Kerstgebeuren in veel bijeenkomsten gevierd Werd bejaarde man beroofd? Politiebewaking bij woensdag pu Pont-bedrijf 1 wolfhezf 'Kommaar' FC Dordrecht gaf initiatief uit handen hoofdverpleger/ster Ie verpleger/ster Handbal wedstrijden Kerstboombrand in Papendrecht Nieuw CNV-gebouw Openingstijden creatieve werkplaatsen In verband met bommelding Leuke kerstaktie van 'de ontmoeting' Promenade concert in Kunstmin Drie mille voor Groene Kruis Wolfheze (bij Arnhem) Tel. 08308- xi TROUW/KWARTET WOENSDAG 27 DECEMBER 1972 ROTTERDAM De grote Doelenzaal is op de Tweede Kerstdag nauwelijks leeg getwetest. 's Ochtends om half elf werd er het kerstconcert van het Chr. Gemengd Koor Vox Jubilans gegeven, 's middags om half drie concerteerde de pianist Stefan Askenase hier en 's avonds (zie foto) was de zaal alweer stampvol toen het traditionele Schipperskerstfeest werd gevierd. D RECHTSTREEK Op tal van plaatsen zijn de afgelopen dagen kerstbijeenkomsten gehouden. Tradi tiegetrouw kwamen de leerlingen van de zondagsscholen in Dordt en in de plaatsen in de omgeving bijeen om stil te staan bij het kerstgebeuren. Het waren te veel kerstvieringen om op te sommen. De programma's we ken niet zoveel van elkaar af. In de meeste samenkomsten werden de kerstgeschiedenis en een 'vrij verhaal' verteld. Sommige zondagsscholen had den een spel op het programma staan, soms door leerkrachten, soms door leerlingen opgevoerd. De kerstnacht- diensten in de verschillende kerken waren ook weer druk bezocht. In de Grotekerk was het zo druk dat er mensen met staanplaatsen genoegen moesten nemen. Ook deze maal heb ben de kerstherbergen, die in ver schillende plaatsen in Dordt, in Zwijn- drecht en in Papendrecht werden ge houden, bewezen in een grote behoef te te voorzien. Deze gelegenheden wa- DEN HAAG De 83-jarige heer A. Heijsteeg van de Boerenstraat is zaterdag omstreeks het middaguur ernstig gewond in zijn woning aangetroffen. Bij de politie heerst het vermoeden dat de man is be roofd. Het zou hierbij gaan om een bedrag van bijna 2000 gulden. De heer Heysteen in de huurt ook bekend als 'oom Aad' haalt in opdracht bij diverse panden in de buurt de huur op. Het is daar alge meen bekend dat hij het geld in een portefeuille op zak draagt. Tegen per soneel van het ziekenhuis Leyenberg zou de man gezegd hebben dat hij zaterdag van drie mannen bezoek ge kregen had. Omstreeks half twaalf belde een kennis bij hem aan. Toen de heer Heysteen de eur opende zat hij onder het bloed, de kennis belde de GGD die de politie alarmeerde. De heer Heysteeg had ernstig hoofdletsel, een blauw oog en ribletsel. Gisteren was zijn toestand zodanig dat hij niet kon worden gehoord. De heer Heysteeg woont alleen op een benedenverdieping. Rechercheurs die het huis doorzochten vonden twee lege portmonnais en een lege porte feuille. Ook werd een gouden horloge met gouden ketting vermist. Uit on derzoekingen zou zijn gebleken dat er 1600 tot 1800 gulden in huis was. Het onderzoek wordt voortgezet. Buurtonderzoek heeft nog weinig op geleverd. Ook al omdat veel mensen vanwege de kerst niet thuis waren. De politie verzoekt iedereen die 'oom Aad' sinds vrijdag 23 december om half zes heeft gezien, zich in verbin ding te stellen met de centrale re cherche, telefoon 070-614141. toestel 2441. Een 21-jarige Turk werd gisteren aangetroffen op de hoek van de Hoef- kade en de Doedijnstraat, gewond door messteken in borst en linkerarm. De man, die werd opgenomen in het ziekenhuis Westeinde, verklaarde door twee mannen te zijn aangevallen. De kerstdagen hebben diverse lieden er niet van kunnen weerhouden op het dievenpad te gaan, wellicht aange moedigd dioor het feit dat veel men sen de kerstdagen elders vierden. Uit een filmverhuurbedrijf aan de Hoef- kade verdween geluidsapparatuur van 2000 gulden. In het jeugdcentrum aan de Seinpoststraat werd voor 1500 gul den braakschade veroorzaakt. De in brekers vernielden speelautomaten, kasten, deuren en koelkasten. De waarde van het ontvreemde is nog niet bekend. Uit een auto aan de Zorgvlietstraat verdween een koffertje met 2150 gulden en een kapstok. Uit DORDRECHT Het eerste dames team van het Papendrechtse DES '72 Gorkumse Achilles 3 met 1—6 gewon nen. Met rust had DES'72 al een 13 voorsprong. Hilda Lom an scoorde 4 maal, de resterende twee kwamen op naam van Bep Daane en Clennie Brou wers. Het heren juniorenteam van DES'72 verloor thuis met 1120 van WIK. Van Mok hield alleen het derde heren- team de vlag hoog. Het won uit van Actief 4 met 714. Het tweede dames- en het twee de herenteam verloren respectievelijk met 121 van Schutters 2 en met 218 van Schutters 3. een radiozaak aan de Plaats werd voor 4500 gulden aan apparatuur ge stolen, terwijl uit een fotozaak aan de Valeriusstraat voor zeer veel geld aan foto-apparatiiur verdween. Op de Regentessela an vloog maandag een caravan in brand omdat door de jeugd vuurwerk naar binnen was ge gooid. De caravan brandde van bin nen geheel uit. ren bedoeld voor mensen die om een of andere reden de kerstdagen in eenzaamheid moesten doorbrengen, maar ook anderen, die bijvoorbeeld alleen maar behoefte hadden aan een gesprek of aan gezelligheid in wat groter dan in gezinsverband, waren er welkom. Evenals vorig jaar was de kerst-inn in Dordrecht Zuid in de houten noodschool op de hoek van de Dr. de Visserstraat. Deze herberg opende reeds zondag haar deuren. An dere kerstherbergen waren die van Youth fo Christ De Terp in de Wijnstraat, in gebouw De Palm en de Bethlehemkerk in Papendrecht en in het Hervormd Centrum Meerdervoort ende Hoeksteen in Walburg en Zwijndrecht. Op de foto: er waren veel hulpkrachten nodig om de bezoe kers van de kerstherbergen van hun natie en hun droogje te voorzien. PAPENDRECHT De jaarlijkse ver branding van kerstbomen zal plaats vinden op woensdagavond 3 januari om 7 uur op het terrein tussen de Rubensstraat en de burgemeester Keijzerweg. Een vrachtwagen van de gemeente zal in alle straten de kerst bomen ophalen. De komst van de wagen wordt aangekondigd door een bel. Men wordt verzocht de bomen niet eerder op het trottoir te zetten dan wanneer men de bel heeft ge hoord. Bij de verbranding zal de vrij willige brandweer een oogje in het zeil houden. DORDRECHT De creatieve werk plaatsen zijn als volgt geopend, zo verzoekt de Stichting Culturele Edu catie ons mee te delen. Krispijn, Breitnerstraat 33: woensdag 27 en donderdag 28 december 1417 uur, zaterdag 30 december 1013 uur, woensdag 3 januari 1417 uur, zater dag 6 januari 1013 uur. Dubbeldam. Dubbelsteijnlaan 143: woensdag 27 december 1417 uur, zaterdag 30 december 1013 uur, woensdag 3 en donderdag 4 januari 1417 uur, zaterdag 6 januari 1013 uur. Sterrenburg, keet Halleyweg: woens dag 27 december 1017 uur, zaterdag 30 december 1013 uur, woensdag 3 januari 1017 uur, zaterdag 6 januari 1013 uur. Land van Valk, Heysterbachstraat: woensdag 27 december 1417 uur, donderdag 28 en zaterdag 30 december 1013 uur, woensdag 3 januari 14 17 uur, zaterdag 6 januari 1013 uur. Staart Merwedestraat 175: woensdag 27 december 1417 uur, zaterdag 30 december en dinsdag 2 januari 1013 uur (dinsdag ook 14—17 uur), woens dag 3 januari 1417 uur, zaterdag 6 januari 1013 uur. Wielwijk-Crabbehof, De Visserstraat: woensdag 27 en vrijdag 29 december 1017 uur, zaterdag 30 december ge sloten, woensdag 3 januari 1417 uur, zaterdag 6 januari 1013 uur. Op de Baanhoekvveg werden alle auto's gecontroleerd. DORDRECHT Het programma van J 'K'ftmmaar1 vaai- volronf io-olrtivrifoitor* DORDRECHT Het programma van 'Kommaar' voor vakantie-aktiviteiten voor de jeugd ziet er voor woensdag als volgt uit: Instuif-spelmiddag, Ducdalf, Nieuw- weg 44, 14-16 uur, voor 6- tot 15- jarigen. Filmavond, Ducdalf, 19.30-22 uur, voor 10- tot 15-jarigen. Zaalzitvoetbal, gymlokaal J. van Len- nepstr. 14-17 uur, voor 10- tot 15- jarigen. Sportinstuif, gymlokaal, Kohnstamm- school, 14-17 uur, voor 10-15-jarigen. Scholierentafelteimistoernooi, sport hal, 9.1518 uur, voor 12- tot 18- jarigen. Speeltuin Wielwijk 10-12 uur, alle leeftijden. Handenarbeid, speeltuingebouw Wiel wijk, 13.30-15.30 uur. voor 5- tot 12- jarigen. Boks-instuif, Americain, 14-17 uur, voor 10- tot 16-jarigen. Creatieve werkplaats De Keet (Ster renburg) 10-17 uur. voor 4- tot 15- jarigen. Disco- en filmmiddag, De Boei, Boei- enstr 8, 14-17 uur voor 6- tot 14- jarigen. Spelinstuif De Stoof. Troelstraweg 14- 16, voor 4- tot 12-jarigen. Soos-avond De Stoof. 19.30-22 uur, voor 15-jarigen en ouderen. Creatieve werkplaatsen. 14-17 uur, voor 4- tot 15-jarigen: Wielwijk-Crab- behoff (wijkgeb. Vissersstr.) Land van Valk (Heijsterbachstr.), Krisoyn (Breitnerstr.), Dubbeldam (Dubbel steijnlaan), De Staart (Merwedestr.). Filmmiddag, De Stoof, 14-16 uur, voor 6- tot 14-jarigen. Sportinstuif. De Staart, Merwede- school, 14-17 uur, voor 8- tot 12- jarigen. ZWIJNDRECHT De leerlingen van de school 'De Ontmoeting' in Wal burg hebben de bewoners van de bejaardenwijk Bouquet een aangena me verrassing bezorgd. In de morgen uren brachten de scholieren fruit, blikjes sap en andere levensmiddelen naar school, waarmee de fruitbakjes werden opgemaakt en voorzien van een leuk kaartje met daarop een groet van de school. 's Middags werden de bakjes bij de bejaarden afgeleverd. Op vier plaatsen in de wijk werden kerstliederen ge zongen. De bewoners in de desbetref fende wijken waren ingelicht en had den een stencil gekregen, zodat ten slotte niet alleen de scholieren de kerstliederen zongen. DORDRECHT Het lange kerstweek end is voor de politie vrij rustig verlopen, zij het dat men veel man kracht en tijd moest besteden aan een voorzorgsmaatregel in verband met een bommelding. De commandant van de bedrijfsbeveiliging van Du Pont de Nemours, aan de Baanhoekweg, meld de vlak voor de kerst dat de telefoni sche mededeling was gedaan dat een bomaanslag op het bedrijf zou worden gepleegd als een soort vergelding voor de Amerikaanse bombardementen in Vietnam. Meestal hebben dergelijke meldingen niets te betekenen, maar aan de andere kant kan men ze ook niet negeren. Vandaar dat de bedrijfs beveiliging min of meer versterkt tasje en sleepte haar, toen zijl losliet, over de grond. Zij liep I door wat ontvellingen aan haar li op. De man slaagde er tenslotj har de tas te ontrukken. werd en de Dordtse politie in de omgeving van het bedrijf gedurende de kerstdagen dag en nacht een wa kend ook in het zeil hield. Op de Baanhoekweg bijvoorbeeld werd alle verkeer naar en van de Merwelanden gecontroleerd door met karabijnen ge- MishandGÜnQ wapende politiemannen. De politie noemde het een 'verscherpte bewa king', tot doel hebbend in d'e gaten te houden wat er zich in de buurt van het bedrijf bewoog. Of de bewaking vandaag zou worden voortgezet stond gisteravond nog niet vast. Inbraakjes Er is verder sprake geweest van klei ne inbraakjes. Een in de Wantijschool aan de Maasstraat, waar de buit nihil was en een woning Zuidendijk 385, waar een spaarpot met 45 werd ontvreemd. Men had zich toegang tot de woning verschaft door het inslaan van een ruit. De politie kwam ook nog geweer voor een Turkse statio ambte die door twee jongeliedei 19 jaar, P. v.d. L. en D. H. J. I was mishandeld. Zij hadden de in zijn gezicht geslagen en ge l Toen hun bleek dat de politie g meerd werd sloegen zij op de v^ Zij konden later op de Visbrug §3 den aangehouden. Het motief va f- mishandeling was niet duidelijk, v. zal waarschijnlijk wel baldadi zijn geweest. Beroving DORDRECHT Het programma van het 'promenadeconcert', dat het Dor- drechts Philharmonisch Orkest onder auspiciën van de Culturele Raad op Oudejaarsdag van 12 tot 13.30 uur in de voorzaal van Kunstmin geeft, is als volgt: 1. Punchinello, W. Zimmer 2. A hot time in the brasses tonight, H. Walter; 3- Oudhollandse liederen: Ge lukkig is het land, O Heer, die daar des hemelse tente spreijt, Merck toch hoe sterek en Kom nu met zang; 4. Amparito roca, psadoble, J. Texidor. 5. Perfidia, A. Dominguez, 7. Amen, arr. K. Kokelaar, 8. New baroque suite, Ted Huggens, 9. Ode an die Freude, Beethoven, 11. Glory, glory hallelujah, arr. D. Koster en 11. Uren, dagen, maanden jaren, vliegen als een schaduw heen, arr. J. D. Fokkema. Het promenadeconcert staat onder lei ding van dirigent J. D. Fokkema. Er zal ook samenzang zijn. SLIEDRECHT De Raad voor de Jeugd en Jongeren van de SSG houdt een filmmiddag voor de jeugd. Don derdag om 1.30 en om 4 uur draait in j 'De Korf' 'Kuifje en de zonnetempel'. In het instructiebad 'De Springplank' is er gelegenheid tot vrij zwemmen I en woensdag, donderdag en vrijdag en op dinsdag 2 januari en wel van 9 12 en van 1317 uur. Zaterdag, zon dag en maandag (Nieuwjaarsdag) is het bad gesloten. De 58-jarige mevrouw A. C. H. v.d Graaf, wonende aan de Patersweg, werd in de nacht van 24 op 25 december beroofd van haar handtas onder meer inhoudende 50. Zij liep door de voetgangerstunnel naar Kris pijn en zag een man voor haar uit lopen. Later werd zij door vermoede lijk deze man op de hoek van de Krispijnseweg en de Jacob Catsstraat aangevallen. De man rukte aan haar PAPENDRECHT Het bestuuj de afdeling Papendrecht van i Hollandse Vereniging Het Kruis werd vlak voor Kerstmis! rast met een schenking van f afkomstig van het plaatselijk wie] mité. Na aftrek van alle kosten wielercomité dit bedrag afdragel netto opbrengst van de laatste ronden van Papendrecht. Nederlaag tegen Eindhoven Voor de uitbreiding van aktiviteiten en de hiermee samenhang< i nieuwbouwplannen is versterking van het verpleegteam nodig met ROTTERDAM Als Industriebond CNV zullen de Christelijke Metaalbedrijfs- bond en de Christelijke Bedrijfsgroepencentrale Unitas volgend Jaar gezamen lijk opereren vanuit het nieuwe districtskantoor aan de Mathenesserlaan 207. Vorige week werden alle spulletjes bij elkaar gezet. Vanaf 1 januari zijn alle bestuurders te bereiken onder nummer 251120. DORDRECHT Gijs Doolaard, die de zieke Bob Janse ook nog verving in de return tegen Eind hoven, stak zijn mening niet on der stoelen of banken. 'We kun nen de weelde van een voor sprong niet verdragen.' Kort maar krachtig commentaar op de 32-nederlaag tegen Eindhoven. Hij voegde hieraan toe dat FC Dordrecht, wanneer zij initiatief heeft, geen kans ziet dit te behou den. De Dordtse supportersschare (een kleine 3.000 man) was in de eerste minuut stomverbaasd en vergat bijna te juichen toen FC Dordrecht op sensationele wijze een voorsprong nam. Een voorzet van De Keizer kreeg doelman Berendonk niet onder controle en voor Hoogmoed was het toen tikken geblazen: FC Dordrecht hield na deze voorsprong nog even het initiatief, maar Eindhoven kreeg hierna volop kans om druk op het Dordtse doel uit te oefenen. Bij een doelwisseling werkte de matig keepende Ruts de bal verkeerd weg. Een strak schot van Brans was vol doende voor de gelijkmaker. Aan bei de kanten werden hierna acties onder nomen. Qua kansen bleef het beneden peil. Alleen Van Oorschot (FC Dordt) kwam tot een schot, dat echter in het zijnet belandde. Na de rust waren de eerste aanvallen voor FC Dordrecht. Naaktgeboren mikte een keer op de paal en een schot van Van Oorschot viel na aangeven van Struis in han den van de vallende Berendonk. In de FC Dordrecht-formatie gaf Gijs Dool aard Bentzon opdracht achter de voor hoede te gaan spelen en Flaes om de laatste plaats in te nemen. Het ging aardig, maar na elf minuten soleerde Van Ransov tot de achterlijn. Hij trok scherp voor en zag Weber onhoudbaar inkoppen: 12. FC Dordrecht pro beerde er nog van te maken wat er van te maken was. Tot tien minuten voor het einde ging het goed. Beide ploegen bleven aanvallend spelen. Een enorme blunder van Flaes, die met een rollertje probeerde terug te spelen, betekende via Brans 13, maar volgens FC Dordrecht-voorzitter Boogaerts had arbiter Henk Pijper op een der grensrechters moeten letten, die zijn vlag in de lucht had gesto ken. Nadat Derks in de laatste fase Van Renswouw was komen vervangen kreeg FC Dordrecht een kerstge schenk in de vorm van een straf schop, Na kansen voor Van 't Hoff en Van der Linden maakte Guns hands. De scheidsrechter wees naar de stip en Hoogmoed knalde in de laatste minuut de score nog naar 23. Voor deze funkties is een grote mate van maatschappelijke belani ling vereist, evenals het bezit van het diploma Ziekenverpleging-B, te bovendien het A-diploma tot aanbeveling strekt. Bij de selektie 2al het aspekt leidinggevende en organisatorische k teiten een belangrijke plaats innemen. Voor een passende huisvesting kan worden gezorgd. te bo heei ar d ïdst ig z 11 v 100 vei des ïrot rgac is z Sollicitaties en verzoeken om Inlichti ai richten aan de heer H. Huberts Hoofd Personeelszaken. __L1__ Psych. ZiekeiTe „Vereniging lot Christelijke Verzorging van Geestes- en Zenuwzie i| rei AA 51 I irle rgei mp« d( kssi te :s v apav op

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 8