Bijna 4000 bedankjes en ruim 2000 nieuwe leden na Servet-show Donja Saskia en haar prins eoeo VPRO wijst bezwaren van minister af LANÉ 2-19 l MUllINt CREME_ TKOUW/KWARTET LU VU 4 JAM AKI 197.! BIXN'EALA-ND T4/Kt| IN DE GOUDE GAPER door IV U. VAN DEK HLI.ST plaatje* van W. G. VAN DER HULST Jr. Mies Bouwman is de koploper voor televisie AMSTERDAM Een op de vijf Ne derlanders bewondert Mies Bouwman als de grootste televisiepersoonlijk heid. Daarmee ligt Mies aan de kop. Dit blijkt uit een steekproef van het bureau voor marktonderzoek Ogilvie te Amsterdam. In een landelijk ge spreide steekproef heeft het bureau de vraag naar de meest bewonderde tv-persoonlijkheid gesteld aan 579 mannen en vrouwen van vijftien jaar en ouder. Mies Bouwman kreeg ge middeld twintig procent. Willem Duys eindigt als tweede met vijftien proeent en Marcel van Dam als derde met negen procent. Direct daarop vol gen veel namen, die echter allemaal in de 'kleine cijfertjes' zitten. Koplo per van die kleintjes is Berend Bo.u- dewijn met vier procent. 323. 'Zeker, uwe edelheid, de prinses is op 't kasteel'. 'En de meyer, de vierkante, ook?' Tinus ziet hoe grim mig die vreemde heer kijkt als hij die naam uitspreekt. Zeker geen vriend van den meyer! 'Zeker uwe edel heid." dè meyer ook'. 'Dank je!'... De edelman stapt door. Tinus sukkelt huiswaarts. O ja, hij heeft vanmorgen de Gouden Gaper en het kistje die vannacht uit zijn schuur zijn "geroofd en die hii in 't bos teruggevonden heeft, verborgen onder de struiken. Die zal hij nu maar weer meenemen naar huis Een heel vrachtje! Och maar...! Maar als Tinus dat vrachtje weer in zijn schuur brengen wil. dan Hij staat verbijsterd te kijken. In wat wonderlijke toverwe reld leeft hij toch? Kijk nou! Kijk nou! Nou zijn er alweer dieven geweest, zomaar op klaarlichte dag. Alle andere gapers zijn weg. Wonder lijk!. .Ilij zet z'n vrachtje in een hoek. 'Arme gouden jongen nóu ben jé alleen. Ongezellig voor je. Al je vrinden er vandoor. Wonderlijk! 'k Zal je maar weer gauw naar de juffers terugbrengen. Daar .hoor je. Ik begrijp van dat alles geen sikkepit Tinus .sukkelt naar binnen. KARELTJES GROTE AVONTUUR 114. Ons kleine, geheimzinnige man neke heeft echter niet veel oog voor pril geluk op een stille bank. Hij had meer oog voor de mooie fiets van KrelisEn nu horen w e voor het eerst zijn stem. want kijk, daar stapt het manneke met krijgshaftige pas achter het beschermende struikge was vandaan. En zoals op het plaatje duidelijk te zien is, schrokken Krelis en Annegie zich bijkans een dubbele aap. 'Halt! Uitscheiden! Ophouden!' riep het manneke bars uit. 'W .wat mot je stamelde Krelis nerveus. 'Ik moet onverbiddelijk zijn en proces verbaal opmaken!' ant woordde het manneke streng. 'Het is een schandéél, wat hier gebeurt! We ten jullie niet, dat het streng verbo den is zich in het donker op of in de onmiddellijke omgeving van openbare bankjes te bevinden in het gezelschap van een persoon van de andere kun ne! De wet noemt dat vrijen en dat mag niet! Dat dient streng gestraft te worden!' 'We vreejen helegaor niet', stribbelde Krelis tegen. 'We spraken alleendig over trouw'n! 'En over centen ook.' sarde het kleine manneke. 'Dat maakt de zaak nóg immoreler! Je bent er gloeiend bij, Krelis! Als stuk van overtuiging neem ik nu dit fraaie rijwiel in beslag. Morgen kun je het terugkrijgen bij de politie te Gravendrecht. Hoofdbu reau, sectie 7, kamer 12, afdeling vrijen op parkbankjes! Ik denk. dat het je een dikke boete gaat kosten!' Met deze woorden liep het manne ke er vandoor, de fiets van de arme Krelis meevoerend. In diepe versla genheid bleven Annegie en Krelis achterMaar wat wil dat manne ke dan met die fiets? Wel, eerst hing hij een briefje aan het stuur, en toen ging hij op zoek naarsmidje Ver holen! Die kreeg hij gauw genoeg in de gaten en toen deze een bosje kreupelhout passeerde, schoof er plot seling uit dat bosje een onbemande fiets op hem af! Er hing een briefje aan het stuur van die fiets FERDNAND Marokkaanse ratatouille 2 tomaten 1 aubergine 2 paprika's 1 komkommer knoflook, olie peterselie dragon Steeltjes en zaadlijsten van de papri ka's verwijderen en de vruchten in reepjes snijden. Was de aubergine eri sndjd deze in blokjes. De komkommer naar keuze wel of niet schillen, in de lengte halveren en de hèlftéfi in blok jes snijden. Maak in een pan een scheutje maisolie heet en doe er de verschillende groenten in - met wat peterselie en wat dragon. Ongeveer een uur verwarmen en tien minuten voor het opdoen de in partjes gesne den tomaten toevoegen. De ratatouille opdienen op een verwarmde schotel en er gebakken eieren bij geven. Menutip: Marokkaanse ratatouille met gebakken eieren, aardappelpuree, pruimenvla. DEN HAAG 'Het werkenpakket voor het nieuwe jaar 1973 is zeker enkele tientallen procenten kleiner, dan wij ons enkele jaren geleden hadden voorgesteld'. Dit zei de direc teur-generaal van de rijkswaterstaat, ir. J. v.d. Kerk. in zijn nieuwjaarstoe spraak. 'Klemmender dan ooit in de laatste 25 jaar doet zich bij elk pro ject, dat de rijkswaterstaat moet aan pakken, de vraag voor of en wanneer er wel geld voor te krijgen zal zijn, zo voegde hij hieraan toe ADVERTENTIE Schraal Gezicht? Voorkomt u mot Êl.S?l.£vkLCL& Amsterdam Van onze rtv-redactie HILVERSUM Of minister En gels tegen de VPRO maatregelen zal nemen in verband met de tweede Barend Servet-show was woensdag na hernieuwde be sprekingen nog altijd niet be kend. Reeds eerder heeft de mi nister te kennen gegeven dat hij onderzoekt of er gronden aan wezig zijn om artikel 61 van de Omroepwet toe te passen, dat wil zeggen de VPRO te berispen of zendtijd te ontnemen. 'Programma heeft ook functie als vorm-experiment' Dit laatste is alleen mogelijk als de Omroepraad is gehoord. Bestuur en directie van de VPRO hebben de minister meegedeeld dat zij toepas sing van dit artikel zullen beschou wen als een aantasting van de vrij heid van meningsuiting en hiertegen in beroep zullen gaan Sinds de deining veroorzakende uit zending van 14 december hebben 3916 VPRO-leden bedankt, maar er staat een aanwas van 2073 tegenover (1131 abonnees op Vrije Geluiden en 942 nieuwe 1 eden). Slechts bii een deel van de bedankjes was de Servet-show als aanleiding opgegeven. Or» een woensdag gehouden persennfe- '■orit>e "keerde de VPRO-voorzitter. drs. H. J. Penders, zich tegen zijn collega van de AVRO, de heer M. J. Keijzer, die in /'in rveuwjasrsrede heeft ge zegd dat de omroepen in bepaalde programma's- te ver gaan- en daarmee om règerlngsingrijpen vragen. 'Wij brengen geen controversiële program ma's om regeringsingrijpen uit te lok ken.-Dat zou onzin zijn', aldus de heer; Penders. 'De verantwoordelijk heid ligt bij de omroeporganisaties zelf en er is binnen dat bestel een behoorlijke sociale controle inge bouwd. .o.a. reacties van leden die hun lidmaatschan oDzeggen'. SHOW GAAT DOOR In het gebeuren rondom de Barend Servet show zien bestuur en directie geen aanleiding het programmabeleid om te buigen. De show zal doorgaan. Drs. Penders zei dat dergelijke pro gramma's (Het Gat van Nederland en Berichten uit de samenleving inbegre pen) wezenlijk passen in de doelstel ling van de'VPRO en ook een functie hebben als vormexperiment. 'Het is zoeken haar andere vormen in de amusementssfeer om het medium meer te gebruiken als confrontatieme dium dan alleen maar als huisbio- seoopje'. Wie dat doet moet er op rekenen de geconditioneerde kijkers nogal te irri teren. 'En dat is gebeurd, echter in een mate die ons ietwat heeft ver rast'. aldus de heer Penders. VPRO-directeur H. W. ter Schegget wijst in epn brief aan lezers van Vrije Geluiden op een 'kritisch-verken- nende' oodracht in do samenleving, voortvloeiend uit dezelfde vrijzinnig heid die zijn voorganger tot richt snoer isg eweest. 'Wij verstaan onder die vrijzinnigheid een behoefte om de mens te bevrijden van dogma's en mythen en hun conventies en codes voortdurend op hun zinvolheid te la te beoordelen'. De leiding van de VPRO is van oordeel dat in het licht van deze uitgangspunten ook een Ba rend Servet-Show de doelstelling dient, 'namelijk het zichtbaar maken van het opgedrongen karakter van door P. J. Risseeuw —97— 'Maar evengoed mijn gelukwensen 'U bedoelt 'Met je verloving'. 'Maar maarmaar er is geen verloving, Hoogheid. Mijn nicht wilde trouw zijn aan de belofte in Amster dam gedaan. Aan Karei Tolner heeft ze gevraagd aan mijn neef Diederik Dirkszoon Volkerts zijn belofte terug te geven. Jat leek haar de meest behoorlijke manier'. 'Dan is mijn onvergelijkelijke Tolner inder laad zijn volmacht wel enigszins ver ie buiten gegaan. Neem je het hem kwalijk?' 'Allerminst. Hij heeft de naam van mijn nicht hoog gehouden'. 'Nu Diederik Volkerts inmiddels wel getrouwd <.al zijn, is Donja Saskia dus door geen enkele belofte gebonden?' 'In ieder geval niet door een belofte aan mij'. 'En als ze vrij wil blijven?' 'Ook dan moet ik Karei Tolner dank baar zijn voor wat hij in Amsterdam heeft verteld. Geen Joffer Elisabeth Sijmensdochter Swarts zal zich ooit kunnen beroemen dat Diederik Vol kerts terwille van haar een trouwbe lofte aan Saskia Waardenburg niet gestand heeft gedaan'. 'Inderdaad. Je nicht heeft in haar jeugd al genoeg ondervonden. Als ik het goed begrijp zal je met deze brief spoorslags naar de engenhos willen. Van mij heb je verlof. Breng mijn g/oeten over n je vader en verzeker je nicht van mijn blijvende hoogach ting. Laat Donja Saskia weten dat het welzijn en het geluk van mijn gewe zen reisgezellin mij altijd ter harte zullen gaan. En dat ik haar aan niemand liever gun dan aan haar dappere en ridderlijke neef. Wees zo goed deze boodschap van mij woorde lijk over te 'rengen'. 'Tot uw order, Hoogheid. Dank u. Hoogheid'. Vóór Pieter Volkerts het vertrek ver liet, riep Johan Maurits hem terug. 'Wacht eens even. Zou ik dat fraaie stuk nog één keer in handen mogen hebben?' Ditmaal lachte de prins daverend. 'Die Tolner- die Tolner'Niet alleen onvergelijkelijk is hij, maar ook onbe taalbaar. En dan moeten we er nog rekening mee houden dat hij ook zelf niet ongevoelig was voor de bekoor lijkheden van Donja Sa9kia'. 'Welke man zou dat wel zijn? Mijn nicht is een zeer charmante vrouw. Aan Karei Tolner zou ik haar des noods gunnen. Te beslissen over hem of mij heeft zij zelf'. 4. Geheim Journaal 1642, Recief, den 31. decembris. DREIGEND ONHEIL. Hoe zal ik op deze laatste decem berdag dit mijn zevende schrijfboek afsluiten? Het jaar onzes Heren 1642 is voor mij een zeer bewogen jaar geweest. Helaas heb ik als afgezant van de graaf in de vergaderingen van Bewindhebbers des Westindische Compagnie en van de Staten-Generaal weinig goeds kunnen uitrichten. Na mijn ontmoedigende relaas te hebben aangehoord heeft Zijne Excellentie zich in oktober tot de Staten-Generaal gewend om goed keuring van zijn terugkeer naar het vaderland. Het ziet er naar uit of deze goedkeuring zal worden verleend. En dan? Het onheil dreigt. Alle groe peringen van Reciefs uitermate hete rogene bevolking zijn het er over eens, dat er voor Nederlands Brazilië zonder Johan Maurits van Nassau geen toekomst zal zijn. Op de bruiloft van Pieter Wouterszoon Volkerts en Donja Saskia Waardenburg, die ge deeltelijk door hem werd bijgewoond, maakte de graaf een teneergeslagen indruk. De bruid en de bruidegom en de vader van de bruidegom betoonden zich zeer dankbaar voor zijn aanwezig heid. Bij zijn vertrek van de engen hos klonk in allerlei toonaarden de smeekbede: 'Gaat u alstublieft niet voorgoed bij ons vandaan'. sommige gedrags- en beoordelingspa- tronen'. De bezwaren van minister Engels te gen de Servet-show zijn als volgt samen te vatten (en het is interessant te letten op de volgorde:) a In de show komen een aantal scènes voor van halfnaakte personen die zich gedragen op een manier die misschien wel obsceen genoemd moet worden: b In de show wordt een vrouw in beeld gebracht, die onmiskenbaar de koningin personifieerde, terwijl deze vrouw nadrukkelijk werd geplaatst in de sfeer die de show eigen is; c De woorden en handelingen van deze televisiespeelster betekenden door de wijze waarop een en ander werd gebracht, een ridiculisering van de vorstin in het bijzonder door de wijze waarop de speelster spruitjes schoonmaakte, het volkslied zong en een lakei als ober aansprak; cl De minister verlangt dat de VPRO ingaat op de vraag of door het in beeld brengen van een onheilspro fetieën uitende figuur misschien de religieuze gevoelens van bepaalde be volkingsgroepen zijn gekwetst, wat dan door de minister wellicht als laakbaar zou moeten worden be schouwd. In een verweerschrift aan de minister zegt de VPRO over het onder a. genoemde bezwaar: 'Voorstellingen van niet-geklede mensen zijn zo ge bruikelijk geworden op toneel, in tijdschriften en op het beeldscherm dat wii het als eer ongelijke behande ling zouden beschouwen als u dit bezwaar zou handhaven'. De programma-onderdelen rondom de pseudo-koningin bevatten naar het oordeel van de VPRO in het geheel geen kritiek op koningin Juliana of het koningshuis. 'Zij richten zich te gen de uiteenlopende gevoelens van eerbied en aanhankelijkheid voor het koningshuis die onder ons volk le ven'. De leiding van de VPRO blijft van mening niet te hebben gehandeld in strijd met artikel 10 van de Omroep wet, en dus niets te hebben uitgezon den dat 'gevaar oplevert voor de veiligheid van de Staat, de openbare orde of de goede zeden'. Mocht de minister tch het tuchtartikel toepas sen, dan zal de VPRO als een beroep bij de Raad van State niets uithaalt, de Europese Commissie voor de Rech ten van de Mens vragen om te beslis sen wat de bescherming is die het Europese Verdrag in dit geval aan de vrijheid van meningsuiting verschaft. 'Dagje ouder' VARA's rubriek 'Dagje Ouder' bevat te een groot aantal gesprekken met bejaarde mensen, die onverwacht vöor de vraag werden gesteld, wat zij van het nieuwe jaar verwachten. Daar toa- ren amusante en ontroerende antwoor den bij, maar ook veel symptomen van geestelijke leegte, van een uitgeblust zijn. Interviewer Dolf KoeTbloed zei het meest onder de indruk te zijn ge komen van de sfeer van hopeloosheid, waarin vele bejaarden leven. Zo een verzameling vraaggesprekjes uiteraard een selectie van de pro gramma-samenstellers xuekt de in druk, dat onder oudere Nederlanders de moedelozen in de meerderheid zijn. Zelden reiken de verlangens verder dan het eigen bestaan. Als ze nog wat ie wensen hebben, dan is het 'een beetje meer poen'. Zelfs wanneer zij zeggen, te hopen op vrede en rtist schijnt bij menigeen de wens te zijn ingegeven door angst voor de toe komst. Anderen lopen in eenzaamheid met het leven af te rekenen: 'Wat kan je op mijn leeftijd anders verwachten dan de dood?' 'Dagje Ouder' was opgezet als nieuw jaarsreceptie en gelukkig waren er in de studio ook blije en optimistische bejaarden. Maar het totaal van de uit zending heeft me toch het trieste ge voel gegeven, dat onze welvarende sa menleving op een schandalige manier schuldig staat tegenover een te groot aantal bejaarden. Mensen die voor de huidige generatie van werkenden krom hebben gelegen in beroerde tijden en rour wie wij, met onze milioenen-uit gaven aan kerstinkopen en vuurwerk, nooit zo; genereus over de brug zijn gekomen dat we aan de wolken boven hun oude dag een zilveren rand heb ben getoverd. In 'Achter het Nieuios' sprak Jaap Wal vis met de erkende dienstweigeraar Ate de Jong, die ivegens zijn protest tegen de bezoldiging voor vervangend werk door de rechtbank is veroordeeld tot een maand gevangenis en 21 maan den werkkamp. Hij rekende voor, dat jaarlijks ruim 3 miljoen in de schat kist vloeien, omdat het ministerie van defensie van het loon van dienstweige raars belangrijke bedragen inhoudt, waardoor de gewetensbezwaarden het gevoel hebben toch bij te dragen aan de instandhouding van een instituut- waarmee zij zich niet kunnen vereni gen. Ate de Jong zou liever zien, dat het bedrag dat hij meer verdient dan de jongen die wel onder de wapenen is, naar een sociaal doel gaat. Er zal in veel gezinnen wel even zijn gediscussieerd, welk programma de meeste stemmen zou krijgen: de van tragiek vervulde oorlogsfilm over het Franse spoorivegverzet of de voetbal wedstrijd van de 'drie nieuwe' EEG- landen tegen de 'zes ouden'. Verslag gever Wim Iioogendoom had er moei te mee de 'drie' en de 'zes' uit elkaar te houden. TON HYDRA i Horizontaal: 4. infectieziekte, 5. soort pruim, 6. soort aap, 7. pelgrimstaf. Verticaal: 1. feestdag (Indn.), 2. ver klarende omschrijving, 3. ellendig. Hekwerk-puzzel Radio vandaag HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S> Dag met een gaatje met 8.00 Nws en 8.11 Radiojournaal. 8.50 Morgenwijding. 9 00 Toppers van toen. <9.35-9.40 Waterst.). 10 00 'Si V.d. kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen <11.00 Nws; 11.03 Radlojourfiaal). 11.30 <S) Rondom twaalf - een uur allerlei voo'r iedereen, met 11.55 Beursber. 12.30 Med. plattel. 12.35 (S) Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 <S) Het Amstelv. Vrouwenkoor: oude- en mod. liederen. 13.44 Pianorecital: klass. muz. 14.00 De Notedop- gevar. progr. 15.00 <S) V.d. zieken. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 <S) Aspec ten: kunstrubr. 17.00 <S) Mobiel - beweeg lijk progr. voor beweeglijke mensen. 17.55 Med 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. PP: 18.20 Uilz. v d. P.v.d.A IKOR: 18.30 Kleur: vra gen rondom schrift en samenl. NCRV: 19.00 Zonder vijven en zessen: inf. over mod. onderw.vormen. 19 20 De kerk vandaag - nws en comm. 19.30 Beter samen - progr. over onderlinge hulpverlening. 19.55 Kunst en vliegwerk: inf. over actuele tentoonstel lingen. 2100 (S) Regio-Rechtstreeks: gevar, progr. 22.20 Avondoverdenk. 22.30 Nws. 22.40 Hier en Nu. 22.50 Wereldpanorama. 23 00 Radio VU-magazine. 23.20 IS) Prom - ork. met zangsolisten. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S> Preludium: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 Hier en nu. 7 55 Aangestipt: progr.- overz. 8 00 <S> Te Deum laudamus: gewijde muz 8.24 Op de man af: evangelisch komm. 8.30 Nws. 8 36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 Radio Kamerork. klass. muz. 9.10 <S) De compo nist v.d. maand: mod. muz. 10.00 Schoolra dio. 10.30 Nws. 10.33 (Sl Podium v.d. vrouw: maatschappijinf. 11.05 fS) V.d. zie ken. li 40 Luisteren naar dieren: poczie- TV vandaag Oplossing van gisteren: Hor. 2. boter, 6. ma, 8. L.S., 10. mot, 11. net, 12. Lev, 14. parade, 16. eren, 17. lade, 18. nor, 19. node, 21. veen, 23. lor, 25. toep, 26. nipa, 27. stekel, 29. get, 30. aar, 31. nap, 33. Ne, 34. 5.P., 35. stier. Vert. 1. ellens, 3. om, 4. top, 5. etalon, 6. mede, 7. Ate, 9. sero, 11. nadelig, 13. vervoer, 15. rad, 19. nepent, 20. krater, 22. eek, 24. open. 25. stap, 27. sas. 28. lai, 32. p.e. Poppentheater Guido van Deth zal van 22 januari tot 10 februari geslo ten zijn wegens een toernee naar Finland, Noorwegen en Denemarken, maar op 12 januari is er nog wel de première van het experimenteel pop penspel voor volwassenen, dat Aarde, Wordt vervolgdWater, Vuur en Licht heet. NEDERLAND 1 VPRO 15.30 Vakantieprogr. v.d. kinderen NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal VPRO 19.05 Beertje Colargol 19.20 Zwijgen is goud: fragmenten uit stomme films 19.45 Pope.ve NOS 20.00 Journaal VPRO 20.21 Berichten uit de samenleving 20.35 All in the Family 21.00 Meester, mag het raam open 21.45 Remparts d'Argile NOS 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar progr. <l> 11.55 Med. 12,00 Zingen me! Cecilia, volksmuz. 12.15 (S) Orimoaradio: kinderkoor met Prom. Ork 12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws. 12.41 Hier en nu 12 50 Geref middagpauzedst. 13.10 Koor zang: Negro Spirituals. 13.20 <S> Lichl ensemble. 13.45 Twee jaar resultaten v d. Comm. Claus. 14.05 Schoolradio. 14.25 (Si Mod kamermuz. 15.15 De Bijbel maakt nieuwsgierig: gesprek over Schriftwoorden. 15.30 Nws. 15.33 (S) Studio 6: middagmaga zine met verstrooiing en inf. 16.30 Hier en nu. 16 32 (Si Regio-rechtstreeks (I): gevar progr. 17.30 Nws 17.32 Hier en nu. NCRV- 18 00 (S) Tijd vrij voor muz. in vrije tijd: koorzang. 18.30 Nws. 18.41 (SI Leger des Heilsmuz. 18.54 Zojuist versche nen boekbespreking. AVRO: 19.00 TSI O: jongerenprogr. 19.30 Trefpunt: aktüeli zaken ter disc. NOS: 19.50 Den Haaf vandaag. AVRO- 20.00 Nws. 20.05 Radiojour naal. 20.10 (S) Philh. Quintett uit Wenen.en bariton met planobegeleiding: klass. mui. 21.30 (S) Oorlog en vrede, hoorspelserit (1!. 22.21 (S) Muz. zonder podium: serli uitz over elektronische muz. 22.55 fS) Dichter bij de muz. nieuwe liedjes, chan sons of songs. 23.30 (S) Essay: progr. waarin over kunst wordt doorgepraat. 23.51 Radiojournaal. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III TROS: 7.00 Nws. 7.02 De Hugo Geldcren Show, <8 00 Nws,) KRO: 9.00 Nwi 9.03 KRO-op-Drle descjockeyshow. (10.00 cn 1100 Nws. i 12.00 Nws. 12.03 Van twaalf tol twee KROs pauzeprogr. met 13.00 Nws, en 13 03 Raden maar. 14.00 Nws. 14.03 Discjoc- keyshow. (15.00 Nws.) NOS: 16.00 Nws. 16.01 De daverende dertig. (17.00 Nws.) 18.00 Nws. 18.02 Joost de Draaijer Show TROS: 19,00 Nws. 19.02 U spreekt met Piet Romer!20.00 Nws. 20.02 Poster. 21.00 NwJ 21.02 Apollo XXI: verv.hoorspel (16). 21.SI Kabarettcketet 22.00 Nws. 22.02 De Hugt van Gclderen Show. met o.a. de Nederland stalige Top Tien. 22.55 Med. 23.00 NwJ 23.02 T... S... T..: TROS-Sport-TIjd met sport en muz. 24.00 Nws. 0.02 Aktu» 0 12 Jazz-Sir. 0 53-100 Nws 18.55 Journaal EO 19.05 EO-Kinderkrant 19.30 Leven in 1973 NOS 20.00 Journaal EO 20.20 Nieuwjaarstoespraak 20.25 De natuurgebieden 21.15 En nu mijn verzoek 21.50 Nader bekeken 22.10 Niet als andere kinderen, filmrep. 22.30 The Return, filmrep. over Israël 23.00 U schrijft ons: brievenbeantwoording NOS 23.15 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gistera vond. 10.30 Der alte Richter. 11.30 Funf Tage hat die Woche. 12.00 Actuele rubr. 12.50 Intern, persoverz. 13.00-13.20 Journaal. 16 15 Journaal. 16.20 Allelnstehend mil Kind. 17.05 V.d. kinderen. 17.55 Jour naal. (Reg. progr.: NDR: 18.00 Filmrep. 18.31 Act. 18.45 Zandmann. 18.55 Nordschau-Maga- zlne. 19.26 Der Fall von nebenan. 19.51 Progr.overz. WDR: 18.00 Reg. nws. 18.1» V.d. kleuters. 18.15 Timo. 18.40 Nws en act 19.20 Filmrep.) 20.00 Journaal en weeroverz. 20.15 Cleopatra. Amerik. speelfilm (1). 21.H Disc.progr. 22.30 Journaal, comm. en weero verz. 22.50 Doc. film. 23.55 Journaal.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6