Nog geen beslissing over Vernèdepark 340 zeutjeé) In Nieuw Vennep 'Met liedjes het land in' Grafis, C. Robertsen zonder korpseer begraven Warmond gaat bezit eigen woningen stimuleren Snelschaaktoernooi voor zestallen Telefooncentrale uitgebreid College Noordwijk verdeeld over parkeerplaatsen Bouw chr. school Nieuwveen in 1973 nog onzeker Rectificatie in NRC Vragen over kruising in Hazerswoude over Pachman^ fóoyrm Cbooi'Xfo Kerstkransjes iïelklpwIdwMé krdwjjes Zooyrmlr dwcoïtde; j Kwf-laafrsen/Qc ZSiukfr OO Raad Alkemade ItersettkffWbfflS Dvzer& bcmbcr)$vrfw'nm^ 150 59 CJmc. kersfbpvmw^lerm bsMs J fyefrer k/m 450<pn KersH bij awkevp vW hwlfr fffhek'M^S' ijs w pucMwj cbafitdo Kersfjdvjcice^ vd*\tf3siuks tr TROUW/KWARTET DONDERDAG 21 DECEMBER 1972 VOORSCHOTEN Er is nog steeds onzekerheid over de sanering van het Vernèdepark. Er wordt nog steeds overleg gepleegd tussen de gemeente en de Nationale Woningraad enerzijds en het ministe rie van Volkshuisvesting anderzijds. De gemeenteraad heeft nog geen beslissing kunnen nemen om het Vernèdepark op te knappen of te herbouwen omdat de kosten en de te verkrijgen rijksbijdragen nog niet nauwkeurig bekend zijn. Ook de hoogte van de huur na de sanering speelt een rol. VOORSCHOTEN Op de begraaf plaats 'Rosenburgh' is gistermiddag de heer C. Robertsen, oppenvacht- meester der Rijkspolitie van de groep Voorschoten ter ruste gelegd. Op uit drukkelijk verzoek van de overledene geschiedde de begrafenis niet met korpseer: de collega's waren in bur ger. De heer Robertsen (58 jaar) is na een langdurige ziekte overleden. Tot voor enige jaren was hij actief werkzaam in de afdeling van de Vereniging voor Veilig Verkeer, waar hij naast secreta ris de verkeersinstructie verzorgde op de scholen. Hij wist zelfs een verkeer- stafel samen te stellen, waardoor het onderricht aan de hoogste klassen van de lagere school won aan gezelligheid en praktijk. De heer Robertsen is meer dan 25 jaar gestationeerd geweest in Voor schoten. De begrafenis op 'Rosenburgh' werd voorafgegaan door een rouwdienst in de Gereformeerde kerk; voorganger was ds. De Zeeuw. Tennisvereniging wil nieuw clubhuis NIEUWKOOP Tijdens de buitenge wone ledenvergadering van de tennis vereniging 'Nieuwkoop' werd besloten geen nieuw complex te laten aan leggen. Men blijft op het huidige terrein dat vier banen telt en waarop een nieuw clubhuis zal worden ge bouwd. Het enige nadeel is dat het aantal banen niet kan worden uitge breid. Een eventueel nieuw complex zou zes of acht banen hebben. De 'oversteek' zou echter te grote finan ciële offers vragen. Binnen enkele dagen zal een nieuw plan voor een clubhuis worden inge diend bij het gemeentebestuur. Een eerder ontworpen plan werd door B. en W. afgewezen. B. en W. willen in principe met het ministerie van Volkshuisvesting tot overeenstemming komen over wat er met de woningen gaat gebeuren. Voordat de gemeenteraad dan een beslissing zal nemen zullen B. en W. met de wijkbewoners overleg plegen over de gevolgen, die aan elke oplos sing verbonden zijn. Het Burgemeester Vernèdepark is een wijk met 60 woningen (daterend uit de jaren 1920-'30) met een tuintje en soms een duivenplatje. Het was voor de arbeider goed wonen in deze eerste sociale woningbouw. Het park heeft de laatste jaren veel groen moeten offeren in verband met de verbreding van de Leidseweg. De bouw van de huizen bleek minder solide dan men had verwacht. De WARMOND In de gemeenteraad van Warmond wenste de heer Van der Krogt geen scheiding te maken tussen de ontwikkeling Zanburgerpol- der en het bouwplan Endepoel II, omdat beide projecten volgens hem van dezelfde urgentie zijn. De heer Van Moorsel vroeg hoe het nu verder gaat met de ontwikkeling van de Zwanburgerpolder en de recreatie voor de Warmondse gemeenschap. AI de vragen werden door de voorzitter en de beide wethouders, de heren Groenendijk en Tulp uitvoerig beant woord. Hierbij kwam ook de zo nood zakelijke woningbouw aan de orde. De heer Tulp kon mededelen dat het verpleegtehuis Marienhaven bereid was grond beschikbaar te stellen voor eventuele woningbouw, een zaak van de eerste orde, terwijl er ook plannen bestaan om te komen tot oprichting van een stichting eigen-woningbezit. Achtereenvolgend werden goedge keurd de verhoging van de tarieven van het waterleidingbedrijf, verhoging van de straatbelasting, de rioolbelas ting, de reinigingsrechten, de honden belasting, de gemeentelijke leges, de woonforensenbelasting, de opcenten op de personele belasting en het ha ven- en kadegeld. Met het voorstel inzake subsidieregeling jeugd -en jon gerenwerk, kon de raad zich vereni gen. Voor het uitvoeren van de werkzaam heden verbonden aan het 'zandwin- ningsgereedmaken' van de le fase van de Zwanburgerpolder is opdracht ver strekt aan de Grond- en zandexploita- tiemaatschappij Rijnland N.V. te Zoe- terwoude. In verband met de sterk gestegen lonen en sociale lasten zijn de uitvoeringskosten aanzienlijk ver hoogd. Goedgekeurd werd het voorstel een bedrag van 34000 op de begroting te brengen voor vernieuwing van de be schoeiing van het park Groot Leerust. LEIDEN Het jaarlijkse snelschaak festijn van de Leidse Schaakbond voor zestallen zal dit jaar op zaterdag 30 december gevierd worden. Om twee uur hoopt de wedstrijdleider het startsein te kunnen geven. Traditiege trouw zal de kantine van de Verenig de Touwfabrieken, Zijldijk 22 te Lei derdorp als schaakarena fungeren. De zestallen zullen in drie klassen wor den ingedeeld. De eerste klasse is bestemd voor de KNSB-spelers en de schuivers uit de eerste klasse LSB. In de tweede klasse zullen in meerder heid spelers uit de tweede klasse LSB ondergebracht worden. Uiteraard zul len de schakers uit de derde klasse LSB hun plaatsje krijgen in de derde klasse. Per groep zijn twee prijzen beschikbaar t.w. één voor de hoogste totaal-score van een zestal en één voor de hoogste persoonlijke score. Uiterlijk 28 december dienen de aan meldingen er voor deze schaakhappe ning bij de wedstrijdleider van de Leidse Schaakbond, W. de Haas, Ma re- singel 71a te Leiden, binnen te zijn. Per zestal is een inschrijfbedrag ad 2,50 verschuldigd. Nationale Woningraad zag weinig heil in het voortbestaan van dit woning complex. De woningen, die leeg kwa men werden dichtgespijkerd. In een enquête konden de bewoners kenbaar maken hoe ze over de wijk dachten. Uit de enquête is gebleken dat: door de bewoners als belangrijkste plus punten worden beschouwd: de grote tuin, de zonnige kamer, de bereik baarheid achterom, de grote kamers, de buurt; geen pluspunten zag 12 pet van de bewoners; de voornaamste klachten waren slecht onderhoud, dak lekkages, slechte vloeren, vochtige ramen en deuren, vochtige keuken, slaapkamers, kelder; 22 pet der bewo ners had geen klachten; 40 pet van de bewoners merkte de woning als 'on voldoende' aan, terwijl bijna 60 pet een 'voldoende' toekende; gemiddeld gaven de bewoners de woning een 6,5 als rapportcijfer; hoogste waardering bestaat voor de huur; laagste waarde ring voor de buurt; 4 pet van de LEIDEN Vandaag worden opnieuw belangrijke uitbreidingen voltooid in de nummercapaciteit van het Tele foondistrict 's-Gravenhage. Het betreft nu de telefooncentrale Rijpwetering die met 400 nummers is uitgebreid tot 1000 aansluitmogelijk heden een capaciteit van 3700 num mers krijgt. Reeds verscheidene jaren is de ver- pachting van bepaalde parkeerterrei nen in Noordwijk een punt waarover verschil van mening blijkt te bestaan in de plaatselijke bestuursorganen. Uit een aan de raad gezonden voorstel blijkt dat de opinies verder uit elkaar liggen dan ooit. Het betreft hier de parkeerterreinen aan de Golfbaan (in clusief de rijwielstalling), het terrein aan het Palaceplein, de parkeerterrei nen aan de Koningin Astrid Boule vard en het Jan Kroonsplein. Voor de drie eerstgenoemde terreinen NIEUWVEEN De raad heeft het investeringsprogramma voor de jaren 1973-1978 goedgekeurd. Vóór het zover was ging er een uitgebreide discussie aan vooraf, omdat enkele raadsleden in een aantal punten een hogere ur gentie zagen. Voorts stond op de agenda een wijzi ging van het reglement van orde. De aanbeveling om het roken tijdens de raadsvergaderingen achterwege te la ten zou moeten worden omgezet in een verbod voor de leden en voor hen die de vergadering ambtshalve of als belangstellende bijwonen. Dit punt werd echter aangehouden tot de fe- bruari-vergadering. Bij de behandeling van het investe ringsprogramma maakte de heer De Groot bezwaar tegen een ontsluitings- weg tussen Ambrosiolaan en Oude Nieuwveenseweg. Hij was voor een voetpad en fietspad, waarmee ook de heer Spekman het eens was. Burge meester Breen betoogde dat het een ontsluiting betreft, die als een norma le 'stedebouwkunsige' maatregel moet worden gezien. Bovendien is het een kwestie van uitvoering geven aan een besluit, dat de raad eerder nam. Mevrouw Speet-Sikkens brak een lans voor een voetpad tussen Uiterbuurt- weg en Blokland. De voorzitter zei dat het geheel moet worden gezien als een lijst met wensen die al naar gelang het beschikbare geld gereali seerd kan worden. Het programma werd vastgesteld, maar de heer Spek man verklaarde er niet gelukkig mee te zijn. Op de vraag van de heer Reijneveld of de plannen voor een nieuwe Chr. basisschool in 1973 gerealiseerd wor den antwoordde de voorzitter dat dit niet vaststaat, maar dat de inspecteur voor het basisonderwijs de vervanging in elk geval heeft voorgedragen. NIEUW VENNEP Op 9 januari zullen in de Vespohal in Nieuw-Ven- nep opnamen worden gemaakt van het NCRV-televisieprogramma 'Met liedjes het land in' dat op 2 februari zal worden uitgezonden. Het zal de eerste uitzending zijn die langer DEN HAAG De statenleden M. van der Voet te Oegstgeest en drs. A. C. den Duik te Den Haag (CHU) hebben Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland vragen gesteld over de situatie bij de inmiddels berucht geworden kruising gerlaan in Hazerswoude. Zoals bekend werden vorige week mi nister Udink van verkeer en water staat vijfduizend handtekeningen van inwoners uit Hazerswoude en Koude kerk aangeboden. Een begeleidende petitie drong er op aan de situatie op dit verkeerspunt zo snel mogelijk te veranderen. De statenleden vinden de situatie bij de Koudekerksebrug in Rijksweg 11 in Hazerswoude onhoud baar. In -een periode van twee jaar zijn daar meer dan tweehonderd bot singen voorgekomen waarvan enkele met dodelijke afloop, laatstelijk op 21 november j.I. Stoplichten ontbreken. De verlichting is 's avonds onvoldoen de. De heren Van der Voet en Den Duik dringen er op aan of G.S. bereid zijn in overleg te treden met de bevoegde instanties opdat maatregelen ter beveiliging van dit punt worden getroffen. duurt dan normaal. Nu beginnen de uitzendingen om 20.20 uur, maar van af Nieuw-Vennep zal 'Met liedjes het land in' al om 19.30 uur beginnen. Dick van der Ende van de NCRV: 'Je kunt het zien al een soort voorpro gramma met meezingers, zoals vroeger met Bob Scholten en Rien van Nue- nen 'Breng eens een zonnetje'. Op die manier breng je er alvast de stem ming in. Er zijn dan ook meer mede werkenden dan tot nu toe. 'Aan het programma in Nieuw-Vennep werken mee The Johnny F. Singers, Willy Alberti, Rob Scholten, Eddie Christia ns Johnny Meijer. De Straatzangers bestaande uit Wim Wama, Frans Ra- fall. Dorien Mijksenaar en Berry Ca- vello. Verder werkt mee de vaste ploeg: Ronnie Tober, Gonnie Baars en Mieke Bos. De presentatie is uiteraard van Ted de Braak. Het orkest van Harry de Groot zorgt voor de muzika le begeleiding en de regie heeft Dick van 't Sant die vroeger Zeskamp re gisseerde. Het geheel is een productie van Joop van den Ende uit Amster dam. Natuurlijk zullen de wedstrijden niet ontbreken, zoals de muzikale fa milie (waarvoor zich nog kandidaten kunnen melden bij de NCRV), snel dichten en 'dat wil ik nog eens ho ren'. Verder is er het getal van de maand waaraan de kijker in de huis kamer ook mee kan doen. De heer Gaus, bedrijfsleider van de Vespohal: 'Er bestaat een geweldige publieke belangstelling voor dit programma. Wij worden overstelpt met aanvragen om kaarten, maar wij reserveren niet. Op 2 januari zal de kaartverkoop hier aan de kassa beginnen. Wij willen het zo eerlijk mogelijk doen'. De gemeen te Haarlemmermeer zal ervoor zorgen dat de Vespohal mooi met bloemen wordt 'aangekleed'. ROTTERDAM Het kort geding c voor morgen was vastgesteld tussen Tsjechische schaker Ludek PacL en de journalist Orbaan en het I gaat niet door. De krant zal vanda een rectificatie plaatsen van het tikel van 12 december, waarin C. baan Pachman ervan beschuldigde] zi-sympathieën te hebben gehad. De advocaten van beide partijen k men gisteravond tot de volgende teL 'Ik (Orbaan) beschik niet over putjomsl katies van de hand van Pachman, welker inhoud valt af te leiden i Pachman nazi-sympthieën heeft geh e pe of welker inhoud de eerder dor i gedane uitlatingen en wel in mijn pt is tikel van 12 december j.I. in krant rechtvaardigt'. De hoofdredactie van de NRC zegt ,u_. een begeleidend commentaar dat 'i edia, enige door Pachman geschreven wr i blikaties waaruit kan worden op aar maakt dat hij nazi-sympathieën i rlicl hebben gekoesterd', niets is geblel m Voor handhaving van de stelling Pachman een inleiding heeft gesel 5n v ven bij een toernooiboek, die syn I thie voor de nazi's verried, is derha anbii onvoldoende grond, aldus het blad. krant betreurt het dat Pachman ou >rdt rief heeft geleden door deze bewerfer n over zijn politieke verleden. Hoofdredacteur Spoor van de K stten zei gisteravond dat Orbaan bij zijn wering blijft dat hij het bewuste bo je heeft gezien, maar dat dat niet irp, verifieren is. Orbaan zegt dat pi Kukulsfci hem in 1964 in Krakau 1 xpi boekje heeft laten zien. bewoners wil niet verhuizen, de overi gen hebben hiertegen geen principiële bezwaren. Als andere woning wordt gewenst; een eengezinswoning door 47 pet der bewoners; een bejaardenwo ning door 14 pet der bewoners; een flat door 10 pet der bewoners; onge veer de helft van de bewoners wil in een andere woning een huur betalen van maximaal 100 140; 43 pet van de bewoners wil een andere wo ning in dezelfde wijk; 29 pet van de bewoners wil juist in een andere wijk gaan wonen. Academische examens LEIDEN 19 december: Geslaagd kand. ex. Godgeleerdheid de heer L. C. Verzijden, Leiden; doet. ex. godge leerdheid de heer Th. M. van Leeu wen, Leiden; doet. ex. Duitse taal- en letterkunde de heer J. W. M. Hooge- veen c.l. Leiden; kand. ex. W. Sociolo gie de heren J P. Hoek Den Haag, G. G. Beekenkamp, Delft, H. P. A. Cam- bier Leiden, B. P. M. Hartman Den Haag, E. G. Kieviet Leiden, J. J van der Lely Leiden, C Meuldijk Den Haag, P. Rosielle Eindhoven; A. P. M. Schoten Sassenheira, M. K. M. Tim merman Leiden; G. M. J. van Vliet Leiderdorp, J Teunissen Den Haag, H. Kouwenhoven, Rotterdam, de da mes J. C. Groenenberg Den Haag, A. Kranendonk Voorschoten; E. de Lan ge Michielsgestel; E. S. P. Lee Schie dam, C. F. E. van der Linde Delft; L. Muller Rotterdam; M. van Ruyven Rotterdam. Vrolijk prijzenfeest betaalde de heer P. C. van Dam dit jaar 35.000 pacht. Voor 1973 biedt hij een pachtsom van 30.000 en 35.000 als in het complex ook het terrein aan het Jan Kroonsplein wordt betrokken. In het college van B. en W. bestaat over de verpachting van de terreinen de grootst mogelijke verscheidenheid van mening. Een lid blijkt voorstan der te zijn om de parkeerterreinen aan de Golfbaan, aan het Palaceplein en aan de Koningin Astrid Boulevard overeenkomstig het voorstel van de heer Van Dam voor 30.000 te ver pachten. Twee leden van het college willen alleen de terreinen aan het Palaceplein en wel tegen een pacht prijs van 12.500. De commissie van openbare werken is over deze kwestie geraadpleegd, doch ook daar bestond geen eenstemmig heid. Meer leden van de commissie hebben hun stem voorbehouden. Salo- mo's wijsheid zal nodig zijn om tot een beslissing te komen. ALKEMADE In een uur werd maandagavond de laatste vergadering van de raad dit jaar gehouden. In zijn inleiding prees burgemeester Smol ders zich gelukkig met de mededeling van G.S. dat de gemeentebegroting 1973 was goedgekeurd. De heer H. M. L. van Duijkeren maakte opmerkin gen inzake het besluit van B. en W. voor subsidies, o.a. inzake het al of niet deelnemen van Door Gunst Ver kregen aan concoursen en wedstrijden en bepleitte hij een subsidie voor 't Loze Vissertje'. De raad besloot tot verhuur van per ceeltjes tuinland, weiland en trai ningsvelden aan DOSR en Wet. Boys. Het gewijzigde voorstel tot het verko pen van gronden aan de Zuidhoek aan P.H.I.J. van Ruiten, waarbij was tege moetgekomen aan de bezwaren van de heren Bakker en Huigsloot, werd aan genomen, waarbij de raad tevens een krediet voteerde van 5.000 voor aan leg van een trottoir aansluitend aan het onderhavige bouwproject. Het voorstel tot het verlenen van mede werking voor herstel van de storm schade aan de bijzondere kleuter school Nieuwe Wetering, verkreeg te vens de toezegging dat onderzocht zal worden of het noodzakelijk is de ten laste van de gemeente komende ge bouwen ook te gaan verzekeren. Een krediet van 12.000 werd uitge trokken voor verbeteringswerkzaamhe den aan de berm tussen beschoeiing en rijweg aan de Kerkstraat Oude Wetering. Voordelig voor Kerstmis en Oudjaar. Kaasbolletjes 7fT 65 Zoute bolletjes Zoute chips Wafelchips paprika 70" 65 Japanse zoutjes J39 92 Corca's Wafelbolletjes Kroepoek J&5 55 95 89 79 72 75 69 £9 55 Bij Jamin. 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 8