nog adviesorgaan Speculaties over opvolging Mm Crystal Palace blijft maar kopen Starten Grönvold onzeker if tfog weinig duidelijkheid in samenstelling bestuur International Speed Skating League ^Samenvatting sip televisie 2611 Bob Schoutsen en Enith Brigitha S snel in Vancouver Hb li m X j I Uil Excuses van Pakistan Linda Esser ver voor in skititelstrijd Hiddink geopereerd OUW/KWARTET VRIJDAG 5 JANUARI 1973 SPORT T13/K13 r# Van onze speciale verslaggever SdEN HAAG In de strikt commercieel opgezette International Speed Skating League neemt de rijdersraad een positie in, die niet ooi verder reikt dan een adviesorgaan. Alleen op het schaatstechnische laten de Amerikaanse initiatiefnemers de schaatsers volkomen nee vrij. Zodra de rijders echter veranderingen willen doorvoeren, die edj financiële consequenties hebben, zijn zij volkomen afhankelijk van hen le geldschieters in de profschaatsorganisatie. go» belDe zestien rijders hebben uit hun rijft lidden twee vertegenwoordigers ge plozen, die dienen als 'overleg-instru- da lent' met de vertegenwoordiger van zich Da pi haar zijl boel da. nsei he HLVERSUM De eerste officiële chaatswedstrijden voor profs, die za- r f s "dag 6 en zondag 7 Januari in het üeuwe schaatscentrum 'De Uithof' in )en Haag worden gehouden, zullen ;t rechtstreeks op de televisie ko- jn. De NOS zal beide dagen samen- attingen uitzenden en wel zaterdag I in 15.30 tot 16.00 uur en van 17.30 ot 18.15 uur via Nederland 1 en zon- ag van 14.15 tot 14.45 uur via Neder- ïd 1 en van 17.00 tot 17.45 uur via loeJederland 2. Kei )e NOS-radio verzorgt zaterdag op [ilversum 3 een aantal rechtstreekse twfl eportages in het NCRV-sportprogram- kre ia 'Sportshow' tussen 16.00 en 18.00 2,c ur. Zondag zijn in 'Langs de lijn' op a o, DIversum 3 rechtstreekse radiorepor- \Ya iges te horen. y°' Iet staat verder nu reeds vast, dat de a®ze p 20 en 21 januari in Skiën te hou- pe,len Europese profkanipioenschappen 1 echtstreeks in Noorwegen zullen wor- en uitgezonden. Of deze uitzending ok buiten Noorwegen zal worden oost, lergenomen is nog niet bekend. iet resultaat van de gisteravond gehouden iting: jrinters: 500 meter: Eerste rit: Neil Blatch- jrd (VS)Hasse Börjes (Zwctweede rit: WWItppo Henninen (Fin.)—Ivar Eriksen derde rit: Erhard Keiler (WDld.) ""öve König (Zwe.); vierde rit: Leo Linkovesi (Fin.)—Gregory Lyman (VS); 1000 meter: itrste rit: Blatchford—Keiler; twee rit: Bor es— Lyman; derde rit: KönigHenninen; ierde rit: LinkovesiEriksen. heter (Noor.)Kees Verkerk (Ned.); Johnny Höglin (Zwe.)Jan Bols Ked.): derde rit: Roar Grönvold (Noor.) dy Verheyen (Ned.): vierde rit: Willy llsen (Noor.)Ard Schenk (Ned.). 5000 me- eerste rit: HöglinVerheyen: tweede OlsenBols: derde rit: Grönvold henk: vierde rit: Tveter—Verkerk. de financiers, de Amerikaanse advo caat Edgaar Neely. Kees Verkerk en Roar Grönvold zijn aangewezen als degenen, die de belangen van de rij ders zo optimaal mogelijk dienen te behartigen. De Noor Roar Grönvold ziet de rijdersraad als een instrument dat tegenwicht kan geven wanneer de financiers met ideeën komen, die niet in het belang van de rijders zijn. Woordvoerders 'Kees en ik treden op als woordvoer ders voor de andere rijders. Wanneer iemand financiële problemen heeft, kan hij daarmee bij ons aankloppen. Wij treden dan in overleg met Johnny Nilsson en gedrieën kunnen wij dan die problemen voorleggen aan Neely om samen met hem te proberen oplossingen te vinden. Maar het zijn niet alleen financiële problemen waar mee wij geconfronteerd zullen wor den. Als iemand in maatschappelijke moeilijkheden zit, kan hij ook bij ons aankloppen. En dan zijn er natuurlijk nog allerlei kleine probleempjes, die zich in een voorbereidingsperiode kunnen voordoen, waarvoor wij een oplossing proberen te zoeken.' De raad heeft ook een belangrijke stem in het kapittel als het" erom gaat nieuwe rijders aan te trekken. In overleg met de andere rijders wordt er dan een voordracht gemaakt van mensen, die benaderd moeten worden. Kees Verkerk: 'En dat geldt ook voor mensen, die eventueel aan het eind van het seizoen moeten verdwijnen uit de organisatie. Wie niet voldoende presteert, vliegt eruit. Daarin moet je keihard wezen. Als er iemand bij is, die op een gemakkelijke manier pro beert het basisbedrag van 17.000 gul den bijeen te garen, dan gaat hij eruit. Iedereen dient zo hard mogelijk te werken om deze prof-organisatie tot een succes te laten worden' JNÏ1 ^TEI LGEMEEN week et organiserend comité in Montreal eeft de exclusieve televisierechten "ie Spelen 1976 voor 25 mn- (ruim 75 miljoen gulden) j-. erkocht aan de American Broadcasting D (ompany (ABC). De National Broadcas- ing Company (NBC) vecht het contract Srat ussen Montreal- en ABC aan. De NBC eeft bij het IOC in Lausanne geprotes- terd, omdat er geen openbare inschrij- voor de televisierechten is geweest. i00g^tLEAmerikaanSe atleet Dave Wottle. lympisch kampioen op de 800 meter, lerweegt om professional te worden. Hij indt de Olympische Spelen van Montreal ver weg om zo lang nog amateur te lijven. I0KSEN Er zal geen tweede gevecht ereldtltel (zwaargewicht) tussen Joe razier en Muhamed Ali (Cassius Clzy) «hoeven te worden gehouden, heeft de Imerikaanse bokser George Foreman in «s Angeles verklaard. 'Op 22 januari lordt er in Kingston (Jamaica: een leuwe wereldkampioen gekroond: George oreman. Frazier zal zich geconfronteerd lnov. ;en met een nieuw soort punches: de lijne. aangedreven door 95 kilo spieren.' Veke SHAKEN Inl -'in Timman heeft na acht ronde de I tiding in het internationale toernooi g, tockholm. Timman heeft 7.5 punt. leitordt gevolgd door de Joegoslaaf Ostojic aet 6 5 punt. Hans Böhm deelt de derde HL2 M en met negende plaats met 6 punten. le jonge Rus Sergej Botsjkov heeft in lultse Rainer Schmidt, winnaar van de iree voorgaande wedstrijden, eindigde ill tweede. Hij leidt in het algemeen vLiM lissement met 695 punten voor zijn D 'ndgenoot Aschenbach (665,7) en de i Htser Hans Schmidt (644 7) EN NIS KUUJDe Australische Davis Cup-speler Ross Oe® heeft gisteren een aanbod om deel t nemen aan de volgende week starten- ur,dt 'One Million Dollar Serie' van de HLZ fCT-groep geaccepteerd. De 21-jarige 777; late ontvangt voor het spelen van elf DIN loernooien tenminste 20.000 gulden. ji voetbal q n[De strafcommissie van de Italiaanse voet- bilbond heeft Palermo een boete opge- van 450.000 <2700 gulden). De Sicili- HL2 anse eerste divisie club kreeg deze draf wegens slecht gedrag van zijn beschouwers. In de laatste thuiswed- itrljd van Palermo, tegen Internazionale *erdcn de spelers van de tegenpartij de Vedstrijdleidcrs door het publiek uitge- Kholden. met fruit bekogeld en bespuwd. STOE VOETBAL Westduitse voetbalinternational Jnther Netzer beschouwt vier landen Ji kandidaat voor de wereldtitel, waar- Telel «m in 1974 in West-Duitsland zal worden xttó ltstreden. Die vier landen zijn West- Duitsland. Engeland. Italië en Nederland 7 Volgens Netzer heeft geen van de Zuid- IER8 Amerikaanse naties, ook niet en huidige "ireldkampioen Brazilië, kans op de SSEI Tc! Het Haagse Corbulo a in het Belgische Roar Grönvold, op papier de grootste tegenstrever van Ard Schenk, lachtte gisteren nog in de kleed ruimte van De Uithof. De Noor is evenwel zwaar verkouden en hield zich na dit voor de foto 'samenzijn' met Schenk en de Nederlandse coach Anton Huiskes verder op afstand van de overige prof rijders. Onduidelijk Uiterst onduidelijk zijn de vertegen woordigers van de ISSL over de sa menstelling van het bestuur. Behalve de namen van William Moore, die als belangrijkste geldschieter de functie van president toegemeten heeft gekre gen en van Edgar Neely (voorzitter) is er naar buiten toe op dit punt weinig duidelijkheid verschaft. Opval lend is dat ook de rijders daarvan niet op de hoogte zijn. Vragen aan verschillende rijders over dit punt leveren ook verschillende antwoorden op. De Nederlandse rijders proberen zich van hun kant juridisch zo veilig mogelijk te stellen. Zij hebben al een gesprek gehad met Karei Jansen, advi seur van zowel de beroepsvoetballers (VVCS) als van de beroepswielrenners (WWB). De Haagse jurist onder zoekt de mogelijkheid om de Neder landse profschaatsers op soortgelijke wijze te begeleiden als de voetballers en de wielrenners. De initiatiefnemer tot de huidige profschaatsgroep, de Zweedse ex-we reldkampioen Johnny Nilsson, vindt voorlopig de technische organisatie het belangrijkste. 'Het mag dan een beetje onduidelijk zijn waar en van OSLO De volledige uitslag van de 10 000 meter tijdens de Nieuwjaarswedstrijden in Oslo was (gisteren reeds gedeeltelijk geplaatst): 1. Claeson 15 min. 46.69 sec.; 2. Van Dijk 15.51,68; 3. Stensen 15.53.61; Beu kers (buiten mededinging) 15 56.04. Kleine 16 01,96: 5. Fransson 16.08.23; 6. Storholt 16.12.31; 7. Eliassen 16.13,85; 8. Kuipers 16.16,50; 9. Sandler 16.18,59, 10. Nooitgedagt 16.20,22; 11. Andersen 16 23.99; 12. Wider- berg 16.25.02: 13 Hagen 16.27.54, 14. Van Helden 16.28.63; 15. Stenshjemmet 16.28,65; 16. Henriksen 16 33.35; 19. Palsma 16.39.37; 0. Derksen 16.40,29 Het eindklassement 1. Claeson 179.243 punten. 2. Stensen 180.086; 3. Kleine 183.100; 4. Van Dijk 183.502: Beukers (buiten mededinging) 183,638; 5. Hagen 184,536: 6. Kuipers 184,656. 7 Van Helden 185.020: 8. Nooitgedagt 185,507; 9. Palsma 185,838; 10 Fransson 186.339; 11. Andersen 186,555; i2. Storholt 186,814; 13. Stenshjemmet 187,516; 15. Nyland 187.613; 16. Wlderberg 187,803; 17, Sandler 187,920; 19. Derksen 189,201. Het kernploeglld Jacques dc Koning is gis teren naar Nederland teruggekeerd uit Oslo. De Koning, die wegens griep niet kon deel nemen aan de Nieuwjaarswedstrijden, kampt met een keelontsteking. In overleg met trai ner Leen Pfrommer besloot Dc Koning daar op naar Nederland terug te keren en niet met de kenploeg mee te reizen naar Hamar. het laatste 'trainingsstatlon' voor de Neder landse kampioenschappen. Eerder op de dag keerde ook Harm Kuipers naar Nederland terug. Hij moet vandaag twee tentamens af leggen voor zijn studie medicijnen. Kuipers zal zich morgen weer bij de kernploeg in Hamar voegen. hoeveel personen die bijna 700.000 dollars (2,3 miljoen gulden) voor de ISSL vandaan komen, voor ons gelden voorlopig andere zorgen. Het geld is er. En voor mij komt het er dan op aan om op het schaatstechnische vlak voor een perfecte voorstelling te zor gen. De problemen zijn de eerste maanden ontstellend groot geweest. Ik raakte er zelfs overwerkt van. Maar vanaf het moment dat er in de drie belangrijkste schaatslanden schaats technische organisatoren waren aange steld, liep het beter. Wij hebben die mensen de status gegeven van secreta ris-generaal. Voor Nederland is dat Jan Klok, voor Noorwegen Sven-Erik Stiansen en voor Zweden Bengt -Göran Dahlsjö.' Nilsson benadrukt echtér dat de schaatsers in hoge mate afhan kelijk zijn van William Moore en Edgar Neely, de mannen die de financiële touwtjes stevig in handen hebben. 'Voor de rijders zijn dat de grote bazen.' Publiciteit Nilsson, die al jaren rondliep met het idee om het schaatsen professioneel te maken, heeft het afgelopen seizoen als startpunt uitgekozen vanwege de in ternationale publiciteit, die de presta ties van Ard Schenk in Sapporo ver wierf. Nilsson: 'Het schaatsen is naar een nieuwe top toegegroeid. Ard Schenk spreekt ook buiten de traditio nele schaatslanden aan. Voor mij was het duidelijk dat dit seizoen de orga nisatie van de grond moest komen. Deze generatie van schaatsers kan nog een jaar of twee op de top doorgaan. Als ik langer had gewacht, liep ik het gevaar, dat enkele schaatsers over die top heen waren. En dan had ik op weer een nieuwe generatie moeten wachten.' Johnny Nilsson hoopt op een toenadering tot de amateurorgani satie. 'Het is voor beide partijen beter als wij naar elkaar toegroeien. Ik vind het logisch dat wij de ISU betalen als er nieuwe amateurs wor den aangetrokken. De ISU heeft in die rijders immers geld geïnvesteerd. Maar de houding die de ISU nu aanneemt, lijkt mij niet bevorderlijk voor de schaatssport.' Levensbelang Johnny Nilsson noemt het welslagen van de World Cup op De Uithof van levensbelang voor zijn organisatie. 'Als het daar uitverkocht is en er zijn spectaculaire races, dan kan ik de wedstrijden in Skiën om het Europees kampioenschap en die in Gothenburg om de wereldtitel vol vertrouwen te gemoet zien. Wij zullen in ieder geval ons best doen om het publiek zo goed mogelijk te verwennen. Want van dat publiek moeten wij het nu een maal hebben.' JOOP HOLTHAUSEN oro| fienk met 30 van het Tsjechoslowaakse Apartak Vrchalbi (15-11, 15-12. 15-11). 'oe" Wndaag wordt de laatste ronde in dit fees Internationale toernooi gespeeld, waar iITJOUd! ,ok GIK Banat Zrenjanm (Joeg) lHi Hormann VC (Genk) deelnemen. ,SK IJSHOCKEY De nationale jeugdploeg heeft de afgelo- HL3 'en dagen beide oefenwedstrijden tegen het Eindhovense De Kemphanen gewon- - (,j oen. In het eerste duel werd met 10-0, in tweede na een 5-0 score halverwege casten i-7. lardei rijf 1 'verlo VANCOUVER (AP) Bob Schoutsen afwer en Enith Brigitha hebben tijdens wed- ening Vrijden in Vancouver drie Canadese ialphi records gebroken. Bob Schoutsen won Tel ie 100 en 200 meter rugslag in 59,5 iande! «n 2.11.6. Enith Brigitha legde de 100 Deter vrije slag af in 59 sec. HLSf O'Farrell, Puskas, BuckinghamBrand, Grijsenhout, Knobel... AMSTERDAM Rond de op volging van Stefan Kovacs bij Ajax doen zich in en buiten Am sterdam reeds de nodige specu laties voor. Het Londense dag blad 'Sun' wist gisteren te mel den, dat de onlangs door Man chester United ontslagen mana ger Frank O'Farrell naar Ajax zou gaan. Columnist Colin Malan schreef: 'In Amsterdam wordt O'Farrell genoemd als de opvol ger van Stefan Kovacs, die in juli van dit jaar van de Roe meense autoriteiten naar zijn land terug moet keren. Maar O'Farrell heeft ernstige concur rentie te duchten van Ferenc Puskas en Vic Buckingham, die beiden hun sporen in het Euro pese voetbal meer dan verdiend hebben'. Colin Malan zegt nog meer te we ten. Zo gaat hij verder: 'Puskas is favoriet. Hij heeft zijn capaciteiten bewezen bij Panathinaikos, dat het twee jaar geleden in de Europa Cup-finale bracht, tegen Ajax overi gens.' Ajax-voorzitter Jaap van Praag zegt momenteel uit alle hoeken van Eu ropa sollicitaties voor de functie van trainer/coach, wat overigens een an dere functie is dan die welke door O'Farrell en Puskas werd/wordt uit geoefend. 'Inderdaad is O'Farrell bij de sollicitanten', aldus Van Praag. 'Puskas echter niet. En wat Buc kingham betreft: deze komt niet in aanmerking (hij werkte reeds eerder bij Ajax, red.). Maar de uiteindelij ke beslissing is in elk geval nog niet gevallen. Nog lang niet.' In de dans naar de trainer/coach- functie bij Ajax miet ongelukkig met het vertrek van Kovacs op deze voor allen acceptabele wijze spe len overigens ook Nederlanders een belangrijke rol. Favorieten zijn Joop ■Sff 'vn| iTkjjih, :r. bP JBÊ pk FRANK O'FARRELL Brand, Han Grijzenhout, de oud hulptrainer van Ajax die dit jaar zelfstandig in België werkt als trai ner van Cercle Brugge, en George Knobel. GRIEKENLAND Ajax komt overigens binnenkort in contact met Ferenc Puskas. De Am sterdamse ploeg speelt 14 en 16 februari een tweetal wedstrijden in Griekenland. POAK Saloniki is op woensdag 14 februari de eerste te genstander en Panathinaikos volgt twee dagen later in Athene. POAK voert op het ogenblik de ranglijst in Griekenland aan met twee punten voorsprong op het door Puskas ge leide Panathinaikos. Ajax, dat zich onlangs bij monde van voorzitter Van Praag nog beklaagde over de onmogelijkheid om veel (lucratieve) vriendschappelijke duels te spelen omdat in de schaarse stille voetbal perioden in de competitie er steeds wel weer een of ander vertegen woordigend elftal moest spelen met de nodige Ajacieden, heeft de aange kondigde competitiestilstand op 18 februari aangegrepen voor zijn Griekse trip. Dat de 18e februari inderdaad voetbalvrij zal zijn, staat overigens sinds enkele weken niet meer helemaal vast. Door de schei ding in de schaatswereld meent de KNVB de concurrentie met de op 17 en 18 februari in Deventer te hou den wereldkampioenschappen voor amateurs aan te kunnen en heeft plannen laten doorschemeren de 18e februari eventueel voor inhaalwed strijden te zullen gebruiken. Iets, waartegen Ajax protest zal aanteke nen. 'Wij zijn', vertelt voorzitter Van Praag, 'er bij het afsluiten van de contracten in Griekenland vanuit gegaan, dat de ploeg de 18e niet hoeft te spelen en wij vinden het onjuist dat de KNVB nu op zijn besluit wil terugkomen. Ajax komt ook pas de 17e weer in Nederland terug en je kunt dan moeilijk een dag later alweer competitievoetbal spelen.' TRAINING In de het komende weekeinde weer op gang komende competitie zal Ajax het in Alkmaar tegen AZ'67 nog zeker één week zonder Johan Cruijff moeten doen. Zijn winter- pauze zal in ieder geval met een week worden verlengd wat het com petitievoetbal betreft. Mogelijk speelt Cruijff op 14 januari wel mee in de uitwedstrijd tegen Haarlem. Twee dagen later volgt in Glasgow de vriendschappelijke wedstrijd te gen Glasgow Rangers. Johan Cruijff zal vandaag de training hervatten. Hij heeft door een enkelblessure sinds half december niets kunnen doen. Jan Mulder traint vandaag ook weer. De genezing van zijn knie operatie verloopt echter minder snel, dan hijzelf en de behandelende artsen hoopten. Mulder moest zater dag afzien van zijn 'geplande' halve wedstrijd in het vriendschappelijke duel in Düsseldorff en hij zal hoogstwaarschijnlijk niet voor half februari spelen. 'Wij willen', zegt Mulder zelf, 'liever niet iets force ren. Wij nemen geen enkel risico.' Van onze speciale verslaggever DEN HAAG Het is nog lang niet zeker, dat de beste Noorse schaats- professional, Roar Grönvold, zal deel nemen aan het eerste toernooi van de International Speed Skating League (ISSL) op 'De Uithof' in Den Haag. De 25-jarige Grönvold heeft een zware kou gevat. Veertien dagen geleden openbaarde de ziekte zich voor het eerst, maar de situatie is sinds die dag alleen maar verergerd. Grönvold zal zich vandaag door de medische bege leider van de Nederlandse schaats- profs, dokter Cees Lap, laten onder zoeken om te zien in hoeverre het verantwoord is alsnog te starten. Grönvold: 'Ik zie het somber in. De ziekte komt op het meest ongelegen moment en ik kamp ook nog met een verkoudheid, maar minder ernstig. Ik houd mij maar zo ver mogelijk van de andere rijders vandaan, want ik wil er niet de oorzaak van zijn, dat er nog meer zieken komen in de ISSL'. De ziekte van Grönvold brengt een groot manco in de proforganisatie aan het licht. Weliswaar wint het program ma door de korte duur ervan aan aan trekkelijkheid voor het publiek, maar wanneer één van de zestien rijders om wat voor reden dan ook uitvalt, ver liest de wedstrijd een stuk van zijn waarde. Er zijn immers geen reserves. Zeker als het een man betreft, die het vorige seizoen gold als de grote tegen strever van Ard Schenk. Daarbij komt nog dat Grönvold op de 5000 meter tegen Schenk heeft geloot, waardoor het programma ongetwijfeld meer spectaculair is voor het publiek. Een eventueel uitvallen van Grönvold houdt echter in dat Schenk in dat geval alleen over de baan moet Tijdens de loting werd ook aangekon digd, dat er na het officiële program ma een ploegachtervolging zal worden verreden tussen de vier Nederlandse all-rounders en de Noren en Zweden. De ploegen zullen dan net als het in de wielersport gebruikelijk is op een halve baan achterstand van elkaar starten. Deze race gaat over 5000 me ter, Voorwaarde is echter dat er voor morgenochtend een sponsor wordt ge vonden, die de gepeperde som van 10.000.voor dit doel beschikbaar wil stellen. Secretaris-generaal Jan Klok verklaarde gisteravond tijdens de loting echter dat zich zo'n sponsor nog niet heeft aangediend. BRUSSEL (Reuter) Het Pa- kistaanse Olympische Comité heeft bij de Internationale Hoc key Federatie zijn verontschul digingen aangeboden voor het gedrag van de Pakistaanse hoc keyers na de verloren Olympi sche finale tegen West-Duits- land. Pakistaanse supporters maakten voorts een ordélijke ceremonie protocollaire onmo gelijk. De hockeyers zelf 'ont wijdden' de medailles door ze in een schoen te stoppen of ze aan een vinger rond te slinge ren. uit protest tegen het toe kennen van het (enige) West duitse doelpunt. De IHF legde na de Olympische Spelen Pakistan een voorlopige schorsing op. In Brussel is gisteren de tekst vrijgegeven van een brief, geda teerd 6 december en onderte kend door Miraj Khalid, voor zitter van het Pakistaanse Olympische Comité. 'De presi dent en het volk van Pakistan keuren de acties van het hoc keyteam sterk af', aldus de heer Khalid. En de brief gaat verder: 'Wij bieden onze verontschuldi gingen aan. Aan u (aan de heer Frank, president van de IHF), de Internationale Hockey Fede ratie, het Internationaal Olym pisch Comité, het organisatieco mité van de Spelen, het IOC-lid dat de medailles uitreikte en aan het Westduitse volk en de regering. Wij hebben stappen ondernomen om dit soort inci denten in de toekomst te voor komen. Wij hopen dat u de duizenden hockeyers in Paki stan, die niets met deze affaire uitstaande hadden, niet zult sbraffen. Een uitsluiting van Pakistan van de komende Olym pische Spelen zou de diskwalifi catie van deze duizenden on- schuldigen betekenen'. Bij de Internationale Hockey Federatie in Brussel hebben zich tot dusver 24 landen aange meld voor het tweede toernooi om de wereldbeker, dat van 24 augustus tot en met 2 septem ber in Nederland wordt gehou den. Er zullen echter slechts twaalf landen kunnen deelne men. De IHF zal op zijn verga dering van 17 maart beslissen welke landen meedoen. Zes zijn er al automatisch geplaatst: Olympisch kampioen West Duitsland, Nederland, India, Nieuw Zeeland, Argentinië en Kenia. Inschrijvingen kwamen onder meer van België, Canada, Frankrijk, Ierland, Italië, Ja pan, Maleisië, Mexico, Nigeria, Polen, Rhodesië, Schotland, Zuid-Afrika, Spanje, Rusland, Wales en Engeland. Pakistan, de Olympische kampioen van 1968 en winnaar van het eerste wereldbeker-toernooi in Barce lona, is zoals bekend voorlopig geschorst. Een ander sterk land, Australië, vijfde in Miinchen, heeft niet ingeschreven. VAL D'ISERE (ANP) Zeno Lampe en Linda Esser zijn gisteren in Val d'Isère goed gestart in de strijd om de Nederlandse skikampioenschappen. Zij zegevierden in de reuzeslalom over een parkoers met een hoogtever schil van 385 meter, 51 poortjes en een ijzige sneeuwconditie. De omstan digheden waren niet al te best, maar in verhouding tot de situatie in ande re wintersportplaatsen kon men nog redelijk skieën. Bij de dames is er van echte strijd reeds geen. sprake meer. De grieperige Evelin de Weger miste een poortje en moest worden gediskwalificeerd, waar door mede-favoriete Linda Esser het rijk voor zich alleen heeft gekregen. De in Zllrich wonende Linda Esser won gemakkelijk in 1.20,58. Margriet Boswijk moest als tweede bijna 17 seconden prijsgeven. Bij de heren zijn er nog diverse kandidaten voor de titel. De in Delft studerende Leide- naar Zeno Lampe zegevierde over het zelfde parkoers in 1.14,19 voor Etto van Wanning, die met 1.15,30 op kor te afstand volgde. DOETINCHEM (ANP) Guus Hid dink, de aanvoerder van de eerste- divisieclub De Graafschap, heeft gis termiddag in het Wilhelminazieken- huis in Doetinchem een meniscusape- ratie ondergaan. Hij zal zeker twee maanden niet kunnen spelen. In 3 maanden voor rui m 2,5 miljoen LONDEN (UPI, AP) Crystal Palace, de Zuidlondense voetbalclub, heeft weer een nieuwe speler gekocht, en wel de vleugelspeler Derek Possee, van Millwall. Kosten: 100.000 pond (ruim 800.000 gulden). Crystal Palace, dat zijn uiterste best doet zich in de eerste divisie van de Engelse League te hand haven, heeft in de afgelopen drie maanden nu aan nieuwe spelers al 630.000 pond (ruim 2l/2 miljoen gulden) uitgegeven. Norwich City heeft zich geplaatst voor de finale van het toernooi om de Engelse League Cup. Norwich won op eigen veld de tweede wedstrijd tegen Chelsea met 10. In Londen had Norwich met 20 gewonnen. Steve Govier maakte vijf minuten na rust het enige doelpunt. In de eindstrijd, op 3 maart, zal Norwich City uitkomen tegen Tottenham Hotspur, dat in de andere halve finale Wolverhampton Wanderers uitschakelde. De Engelse bond schrijft ge woonlijk de winnaar van het toernooi om de League Cup het volgend seizoen in voor de strijd om de UEFA-beker; op dit moment zijn de Spurs houder van deze Europa Cup 3 en kwartfinalist in het lopende toernooi. De griepepidemie in Engeland heeft opnieuw een aantal afgelastingen in het Engelse voetbalprogramma veroorzaakt. De eerste-divisiewedstrijd Crystal PalaceBirmingham City, die voor zaterdag op het programma stond, gaat niet door. Verder zijn de ontmoetingen Blackpool-Cardiff City (tweede divisie) en PlymouthChesterfield (derde divisie) afgelast. De tweede-divisieclub Black pool mist twaalf spelers wegens griep.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 13