0 kg tong en tarbot. Verwachte aanvoer voor morgen: circa 20 kustvissers. Aan de vrijdagmarkt werden te IJ- muiden aangevoerd: 12923 kg tong. 1200 stuks stijve kabeljauw, 138 kisten schar, 330 kisten wijting, 990 kisten schol, 965 kisten kabeljauw, 40 kisten tarbot 70 kisten varia en 4.000 kisten haring.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3