koeriers boekenetalages+boekenetalages+boekenetalages+boekenetalages+boekenetalag^ ELEKTRONISCHE ORGELS MELOFESTA MELOFESTA 'RALLY TROUW /KWARTET VRIJDAG 5 JANUARI 197S HL] 180 John Rowan Wilson De weldoener. Uitgeverij: De Fontein NV De Bilt. Prijs: 18,90 De Engelse schrijver Wilson heeft deze doktersroman in een soort Al- bert Schweitzer-achtig decor geplaatst. Weer eens iets anders dan de Ameri kaanse ziekenhuiswereld, die de laat ste jaren 'in' is voor dit onverslijtba- re genre boeken. We maken kennis met het succesvolle lid van een Lon- dense medische sterrenploeg Barring ton, een man met een gespleten ka rakter, die een carrière in de 'high society* opgeeft om in een hospitaal- tje aan de rand van het oerwoud te gaan werken. Hoofdthema is een haat liefde-verhouding van de even geado reerde als verguisde dokter. Zijn ta lent en zijn toewijding zijn wapens in het eeuwige gevecht tegen de armoede en onwetendheid, en tegen de ziekma kende hulpeloosheid van de mensen voor wie hij z'n loopbaan heeft opge offerd. Een moderne doktersroman, die beslist boven de middelmaat uit komt. Rfs Jo Smit Terschellinger getij. Uitga ve: Uitgeverij Knoop Niemeijer Haren, Gr. Prijs 25,50 De in Midslands op Terschelling gebo ren journalist Smit. thans hoofd 'ge sproken woord' van de Vara-radio heeft tal van publikaties over het eiland van de Brandaris op zijn naam staan. Het kloeke boekwerk, dat hij thans aan z'n geboortegrond heeft gewijd, getuigt naast een grote liefde voor dit waddeneiland, mede van een diepgaande kennis van de historie en het heden. Z'n opzet was te vertellen hoe Terschelling in de loop der eeu wen een karakteristieke 'zandterp' is geweest en nog veel van het eigen heeft behouden. De schrijver behan delt onder meer de kolonisatie (da Friese kolonisten), uiteraard de ge schiedenis van de vuurtoren, het ont staan van het eilandwapen en het polderland met zijn historische buur ten. Molens, zeevaart, het goede on derwijs en het economisch bestaan van de Terschellingers komen even zeer aan de orde. met een analyse van de volksaard en de rijke, hoewel nu kwijnende folklore. Aparte vermel ding verdient de serie, prachtige fo to's van Ernst Nieuwenhuis. Voor vakantiegangers, die het eiland in hun hart hebben gesloten, maar voor hen niet alléén, is Terschellinger getij een kostelijk boekwerk. Rfs L. van Lambalgen Molens in Zuid Holland in oude ansichten. Uitgave: Europese Bibliotheek Zaltbommel. Prijs 19,90 Molenhistoricus Van Lambalgen heeft afbeeldingen van ruim 150 al dan niet verdwenen molens in het gebied van de meeste molenconcentraties Zuid Holland verzameld. De samenstel ler zou een bredere documentatie heb ben kunnen aanbieden, wanneer hij zich niet tot prentbriefkaarten maar dat was de opdracht zou hebben beperkt. Omdat genoemd ge bied vrij veel poldermolens telde en telt en die vaak afgelegen lagen, zijn er overwegend ansichtkaarten van wiekendragers in een dorpsentourage of op stadswallen. Molens waren de fabrieken van vroeger. De capaciteit was, ondanks een twaalf tot zestien- urige werkdag, niet groot, zodat er veel windmolens nodig waren. Vandaar concentraties, zoals bijvoorbeeld in Kinderdijk. Het boekje heeft als blik vanger de korenmolen van Poortu- gaal. Terecht is in deze uitgave aan dacht besteed aan het molenbezit van Haastrecht. Het is duidelijk: wie deze prentbriefkaarten van rondom de eeuwwisseling, qua lokatie, vergelijkt met de hedendaagse situatie, ervaart andermaal hoe de evolutie dit land schappelijke meubilair heeft gekort wiekt. Een albumpje voor fijnproe vers én rustige recreanten. Rfs De Vikingen Saga, door Ruldof Pörtner Uitgave H. Meulenhoff, Baarn 352 blz 24,50. Cultuur en beschaving van de Noor mannen, daar kun je allerlei kanten mee op, zoals op hun manier nazi's, romantici, Hollywood en stripteke naars hebben aangetoond. Maar er is ook een moderner, redelijker en kriti scher manier om de op zichzelf al boeiende en vaak raadselachtige episo de van de Vikingen te beschrijven. In het populair-wetenschappelijke vlak is Pörtners boek daar een goed voor beeld van. Hij verheerlijkt niets, ze ker de Viking-helden niet, hij heeft veel aandacht voor de kleine man en de maatschappelijke en zedelijke op bouw van dc noordse samenleving, verdiept zich in religieuze, socialogi- sche en psychologische aspecten en geeft onnoemelijk veel relevante in formatie, die kennelijk ook op nieu were studies is gebaseerd. Het is ook nog een erg boeiend boek, bovendien uitnemend vertaald (waarbij te den ken valt aan de geestige manier waar op C. Walraven bijv. de vele bijna men die Noormannen droegen, in het Nederlands weergeeft. Zo krijgen we een betrouwbaar beeld van een inder daad woeste, uitermate heidense, en in allerlei uitingen 'barokke' samenle ving die duizend jaar geleden de kusten van heel Europa in haar greep heeft gehad. De vele tekeningen en foto's verrijken het boek. W.F.S. Onze fascinerende wereld, door Ro land Gööck Uitgave ECI, Utrecht 224 blz. Een merkwaardig kijkboek, waarin prachtige foto's worden toegelicht door artikelen over bezienswaardighe den waaraan de wereld rijk is: wonde ren der natuur als gletsjers, canyons, riffen en rivieren, getuigen van het verleden als de gezonken Wasa, Olym- pia, Masada en het graf van Toet-ank- Amon, bouwwerken, kerken en tem pels, moderne reuzengebouwen, tech nische topprestaties, radar, laser e.d. en tenslotte de man op de maan. Nederland is vertegenwoordigd door een paar pagina's over de Rotterdam se haven. Wat lelijk is, of klein, of eenvoudig, of nederig, heeft in deze 'fascinerende wereld' geen plaats. Be halve het mannetje op de maan ko men er dan ook weinig mensen in het boek voor. W.F.S. Augene Andes: MODERN MACRAMé (oorspr. titel 'Practical macramé'. Vertaling. Ingrld Nijker-Pieters. Uitg. Cantecleer b.v. de Bilt. 117 pag. Prijs 9,50. Een fleurig boek, vooral voor jonge lui die interesse hebben in het ver vaardigen van kleurige macramé ves ten, ceintuurs, hoeden e.d. Na wat informatie over garens, knoopplank, verven enz. wordt de le zer enige technische kennis van de weitas- en cordonknoop bijgebracht. Dit door middel van meer dan levens grote werktekeningen en een uitge breide foto-serie. Met de verworven kennis moet een 5-tal besproken cein tuurs (soms in combinatie met leer), een hoed, tassen en zowaar een bikini eenvoudig na te maken zijn. Daarmee houden de lessen op. Acht mooie kleurenfoto's, waarop o.m. kleurige vesten, jacks, ceintuurs geshowd wor den, kunnen U voorts tot een per soonlijk macramé-kledingstuk inspire ren. De auteur werkt alles graag af met (lange) franje. Wie dat te rommelig vindt kan ook de einddraden afkno- pen of b.v. plakken en daarna afknip pen. Een afdoende oplossing wordt in dit aardige, maar vrij oppervlakkige werkje niet gegeven. Wel krijgt men tot slot de raad mee 'een goed en uitgebreid boek over het knopen aan te schaffen, wanneer u meer met macramé gaat doen'. En daar zijn we het dan roerend mee eens. R.D.-S. Hans Warren, Verzamelde Gedichten. Bert Bakker Den Haag 1972. 368 blz. Prijs 39,50. In dit kloeke boek heeft Warren zijn poëzie die hij schreef tussen 1941-1971 bijeengebracht. De dichter schrijft een poëzie die aanspreekt door beel denrijkdom, door karakterisering van landschap, door evoceringen van lief- de's gevoeligheden. De gedichten zijn vooral in de aanvang van Warrens dichterschap gesitueerd in lieflijke landschappen en getuigen van een wonderlijke eenstemmigheid van mens en natuur. Die natuur is die van Zeeland, een land dat in Warrens poëzie een voorname rol speelt en tegelijk zijn isolement bepaalt. De dichter is immers een aparte figuur die zich niet gemakkelijk laat indelen bij een van vele stromingen in de poëzie van na de oorlog en die steeds zichzelf gebleven is: arcadische poëzie schrijvend die de boze wereld doet vergeten en gouden tijden belooft: De hobo van de herfst klaagt over elke scheiding, de hobo van de herfst. Er moeten herders zijn met byzantijnse ogen de oude tijd oproepend, de tijd van badend vee, het fijngehoornde in schemerige dagen tegen een gouden lucht. RF. Han G. Hoekstra, Verzamelde Gedich ten. Em. Querido's Uitgeversmij Am sterdam, 160 blz. Prijs 16,90. Jan Engelman, Verzamelde Gedichten. Id. 258 blz. Prijs 18,90. Beide dichters roepen herinneringen op aan de tijd tussen beide wereldoor logen, toen het literaire leven onstui mig bloeide. Hoekstra behoort, lite- rair-historisch gezien, tot de zgn. Cri terium-generatie van Hoornik, Den Brabander, Van Hattum enz. Zijn poë tische wereld is niet groots, noch bezeten, zoals Vestdijk destijds heeft opgemerkt. Hij karakteriseert Hoek stra's dichterschap als 'bescheiden', hetgeen juist is. Er is in de gedichten weinig diepzinnigheid, weinig moei lijk taalgebruik, en zijn visie op de werkelijkheid wordt niet gevoed door een overmatige zwaarmoedigheid. Zijn poëzie is daarom heel goed leesbaar voor wie de eerste stappen zet op het pad van de poëzie: de eenvoudige versificatie herinnert eraan hoe ge slaagd Hoekstra ook is als kindervers jesauteur, terwijl zijn bescheidenheid goed kan inleiden tot de pretentie van andere dichters. Jan Engelman is van belang door zijn rol in de literaire katholieke wereld en vooral bekend geworden door zijn zogenaamde klankgedichten die van buitenaards geluk gewagen; terwijl hij anderzijds boeien kan om zijn positie tussen Oudheid en Christendom, een zanger tussen Orpheus en het Lam. Intussen zal hij blijvend weten te boeien door gedichten als Vera Jana- copoulos, Annabel, Klein Air, En ra de, Arne Borg waarbij, wat mij be treft, mag komen, voor de andere kant van zijn poëzie, het gedicht De Voorsmaak, waarvan ik de laatste strofe citeer: Onzichtbre vleugels die ons zijn gegeven, onhoorbre stem die tot de bruiloft noodt, wij zijn om u met bitterheid doorweven, met bitterheid en voorsmaak van den dood. RF. Guus Luters. Circus Melancholica. Amsterdam, De Arbeiderspers, 1972. 103 blz. ƒ10,—. Melancholie en jeugdsentiment ken merken het sterke debuut van ex-Pro- pria Cures-redacteur Guus Luijters. Zijn verhalen beschrijven, heel precies en realistisch, het bestaan in zijn on herroepelijkheid: 'want iedereen wordt alsmaar ouder, je ziet het aan hun hals en handen en je auto kun je ook al nergens meer kwijt.' Met veel humor laat Guus Luijters zien dat het alle maal nog eens slecht zal aflopen. Het knappe van Luijters' verhalen is. dat de emoties er zo kundig in ver pakt zijn. Heel secce beschrijving le vert bij hem een maximum aan ge voelswaarde op. Knap zijn ook de dia logen, bijvoorbeeld in 'Palen laden': een van de beste verhalen over mili taire dienst die ik ken. Ook 'Een kwes tie van tijd' is erg geslaagd als be schrijving van het puberbestaan in de jaren vijftig. De herkenbaarheid van de gebeurtenissen maakt dit proza tot een belevenis. Het is bovendien hel der, enigszins te vergelijken met dat van de hooggeprezen Mensje van Keu len, al is Luijters ongetwijfeld een wel wat minder groot stilist. Het scherpe waarnemings- en herinneringsvermo gen hebben ze gemeen. Luijters schrijft bijvoorbeeld: 'Naast mijn bureau lig gen een paar boeken die van een sta peltje af zijn gevallen en overal op de grond liggen kranten. Als ik me buk om ze bij elkaar te rapen, zie ik mijn grootvader die met een grote benen kam de franje van het slaapkamer kleed rechttrekt. Ik schop een krant omhoog en ga ir de stoel naast de kachel zitten.' Met Guus Luijters hebben we er geluk kig een erg goede, nieuwe realist bij. T.v.D. J. van Doorn. Mijn kleine hersentjes. Amsterdam, De Bezige Bij, 1972. 144 blz. 9,75. Johnny van Doorn, vroeger zich John ny de Selfkicker noemend, verzamelde in 'Mijn kleine hersentjes' de columns die hij al geruime tijd voor de Haagse Post schrijft. De meeste handelen over zijn jeugd in Arnhem, toen hij nog 'kleine hersentjes' bezat, maar er is ook een aantal dat het meer recente verleden van The Selfkicker tot onder werp heeft. Fragmentarisch van opzet romme lig, mag wel gezegd is dit schets boekje. Van Doorns presentatie van jeugdsentimentele anecdotes wekt soms wel sterke gevoelens van herken' ning op. maar meestal wordt ^et ver leden weinig betekenisvol beschreven. Daaraan heeft Van Doorns expresselijk cliché-matige stijl schuld: 'Ik ging voor de kachel liggen om me te koesteren aan een behaaglijke warmte.' Zulke zinnen kunnen uiterst parodiën werken, maar Van Doorns talent is te! gering, zijn krampachtigheid te gro< om werkelijk munt uit stilistiscl grappen te slaan. 'Mijn kleine hersi tjes' is slechts af en toe een leesbi en amusant boekje. T.v.D Det donkere middeleeuwen: De Ra If meinse republiek, beide door Isaac Asimov Uitgave Paris, Amsterdam )E! 250 blz., ingen. 9,90. In een nieuwe, goedkope (maar ooljven wel wat sober uitgevoerde) serii •Gouden appels van Paris' zijn twer populaire monografieën verschene vrij van de hand van Isaac Asimov, dii wij kennen als schrijver van sciece fictionboeken. Asimov verloochen Ie zijn vertelkunst niet het zijn go» leesbare boeken, waarin Asimov b« Ie paalt niet iedereen maar naschrijfl udc doch uitkomsten van moderne ge '&e schiedvorsing verwerkt. Prettig is dl hij de afkomst van veel termen en passant verklaart, en een goed inzich heeft in de grote samenhangen. Bi geldt zowel voor zijn heldere verhaa e over het Romeinse rijk als voor ziji op menige bladzij fascinerende boel over de donkere middeleeuwen. Pari heeft hiermee een goede greep gedaa jammer dat de vertaling te wense overlaat, o.a. op het punt van hepIL, verschil tussen 'hen' en 'hun'. VaD 5- ïl iel 2)1 Wij ontvingen md Breien bij de tv (op de nieuwe toei door A. Seifert. Uitg. Zomer en Kei ning, Wageningen. 47 blz. ƒ12.90 jiv Bij uitgeverij Cantecleer weer tw< hobbyboekjes. Toeval en opzet (kr< tieve avonturen) en Ruimtelijke zie iur- en vormgeven. Beide boekjes zijn ge "'v schreven door L. Kampmann. Wa met welk materiaal gedaan kan woi t den, laten vele illustraties in dez Pelikaanboeken, de prijs is 11.50 pe p deel, zien. De omvang van de delen ii resp. 69 en 73 blz. jjf1 Kruidendokter van de Moosdijk Koop „k man in ijdele hoop) door Rolf Boost tei Peter Dillen en Karei van Son. Uitg Ridderhof, Ridderkerk 128 blz. NAAIMACHINE DEFECT? Wij repareren elk merk snel cn perfect. Naaimachi nehandel Rooyackers. Da Costastraat 41, Leiden. Te- lef. 31324. Adm. de Ruyter- laan 14a, Katwijk, Telefoon 01718-5844. Wi1 halen en bezorgen. HL9 Personeel aangeboden AANNEMER vr. timmer-, stuc-, tegel- en metselwerk. Tel. 01710-31929. Avondwerk voor jongens vanaf 18 jaar. Aanmelden Wasserij Nooit Gedacht, v. d. Valk Bou- manweg 184, Leiderdorp. HL2 Wij kunnen meisjes plaat sen vanaf 17 jaar. Aanmelden Wasserij Nooit Gedacht, v. d. Valk Bou- manweg 184, Leiderdorp. HL2 Gevraagd in klein bejaar dentehuis gediplomeerde verpleegster A en bejaardenverzorgster voor roulerende diensten. Telefoon 070—655269. HL2 Luisa Spagnoli vraagt voor filiaal Vene straat fijnere gebreide da- mesbovenkleding een CHEFFIN in staat zelfstandig leiding te geven. Kennis moderne talen ge wenst; Italiaans strekt tot aanbe veling. Uitv. soil, met foto zenden aan: V. d. Spiegelstraat 4, 's-Gravenhage. HL2 Gevr. KASSIERE van 1 uur. Supermarkt A O, Tarwekamp 61. Tel. 070- 856028. HL2 Slagerij v. d. Zalm Oegst- geest vraagt een flinke winkeljuffrouw. Voor een enthousiaste kracht een prima job. Voor inl.: bellen tot half één 50107. Na 19.00 uur 55831. HL2 Onderhoud en reparatie ERKEND SCHILDERSBE DRIJF. Vrijblijvend prijs opgaaf behang-, wit- en schilderwerk. Wintermaan den 20 pet korting. L. v. Meerdervoort 392, Den Haag. tel. 336502. Haag, tefL 336502. HL9 Meubilair en huisraad BANKSTELLEN direct van de fabriek, zeer fraai uitge voerd in diverse kleuren. Vijf jaar garantie op het binnenwerk. Normale prijs f 1300,- nu voor 595,-. Verkoop Prettig Wonen, Weimarstraat 263, Den Haag. Telef. 600068. Don derdag koopavond. HL12 PERFECTE PARKETVLOEREN Blok, visgraat en stroken. Elke gewenste houtsoort voorradig en 15 jaar garan tie tegen slijtvastheid. Des kundig advies. Vanaf ƒ7,50 per m2. HAL, Hoogewoerd Telef. 23612. HL12 Waarom een nieuwe gas haard kopen? Wij hebben alle merken vanaf 165,-, Bilderdijkstr. 106, Den Haag bij Elandstraat, ook 's avonds. HL12 Te koop gevraagd gashaard tot 150,-, tevens minigas. Tel. 070-336216. HL12 Luisa Spagnoli vraagt voor filiaal Vene straat fijnere gebreide da- mesbovenkleding VERKOOPSTER die in staat is voor veran deringen aan kleding te zorgen. Kennis moderne talen strekt tot aanbeveling. Uitv. soil, met foto zenden aan: v. d. Spiegelstraat 4. 's-Gravenhage. Drogisterij-Schoonheids salon vraagt gediplomeerd schoonheidsspecialiste. Prettige werkkring gebo den. Br. on. nr. 5696 bur. v. d. blad. Ambieert u het vak als rij-instrukteur en beschikt u over ƒ3000,— bel dan telefoon 070-83.82.05. Wij vragen INSTRUKTEURS voor 's avonds en ook voor hele of halve dagen en zaterdags. Autorijschool 'RALLY* Carel Reinierszkade 55 Den Haag. HL2 Huishoudelijk personeel gevraagd Gevraagd voor direct een huishoudelijke hulp van half 9 tot half 4. Sollicita ties te richten aan de di rectrice van de Lijsterhof, rtijnsburgerweg 152, Lei den. Gevraagd hulp in de huis houding. Vijf dagen per week van 8.30-16.00 uur. Mevr. Stuurwold, Haarlem merstraat 247, Leiden. HL4 Woonruimte aangeboden Vrije z. sl. kamer met volle dig pension voor heer. Zie ken 133. Den Haag. HL5 W0NINCRU1L Gooi-Kuststreek. Aangebo den mooie 4-kamerhoekflat met 2 balcons. Eerste woonl. van totaal drie. Rondom groot gazon. Blij vend wijd uitzicht. Veel goede busverbindingen, veel scholen. Te Naardeji-Bussum. Ge vraagd woonruimte des noods kleiner in Katwijk of omgeving. Br. on. nr. 5695 bur. v. d. blad. Lessen en clubs BEVOEGDE DOCENTEN Atheneum, gynasium, HBS, HAVO, MAVO, huiswerk leiding, bijlessen, privé lessen, privé-opleidingen in elk stadsdeel en randge meenten. Combinatie van leraren. MO. Tel. 070- 231717. HANG-LEGKASTEN, lin nenkasten, keukenkasten, keukens, bureaus en slaap kamers. Enorme sortering. Ultra modern! Niet duur! De Kastenspecialist, Hoog- landsche Kerkgracht 47-49. hoek Nieuwstraat. Telef. 01710-33078. HL12 05729-1496. Kleding en kapsel PRUIKEN EN HAARDE- LEN, dames en heren, in alle maten en kleuren 100 pet echt haar, al vanaf 15 op maat. Nederlandse Haar- specialist. Eersteprijswin naar van het Collége des Coiffures is en blijft toon aangevend. Dameskapsa lon W. F. Vermeer, Mors- straat 10, Leiden. Telef. 26527. HL15 Berg-Oss 'Riverside', kamerbreed nylontapijt, slechts 97,50 Discount House Koeleman, W. de Zwijgerlaan 111, Den Haag. Tel. 070-542030. Zaterdags tot 6 uur geopend. HL12 HEUGAFELTTEGELS alle kleuren direct uit voorraad leverbaar. 5 jaar fabrieks garantie. Gemakkelijk zelf te leggen. Tijdelijk Stanley- mes cadeau bij aankoop van min. 20 tegels. SMITS WONINGINRICHTING Mare 98 en Vrouwinsteeg telefoon 23913. HL12 PERZISCHE TAPIJTEN f 35,- (gebruikt) In hal-, tafel- en foyermaten, uitzoeken eenheidsprijs 35,10 grote huiskamermaten 125,30 nieuwe Perzen in diverse maten beneden alle konkurrentie. Zware handgeknoopte Bombay-tapijten (hoge pool) 4x5, 360 x 260 en kleinere maten tegen betaalbare prijzen, kom in elk geval eens kijken. Verkoop a.s. zaterdag 6 januari van 11 tot 4 uur in het Contactcentrum, Mient 199a te Den Haag. Geen veiling- of andere kosten. Betaling kontant of ook per bank- of girocheque. Ruime parkeergelegenheid. Vergunningnr. 26559 Registratienr. 42 B 4536 HL12 TV, radio, muziekinstrumenten, enz. ELEKTRONISCH Orgel, VISCOUNT C 180 met ingebouwde leslie, slechts 2 maanden gebruikt van 6545,- voor 5500,-. Doormanstraat 14, Capelle a/d IJssel, tel. 010-336772. de prijzen zijn met honderden guldens gestegen maar heeft nog een beperkte voorraad zonder prijsstijging! Orgels met 2 manualen en voetpedalen. Uitgebreide registratie nu nog vanaf 995. de zaak van vertrouwen waarom? om zijn grote collectie om zijn vlotte levering om zijn 2 jaar garantie om zijn goede service om zijn 3 maanden gratis les Rijswijkseweg 572 Den Haag Telefoon 18.15.93 2 toonzalen Donderdagavond van 7-9 uur geopend. HL14 Zomerhuisjes te huur. 5 minuten afstand van een bosrijke omgeving. Kaste len bezichtigen, 5 minuten van het dorp. Bushalte, zwembad dicht bij huis. Koelkast, douche, elektr. gas. Alle huisraad aanwe zig. 150, p.w. alles inbegre pen. H. Valk, Raaltestr. 36, Heino (Overijssel). Tel.: HL8 Het adres voor de Volkswa- genbezitter. Accessoires, onderdelen en bekleding. DOLF VAN EUK Kogelvangerstraat 10, R'dam nabij kruispunt Middellandstraat 's Gra- vendijkwal. Tel. 010-362277. R'dam-Zuid: Wapenstraat 12, tel. 010-171817. Service station: Adrianastr. 52, tel. 010-362675. Weimarstraat 276, Den Haag. tel. 391229. n BONTMANTEL???? Ga dan eerst beslist vrijblij vend kijken naar de gewel dige aanbiedingen tegen werkelijk zeer lage prijzen in korte en lange bontman tels, bonthoeden en -col liers. Vergelijkbaar 20% goedkoper!!!! 3 jaar schrif telijke garantie. Kredietser vice mogelijk. La Reine, de meest concurrerende bont zaak van Nederland, Jon ker Fransstraat 75 (vijf en zeventig), Rotterdam-C., tel. 010-11.07.56. Vrij parke ren Komt U van buiten de stad, bij koop reisgeld te rug (ook benzine auto) Vrijdagsavonds tot 9 uur geopend. HL15 WAT EEN LEUK HAAR STUKJE, en wat een fan tastisch mooie kleur, zeg wat heb je dat -gekocht? Waar nou anders als bij Vermeer. O, ik ga er ook een bij hem kopen. Hij is de eerste-prijswinnaar van het Collége des Coiffures Artistiques, het is nog al wat. Alleen Morsstraat 10. KOOP NU EEN AUTORA DIO en bespaar veel geld. Kies er een uit onze collec tie, gratis ontstoren en gra tis antenne.. Ton Rijsber- gen, Maresingel 64. Tele foon 31260. Autotaxatiebureau v. d. Berg auto's met 3 maanden garantie. Fin. vanaf ƒ80,- p.m., eigen werkplaats. Verkoop Lage Morsweg 67, VW Kever de luxe 1967 1475,-, VW TL 1967 1000.-, Simca 1100 1968 ra dio, schuifdak 2350,-, Opel Sport Coupé LS 1970 ƒ4850,-. Een gelukkig 1973 moet wel met deze auto's en prijzen. HL16 Goed ideevoor Uw bont in ieder geval kijken bij de grootste en goed koopste bontzaak van Ne derland. Duizenden korte en lange BONTMANTELS, bonthoeden en colliers te gen aantrekkelijke lage, be taalbare prijzen!! Bont ko pen is een zaak van ver trouwen. Een 3-jarig garan tie-certificaat is dat ver trouwen waard. Meer waar borg voor bont. Desgewenst soepele credietservice. DE BONTKONING, Hoogstraat 97, Rotterdam-C., tel. 010- 117.117. Groot parkeerter rein voor zaak. Bij koop: voor 2 personen per bus. trein of eigen auto wordt reisgeld terugbetaald. Dus gratis reizen! Vrijdagsa vonds tot 9 uur geopend. Auto's en autobenodigdheden Datsun 1200 '72 Citroën GS Club '71 Renault R6 '71 Ford Capri 2000 '70 Peugeot 504 '70 Audi 100 LS, 2-drs. '70 Vauxhall Viva de Luxe '70 Cortina 1600 de Luxe '70 Escort bestel '70 Citroën Dyane '69 Fiat 850 Special '69 Opel Kadett Caravan '69 Opel Rekord, 4-drs. '68 Simca 1100 GLS '68 VW 1300, schuifdak '68 Fiat 124 '68 enz. enz. enz. Goede, gekeurde auto's voor een betaalbare prijs met 3 mnd. garantie. Inruil - financiering. Tevens enige goede inruilauto's van 1250,-, 1500,- AUTOBEDRIJF SCHRAMADE Beeklaan 44 (ook donder dagavond en zaterdag) HL16 DATSUN DEALER AUTOBEDRIJF BROERTJES SASSENHEIM 02522-12921 Autotaxatiebureau v. d. Berg wenst u een gelukkig nieuwjaar, zeker met on derstaande auto's en prij zen. Peugeot 204 model 1970, km 45.000 3600,-, Peugeot 404 1970 5750,-, Fiat 850 S 1968 1650,-, Ford 15 M 1970 2800,-, 3 maanden garantie fin. van af ƒ80,- p.m. Verkoop Lage Morsweg 67. Tel: 61351 ei gen werkplaats. HL16 ZEER SPECIALE OCCASI ON AANBIEDINGEN AUSTIN 1100 MARK II zeer luxe, echt Engelse wa gen 1970, 37000 km, blauw 4750,-. CITROEN DYANE zo goed als nieuw echt waar, 1971 25000 km geel ƒ4950,-. DAF 55 LUXE, metallic bruin, 1970, 35000 km, zeer interessante prijs. VW 1300 met schuifdak, in prima staat 1970, 51000 km beige ƒ4950,-. VW 1300 automatic 1969, 61000 km wit ƒ3950,-. VW 411 LE een bijzonder fraaie wagen, 1970, 6500 km, groen ƒ6950,-. VW K 70 90 PK LUXE met schuifdak, in staat van nieuw, 1970, 29000 km, rood, aanbetaling 3000, VW 1600 TL 1968, 53.000 km, groen ƒ3950,-. PEUGEOT 24, zeer goed onderhouden met schuifdak 1968, 72000 km, wit 3250, FIAT 600 bestelwagen, 1972, 26000 km, groen 4750,-. FIAT 850 Coupé 1970 "37.000 km kleur groen met 3 mnd garantie. ANWB gekeurd 4950,-. RENAULT 4L 1970 49000 km. Rood ANWB gekeurd eerste aanbetaling 1150,-. Voorts grote keuze uit in ruil VW vanaf ƒ450,- en prima VW bedrijfswagens vanaf ƒ2500,-. KAMSTEEG OCCASION CENTRUM OEGSTGEEST Geversstraat 30, tel. 01710-51940, 52661 HL16 Autotaxatiebureau v. d. Berg een goed rij jaar 1973 met auto's van v. d. Berg. Fiat 850 coupé km 34.000 3750,-, Ford Escort 1968 ƒ1950,-, VW Kever 1970 3200,-, Opel Kadett 1970 4000,-. Garantie, eigen werkplaats. Fin. vanaf 80,- p.m. Verkoop Lage Morsweg 67, Tel: 61351. HL16 Autotaxatiebureau v. d. Berg ook u een gelukkig 1973. Kijk maar naar ons begin. Ford 15 M 1970 2650,-, Triumph Herald 1967 1500,-, Opel Kadett 1967 1650,-, Viva 1967 v. 1750,-, Cortina 1300 1968 2250,-, Renault R 4 roldak enz. 1500,-. Garantie, ei gen werkplaats. Fin. vanaf 80,- p.m. Verkoop Lage Morsweg 67, Tel: 61351. HL16 JOOST SIJBRANDIJ voor de betere gebruikte automobiel PAETS VAN TROOSTWIJKSTR. 7-13 DEN HAAG Verkoop onder nieuw-garantie TELEFOON 070—90.11.00 INRUIL - FINANCIERING - ANWB-KEURING HL16 Autorijlessen Te koop een hts-jumeaux, een kast, driedeurs, 2 nachtkastjes, een toilettafel en een tafel van wortelno tenhout 475,- tel. 070- 83.66.27. HL17 Promotie in uw leven 't rijbewijs kan de doorslag geven Daarom naar: autorijschool 99 Tel. 070—83.82.05. Ook 's avonds. Voll. rijopleidingen v.a. 300,- t.m. 525,-. 1ste les en een aanmeldingskado gratis. Ons maandblad „Rally Nieuws" met verdere inlichtingen wordt u gratis en ge heel vrijblijvend toegezonden. Carel Reinierszkade 55, Den Haag. HL17 LET OP!!! DUIZENDEN GULDENS KORTING op nieuwe en gebruikte toer- en sta-caravans. Inruil en gehele financiering mogelijk. Caravanimport Kloostra-Offenberg Overschieseweg, Spaanse Polder, Rotterdam (tussen Schiedam en Overschie) Telefoon 010—650217 en 153589. Modern en klassiek behang UITGEBREIDE KOLLEKTIES IN ALLE PRIJZEN Staalboeken worden u op aanvraag gaarne toegezonden. Voor zelfbehangers hebben wij gereedschap tegen kléine vergoeding in bruikleen. Afstoomapparatuur" te huur. Wij voeren ook uw behangwerk uit. EIGEN BEHANGERIJ DE ZAAK MET 50-JARIGE ERVARING VOOR BEHANG A. MARKUS WAGENSTRAAT 133 TELEFOON 60,28.20 HL19 Tweewielers Aangeboden B.M.W. 1500 t.e.a.b. Hendrik-Zwaarde- croonstr. 61. Bezuidenhout. HL16 Aangeboden dames- en he- rensportfiets. Geheel com pleet 75,- per stuk. Jon gensfiets leeftijd 10-14 jaar 55,-. Lingestraat 110, Ho ge Rijndijk Rivierenbuurt. HL20 Vakantie en recreatie Met vakantie naar NUN- SPEETNeemt u dan even contact met ons op. Op onze geheel nieuwe camping hebben wij nog standplaatsen vrij voor uw caravan. Voor iedere wagen is er de mogelijkheid om aan te sluiten op elektr. licht, waterl. en riool. 10 minuten vanaf strand en B. den Besten, Kol- mansweg. Nunspeet. Tel. 03421-2860. HL23 Bungalowpark Vogelenzang, 6 pers. gemeub. stenen bungalows w. en k. str. water, douche, verwarming en koelkast te midden van 3000 ha. bos, hei en vennen. Nog vrij voor 30 juni en vanaf 11 aug. voor- en na seizoen 20-60 pet. reductie. G. BR0ECKX Elzenstraat 1, Lage Mierde (N.-B.), tel. 04259—282. Te koop prachtige boxers waarvan een geheel wit, ouders aanwezig. Bouviers, Dobbermann Pinchers, al les met stamboom. Collies, Cocker Spaniels en zwarte dwerg-poedeltjes. Siecker, Wasbeeklaan 17, Warmond. Foto, film en optiek Ruil of verkoop uw over tollig foto-, film of projec tietoestel bij: FOTO VORRINK beëdigd taxateur op foto- en filmgebied. Ook nieuw verkoop tegen scherpe prij zen. Brouwersgracht 1, hoek Prinsengracht, telef. 608080-604566. 's Maandags gesloten. Cassette kopen? Ga naar- LUNIAC om de voor lichting om de vele ex clusieve modellen om de garantiezekerheid en om de bijzonder lage prijzen. LUNIAC B.V., importeur van en expert in West- Duitse topfabrikaten casset tes en kookpannen, Oude Vest 33, Leiden. Tel. 01710- 46619. Tevens bekwame agent(e) gevraagd. HL31 All- rve ie Wilt u alles weten ov< jj® onze wekelijkse Tourin cardienst op LOCARN (retour 150,en onflV Groepskampeerreizen jongelui (vanaf 195,- p.p. of over de verhuur onze zo gerieflijk ingerii te CARAVANS, WON! GEN of BUNGALOWTE! G TEN (vanaf ƒ90,- p. week et tn LOCARNO ZWITSERLAND vraagt dan onze grat prospectus. DEN HERTOG a-sfi Beukencamp 8 veen. Tel. 05280-62347. erh om ■tl cel Hoog JL 17 ilyr Te koop zeer mooie langh rige Teckeltjes. 8 Weke cn oud met stamboom. Inl, ?»n Mevr. Paauw, Geerweg 1 f'd( Zoeterwoude-Dorp. Tel, for 01715-1562. - wt «ik KLEI ji! VERHUUR VAN RENFILMPJES 8 mm. nald Duck, Laurel Hardy, FOTO DE GROO1 Kempenaerstraat 21, Oegs geest. I HL2 fc KLEURENFILMS ON I" WIKKELEN, afdrukken 1 01 2 dagen blaar. FOTO Dl?' GROOT, Kempenaerstrai tg. 21, Oegstgeest. HL2 »n Wie koopt van mij tegen een sterk gereduceerde prijs: linnenuitzet, cassette en set kookpannen? Zéér goede merken. Brieven s.v.p. onder no. 5689. Bur. v.d. blad HL31 POSTZEGELS. Handelaar zoekt verzamelingen enz. tegen goede prijs. Postzgl. hndl. 't Raedthuys, Raad huisstraat 41, Amsterdam. Tel. 220901, 's avonds 023- 244983, b.g.g. 123123. DIEPVRIESKISTEN 25 tot 35 pet korting 200 liter ƒ425, 300 liter ƒ500. 420 liter ƒ790, 600 liter 990, 5 jaar garantie. Afge haald 5 pet korting. Weber Koeltechniek, Bernhard- straat 12, Leiderdorp. Tel. 01710-31726. Ook 's zater dags en na 6 uur. Wij verhuren KLAPSTOB LEN, tafels, glas, serviel koffieapparaten, enz. En u» dus. Herenstraat 94, Telel «n 33500-31340. HU Vol De grootste keuze MERÏ HORLOGES bij W. Broï wer, Horlogemaker, Haa lemmerstraat 23, tel. 2207, HL3 ft Bij G. VAN BRUSSEL ,5, Haarlemmerstraat 267. Tel He 22061 vindt u een grot sortering liedjes, slinger» yy feestmutsen en andere feeSt int artikelen. Het vanioud J?' bekende en goedkoopst! u° adres d* Hli VOOR GEISERS, gasfornu) j,, zen, sanitair, koelkaste» i-: wasmachines en gashaarde naar: Loodgietersbedrijf I van Rijn. Dorpsstraat 110 r Warmond. Tel. 01711-2613! L IIL3I r Wij verzorgen ail uw DRUK WERK, tegen billijJoi prijzen. O.a. visitekaartje! geboortekaartjes, verl» vingskaartjes. Prima af wer king en vlotte bedieninf Drukwerk Service Halpto Haarlemmerstraat 64, Tel 24185. Naast Muziekhande G. Hofenk. HL3! eef Air V0 Du I

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 12