IIEUWE BLOEIPERIODE JAPANSE ECONOMIE eanimeerde stemming p goederenmarkten I 1 ilgend jaar drie nieuwe fVL-schepen in de vaart >tS-aandeelhouders nnen opening eisen Beurssluiting Omwisseling Unitas tot 15 januari Au 'r?l:<""he dollar revalueert met 4,85% Symfonieën van Schumann onder von Karajan op de plaat Wall Street sluit hoger zig bedrijf bezig bedrijf bezig bedrijf rk« n loe 17 F/KWARTET DOXDERD AG 28 DECEMBER 1972 FINAXCKN EX ECONOMIE T13/DRL13 idanks revaluatie van yen en Am erikaanse maatregelen r u een correspondent 10 Japan heeft opnieuw laken gekregen met een for- pbloei van het economisch n, die wordt versneld door voortdurende en blijvende er van dollars. Na de reva- e van de yen werd verwacht de stroom zou afnemen, r in plaats daarvan bléven ude dollars en kwamen nieu- et land binnen. apanners lijken er niet ongeluk- ïee te zijn. Vraagtekens worden im geplaatst bij de ernst waar zij de overschotten op de beta- jalans te lijf willen gaan. s meer wordt gezegd dat de regelen die tot nu zijn geno- alleen waren bedoeld om de i tevreden te stellen, zonder ij werkelijk effect op de lange hebben. economische opleving on- de revaluatie van de yen en kende maatregelen van Ameri- s zijde blijkt uit de nu uitgesproken verwachting dat roei van de Japanse economie jaar die van 1972 zal evena- ïl. 12 procent. Het overschot op etalingsbalans wordt voor dit geschat op 9 miljard (De ikanen hebben dit jaar te ma- net een tekort van 4 mil- Officials uit de Verenigde Sta tie onlangs Tokio bezochten zei dat om een wat evenwichtiger ie te bereiken het Japanse cij- z'n minst moet worden gehal- ander bewijs voor de economi- opbloei is de mededeling van ninisterie van financiën dat de use prijzen inmiddels weer concurrerend zijn in de inter- nale handel als ooit tevoren'. waarschuwing van de Bank Japan aan het adres van de ment voor 'te grote speculatie Dit door Toshiba ontwikkelde tv-telefoonsysteem is één van de produkten waarmee de Japanners steeds vastere greep krijgen op buitenlandse mark ten. in aandelen en land' en voor 'een forse stijging van de detailhandels- prijzen als de huidige stormachtige vraag aanhoudt.' Tot slot: bank-experts verwachten dat de Japanse diviezenreserves spoedig een record van 20 miljard zullen bereiken, meer zelfs dan de Verenigde Staten in kas hebben. Maatregelen Dit alles heeft gezorgd voor her nieuwde buitenlandse druk om maatregelen die aan de overheersen de positie van Japan deels een einde moeten maken. Hier in Tokio gaan zelfs al geruchten dat de yen op nieuw zal moeten worden gerevalu eerd, nu met ongeveer 10 procent, ondanks de revaluatie met 16,88 pro cent in december vorig jaar. De Japanse regering blijkt niet hele maal onwillig om bepaalde maatre gelen te nemen. Men is bevreesd dat anders de Verenigde Staten nieuwe en meer drastische wetten zullen invoeren om de eigen economie te beschermen, waardoor het gevaar bestaat voor een nieuwe zij het waarschijnlijk weer tijdelijke te ruggang in de Japanse economie. Nu al hebben de Japanners een gedeeltelijke vermindering van de importheffingen ingevoerd, exporten worden in sommige gevallen aan banden gelegd en andere maatrege len om de invoer te stimuleren zijn in voorbereiding. Tot op heden heeft ook dit echter nauwelijks ef fect gehad. Noch Amerikaanse be schermingsmaatregelen, noch een re valuatie van de yen, laat staan dit soort vrij oppervlakkige maatregelen kunnen aan de opmars van de Ja panse economie een einde maken, zo lijkt het. 'Wij zijn op weg naar een welvaart die zijn weerga niet kent', aldus een zakenman op de effecten beurs in Tokio. Tot woede van de buitenlandse criti ci die steeds meer in hun mening gesterkt worden dat de Japanners het buitenland zand in de ogen strooien om intussen rustig verder te gaan hun economische macht uit te bouwen. Steeds meer wint de mening veld dat de enige stap die hieraan een eind kan maken een volledige liberalisatie van de handel is. Japan zou open moeten staan voor buitenlandse goederen en bui tenlandse investeringen, zonder één enkele restrictie. Gelet echter op het cocon van beschermende maatrege len dat rond het Japanse bedrijfsle ven is gesponnen zal dat voorlopig een illusie blijven. Totdat elders harde maatregelen worden genomen of de Japanse economie zelf door oververhitting uit elkaar spat. lERDAM De wereldjroederenmarkten hebben zich in november gekenmerkt door een geani- k stemming. Ondanks een verdere verkrappin g op de internationale geldmarkten, die gepaard pet een stijging van de rentetarieven, legden handelaren een goede kooplust aan de dag. O'oakkoTd teld De Newyorkse effectenbeurs en de Amerikaanse goederenmark ten zijn vandaag nationale rouwdag i.v.m. het overlijden van oud-president Truman geslo ten. Ook op 1 januari a.s. zijn Wall Street en de goedermarkten dicht. ROTTERDAM Aandeelhouders Unitas hebben tot en met 15 januari de tijd hun stukken om te wisselen, zo blijkt uit het officiële omwjsselings- bericht. Het bestuur van Unitas beveelt aan deelhouders aan het bod te aanvaar den. Aan het bod is de voorwaarde verbonden dat tenminste 90 pet. van de uitstaande aandelen Unitas wordt aangeboden. Uiterlijk 22 januari zal worden bekendgemaakt of het aanbod gestand wordt gedaan. Op 5 januari zal een informatieve aandeelhouders vergadering Unitas worden gehouden. Zoals gemeld kunnen aandeelhouders Unitas hun stukken omwisselen in aandelen Robeco, Rolinco of Utilico. De omwisselingsverhouding is zodanig dat één aandeel Unitas recht geeft op 0.351 aandeel Robeco of 0.527 gewoon aandeel Rolinco of 0.692 aandeel Utili co. Indien het aantal aangemelde aan delen daarvoor toereikend is, kan de aanbieder desgewenst een combinatie van deze drie aandelen kiezen. De 5 pet. cumulatief preferente aandelen Unitas zullen, indien het aanbod tot omwisseling gestand wordt gedaan, aan Robeco worden overgedragen te gen een koers van 100 pet, aldus hêt omwisselingsbericht. Robeco heeft vorige week, zoals be kend een bod gedaan op Unitas, dat neerkwam op ongeveer 93.50 per aandeel van nominaal 10. Dit bete kent. dat Robeco ongeveer ƒ720 mil joen moet neertellen aan de aandeel houders van Unitas. CANBERRA De Australische dol lar is met 4,85 procent gerevalueerd. Ten opzichte van de Amsrikaanse dol lar wordt de waarde S 1,2750 (was S 1,2160) en ten opzichte van de gulden 4,0472 (was 3,86). Premier Whitlam noemde de maatre gel noodzakelijk" om de betalingsba lans weer in evenwicht te brengen. Zowel de handelsbalans als de kapi taalrekening toonde de laatste tijd een fors overschot. Op jaarbasis kwam dit in totaal uit op een bedrag van a S 2 miljard. De reserves van het land zijn de afgelopen twee jaar verdrie voudigd tot A S 5 miljard. Om de kapitaalstroom naar Australië tegen te gaan zal een strenger toe zicht op het deviezenverkeer worden ingevoerd. En dan nog. werden in enkele sectoren. Ier met name granen, voor dit euwe recordprijzen geboekt, al- ink Mees en Hope in haar iverzicht. De vaste stemming in treet, die tot uiting kwam in cordhoogte van de Dow Jones- alsmede de optimistische gelui er de te verwachten economi- ntwikkeling in de VS waren die tot de vaste ondertoon gen. Anderzijds zullen de re- ïritse overheidsmaatregelen op uk van lonen en prijzen de ongetwijfeld nog parten spelen. ergrond *n. en met name de Robusta-soort, IJjjshoudend tot vast in de markt, enstaande kopers zich in af- ig van de vergadering van de tionale koffie-organisatie wat achtergrond hielden. De cacao- werd wederom beheerst door m 'iifelende tendens, daar de toe- de - id e komstige statistische positie van het produkt onduidelijk bleef. Kwaliteits thee kon zich in prijs goed handha ven, doch de mindere soorten brach ten wederom lagere prijzen op. Als gevolg van een vergrote speculatieve kooplust kregen tegen het einde van de maand op de suikermarkt prijsstij gingen de overhand. De in het voor uitzicht gestelde inkrimping van het katoenareaal in de VS was oorzaak dat de katoenprijzen zich in het voor deel van verkoper bewogen. Na een zekere stabilisatie van het prijspeil hervatte de prijsstijgende tendens zich op de wolveilingen, mede onder invloed van toegenomen vraag van Oosteuropese zijde. De wereldhuiden markt was opnieuw vast gestemd. Nieuwe transacties en berichten over tegenvallende oogsten in India en China versterkten de aanhoudend vas te stemming op de graanmarkten nog. Bij plantaardige oliën en vetten ging de belangstelling van kopers vooral uit naaf sojabonen en grondnoten. Na een reactie op de hausse in oktober kregen prijsstijgingen op de rubber- markten opnieuw de overhand. Bedrijvigheid Vooral dank zij de gunstige gang van zaken in de auto-industrie nam de bedrijvigheid bij de Amerikaanse staalconcerns verder toe. Wat de non- ferro metalen betreft, was tin onregel matig gestemd. De kopermarkt stond opnieuw onder druk van de nog voortdurend in omvang toenemende voorraden van de Londense metaal- beurs. Daarentegen bereikten de lood- en zinkprijzen het voor dit jaar hoog ste prijsniveau. Op de Amsterdamse aardappeltermijn- markt bedroegen de omzetten in to taal 30.840 ton tegen 59.745 ton in oktober. De licht afbrokkelende prijs- tendens werd tegen het einde van de maand gevolgd door een herstel. 'fcRDAM De Holland Ameri- zal in 1973, het jaar waarin ..itschappij zijn honderdjarig be- viert hsKülvp ppn vnnr ppn WSt Sati •lgo rotj 11 ci Zi GOUD EN ZILVER AMSTERDAM Dc notering van goud is woensdag gestegen tot 6610—6910 >652C— 6820) per kg. De prils van zilver bleef on veranderd 206.90218,50 per kg Opgave Drijfhout. m KOEWEIT De regering van Koe weit heeft woensdag besloten het te kenen van een overeenkomst waarbij vier olie-producerende landen om te beginnen een aandeel krijgen van 25 procent in westerse oliemaatschappij en in Koeweit, uit te stellen. Het overleg met die oliemaatschappij en over de prijs waarop deze de door hen gewonnen olie van de betreffende landen kunnen teruglopen, de zoge naamde 'Buy Back price', is nog niet voltooid. Men had het akkoord willen onderte kenen op 31 december, vermoedelijk gebeurt dit nu in het begin van januari. Van officiële zijde te Koeweit is mee gedeeld dat de prijs die de maatschap pijen boden door de regering van Koeweit niet hoog genoeg werd ge vonden. De Batavier WVTERSWWK Dc resultaten bij de 'CmmkH.ike Weverij De Bete--' r v/h Willink en Pasehe zullen dit jaar met sterk afwijken van die in 1971. Da toekomst wordt met vertrouwen tegemoet gezien. In 1971 werd netto f 148.000 verdiend, waaruit een van 10 tot 15 pet verhoogd dividend werd uitgekeerd. Een inzinking in het begin van dit jaar door conjunctuurredenen was geen belemmering voor het ver der systematisch ontwikkelen en uit- KoerSÊH ID Montreal voeren van de plannen op langere 19.12 20/ termijn, met name de verdere diversi ficatie van de produktgroepen. Zo werd met succes textiel-wandbekle- ding geïntroduceerd. Het aanbod van Musky"" De Batavier bestaat thans uit gordijn- Nat. bas stoffen, tapijten en wandbekledings- Jf*ss J"*"*"" stoffen sholl t anada De Salon van de Maassteden, de tweejaarlijkse manifestatie van beel dende kunst in en om het Rijnmond gebied wordt van 24" maart tot 23 april 1973 in het Stedelijk Museum te Schiedam gehouden en zal in tegen stelling tot de vorige Salon weer gejureerd worden. Pianisten, die op 1 mei 1973 de leeftijd van 29 jaar niet hebben over schreden kunnen meedoen aan de Van Cliburn International Piano Competition van 17 tot 30 september in Forth Worth, waarvoor ze zich vóór 15 juni aan het Van Cliburn Competition, P. O. Box 17421, Forth Worth. Texas 76102. U.S.A. moeten aanmelden. DOW JONES INDEX 26 dec. 1006.70 225.32 118.80 74.92 478.2 21 dee. 1000.00 223.15 119.28 75.07 475.6 22 dec. 1004.21 224.81 118.93 74.94 26 dec. Vl.120 16.380 1.764 706 709 21 dec. 18.290 21.240 1.849 562 948 22 dec. 12.540 18.680 1.779 846 589 Asbestos Corp. 'anada Fund cinsnl Balliursi 68.13 In de 'Symphonien-Edition'. de jubi leum-uitgave van DGG (in 1973 zal Polydor 75 jaar bestaan) verscheen een cassette met 3 LP's bevattende de vier symfonieën en de 'Symfoniëtta' Ouverture, Scherzo en Finale, op. 52 van Robert Schumann in een uitvoe ring door de Berliner Philharmoniker onder hun 'dirigent voor het leven' Herbert von Karajan (DGG 2561.177-8- 9 73.50, tijdelijk 55). Wonderlijkerwijze verschenen onge veer gelijktijdig deze symfonieën bij Philips (met als extra de 'Zwickauer'- jeugdsymfonie) door the New Phil- harmonia onder Inbal en in een hèruitgave de vier symfonieën plus pianoconcert (solist Leon Flei- sher) en Ouverture Manfred op CBS door het Cleveland orkest onder wij len George Szell. Ondanks vele goede eigenschappen van deze opnamen is de onder Karajan opgenomen versie duidelijk superieur, niet alleen door het schitterende spel van één van 's werelds beste orkesten (zo niet hèt beste), onder een sterke persoonlijk heid als Karajan, maar tevens door de perfecte opname-kwaliteiten. Men raakt, ook bij herhaald luisteren, niet uitgehoord op deze meeslepende Schu- mann-herscheppingen, waarbij steeds nieuwe details verrassen. Bij de vertolkingen, die over de gehe le lijn op hoog niveau staan zoals de vierde, die tijdens het jongste Holland-festival ook op het program ma van de Berliner prijkte en die een onvergetelijke indruk achterliet dienen speciaal die van de onderge waardeerde, maar ozo geniale tweede en die van de 'Rheinische' te worden vermeld. In een geïllustreerde bijlage treft men naast andere lezenswaardig heden een diepgaande analytische be schouwing over de symfonicus Schu- mann aan van de hand van Hanspeter f-Jgt 060111 V3I1 Krellmann. In de Symfonieën-reeks van DGG, waarin eerder de werken van Beetho ven door de Wiener Philharmoniker onder Karl Böhm werden uitgebracht, verschenen ook de vroeger apart uit- Herbert von Karajan gegeven complete symfonieën van Mo zart. door de Berliner onder Böhm (DGG 2722.044 - 15 LP's; 367,50, tijdelijk 195) en de negen symfonie ën van Bruckner door de 'Berliner' en het Beiers Radio Symfonie-orkest onder Eugen Jochum (DGG 2720.047 - 12 LP's; 294. tijdelijk 175). P. V. 'De Vossenjacht' wegens ziekte spelers uitgesteld AMSTERDAM Door ziekte van een viertal spelers (Guus Hermus. Cor van Rijn, Dolf de Vries en Wiek Jongsma) kunnen de voorstellingen van Hugo Claus' 'De Vossenjacht' voorlopig niet doorgaan. Het zijn de voorstellingen vandaag in Utrecht, Morgen in Arnhem, zaterdag in Rot terdam en op 3, 5, 6 en 7 januari in Amsterdam. In Amsterdam zullen de uitgevallen voorstollingen door het Amsterdams Toneel worden vertan gen door voorstellingen van Heijer- mans' 'De Meid' op woensdag 3. vrij dag 5 en zondag 7 januari en van O'Neils 'Tocht naar het duister' op zaterdag 6 januari. De voorstelling in Arnhem is verplaatst naar donderdag 15 februari. Beeldhouwster Gra Rueb overleden DEN HAAG In Den Haag is op 87- jarige leeftijd overleden dc beeld houwster Gerharda J. W. Rueb. Gra Rueb ontving haar opleiding bij Toon Dupuis in Den Haag en bij Antoine Bourdelle te Parijs Zij maakte portretten, penningen, pla quettes en dierplastieken en haar werk is opgenomen in de collecties van verschillende musea. Monumenta le werken van haar hand bevinden zich vooral in Afrikaanse landen en Indonesië Met inzendingen van haar werk won Gra Rueb de zilveren penning op de 'Vierjaarlijkse' in Rotterdam (1917), de bronzen penning op de jubileum tentoonstelling 'Nederlandse beelden de kunsten' in Amsterdam (1924) en de bronzen penning van de 'Olympia de' (1928) ook in Amsterdam. De begrafenis geschiedt op 29 decem ber in Breda, de geboorteplaats van da kunstenares de abstracte kunst in Nederland UTRECHT De expositie 'Het nieu we wereldbeeld' (Het begin van de abstracte kunst in Nederland, 1910- 1925) die dit jaar te beginnen met Utrecht, in een aantal plaatsen van ons land gehouden wordt, zal vooral voor ingewijden de moeite waard zijn. De samenstelling van deze tentoon stelling was in handen van een werk groep van het Kunsthistorisch Insti tuut der Rijksuniversiteit te Utrecht onder leiding van C. Blotkamp en E. van Uitert. De expositie beoogt het resultaat te tonen van het onderzoek dat de leden van deze werkgroep instelden naar de beginfrase van de abstracte kunst in Nederland. Het is voor het eerst dat deze materie op, een grondige wijze en in een groter verband werd onder z,ocht, terwijl ook een uitgebreide stu die van iedere kunstenaar en diens oeuvre uit de periode 1910-1925 ten grondslag ligt aan de hele opzet. Naast een honderdtal kunstwerken omvat de tentoonstelling ook een do cumentair gedeelte. Van 19 januari tot 29 februari in het Centraal Museum Utrecht; dan van 10 maart tot 8 april in het Groninger Museum voor Stad en Lande en ten slotte van 28 april tot 4 juni in het Stedelijk Museum te Schiedam. Fanfare for Europe AMSTERDAM Op uitnodiging van The Arts Council of Great Britain zal hit Concertgebouworkest olv Ferdi nand Leitner op 8 januari 1973 optre den in de Royal Albert Hall te Lon den. Ter gelegenheid van Engelands toetre ding tol de EEG, heeft men een aantal muzikale manifestaties georga niseerd en van deze 'Fanfare for Eu rope' is dit concert een onderdeel. Ook de Berliner Philharmoniker en het Orchestre de Paris doen mee. Het Concertgebouworkest speelt wer ken van Ton de Leeuw. Mozart, Brahms en Schumann. De Engelse hoornist Barry Tuckwell verleent zijn medewerking. viert, behalve een voor een vakantieproject gebouwd crui- J twee volledig gemoderniseerde pri uisescfiepen in de vaart bren- i ('e werf De Merwede te Har- d-Giessendam in aanbouw zijn- \tl 'Prinsendam' zal naar verwach- 'Hjöstreeks begin mei a.s. aan de Amerika Lijn worden overge- De thans voor een verbou- i Bremerhaven verblijvende chepen 'Volendam' en 'Veen- dam' zullen op resp. 16 april en 14 mei 1973 hun eerste reis onder de HAL-vlag beginnen. De uitbreiding van de cruisevloot houdt in, dat de Holland Amerika Lijn in het eeuwfeest op haar eigen schepen met meer dan 4000 bedden meer accomodatie ter beschikking heeft dan ooit eerder in de geschiede nis van de rederij. Reeds in 1973 telt het cruiseprogramma, dat voor de nieuwe aanwinsten en de 'Rotterdam', 'Nieuw-Amsterdam' en 'Statendam' is samengesteld, meer dan 125 kortere en langere cruises en acht transatlan tische reizen. D em wet op enquêterecht in de hand Nii walL" si 31- n onzer verslaggevers erkERDAM Met de wet op het enquêterecht in de hand kunnen de aan- uul iders (en de vakbonden) van de heer Zwolsman opening van zaken bij spelS eisen. Deze wet bepaalt namelijk dat. als er gegronde redenen be- aan een juist beleid van een onderneming te twijfelen en de on- ier de gevraagde inlichtingen weigert te verstrekken, de vakbonden en deelhouders (die tezamen wel ééntiende deel van het geplaatste aan- r-jjapitaal moet vertegenwoordigen) liet recht hebben een enquête te vra- (le ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam. De procu- ïkk neraa' bet Amsterdamse Hof kan ook op eigen gezag een onderzoek iquèle is echter een bijzonder zwaar middel. Het resultaat kan uitmon- lngrijpende maatregelen als schorsing of vernietiging van besluiten, ont- 'n bestuurders en commissarissen, tijdelijke aanstelling van andere be- irs en zelfs lot ontbinding van de vennootchap. Het is echter mogelijk het Amsterdamse Hof het verzoek om een enquête afwijst, de onder- schadevergóeding claimt bij de klager. Ceteco met Japanners in lagerproduktie AMSTERDAM Handel- en Indus triemaatschappij Ceteco gaat samen met de Japanse Koyo Seiko een fa briek stichten voor de vervaardiging van lagers. Hiertoe zal een joint venture worden opgericht met een kapitaal van een miljoen gulden, waar in Ceteco voor 30 en Koyo voor 70 procent zal gaan deelnemen. In de beginfase zal de nieuwe onder neming de fabrieksruimten van de Ceteco-dochter Minkema' in Nieuw- poort aankopen. De plannen voorzien in een jaarproduktie van ongeveer twee miljoen lagereenheden zoals kus- senblokken en 'flange-units'. Met ma chines en uitrusting zal aanvankelijk ƒ5,3 min zijn gemoeid. Koyo .Seiko heeft al enigejaren be langstelling voor de stichting van een fabriek in Europa met een geschikte partner. Het bedrijf is een vooraan staande lagerfabrikant in Japan met een marktaandeel van 40 pet in rolla gers en van 27 pet in kogellagers. Een andere belangrijke activiteit van het concern is de toelevering van onder delen aan de auto-industrie in het land van de rijzende zon. waarin zijn aandeel 37 pet bedraagt. Daarnaast oeweegt men zien nog t<p net gebied van zware machinerieën, electronische controle-apparatuur, airconditioning, electronische consumentengoederen, frisdranken enz. Met de ongeveer 7500 medewerkers wordt een jaaromzet van (1972) ruim 250 min dollar (ƒ800 min) behaald. Bij het kiezen van de vestigingsplaats voor dit derde buiten landse project van Koyo zijn de cen trale ligging van Nieuwspoort in de EEG en de goede aan- en afvoerwegen belangrijke factoren geweest. Koyo heeft reeds produktiecentra buiten Ja pan in Australië en India en beschikt daarnaast over een groot verkoop, ser vice- en agenturennet. Fonds van de '7' AMSTERDAM Het beleggingsfonds van de '7' zal over 1972 een uitkering doen van netto ƒ0,25 (v.j. ƒ0.26) per participatie, aldus een mededeling van de beheermaatschappij van het fonds. Noordwinning Groep DEN HAAG De Noordwinning groep heeft een tweede produktie ver gunning voor aardgas aangevraagd, thans voor het blok L-8 in het Neder landse deel van het Continentale plat, zo heeft Pennzoil Nederland Company bekendgemaakt. PennzoiJ heeft de leiding van de groep. Dt Nederlandse deelnemers in dc Noordwinning groep zijn Rilliton, Hoogovens en I.H.C Holland. Boele Bolnes Boele's scheepswerven en machinefabriek te Bolnes heeft van ir. P. S. Heerema's Shipping opdracht gekregen tot het verbouwen van de supertanker Veedol tot het grootste kraanschip ter wereld met een kraan van 2000 ton hefvermogen, Voor de werf betekent deze opdracht (de derde voor een groot kraanschip in enkele jaren) een flink stuk werk gelegenheid. Er moet ongeveer 3500 ton nieuw staal voor worden ver werkt. Het is de bedoeling dat het kraanschip in augustus 1973 gereed is. Het bedrijf wil de prijs van het contract niet bekend maken. Holl. Beton RIJSWIJK Het ziet er naar uit dat de omzet van de Hollandsche Beton Groep (HBG) in 1973 zal stijgen tot boven ƒ1 miljard (1972 waarschijnlijk circa ƒ950 miljoen). De vooruitzich ten voor de utiliteitsbouw zien er wat beter uit doordat de werkvoorraad in de loop van 1972 is gestegen en nog gekregen bij de bouw van eengezins woningen. Dit zegt de president van de raad van bestuur, ir. M. Bijl in het personeelsorgaan van de HBG. Blijkens deze publicatie is men ook voor de baggersector niet pessimis tisch. Interbeton is na enige zeer moeilijke jaren op het zeer goede pad van herstel. Wel zorgelijk echter blij ven de vooruitzichten in de wegen bouw, de apparatenbouw en enkele andere onderdelen van de groep. Momenteel wordt ook een serieuse verkenning buiten de grenzen uitge voerd. Daarnaast wordt ook veel aan dacht besteed aan de verdere ont plooiing van de reeds bestaande acti viteiten. Al met al zegt ir Bijl te verwachten dat 1973 een druk jaar voor de groep zal worden met tal van nieuwe ontwikkelingen. ai KW YORK 26 12 27/12 AC F Industries 46% 46% Airco 17% 17% Allied Chemical 29% 28% Alum Co ol Am 53% 53% American Brands 41% 42% American Can 31% 31'8 Am Cyanamld 31% 31% Am Electr Power 29% 29% Am Metal Climax 33 32% Am Motors 8'. 8% Am Smell C Ret 18% 18% Am Tel lei 52% 53 Ampex 6 5% Anaconda 19% 19% Artncu Steel 24 24% Atlant Richfield 77% 77% BelidlX 48% 48% Bet lit Steel 29% 29% Hoeing 25 25 Burlington Ind 36% 36% can Pacatic Ry 15% 15% Celanese 40% 40% Chase Manhattan 53% 54% t'hesap Ohio R 47 46% Chrysler 39% 39% Cities Service 471 47-% Colgate- I'alinoltve 93 92% Coll Industries 21 21 Cnmmonw Edison 36'. 35% funs Edison 25% 25 Coni C an 30 30% Coni Oil 39% 39% Curllss Wright 32% 32% Curt Ism Wngtrt A 43 Dart 1 rid 49% 49% Deere and Co 44% Dow Chemical 100% 100% Du Pont (El) 175% 76'/, Eastman Kodak 148% 147% Kirsi Nat City 75% 75% Admiral Corp 17 Alletignet.y How S 23% 24'» Ak/oria 29% 30' Am Slatidald 13 13 Amsted Ind 43 42% Bait Ohio 4%% 48-% 47% Havuk Cigars 13 can Breweries 5% 5% Cerru 15% 14% Chad huur li Goth 2% 2% Chase Select Ed cesl 11.50 Columbia Gas 30% 31 24% oil 1 lelrphutie 25% 23% Kluut Corp 34 34 Gen Electric Gen Fund* Gen Motors Gen Puhl HUI Gen lel El Getty Oil Gilelie Gimbcl Brothers Goodvear I and K Guit Uil Illinois Centr (nullen Int Unstn Mach Intern Harvester Int Nick ol Can int Paper Int Tel Tel !%ex 32'i 13 'i 70% 28'. 27% 78% 79% 21% 21 3014 30% 8114 92 62% 62% 2314 23% 31% 31»: Martin Marietta May liep Stores McDonnell Dnugla Mohll Oil Corp Nat Hlscult Nabisco Nat Distillers North Am Rock» 50% SO* 34'4 34% 70% 71% 60% 60% 31% 31% 15% 15% 1714 17% 40% 41ft 16% 16% 32 32% Pac Gas and E Penn Central PepsiCo Phelps Dodge Phillip Morris Phillips Pelr Procter Gaml 32% 84% 85% 38% 38% 115% 116% 42% 43% 110', 199% 37% 38% Reynolds tnd Royal Dutch Petr Santa 10 Ind Sears Roebuck Shell OH Southern Southern Pacific Railway Sperry Rand land l Stand Oil Ind allf i 37% 175-% i 17U Am l'hiliii uiun Electr lilted Cor pi nited Cas ittda 53% 53% Western Uancurp 36% i

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 15