Donja Saskia en haar prins eoeo Rien van Nunen even bij de kijkers thuis personalia Hospitaalschip van Rode Kruis verkoch TROUW /KWARTET DONDERDAG 28 DECEMBER 1972 BINNENLAND/RADIO-TV T4/K [B MARY PERKINS 1 dat1 GUHUHR?Royce.' (.v* V 1 PBÉTTiC», "®PJc\ /JMM, 2-^ nt£RSidti y/mmjs? LOWIETJE IN DE GOUDE GAPER door W. G. VAN DER HULST, plaatjes van W. G. VAN DER HULST Jr. 319 Eindelijk, daar komt de Maar schalk, sluit zorgvuldig de deur en spreekt met fluisterstem tegen de on bekende; maar hij zoch dicht bij achter de gordijn verstaat elk woord Verstaan ja, dat doet hij; maar begrijpen niets. Die man, die vreemde schijnt een soort beeldsnijder te zijn. Hij krijgt een vreemde opdracht van de maarschalk. Hij moet een gaper maken, een heel mooie, maar een met een diep gat in zijn keel.'Ik wil die aan iemand ten geschenke geven. Ik zal je rijk betalen: maér... nooit of te nimmer versta dat goed, mag je aan iemand vertellen, dat ik de Maar schalk, je deze opdracht gaf. Het is een geheim. Denk daar aan. En mocht je ooit dit geheim verraden, vrees dén het ergste Bericht me, wanneer ik zelf in je werkplaats ko men kan om de gaper te bezichtigen. Dan zal ik je zeggen, waarheen je hem brengen moet. Onthoud alles precies! Begrepen' De vreemde man verdwijnt. En eindelijk óók de Maarschalk. O, als hij, hij daar achter de gordijn zijn benen maar bewegen durft, lijken ze wel van hout.Maar hij moet weg. En vlug!.Hij waagt het. trillend van angst. O, en 't was gelukt, gelukt! KARELTJES GROTE AVONTUUR 109: 'Laten we maar eens gaan kij ken waar we terecht komen', stelde smidje Verholen. 'Je bedoelt, dat we die trap af moeten?' zei de jonk heer soldaat. 'Oké, makker. Ik ben je man. Ik ga mee. Maar wel voorzichtig an, hè? Je weet nooit...' 'Ik heb meer met dit bijltje gehakt', zei de smid. 'Volg ma maar.En kijk, daar gingen ze, tenslotte terecht ko mend in een klein, onderaards ka mertje. Er stond daar een slordig getimmerd schrijfbureautje en achter een vodderig gordijntje was een slon zige bedstee te zien. Het schrijfbu reautje was tegen de wand geschoven en als je aan dat bureau zat, had je een prachtig gezicht op een soort alarmschei, die tegen de muur gemon teerd was. Aan die schel zat ook nog een seinlampje. 'Ik mag een boon zijn, als dit niet het kamertje van de kleine dwerg is', zei smidje Verholen. 'Let eens op dat kleine bedje, Rode- riek. En kijk ook eens naar die alarm- schel. Dat is natuurlijk de verklikker van het blauwe licht. Er zitten twee draden aan, die naar boven leiden'. 'Zouden die dan misschien aansluiting geven, op dat glaasje in de schouw?' veronderstelde Roderick. 'Zal ik het eens gaan proberen? Ik ga nu even terug naar boven om zo'n zwavelstok je aan te steken. Als hier het belletje dan gaat rinkelen en bet lampje bran den. dan weten we genoeg. Zo gezegd, zo gedaan. En nu kan onze tekstschrijver verder zijn mond wel houden, want de tekenaar neemt alles van hem over: deze tekenaar onder ons gezegd een prima kracht is er werkelijk in geslaagd op voortreffelij ke wijze een brandende lamp en een rinkelende schel af te beelden. 'Ik had gelijk', mompelde de smid. 'Dit is de verklikker. FERDNAND Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Nieuwe pech heeft Rien van Nunen getroffen: griep met de kerstdagen, zodat hij van zijn plannen om die dagen in de huiselijke kring in Hillegom bij vrouw en kinderen door te brengen moest afzien. 'We hopen nu, dat hij met oud en nieuw thuiskomt', zegt zijn echtgenote Hella Faassen. Zoals bekend wordt de toneelspe ler, die al 34 jaar aan reuma lijdt, in het reumacentrum Sole Mio in Noordwijk aan Zee verpleegd. Omdat het ernaar uit ging zien dat de mensen, die eens van zijn spel geno ten hebben, hem gingen vergeten en ook om hem financieel er wat boven op te helpen, zendt de NCRV vana vond een programma uit, dat is sa mengesteld uit Stiefbeen en zoon, Swiebertje, 'Eerste man' en 'Breng eens een zonnetje onder de mensen'. Dit zijn de tv-stukken waarin Van Nunen bekend werd bij de kijkers. 'Rien van Nunen weer even bij u thuis' heet het programma waarin het gironummer 50949 wordt genoemd. Dat hoort bij de nieuw opgerichte stichting 'vrienden van Rien van Nu nen'. Het is de toneelspeler de laatste tijd zo slecht vergaan, dat hij failliet is verklaard. 'Het wordt toch een blije uitzending', kan Riens echtgenote nu al vertellen. 'We houden niet van tranen en senti mentaliteit', voegt ze er nuchter aan toe. In Sole Mio in Noordwijk heeft Jan van Hillo een gesprek met Rien en daarbij zijn ook Piet Römer, echt genote Hella en hun beide dochters aanwezig. De 59-jarige Van Nunen, die al sinds zijn 25ste jaar last van reumatiek heeft, werd een tijd geleden opgeno men in Sole Mio, een nasleep van een ongelukkige val van de trap, die hem een gebroken heup bezorgde. Vier maal moest hij worden geopereerd. Doordat hij veel moest zitten werd de reuma intussen erger. Tenslotte kon hij niet meer thuis blijven. In Sole Mio doet Rien revalidatie-oefeningen. Hella Faassen zegt: 'Op het ogenblik is hij zonder pijn. Daar zijn we al erg blij mee Hij gaat vooruit en hij is ook weer opgewekt, maar ik heb er geen idee van wanneer hij thuiskomt'. Dat er een speciale Rien van Nunen- uitzending komt vinden ze beiden ge weldig. Ze zijn allebei toneelspelers, Rien en zijn echtgenote. Hella heeft voor haar huwelijk toneel gespeeld, o.a. bij de Nederlandse Comedie, het Nederlands Volkstoneel en het Amsterdams Volks toneel. Later deed zij inidenteel nog wat. In 'De kleine waarheid' was ze boerin. Op het ogenblik speelt ze niet. 'Met twee kinderen thuis gaat dat niet. Trouwens het toneelbestel is niet meer zo, dat ik sta te trappelen'. Van Nunen is een natuurtalent. Hij is niet op de toneelschool geweest. Op veertienjarige leeftijd begon hij als enthousiast amateur te spelen. Omdat zijn vader wilde dat hij een vak leerde werd hij machinezetter. Als Sportshow NCRV bij recordpoging onder water HILVERSUM De 'Sportshow' van de NCRV bevat zaterdag 30 december geen terugblikken, zoals meestal te doen gebruikelijk aan het einde van het jaar. In deze aflevering duikt de sportshow- redactie mee met de leden van de onder water club 'De Duikers in Nij megen. Twee leden van deze vereni ging willen namelijk proberen het record 'onder water' te verbeteren en te brengen van 20 op 30 uur. Op deze zaterdag zakken zij naar de bodem van het/Sportfondsenbad in Nijmegen en maken het zich daar gemakkelijk: er staan bedden, er liggen kaartspe len, er kan worden gedamd en er wordt zelfs overwogen een televisie toestel in het water te laten zakken. Lucht zal regelmatig door een derde lid van deze vereniging naar beneden worden gebracht. De 'Sportshow' wordt uitgezonden via Hilversum III, van 16.03-18.00 uur. Benoemingen: Benoemd tot hoogle raar in de algemene geschiedenis aan de RU Leiden: dr. D. J. Roorda. Benoemd tot gewoon hoogleraar in de technische natuurkunde aan de RU Groningen: A. L. Boers. Benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de fysi sche technologie: ir. H. A. C. Thijs- door P. J. Risseeuw —92— Ook over het persoonlijke leven van de Nederlanders in Brazilië, met wie ik mij het meest verbonden voel, valt helaas weinig goeds te vermelden. De pokkenepidemie, die onder de ne gerbevolking woedde, heeft de engen- hos van Wouter Volkerts zwaar ge troffen. Zijne Excellentie zond zijn lijfarts, dokter Piso, naar Eben Haëzer, om samen met Donja Saskia tegen de ziekte te vechten, en bovendien domi- nus Soler, om de stervenden bij te staan. Zijn Eerwaarde werd vergezeld door zijn dochter Marguérite. Naar wat ik hoor is op die afgelegen sui kerplantage toen een waarlijk heldhaf tige -strijd gevoerd. De maatregelen, die dokter Piso voorschreef, voorkwa men verdere uitbreiding van de ziekte en het leven van enkelen der reeds aangetasten kon worden gered. Ondertussen moest het werk op de suikerplantage doorgang vinden. Don ja Saskia vond zichzelf niet te goed om een groot deel van de taak der negers over te nemen. De Tapoeyer Jonathan, van wiens kennis der ge neeskrachtige kruiden in andere ge vallen een dankbaar gebruik wordt gemaakt, stond tegenover deze hem onbekende ziekte machteloos, maar onder de leiding van dokter Piso toonde hij zich een bekwaam verple ger. Dat betekende, zo had dokter Piso hem uitgelegd, dat hij evenmin als Donja Saskia in de nabijheid van Wouter Volkerts mocht komen. De verzorging van de hulpbehoevende kwam dus grotendeels neer op Made moiselle Marguérite. Als ik het goed begrijp, zijn er tussen oom Wouter en Mademoiselle Marguérite lange ge sprekken gevoerd. Hij begreep dat, en waarom, ook ik een invalide ben, zo heeft Marguérite mij kort na haar terugkeer naar Recief toevertrouwd. Ik voor mij begrijp dit niet. Of heeft zij haar liefde als een verminking gezien een genegenheid die tot onvruchtbaarheid was gedoemd? Zij moet toen al aangetast zijn geweest door een ander lijden, de verterende en uitterende kwaal, die tering wordt genoemd. Van vliegende tering sprak dokter Piso. De Graaf heeft haar nog kort voor haar dood bezocht. 'Ik zal het mijzelf nooit vergeven dat ik u, hoewel u al lijdende was, naar die verpeste lucht heb laten gaan', moet hij hebben gezegd. En zij antwoordde: 'U hebt uzelf niets te vergeven, zoals ik u niets te vergeven heb. Het was een vreugde, de laatste min of meer ge zonde dagen die mij werden gegund, door te brengen met de verzorging van een hulpbehoevende. Graag zou ik mijn gehele leven hebben toege wijd aan het ideaal, dat u ons op onze uitreis voor ogen stelde. Strijd voor de verbreiding van het christendom, verpleging van zieken, verzorging van lijdenden. Nu ga ik getroost op thuis reis'. De toestand op de engenhos maakte het donja Saskia onmogelijk de begra fenis bij te wonen. Door Pieter Vol kerts werden namens haar met de grootste eerbied witte bloemen op de kist gelegd, bloemen waarvan ik de naam niet ken. achttienjarige werd hij beroepsspeler in een reizend gezelschapje, waar de spelers zelf strooibiljetten moesten rondbrengen en waar een hooiberg vaak het te dure hotelbed moest ver vangen. Het was in de jaren dertig en er werd geen droog brood verdiend. Na de oorlog ging het beter. Rien richtte zelf een toneelgezelschap op. De Amsterdamse Comedie. Deze groep voor volkstoneel trad met succes, op, o.a. voor militairen. Drie maanden per jaar was het gezelschap in het Centraal Theater in Amsterdam. Uit eindelijk deed dit hem de das om. Hij ging in 1958 failliet aan het stuk 'Melodie des doods', waarvoor geen belangstelling bestond en waar hij al zijn centjes had ingestopt. Na wat baantjes buiten het toneel .verbond hij zich aan het Amsterdams Volkstoneel bij Beppie Nooy. Hij speelde de hoofdrollen in De Jantjes en 'Op hoop van zegen'. Televisie optreden met deze stukken opende de weg naar wat toen nog Bussum heet te. Hij werd de burgemeester in Swie bertje. Later volgde de rol, die hem populair maakte, namelijk Toon, de oude uitgerekende voddenkoopman in Stiefbeen en zoon. Na zijn ongelukkige val eind 1969 was hij lange tijd niet meer in staat om Televisiespel EO HILVERSUM Vanavond wordt eerste aflevering uitgezonden van nieuwe EO-programma 'Land zicht'. Een groep van vijftien pei nen uit Stadskanaal komt in de stu vragen beantwoorden over Brazi Het bedrag dat ze daarmee verdiei wordt overgemaakt aan het zendin echtpaar Nico en Trijnie van Eyk, (uitgezonden door een groep in Sta< kanaal) in de staat Minas Gerais Brazilië zendingswerk doen. Rien van Nunen en Piet Römer in 'Stiefbeen en zoon'. te acteren. Verleden jaar zomer speel de hij kostte wat kost zittend en leunend toch weer de oude stiefbeen. DEN HAAG Het hoofdbestuur het Nederlandse rode kruis gaat 1. eerste rode kruis-hospltaalschip ver pen aan de nationale stichting 'var de recreatie'. Het schip, dat 'H« Dunant' heet, zal een andere na krijgen. De stichtng zal het schip op 1 ms 1973 na een kleine verbouwing in bruik nemen. Patiënten uit verpled tehuizen en psychiatrische inricht gen zullen er vakantiereizen mee ga maken. Het nieuwe hospitaalschip van rode kruis zal in februari 1973 prinses Margriet worden gedoopt.. Informatief Kalfsvlees met amandelen 400 gr. kalfslappen 100 gr. geschaafde amandelen blikje tomatenpuree knoflook zout, peper 2 uien bloem, boter koffieroom olie. worcestersaus Wrijf twee teentjes knoflook zeer fijn, doe er zout en peper bij, alsmede een paar druppels olie. Het vlees met dit mengsel bestrijken en één en ander goed laten intrekken. Het vlees in stukken snijden en in 100 gr. boter aan alle kanten bruinbakken. De uien fijn snijden en meefruiten. Dan de tomatenpuree toevoegen en de ge schaafde amandelen. Voeg zo nodig wat water toe en laat alles zo'n drie kwartier sudderen en wanneer het vlees gaar is hiermee de jus binden. Op smaak brengen met worcestersaus. Menutip: Kalfsvlees met amandelen, gemengde sla, gekookte aardappelen, chocoladepudding. Radio vandaag HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje. (8 00 Nws; 8.11 Radiojournaal.) 8.50 Morgenwijding. 8 00 Toppers van toen (9 35 Waterst.) 10 00 (S> V.d. kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. (1100 Nws; 11.03 Radiojournaal.) 11.30 <S> Rondom twaalf; een uur allerlei voor iedereen. (1155 Beursber i 12.30 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 Alert: op het vlak van muz. en mij. 13.50 (S> De wereld van de opera: Lucia di Lammermoor, opera van Donizetti, met toelichting. 15.00 (S) V.d. zieken. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16 05 (S) Aspecten kunstrubr. 17 00 (Si Mobiel: een beweeglijk progr. voor beweeglijke men sen. 17.55 Med 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. P.P. 18.20 Uitz. van de K.V.P. IKOR: 18.30 Kleur vragen rondom schrift en samenl. NCRV: 19.00 Bij de tijd: serie uitz. over het ouder worden. 19 20 De kerk vandaag - nws en comm. 19.55 Kunst- en vliegwerk: inf. over act tentoonstellingen. 20 00 Veelgevraagde gewijde muz. 20.38 (S) De laars op de nek. serichoorspel. 21.00 Radio Jeruzalem: amuse- mentsprogr. 22.20 Avondoverdenking. 22,30 Nws. 22.40 Hier en Nu. 22.50 Wereldpanora ma. 23.00 Waar blijft de tijd. lezing. 23 20 (Si Metropole Ork. met zangsol.: studioconc. 23.55 Nws HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7;08 (S> Preludium: klass. muz. 7.30 Nws. 7^41 Hier en Nu. 7.55 Aangestipt: progr.o- verz. 8 00 Te Deum laudamus: gewijde muz. 8.24 Op de man af een evangelisch comm. 8 30 Nws. 8.36 Gymn v.d. huisvrouw. 8.45 (S) NCRV-Jeugdkoor, Haags Knapenkoor en instrumentale groep: Kerstzang. 10 10 Am- nesty.Intern.:" rep van de nieuwe activitei ten. 10.30 Nws. 10.33. (S) Podium v.d. vrouw. 11.05 (S) V.d. zieken. 11.40 Vrouw en Mij: poezleprogr. 11.55 Med. 12.00 Zingen met Cecilia: volksmuz. 12.15 <S) Orimoaradlo: kinderkoor en Promenade Ork. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 Hier en Nu. 12.50 Radio-Jeruzalem:" middagpau- zedst. vanuit Jeruzalem. 13.10 (S) Bussumse koorver. 13.20 (S> Licht Ork. 13 45 (S) Ork. Marguérite Soler als een witte bloem is zij onder ons geweest, ons, de genoten van haar uitreis. Een mooie exotische bloem, die zonder dat wij het konden verhinderen, door een geheim leed is weggeteerd. Een bloem die niet tot vruchtontwikkeling kwam. Toen mijn hart eenmaal de keuze tussen haar en Saskia had ge daan was het te laat. Mogelijk had zij mijn liefde, als ik die had uitgespro ken, toch niet kunnen beantwoorden, zelfs als haar verering voor de prins haar blik niet van andere mannen had afgewend. Marguérite Soler als een witte bloem zal zij in mijn herinnering voortleven nu zij het eerst van ons allen op thuisreis is gegaan. Als ik mij niet vergis ook in de herinnering van Zijne Excellentie. Johan Maurits' lievelingsspreuk Elk zijn waarom lijkt hier wel zeer toepasselijk. Wat mogen wij anders zeggen. (Wordt vervolgd Uit de woorden van de eerste rij moeten de woorden van de tweede rij worden gevormd. 1. zuivelprodukt-vangwerktuig, 2 foef je (Ind.) -niet begroeid, 3. metalen haak-water in N. Br. 4. gordel-insekt, 5. nobel-smart, 6. insektenetend zoog dier-ongevuld, 7. scheepslading-dieren verblijf. De beginletters van de eerste rij vormen de naam van een vis. Oplossing van gisteren: Hor. 1. karn, 5. eppe, 9. era, 10. kar, 11. aar, 12. raap, 14. orde, 15. markant. 19. Reest, 21. snood, 22. tegel, 23. Demer, 26. minaret, 29. emoe, 31. node, 33. roe, 34. tip, 35. ere, 36. mede, 37. kras. Ver. 1. Kers, 2. ara, 3. raam, 4. maske, 6. part, 7. pad, 8. eren, 13. parodie, 14. onteren, 16. reden, 17. aster, 18. ank," 20. nel, 24. manie, 25. term. 26. moed 27. toer. 28. mees. 30. moe. 32. dra. Duitse kritiek voor regisseur Bob Rooyens HILVERSUM Bob Rooyens, regis seur van het democratiespel, dat de VPRO eens in de zes weken uitzendt, heeft ook -in West-Duitsland met kri tiek te kampen. Rooyens die meer Duitse dan Neder landse televisie-ervaring heeft, maakte in Keulen voor de WDR een show, die 750.000 dm kostte. Daarin hadden Esther Ofarim, Dusty Springfield en Vivi Bach een rol. In het tv-magazine Glashaus, waarin tv-makers over televisie schrijven, werd opgemerkt: voor dat bedrag ma ken wij 25 shows van 45 minuten. Uit schriftelijke reacties van de Duit se kijkers op een Rooyens show, die met vooroordelen te maken had. bleek dat 72 positieve tegen 464 negatieve inzendingen binnenkwamen. TV vandaag NEDERLAND I EO 15.30 Kinderprogramma NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal EO 19.05 EO-Kinderkrant 19.30 Land Inzicht, vragenspel NOS 20.00 Journaal EO 20.20 Nader Bekeken - aktualiteitenrubr. 20.45 Valerius Gcdenkklank: koorzang 21.20 De Waldensen, doc. film 21.55 Tenslotte VPRO 22.00 Het gat van Nederland NOS 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal NCRV 19.05 Dierenvriend 19.30 Beter samen: progr. over onderlinge hulpverlening NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Rien van Nunen: Even terug bij U thuis, tv-filmportret 21.35 De zomer van Jan Zwart, muzikaal filmportret 22.00 Zorgen voor de mens van morgen: medische gesprekken NOS 22.50 Journaal Ongetwijfeld zullen veel kijkers het op prijs stellen, dr. Hans van Swol in zijn oorspronkelijke 'rol' terug te zien. Woensdagavond begon hij aan een nieuwe serie, waarin hij tijdens ge sprekken met patiënten en hun ver- wanten de aandacht richt op ziekten die gelukkig niet veelvuldig voorko men. De bloederziekte is er één van. Dr. van Swol belichtte de verschijnse len en problemen met een rustige van zelfsprekendheid en voor iedereen be grijpelijk. Dat een goed informatief programma slechts vier afleveringen krijgt, is wel weinig. Oindat de AVRO na 'Beter worden' een actualiteit bood tegenover de film 'Un homme et une femme uit 1966 op het eerste net bleef ik automa tisch plakken bij AVRO's Sportpano- rama. Daar bleek het uitroepen van de sportman, de sportvrouw en de sportploeg van het jaar als verrassings element gepaard te gaan met 'Dit ivas uw sportleven'. Met als man in de schijnwerper Peter Post, die de wieler sport vaarwel moest zeggen. Het werd een weerzien met vele figuren, die in het leven van de beroemde coureur een rol hebben gespeeld. De redactie van Sportpanorama was daarvoor de haken en ogen in de carrière van Post niet uit de weg gegaan. Zij wist zelfs een soort verzoeniing tussen hem en zijn oud-koppelgenoot Fritz P/en- ninger tot stand te brengen. Voor dergelijke programma's is de levisie toch een uniek medium, rechtstreekse uitzending vol om wachte ontmoetingen, plotseling tin jd lend door de spontane reacties van betrokkenen, wint het van heel v ingeblikte programma's. Presente Ruud ter Weijden hield het komen gaan van de van heinde en ver op trommelde gasten strak in hand \f Misschien wel iets te strak, ioantp emotie kreeg weinig kans. c ei Nog een paar regels over de uit: ding van dat sportgebeuren in Haag. De grote baas van die landse Sportfederatie haalde voor camera's wel wat gezwollen uit de verrichtingen van sportieve mfceil sen; in de huiskamer kwam het c ere als een nummertje sportverheerlijk ^eo ivaarbij je nog maar een duwtje nof hebt om tot sportverdwazing te vallen. In de vooravond heb ik met genot gekeken naar (alweer) een goede levering van de NOS-rubriek 'Van west tot gewest'. Thijs Zijda verscl te niet alleen veel inlichtingen de waterproblemen in het Overijs se Dinkeldal, maar haalde ook op vo treffelijke wijze de mensen zelf voren. Onder hen bevonden zich n sen bij wie de verbondenheid met grond indrukwekkend tot uiting ku Ton Hy parade 14.05 Kom met je boek progr. kinderen. 14.25 (S> A'dams Strijkkw klass.muz. 15.15 De Bijbel maakt nleuvi rlg: gesprek over Schriftwoorden. 15.30 15 33 (S) Studio 6:' middagmag. 16.30 Hi» Nu. 16.32 Radio-Jeruzalem: Inf. en mus Jeruzalem. 17.30 Nws. 17.32 Hier en Nu 18.00 STijd vrij voor muz. in vrije nat. jeugdkorps. 18.30 Nws. 18,41 (S) L des Hellsmuz.- 18 55 Zojuist verschel nieuwe boeken. AVRO:' 19.00 (S) O: je progr 19 30 Trefpunt- act. zaken ter NOS: 19.50 Den Haag vandaag. AVRO Nws. 20.05 Radiojournaal. 20.10 (S) Bai en piano: mod. liederen. 20.42 (S) Ber Filh. Ork. en RIAS-Kamerkoor:' mod. klass. muz. 22.05 (S) Muz. zonder pndi elektronische muz. 22.35 Dat zit goed een korte ludieke culturele happening. Muze zonder make-up: intern, kleink 23.20 (S) Essay:' progr. waarin over k wordt doorgepraat. 23.50 Radiojouri 23.55 Nws. HILVERSUM III TROS: 7.00 Nws. 7.02 De Hugo ren Show. (8.00 Nws.) KRO: 9.00 Nws. KRO-op-Drle: discjockeyshow. (10.00 en Nws.) 12.00 Nws. 12.03 Van twaalf tot KRO's pauzeprogr. <13.00 Nws; 13.03 maar.) 14.00 Nws. 14.03 Dlscjockevs (15.00 Nws) NOS: 16.00 Nws. 16.05 daverende dertig. (17.00 Nws.) 18.00 Nws. 18.02 Joost de Draayer S TROS: 19.00 Nws. 19,02 Club Tropic Surinaamse muz. 19.30 Terug van v sweest. 20.00 Nws. 20.02 Poster. 21.00 21.02 Apollo XXI. verv. hoorspel. Kabaretteketet. 22.00 Nws. 22.02 De van Gelderen Show. 22.55 Med. 23 00 23.02 T.S.T.Tros-Sport-Tijd. 24.00 00 02 Aktua. 00.12 Jazz-Sir. 00.55 Nws. BELGIE 324 m (Nederlands) 12.00 Nws. med. en SOS-ber. 12.08 L muz. 12.50 Buitenl. persoverz. 13.00 act. en toneelagenda. 13.20 Lichte muz Beursber. 14.00 Nws. 14.03 Lichte muz. Nws. 15.03 Liedjesprogr. 16.00 Nwi beursber. 16.10 Amusementsmuz. 17,00 en med. 17.10 Voor oudere luisteraars. Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.28 desportber. 18.30 Verkeerswenken. Sport. 18.55 Taalwenken. 18.57 Lichte 19.00 Nws en act. 19.30 Lichte muz. Semi-klass. en mod. koormuz. 22.00 N' De zeven kunsten. 22.15 Jazz. 23.00 23.10 Gevar. klass.muz. 23.40 Nws. DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gl vond. 10.30 Die Helden des Sonntags, film. 12.00 Act. 12.50 Intern. pers< 13.00-13.20 Journaal. 14.45 Journaal. Idem. 17.55 Journaal. (Rog. progr.: NDR: 18.00 Luneburg, 18.05 Act. cn muz. 18.35 Mönnerwirts schau-Mag. 19.26 Der Fall von nebenan serie. 19.59 Progr. overz. WDR: 18.00 nws. 18.10 V.d. kleuters. 18.15 Tlmo. serie. 18.40 Hier und Heute. 19.20 Scho temen in Honkong.) 20.00 Journaal en ber. 20.15 Der grosse Irrtum, film. Filmrep. over kunstvervalsing. 22.50 naai, comm. en weerber. DUITSLAND II 15.00 Kort Journaal. 15.05 Skifahren Kinderspiel, film. 15.35 Klnderprogr. Lederstrumpf, TV-film. 17.25 Weerber. dewintersport. 17.30 Journaal en wet 17.35 Achter de schermen van de TV. 18.05 Act. en muz. 18.35 Mannerwirtsi TV-serle. 19.10 Hypothese, kort TV 19.45 Journaal, act. en weerber. 20 15 kaal amusementsprogr. Aansl.:' kort naai. 21.45 Filmimpressies over China. Journaal, comm. en weerber. Aansl.: ber. v.d. winstersport. DUITSLAND III NDR 17.30 Beat-Club. 18.00 Interview. 18.45 Abschled vom Doktor, film. 19.30 Geschiedenis in a dingen: Venedig um 1500. serie uitz. Journaal en weerber. 20.15 Out 1, spee 22.15-23.00 Das Leben und die Zeil von Mountbatten, serie uitz. DUITSLAND III WDR 17.00 Kuituren der Welt und europS Kunst, serie uitz. 18.00 Disc. 19.00 Zandmannetje. 19 05 Turkse werknemers. 19.15 Hierzuian Heutzutage. 19.45 Rcg. nws. 19.55 C 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Doe. 21 00 Tagesmag 21.30 Out 1, speelfilm, BELGIE (Frans) 16.40 Le voilier Txois Lys, Jeugdfilm. 18.05 Journaal. 18.10 V.d. kind Aansl.: fabeltjeskrant. 18.30 Pop- Haley and hls Cornets. 19 00 Chez Pai Platenprogr. 20.30 Cartouche, avonturei 22.15 Nieuwe films. 23.05 Journaal. BELGIE (Nederlands) 16.00 Groenendaal, poppenfllmserle. 17.10 Mr. Horatio Knibbles. jeugdfilm. 18.00 Fabeltjeskrant. 18.05 Calvin kolonel, tekennim. 18.30 Het Kerstfees de oude man. toneelspel. 19.10 Hullat jeugdfilm. 19.40 Hier spreekt men Ne Med. 19.45 Journaal. 20.10 Eur. nu, kr< 20.25 De Kleine Waarheid, feuilleton. Verover de aarde, kennismaking m< Nobelprijswinnaars 1972 voor fysica, kunde en geneeskunde. 22 05 Fragro nieuwe films. 22.45 Journaal. kn MS laa: iva \rs) £00 10 lotpi GD€ Inti Eau voc 'del 2- on Als niet ben mee grot reiz< koel 400 wek) Grot een min; over inne was groe aant uit bijzc boet een duid tlgei 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 6