'HOOGE BURCH' VOOR 600 HUISGENOTEN Ds. Biesma 40 jaar predikant De Kanarievogel exposeert Kort nieuws uit de regio Eind dit jaar ruim 100 verpleegden van Nieuwveen naar Zwammerdam H. J. D. de Fremery (97) overleden Getuigen gezocht Marktberichten TROUW KWARTET DONDERDAG 4 JANUARI 1973 REGIO Ut L ALPHEN/ZWAMMERDAM Vrijdagmorgen om 11 uur zal de vlag worden gehesen op het hoogste punt van het civiele dienstengebouw van de in aanbouw zijnde zwakzinnigeninrichting Hooge Burch te Zwammerdam. De Hoogeburch is het nieuwe gebouw van de Johan nes Stichting (Nieuwveen). Einde 1973 zal de eerste bouwfase be ëindigd worden, waardoor ruim honderd verpleegden uit Nieuwveen naar Zwammerdam kunnen worden overgeplaatst. De gehele inrich ting van Nieuwveen gaat uiteindelijk naar Zwammerdam. Op grond van de grote behoefte aan plaatsen voor geestelijk gehandicapten besloot het bestuur van de Vereniging Johannes Stichting reeds in november 1962 aandacht hieraan te besteden. De aankoop van gronden, noodzakelijk om te kunnen bouwen, gaf nogal wat problemen. In mei 1965 echter kon de Voorzitter van de Vereniging Johan nes Stichting een studiekommissie ter voorbereiding van de bouw van een nieuw instituut installeren. De kommissie kon in maart 1966 een eindrapport aanbieden. Daarin werd Huis DaviliOPfl o.a. nog uitgegaan van een koördina- J tie tussen Johannes Stichting Nieuw veen kapaciteit 350 Johannes Stichting Huis ter Heide kapaciteit 450 en het nieuwe instituut kapaciteit 600; deze koördinatie zou bijvoorbeeld blijken uit het feit, dat de drie inrichtingen samen één obser vatiecentrum zouden beheren. Burch' naar een daar ter plaatse gele gen boerderij. Uiteindelijk zal de ka paciteit 600 bedragen en het perso neelsbestand zal rond de 500 zijn. Als alle vergunningen en gelden op tijd ter beschikking zijn. zal het nieuwe instituut eind 1975 geheel in gebruik genomen zijn. Eind 1973 zal de eerste bouwfase beëindigd worden, waardoor ruim 100 verpleegden uit Nieuwveen naar Zwammerdam kunnen worden overgeplaatst. Centraal terrein In deze zelfde jaren (1964-1967) ont plooide de heer Z. Bruins Slot, voor zitter van de Vereniging Johannes Stichting, destijds burgemeester van Alphen aan den Rijn, grote aktivitei- ten. Hij wist via aankoop van gronden in het ruilverkavelingsplan Zwammer dam, een aaneengesloten terrein van 45 ha te bemachtigen. Het bestuur ondersteunde het beleid van de voorzitter krachtig met de volgende argumentatie: het terrein ligt centraal in de randstad Holland, toch in landelijk gebied, vlakbij het instituut een kleine woonkern (Zwammerdam), op geringe afstand twee grotere woonkernen (Alphen a.d. Rijn en Bo degraven), het terrein ligt voorts op de krui sing van de ontworpen snelweg (U- trecht)-Bodegraven-Leiden én de ont worpen snelweg Amsterdam-Rotter dam, goede verbindingen met de gro te steden garanderend. Reeds in januari 1967 kon een voorbe reidingskommissie worden geïnstal leerd onder voorzitterschap van ir. T. van Hoogevest. In oktober 1967 bracht deze kommissie een rapport uit, dat o.a. behelsde een voorstel, het archi- tektenburo Hooykaas, Van Veen en Kruijne te Rotterdam met het ontwer pen van de nieuwe inrichting te be lasten. Nieuwe ideeën Daarna is er een stroomversnelling van gebeurtenissen. Er ontstaat een advieskommissie, bestaande uit de be stuursleden de heer Z. Bruins Slot en ir. J. Boomsma en de geneeskundig- inspekteur voor de geestelijke volks gezondheid in Zuid-Holland, die na mens het bestuur de plannen en voor stellen beoordeelt van een werkgroep. Deze werkgroep heeft de nieuwe in richting vorm én inhoud gegeven. Het is ook deze werkgroep geweest, die de stoot heeft gegeven tot het De werkgroep heet zich in eerste instantie beraden over het bouwpro gramma. De reeds in een vroeg stadi um geformuleerde (algemene) eisen: a) de inrichting een dorpskarakter te geven. b) het wonen van de huisgenoten aan ht groen (de buitenzijde) te realise ren en c) de scheiding transport en verkeer, gaven een duidelijk uitgangspunt voor de opbouw van het geheel. Een huis bevat links een woning voor 6, rechts een woning voor 12 huisge noten, waarbij opgemerkt dient te worden, dat de kinderen slechts woon eenheden van 6 kennen. Tussen de woningen, in het middengebied, zijn de sanitaire voorzieningen. Drie hui zen vormen een 'paviljoen' en drie paviljoenen een 'gehucht'. Het optellen van de eenheden vindt steeds plaats rondom een gemeen schappelijke ruimte (bij het paviljoen is dat de patio, bij het gehucht het gehuchtsplein). Het 'Dorp' wordt uit eindelijk gevormd door 4 gehuchten op te tellen rondom het dorpsplein. Steeds dus het samen wonen rondom één ruimte. Rondom het dorpsplein liggen ook de pedagogisch edukatieve voorzieningen, het dorpshuis en het gebouw voor fysische therapie en bewegingsthera pie. Het hoofdgebouw met behandel centrum en administratie vormt de verbinding naar de buitenwereld. Aan het hoofdgebouw is een pavlijoen gesitueerd, dat uitsluitend ernstig ver zorgingsbehoefte, bedlegerige patiën ten telt. De medische en verpleegkun dige zorg staat op de voorgrond. Bui ten het dorp ligt het gebouw voor bezigheidstherapie met arbeidskarak- ter. Veertig woningen Er is bijzondere aandacht besteed aan de personeelshuisvesting. Om ener zijds tegemoet te komen aan de eis, mogelijkheden tot huisvesting te heb ben zonder anderzijds de bezwaren van het personeelshuis (toch massaal wonen) te bestendigen werd besloten, het inwonende ongehuwde personeel te huisvesten in eengezinswoningen van een aangepast karakter. Ieder huis telt 5 inwonende personeelsle den. Behalve een eigen zit-slaap-kamer bevat het huis een gemeenschappelij ke woonkeuken. 2 toiletten, een dou che en berging. Hopelijk zullen 40 woningen volgens 25.000.000. Installaties en advieskos- ten ƒ7.000.000. Inventarissen, keuken- inrichting ƒ4.500.000. Organisatie kosten, rente tijdens de bouw enz. 4.500.000. Totaal: 47.00.000. Voor ieder van de 600 bedden bete kent dit een investering van 78.000. De begroting werd opgesteld in 1969. De bouwtijd van de inrichting loopt van 1971 t.e.m. 1975. Rekening hou dend met de sterke stijging van de bouwkosten, zoals die zich in de laat ste jaren heeft voorgedaan, zal de eindprijs veel hoger uitkomen en wel ongeveer 70.000.000 gaan bedragen d.i. f 117.000 per .bed. Het is begrijpelijk, dat de overheid er sterk op aandringt de investeringskos ten te beperken en verantwoorde so berheid te betrachten bij de uitvoe ring. De opzet van het plan is er op gericht, dat zo efficiënt mogelijk ge werkt kan worden. Bij het ontwikke len van de patiënten-huisvesting heeft dit geleid tot standaardisatie (ook van belang voor de bouwkosten) van de groepsgrootte tot eenheden van 6 per sonen of een velevoud daarvan. Binnen de paviljoenen is een dusdani ge indeling nagestreefd, dat onderlin ge assistentie van het personeel van 2 adelingen mogelijk wordt, dat het toezicht in de nacht gemakkelijk is uit te voeren en een belangrijk princi pe de verplegende haar zaken bij de hand heeft en weinig huishoudelij ke taken vervult. Vooral door de voortdurende stijging van de bouwkosten en de salarissen van het aan te stellen personeel, is op dit moment nog moeilijk te zeggen hoe hoog de verpleegprijs mettertijd zal zijn. Op het ogenblik worden de verpleegkosten geraamd op een be drag van tussen de 30.000 en 35.000 per persoon per jaar. Het is duidelijk, dat tarieven van deze om vang door partikulieren niet meer opgebracht kunnen worden. De opneming in de inrichting is mo gelijk doordat het sociale verzeke ringssysteem in Nederland een Alge mene Wet Bijzondere Ziektekosten kent. Net als de Algemene Ouder domswet en Algemene Weduwen- en Wezenwet is het een volksverzekering. Iedereen betaalt premie en heeft recht op opneming. Rijnsburg opent nieuw gebouw RIJNSBURG Dinsdag 16 januari om half drie zal de nieuwbouw van de Coöperatieve Raiffeisenbank aan de Oegstgeesterweg officieel worden geopend door dr. A. J. Verhage, oud voorzitter van het Produktschap voor Siergewassen en van de Vereniging 'De Nederlands Bloemisterij'. Half december werd het pand al in formeel in gebruik genomen. De bouw was in handen van het aanne mingsbedrijf M. en P. van Egmond. Rijnsburg, Oegstgeest. De bouwkosten bedroegen (inclusief interieur) rond de twee miljoen gulden. De officiële opening vindt plaats tij dens een bijeenkomst in Holiday-Inn te Leiden, tegelijk met de herdenking van het vijftigjarig bestaan van de bank. Ds. Vink te Katwijk kindergehucht volwassenen-gehucht volwassenen-gehucht gehucht voor meervoudig gehandicapten med. centrum aci-rt. verpleegstersschoni chronisch bedlegengen fysische therapie en bewegings therapie ontwikkelingscentrim dorpshuis civ. dienst restaurant ketelhuis H3 gas watermeterruimle K observatie centrum L woningen M BA.K.-gebouw (arbeidstheraple) O bouwbureau R hoofdbestuur Johannes-Stichting O-O----- - J-v fVJgtllO definitieve ontwerp. Enerzijds heeft bovenstaande indeling kunnen worden KWart eeUW predikant de wprlfprnpn jout vm>I aanut uit rlo OAhmturri Ton 1 v,.-„i de werkgroep zeer veel geput uit de ervaring van vele medewerkers in de Johannqg Stichting te Nieuwveen. an derzijds moest ze regelmatig ideeën verdedigen tegenover advieskommissie en bestuur. Er is echter meer gebeurd. Zo verliet het bestuur in 1970 de gedachte aan een samenwerkingsverband tussen de (dan) drie inrichtingen van de Vere niging, mede onder invloed van de geneeskundig-inspekteur voor de gees- telijké'Volksgezondheid. De gehele in richting van Nieuwveen wordt nu overgeplaatst naar Zwammerdam. Er komt daar ook een observatiecentrum van 25 bedden, dat regionaal zal funk- tioneren. Het nieuwe instituut zal heten 'Hooge Mevrouw H. J. Groen kreeg jaarprijs van Benthuizen BENTHUIZEN - Tijdens de druk bezochte nieuwjaarsreceptie in het ge meentehuis werd weer de jaarprijs van Benthuizen uitgereikt. Het was voor. de derde maal dat dit gebeurde. De prijs is voor degene die zich in het afgelopen jaar bijzonder verdien stelijk heeft gemaakt voor de gemeen schap. Ditmaal viel de eer te beurt aan mevrouw H. J. Groen-Verhoeff, pen- ningmeesteresse van de gymnastiek vereniging NAS. Voor haar werk voor de vereniging werd veel waardering getoond, evenals voor de vele collec tes die zij organiseert Het lint, met de bijbehorende oorkonde werd uitge reikt door burgemeester Keijzer. Van het gemeentebestuur kreeg mevrouw Grpen een bos bloemen. Zij werd ook. toegesproken door de voorzitter van NAS. de heer A. van Noort die eveneens een bloemenhul de bracht. DEN HAAG Vandaag vindt om 1 uur in crematorium Ockenburgh de .crematie plaats van het stoffelijk overschot van de op 97-jarige leeftijd overleden generaal-majoor ib.d. van het Kon. Ned. Ind. Leger H. J. D. de Fremery, die voor de oorlog militair adviseur was van Tsjiang Kai-SJek. Na krijgsgevangenschap teruggekeerd in Nederland werd hij voorzitter van de Ned. Indische Bond van Ex-Geïnter neerden (50.000). Deer De Fremery was drager van tal van hoge onder scheidingen. gebouwd. Een klein aantal huizen zal onderling verbonden worden: de pas in dienst getredenen zullen aanvanke lijk déar gehuisvest worden en door de mentrix worden begeleid. Bij het ontwerpen van de inrichtings plannen is uitgegaan van een zo groot mogelijk wontekomfort voor de huisgenoten. Bij het opstellen van het meubilair moet rekening gehouden kunnen worden met de geaardheid van de huisgenoten. Om de duurzaamheid van het inte rieur te waarborgen, zijn voor wan den en vloeren vrij harde materialen noodzakelijk. Ter kompensatie zullen warme materialen worden toegepast, zoals veel hout, beklede kussens en een royale stoffering. Een zeer belang rijk element zal het kleurgebruik moeten worden, met het aksent op huiselijkheid. Grote bedragen Met de bouw van de 'Hooge Burch' zijn grote bedragen gemoeid. Terrei nen. wegen, riolering, beplanting 6.000.000. Bouw- en architektkosten KATWIJK Ds. A. Vink is op 26 januari een kwarteeuw hervormd pre dikant. In het hervormd kerkelijk centrum zal op die dag om 8.15 uur een receptie worden gehouden. Men kan het echtpaar dan ook feliciteren met het zilveren huwelijk. LISSE Op 15 januari is het 40 jaar geleden, dat ds. D. H. Biesma, predi kant van de Christelijke Gereformeer de Kerk te Lisse. in het ambt beves tigd werd. Hij werd op 25 april 1907 in het Friese Huizum geboren. Op 15 januari 1933 aanvaardde hij te Drogeham het pastorale ambt. Hij heeft deze ge meente 16 jaren gediend. In 1949 vertrok hij naar Hoogeveen. Zeven jaar later nam hij een beroep van Haarlem-N. aan en sedert 23 novem ber 1958 dient hij de 600-leden tellen de gemeente van Lisse, dat wil zeg gen, dat hij bijna vijftien jaar de pastorie in de Veldhorststraat be woont. Ds. Biesma heeft zich doen kennen als een rustige, tactvolle persoonlijk heid, altijd bereid tot luisteren en hulp biedend en bemoedigend waar dit nodig is. Zijn oudste zoon is zijn voetsporen gevolgd en is nu predikant te Amster dam. In Chr. Gereformeerde kringen is de Lissense predikant geen onbekende. Hij is sinds 1947 curator van de Theologische Hogeschool die in Apel doorn gevestigd is en wel 23 jaar als eerste secretaris. GODSDIENSTLERAAR Het onderwijs heeft zijn brede belang stelling. In zijn Hoogeveense tijd was hij godsdienstleraar aan de Middelba re school. Zelfs toen hij in 1956 naar Haarlem-Noord vertrok, bleef hij de school in Hoogeveen trouw. Een bij zonder zware opgave voor een predi kant met een gemeente achter zich. In 1957 vond hij een betere oplossing en diende het Middelbaar Onderwijs als leraar Hebreeuws in Alkmaar; la ter werd hij daar godsdienstleraar. In '1970 is hij met dit werk gestopt. Een andere bijzonderheid is, dat hij op 4 januari j.l. 40 jaar getrouwd was. Door huiselijke omstandigheden is het de wens van de jubilerende proli- kant deze beide jubilea zo rustig mo gelijk te houden. Dat zijn gemeentele den niet alles ongemerkt voorbij laten gaan is wel te begrijpen. Daarvoor is hij bij jong en oud een te geziene persoonlijkheid. KATWIJK Gisteravond verrichtte wethouder H. Haasnoot de opening van de tentoonstelling van de vogel vereniging 'De Kanarievogel'. De hele dag is men doende geweest met het keuren van de ongeveer 500 vogels. Tweehonderd zangkanaries zijn er te bewonderen en 160 kleur kanaries. Ook een 40-tal grote parkieten en een KATWIJK Dezer dagen was het 60 jaar geleden dat Maarten van Duijn (82) en Catharina van Duijn-van der Plas (81) in de echt waren verbonden. De brui degom ging 9 jaar oud als af houwer varen op de bomschuit waarop zijn vader schipper was. Op 27-jarige leeftijd werd hij stuurman op de KW 101 van rederij Den Duik onder schipper Arie Nijgh. Schipper werd hij op z'n 35ste bij rederij VEM op de 1JM 276 'Nellie'. Tot zijn 63ste heeft hij bij verschillende rederijen als schipper gevaren, als laatste bij 'De Kennemerland' Achtereenvolgens voer hij op een bomschuit, een zeillogger, een stoomtrawler, een logger en een motortrawler. Twee jaar heeft hij daarna werkzaamheden verricht aan de wal. De bruid stond voor haar huwelijk in de manufacturenwinkel van haar ouders Als er niet verkocht hoefde te worden vervaardigde zij ttisserijkleding. De laat ste vier jaar houdt zij zich bezig met het maken van poppen in oud-Katwijkse klederdracht. Een fraai voorbeeld daarvan siert de schoorsteen. Het echtpaar kreeg 11 kinderen en heeft 17 klein- en 21 achterkleinkinderen. 100-tal tropische vogels of exoten be volken de tentoonstelling. Dinsdagmorgen is men met twintig man begonnen aan het inrichten van het geheel. Dezelde avond zijn de vogels door hun eigenaren, leden van 'De Kanarievogel', naar de kleine zaal van sporthal Cleyn Duin gebracht. Het keuren van de vogels is een tijdrovend werk. De zangvogels wor den gekeurd op zang. Iedere kanarie soort heeft haar eigen bij het ras behorende melodie, die ten gehore dient te worden gebracht. De expose rende vereniging kweekt 'watersla gers'. Die hebben een borrelend lied. Om ze op het kritieke moment zover te krijgen dat ze de juiste melodie ten gehore brengen, worden ze acht weken tevoren in donkere kooien ge plaatst. Iedere avond traint de eigenaar met de dieren 'op de tafel bij kunstlicht', vertelde voorzitter D. A. Remmel- zwaal. 'In de kooitjes worden ook één of meer oudere vogels gestopt die de melodie goed kennen. Dat zijn de voorzangers. Daarvan nemen de jonge re het over. Als ze dan bij de keur meester onder de lamp komen begin nen ze als het goed is met hun melodie. Na de tentoonstelling gaan ze terug in de volière. Dan wordt de melodie snel lelijker'. De kleurkanaries worden gekeurd op hun kleur, conditie en bevedering. Póten snavel en tenen moeten goed in orde zijn. De exotische vogels worden behalve op hun conditie ook gekeurd op hun kleur. Die moet overeenkomen met de kleur die dezelfde rassen hebben in het wild. Dit geldt ook voor de grote parkieten. De twee laatstgenoemde vo gelsoorten komen ook voor in het wild. Op deze jaarlijkse tentoonstelling zijn uitsluitend dieren te bewonderen van de 150 leden die 'De Kanarievogel' rijk is. De tentoonstelling is dagelijks geopend van 10 tot 22 uur. Zaterdag is de laatste dag. Dan sluit de ten toonstelling 's middags om 17 uur. Basisschool Nieuwveen in gebruik genomen Van een onzer verslaggevers NIEUWVEEN Woensdag namen de leerlingen van de openbare basis school het nieuwe schoolgebouw in gebruik. Daarmee kwam een eind aan het vele, jarenlange behelpen. De school was tot dusver ondergebracht in 'n oud gebouwtje in de Kerkstraat, dat allang was afgekeurd. De leerlin gen maakten ter gelegenheid van de opening een rondgang door een deel van het dorp. Bij de school werd onder meer onder toezicht van burge meester H. L. Breen de vlag gehesen. De officiële opening zal pas over enkele maanden zijn. WASSENAAR Op de Leidse straat weg ter hoogte van Chateau Bleu slipte dinsdagmorgen om tien minu ten voor half negen de 55-jarige fiet ser H. W. G. uit Wassenaar. Hij moest met ernstig hoofdletsel in de Ursula kliniek opgenomen worden. De politie vraagt getuigen, die het onge luk gezien hebben, zich te melden. KATWIJK AAN DEN RIJN Groenteveiling dinsdag 2 januari. Waspeen AI 1710-860, A2 320-770. BI 730-1160. B2 300-620. Cl 750. C2 700-770, boerenkool 59-62. uien 410. schorse neren 104-112 Aanvoer waspeen 189.000 kg, schorseneren 2780 kg. ROEOFARENDSVEEN Bloemenveiling 2 januari: Anjers Rose 27-40, idem Rood 30-47. Alice, Arthur, Lena 30-34, Le Reve, Esperen- ce 35-39, Rozen Garnette. Carina 34-39. Carol 29-33, Belinda 48-58. Sonia 66-84, Forsythia- takken 37-41, Hyacinten 21-41 p.st. Troschr- vsanten 95-1,15. idem jaarrond 1,95-2,55. Anemonen 27-33, Freesia's 1.35-2.15. Narcis sen Carlton 1 50-1.65, Helios 95-1.05. Fortuna 1.25. Tulpen Prominence. Snow Star 2.20- 2.80, Christmas Gold, Overdale, Preludium. Pink Trophy 1,55-2,05, Ruby Red 2,05-2,15, Paul Richter, Lustige Witwe, Apeldoorn 1.60- 2.65, Christmas Marvel 1.90-2.15, Golden Apeldoorn 3.20, Tommy 1.45-1.85, Demeter 3,55, Hlllegarda 1.60, Corlolan 3.00. Levant 1.54 p. bos. LEIDEN 3 januari Coöp. Groente- en Fruitveiling: Aardappelen 15-24; andijvie ,115- 141: kroten gekookt 65; boerenkool 58-68: prei 43-70; spruiten A 72-75; B 72-74; champ. 305-315; uien 54-59; witlof 135-178; knolselde rij 25; sla A 19-24; B 13-15; peterselie 26-28; selderij 22-51. VISSERIJBERICHTEN BESOMMINGEN VAN WOENSDAG IJMUIDEN, 2 januari Vijf spanvissers: Vo- lendammers: VD 1 en 15 4580: 9 en 19 4640; 24 en 77 4800: 46 en 115 S240; 53 en 180 7240. Zes spanvissers: Urkers: UK 17 en 96 7050: 23 en 107 6250: 48 en 245 7220; 54 en 20S 1440: 56 en 70 3650- 196 en 234 2200; drie spanners: WR 47 en 189 18.900: EB 28 en UK 78 3420; ZL 6 en YE 25 650; WR 68 5750; WR 12 11.040; VD 44 680; IJM 23 3510. AANVOER VERSE ZEEVIS IJMUIDEN, 2 januari Dertig schepen, voornamelijk kustvissers, voerden de volgen de partijen aan: 720 kisten kabeljauw. 12 kisten tarbot. 200 kisten wijting. 2S4 kisten schol. 105 kisten schar, 464 kisten haring. 35 kisten varia. 4850 kg tong, 866 stuks stijve kabeljauwen. Prijzen per kilogram: tarbot 10.47-9.97: grote ton 8.55-7.78: grootmiddel tong 9 61-9.02: kleinmiddel tong 10.14-9.7S: tong I 11.18-10.32: tong II 10.50-9 64; zalm 8.61; per 50 kg; wij ting I 77-59. II 91-45; schar 115-70; bot 31-22; steenbolk 36, schol I 75-67: II 75-70, III 82- 76, IV 88-75; kabeljauw I 147-140, II 227-670, III 112-96, IV 100-94, V 102-95: tarbot 338-271; griet 239-160: haring 42.80-40: lever S3-25: grote kuit 102-50. SCHEVENINGEN 3 januari besom mingen kustvissers: SCH 25 1860; SCH 31 1050; SCH 64 3270; SCH 65 5200; SCH 96 500; S 1 11.960; SL 22 6840; TH 26 4040; ARM 25 750; ARM 46 210. Besommingen spanvissers: OD 4 en OD 8 11.600; SL 7 en SL 42 8120; UK 59 en UK 237 4010; KL 7 en KL 50 5810. Noteringen per 40 kg: schol kl 88-100; wijting gestr. 75-81; wijting dicht 57- 70; schar 75-86; bot 12-20; kabeljauw m 120-154; kabeljauw I 75-87; kabel jauw n 69-79; kabeljauw III 75-84. Per 100 kg: kabeljauw gr 220-270. Aanvoer: 675 kisten kabeljauw; 15 kis ten schol; 110 kisten wijting; 75 kis ten schaT; 25 kisten diversen. Verwachte aanvoer voor morgen: circa 25 kustvissers. DEN HAAG De nieuwbenoemde president van de Hoge Raad, mr. G. J. Wiarda, is dinsdagmiddag als zodanig geïnstalleerd. Mr. C. W. Dubbink (voorheen raadsheer) werd geïnstal leerd als vice-president. DE KAAG Watersportvereniging 'De Kaag' houdt op vrijdag 19 januari de ledenvergadering in 'De Zon' te Warmond. Ondermeer zullen medede lingen worden gedaan over de te houden wedstrijden in 1973 en over de Kaagsociëteit. SASSENHEIM De sociëteit voor bejaarden geeft de eerste sociëteits middag op 9 januari. SASSENHEIM Het 8-jarige doch tertje van de familie Van Eyk reed op haar fietsje de Hoofdstraat in zonder op het verkeer te letten. Zij werd door ëen personenauto aangere den en liep een diepe vleeswond op aan haar rechter been. Het meisje werd voor behandeling overgebracht naar het Diaconessenhuis in Leiden. SASSENHEIM De traditionele olie- bollenaktie van 'Adest Musica' werd weer een succes. Er werden 18.000 oliebollen verkocht. Overigens had 'A- dest Musica', zoals later bleek, met concurrentie te kampen. De avond vóór de verkoop bleken in sommige wijken al oliebollen te zijn verkocht, waarover later klachten binnenkwa men. Deze bollen hadden niets met 'Adest Musica' te maken. ROELOFARENDSVEEN De Vrije Jeugd Recreatie (voor jongens en meisjes van 11-15 jaar) geeft vrijdag 5 januari om 7 uur een sport- en spela- vond in de veiling. ALPHEN Donderdag 4 januari houden de Chr. Boeren- en tuinders- bond (CBTB), Chr. Plattelandsvrou wen Bond (CPB) en de Chr. Platte lands Jongeren (CPJO) gezamenlijk" hun jaarfeest in gebouw 'Nabij' te Alphen a.d. Rijn. De heer J. Goedhart uit Nieuwkoop zal spreken. Enkele leden van de CPJO voeren een blij spel in drie bedrijven op genaamd 'Markus, de waterman'. 'De Gospel-, train' uit Alphen a.d. Rijn zorgt voor-, een muzikale noot. WOUBRUGGE Het aantal vaartui gen, dat de provinciale brug over de Woudwetering passeerde, nam in 1972 belangrijk toe. Bij het beroepsvervoer steeg het totaal aan tonnage van, 2.392.608 tot 2.508.952 en het aantal schepen van 8685 tot 10.152. Voor 561 vaartuigen behoefde de brug niet geo pend te worden. Er passeerden 10.713 schepen bij het beroepsvervoer (v.j. 9233). Wat de pleziervaart betreft passeer den 2471 motorjachten, 1182 zeiljach ten en 1281 passaeiersschepen. totaal 4934 (v.j. 4899). Hiervoor moest de brug 3672 maal worden 'gewipt'. Ook passeerden bij de pleziervaart nog 10.510 vaartuigen, waarvoor de brug niet geopend behoefde te worden. WOUBRUGGE Het bestuur van de voetbalvereniging Woubrugge houdt zaterdag 6 januari zeven uur in de kantine een nieuwjaarsreceptie voor leden. LEIDERDORP De schoolsportcom missie van Leiderdorp organiseerde in i samenwerking met de zwem- en polo ver. 'De Kleine Does' en de regionale zwem- en polovereniging De Zijl/LGB in het overdekte zwembad in Leider dorp schoolzwemwedstrijden voor de leerlingen van de 6de klas. Er waren 148 deelnemers verdeeld] over 7 scholen. Eerst werden de indi-l viduele nummers gezwommen daarna de estafette. Uitslag van de 'All-in' finale en te- vens de wisselbeker: le Engelendael-j school met 2618 punten; 2de Vogel-i weideschool met 3017 punten, 3de Pr.L W. Alexanderschool met 3093, vierde 1 Willem de Zwijgerschool 3192, vijdej Meyegaardschool 3346 en zesde Siem van de Stoelschool met 3347 punten.] De Engelendaelschool mag nu een jaar de wisselbeker houden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4