Luisterrijke zangdemonstratie op 13 januari in de Groenoordhal ze zeggen... Leidse nota over externe en interne democratisering van het onderwijs Franeker academieprijs voor dr. Th. J. Meijer Gaspijpen door ruiten van sekswinkels s Caravan uitgebrand Schietpartij =41 Piano akkoord •-£" bender Twee auto's uitgebrand Burgerlijke Stand van Leiden Dr. Roorda gewoon hoogleraar Voorlichting, begeleiding samenwerking, gedeelde verantwoordelijkheid Geld (ƒ4000) uit kamer ontvreemd OUW/KWARTET DONDERDAG 28 DECEMBER 1972 REGIO L3 Ring Leiden bestaat rij ftig jaar Advertentie dat je 'goed-uit' bent in avondkleding van HAARLEMMERSTRAAT 114-120 TEGENOVER DONKERSTEEG Promotie te Leiden LEIDEN 22 dec.. De heer Th. Middendorp te Bazel is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der Godge leerdheid op proefschrift getiteld 'Die Stellung Jesu ben Siras zwischen Ju- dentum und Hellenismus'. De promo tor was prof. dr. P. A. H. de Boer. LEIDEN Op advies van een jury heeft het gemeentebestuur van Frane ker de Frentsjerter Akademicprijs 1972 toegekend aan dr. Th. J. Meijer, conservator van het Academisch His torisch Museum van de Leidse Uni versiteit. Dr. Meijer, die eerder reeds het Album Studiosorum van de Fra neker Universiteit bewerkte, heeft het Franeker Album Promotorum gere construeerd, dat in opdracht van het Fries Genootschap bij de firma Wever te Franeker is uitgegeven. Met het tot stand komen van dit werk is een vrijwel complete lijst van in Franeker van 1591, tot 1811 gepromoveerden ontstaan met, voor zover bekend, de titels van de proefschriften. Het eerste exemplaar van het Album Promotorum zal op woensdag 27 de cember tijdens een ontvangst ten stadhuize van Friese studenten na mens het Fries Genootschap worden aangeboden aan het Franeker gemeen tebestuur, dat een aanzienlijke subsi die voor het tot stand komen van het Academische examens Leiden 22 dec., geslaagd: Doet. ex. Franse taal- en letterkunde de heer G. J. H. Toirkens (Leiden), kand. ex Franse taal- en letterkunde Mej. M. Schouten (Leiden) J. H. van Baal Roozendaal) M. C. Broesterhuizen- Grundeman (Leiden), doet. ex. Franse taal- en letterkunde Mej. H. E. C. C. M. Frank (Leiden), kand. ex. Spaanse taal- en letterkunde Mevr. M. G. v. d. Rijd-Alonso Mediavilla (Leiden). album heeft verstrekt. Bij deze gele genheid zal de prijs, groot duizend gulden, aan dr. Meijer worden uitge reikt. LEIDEN Op het terrein bij Van Gend en Loos aan de Haagweg is dinsdag een caravan uitgebrand. Het vuur is vermoedelijk aangestoken. ROTTERDAM In de bar-dancing Asterix in de Witte de Withstraat is maandagavond een vechtpartij ont staan waarbij de 21-jarige bouwvakker L. Waykerreus uit de Patijnstraat een schotwond in het linkerdijbeen op liep. De kogel is in het Dijkzigtzie- kenhuis verwijderd. De vechtpartij ontstond toen 4 Philip- pijnen omstreeks half elf de bar bin nenkwamen en enkele meisjes lastig vielen. In de algemene verwarring heeft niemand gezien wie het schot gelost heeft. De 30-jarige barkeeper J. L. Kruit uit de Zaagmolenstraat en de 24-jarige matroos D. Maghari werden aan opgelopen verwondingen in het Dijkzigtziekenhuis behandeld. De re cherche stel een onderzoek in iladzi; ^an een medewerker llen hoe )ij E aden °P zo'n bericht schieten bij alle be- erlani trokkenen en talrijke andere vrienden de LEIDEN De Ring Leiden van de Koninklijke bond van Zang- en Oratoriumverenigingen bestaat 50 jaar. lei bijzondere gelegenheden. Toegegeven, de boog stond niet al die jaren door blijA'end gespannen. Soms zelfs leek de pees het helemaal te zullen begeven. Op dit halve-eeuw- feest verdienen daarom op de eerste plaats de enthousiaste doorzetters te worden geprezen, of hun nagedachte nis geëerd. de schatkamers van de herinnering ;sd v open. Die Ring heeft immers in de oeg «loop der jaren allen zoveel schone en. uren bezorgd. We behoeven alleen ide a maar aan de zangersavonden en con coursen te denken. Maar dan toch ook lderhaan het gewone werk, dat door velen g vrezo trouw, met zoveel idealisme is verricht. Dus ook aan de regelmatige Stno'pndp liin uitvoeringen in de winter en bij aller- ouJScuuc 11J11 iet h kuni dit i voor )ngea Ser dat die en. (Advertentie) hulpi J' die ;t. Ma koo 1: C. 'gstg< Ir. W te Mo W ge Ikenl ap'-in Ier ir leze et in ter vera zo at w rijt) hoof egen dóór i. I ;jes de te vaar. net smi ien in w nter de 'geki over dooi daa; is z ver ent mbrt de ^el Hd dii opk derl de it be het hel b ik tot Het „Een piano? Daar ko men wij niet aan toe". Mag Bender-K&D voor zichtig veronderstellen dat mensen die zoiets zeggen, de prijs van een piano mis schien een tikje verkeerd taxeren? Voor nog geen 3100 gulden namelijk hebt u al een pianovan een kwaliteit waar Bender-K&D volledig achter kan staan. En dan niet van een merk want keus hebt u bij ons in over vloed (wij voeren minstens 11 merken). Het moet dus wel vreemd lopen, wilt u na een rustig en bijzonder infor matief gesprek niet tot een akkoord komen. kettner SC duwaer deskundig in klank Leiden: Hogewoerd 90 KATWIJK In het kerstweekeinde zijn in Katwijk twee auto's uitge brand. Op de hoek Meeuwenlaan- Nachtegaallaan brandde de auto van een bewoner van de Meeuwenlaan uit nadat hij na een lange rit een deken over de motor had gelegd. Op de Molentuinweg vloog de auto van een Oegstgeestenaar in brand toen hij overschakelde van gas naar benzine. Er deed zich een kleine ontploffing voor en de motor brandde geheel uit. Fietser verongelukt TER AAR De 66-jarige J. Fransen, inwoner van Ter Aar, is om het leven gekomen. Hij reed op zijn fiets op de Schulteweg en werd geschept door een achteropkomende personenauto. De heer Fransen overleed ter plaatse aan een schedelbasisfracluur. Films in Leiden (2 30. Films In Leiden lot 3 Jan. 1973: Luxor: De duivel kent jjeen jrenade 15 u.) 18 Jr. Blue Movie 2.30. 7 en 9.15 ui 18 jr. Trlnanon: Soja's Mazurka der liefde (alleen onds 7 en 9.15 u.) 18 Jr. Alleen iridags: Pippi gaal van boord (vervolg op Pippi Langkous i 2.30 ti alleen zond. en 1 jan 2.15 en -1.30 u Studio Luckv l.iike <2.30. 7 en 9.15 u i alle leeftijden Li do: Bij de beesten af 2 30. 7 en 9 15 u. alle leeftijden. Men kan verheugd zijn, dat het er nu met de Ring weer zo goed voorstaat. De aansluiting bij de landelijke Bond, enige jaren geleden, heeft ook zeker gunstig gewerkt. Maar zeer veel hangt af van de vakbekwaamheid en muzika liteit der dirigenten. Wat dat betreft, gaat het met de Ring van 44 aangeslo ten verenigingen zonder twijfel in stijgende lijn. De hoop op een in elk opzicht rooskleurige toekomst is. naar ik meen, niet ongegrond. De Ring staat nu gereed, het halve- eeuwfeest luisterrijk te vieren. Dat gebeurt met een grote zangmanifesta tie op zaterdag 13 januari a.s. in de Groenoordhal. Het staat nu al vast. dat 23 koren met tezamen 1000 perso nen aan dit zangersfestival meewer ken. Om te beginnen zal dit massale koor. onder leiding van Bas Siereveld, het Bondslied zingen. Het publiek (men rekent op een 4000 bezoekers) mag daaraan meedoen. De Ring-voorzitter zal vervolgens zijn openingswoord spreken, waarna de koren 'Wir, dir Jehova' van Bach en het 'Halleluja' van Handel uitvoeren. Een groot jeugdkoor onder aanvoe ring van Peter Bontje, de soliste^ Marco Bakker (bas-bariton), zijn echt genote Patricia Madden (sopraan) en Lize Schoo (sopraan), het Utrechtse Byzantijnse Koor en het Gewestelijk Orkest zullen verder het grootse con cert opluisteren. Toegangsbewijzen, ad 10, zijn nu al te koop, o.a. aan de Groenoordhal en bij de Leidse V.V.V. Het is riskant, die aankoop tot de laatste dag uit te stellen. De N.C.R.V. maakt een televisie-opna me van het gehele feestconcert. LEiDEN Geboren: Hermanus, zv H de Roode en J P Vletter, Erwin, zv P G van iïage en A de Vreugd, Wilma, dv R Bella en F Alessi, Johanna M M. dv C S Sin en E J van der Niet. Jacoba. dv J van der Plas en A Kloos Petra H H, dv P Krijgsman en A T Maagdelijn, Wessel T C, zv J C Gans en A Zitman. Johan N. zv W van der Plas en L A Barnhoorn. Geertruida. dv J R van Slooten en C Sip, Martiln Ch. zv J A Delmeer en J de Nobel, Lijdia, dv J Ouwehand en C K van der Plas. Ondertrouwd: J Omspel en I P Spruit, J W D Boclee en M E J Smit. J Buis en S Philippo, S Emid en D C Meershoek, J W Fabius en W E Labouchere, C L v der Gaag en V M de Haas. C M Gravekamp en Ade Wagenaar. P M A Hascldonckx en A Th Kok. G Hundersmarck en A H van Zeist, C de Kong en J C Riethoven. P C van Leeuwen en W van Deelen B Outverkerk en G de Jong. G W A M Padborg en N I L Boender. W F Stol en H II M Terveer. Overleden; J C Meijer. 9 okt 197(1. dochter, W Heemskerk, 25 sept 1947. echtgen v P H A Adriaans, J van der Bent 28 fob 1900. man. J van der Steen, 5 juni 1885, man. A Slegterhorst. 12 aug 1961 dochter. F Slump. 16 mrt 1896. man. C P Tvan Wellen. 11 febr 1920. echtgen v. C P W Knijnenburg Gehuwd J W de Jong en M van der Wal. G W R van der Woerd en 1 A de Lange P J de Tombe en G M J Mensink. G N T Ligthart en I A de Wekker. Holverda en M Rattray, A J van Berge Henegouwen en-A E M van der Meer R I. van der Steen en P C M Vooijs. C Walle en H Passchler, C de Nie en M van Velsen, W van Eilgen en C Ossevoort. JAP van Velzen en M P J de Jong. R Frankhuizen en P Burgerhout. H Smit en C Bremer. T L van Nlekerk en J E Overduin. P J J van der Werff en H W Bouden. A W van der Ster en W C Terveer D J Hilarius en J van Eygen. W F Lagerweij en G Fihppu. W a van Spronsen en L C van Male. R J Grippeling en W M J Krol. P Jansen en J Hiensch LEIDEN De extra sterke ruit van perspex,, die de eigenaar van de seks winkel aan de Haven had aangeschaft, bleek ook deze keer niet tegen geweld bestand te zijn. In het Kerstweekein de heeft een onbekende een twee LEIDEN Dr. D. J. Roorda, sinds 1970 gewoon lector in de sociale ge schiedenis aan de sociale faculteit van de Nederlandse Economische Hoge school te Rotterdam is benoemd tot gewoon hoogleraar in de algemene geschiedenis aan de Leidse Universi teit. Van 1948 tot 1970 was prof., Roorda leraar geschiedehis bij het voorberei dend hoger en middelbaar onderwijs in achtereenvolgens Haarlem, Den Haag en Leiden. Gedurende enkele jaren was hij naast zijn leraarschap als wetenschappelijk hoofdmedewerker bij de Leidse Universiteit werkzaam voor de didactiek van de geschiedenis. meter lange gasbuis, die was ver zwaard met een paar platen staal, door de ruit geramd. Aan de p! ijzer was een enveloppe met een m\ blokletters geschreven 'boodschap' ge plakt. De schade is 740 gulden. Ook de sekswinkel annex sigarenwin kel aan de Morsstraat kreeg een gas buis door de ruit. Daar werden vier ruiten ingegooid. Tevens werd er een steen naar binnen geworpen met een identieke envelop pe als aan de Haven. De schade in de Morsstraat is ruim 300 gulden. Ook een ruit van de sociale dienst aan het Steenschuur werd ingegooid. Hier kon men de dader pakken. Het is een 22-jarige Leidenaar. Een 16-jarige opperman uit Leiden, die met zijn vriendinnetje aan het wandelen was. trapte een ruit in van het arbeidsbureau aan de Oosterkerk straat. Kennelijk wilde hij op deze manier zijn meisje imponeren, was dS lezing van de politie. Bij een fietsenwinkel aan de Turf markt en bij De Nie aan het Kort Rapenburg werden twee grote étalage ruiten kapotgeslagen en bij een uit zendbureau aan de Kaiserstraat een ruit en de lichtreclame. LEIDEN Drie dagen lang is de Turfmarktsbrug voor het verkeer gesloten. Gisteren begon men met de restauratiewerkzaamheden, o.a. met het vastleggen van losgeraakte planken. Het verkeer wordt zo lang omgeleid via Steenstraat en Beestenmarkt. Het verkeer uit de stad moet over de Blauwpoortsbrug langs het water richting molen De Valk. Dat naar de stad moet op de Nieuwe Beestenmarkt rechtsaf- slaan, de Beestenmarkt op en via Steenstraat naar de Blauwpoortsbrug. LEIDEN Over het onderwerp 'Democratisering onderwijs' is vanwege de gemeente Leiden nu. een nota verschenen. Bedoeld wordt het openbaar kleuteronderwijs en het gewoon lager en voortgezet on derwijs. Daarmee is voldaan aan de wens van de gemeenteraad om zo'n nota te ontvangen met een tien jarenplan, afgestemd op het scheppen van werkelijk gelijksoortige kansen tot zelfontplooiing van iedere nieuw-geborene, onafhankelijk van diens leef- en gezinsmilieu, en het doen verdwijnen van autoritaire verhoudingen binnen het onderwijs. 'Elke verantwoorde poging tot demo cratisering van het onderwijs, demo cratisering in externe en in interne zin, zou behoren te stoelen op een gefundeerde onderwijsfilosofie. Een heid van standpunt in deze filosofie in wording is niet in zicht. Wie immers de vraag stelt: wat willen wij met ons onderwijs, mag tal van ant woorden verwachten Wij willen ieder zoveel mogelijk gelijke kansen geven, maar kansen tot wat? Tot groei vangt de Katholiek sociaal-paedagogi- sehe schooldienst zijn werk aan. In 1956 wordt de Commissie voor het schoolmaatschappelijk werk ingesteld en treedt de eerste schoolmaatschap pelijk werkster in dienst, in 1964 en 1966 gevolgd door een tweede en derde. De samenwerking van de Piot. Chr. besturen en de gemeente t.a.v. het schoolmaatschappelijk werk dateert van 1963. Van gedachten over de naar een schooladviesdienst vrijheid?, tot geslaagde mensen?, tot blijkt in 1966; de verordening komt in Advertentie) Apotheken sl upolhckeli: Apotheek Van Drie.-uin. I 20406, apotheek Voorscholen Leiderdorp. speciaal handschoenenmagazijn karei doormanstraat 294 - rotterdam venestraat 3 - den haag- gelukkige mensen?, tot ware democra ten?, tot nuttige staatsburgers?' Zo •begiilt de inleiding tot de nota. De roep 0111 democratisering van het onderwijs, zowel de externe, beogende gelijke ontplooiing van ieder kind naar zijn aanleg, onafhankelijk van leef- en gezinsmilieu, als de interne, die ten doel heeft de inspraak en de inbreng te bevorderen van alle be trokkenen daartoe in staat en bereid, klinkt in rle laatste jaren alom en luid. Het is een misverstand te menen dat liet onderzoek 111 deze naar wat mogelijk en wenselijk is en het stre ven niet al vele decennia leven. On derzoek en beleid, ook hier ter stede, zijn veel ouder dan de benaming die sinds enige jaren gemeengoed werd. Het zou een ander misverstand zijn te stellen dat democratisering is te be werkstelligen dooi wijziging van al leen het onderwijzen en de school structuur. Zonder beïnvloeding en be geleiding van het eerste leefmilieu, het gezin, is gering succes te wachten. De wijze en de omvang van de demo cratisering is mede een vraagstuk van maatschappelijke aard. Dat aanvaar dende is ei' nauwelijks ruimte voor het misverstand, aal resultaten zijn te verwachten op korte termijn. Als net waar is 'Alle nieuwe dingen 111 net onderwijs vragen een nieuwe genera tie'. dan geldt dit zeker voor rle hier bedoelde nieuwe gezindheid 1968 tot stand. De dienst legt in 1971 zijn drie-jarenplan ter tafel. De nota herinnerf verder aan het baanbrekende werk van de gemeente lijke inspecteur -de heer B. Swanen- burg en van liet hoofd der school de heer J. B Volkers». Met alle inzet werkten zij ten behoeve van de leer lingen van bepaalde scholen. Intern Al in 1949 De externe democratisering werd reeds >n 1949 gediend door een toen werkzame couynissie schoolpsycholo gisch onderzoek. Op 1 oktooer 1954 Wanneer interne democratisering be oogt de inspraak van betrokkenen te bevorderen en te organiseren, en die bptrokkenen zijn de ouders, de leer krachten, het niet-onderwijzend perso neel en de leerlingen, moet worden vastgesteld, dat in Leiden de zeggen schap a. van de drie groepen niet gelijk is; b. afhankelijk is ook van de onderwijssoort Wij kennen ook hier de wettelijk voorgeschreven ouder commissies aan de gemeentelijke kleu terscholen sinds 1956, lagere scholen sinds 1920 en scholen voor voortgezet onderwijs sinds 1968 en sinds 1969 de gemeenschappelijke schoolraad voor hel openbaar onderwijs, waar o.rn. negen commissieleden van kleuter-, lager- en voortgezet onderwijs zitting hebben en er de meerderheid vormen. De ouders betrekt men (met de leer krachten) gaarne ook en wel in het vroegste stadium (waar mogelijk) bij |p scholenbouw. Op de kleuterscholen wordt de hoofd leidster in de leiding bijgestaan door haar leidsters; in overleg met hen stelt zij eens in de vijf jaai een speel- en werkplan op. Op de lagere scholen zijn hel aantal °n de betekenis van de schoolvergaderingen sterk gegroeid. de leerkrachten worden langs deze weg betrokken bij de totstandkoming van het leerplan, bij het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen en bij tal van pedagogische, didactische en schoolorganisatorische onderwerpen. Op die scholen vindt het gebruik ingang de onderwijzers te betrekken bij de benoeming van het hoofd. Een nieuwe ontwerp-instructie voor de hoofden der scholen en verder onder wijzend personeel voor gewoon l.o. is aan die hoofden toegezonden ter bp- spreking in de schoolvergaderingen, voorbereiding voor behandeling in de vergadering van hoofden. Op de scho len voor voortgezet onderwijs hebben de leraren invloed door leraars- en sectievergaderingen, alsmede door de op vele grote scholen bestaande in vloedrijke lerarenraden. Een ontwerp verordening met een zekere democra tiseringstendens is betrokkenen ter nadere bespreking voorgelegd. De praktijk reeds is en de verdere bedoeling is ook met name bij het laatstgenoemde onderwijs de leerlin gen naar de mate van hun vermogen en van hun niet te overschatten belangstelling voor deze zaken te betrekken bij regelingen die hen indi vidueel en collectief raken. Wensdromen Wie plannen beraamt up langere ter mijn en Hen jaar eist reeds ruim zicht bedenkt dat het onderwijster rein vul dynamiek is. Nog steil de uitvoering van de Mammoetwet voor niet opgeloste problemen, oj het ver langen naar een middenschool van grotere of kleinere reikwijdte dient zich aan Hij bedenkt ook, dat onder wijsvraagstukken diepgaande contro versen plegen op te roepen en al te ver uitgesponnen discussie fnuikt het beleid Dat de externe deiriocratisering zich hier als groot practisch vraagstuk met kracht opdringt, laat zich begrijpen. Maar wie daarbij terecht denkt aan werkelijk gelijke kansen voor ieder, geeft tevens aan, dat hier slechts ten dele een onderwijsvraagstuk en zeker zo zeer een maatschappelijk probleem ter tafel ligt. Geen kind weet bij de eerste keuze die zich voordoet, dat is na beëindiging van de lagere school, welk onderwijs voor hem geschikt is en geen kind beschikt over de midde len zich dit te verschaffen. De ouders kiezen, hoe dan ook voorgelicht over kind en onderwijs, en bieden gelegen heid. De ouders kiezen, de ouders beslissen en wil men hen motiveren dan behoe ven zij voorlichting over het nog volgende onderwijs, hun onvoldoende of niet bekend. Zelfs het kleuter- en lager onderwijs dat zij zelf genoten, herkennen zij in deze tijd van snelle verandering nauwelijks. Voorlichting vóór de schoolkeuze en gedurende de schoolloopbaan is voorwaarde voor een verantwoorde keuze van wat volgt. Organiseren en stimuleren daarvan door de school kan het bevoegde ge zag zijn taak noemen, maar hoe te voorkomen dat de school wordt betre den met relatieve achterstanden? Die bestaan reeds bij de intree tot de kleuterschool en liggen in beperkte mogelijkheden of in gezinsomstandig heden. Een aangepast, hoe dan ook gedifferentieerd kleuteronderwijs, im mers doof nagenoeg alle kinderen gevolgd, is van niet te overschatten betekenis. Komt gezinsbeïnvloeding op gang, proces van jaren, en weet hel kleuteronderwijs achterstanden te verkleinen, dan nóg betreden leerlin gen van diverse geestelijke pluimage het nu nog eerst verplichte onder wijs. Elk plan roept discussie op. Zo vroeg men zich recentelijk af: is het verant woord achterstand in taalbeheersing in te lopen als de prijs is: vervreem ding van net eigen milieu! Zo vroeg men ook: waardoor toch stellen de resultaten van' compensatieprogram ma's, ook in ons land, teleur. Het leerplan van het lager onderwijs kan worden aangepast 'kan' wil zeggen: moet met bijzondere zorg worden ont wikkeld en beproetd maar een door zovelen gewenste kans op verde re doorstroming voor de geschikten naar enige vorm van voortgezet on derwijs eist niveau-behoud. Aan de didactici om het een te doen en het andere ook. Voorlichting' Beleid, gericht up bevordering met ppdringing van externe en interne democratisering, mondt uit in voor lichting, begeleiding, samenwerking en zo mogelijk gedeelde verant woordelijkheid, onverenigbaar met z.g autoritaire verhoudingen. Ouders en leerlingen behoeven voor lichting, niet éénmaal doch bij voort during, omtrent de aard van het te volgen en daarop volgende onderwijs en over de daarvoor geschapen moge lijkheden en kansen. Gezinsbegelei ding en zo nodig beïnvloeding is ten dele zaak van maatschappelijke zorg. De verantwoorde overgangen, van kleuter- naar lager onderwijs, van dit naar veelsoortig voortgezet onderwijs en van daar naar tertiair onderwijs te verlichten, is een taak van samenwer kende leidsters, leerkrachten en do centen in een aangepaste schoolorga nisatie. De vereiste samenwerking met pedagogische academies en lera renopleidingen, die in Leiden slechts door overleg kan worden -bevorderd, biedt een taak ook aan de schoolad viesdienst. die horizontaal en verticaal zijn arbeidsveld zal uitbreiden. Inni ger samenwerking, ook van ouders en school vraagt veel van beide partici panten. Van de ouders, eenmaal be kend met wat de school vraagt, wordt verlangd, binnen de grenzen der vaak beperkte mogelijkheden, het gezinsle ven te richten ook op de school, die van haar kant rekening houde met de zo gevarieerde gezinsmogelijkheden. De leerlingen kan, afhankelijk van hun leeftijd en instelling, een zekere verantwoordelijkheid worden gegeven, individueel en collectief, een democra tische levensvorm die moet worden geleerd en beoefend, in het besef dat wie recht doet) gelden op medewer king de plicht heeft zich te verant woorden. LEIDEN Uit een pand boven een rijwielzaak aan de Herenstraat zijn in hel afgelopen weekeinde twee geld kistjes ontvreemd. De inhoud van de- tx kistjes was ruim 4000 gulden. De dader kwam binnen door aan de ach terkant een deur te forceren Hij nam het geld met een aantal papieren weg uit een kast in de huiskamer.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3