PROFS: GEEN INTERESSE VOOR TOEKOMST BETAALD VOETOAL Beslissing over Roar Grönvold weer uitgesteld Blankenburg: kans op Westduits elftal Dameskernploeg niet gelukkig met sponsor van schaatsbond Drs. Martin Snoeck: 'Er zijn spelers die denken: na mij de zondvloed' Niet in Belfast Linda Esser en Zeno Lampe weer op eerste plaats Baljon zesde Gewone prijs Bekkerveld toch in Europa Cup Beukers mag niet starten TROUIW/KWARTET ZAfTERDAG 6 JANUARI 1973 SPORT T23/K23 T door John Linse ROTTERDAM In een steeds sneller tempo taant de daadwerkelijke belangstelling voor het ontspanningsbedrijf, dat betaald voetbal heet. Het verloop neemt dusdanige vormen aan, dat verschillende groepe ringen het initiatief hebben genomen om via discussie-bijeenkomsten oplossingen voor de nijpende problematiek te fabriceren. Managers en trainers belegden recentelijk dergelijke vergaderingen. Tastbare resultaten heeft dat overleg (nog) niet opgeleverd maar dat was ook niet de bedoeling. De gedachte ging meer uit naar een inventari sering van alle tot de huidige impasse voerende factoren en de sug gesties tot verbetering van de zorgwekkende toestand, waarin deze bedrijfstak zich bevindt. LOS ANGELOS (SID) De na de Olympische Spelen van Miinehen, waar hij zeven gouden medailles won. tot lieveling van de Amerikaanse teenagers uit geroepen zwemmer Mark Spitz, zal in mei van dit jaar in het huwelijk treden met de 19-jarige studente Susan Weiner. Spitz treedt thans als toneelspeler en als public relationman op. Het huwelijk zal in Beverly Hills worden voltrokken. Nog 7000 plaatsen voor World Cup Van onze speciale verslaggever DEN HAAG Het is nog steeds uiterst twijfelachtig of de Noorse topschaatser Roar Grönveld vandaag en morgen zal meedoen aan het eerste toernooi van de profschaatsorganisatie. Grönvold, die al ge ruime tijd geplaagd wordt door verkoudheid is gisterochtend onder zocht door doktor Cees Lap, medisch begeleider van de vier Neder landse schaatsprofs. Na het onderzoek werd besloten om een defi nitieve beslissing uit te stellen tot vanochtend. BELFAST (Reuter) Billy Drerman, secretaris van de Noordierse voetbalbond, heeft gisteren gezegd dat de thuis wedstrijden van het Noordierse elftal in 1973 vermoedelijk in Engeland zullen moeten worden gespeeld. Op het programma van Noord Ierland staan thuis wedstrijden tegen Portugal (28 maart) en Cyprus (9 mei) uit de kwalificatieronde voor het wereldkampioenschap 1974 en tegen Engeland (12 mei) en Wales (19) mei) voor het Brit se voetbalkampioenschap. 'Het is volkomen duidelijk', ver klaarde de heer Drennan, 'dat geen van die landen onder de omstandigheden die op dit mo ment *in Ierland heersen, naar Belfast zal komen. Daarom zijn wij maar vast begonnen de mo gelijkheid te onderzoeken die vier wedstrijden elders te hou den. Beslissingen zijn nog niet genomen, maar het is waar schijnlijk dat in Engeland zal worden gespeeld.' Vorig seizoen speelde Noord Ierland zijn thuiswedstrijd te gen Spanje in Huil aan de En gelse oostkust, de thuiswed strijd tegen Schotland in het Britse kampioenschap werd in Glasgow gespeeld. VAL D'ISERE (AP). Linda Esser en Zeno Lampe hebben ook gisteren tijdens de tweede dag van de Neder landse skikampioenschappen in Val d'Isere belsag gelegd op de eerste plaatsen. Beiden zegevierden in de speciale slaom. Linda Esser had op nieuw een grote voorsprong op haar naaste 'concurrentes' (tijdens 79.11 te gen 105.56 voor Margriet Rijzenbrij en 121.10 voor Louisette Oborgerhof). Zeno Lampe moest met geringe ver schillen genoegen nemen (75.63 tegen 77.56 voor Willem Kalkoen en 79.27 voor Lody Pieters). ALGEMEEN Het Olympisch Comité van de Verenigde Staten heeft in New York eenstemmig besloten Salt Lake City aan het Interna tionaal Olympisch Comité voor te dragen ils de Amerikaanse kandidaat voor de organisatie van de Olympische Winter spelen van 197fi. Nadat Denver 7ich enkele maanden geleden had terugge trokken voor de organisatie hadden in de VS Salt Lake City. Lake Placid en Squaw Valley zich kandidaat gesteld. Het IOC zal in februari een keuze Qaken uit de gegadigden. Salt Lake City beeft (bestaande) accomodaties voor de Alpine-nummers en een ijshockeyhal. Ge bouwd zouden moeten worden accommo- ïities voor schansspringen, hardrijden op de schaats, bobslee, cross country en biathlon. SCHAKEN Timman heeft gisteren op de laatste dag van het internationale toernooi van Stockholm de eerste plaats niet veilig hinnen stellen. Door een nederlaag te- zijn enig overgebleven concurrent jlc (Joeg.) moet hij de eerste positie li de eindrangschikking met 7.5 punt dolen. Hans Bóhm, die de Westduitser Bachrnan in deze negende ronde klopte, eindigde met 6 punten op de gedeelde achtste plaats. VOETBAL h. H. v.d. Werf is sinds gisteren de ileuwe voorzitter van de Stichting Go Ahead. Hij was tot gisteren voorzitter 'an de Stichting Betaald.Voetbal Deven- 'er. In deze functie wordt hij opgevolgd door dc heer G. de Hom, die voorlopig de zaken waarneemt. VOETBAL Hei nationale elftal van Tsjechoslowakije 'Peelt in februari wedstrijden in Nedei- 'and en België. In Nederland op 16 'ebruari in Nijmegen tegen NEC en twee dagen later tegen NAC. Ook staat er C8g een duel tegen Feyenoord op het Programma. VOETBAL M-jarige Willie Ormond is benoemd 'oi manager van het Schotse nationale "Hal. Ormond. die tevens manager is Vjn eerste divisieclub St. Johnstone, [olgt Tommy Dochcrty op. die onlangs bij Manchester United in dienst is gereden. GRONINGEN (ANP) De Neder landse jeugdschaakkampioen Baljon is op de gedeelde zesde plaats geëindigd in de strijd om het Europees jeugd kampioenschap. Hij speelde in de laat ste partij remise met de Roemeen Grzica. Dieks, de tweede Nederlandse deelnemer die na een conflict met de wedstrijdleiding het toernooi verliet, slaat nog als achtste geklasseerd. De Bus Romanisjin, die gisteren een reg lementaire zege op Dieks boekte, was woensdagavond reeds zeker van de Europese titel. Eén belangrijke partij heeft zich tot nogtoe niet geroerd. En zal dat op kor te termijn ook niet doen. De spelers in het betaalde voetbal stellen zich passief op. Verheffen hun stem niet nu er op vele fronten gesproken wordt over de toekomst van de bran che, die hun werkgelegenheid biedt. De contractspelers lijken een houding aan te nemen van 'mijn tijd zal 't wel uitdienen'. En wachten verder af. Drs. Martin Snoeck bestuurslid van de WCS, de vakorganisatie waarin de meeste contractspelers verenigd zijn: 'Er zijn wel leden die zich afvragen en ook zeggen: kan het wel langer zo? Maar een initiatief tot een speïersberaad over de inderdaad kri tieke positie van het betaalde voetbal zal van het bestuur njoeten uitgaan. De mogelijkheid dat zo'n verzoek uit het ledenbestand zélf naar voren komt kunnen we gevoeglijk uitsluiten- Geen contact Belegt het bestuur van de WCS dan een bijeenkomst? Snoeck: 'Het onderwerp zal op de eerstkomende vergadering aan de or de komen. In ons vakorgaan wordt er eveneens aandacht aan besteed. Ik verwacht echter niet dat er een alge mene ledenvergadering wordt uitge schreven. Het effect daarvan is te gering. Dat is tenminste de ervaring, die we de laatste jaren hebben opge daan. Die vergaderingen werden door hooguit 40 van de 1000 leden bezocht. Daar kunnen we geen genoegen mee nemen. Dat is gevaarlijk. Het contact met de leden ontbreekt. Het gevolg: het beleid van de WCS wordt van bovenaf, door het bestuur dus, be paald. Zoals de laatste jaren het ge val was. Van enige oppositie was nauwelijks sprake. Daarom ook ligt er nu een voorstel tot wijziging van het vergaderschema. We streven naar de centralisatie. Districtsvergaderingen, waar steeds twee of drie vertegen woordigers van de clubs aanwezig zijn. De WCS zal naar z'n leden toe moeten komen. Temeer daar de inte resse om bestuurslid te worden vrij wel nihil is. Gebleken is ook. dat er nog veel aan voorlichting te doen valt. Ik heb de indruk, dat ons blad wel gelezen wordt, maar dat techni sche artikelen worden overgeslagen'. Contractspelers denken over betaald voetbal niet verder dan hun eigen contract lang is algemeen gespro ken althans. Ze voelen zich niet ver antwoordelijk voor de toekomst van hun bedrijfstak, ervan uitgaande dat het betaalde voetbal wèl zal blijven bestaan totdat er voor hun door slij tage verschijnselen toch geen emplooi meer is. Snoeck: 'Zo sterk zou ik het niet willen uitdrukken. Zeker niet in cij fers. Maar ik onderken, dat die hou ding bestaat. De spelers streven aller eerst naar een verbetering van hun eigen inkomen. Dat vind ik gezond, maar daarnaast zouden ze zich moeten realiseren, dat miet alles mogelijk is. En dat besef ontbreekt vaak'. HEERENVEEN De Koninklijke Ne derlandse Schaatsenrijders Bond heeft zich de woede van de dameskernploeg op de hals gehaald door met de Coöpe ratieve Condensfabriek Friesland een sponsorcontract af te sluiten waarin de schaatsters niet zijn gekend. De KNSB, die met het sponsorreglement alle wegen naar het voeren van indi viduele reclame door haar leden heeft afgesloten, heeft van deze zuivelfabri- kant een bedrag van 30.000 gulden ge kregen waarvoor in ruil de rijders en rijdsters van de amateurkernploegen reclame op hun trainingspakken zou den moeten gaan dragen. Daarbij is een verdeelsleutel gemaakt waarbij een gedeelte van het bedrag in de kas van de KNSB vloeit en de rest onder de kernploegleden wordt verdeeld. Voor de dames zou dat neerkomen op een bedrag van nog geen 1000 gulden per kernploeglid. De KNSB had echter eerder toegezegd dat zij met de kern ploeg een voorbespreking zou houden. Rineke Verheijen: 'Wij zijn nergens in gekend, van derden horden wij het be richt dat de sponsoring rond is, maar er is met ons geen enkel overleg ge weest. Daartegen richt zich ons grote bezwaar.' Officials van de KNSB willen over de verbintenis tussen de zuivelfabrikant en de schaatsbond in dit stadium nog niet in details treden. De voorzitter van landelijke technische commissie Wiert Wynia verklaarde echter zich Drs. Martin Snoeck Een taak dus voor de WCS, die er alleen maar bij gebaat is, dat het betaalde voetbal perspectieven biedt. Snoeck: 'Die opdracht hebben we ook aanvaard. Enkele jaren geleden werd ons duidelijk, dat spelers in onder handelingen met clubs over salaris en transfer werden bijgestaan door figu ren die gedreven werden door slechts één gedachte: een zo groot mogelijk voordeel voor de speler. We begrepen toen, dat we op die ontwikkeling 'greep' moesten krijgen. Vandaar dat de WCS z'n dienstenpakket uitbreid de en ik voor veel spelers die bespre kingen voerde. Bij die onderhandelin gen heb ik altijd het algemeen belang gezien. Dat wordt vaak ontkend, maar het is zó'. Verhoogd Niettemin worden er salarissen uitge- niet te kunnen voorstellen dat de dameskernploeg zou weigeren om aan een dergelijke overeenkomst mede werking te verlenen. 'Maar natuurlijk zal iedereen vrij zijn om hier aan al dan niet mee te werken. Wij leven nu eenmaal in een vrij land. Degene die echter weigert om reclame te voeren moet vel bedenken dat zij of hij ook niet meedeelt in de voordelen van deze transactie'. tfynia is ervan overtuigd dat er op dit punt met de leden van de heren kernploeg geen problemen zijn te ver wachten. 'Ik heb contact gehad met Leen Pfrommer in zijn hotel in Ha- mar. En die toonde zich enthousiast. Voor ons is dat het belangrijkste omdat ik geloof dat de herenkern ploeg toch meer reclamewaarde heeft dan de dames'. Enkele leden van de herenkernploeg worden overigens heimelijk toch ge sponsord. Juwelier Jeroen die zijn mondelinge overeenkomst met een aantal noordelijke rijders door de nieuwe reglementering inzake de sponsoring zag getorpedeerd, heeft zijn steun aan die rijders niet hele maal stop gezet. Kernploegrijder Harm Kuipers: 'De KNSB kan ons niet verbieden om van die juwelier wat aan te nemen als die ons het een en ander toestopt'. ZAKOPANE Nederlandse juniorenschaatsers heb ben in Zakopane bij de internationale keerd. die buiten alle proporties zijiu In het perspectief dan van de inkom sten van de clubs. Vooral de laatste jaren tekent zich een frappante ont wikkeling af: salarissen worden ver hoogd; dè organisatie van de clubs geprofessionaliseerd, maar de toe schouwersaantallen dus ook de recet tes verminderen. Snoeck: 'Dat klopt. Het is ook zo, dat veel spelers eraan voorbijgaan, dat bij een niet sluitende exploitatie de werkgelegenheid in gevaar komt. Er zijn er, die denken 'na mij de zond vloed'. De WCS is ervoor om die benadering te corrigeren. Is het ech ter vreemd, dat de spelers profijt trekken van een situatie die door de clubs wordt gecreëerd? Het begrip loyaliteit is veel spelers vreemd, maar dat is een gevolg van het gebrek aan loyaliteit bij de clubs. Ik merk het zo vaak: de clubs jagen elkaar op, als ze vindén dat er een figuur aangetrok- wedstrijden successen geboekt. De B- juniore Marijke Jansen uit Aalst won zowel de 500 meter (48.68) als de 1500 meter (2.37.48) en staat na de eerste dag aan de leiding van het algemeen klassement. Bij de B-junioren jongens werden zelfs dubbele overwinningen door de Nederlandse deelnemers behaald. Guus Zabel zegevierde op de 500 me ter in 43.73 seconden vóór Gerard Vennink, die na 46 seconden over de streep gleed. Ook de 1500 meter lever de een zege op voor Zabel in 2.22.04. Nu werd Wieke Niessen tweede in 2.24.38. Zabel heeft tevens de leiding in het algemeen klassement. De Poolse A-junior Jan- Mietus no teerde de snelste tijd van de dag op de 500 meter: 42.59. JUNIOREN Voor het eerste schaatstoernooi om de ISU-kampioenschappen voor junioren, dat op 20 cn 21 januari in Assen wordt gehouden, bestaat grote belang stelling. Tot dusver hebben zich tien landen aangemeld met in totaal 74 jongens en meisjes. De inschrijving is dermate groot dat niet iedereen toegelaten zal kunnen worden. Bij de meisjes blijft het aan tal inschrijvingen (31) nog juist bin nen het toegestane aantal van 32, maar van de 43 aangemelde jongens zullen er 11 moeten afvallen. ken of behouden moet worden. Ze doen de gekste dingen om hun verlan gen te realiseren. De overtrokken uit keringen aan spelers liggen ook niet besloten in de hoogte van het salaris, maar alles wat erbij komt. Handgeld, tekengeld enzovoort. Als de clubs niet alleen zouden uitgaan van het eigen belang, maar ook rekening zouden houden met de belangen van de ander wat in wezen ook eigenbelang is, want een competitie kan niet georga niseerd worden door twee clubs zouden de uitkeringen ook niet zo hoog opgeschroefd worden. Dat kun nen de clubs echter niet opbrengen. Ajax is daar een voorbeeld van. Feyenoord in mindere mate eveneens'. Passief De WCS is eigenlijk een vreemde organisatie. Een partij, die de belan gen behartigt voor mensen, die over wegend hun eigen belang koesteren en niettemin werknemers zijn. Is er in die verhoudingen te werken? Snoeck: 'De profs weten de WCS te vinden, zodra ze problemen hebben. Er wordt steeds meer gebruik van onze diensten gemaakt. Als er een meer algemeen onderwerp wordt aan gesneden blijkt dat er veel passieve leden zijn. Die pas actief worden als een voorstel hen persoonlijk raakt. Zo kost het ons veel moeite de jaarlijkse contributie te verhogen. Daar wordt dan tegenaan gehikt. Terwijl die con tributie eigenlijk erg laag ligt. Afhan kelijk van salaris tussen de 40 en 140 gulden'. Terwijl de leden veelal slechts op korte termijn denken, zou de WCS als organisatie zich verantwoordelijk moeten voelen voor de toekomst van het betaalde voetbal. Toch zal het bestuur geen 'bezinningsdag' uitschrij ven. Snoeck: 'Enkele jaren geleden hebben we bewezen, dat we bereid zijn om meer te doen dan alleen oppositie voeren. We aanvaarden het zgn. gent lemen agreement, hetgeen impliceerde, dat we geen actie zouden voeren te gen bestaande wantoestanden in het betaalde voetbal, als binnen een rede lijke termijn het vierluik (CAO, transfersysteem, arbitrage en in spraak) geaccepteerd zou worden. Dat gebeurde niet, zoals bekend. We heb ben daarna weer de oude koers van de WCS, de agressieve gesprekspart ner, gevolgd. Ik verwacht evenwel, dat het overleg met de KNVB, die we geen betrouwbare gesprekspartner vonden, hersteld wordt. Er zijn met sectievoorzitter Hogewondng inleiden de besprekingen gevoerd en binnen kort zullen we weer gezamenlijk in overleg treden'. Jaloers De WCS behartigt dus ook andere belangen dan de kortzichtige belan gen van de spelers. Botst dat niet? Snoeck: 'Dat kan wel. al is het nog nooit voorgekomen. Als bestuur heb ben we wel eens een staking overwo gen, maar tenslotte niet aangedurfd. De mate van sodiidair zijn met elkaar is bij de spelers geringer dan bij voorbeeld in Frankrijk, waar kort geleden iedereen naar Parijs kwam om een staking voor te bereiden. Daar werd niet gezeurd over afstan den. Men betaalde zelf de kosten voor een viiegretour Nice-Parijs. Op een dergelijke houding ben ik jaloers, dat wil ik best toegeven. In Nederland zou een heel duidelijk probleem aan wezig moeten zijn om met succes een staking te organiseren. Dan moet je ook nog de spelers bijzonder intensief benaderen'. Van onze sportcorrespondent ALKMAAR AZ'67 is tegemoet gekomen aan de bezwaren van Ajax tegen de koppelverkoop van de plaatsbewijzen van de wedstrijden tegen Ajax cn FC Twente. De Alkmaarse vereni ging heeft de Amsterdammers 175 kaarten tegen de 'normale' prijzen beschikbaar gesteld. Ajax had tegen het AZ-voornemen ge protesteerd omdat het vond dat de Amsterdammers, die het duel in Alkmaar wilden bijwonen geen potentiële bezoekers zouden zijn van de wedstrijd AZFC Twente. Nederlands secretaris-generaal van de International Speed Skating League, Jan Klok verklaarde gisteravond: 'Grönvold heeft vanmorgen nog op dc baan getraind. Het ging een stuk beter dan de afgelopen dagen. Maar of het voldoende zal zijn om te star ten in de strijd om de World Cup is nog niet zeker. Er wordt echter alles in het werk gesteld om Grönvold toch aan de start te krijgen. Een definitie ve beslissing daarover zullen we ech ter slechts kort voor de wedstrijden nemen.' NIET UITVERKOCHT De Uithof was gisteravond nog lang niet uitverkocht. Van de 26.000 plaat sen waren naar schatting 18.000 ver kocht. Bekende Jan Klok: 'We zijn op de persconferentie van dinsdag iets te Van onze volleybalmedewerker AMSTERDAM Bekkerveld zal, hoe wel de financiële garantie tot nog toe onvoldoende zijn, de terugtrekking uit het Europa Cup 2-toernooi (vol leybal) toch ongedaan maken en uit komen tegen Wislau Krakau uit Po len. optimistisch geweest. Toen vertelden we dat er een 17 èi 18.000 kaarten per wedstrijddag waren verkocht. Dat zul len er in werkelijkheid 15.000 zijn geweest. In de afgelopen dagen is het aantal gestegen tot 18 k 19.000. Ik heb echter goede hoop dat wij de laatste 7.000 kaarten nog aan de loketten zullen kwijtraken PLOEGACHTERVOLGING Op dc eerste dag van de wedstrijden zal hel programma worden besloten mei een drie kilometer ploegachter volging. Hierbij rijden de vier Neder- lamdse profs tegen de andere vier le den van het gezelschap. Er is een prijs vam tienduizend gulden besühifcbaar gesteld voor de winnende ploeg. De start is na afloop van de ritten van de 5000 meter (16.15 uur). FC Utrecht—NEC PSVFeyenoord Go AheadFC Groningen FC AmsterdamNAC HaarlemTelstar AZ'67—Ajax MVV—FC Twente SpartaFC Den Bosch ExcelsiorFC Den Haag De GraafschapPEC Roda JCWageningen HeraclesSC Cambuur Fortuna VI.Volendam Vole wijekersFC VVV SC TilburgFortuna SC VeendamSVV HeerenveenHelmond Sp. VitesseEindhoven FC Dordrecht—IIVC De met een gemerkte wedstrijden zijn opgenomen in Sporltolo 24. DEN HAAG (ANP) —De KNVB heeft alle wedstrijden voor de zater- dagamateurcompetitie afgelast in de distrieten Noord en Oost. Ook hebben de afdelingen Arnhem, Drente, Gelder land, Groningen en Zwolle alle wed strijden voor zaterdag afgelast. In de mandekking of a Is Ausputzer AMSTERDAM Horst Blankenburg, de centrale verdediger van Ajax, krijgt een kans van de Westduitse bondscoach Helmut Schön. Blankenburg, die in Londen deel uitmaakte van het elftal van de 'Oude Zes', zal worden uitgenodigd voor een van de zestien oefenwedstrijden, die het Westduitse elftal de komende tijd zal spelen als voorbereiding op de wereldkampioenschappen 1974. West- Duitsland is als organiserend land rechtstreeks voor de eindronden geplaatst. Helmut Schön. in Londen de coach van het elftal van de 'Oude Zeszag Ajax laatste man daar voor de eerste keer 'life'spelen. Schön heeft Blankenburg nog nooit bij Ajax in actie gezien. Het ligt in het voornemen van Schön om Blankenburg tijdens een van de oefenwedstrijden niet als laatste man (zoals bij Ajax) te laten spelen maar ais centrale verdediger in dc mandekking (ook in Londen had hij <le/e taak gekregen tegen Stein). Als laatste man wil Schön zijn Europese voetballer van het jaar, Frans Beckenbauer handhaven.- Slaagt djt experiment dan knjgt Blankenburg op deze voor hem 'nieuwe' plaats meerdere kansen De Ajacied zal indien het probeersel minder goed slaagt echter wel zo goed als zeker kun nen rekenen op een reserve-plaats voor de 'Ausputzer-positie Per rijdster blijft nog geen 1000 gulden over Van een onzer verslaggevers Van onze speciale verslaggever OSLO-AMSTERDAM De in Noorwegen wonende Nederlandse schaatser Wim Beukers mag niet deelnemen aan de nationale schaatskampioenschappen die 13 en 14 januari in Heerenveen worden gehouden. Beukers, die na zijn uit stekende prestaties in de Nicuw- jaarswedstrijden contact opnam met de voorzitter van de landelijke technische commissie van de KNSB, Wierd Wynia, kon uiter aard niet deelnemen aan de compe titiewedstrijden die beslissend wa ren voor selectie voor dat kampi oenschap. Dc 30-jarige Beukers is een duidelijk slachtoffer van het systeem. Hij besloot daarop te pro beren via klinkende prestaties in de Nieuwjaarswedstrijden alsnog zijn deelname af te dwingen. Wim Beukers hij hoorde op de laat ste dag van de organisatoren dat hij buiten mededinging meereed eindigde in feite als vijfde in het eindklassement. Daarmee was hij de derde Nederlander en bleef met uitzondering van Piet Kleine en Jappie van Dijk de Nederlandse aniateurtop duidelijk voor. Op de beide lange afstanden de 5 en de 10 kilometer eindigde Beuker sals vierde na Claeson, Stensen en Van Dijk. De technische commissie meende echter geen uitzondering te kunnen maken voor Beukers. Voorzitter Wynia: 'Wij hebben te voren gesteld dat er 16 rijders deel zouden nemen. Die 16 hebben zich geplaatst tijdens de selectiewed strijden. Aan toevoegingen begin ik niet en een rijder er af halen gaat ook niet. We gaan hierin geen veranderingen aanbrengen.' Een redelijk argument om Beukers de toegang tot het Nederlands kampioenschap te ontzeggen kon Wynia echter niet geven, cn daar mee ontzegt hij een man, die gezien zijn prestaties in het Nieuwjaarstoernooi bij de hui dige Nederlandse amatcurlop be hoort, het recht om zijn eerlijke kansen te verdedigen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 23