s WHSSjfk dag,woensdag 'Mag ik van u een paar cowboys «die kunnen paardrijden en mee willen otograferen in Indonesië?' Hit op weg inde bijbel I Stuur een kaart aan een paar Russische kinderen Collection Diffusion van Max Heymans li Warm 'borg' voor de winter miLIEBERICHTEN >r ROUW/KWARTET WOENSDAG 27 DECEMBER 1972 BINNENLAND T7/K7 lij het figurantenbureau Holland Location everen ze alle soorten wit-wassende huisvrouwen Ifie zouden toch al die men en zijn die je in de Spots an de televisiereclame met ie onzinnige pakken was- liddel in de weer ziet? En oe komen ze voor films als )e inbreker' ineens aan al ie mensen? Zijn dat ken- issen van de regisseur? Of lisschien buurvrouwen van leneer Sunil? dat zijn meestal mensen ie in de computer Van 'Hol- ind Location' zitten. Dat is een edrijf waar je de gekste men- >n kunt bestellen: een Chinees iet een kaal hoofd; een dief; moeder met twee baby's; m blond jongetje met blauwe jen en een hond met een gaaf ;bit die niet blaft, arion Zilversmit van 'Holland ication' in Amsterdam, vertelt ét voor bedrijf liet nu precies Ze zitten op de Singel met bloemenmarkt voor de deur. et kantoor is op de eerste age en behalve de zeven men- n die bij het modellenbureau trken, zijn er altijd wel typen e 'even langs komen' om den aatje te maken of mensen die jbben gehoord dat ze zich als adel kunnen laten inschrijven nu zijn gekomen om foto's iaten maken 6t principe Is eenvoudig, ver- It Marion 'De mensen die ■h beschikbaar stellen voor fi- ratie bij televisieprogram- films, reclamespotjes en ;o's, vullen een uitgebreide igenlijst in, waarop al hun zonderheden staan. Naam, ires, leeftijd, of ze mooie, han- n hebben, wat voor haar, te- oonnummer, of ze altijd be- hikbaar zijn en ga zo maar or. Dan gaan ze bij ons in de nputer en wanneer we dan nand nodig hebben voor een dracht, dan doen we het ge- lagde type in die computer rolt er vervolgens iemand die we nodig hebben.' jOede naam meer naar school wilde omdat hij zichzelf helemaal als fotomo del zag. Moet je nagaan: dat joch was zeven jaar! Zo hebben we ook een jongetje dat steeds naar z'n 'foto-pappie' wil, de man waar hij tijdens de opna men steeds pappa tegen moest zeggen.' 'En ik was een keer op een receptie toen ik twee prachtige obers zag lopen.' vertelt Marion. 'Ik sprak ze aan en gaf ze mijn kaartje tot grote verbazing van de Italiaanse consul die daar ook was en het nog nooit eer der had meegemaakt dat een vrouw haar kaartje aan een heer gaf.' Heeft u weieens gedacht aan de kinderen van politieke gevange nen? In Rusland zijn er zo wel een paar te vinden die hun vader al jarenlang kwijt zijn. Helaas geen 'paar', maar wel een paar hónderd. Zo om de twee maanden ver schijnt er via Amnesty Interna tional in Londen een blad dat je zou kunnen noemen 'De kro niek van lopende gebeurtenis sen' en dat uit het Russisch wordt vertaald. In dat blad staan beschouwingen over poli tieke processen, er is nieuws te vinden over arrestaties, over dwangarbeiders en politieke ge vangenen die onder het mom 'geestesziek' in psychiatrische inrichtingen worden opgebor gen. Er staan ook adressen in van kinderen die hun vader al j4ren lang moeten missen. Die kinderen zouden in deze dagen best een prentbriefkaart kunnen hebben. Niet alleen voor henzelf maar óók voor hun moeder, die daardoor weet dat er in andere landen aan hen wordt gedacht. Een paar woor den van moed in het Engels is voldoende. Hier zijn de namen en adressen. Eerst van twee meisjes, van tien en twaalf jaar en de laatste is een jongetje van drie jaar: Ira Kirsanova Komarovstreet 3, flat 8 Sverdlovsk 11-116 USSR Veronika Salova Pervajaulitsa 26 flat 35 Tsjernogolovka Noginski Rayon Moskou USSR Dima Zjuravlev Dokukinstreet 7 flat 40 Moskou USSR Stuur bijvoorbeeld een kinder- kaart, beplakt met kinderpostze gels! Moeilijk De medewerkers van Holland Location. heeft 'Holland Location', igzaam maar zeker Sen uitste- nde naam gekregen bij de nroepen, de filmproduktie- latschappijen, de reelamebu- au's en de fotografen. Want kunt zo'n gek type niet be nken of hij zit in één van de eeduizend mensen die zijn ngesloten bij Marion en haar nsen. Het bedrijf is begon- n door de man van Antien n Hees (26) die later het reau voortzette met een stel enden. Nu werken er behalve irion en Antien ook Paula n den Berg (24), Richard ilper (25), Margo Muste (23), isabeth Huf (29) en niet te i rgeten meneer Van Beek, de ekhouder. rion: 'In het begin hebben de mensen wel gewoon van straat gehaald als we het 'raagde type niet in ons ar- ef hadden zitten. Een tijdje eden trouwens nog. We zoch- een bepaalde man en die Iden we niet. Nou, wij dern n waar we hem zouden kun- vinden. Ik zeg: in de RAI is een tentoonstelling met tech nische dingen. Daér lopen na tuurlijk ontzettend veel mannen rónd.-Dus ik naar de RAI en na een, tijdje zoeken zie ik inder daad een man die er op }ijkt. Ik spreek hem aan, stel me voor en zeg wat ik wil. Wie denk je dat 'die man was.' De directeur van het 'reclamebureau die me d e opdracht had gegeven om hem-de gezochte man te leve ren'. Ze vindt dat de mensen vaak uit ijdelheid zich laten inschrij-. ven, hoewel, het ook voorkomt dat de meh'sën bibberend in het kantoor staan met de beleefde vraag of ze wel mooi ge noeg zijn.' Maar je hoeft hele maal niet mooi te zijn om in de computer van Holland Location te zitten Antien: 'Veel mensen doen het ook voor het geld, hoor. We hebben drie categorieën: van 15, 25 en 35 guldert per uur. Nou, en je bent zelden één uurtje bezig. Meestal is het een och tend of soms een hele dag.' Zelfs een advocaat Wat voor mehsen het zijn, die komen? Elisabeth geeft het ant woord: 'Veel mensen met vrije beroepen, maar ook arbeiders en -we -hebben zelfs, een advo caat die regelmatig foto- en filmwerk van ons krijgt. Som mige 'modellen' nemen er ge woon een snipperdag voor, zó leuk vinden ze het.' 'Of het makkelijk werken is met niet-professionele model len? Kijk,' zegt Marion. 'Het beste werk jc met echte men sen. En zowel onder de profes sionele fotomodellen als onder de amateurs zitten lastige typen. De mensen die het niet gewend zijn komen soms te laat of denken helemaal niet aan hun kleren. En bij de professio nele zitten mannen en vrouwen die wat meer of minder ster allures hebben.' Hoe leuk de mensen het vinden blijkt wel uit het feit dat ze soms opbellen om te zeggen dat ze even de deur uitwaren en of de dames van Holland Lokation soms gebeld had den. Antien kan aardige ver halen vertellen over het bu reau. 'Je maakt gekke dingen mee. We hebben bijvoobeeld een jongetje dat gewoon niet Er zijn natuurlijk ook mensen waar je moeilijk aan kunt ko men, terwijl er wel vraag naar is. 'Chinezen en Japanners zijn erg moeilijk, 'vertelt fotografe Margo Muste. 'En verder jonge mannen met een echt kaal hoofd. Die zijn er ook haast niet te vinden.' 'I-Iolland Location' doet ook in dieren. 'We hebben laatst een advertentie gezet waarin we om honden vroegen met een gaaf gebit. Nou, daar kwamen ze de trap op: zo'n vijfenzeventig hon den mét hun baasjes; sommige honden waren helemaal aange kleed of met strikken versierd.' En hoe kom je midden in de winter aan een lieveheersbeest je? 'We hebben ons een onge luk gezocht. Eindelijk gevon den: wc konden het diertje hu ren voor vijf gulden of kopen voor elf!' Ook een prima ver haal in de geschiedenis van het hush-puppy. Er werd zo'n beest je gezocht dat naar Spanje moest voor een reclamespotje van dit bekende schoenenmerk. Nu was er wel een hond voorra dig, maar dat dier had niet de vereiste papieren om de grens over te komen. En alles noest binnen een dag of twee. Toen kwam iemand van ons toevallig op een receptie van een bevriend bruidspaar. En wat voor dier kwam daar ineens de zaal binnenwandelen met een cadeau om de nek: een hush-puppy! Dat diertje had wél papieren en die hebben we toen geleend. Tegen de douane hebben we toen gezegd dat de hond zijn penning had inge slikt!' Vier cowboys Het blijft maar druk op het kantoor van Holland Location. Ex-miss Holland Katinka Blee- ker komt binnen en vraagt om .vier cowboy's, die voor Le vi's spijkerbroeken mee moeten naar Indonesië om daar in Le- vi's-broeken en op paarden fo to's te maken.' Marion Zilver- smlt duikt met haar het archief in cn even later liggen er tien tallen foto's met stoere cow boys op tafel. Voor hetzelfde geld had Katinka om vier klei ne, dikke, kaalhoofdige, nette, welbespraakte, rokende, para chute-springende ouden van da gen kunnen vragen. Want die hebben ze bij Holland Location vast óók wel. Max Heijmans is een couturier die elk jaar met iets nieuws komt, maar het is zó goed dat je zijn kleren na een jaar niet aan het Le ger des Heils hoeft mee ie geven. Want Heijmans heeft dat tijdloze waarmee hij op een cenzame-niodehoogte staat. Zo, en na dit thea trale gedoe even kijken naar bovenstaande foto met een ontwerp van Max dat hij voor kledingfabriek Plaza N.V. ontwierp in zijn col lection diffusion, hetgeen betekent dat dit model stukken goedkoper is dan het couture-werk van Max. Eén telefoontje naar Plaza in Am sterdam en ze vertellen u waar deze modellen te koop zijn. 'Borg' is warm en nog mode ook. Dus óp naar de rekken van C A waar het vol hangt met Jeks die zijn gevoerd en gegarneerd met borg. Op de foto van links naar rechts: een imitatie suède jek met 'borg'-mouwen; een flanel pakje met borg-garnering (ƒ98); een ge ruit jek met borgvoering (ƒ90) en nog een geruit herenjek met borg (ƒ130). Het derde oog van Willeke Er zijn veel mensen die zo tegen het einde van het jaar een bezoek brengen aan een 'waarzegger'. Dat zijn mensen die de 'toekomst kunnen voor spellen' en vertellen welke vreugden en leed u allemaal staan te wachten. Joop Oonk (echtgenoot van Willeke Alber- ti) hoeft dat niet. Hij heeft een privé-waarzegster, namelijk: zijn vrouw Willeke. Tegen Rolf Boost van het vrouwenblad 'Mi- mo' vertelt Willeke: 'Ik ben met de helm geboren waar schijnlijk, want ik kan ontzet tend goed voorspellen.' En even later: 'Zo heb ik bijvoorbeeld voorspeld dat Frits Thors, die nieuwslezer van het journaal, weg zou gaan bij de televisie. Ik zei tegen Joop: die man gaat zeer binnenkort weg.' De toekomst van Lex Goudsmit Niet veel mensen weten dat acteur-zanger Lex Goudsmit vroeger diamantslijper is ge weest. Dat vak leerde de in Brussel geboren Lex van zijn vader. Goudsmit is nu te zien in de serie 'Citroentje met sui ker' van Eli Asser. Verder zit hij in het toneelstuk 'Liebelei' en hij hoopt dat het 'een poosje blijft lopen', maar 'zeker weten doe je dat nooit' 'Ik maak me .echter geen zorgen', zegt de man die ruim een jaar in de Engelse versie van de musical 'Anatevka' speelde 'Ik heb van m'n leven maar vijf jaar bij het gesubsidieerde toneel gezeten. Verder rolde ik er al tijd wel door. Dus waarom zou het mij niet blijven lukken?' Het geheim van Betsy Culp Ze is met haar bijna negentig jaar misschien wel de oudste pianiste ter wereld. Een paar weken geleden trad ze nog op in het Amsterdamse Carré en de volgende dag noemde een krant haar 'een circusnummer'. Daarover is Betsy erg verdrie tig. Ze vindt het een belediging, want ze vindt dat ze 'de geest van de jeugd heeft.' Hoe word je zo oud en tóch fit en strijd vaardig? Betsy: 'Voorzichtig le ven. Met mate drinken, wèl uit gaan, maar niet nachtbraken.' Het huwelijk van 'Elsie Tanner' Afgelopen zaterdag ls het ge beurd: Elsie Tanner is ge trouwd met Alan Howard. Ach ja, u weet wel, het stel uit de televisie-serie 'Coronation Street.' In die serie zijn ze al een tijdje getrouwd, maar afge lopen zaterdag is het in Londen écht gebeurd: Pat Phoenix (El sie) en Alan Howard (ook Alan in de serie) zijn gehuwd. Pat is nu zo'n jaar of 47 en woont in een antiek ingericht huis in Manchester, samen met haar honden en haar twee minkjas- sen. Nu is Alan bij haar komen wonen. 'Het heeft inderdSAd honderddertig afleveringen van Coronation Street moeten duren eer ik Alan in werkelijkheid ook zo lief vond als in de serie.' Bleekselderij au jus bleekselderij 3 struiken bleekselderij zout, 40 gr. boter 2 dl. Jus 40 gr. boter margarine paneermeel Verwijder de bladeren en harde delen van de struiken. De blan ke en malse selderijstengels schrappen en de brede stukken eventueel schillen. Was de groente en opzetten met wat kokend water. In ongeveer één uur gaarkoken. Laat de selderij uitlekken en doe ze in een vuurvaste schotel. Wanneer u geen restje jus hebt, dan de jus heel eenvoudig te maken van een jusblokje. Giet de 2 dl. jus over de selderij, leg hier en daar een klontje margarine op cn strooi er paneermeel over. De schotel in een matig warme oven onder af en toe bedruipen, verwarmen. Mcnutip: Tomatensoep, blinde vinken, bleekselderij au jas, aardappelpuree, yoghurt met vruchten. )p Zijn tijd en wijze heeft de Heer;tót Zich ge- ïomen onze Oom Jan Hendrik Breij sinds 1922 weduwnaar van Pietertje Goede n de ouderdom van 94 jaar. Familie Goede Familie Breij. .andsmeer, 22 december 1972. irrespondentie-adres: levr. T. Bakker-Goede <andsmeer. )e teraardbestelling vindt, hedpn woensdag 27 ecember plaats om 14.15 uur vanaf de Algemene Cana le8raafplaats te Landsmeer. Vertrek van Dorpsstraat 26 te Landsmeer om 4.00 uur. elegenheid tot condoleren na de teraardbestel- ing in de aula van de begraafplaats. Po; le -ai :win. tot Zii Dorpsstraat 26 )p 23 december nam de Here tot Zich na een v angdurige ziekte, mijn innig geliefde Man, onze orgzame Vader, Behuwd- Groot- cn Overgroot- 'ader, Broer, Zwager en Oom Karei Kalkhoven de ouderdom van 86 jaar Uit aller naam: J. M. C. Kalkhoven-Verhoeven ■eiden, 27 december 1972. ielebesstraat 45. 'e begrafenis zal plaatsvinden woensdag 27 de- ember te 15.00 uur op de Algemene Be- raafplaats Rhijnhof. Na de begrafenis gelegcn- 'eid tot condoleren in de ontvangkamer van de legraafplaats. Algemene kennisgeving. Hoger dan de blauwe luchten en de sterretjes van goud, woont de Vader in de hemel, die van alle kinderen houdt. Uit ons gezin thuisgehaald waarvoor wij 2 jaar mochten zorgen Maurils Dirk W. M. Bos C. J. Bos-van der Ven Martin en Cathy Amersfoort. 24 december 1972. Godivastraat 4. Geen bezoek. De teraardebestelling zal D.V. plaatshebben don derdag 28 december a.s. om 12 uur op 'Rusthof' aan de Dodeweg te Amersfoort. Na een korte ziekte nam de Here yan ons weg onze lieve Vader en Groptvadcr Leendert Jacobus Louwerse weduwnaar van Anna Maria Versluis op de leeftijd van 78 jaar Psalm 118:5 en 6 onberijmd Wilnis: G. A. Louwerse J. M. Louwerse-Reyneveld Anneke, Conny, Heieen, Gerard, Margaretha Bennekom: W. Louwerse J. Louwerse-Reyneveld Annemarie, Cootje, Helcen Woerden, 23 december 1972. Meeuwenlaan 22. Corr.-adres: Herenweg 5, Wilnis. Aan huis geen bezoek Gelegenheid tto condoleren na de begrafenis in ling zal plaatsvinden woensdag 27 december op de Nieuwe Algemene Begraafplaats te Woerden. Aankomst aula 1.30 uur. Vanuit Amerika ontvingen wij bericht dat de Here op zijn tijd en wijze heeft thuisgehaald Zijn kind, mijn lieve Broer en Zwager en onze Oom Jacob Kimm Geliefde echtgenoot van Aukje van de Wal Geboren te Woltersum, 3 februari 1896. Zijn groot Godsvertrouwen blijft ons een lichtend voorbeeld. Manhattan Montana U.S.A. 21 december 1972. Ten Post: H. Kimm S. Kimm-Bos Neven en Nichten Fam. Kimm Fam. dc Boer Fam. Dijkema Fam. Nanninga Fam. Jukkema Fam. Amsenga Johannes 15 vers 2 Vaders wens in te gaan tot de heerlijkheid van zijn Heer is in vervulling gegaan. De Vader der genade en barmhartigheid nam tot Zich onze Vader Johannes Hendrik van den Berg in de leeftijd van 81 jaar. Amersfoort: J. H. van den Berg Rijswijk Z.H.: M. C. Klein-van den Berg P. Klein Amsterdam: P. van den Berg Amsterdam: C. F. van den Berg D. van den Berg-van der Vegt en Kleinkinderen Amsterdam, 24 december 1972 Frëderik Hendrikstraat 104"' Correspondentie-adres: C. F. van den Berg, Nassaukade 18 huis. Gelegenheid tot condoleantie-bezoek donderdag avond van 7 tot 8 uur in het gebouw van de Protestantse Coöperatieve Begrafenisvereniging P.C.B.u.a., Vondelstraat 101. De begrafenis zal plaatsvinden vrijdag 29 decem ber om 10.30 uur op de begraafplaats „Vreden- hof" aan de Haarlemmerweg. Vertrek van Nassaukade 18 ongeveer 10 uur. OPGEVEN VAN FAMILIEBERICHTEN EN ANDERE GEDURENDE DE AVONDUREN ADVERTENTIES Elke WERKDAG (behalve 'szaterdags) bestaat er 'savonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familie berichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst. Dit kan uitsluitend onder no. 020-220383. Ook op ZONDAG AVOND is dit mogelijk, maar dan van 6 tot 8.30 uur. Eventueel kunnen elke WERKDAG (behalve 's zaterdags) ge durende de avonduren tot 8 uur ook andere advertenties opge geven worden. Deze advertenties kunnen echter niet de volgende dag worden geplaatst. Na bovenstaande tijdstippen kunnen geen advertenties meer worden opgegeven. ATTENTIE: u gelieve steeds duidelijk op te geven in welk blad u dc advertentie wenst te plaatsen (Trouw, De Rotterdammer, Nieuwe Haagse Courant, Nieuwe Leidse Courant, Dordts Dag blad). Rondreis In da wereld van lezus en de apostelen Tekst en tekenfngea van Gard WItk Boelende achtergronden van de heilige torle, van Jezus' geboorte tot Paulue' laren In Rome. Wat wtj ons moeten voorstellen bij ei die namen van landstreken, steden, dorpen, ge bouwen, bij al die wegen en relsroutee die wij In het Nieuwe Testament tegenkomen. De wereld waarin het evangelie zijn zegetocht begon, weerspiegeld In een Interessant boek. Met aantrekkelijke tekeningen die aiet de tekat volkomen harmoniëren. Ook Jongeren zullen met dit helder geschreven en modem uitgevoerde boek Ingenomen zU* gebonden f 9.50 Verkrijgbaar In ite boekhandel ZOMERAKEUNING-WAGENINQKM I

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 7