MEESTERZET VAN PIET BERGSTRÖM Manchester blijft ?rans Vermeulen: 'Voor ^AC winterstop nadeel' hopen 'Geen knokploeg; soort ordedienst wellicht oplossing J •-****. Al fieuw soort S supporters' n Argentinië Sijbrands verspeelt eerste punt Feyenoord ook bij Zwart Wit niet imponerend Twee duels voor Frank Kramer Zwemploeg in Praag succesvol (OW/KWARTET VRIJDAG 22 DECEMBER 1972 SPORT T13/K13 Stadion-directeur Otto Roffel: enter kunstijsbaan 'dwingt' schaatsbond met raste toeschouwersaccommodatie tot keuze b oren Heerenreen ionze speciale verslaggever oos J5TERDAM/DE'VENTER Het ziet ernaar uit, ge ien. üjd,; Deventer in de toekomst gaat fungeren als centrum voor internationale schaatswedstrij dje onder supervisie van de KNSB in loeder- worden georganiseerd. Met de realisering een vaste toeschouwersaccommodatie voor tigduizend mensen heeft directeur Piet Berg- m een financiële meesterzet gedaan in de con- entiestrijd met de Heerenveense Thialf-baan. enter zal daardoor in de toekomst de K&SB topevenementen veel goedkoper onderdak ripen bieden dan Heerenveen. De schaatsbond no! dan gedwongen worden om de zakelijke ',be- mag n, di en te stellen boven de ideële. •t verleden bestond er een regeling dat kunstfjs- en schaatsbond ieder voor vijftig procent veramt- teïdelijk waren voor de financiële consequenties van groot toernooi. Nadat de schaatssport in Nederland ir een zo grote vlucht had genomen, dat er aan de estiranisatie van een toernooi kapitalen kon worden end, ontwierp de directeur van het bondsbureaiu Comello, een regeling waarbij de financiële orgami- handen bleef van de bond en voor het gebruik de baan werd betaald. Die regeling was bij dei isatie van het Europees kampioenschap 1971 uiter- profijtelijk voor de bond. De KNSB streek toen. liefst 350.000 op. Een ton ging naar kustijsbaan Directeur Marius Roeper noemt dat terecht de lórische cijfers.' Het is de grootste winst geweest die met een schaatstoernooi werd behaald. En ik geloof, mij bij de huidige ontwikkelingen ook niet gemakke- meer aan een dergelijk bedrag zullen komen.' De itsbond betaalde toen echter 200.000 voor de huur demontabele tribunes. Een éénmalige investering ringioor de toekomst volkomen nutteloos is. PRAAK Bergström wist in 1971 al dat hij het volgende i toernooi in Deventer toebedeeld zou krijgen. Er at immers een afspraak tussen de directies van it zb If en Deventer met de KNSB dat bij gelijkblijvende nd t accommodaties de toernooien beurtelings in het Friese en in het Overijsselse schaatscentrum zullen worden gehouden. Bergström: 'Er is toen prijsopgaaf gevraagd voor die demontabele tribunes. Dat beliep een bedrag van 300.000. Wij hebben toen gezegd tegen de KNSB: dat geld zijn jullie toch kwijt: geef het ons maar, dan bouwen wij vaste tribunes.' Die tribunes kostten Deventer 550.000. In de meer kosten participieerden onder meer de gemeente Deven ter, de Provincie en de geldschieters achter de stichting 'Deventer IJssport Centrum.' Het gevolg is nu dat de balans tussen de accommodaties die Deventer en Heerenveen kunnen bieden verstoord is. Wim Comello mag dan ontkennen, dat de KNSB nu een definitieve keuze heeft gedaan. of beter door de zet van Deventer tot een keuze wordt gedwongen feit is dat ook de bond op de dubbeltjes moet letten. Want als er over pakweg twee jaar weer een toernooi naar Neder land komt. waarom zou de bond dan opnieuw extra kosten maken voor tribunes? Die zijn er al in Deventer, die zijn er ook in Assen van de TT, maar die zijn er niet in Heerenveen. Het lijkt niet aannemelijk dat de schaatsbond terwille van Heerenveen nu weer een bedrag van drie ton (en door de geldontwaarding waarschijnlijk veel meer) zal uitdelen. In dit spel kan in de toekomst misschien ook nog De Uithof in Den Haag gaan meespelen, wanneer ISU en ISSL naar elkaar toegroeien. Heerenveen voelt zich echter nog niet ver slagen. Marius Roeper: 'Comello heeft ons gezegd, dat wij een laatste kans krijgen. En ik neem aan dat het hele bestuur van de bond daar achter staat. Ik ben er wel van overtuigd, dat wij als wij er bij die laatste kans niet in slagen om een vaste accommodatie te krijgen niet meer aan bod zullen komen. Maar ik ben er zeker van dat het eersti'olgende grote toernooi in Nederland naar Heerenveen komt.' In Deventer geldt de regeling die ook op het Europees kampioenschap in Heerenveen van toepassing was. Dat wil dus zeggen, dat de stichting 'Deventer IJsclub Centrum' en de Deventer IJsclub (belast met de techni sche organisatie) geen enkel risico lopen. Dat risico is helemaal voor de KNSB, die er echter helemaal nog niet zo zeker van is, dat er precies zoals twee jaar geleden weer een gouden kalf kan worden binnen PIET BERGSTRÖM vaste accomodatié voor 20000 toeschouwers - gehaald. Comello: 'Ik heb nog niet de kreet gehoord: Er zijn geen kaarten meer! Het is allemaal nog een beetje aarzelend.' KRUIMELS Voorlopig moet Heerenveen het nog met de kruimels doen. kruimels zoals het Nederlands kampioenschap op 13 en 14 janauri. Daar zit voor Heerenveen geen risico aan. Dat kampioenschap wordt financieel nog volgens de oude regeling georganiseerd. Dat wil dus zeggen, dat Thialf en KNSB ieder voor vijftig procent verantwoor delijk zijn. Roeper: 'Ik ben uitgegaan van een onkosten- begroting van ƒ10.000. Als er dus iedere dag duizend mensen komen, spring ik er al uit. Hoe het precies met de kaartverkoop loopt, weet ik niet. Maar ik heb wel de indruk dat het publiek een afwachtende houding aan neemt. De grote trek is er een beetje uit. Als dat proftoernooi in Den Haag een geweldig succes wordt, zie ik hier in Heerenveen niet zo erg veel mensen komen. Valt het daarentegen een beetje tegen in Den Haag, dan komt het publiek hier. De één zijn brood, zal de ander zijn dood zijn.' Roeper heeft de afgelopen maanden ook gesprekken gevoerd met vertegenwoordigers van de International Speed Skating League. 'Ik heb onder meer gesproken met advocaat Neely. Hij heeft mij een ontwerpcontract voorgelegd, maar de voorwaarden die daar in stonden waren voor het bestuur van Thialf onaanvaardbaar. Er stond onder meer in vermeld, dat pas in juni 1973 beslist zal worden, of er volgend seizoen nog wedstrij den gehouden zullen worden; de zekerheid ontbrak. Er was geen enkele garantie. En als wij met de ISSL in zee gaan en zij organiseren geen wedstrijden meer vallen wij overal buiten. Want dan worden wij geboycot door de ISU. Voorlopig wacht ik maar rustig af, hoe de situatie zich dit seizoen ontwikkelt. Naar mijn mening bestaan die profs bij de gratie van de amateurorganisa tie. Zodra de ISU het professionalisme invoert, is het met de ISSL gedaan. Gebeurt dat niet, dan zullen de jongens kunnen blijven doorgaan. En op zich vind ik er niets op tegen dat de schaatsers een deel van de recette in eigen zak steken. Het zal mij benieuwen wat de ISU op het congres in juni volgend jaar in Kopenhagen beslist. Daar zal veel van afhangen.' JOOP HOLTHAUSEN Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Rond de uitlatin gen van Olympisch Stadiondirec teur Otto Roffel, dat er gewerkt zou worden aan de formatie van een knokploeg, is sinds de aandeel houdersvergadering van het Olym pisch Stadion NV van maandag de nodige deining ontstaan. 'Het moet', zo haastte Roffel zich te zeggen, 'allemaal op een misver stand berusten. Er wordt nog niet aan gewerkt, alleen is tijdens die aandeelhoudersvergadering gezegd dat er wat moest gebeuren met de toenemende agressie en dat een soort ordedienst wellicht de oplos sing zou vormen'. In de Nederlandse stadions - niet alleen het Olympisch Stadion heeft er mee te maken - het Feyenoord Stadion bijvoorbeeld bewaakt zijn 'Kuip' met een gesloten televisie circuit - worden de laatste jaren steeds meer vernielingen aange richt en hebben de suppoosten het moeilijk. Mishandelingen komen voor. Roffel: 'In een maandelijkse vergadering van de bouwcommissie werd deze toestand onlangs weer eens besproken. Er was weer de nodige schade aangericht aan hek ken en lampen. Toen is gezegd: Je zou er zo langzamerhand een knok ploeg op af moeten sturen. Dit is nu echter te serieus overgekomen, al vinden wij wel dat er iets moet gebeuren'. De handhaving van de orde binnen een stadion komt grotendeels op de stadion-beheerders zelf neer. In de praktijk betekent dat dat de suppoosten voor het goede verloop dienen te zorgen. Mensen, die voor vaak niet meer dan een vijftien gulden, een middag of avond in touw zijn. De ervaringen van de laatste tijd hebben hen echter ook voorzichtig gemaakt en veel be reidwilligheid om bij moelijkhe- den (verkeerd bezette plaatsen etc.) in te grijpen tonen zij al lang niet meer. Stadiondirecteur Roffel daarover: 'Er moet niet ver geten worden, dat men vaak in grote groepen naar de tribune op rukt en plaatsen bezet waar men niet op thuishoort. Veelal zonder te betalen. Men slaat - indien er pogingen worden ondernomen hen tegen te houden - ook om zich heen. Als stadiondirectie werken we nu plannen uit om de toegan gen smaller te maken, de hekken te vernieuwen'. Otto Roffel 45 jaar, ontkent niet Directie spreekt vertrouwen uit in de spelers MANCHESTER De directie van het in grote moeilijkheden verkeren de Manchester United zegt ervan overtuigd te zijn, dat de spelers de ploeg uit de poel van ellende kunnen slepen. Sir Matt Busby, een van de zes directeuren van de vereniging en oud-manager zei gisteren: 'We ver wachten dat we met het huidige ta lent dat we in de ploeg bezitten uit de problemen kunnen komen. We hebben de spelers gezegd, dat wij het volste vertrouwen in hun schenken. Aanvoerder Bobby Charlton zei daar op dat de spelers dit zeer waardeer den en wisten dat alles in hun han den lag.' Matt Busby ontkende dat de clubdi rectie de laatste maanden had inge grepen in de beleidslijn van cte ont slagen manager Frank O'Farrel. 'Nie mand heeft zich daarmee bemoeid.' Hij voegde eraan toe, dat zich bij United nog geen opvolgers voor O' Farrel hadden aangemeld. De opvolging wordt voor het naar de onderste plaats gezakte Manchester United trouwens toch een groot pro bleem. Er zal worden geadverteerd, maar algemeen wordt aangenomen dat de 62-jarige Busby ondanks zijn ont kenningen voorlopig wel het beleid zal bepalen. Bookmakers in Engeland en sportjournalisten hebben de afgelo pen dagen Tommy Docherty tot favo riet bestempeld. Docherty, die vroeger reeds Chelsea, Oporto, Rotherham, Queens Park Rangers en Aston Villa als manager leidde, is op het ogenblik coach van het Schotse elftal. Busby: 'Ik verwacht dat het nog wel enige tijd kan duren voordat we een oplos sing hebben gevonden.' Overigens: Manchester United draaide het afgelopen jaar met een exploita tietekort van bijna 2 miljoen gulden, de aan transfers betaalde 5 miljoen gulden niet meegerekend. dat hij een voorstander is van een hardere lijn. Hij zegt hierover; Ik ben een man die wel van gezag houd. Er wordt over het algemeen te soepel opgetreden tegen mensen die vernielingen aanrichten. Een ordedienst zou in een stadion een oplossing kunnen zijn'. Dat er op korte termijn een 'orde dienst' geformeerd zal worden in het Olympisch Stadion ligt overi gens niet voor de hand. Otto Rof fel daarover: 'Voorlopig willen we OTTO ROFFEL geen knokploeg daar nog niet aan; dit komt pas in laatste instantie. We willen het eerst nog proberen met die nieuwe hekken, met 't plaatsen van tour niquets en met de al eerder door ons ingeschakelde particuliere hon denbrigade. We hopen hiermee een boel narigheid en rotzooi te voor komen en de mensen die zonder kaartje proberen binnen te komen uit het stadion te houden'. 'ddenvelder verrassend goede laatste man in Bredase defensie N* rs u bij Frans Vermeulen (links) na de sensationele 2-0 overwinning van NAC op Ajax. In het midden Brouwer, rechts Bakker. 'A In de prognoses en weddenschappen die betrekking had- op de degradanten van de lopende competitie was een zeer ge- j ntueerde ruime plaats gereserveerd voor NAC. Immers, de^ Bre- formatie bewoog zich de laatste jaren vrijwel anoniem door het [Se balgebeuren, finishte telkens weer in de onderste regionen en de terkte zich in de zomer-transferperiode nauwelijks. De voorbe- all! uwingen kregen nog meer zeggingskracht, toen direkt daarop Schrijvers door een gecompliceerde beenbreuk voor lange [tijd worden afgeschreven. Schrijvers, zo werd verondersteld, was voor een niet te missen steunpilaar, die door zijn persoonlijkheid, pte visie en kwaliteiten als Ausputzer in belangrijke duels yjjn 'Pe* °P wedstrijdbeeld- en scoreverloop kon drukken. tuk oe p het incident-'Schrijvers' volgen- genwoordigd waren, leek diep onder >n>, ïtmoetingen ontzenuwden de be- de indruk van het gemis van Dafcn d "gen niet. NAC werd onmiddel- Schrijvers en demonstreerde puhs oor geconfronteerd met een onthut- angst. Of, zoals Frans Vermeulen (29y heli 50 nederlaag tegen PSV en dat uitdrukt: 'Je kunt het wegvallen en, daarna manifesteerde zich geen van Daan Schrijvers benaderen als rfej nbarende kentering. De Bredase een stimulans voor de andere spelers. crS) itie, waarin gevoelens van zelf- maar aanvankelijk werd het als eenj- ibbe ouwen toch al gebrekkig verte- zware verliespost beschouwd. Ik her-i inner me, dat we drie dagen na het! voorval een vriendschappelijke wed strijd tegen de amateurclub Dongen speelden. Het eerste half uur liepen we met de schrik in onze benen. Zó diep waren we onder de indruk van wat Schrijvers was overkomen. In de competitie heeft dat nog drie, vier wedstrijden doorgewerkt. Maar zoals zo vaak gold ook hier: een geluk bij een ongeluk.' Met dien verstande: NAC, of beter: trainer Peeters schiet het fortuin zelf door na vruchteloze pogingen met Aty Graaumans als laat ste man voor het duel tegen Ajax Frans Vermeulen tot libero te promo veren. Een experiment, dat onver wachte effekten opleverde. Vermeulen presenteerde zich als een Ausputzer met voortreffelijke kwaliteiten. Hij reorganiseerde de anders zo chaotisch opererende defensie, vormde plotse ling met de zich sterk ontwikkelende doelman Jan de Jong een natuurlijk rustpunt in de ploeg en vanuit dat versterkte fundament realiseerde de ploeg de sensationele overwinning op Ajax (20). Een uitslag, die heilzaam werkte op de instelling van de gehele ploeg. Frans Vermeulen: 'Sindsdien is het kwetsbare zelfvertrouwen van ver schillende spelers gegroeid. Conditie UENOS AIRES (ANP) De 0[) olitie van Buenos Aires heeft afloop van de voetbalwed- fijd San Lorenzo-River Plate n iien hondertal 'supporters' van ;n nieuw soort gearresteerd. B: et ging hier om een bende n s 'e met grote kettingen en an- eni ere wapens andere toeschou- 'ers te lijf gingen en zo paniek hij 'aiden. Van die situatie maak a, iin de bendeleden gebruik om il,i wtefeuilles, horloges, sieraden 11 andere voorwerpen van t d aarde te stelen. Deze 'suppor- op Pt op reerden op deze wijze s! enkele weken bij belangrijke en 1 dus druk bezochte voetbal- edstnjden. De politie zette 500 ei!) «n in bij de actie in het sta- fi!:"on van San Lorenzo. .uc - was bijvoorbeeld aanwezig, maar de idee leefde dat we onder meer op dat punt een achterstand op ploegen als Ajax hadden. Dat bleek niet het ge val, zoals in het bekerduel tegen de Amsterdamse formatie nog eens werd onderstreept. We hadden toen in de verlenging niet minder over dan Ajax. Werkelijk, het succes tegen Ajax heeft ons een geweldige kick gegeven. De omgeving reageerde ook enthousiast. Van dat moment af ver neem je Slechts positieve geluiden over NAC. Het bedrijfsleven wordt momenteel benaderd voor financiële steun. Ik weet zeker, dat die pogingen succesvol verlopen. Het is gewoon makkelijker praten als je in een be paalde periode triomfen verzamelt.' Vorig seizoen kende NAC eveneens een sterke start van de competitie. Na 17 wedstrijden telde het totaal aantal punten eveneens 17. Een score, die niet helemaal meer binnen bereik is, maar wel kort benaderd kan worden. Na de eerste helft van dc competitie verzeilde NAC evenwel in een langdu rige impasse. Van januari tot april oogstte de ploeg slechts twee punten. Frans Vermeulen: 'De animo op de training was in het begin groot. Maar toen er eenmaal geconstateerd werd, g dat een grotere inzet niet het gewen- Iste resultaat opleverde, daalde het Enthousiasme. Werd er geen honderd procent meer gegeven. Ik geloof dat qen dergelijke ommekeer nu niet n\eer mogelijk is. Daarvoor zijn én de be geleiding én de spelers te beroeps matig ingesteld. Voor ons is het jam mer dat juist nu de winterstop is ingegaan. Wij hebben het ritme te pakken en je moet maar afwachten of in januari deze reeks gecontinueerd wondt. Dat bezwaar telt voor andere ploelgen eveneens, maar voor sommige ploegen is de winterstop een uit komst. Maar nadeel voor ons dus.' Frans Vermeulen, een vlot formule rende prater, lijkt in het betaalde voetbiaï zijn definitieve bestemming te hebbén gevonden. Hij acteert als Aus putzer dermate sterk, dat een verhui zing li nnen de eigen gelederen hoogst onwa.tkschijnlijk moet worden geacht. Trouwens. Vermeulen ambieert niet anders dan juist z'n huidige positie als vrije man in het centrum. Hij zegt: 'Het is niet aan mij om daarover te beslissen, maar als ik het voor het zeggen had verliet ik deze plaats nooit meer.' Een idee dat vooral stoelt op zijn 'afschuwelijke ervarin gen in vier jaren voorstoppen.' Ver meulen: 'Ik heb vier seizoenen lang in de mandekking gelopen. Achter de spits van de tegenstander gedraafd. Dat is een vrij negatieve arbeid. Je vormt een paartje en doet niet veel meer dan alleen in de dekking lopen en indien nodig de noodrem hante ren. Daar heb ik een afschuwelijke hekel aan gekregen. Het plezier in het voetballen verdween omdat je er zelden gelegenheid toe had. Ik heb er een enorme hekel aan gekregen. Je doet het uit financiële overwegingen en zeker ook voor het belang van de ploeg. Je ontkomt er (nog) niet aan een paar mensen vast te zetten.' Vermeulens nieuwe functie schenkt beduidend meer vreugde. Bij NAC aangetrokken als specifieke midden velder kent hij een steeds weer te signaleren drang tot aanvallen. Ver meulen trekt vaak uit de defensie, verschuilt zich ook niet achter men sen vóór hem, maar kiest pgl achter de afweer positie om die fouten te corrigeren, die een doorbraak tot ge volg kunnen hebben. Vermeulen: 'Ik speel zonder angst en neem daardoor geen grote afstand tot de verdedigers in acht. Dat betekent voordeel, want anders kan de tegenstander zelfs ach ter de defensie nog combinaties uit voeren. Het betekent wel, dat je je voortdurend moet concentreren, zeke re ontwikkelingen moet kunnen voor voelen. Die visie heb ik schijnbaar. Daarnaast heb je de mogelijkheid als laatste man zonder al te veel risico's •uit te breken. Aantrekkelijk en nood zakelijk. Want het wordt voor de frontlinies steeds moeilijker om tot scoren te komen. Het gevaar moet juist van opkomende acties uit de tweede en derde lijn komen. Dat doe ik graag.' JOHN LINSE AMSTERDAM (ANP) De vierde ronde van het internationale damtoer- nooi in Amsterdam had als lichte sensatie de remise van koploper Ton Sijbrands tegen de puntloos onderaan- staande Fransman Mostovoy. Hierdoor konden Andreiko en Drost door resp. winst op Van der Sluis en Baba Sy zich naast de wereldkampioen op de eerste plaats nestelen en is de span ning weer teruggekeerd. Natuurlijk had Sijbrands voordeel in zijn partij tegen Mostovoy, maar in het late middagspel zo ongeveer bij de aanvang van het eindspel nam Sijbrands niet de sterkste voortzet ting. Hij koos de variant met stuk winst die tot remise leidde. Beter was geweest direct naar de damlijn op te rukken hoewel dat ook geen zeker heid geeft op winst. De jeugdige Drost blijft goed mee doen. Tegen Baba Sy had hij een iets betere stand toen de Senegalees de tijdslimiet overschreed. Andreiko had tegen Van der Sluis een tamme ope ning die een overzichtelijk midden spel inleidde. Langzaam kwam de Rus in het voordeel en forceerde een ge dwongen combinatie die tot een over machtseindspel leidde. Grootmeestergroep vierde ronde: Sybrands (Ned)-Mostovoy <Fr> 1-1. Smith (VS)-Jansen (Ned) 2-0, Van der Sluis (Ned)-Andreiko (Rusl) 0-2. Baba Sy (Senegal)-Drost (Ned) 0- 2. Wiersma (Ned)-Faal (Gambia) 2-0, Herme- link (Ned)-Roozenburg (Ned) 0-2. Stand na vier ronden 1-3 Sybrands. Andrei ko en Drost, 7 punten 4. Wiersma. 6. 5-7 Roozenburg. Baba Sy en Smith 4, 8. Faal 3. 9-10 Jansen en Van der Sluis 2. 11-13 Hermelink en Mostovoy 1. Mecstergrocp tweede ronde: Gregoire (Belg)- De Ruiter (Ned) 1-1, Jubal (Fr)-Badiall (Ita) 1-1. Schilten (Ned)-Goeree (Ned) 1-1. Maquet (Fr)-Goudt (Ned) 1-1. Kemp (Sur)- Bcnjamens (Ned) 1-1. Stand na twee ronden Bejamens 3 punten 2- 9 Gregoire. De Ruiter, Jubal, Badiall. Goe- ree. Maquet, Goudt en Kemp 2, 10. Scholten Jeugdwereldkampioenschap vierde rondo Metsjanskl (Rus)-Brouwerrs (Ned) 2-0. Virtu (It)-Hofstee (Ned) 0-2, Tsjavadlan (Rus)- Bhaillai (Sur) 1-1, Malik (Tsjech)-Ruygrok (Ned) 0-2,. Stand na vier ronden: 1. Metsjanski 7 punten. 2 Hofstee 6. 3-4 Tsjaverdian en Ruygrok 5. 5. Bhallal 4. 6-7 Brouwers en Virtu 2. 8. Malik 1. Van onze sportcorrespondent ROTTERDAM Feyenoord heeft ook in het op eigen verzoek gespeelde vriendschappelije duel tegen zaterdag kampioen Zwart Wit'28 (1-1) niet kunnen imponeren. De Rotterdamse leiders van de eredivisie leken twintig minuten voor het einde zelfs op een blamage af te gaan, toen Ton Vierge ver na een voorzet van Van Waard huizen Zwart Wit '28 de leiding gaf. Pas acht minuten voor het einde kon Theo de Jong met een hard schot het gezicht van Feyenoord redden. Feyen oord trad voor 1500 toeschouwers op het sportpark De Vaan aan zonder Van Hanegem, Ressel en Wery, maar met Rinus Israel. Deze bewoog zich aanzienlijk beter en soepeler dan in de competitiewedstrijd tegen Haarlem. De aan zijn meniscus geopereerde Is rael viel toen opnieuw uit. DEN HAAG (ANP) Frank Kramer de speler van FC Amsterdam die in de met 40 verloren uitwedstrijd te gen FC Groningen een waarschuwing opliep, is gisteren door de tuchtcom- missie van de KNVB voor twee wed strijden geschorst. Hij kreeg boven dien een boete van ƒ150. Clubgenoot Fransz kwam er met een boete van ƒ150 af. Overige straffen: Van Daele (Feyen oord): een wedstrijd voorwaardelijk en een boete van 150: Romeijn (SVV): een wedstrijd en een boete van 125. Van der Linden (FC Dor drecht): boete van 75. Veenstra (Vi tesse): twee wedstrijden en een boete van 150. Van Os (FC Den Bosc) een wedstrijd en een boete van 125. PRAAG (AP) Op de tweede dag van de internationale zwemwedstrij den in Praag heeft Elt Drenth achter de Oost Duitser Pohl (60.1) op de 100 meter vlinderslag beslag gelegd op de tweede plaats in 61.5. Ook op de 200 meter schoolslag werd een Nederlan der tweede: Ronald Hond in 2.38.8 achter de OostDuitser Nietsche (2.33.3). Winst was er op de 100 meter vrije slag dames voor Enith Brigitha in 60.1. De Oostduitse Anke werd eerste op de 100 meter school slag (1.19,1) Corry Gramme de Vos tweede in 1.19.2. De 100 meter rugslag werd ook door Enith Brigitha gewon nen, in 1.07.4. De 200 meter rugslag heren werd een overwinning voor Bob Schoutsen in 2.13. DUITSE BEKER Geen van de lager geklasseerde clubs heeft in het Westduitse bekertoernooi de eerste hoofdronde overleefd. Zes tien Bundesligaverenigingen spelen in de tweede ronde. De uitslagen van de wedstrijden die werden gespeeld In de eerste (hoofd)ronde van het Westduitse bekertoernooi zijn (tussen haak jes het resultaat van do eerste wedstrijd tussen beide clubs): Eintracht Frankfurt- Hannover "96 4-2 (0-1), Hertha BSC-OSV Hannover 3-0 (6-0). VFB Stuttgart-VFL Wolfs burg 3-2 (2-2), Rotweiss Oberhausen-FK Plr- masens 4-0 (1-4), Eintracht Braunschweig- Kickers Stuttgart 3-1 (1-1), Werder Bremen- Wacker Berlin 4-0 (5-1), Hamburger DV-Rot Weiss Essen 5-0 na verl. (5-3). Kickers Offenbach-FC St. Paull 3-0 (1-3), VFL Bo- chum-Wormatia Worms 3-1 (4-4), Schalke '04- Sudwest Ludwigshafen 3-1 (3-1), MSV Duls- burg-Preussen MUnster 3-0 (1-2), Bayern München-Barmek-hlenhorst 7-0 (4-1), Borus- sia Mönchengladbach-Frelburger FC 7-1 (1- 3), FC Kalserslautern-Bayreuth 4-0 (2-4), FC Köln-Fortuna Köln 4-0 na verl. (1-2), Fortu- na Düsseldorf-Wuppertaler SV 2-0 (0-3),

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 13