Wij moeten kiezen tussen consumptieve uitgaven en ollectieve voorzieningen II w verpleegkundige Esso-Nederland verloor f30 miljoen in 1972 Hogere staalprodukt ie in EEG voorspeld Zondebok Stijgend verbruik van natuurrubber VERPLEEGKUNDIGE (mnl. of vrl.) enkele leerling ziekenwzorgsters Ifil SGH00LBEDIENDE Diepzeeboring Kame»-vragen naar uitstel betaling belastingschuld EMS DOW JONES INDEX Britse supermarkt wil geen whisky van sof tenonf abrikant Graanoverschot is betrekkelijk Amerikaanse goederenmarkten NEW YORK GEMAKKELIJK Ned. fondsen in New York u®ou OUW/KWARTET VRIJDAG 5 JANUARI 1973 FL\ ANCIëN/ECONOMIE T15/K15 t)rs. Brouwers: mallemolen van inflatie even stopzetten DEN HAAG Zo lang wij in Nederland niet bereid zijn een duide- ijke keuze te maken tussen de consumptieve uitgaven en de sociale en collectieve voorzieningen, drijven wij met ons systeem de loon- en irijsspiraal steeds sneller op. De eigen uitweg uit deze mallemolen is haar even stop te zetten, de prijsbeweging tot normalere proporties erug te brengen en daarna het pad van de inkomensvorming wel- iverwogener te betreden. Dit schrijft drs. G. Brouwers, secretaris generaal van het ministerie van economische zaken in zijn traditio- leel nieuwjaarsartikel in Economisch-Statistische Berichten. Drs. Brouwers stelt vast, dat in ons oonpolitieke systeem het reële vrij leschikbare inkomen thans de hóek- leen is. 'Via een reeks van aftrekpos- rekenen wij dit exact uit en komen an tot deverrassende ontdekking dat et nul of op zijn hoogst een paar rocent bedraagt ondanks een veel ogere nominale stijging'. )mdat het publiek, dat over het hoofd iet dat de aftrekposten voor sociale remies en belastingen sociale zeker- eid en collectieve behoeftenbevredi- weinig of niets aan extra - vrij is van een hoge nominale loonstij- weinig of niets aan extra -vrij eschikbaar - reëel inkomen over- lijft, verhoogt men dat dan om des even vredes wil nog maar iets waar- i men tot een nóg weer aanzienlij- er nominale loon- en prijsstijging omt. ientraal akkoord Iet betrekking tot het centraal ak- ird merkt drs. Brouwers op. dat de «arde daarvan is dat het een free for voorkomt. Ten aanzien van zijn nti-inflatie affect past echter een «Isprekend stilzwijgen. Dit zal moe- en blijken uit het vervolgbeleid, dat e prijsstijging in 1974 werkelijk naar eneden brengt. Ook hier, aldus drs. rouwers, dreigt het perfectionisme ins parten te spelen, ê^wijl de buurlanden zich concentre- op het urgente vraagstuk dat voor DEN HAAG De multinatio nale onderneming is de nieuw ste zondebok voor onze nationa le kwalen. Zij is in de grond echter niet anders dan de uit drukking van de Europese of mondiale Integratie in de sfeer •van het bedrijfsleven en een nationale gigant is dat meestal nog niet internationaal, aldus drs. G. Brouwers. De multinationale onderneming is een der voornaamste bronnen van de sterk gestegen welvaart. Hoewel haar prijsgedrag wordt bevorderd door de toenemende internationale concurrentie en haar sociaal gedrag door ener zijds het eigen belang en ander zijds het glazen huis, waarin deze ondernemingen werken, blijven de multinationale onder nemingen potentiële machtspo sities behouden. Hierop dient de overheid ter waarborging van het algemeen belang een wakend oog te houden om de prijzen in een redelijke verhouding tot de kosten te doen blijven. hen ligt: de prijs- en inkomensinfla- tie, groeit in ons land de tendens de bestrijding van het kwaad afhanke lijk te maken van andere deoleinden. Blijft de inflatie intussen voortrollen in het huidige tempo, dan ondermijnt zij het economisch leven dusdanig dat men aan verdere verbetering van onze door de gestegen welvaart reeds een eindweegs vernieuwde maatschappij niet eens meer toekomt. Volgens drs. Brouwers begint het con junctuurherstel in ons land nu op een ongekend inflatiepeil, met een taaie kern van structurele werkloosheid, maar bovendien met een overheidsbe groting die door het tempo van de prijs- en toonbeweging ten zeerste in haar bewegingsvrijheid wordt belem merd. Dit zijn geen bemoedigende startpunten voor een evenwichtige groei. De structuurgebreken van ons economisch leven dreigen de conjunc tuur zowel onbestuurbaarder als labie- lec te maken. De autonome kostenin- flatie, die de motor van deze fatale beweging is kan nog minder dan de laatste jaren alleen met monetaire en begrotingspolitiek worden bedwongen. De enige mogelijkheid is haar recht streeks te bestrijden. Theoretisch Het stoppen van de spiralende loon- en prijsbeweging is, zo zegt drs. Brou wer, de laatste jaren steeds gestuit op een theoretische overweging, die door de praktijk onvoldoende is bevestigd: een beleid dat de loonstijging door een doelbewuste loon- en prijspolitiek beneden die van het buitenland houdt, zou door het scheppen van een concurrentievoordeel en dus forcering van de export, overspanning op de arbeidsmarkt veroorzaken en darmee zichzelf weer ongedaan maken. Deze opvatting, aldus drs. Brouwers, heeft drie bezwaren. Het eerste is dat het economisch le ven, gecompliceerd als het is, niet zo precies op enkele procenten loonver- schil reageert als de theoretische mo dellen veronderstellen. De loonvor ming trekt zich tegenwoordig binnen een vrij ruime marge bijzonder wei nig aan van de meer of mindere spanning op de arbeidsmarkt. Zij gaat gewoon autonoom haar gang. Het tweede bezwaar is dat zelfs wan neer deze overspanning zich zou ver werkelijken, zij op gezette tijden dpor herwaardering van de munt kan wor den geneutraliseerd. De mening dat de Europese economische en monetai re unie dit verhindert, berust op een hardnekkig misverstand. Dit laatste zal eerst het geval zijn wanneer de Unie omstreeks 1980 zal zijn voltooid. Het derde bezwaar is dat wanneer eik- land zo redeneert, men internationaal nooit van de inflatie afkomt. 'Ver- schuivirg van de verantwoordelijk heid naar het internationale plan Drs. G. Brouwers te roekeloos geleefd helpt ons niet. Wij kunnen niet met de effectieve bestrijding van de infla tie wachten tot de EMU zal zijn tot stand gebracht, temeer omdat die dan waarschijnlijk helemaal niet komt. Teveel wordt over het hoofd gezien, dat onze werk voor allen maatschap pij. welk kenmerk onze voornaamste doelstelling is en moet blijven, door verschuiving van de machtsposities anders functioneert dan die waarin de werkloosheid een normaal verschijn sel is'. Wij hebben, aldus drs. Brouwers, te lang en teroekeloos met de inflatie geleefd. De werk voor allen maat schappij is geen onwrikbaar gegeven meer. De economische stabiliteit wordt klemmender dan tevoren condi tio sine qua non voor het behoud ervan. Zij wordt dat ook voor een evenwichtige bevrediging van indivi duele en collectieve behoeften. Beide nemen toe, met een zwaarder accent op de collectiviteit. Verdeling welvaart De brandende kwestie is niet in de eerste pLats de verdeling van de bestaande welvaart, 'Voor de betere woningen en steden van de toekomst hebben wij produktie nodig. Het gaat dan ook niet om groei of bomen, het gaat om groei én bomen. Wij leven bovendien niet op een eiland. Wij komen slechts vooruit als onderdeel van een groter geheel. Daarvoor zijn produktie en export onontbeerlijk. En ook de menselijke factor'. Onze -democratische maatschappij heeft als drijvende kracht de persoon lijke verantwoordelijkheid Daar slui ten voor wat de inkomensverdeling betreft drie beginselen op aan: de gelijkheid van kansen, de persoonlijke produktiviteit en een redelijk mini mumloon. De wijze waarop de inko menspolitiek zich momenteel op de persoonlijke inkomensverdeling toe spitst miskent de rol van de produkti viteit. De prestatie kan in zichzelf voldoende beloning zijn. Maar moeten is Iets anders. Mensen zijn slechts bij hoge uitzondering engelen. Om diezelfde reden dient, volgens drs. Brouwers, te worden voorkomen dat men door economisch machtsmisbruik Inkomen verwerft, dat met prestatie niets te maken heeft. Wat dat aangaat is er nog wel het een en ander te doen. In het sextet van de centrale sociaal-economische doelstellingen heeft de inkomensverdeling naast de volledige werkgelegenheid, de stabili teit, de groei en het betalingsbalans- evenwicht (de milieuhygiëne is er on langs bijgekomen) te weinig accent gehad. Maar wanneer zij te weinig met prestatie en teveel met ressenti ment als richtsnoer wordt bedreven en ten koste van de andere doelstel lingen gaat, graaft zij haar eigen graf. AMSTERDAM Het wereldverbruik van natuurrubber zal in 1973 een stijging te zien geven van 3.9 procent. Dit betekent een recordverbruik van 3.2 miljard kg. aldus de verwachting van de Goodyear Tire 4: Rubber Company in de VS. De wereldproduk- tie van natuurrubber (bestaande voor raden meegerekend) zou dit jaar 3.3 miljard kg kunnen bedragen; een stij ging van 5 procent. Vergeleken met 1972, verklaarde J. J. Riedl, directeur van Goodyear's Rubber Division'. De prijzen van natuurrubber die in april een dieptepunt bereikten, herstelden zich echter tegen het einde van 1972 tot hetzelfde niveau van het jaar daarvoor. Riedl voorziet dat de gemid delde rubberprijs in vergelijking met 1972 zal stijgen maar ook dat die prijs ten opzichte van synthetische rubber op concurrerend niveau zal blijven. Verder ziet Riedl het verbruik van natuurrubber de komende jaren snel omhoog gaan als gevolg van een toe nemende vraag naar rubberprodukten in minder ontwikkelde landen. Good year zal doorgaan met de herbeplan ting van rubberplantages, waarbij ge bruik wordt gemaakt, van rubberbo men die via nieuwe methoden meer latex produceren. De maatschappij be vordert tevens nieuwe aanplantingen in Afrika en het Verre Oosten. Op het ogenblik bezit Goodyear plantages in Indonesië, Brazilië, Guatemala en de Filippijnen. Het BOERHAVE-ZIEKENHUIS te HARDERWIJK vraagt een voor de coronary-care afdeling. Woning beschikbaar. Schriftelijke sollicitaties kunnen gericht worden aan de Verpleegkundig Adjunct Directeur, die ook gaarne bereid is telefonisch inlichtingen te verstrekken. Telefoon 03410 - 3344. Bij het VERPLEEGTEHUIS „SONNEVANCK"te HARDERWIJK kunnen geplaatst worden. Leerling ziekenverzorgsters moeten enkele jaren voortgezet onderwijs (bijv. huishoud school) hebben genoten. Leeftijd bij de aanvang van de opleiding in maart a.s. 17 jaar. Schriftelijke sollicitaties kunnen gericht worden aan de verpleegkundig adjunct directeur. STICHTING WOONHUIZEN VOOR OUDEREN vraagt voor haar verzorgingscentrum Borgsate een in het bezit van het diploma A, bij voorkeur ook van B. - Salariëring volgens de regeling van de Stichting Landelijke Samenwerking Bejaar- dentehuizenorganisaties - Premievrije pensioen- of spaarregeling - Onregelmatigheidstoeslag - Voor huisvesting kan gezorgd worden. Voor inlichtingen kunt u bellen 010 -18.03.20 en vragen naar zr. Dekkers. Schriftelijke sollicitaties te zenden aan de directie, Meidoornsingel 181 te Rotterdam-12. STICHTING WOONHUIZEN VOOR OUDEREN j CHRISTELIJKE SCHOLENGEMEENSCHAP 'OVERVOORDE' lyceum - havo - mavo Westhovenpleln 121, 's-Gravcnhagc Telefoon 070—67.64.93 Gevraagd per 1 februari 1973 eon A.O.W./A.W.W.-premie voor rekening van de werkgever. Vakantie-uitkering 7% Welvaartsvaste pensioenvoorziening. Sollicitaties te richten aan de conrector, dhr. C. Kwakcrnaak. Commerciële olicproduktie uit diepzeegebieden is weer een stapje dichterbij gekomen. Dit door Shell ontworpen boorschlp Scdco 445 heeft voor de kust van Borneo voor het eerst een diepzec-exploratieboring verricht, op 400 meter, le diep om ankers le gebruiken. Het schip werd op zijn plaats gehouden door middel van een 'dynamic positioning' systeem. Dit systeem werkt met behulp van een akoestisch baken dat op de zeebodem wordt neergelaten en signalen uitzendt die door onder het schip geplaatste hydrofoons worden opgevangen. De positie van het schip ten opzichte van het baken wordt berekend door een computer die stuursignalen doorgeeft aan elf dwars geplaatste schroeven en aan de twee hoofdschroeven. Hierbij worden tevens voortdurend de afwijkingen gecorrigeerd die ontstaan ten gevolge van wind, stroming en golfslag. Onderbezetting Botlek -raffinaderij DEN HAAG Onderbezetting van de raffinaderij in het Botlek- gebied is er voor een belangrijk deel de oorzaak van, dat Esso-Neder land in 1971 een verlies heeft geleden van 30 miljoen gulden. In 1971 werd ƒ40 miljoen verloren. De raffinaderij heeft vorig jaar maanden lang op minimumcapaciteit gedraaid en een van de distillatie-eenhe den is zelfs een paar weken buiten bedrijf geweest. DEN HAAG Het tweede kamerlid L. Jansen (PPR) wil door de minis ters Nelissen van Financiën en Lang- man van economische zaken volledig ingelicht worden over het uitstel van de betaling van een belastingschuld van ƒ98 miljoen, dat aan de Exploi tatie Maatschappij Scheveningen (EMS) is verleend. Van dit uitstel heeft vorige week, in de jaa'wergade- r;ng. de voorzitter van de raad van commissarissen dr. G. J. M. Veldkamp gewag gemaakt. Met schrftelijke vragen wil het ka- m-rlid aan de weet komen of het hier "'i uitzondering betreft of dat het -lonen van uitstel van betaling van belastingschuld aan onderne'" >ncc-> meer voorkomt. Voorts wordt ge- -aagd welke redenen er zijn dat tstel wordt verleend in een tiid waarin de belastinginning van part- e dieren op zo kort moge'ijke termijn n oegt plaats te vinden. nslotte heeft het kamerlid gevraagd "f aan de EMS vergoedingen zijn g vraagd voor renteverliezen, die de ■•verheid lijdt door het verlenen van li-t uitstel. Dit blijkt uit de nieuwjaarsrede van de Dres'dent-d'recteur van Esso-Neder- land, de heer F. G. van Duivenboode. Hij kondigde aan, dat van 1973 af de verliezen, die voortkomen uit de onderbezetting van de capaciteit niet meer voor rekening komen van Esso- Nederland, maar van EESCOI, een dochteronderneming van Esso Euro pa. die de produkten van de raffina derij verkoopt. Overigens verwacht de heer Van Duivenboode dat Esso dit jaar uit de rode cijfers zal komen. De produktieprijzen zijn de laatste maan den flink aangetrokken en de presi dent-directeur was optimistisch als de ze tendentie doorzet. RUWE OLIE De heer Van Duivenboode wees er in zijn rede op, dat door de overeenkom sten met de OPEC-landen de produk tie van ruwe olie bepaald minder winstgevend zal worden. Dc akkoor den leiden tot aanzienlijke prijsverho gingen. 'Vroeger konden wij ons', al- i dus de Esso-topman, 'bij de verkoop r van de eindprodukten met een krappe marge, nog wel troosten met de zeker- heid, dat in elk geval ons concern in de voorliggende produktiefase een goede winst maakte'. Nu zal echter i elke functie produktie, raffinade rij. transport en verkoop zelf vol- doende winstgevend moeten zijn. Esso heeft op enkele terreinen bewust terrein prijsgegeven. Dit was in de eerste plaats het geval op de stooko- r liemarkt. die zo zegt Esso door i het aardgas is aangevreten. Op de r benzinemarkt zal Esso doorgaan met het afstoten van onrendabele verkoop- 2 jan. 1031.68 228.10 120.72 75.10 471.7 3 jan. 1043.80 227.21 120.40 75.08 472.1 4 jan. 1039.81 225.47 120.65 75.17 477.2 2 jan. 17 090 20.790 1.836 1.212 379 3 jan. 20.620 20.810 1.821 877 635 4 jan. 20.230 21.150 1.812 638 810 punten, daar waar witte pompen een belangrijk deel hebben verworven. Es so zal zich uit geen enkele markt terugtrekken, maar wil rendabel ver kopen. Mooie cijfers op de verlies- en winstrekening interesseert de directie meer dan marktaandelen. De heer Van Duivenboode deelde nog mee. dat Esso-Nederlund meer met Esso-België zal gaan samenwerken. Dat betekent geen samenwerking, maar het betekent wel, dat beide maatschappijen zullen bekijken of zij nog meer voordeel kunnen hebben van gezamenlijke inkoop, magazijn en distributie op enkele plaatsen. LONDEN Twee grote Britse super marktbedrijven hebben aangekondigd geen gin en whiskey meer af te nemen van Distillers, een Engels groot concern, dat behalve alcoholi sche dranken ook geneesmiddelen pro duceert. Distillers vervaardigde des tijds het beruchte slaapmiddel thali domide. Zwangere vrouwen die het middel gebruikten, brachten in een aantal gevallen mismaakte kinderen ter wereld. Distillers had aangeboden aan de slachtoffers (In totaal 342 kinderen) een schadevergoeding van ƒ90 mil joen uit te keren, maar kwam op dit voorstel terug, toen de regering wei gerde de gift vrij te stellen van belasting. De publieke opinie in Engeland staat in het algemeen achter Anthony Bar ber, de minister van financiën, die zegt geen reden te zien, waarom voor Distillers eon uitzondering moet wor den gemaakt. Een van de supermarkt- organisaties, die weigert nog langer produkten van Distillers te kopen is David Gricg, jaarlijks goed voor een afname van ongeveer 40 miljoen. Bekende produkten van Distillers zijn de whiskymerken Johnny Walker en Black and White. Ook de ginmerken Gordons en Booths komen van Distil lers. DEN HAAG De ontwikkelingen in 1972 hebben overduidelijk aangetoond hoe kwetsbaar de wereldgoederen markt is en voorts onderstrepen zij de betrekkelijkheid van de zogenaamde graanoverschotten in de EEG en op de wereldmarkt. De voorzitter van het produktschap voor granen, zaden en peulvruchten, dr. C. H. J. van Beukering, zei dit gisteren in zijn nieuwjaarsrede. Eerst bracht hij in herinnering dat de graantelers in het verkoopseizoen 1971-1972 gemiddeld slechts zeer mati ge prijzen voor hun produkt hebben gemaakt. Dat kwam onder meer door de overvloedige graanoogst 1971 in de EEG en in de wereld en doordat de toeslag, die de EEG gaf voor het 'denatureren' van tarwe tot veevoeder, relatief te laag was. Heel anders is het beeld van het oogstjaar 1972-1973. De wereldproduk- tie van granen is nu kleiner, terwijl de vraag ernaar veel groter is. De prijzen van de verschillende veevoe- dergrondstoffen op de wereldmarkt zijn daardoor opgelopen tot een in de laatste jaren ongekende hoogte. Een andere oorzaak van die prijsstijging is de grote onzekerheid in de goederen handel tengevolge van de monetaire crisis in de wereld. Importeurs in West-Europa en in Japan zijn daar door gedwongen slechts kortlopende contracten af te sluiten, en dat stuwt de prijzen mede omhoog. 262% 253% 23514 429» a 424% 422% 417% WINNIPEG Katoen mrt. mei okt. Cacao Loco G I.oco B mrt met Woltops loco mrt. Suiker co loco Jan. 36 40 36.os 34.28 146%b 145L 144 </a 36.42-40 36.12-10 34 27b-33L 37% 35% 32.48 31.97 9.20 9.45-50 K 7.50-7. Austr. wol sept. okt. 5 00-5.50 ANTWERPEN 200%b 200 b 199 b 24.15 b 24 25-25.25 b 24.30-25.00 LONDEN en per ton 178-179%L 5.00-5.50 211b 211b 210b 24.90-25.50 25.15-25.50 25.15-25.50 Koersen in Montreal Kon. Olie noteerde op 4 Januari S41'4-% '41%-%): Philips $17%-% '17%-%); Uni lever S 46H-% 40- en KLM $34% (33%). Opgave duPont, Glorc, Forgan. DEN HAAG In de hele uitgebreide Gemeenschap zal de bruto- staalproduktie in 1973 de 145,5 miljoen ton kunnen overschrijden, wat een stijging van 5,6 procent ten opzichte van 1972 betekent. Dit raamt de Europese Commissie in haar programma 'Vooruitzichten Staal voor 1973'. vKH YIIKK 3/1 4/1 ACS Industries 48% 43% Airco 17% 17% Allied Chemical 29% 29% Alum Co uf Am 57 57% American Brands 43% 43% American Can 32% 82% Am Cvanamtd 31% 31'. Am Electr Power 30% 29% Am Meia) Climax 33% 33', Am Motors 8% 8% Am Small C Ret 18'% 18% Am Tel Tel 53% 53 Ampex 6% 6% Anaconda 20% 20% Arinco Sieel 24% 24% Allan! Richfield 78 77', HcndlX 49% 49% Bel hi Steel 29% 29% bnelriu 26% 26% Burllnuttin Ind 37% 37% Can Pacalic Ry 16 16 Cclanese 42 41' Chase Manhattan Chesap Ohio T Chrysler Edison 35% Het jaar 1972 werd gekenmerkt door een zeer bescheiden verbetering van de conjunctuur in de staalverwerken- de industrieën. In 1973 zal deze ont wikkeling duidelijker tot uiting ko men, wat evenwel afhankelijk blijft van het verwachte herstel in de secto ren die kapitaalgoederen produceren. De produktie van ruwstaal in de Ge meenschap van de Zes zal waarschijn lijk 112 miljoen ton bereiken in 1972, d.w.z. een verhoging van 8.3 procent ten opzichte van 1971. In vergelijking met 1971 kan deze toename zeer groot schijnen: zij bedraagt echter slechts 2.5 procent ten opzichte van 1970. Het herstel van de conjunctuur in sommige exportlanden en de inspan ningen van de communautaire ijzer en staalindustrie hebben geleid tot een vrij aanzienlijke stijging van de uitvoer, waardoor de stijging van de invoer die op een hoog niveau blijft, gedeeltelijk kan worden gecompen seerd. In 1973 zal de produktie van ruwstaal in de Zes oorspronkelijke lid-staten ongeveer 116.6 miljoen ton bedragen, d.w.z. een stijging van 4.1 ten opzich te van het voorgaande jaar. Gezien de toegenomen produktiecapaciteiten (6.6 miljoen ton tussen 1972 cn 1973), zal deze stijging ternauwernood de moge lijkheid inhouden de bezettingsgraad van de installaties op het niveau van 1972 te handhaven. EFFECTENKOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In het telefonisch avondverkeer kwamen gisteravond de volgende koersen tot stand (tussen haakjes de officiële slotkoers van de zelfde dag). AKZO - (75.80), Hoogovens - (88.50), Kon. Olie 125.00-125.20 (125.60gb), Philips 56.60gb-56.90gl (57.20gb). Uni lever 149.80 (150.50gl), KLM 112.00 (111.00). Cunn LdiMii Com Can Cont Oil Curlta» WriKhi Cumins Wrichi a L)art Ind Deere «lid Co Ëasluian Kodak First Nat City ï'/a 147% 77 78% lien Electric Gan Fonda Gen Motors Gen Publ tuil Gen Tel El Getty 01) .'lette Gintbel Brothers Goodyear I and K Gull Oil 22% 30% 95% «3% 23% 31% 28?, Admiral Corp 17% 17% AlleliRtieny Po* S 24% 24% Ak/"na 30% 30 Am Standard 11 13% Antsted Ind 42 41', Can Brewerlea Carro Chadbourn Guth Chase Select Hd Colutuhia Ga» Comnico Com telephone Huur Curp Illinois Ceiitr 28% 27% Inslleo 14% 14% Int Busin Mach 409% 411% Intern Harveaier 38 37% In» Nick of Can as% 34% Int Paper 4114 41% Ini Tel Tel 59% 58% Linu- lemco VoURI 9% 9"» Lilion Ind 13% 13% Lockheed Aircrali 9% 9% Martin Marietta 19% May Dep Stores 49% McDonnell Unuula 36% M0I11I Oil Corp 74% Nal Biscuit 60% Nabisco 31% Nal Distiller» 17% Nai Gvpsuio 17% Nal Steel 40% Nal. Lead Ind. 17% North Am Rockt» 32% 38.30 41% Lone Star Cement 24% I Chilian 17% Madison fund 13% Olin 19% 19% Pac Gas and El. 32% 32H Peiin. Central 3% 3 PepslC" 87% 85% Phelps Dodue 40% 42 Phillip Morris 122'i 123 Phillips Pelr 45% 45'. Procter Gamhl 116 114 KCA 37% 37% Republic Sieel 26 26% Reynolds Ind 54% 55'. Royal Dutch Petr 41% 41% Santa Kd Ind. 34% 34% Sears Roebuck 117% 117 Shell Oil 58% 56'. Southern 20% 20% southern Pacific 44 'i 43% Hallway AO 49%, Sparry Rand 49 49 Stand Oil Calif 81% 81'. Stand Oil Indiana 87 Exxon Corp 89% 89 s. Siudebakcr-Worth 54% 54s. Sun Oil 44% 43s, Texas Gulf 37% 38 >4 lexas Inst 184% 184 Union Carbide Uni Royal Untied Aircraft United Brands Wesl Union lei 4s1, 46% WeslinKhouae El 45% 46 Wonlworlh 31% 31 Standard Brand* laridy union Electr Drilled Corps lllilied Gas Wester 11 Bancorp 53% 46% 18 18'. 36% 36%

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 15