Ziekenfonds moet kosten van abortusgeval betalen De Klerk maakt het waar Proef op ministerie met 'keuze-werktijd' Centrale Raad van beroep beslist: jTlHHDE KLERK Mr. Keuning (DS'70) gaat hygiëne in kazernes bekijken Twee mensen gedood bij botsing in Utrecht PPR-gesprek met VS-militairen alleen via ambassade f'erstel aftrokre^eling huis nrdig Spoed nodig voor instructieve omroep Discussie over Luther, Münzer of de dubbele boekhouding beddenafdeliiKi Prinselijk paar reist veertien dagen in Afrika Voor Palermo 80.000 Krakers dienen klacht in tegen politie Dode bij botsing in mist I TROUW/KWARTKT DOMJKKDAG 4 J AM AM 197:i BINNENLAND Ï9/K11 Van een verslaggever UTRECHT Het Utrechts katholiek ziekenfonds St. Luduïna heeft ten onrechte geweigerd de kosten van een abortus provocatus te vergoeden aan de moeder-voogdes, van een zestienjarig meisje. Dit heeft de Centrale Raad van Beroep in Utrecht gisteren beslist. De zwangerschap van het meisje werd eind 1970 in het diaconessenhuis in Emmen onderbroken op medische in dicatie en na advies van een abortus commissie. Het ziekenfonds was in beroep gegaan tegen de beslissing van de Groningse raad van beroep, die de afwijzing' van de vergoeding van de abortukosten al ongegrond verklaard had; het ziekenfonds moest een nade re beslissing nemen. De centrale raad bevestigde deze uit spraak en deed hiermee voor de eer ste maal zélf een uitspraak in een abortuszaak. De centrale raad heeft daarmee overigens niet uitgesproken dat de abortuskosten tot het zieken fondspakket behoren, maar hij heeft zich tot het voorgelegde geval be perkt. Inmiddels is er door deze Uit spraak hu wél jurisprudentie ont staan. De vrouwenarts, die de abortus uit voerde en voor de centrale raad als gemachtigde voor het meisje optrad, verklaarde dat verschillende factoren een rol hebben gespeeld bij de beslis sing de zwangerschap te beëindigen, onder meer de leeftijd, het feit dat ze uit een onvolledig gezin kwam (va der was overleden), de relatie met de eveneens nog jonge partner, die nega tief tegenover de zwangerschap stond en niet wilde trouwen, en haar wat zwakke begaafdheid. 'Onjuist' De centrale raad overwoog onder meer dat in dit geval een medisch specialist een behandeling heeft toege past, welke hij in het belang van de gezondheid van het meisje achtte. Of dat oordeel in absolute zin juist was. heeft de centrale raad buiten beschou wing gelaten. In de taak die de wet aan het ziekenfonds heeft opgedragen, ligt niet besloten een toetsing van het concrete geval aan ethische maatsta ven. tenzij deze ondubbelzinnig in overeenstemming zijn met de heersen de rechtsovertuiging. Gezien het me disch oordeel acht de raad dan ook de weigering van het ziekenfonds on juist. De centrale raad heeft mede overwo gen dat in medische kringen ook andere standpunten zijn dan het door het ziekenfonds verdedigde standpunt met betrekking tot de geoorloofdheid van de ingreep. Volgens de raad zal elke medicus in de eerste plaats naar eigen verantwoord medisch inzicht dienen uit te maken of een abortus geboden is. Aan een beoordeling van de vraag of de abortus niet in strijd is met het wetboek van strafrecht en of daardoor de aangegane overeenkomst volgens het burgerlijk wetboek krachteloos zou zijn, is de raad niet toegekomen. 'Dat moet de strafrechter uitmaken', oordeelt hij. In dit geval is geen strafrechtelijk oordeel gegeven en evenmin gevraagd. De beroepsrechter behoort slechts dan 'het gepleegd zijn van een misdrijf aan te nemen', in dien dat ondubbelzinnig zou vast staan. In deze zaak is daarvan niets gebleken, aldus de raad. Het beroep van het ziekenfonds op zijn in de statuten vastgelegde katho lieke beginselen is bij de centrale raad 'allerminst overtuigend' overge komen 'omdat ook een daarin eventu eel vervatte beperking niet vermag af te doen aan de krachtens de zieken fondswet en haar uitvoeringsbepalin gen aan belanghebbende toekomende rechten'. Rollerdam: WoonWarenHuis Binnenwegplein/Lijnbaan, lel. (010) 117700 Winkelcentrum Beijerlandselaan.lel. (010)193500 Winkelcentrum Grool IJsselmonde, tel. (010) 820502 De tier. Hoofdstraat 78. tel. (01745)2272 Den Haag,Groenmarkt 29 (t'o't Goude Hooft),tel. (070)116305 vestigingen: rotteroam oen haaq i utrecht 1 vussingcn oe lier BVH 3191 OB1 Van een verslaggever DEN HAAG Op het ministerie van binnenlandse zaken wordt dit jaar een proef genomen met 'keuzewerktijden'. De proef zal genomen worden op de hoofdafdeling personeelszaken, maar zal 'evens gelden voor perso neel van het onder 'binnenlandse zaken' ressorterende directoraat-ge neraal voor overheidspersoneelsbe leid' (dat gehuisvest is in de ge bouwen Benoordenhoutseweg 46 en Neuhuyskade 40 in Den Haag). Dit blijkt uit de 'vooruitblik op het jaar 1973', die door het minis terie uitgegeven is. Uit dit over zicht blijkt tevens dat de wetsont werpen tot instelling van een om budsman ('commissaris van onder zoek') en tot vernieuwing van het decoratiestelsel nog niet in het stadium van parlementaire behan deling gekomen zijn. Het ministe rie verwacht dat beide ontwerpen dit oorjaar het ministerie zullen kunnen verlaten. Ook modernise ring en versobering van de titula tuur zullen mogelijk dit jaar hun beslag krijgen. In de voorbereiding van de gewest- wet is nogal wat vertraging opge treden nu de Tweede Kamer in het voorlopig verslag de wens uit gesproken heeft om in het ontwerp in elk geval een minimumpakket van taken voor de gewesten op te nemen. De moeilijkheid is dat vrij wel alle door de kamerleden ge noemde taken tot de competentie van andere ministeries behoren. Minister Geertsema moest daarom ook óndere ministers hun oordeel vragen en sommigen hebben nog niet geantwoord waardoor 'ernstige vertraging' is ontstaan, aldus binnenlandse zaken. De nota inzake het grondwetherzie- ningsbeleid had thans aan de Tweede Kamer aangeboden kunnen worden indien de politieke gebeur tenissen geen spaak in het wiel gestoken hadden, aldus het minis terie. In het overzicht wordt ook meege deeld dat de staatsdrukkerij en staatsuitgeverij in het vierde kwar taal 1972 95.000 delen van het werk van dr. L. de Jong over het Koninkrijk in de tweede wereld oorlog verkocht heeft via de boekhandel. Van een verslaggever DEN HAAG Het Tweede Kamerlid (DS'70) mr. K. Keuning wil de ko mende weken een rondgang maken langs verscheidene kazernes en leger plaatsen om zich op de hoogte te stellen van hygiënische toestanden. Mr. Keuning. die voor zijn fractie de defensiezaken behandelt, hoopt tegen het eind van de maand verslag aan de fractie te kunnen uitbrengen en ook de minister van defensie op de hoogte te kunnen stellen. Hij is tot het plan gekomen omdat de VVDM bij herhaling gezegd heeft dat dé hygiënische toestand in verscheide ne legerplaatsen te wensen overlaat. De VVDM gebruikte dit argument vooral toen minister De Koster liet weten dat het lange haar in tal van gevallen een verslechtering van de hygiëne in de hand zou werken. Mi nister De Koster heeft de medewer king van het departement aan de reis van mr. Keuning toegezegd. UTRECHT Een botsing waarbij drie auto's betrokken waren heeft het leven gekost aan de heer J. van der Schilden (63) en mevrouw J. Groot- Battavé-Van Belzen (51), beiden uit Utrecht. De vrouw overleed ter plaat se, de man bezweek enkele uren na het ongeluk aan zijn verwondingen. De twee slachtoffers zaten in een auto die, na gestopt te hebben, een voor rangskruising opreed. Een 39-jarige exploitant uit Heukelom botste op de kruising met zijn wagen op de auto van de heer Van der Schilden, waarna nog een derde wagen, bestuurd door een 37-jarige vrouwelijke kantoorbe diende, op de ravage inreed. De inzit tenden van deze twee auto's bleven ongedeerd. BREDA De 77-jarige Catharina Moen-Nuijten uit Breda is in het 'Laurens Ziekenhuis' overleden nadat zij bij het oversteken werd aangere den door een personenauto. AMSTERDAM In het Wilhelmina Gasthuis is de 79-jarige A. van Sluis overleden, nadat hij op de Wetering laan was aangereden door een tram. DEN HAAG Leden van de PPR- fractie hebben gisteren een gesprek gehad met de commandant van het 32ste Amerikaanse squadron, dat op Soesterberg is gelegerd. De bedoeling van het gesprek was om na te gaan of het op Soesterberg gelegerde militaire personeel toestemming zou krijgen om met leden van de PPR-fractie en met de Nederlandse bevolking van gedachte te wisselen over de oorlog en de bombardementen in Vietnam. De PPR-fractie acht de zaak van groot belang, omdat de kans dat de Soester- bergse Amerikanen naar Vietnam worden gezonden, niet denkbeeldig is. Besloten is dat de Amerikaanse com mandant overleg met de VS-ambassa- de zal plegen over een dergelijke bijenkomst. De door de PPR op zaterdag geplande demonstratie op het Soesterbergse ka zerneterrein is voorlopig afgelast, om dat de bombardementen boven de 20- ste breedtegraad zijn stopgezet en het Parijse overleg is hervat. De PPR zal echter bij minister De Koster van defensie dispensatie vra gen van het verbod om op kazerneter reinen manifestaties met een politiek karakter te houden, teneinde op elk ogenblik dat de situatie in de ogen van de PPR weer acuut wordt (her vatting van de bombardementen, schorsing van het Parijse overleg) de demonstratie alsnog te kunnen hou den. RIJSWIJK Een herstel van de af trekregeling voor onderhoudskosten van particuliere woningen is van het allergrootste belang voor het schilders bedrijf. Dit zei de voorzitter van het bedrijfschap schildersbedrijf, de heer J. Koeman, gisteren in zijn jaarrede in de bestuursvergadering van dit schap. Van onze onderwijsredactie LEIDEN Bij het opzetten van een instructieve omroep moet zoveel mo gelijk gebruik worden gemaakt van de ervaring van het bestaande schrifte lijk onderwijs. De instructieve om roep moet zo snel mogelijk van de grond komen. Dit is het advies van de vereniging van instellingen voor schriftelijk on derwijs (VISO). Algemeen wordt er kend dat radio en televisie slechts hulpmiddelen zijn van een 'open' school of een 'open' universiteit. Vol gens het advies van de VISO zal het schriftelijk onderwijs centraal blijven staan omdat het meer dan andere media individueel werken mogelijk maakt. De instellingen van schriftelijk onder wijs verzorgen thans 1477 verschillen de opleidingen. Het merendeel daar van kan afgesloten worden met een examen. Ruim duizend mensen heb ben een volledige dagtaak bij het opzetten en organiseren van het schriftelijk onderwijs. Daarnaast zijn er tweeduizend part-time docenten. De VISO vindt dat er een orgaan moet komen waarin de ministeries van CRM en onderwijs samen met onderwijsinstanties en omroeporgani saties zijn vertegenwoordigd. Dit or gaan moet dan uitmaken op welke gebieden de instructieve omroep kan worden ingeschakeld. In het advies van de VISO wordt met nadruk gewezen o~ de officiële erken ning v.an het schriftelijk onderwijs door de "aanneming van de wet op het schriftelijk onderwijs door de Eerste Kamer op 12 december 1972. Schaatstheater op plastic 'ijs' AMSTERDAM Het Nationale Joe- goslaviscle schaatstheater Biljaa, dat voor het eerst naar Nederland komt, brengt ook een primeur in technische zin. Er wordt namelijk geschaatst op het sinds kort bestaande plastic 'ijs' (slick) dat in iedere schouwburg met een voldiende toneeloppervlakte ge bruikt km worden. Dit 'slick-ijs' bezit alle kwaliteiten van echt ijs. Hét bestaat uit platen die in éke gewenste vorm in korte tijd aan rikaar kunnen worden gezet. Het is e;n Amerikaanse vinding die reeds in vele landen wordt gebruikt. Het matmaal schijnt onverwoestbaar, en de kvaliteit neemt zelfs toe naar mate hef meer gebruikt wordt. Biljana brengt geen ijsshow in de gebruikelijke betekenis van het woord, naar een spectaculaire folklo ristische voorstelling waarin volksdan sen en volksliederen worden gecombi neerd met kunstschaatsen. Biljana be staat uit 42 dansers, zangers en kunst schaatsers, inclusief een orkest van negen iran, samengesteld uit topmusi- ci van Xadio Belgrado en het Symfo nie Orkest van Boekarest. In 1970 maakte het gezelschap (dat over ongeveer zeshonderd kostuums beschikt) voor het eerst een toernee door de Ver. Staten en Australië, gevolgd door een toernee door Oost Europa,Noord Amerika, Nieuw Zee- land er. Japan. De Nederlandse loer- Ihee begint op zondag 7 januari in de Doelen'te Rotterdam en duurt tot 29 januari Lutosiawski componeert voor Concertgebouworkest AMSTERDAM Het Concertgebouw orkest heeft, daartoe in staat gesteld door de gemeente Amsterdam, de Poolse componist Witold Lutosiawski uitgenodigd een symfonisch werk voor dit orkest te schrijven. Het or kest hoopt hierdoor te kunnen be- schikken over een compositie die ook geschikt is om in het repertoire van het Concertgebouworkest opgenomen te wórden. De componist heeft de opdracht inmiddels aanvaard. Over de tijdsduur van het stuk zijn geen bin- dende afspraken gemaakt, maar wel wordt door beide partijen gedacht aan een werk van minstens tien en hoog stens, twintig minuten speelduur. Het is niet waarschijnlijk dat het stuk zo tijdig klaar is dat het nog in het komende concertseizoen zal worden uitgevoerd. De mogelijkheid dat Lu tosiawski het t.z.l. zelf zal komen dirigeren lijkt niet uitgesloten, gezien het goede contact tussen de componist en het Concertgebouworkest dat vele werken .van hem ook onder zijn eigen t. leiding heeft uitgevoerd. ADVERTENTIE Prijzen Twee Kluwerprijzen voor publikaties van meer dan gewone ver diensten op het gebied van het tech nisch onderwijs zijn gisteren in Den Haag uitgereikt. Prof. ir. J. Bekink kreeg in de sector hoger technisch onderwijs de Kluwerprijs '71 voor zijn boek halfgeleiders in de elektrische energietechniek (uitgegeven door Agon Elsevier). De heren .G J. Hees- ink, G. Punselie, H. K. Rode en A. G. ter Woerds kregen in de sector lager technisch onderwijs gezamenlijk de Kluwerprijs '72 voor de uit boeken bestaande serie algemene bouwkunde (uitgegeven door Kluwer Schoolboe ken). De Kluwerprijs bestaat uit een bedrag van 2500 gulden. Het Hu manistisch Verbond heeft aan de pu blicist dr. A. L. Constandse (73) in Haarlem de 'prof. dr. J. P. van Praag- prijs' toegekend. Deze prijs wordt el ke twee jaar toegekend aan een per soon of instelling die de menselijke saamhorigheid en het humanisme in het bijzonder bevordert door schrifte lijke of verbale expressie. Dr. Con standse krijgt de prijs voor zijn talrij ke publikaties, lezingen en voordrach ten uit de afgelopen vijftig jaar. Hij is geruime tijd lid geweest van het hoofdbestuur van het Humanistisch Verhond en was ook vele jaren redac teur van het blad 'De Vrijdenker' en van de periodieke uitgave van het. humanistisch verbond 'Mens en We reld'. De prijs bestaat uit een oorkon de en 2500 gulden. ARNHEM In de Arnhemse Stads schouwburg zal op 15 januari om 20 uur een grote discussieavond begin nen over Luther, Münzer of de Dub bele Boekhouding, het stuk van Die ter Forte, dat op 6 januari bij Toneel groep Theater in première gaat. Bij de deskundigen die aan de discus sie zullen deelnemen zijn prof. dr. C. W. Mönnich, kerkhistoricus aan de Universiteit van Amsterdam en luthe raan, prof. dr. J van Laarhoven van de Universiteit van Nijmegen en zijn medewerker drs. E. Honnée en drs. K Derksen o.p. uit Utrecht, die een bekend publicist is in progressieve katholieke kringen. Zij behoorden ook tot het forum dat Theater inlichtin gen gaf over de achtergronden van het stuk. Die zijn niet alleen theolo gisch maar ook historisch maatschap pelijk en politiek. In de tijd waarin het stuk speelt, 1514 tot 1525, kwamen de Habsburgers geweldig aan de macht, voerde de eerste grote bankier Jakob Fugger de dubbele boekhou ding in - grondslag van het kapitalis me - en leidden Münzer en Karlstadt, twee theologen, de opstand der boe ren (De Boerenoolog) op grond van Luthers geschrift Van de Vrijheid van een Christenmens, waaraan zij ook een revolutionaire sociale beteke nis gaven, maar deze radicale refor matie keerde en de adel aanspoorde de boerenopstand te onderdrukken. Thomas Münzer werd onthoofd. Die ter Forte heeft de historische gege vens tot een toneelstuk bewerkt, en in de Nederlandse bewerking, van Dolf Verspoor en Karei Muller, zijn die gegevens weer aangepast aan Ne derlandse verhoudingen. Omdat Lu ther en zijn tijd in dit stuk anders worden belicht dan in de gewoonlijke voorstellingen die men zich ervan maakte, is er aanleiding tot discussies. Groningse culturele prijs voor mevr. Van Goor-Duut GRONINGEN De culturele prijs van de provincie Groningen voor het jaar 1972 is toegekend aan mevr. drs. J H. van Goor-Duut. Mevr. van Goor he:ft een bekroonde roman 'De Klap- brug' op haar naam staan, alsmede een aantal korte verhalen in het Gro nings en in het Nederlands. Verder schreef zij toneelstukken en hoorspe len die voor'.de Rono werden uitge zonden Zij is in 1906 in Veendam geboren en studeerde Nederlandse taal en' letterkunde aan de Groningse Universiteit. Luther Expositie voor Vietnam HAARLEM Het genootschap Kunst zij ons doel exposeert van 6 tot 28 januari in de Vishal te Haarlem. Als protest tegen de bombardementen op Vietnam zal 10 pet. van het totale verkoopbedrag van deze ledententoon stelling beschikbaar worden gesteld voor de actie 'Heel Vietnam' van het Rode Kruis in Den Haag. Ingezetenen mogen guldennotes kopen AMSTERDAM De bepaling volgens welke ingezetenen niet mogen inschrij ven bij de uitgifte van guldens-notes ten laste van ingezetenen is met in gang van 3 januari 1973 vervallen, zo deelt de Nederlandsche Bank mee. Een woordvoerder van de centrale bank noemde deze maatregel een 'technische correctie' De aankoop van guldens-notes ten laste van ingezete nen was reeds toegestaan. En dan nog... Wegens grote belangstelling wordt de tentoonstelling in het Rijkspren tenkabinet (Rijksmuseum. Amster dam) van Japanse prenten verlengd tot 15 januari. De Haagse Comedte heeft, op 3 januari, de vijftigste voorstelling ge geven van Ter Ere Van. Vredestein matrassen Op deze .klasse-matrassen slaapt u gezond èn... vijf kwartiec in een uur. De matrassen zijn met prachtig rose damast overtrokken, en aan beide zijden geborduurd. C^d\ 140x190cm 159.- VU M .80 x 190 cm Zuiver scheerwollen dekens van Zaalberg Ongedroomd mooi van dessin en kleur, hele maal passend in het slaapkamer-interieur van vandaag. Wollen weelde voor een fijne prijs. 220 x 240 cm 109.80 y q 190 x 240 cm 99.80 1.MOU 160 x 240 cm 79.80150 X 220 cm \jf% Double face dekens 100% Acryl, dus oersterk. In eigentijdse kleuren. 220 x 240 cm 50.- 150 X 220'cm Van een verslaggever DEN HAAG Prinses Beatrix en prins Claus vertrekken vrijdag voor een veertiendaagse studiereis naar Afrika. Zij zullen in Ivoorkust, Kame roen en Tunesië ontwikkelingsprojec ten bezoeken, gesprekken voeren met regeringsautoriteiten die verantwoor delijk zijn voor economische ontwik keling, onderwijs en dergelijke en ook een paar Nederlandse vrijwilligers ontmoeten. Prinses Beatrix heeft vóór haar huwe lijk een aantal Aziatische landen be zocht, prins Claus is als diplomaat in Abidjan, de hoofdstad van Ivoorkust, gestationeerd geweest, en beiden zijn in enige Oostafrikaanse landen ge weest. In de eerste helft van dit jaar zullen prinses Beatrix en prins Claus een bezoek aan de Sowjet-Unie bren gen. In geen der drie landen wordt het bezoek beperkt tot de hoofdsteden. De opzet is ook het binnenland in te trekken en te zien hoe de plaatselijke bevolking leeft en werkt. Het prinselijk paar is van 5 tot 10 januari in Ivoorkust, van 10 tot 14 januari in Kameroen en van 14 tot 19 januari in Tunesië. In het laatstge noemde land zullen zij onder meer de projecten bezoeken die de 200 Neder landse militairen na de watersnood van 1969 hebben uitgevoerd. AMSTERDAM Het 'soulaas voor Palermo', het streefbedrag van 75.000,- voor hulpverle ning aan hel oecumenische werk van de Waldenzen in de hoofdstad van Sicilië, is gereali seerd. En méér dan dat: de verwachtingen zijn overtroffen! We hebben een bedarg van 80.000 bereikt, het is het to taal van vele honderden giften uit de lezerskring van de Trouw-Kwartetbladen. een prachtig massaal gebaar, dubbel i waardevol in een tijd, waarin reeds zo menigmaal een beroep op offervaardigheid wordt ge daan. We hebben ds. Panascia in Palermo van dit heugelijke feit op de hoogte gesteld. Dezer dagen verwachten wij z'n reac tie, die u>ij dan graag zullen af drukken. Onzerzijds hebben we er grote behoefte aan de velen, die in de bres zijn gesprongen voor het Waldenzenwerk, harte lijk te danken. Het is een ver heugende zaak te constateren, dat 'goede tradities een jaar lijkse actie voor minder bedeel den, zoals Trouw-Kwartet die telkens mag voeren in brede kring blijft aanslaan. Er zijn hartverwarmende bewijzen van daadwerkelijk medeleven ge weest: kinderen hebben spaar centjes gezonden, ouderen heb ben kleine en forse bedragen op, cheques geschreven. Het is door dit alles mogelijk om de Waldenzen in hun in aanbouw zijnde centrum 'De Noteboom' te helpen aan een kinderbadje en een speelplaats. Uiteraard houden we allen, die bij het project geïnteresseerd zijn, t.z.t. op de hoogte. Van een verslaggever UTRECHT De vijftien jongelui die in december j.l. kasteel De Heemstede bij het Utrechtse Houten kraakten, hebben de rollen omgedraaid. Ze zijn destijds uit het kasteel door de rijks politie verwijderd, maar menen thans dat de politie zich heeft schul dig gemaakt aan huisvredebreuk, ver nieling en vervuiling van het opper vlaktewater. De politie zou een balcondeur hebben ingetrapt, tien liter olie in de gracht hebben gesmeten en zich ten onrechte toegang tot het pand hebben ver schaft. De jongelui hebben een klacht ingediend bij de Utrechtse officier van justitie. Zij hebben het kasteel 15 december gekraakt omdat het al drie jaar leeg zou staan. De politie greep in op verzoek van een fruitteler die het kasteel als opslagruimte had ge huurd. De krakers zeggen evenwel dat het kasteel dolleeg was. In de 28 kamers die het kasteel telt zouden alleen een paar kistjes, een oude stoel en een plank hebben gestaan. De ex-krakers hebben een klacht inge diend op advies van de Utrechtse advocaat mr. P. J. L. Kretschmar. Zij baseren hun klacht op een aantal uitspraken van de Hoge Raad. Op grond van die uitspraken kunnen zij zich niet schuldig hebben gemaakt aan lokaalvredebreuk. Zij menen ech ter dat de politie huisvredebreuk kan worden verweten. Mr. Kretschmar zegt: 'Als het verhaal van de krakers inderdaad klopt, zit de politie goed fout. Dan lijken er vol doende termen aanwezig om tot straf vervolging van de politie over te gaan.' Een woordvoerder van de politie zei geen commentaar te kunnen geven. Van een verslaggever HOOFDDORP De 86-jarige me vrouw S. G. Wiese-Algra uit Alkmaar is gisteren overleden, nadat de auto waarin zij meereed op de Kruisweg in Hoofddorp ir. dichte mist tegen een vrachtwagen gebotst was. De auto werd bestuurd door haar dochter, me vrouw A. van der Meulen-Wiese (59) uit Den Haag, die naar een Haarlems ziekenhuis overgebracht is. Het ver- koer ondervond door het ongeluk veel vertraging want de vrachtwagen was beladen met wortelen, die door de botsing over de weg verspreid wer den.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 11