Lucky Meat dicht el54 man ontslagen Drie nieuwe toonzalen vol kostbaar legerspul Marendorp stelt een onderzoek in naar brand(on)veiligh eid Geen Kerst-inn in Leiden Stop bommen Hotelbouw in Noordwijk Nieuw parkeersysteem Zoeterwoude wacht op aanleg rijksweg Nachtdiensten Leiderdorp Flora draaide goede kerstweek 12/ - lOUW/KWARTET ZATERDAG 23 DECEMBER 1972 REGIO L3 )alende af set. stijgende loonkosten v y JÖ i van beteke allen HDEN De produktie-afdeling van liet vleesverwerkende Lucky Meat aan de Haarlemmerweg comen for<^ met *nSan® van janiiari definitief gesloten. een onzer verslaggevers ge^.ei )eze mededeling kreeg het personeel r .vllf in cle directeur van het bedrijf te gls*eri ioren. Hij ilchtte de medewerkers zen .j fzonderlijk in. De sluiting van het ïea 'n edrijf betekent, dat ongeveer vijftig suderi ers0neelsleden moeten worden ont- s9haö lagen. Het personeel bestaat hoofdza- eiti elijk uit jeugdige werknemers, maar 1 Seb« -zijn ook mensen werkzaam die een r. ze^ ezin hebben. 11161 6 [et bedrijf van Lucky Meat B.V. we 0 besloten vennootschap) bestaat uit he sfe wee delen, het producerende bedrijf aar e' an de Haarlemmerweg, dat is onder- nthou jbracht in het geheel gemoderniseer- ustig e en aan zijn nieuwe bestemming nantu Ingepaste pand van een voormalige hen. jsserij, en een viertal slagerijen, )eg. G svestigd in Voorschoten, Wassenaar, van i atwijk en Bodegraven. In het be- ivenrijf aan de Haarlemmerweg werden amkai oomamelijk saté, fricandellen en bal- herd en gehakt vervaardigd, t eer .fl" [inder orders itastel woon >e oorzaak van de teruggang in het lkens edrijfsresultaat is tweeërlei, te weten toek e grote stijging van de post loonkos- ikent eI1| mede door de arbeidsintensiviteit van het bedrijf, en een daling in de afzet. Dat laatste was het gevolg van het wegvallen van een aantal orders. Lucky Meat leverde hoofdzakelijk aan grootwinkelbedrijven. De exploitatie van de slagerijen zal kunnen worden voortgezet. Het ge bouw aan de Haarlemmerweg zal wor den verkocht Met verschillende gega digden worden onderhandelingen hierover gevoerd. Het gebouw werd enkele jaren gele den betrokken, bij de verhuizing van het bedrijf van Oude Wetering naar Leiden. Het pand in Oude Wetering moest worden verlaten, omdat het te klein was voor de toenemende pro- duktie en omdat het niet meer vol deed aan de eisen die de Kurings- dienst van Waren aan een dergelijk bedrijf stelt. De te verwachten groei heeft zich niet ten volle gerealiseerd. De slagerijen werden niet bevoorraad door het bedrijf aan de Haarlemmer weg, behoudens wat het saté-produkt betreft. Verplichtingen leiding van het bedrijf onderhandeling getreden met het Ge westelijk Arbeidsbureau te Leiden, waar de ontslagvergunningen ook zijn aangevraagd, en met de betrokken vakorganisaties. Als de ontslagvergun ningen zijn verleend, zal de normale opzegtermijn in acht worden geno men.k aan verdere verplichtingen, zo als vakantiegeld en smartegeld wegens immateriële schade, zal worden vol daan. LEIDEN De Stichting Integratie Leiden, die voorheen de Kerst-Inns 1970 en 1971 organiseerde, zag geen kans dit jaar een dergelijke manifes- tie op touw te zetten. Door gebrek aan medewerkers en ge brek aan tijd kon het niet van de grond komen. LEIDEN De groep Stille Wacht Leiden heeft 'n telegram aan de Ame rikaanse ambassade in Den Haag ge zonden naar aanleiding van de hervat ting van de bombardementen door de VS in Noord-Vietnam. De inhoud is als volgt: 'Wij zijn diep geschokt door de hervatting van de bombardementen op Vietnam. Wij vragen onmiddellijke stopzetting en ondertekening van het vredesver drag. zoals beloofd door uw Presi dent'. (Advertentie) f auto-inzittenden brand glas inbraak ongevallen rechtsbijstand reis storm wettelijke aansprakelijkheid voor particulieren ziekte ziektekosten ....om zéker te zijn 1 vraag uw assurantieman inlichtingen over Rijnmond-verzekeringen of wend u rechtstreeks tot Enkele jaren geleden verhuisde de ren aan de Haarlemmerweg, nadat inventaris zullen worden verkocht. vleeswarenfabriek Lucky Meat naar het pand van wasserij Van Omme- dit ingrijpend was verbouwd. Het bedrijf moet nu sluiten. Pand en NOORDWIJK Begin 1973 zal in Victor III te Noordwijkerhout worden begonnen met de bouw van een win kelcentrum. In het centrum zullen o.a. een supermarkt van 600 tot 700 m2, een textielbedrijf van 200 m2, een slijterij van 120 m2 en een Raif- feisenbank gevestigd worden. De par keerruimte zal plaats bieden aan 70 auto's. Een Engelse beleggingsmij. zorgt voor het geld. Deze maatschappij zal eveneens de bouw van een groot hotel aan de Boulevard gaan financieren. Het hotel krijgt een capaciteit van 602 bedden. De stichtingskosten zullen 60 miljoen bedragen. Het hotel krijgt een eigen strand en een openluchtzwembad met terras. Na vuurzee in Janvossensteeg LIJDEN Vandaag beginnen de bewoners uit de omgeving van de Janvossensteeg met een onderzoek naar brandgevaarlijke pan den en opslagruimten in deze buurt. Dit naar aanleiding van de brand die afgelopen maandag het café de 'Drie Pottekens' in de as legde. iï uaar BEIDEN Sinds gisteren is in Leiden een nieuw parkeersysteem in gevoerd. Op de terreinen aan de Garenmarkt, de Beestenmarkt en de Ir. Driessenstraat zijn parkeerautomaten geplaatst, die door middel van tickets recht geven op maximaal vier uur (semi-lang) parkeren a raison van een kwartje per uur. lenva ardü Aan dit buurtonderzoek nemen zeven leden van het buurtcomité Marendorp- oost deel. Ook wordt het parkeren, vooral in de Janvossensteeg, bekeken, vooral omdat het nu al tweemaal gebeurd is dat de brandweer niet doeltreffend bij de vuurhaard kon komen. Ook binnen de Leidse gemeenteraad is men de ernst van de situatie gaan ABFiptiSSCn inzien. Raadslid Waal heeft vragen Zeldzame helmen, harnassen en wapens in Leids museum LEIDEN Zeldzame helmen uit de vijftiende en zestiende eeuw, mij waaronder een paradehelm van de lijfwacht van de Doge van Ve netië uit ca. 1400 en een toernooi- harnas met een scherp gepunte lans, staat sinds enige dagen te kijk in een van de drie pas ge opende zalen van het Legermu seum aan de Pesthuislaan. Burgemeester Vis opende deze week de zalen door met een piepklein schaartje een lint door te knippen. Tijdens zijn toespraak zei hij dat het «apen als statussymbool kan worden gezien, maar toch ook als noodzakelijk kwaad. 'Als we nu echter naar de atoombom kijken, denken we toch met weemoed aan de wapens van weleer', aldus burgemeester Vis. Kostbaar Direkteur W. Helder noemde de nieu we zalen iets waar de mooiste stukken van het museum nu tot hun recht kunnen komen. Zo zijn in één van de ruimte drie geëtste wapenuitrustingen uit 1580 te zien, en veel wapentuig, dat werd gedragen door lijfwachten van Saksische keurvorsten. Het volle dige harnas van Pankras von Frei- °urg (een vriend en tijdgenoot van Luther) valt tevens te bewonderen. Een verzameling oude jachtgeweren is goed zichtbaar in de vitrines opge steld. In een andere zaal is een groot aantal rapieren, degens en dolken met fraai bewerkte gevesten te bewonderen. De- re behoren tot de kostbaarste wapens fit de collectie van het museum. Het accent van deze zaal is tevens gelegd op luxe jachtgeweren uit Frankrijk, België. Duitsland, Italië. Spanje en Engeland. Een kanon uit het begin van de 18e eeuw staat er ook. Be beste en belangwekkenste vuur steenpistolen en -geweren zijn in de derde zaal tentoongesteld. Dit schiet- Kijkt naar de kleur. Kijkt naar de lichtgevoeligheid. En gaat dèn pas naar z'n werkplaats. Om maatwerk te maken. Om u 'n vrolijke kijk op de wereld te geven, en er goed uit te zien! tuig werd in de 17e en 18e eeuw door beroemde Nederlandse geweermakers vervaardigd. Naast een koppel vuur steenpistolen met ivoren laden, ziet men ook een radslotkarabijn en een radslotpistool die respectievelijk 34 en 24 schoten konden afgeven. Namen van bekende geweermakers uit die tijd komt men regelmatig tegen. Zolas Johann Georg Erttel uit de Warmoes- straat te Amsterdam en van ambachts lieden uit Utrecht o.a. de families Lasonder en Penterman. De familie Tomson uit Rotterdam droeg zorg voor het vervaardigen van het fraaiste exemplaar. Het is een snaphaange weer. dat door Napoleon aan de sul tan van Marokko werd geschonken. Ook zilversmeden in de 18e eeuw droegen hun steentje bij met het vervaardigen van wapens. Gala-degens met zilveren gevesten werden door bekende smeden uit Parijs. Amster dam en Den Haag vervaardigd. v. d. Wiel weet er het fijne van van brillen! Nieuwe Rijn 62 Leiden. UITNODIGING NIEUWJAARSRECEPTIE GEMEENTEBESTUUR Dinsdag 2 januari 1973 wordt van 20.0021.30 uur in de Burgertaal van het Stadhuis een openbare nieuwjaarsreceptie gehouden voor alle burgers van Ledden en voor vertegenwoordigers van Leidse instellingen en organi saties. Aan belangstellenden wordt verzocht gebruik te maken van de ingang aan de Breestraat. De uitnodiging geschiedt uitsluitend langs deze weg. Burgemeester en Wethouders van Leiden, de Secretaris, J. VAN DE POEL. de Burgemeester, A. J. VIS. n.v. verzekeringsmaatschappij \*-Qrmndljliwal 88 r'diw-3 lal. 010-366844y ZOETERWOUDE Tijdens de be handeling van de gemeentebegroting werd o.a. gesproken over de recon structie van de Weipoortseweg, de verbinding tussen de Zuidbuurtseweg en de Dokter Kortmannstraat en het Industrieterrein Grote Polder. De ont wikkeling omtrent de Weipoortseweg is ronduit triest, nu bekend is gewor den dat de provincie een eventuele reconstructie niet meer zal subsidië ren. Ook de slechte toestand van de Zuid buurtseweg baart het gemeentebe stuur zorg. Hiermee in verband staat de aanleg van Rijksweg 11, die Zoeter woude gaat kruisen. Het is echter nog niet bekend of deze weg ten noorden of ten zuiden van de Sint Jan's kerk komt. Een nu aan te leggen verbin ding tussen de Zuidbuurtseweg en de Dokter Kortmannstraat zou een verbe tering betekenen voor de Zuidbuurt. maar is overbodig als Rijksweg 11 klaar is. Al met al is voor dit pro bleem nog geen oplossing- LEIDERDORP In de hervormde Dorpskerk gaat zondagavond 10 uur niet dr. Geense, maar ds. Van Netten voor, in de Scheppingskerk dr. Geen- hierover aan b. en w. gesteld, o.a. of de brandweer inderdaad moeilijkhe den heeft ondervonden met gepar keerde auto's. Hij herinnert zich daar bij de brand van vorig jaar november in het huis op de hoek Rapenburg Herensteeg, waar zich een soortgelijk probleem voordeed. Het doel van het comité is volgens de heer C. van der Ende van het buurt comité, dat brandgevaarlijke bedrij ven en woningen worden aangepast aan de huidige normen die door de brandweer worden gesteld. Vooral een lompenbedrijf en een zeilmakerij ba ren het comité veel zorgen. Ook aan de veiligheid bij het hof Meermans burg (Oude Vest zal de nodige aan dacht worden besteed. 'Twee jaar geleden brandde de siga renfabriek van de Oude Vest voor het hofje af, als het toen uit de hand was gelopen hadden alle bejaarden van het hofje het knap moeilijk gekregen. Tot op heden is daar nog steeds niets aan veranderd. Het is een simpele ingreep om aan de achterkant een brandgang aan te leggen'. Er zijn volgens Van der Ende veel winkels en pandjes in de buurt waar veel brandgevaarlijke stoffen zijn op geslagen. 'Er schijnt zelfs een pakhuis bij te zijn dat als garage wordt ge bruikt voor drie auto's. Dit weet ik nog niet zeker, vandaar dat we zater dag deze zaken gaan onderzoeken'. Advertentie RIJNSBURG Bloemenveiling 'Flo ra' in Rijnsburg heeft een uitstekende kerstweek gedraaid, met een omzet van rond de 2,2 miljoen, wat zo'n 300.000 meer is dan vorig jaar. Het hoogtepunt lag op woensdag, toen er een omzet werd bereikt van 4,2 ton. Gisteren word een omzet bereikt van 300.000, wat een prachtig resultaat werd genoemd. Het was nu vooral de markt- en straathandel die zich van bloemen liet voorzien. Het fraaie weer kwam de kwaliteit van de bloe men zeker ten goede. De lichte vorst vermocht niet daar enige afbreuk aan te doen. 'De handel is best tevreden. Er werden leuke prijzen gemaakt, maar toch voor iedereen betaalbaar', aldus de heer N. H. Hemmes van 'Flora'. De hoeveelheid aangevoerde bolbloc- men is tegen de verwachting in mee gevallen en de kwaliteit was uitste kend. De narcissen zijn zeker voor iedereen betaalbaar en dat geldt ook wel voor de witte hyacinten. Vooral wat betreft de aangevoerde tulpen is men zeer tevreden. Over een goede week zal het Rijnsburgse produkt overigens weer te bewonderen zijn op de televisie. Zoals reeds enkele jaren gebruikelijk is verzorgt dc Rijnsburg se bloenienarrangeur C. A. de Koning de fraaie versiering van de concert zaal in Wenen tijdens het nieuwjaars concert van de Wiener Philharmoni- ker. Op de foto: Piet van Vliet, keurmees ter van Flora, toont de fraaie bossen tulpen aan de koopgrage handelaren op de tribune. Elders in de veiling hallen werden de eerste tulpen al weer ingepakt. Zij zullen nog op tijd zijn om tijdens de kerstdagen in de buitenlandse huiskamer de nodige fleur te brengen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3