celand hoeft niet rekenen op uitstel erking kerncentrale 15" 'Gastarbeiders doen gevaarlijke werk' Nederland bond zich niet materieel aan drugbeleid EEG Eet Is een drankje met kerst» 'Kinderbijslag niet als dwangmiddel gebruiken' —W Om 'Soulaas' voor Palermo Actiegroep saboteert wesaanleg bij Hoogeveen CDAGWERS hai.se ROSBIEF K98 500 gram clementines net a H tlO ca.lkilo Grondwet wijzigen ter bemoeilijking komst Surinamers spreidingsverbod raagd van boek i kruidendokter de Bijenkorf Buitenlanders naar verhouding vaak slachtoffers van bedrijfsongelukken Metrolijn naar Bijlmer twee maal zo duur VVV krijgt een nieuwe structuur Het weer '/KWARTET DONDERDAG 21 DECEMBER 1972 BINNENLAND T3/K5 deputeerde mr. Schlingemann: jen onzer verslaggevers BEI/BURG De Zaeeuwse bevolking hoeft er niet op te rekenen, dat het opstarten en in ge- I nemen van de kerncentrale in Borsele zal worden uitgesteld. De Zeeuwse gedeputeerde, mr. J. I Schlingemann zei dit tijdens de begrotingsdebalten van de Zeeuwse provinciale staten. Zijn op ing heeft op het ministerie van economische zaken en bij verschillende milieugroepen verba- fewekl. (Advertentie) >r Schlingemann kan er een ilijke mening op na houden. vergunning voor de kerncen- tl toch door de ministers van iche zaken, volksgezondheid nale zaken afgegeven moeten o ns in,' reageert een hoge ambtenaar et ministerie van economische mr. C. S. Bauvy. het opstarten en in gebruik 'edel van kerncentrale zijn nu ^eni bezwaarschriften ingediend. 25 t is de Kernenergiewet moet het eei ene deze bezwaarschriften be- 3 j,e en, alvorens een vergunning af laan ïstig he Bet 'en. pari d- er Schlingemann wekt nu de meent Jannie Möller van de e(j van Milieudefensie, dat de zaak icl klonken is. Maar dat is niet 'Wij hebben zeker de indruk e bezwaren serieus worden be- Gesprekken met vertegen- jgers van de ministeries hebben rd'fs het gevoel weggenomen, dat hee Jak er doorgedrukt zal worden.' wandelgangen van de Zeeuwse heerste echter de opvatting, dat keëïlwaarschriïten niet gehonoreerd part worden. 'Het zijn immers de te laren van deze ministeries, die Da voor de bouw van de kern- :alen e gaven. Wanneer zij nu me- ;rim al de veiligheid niet voldoende :len fig is, kraken zij hun eigen f.' meenden vele statenleden ad van Milieudefensie is het eze opvatting niet eens. De maanden zijn zeer veel nieuwe ge ns losgekomen over de gevaren, i kerncentrale voor de volksge- e (id vormt. Het stralingsgevaar, len van radio-actieve stoffen in jeuisterschelde, het vervoer van de offen, het noodkoel-systeem en lag van radio-actief afval b-lij- Igens de Raad een gevaar vor- beschouwing over de kerncen- :ei de Zeeuwse gedeputeerde femann, dat 'al het mogelijke is i in deze centrale om de veilig- an mens en dier te garanderen, nen kan nu eenmaal nooit een ale veiligheid waarborgen.' De iteerde trok een vergelijking e onveiligheid in het verkeer, lad van Milieudefensie tekent aan, dat verkeersveiligheid en edd van een kerncentrale niet [elijken zijn. 'Je stapt vrijwillig auto. De bouw van de kerncen- jebeurt niet op basis van vrij- eid.' er Schlingemann hield zijn be- i het kader van de meerkosten, uden ontstaan, wanneer het in k nemen van de kerncentrale ie jaar op zich zou laten wach- Mr. J. F. G. Schlingemann ten. Er zijn volgens de gedeputeerde al langlopende contracten met indus triële grootverbruikers afgesloten. De financiële strop door .uitstel onge veer honder miljoen gulden zou daardoor helemaal neerkomen op het hoofd van de kleine verbruiker. 'Die moet dan de eerstkomende jaren reke ning houden met een fikse verhoging van de energieprijs.' Hoewel de heer Bauvy van het minis terie van economische zaken niet op het concrete geval Borsele wilde in gaan, zei hij, dat meestal in contrac ten met de industrie de clausule 'be houdens overheidsgoedkeuring' is op genomen. Onderzoek nodig De heer Bauvy gaf verder au> reactie. 'Ik kan mij wel voorstellen, dat de provincie Zeeland, als eigenaar van de kerncentrale in Borsele, garant durft te staan voor de veiligheid. Dat neemt niet weg, dat de bezwaren onderzocht moeten worden.' De Raad van Milieudefensie en dp Vereniging Milieuhygiëne Zeeland, die actie voeren tegen de kerncentra le, onderzoeken nog altijd, of een kort geding tegen de Staat zal worden begonnen over de duitstaligheid van het veiligheidsrapport van de kern centrale. De beide milieugroepen had den er bij de minister van economi sche zaken op aan gedrongen, dat het rapport in de Nederlandse taal ge schreven moest zijn. Het ministerie vond dat niet nodig. AMSTERDAM Spannende dagen voor het jaareinde Dage lijks telt onze boekhouding de binnengekomen giro's: Soulaas voor Palermo. Deze week dat is de verwachting komt de 70.000,- in zicht. We komen dan nog 5000,- tekort. Nog een goed besluit van 1972: een gift voor het Waldenzeilwerk in Palermo. Giften blijven welkom via het centrale gironummer van de NV De Chr. Pers Amsterdam 26 92 74 Of op haar rekening bij de Ned. M iddenstandsbank, hoofdkantoor Herengracht Am sterdam no. 69.73.60.768. Voor Amsterdam en omgevingge meente giro X 500. Vermelden: Soulaas voor Palermo. Van onze correspondent HOOGEVEEN Een anonieme actie groep dreigt met geweld om de aanleg te voorkomen van de Trekgatenweg, een weg van een paar kilometer door een natuurgebied tussen de Wolfsbos- straat en de weg van Hoogeveen naar Alteveer. Veertien dagen geleden werd in de cabine van de dragline een briefje gevonden waarop was getikt: Handen af van dit gebied, U moet direct het werk staken, wij gaan geweld niet uit de weg'. Deze week bleek de dragline onklaar te zijn gemaakt; er was zand gegooid n de motor en op de tandraderen. In de cabine lag nu een briefje met de woorden: 'U was gewaarschuwd'. Van onze parlementsredactie DEN HAAG Minister Van Agt van justitie en staatssecretaris Westerterp van buitenlandse zaken hebben giste ren ontkend, dat het kabinet door een internationale verklaring over het drugbeleid te ondertekenen, een be lofte tegenover de Tweede Kamer zou hebben verbroken. Beloofd was namelijk met het oog op een EEG-conferentie over maatregelen tegen de handel in en het gebruik van drugs geen beslissingen buiten het Nederlandse parlement om te ne men. De vrees bestond dat de Neder landse delegatie teveel zou toegeven aan bijvoorbeeld Frankrijk, dat krach tige maatregelen wil nemen. Volgens minister Van Agt zijn de afspraken, die op de conferentie in Rome zijn gehouden niet in strijd met de belof ten, die aan de Tweede Kamer zijn gedaan. Er zijn immers in Rome geen materiële beslissingen genomen. Staatssecretaris Westerterp verzeker de, dat het overleg niet ging om een verdrag over drugs, maar over een gezamenlijk werkprogram. In het ont werp voor de gezamenlijke verklaring stond weliswaar een clausule, dat de EEG-landen niet zonder overleg met de andere landen tot wetswijzigingen op dit gebied zouden overgaan, maar deze tekst in op verzoek van Nederland geschrapt. Het is dus nog mogelijk, dat Nederland op een of andere wijze het gebruik van soft drugs legaliseert. Vragen De Kamerleden mevrouw Anneke Goudsmit van D'66 en de heer J. J. (Advertentie) cUwc^LUer~allercBeSte keuze gebraden rollade 100 gram JL achterham 100 gram J09 DOYENNE OCCOMICE een fijne handpeer 1 kilo I Geldig t/m 23 december casselerrib <19 100 gram X U vindt alle andere VIVO-aanbiedingen op pagina 2en 3 van Uw damesblad mandarijnen tf kO Voogd van de PvdA hadden over de kwestie vragen gesteld. Gistermorgen ontving de Kamer het antwoord. Maar de Kamerleden zagen nog alle reden om op het vragenuurtje op het inter nationale drug-overleg terug te ko men. Dit overleg zelf was al een reden tot ergernis. Een vraag luidde dan ook of er ook wel eens EEG- verklaringen waren uitgegeven over andere gevaarlijke gewoonten als bij voorbeeld straf roken, het alcoholge bruik, het te veel in auto's rijden en het te veel en te vet eten. Het antwoord moest 'nee' luiden. 'Maar misschien gaat dat ook nog gebeuren', zei de staatssecretaris. DEN HAAG Minister Van Agt (justitie) wil de emigratie van Suri namers naar Nederland beperken door de grondwet te wijzigen. De minister heeft de mogelijkheid daartoe geop perd in een gisteren gepubliceerd vraaggesprek met de Paroolpers. Op grond van artikel 4 van de grond wet hebben allen die het Nederlan derschap bezitten, en dus ook Surina mers, vrije toegang tot het Nederland se grondgebied. Minister Van Agt meent dat niet gewacht kan worden op een afronding van de besprekingen over het koninkrijksstatuut, waarbij een andere regeling van de nationali teit tot stand zou kunnen komen. Hij vreest dat met die besprekingen (over de betrekkingen tussen Nederland, Suriname en de Nederlandse Antil len) nog geruime tijd gemoeid zal zijn. Er zou, zegt de bewindsman in het vraaggesprek, 'een tussenstadium mogelijk zijn, waarin men de ene nationaliteit loslaat maar wel een staatkundig verband tussen de drie delen handhaaft'. Minister Van Agt is onlangs terugge keerd van een bezoek aan Suriname en de Antillen. Hij meent dat er, 'in het belang van Nederland en van de Surinaamse immigranten', een dam moet worden opgeworpen tegen de toevloed van Surinamers die Neder land met het paradijs verwarren. 'Vooral het laatste jaar,' aldus de minister, 'is duidelijk geworden, dat er in ons land een opkomend racisme is zoals we ons dat voorheen nooit hebben kunnen voorstellen.' (Advertentie) en onzer verslaggeefsters SRDAM 'Deze man is gebro- totaal oververmoeid. Moet er >g eens een boek over hem geschreven?' Dit zei gisteren uw mr. M. J. van der Pias- advocate van kruidendokter van de Moosdijk, tijdens het eding dat zij had aangespannen de uitgeversmaatschappij Kerco Ridderkerk naar aanleiding van iandag 18 december verschenen Willem van de Moosdijk. koop- n ijtfele hoop'. (oek dat volgens mr. Van der 'wetsend is en de goede naam aantast, niet alleen van Willem e Moosdijk zelf maar ook van rouw en kinderen, an der Plas vroeg de president rechtbank, mr. L. Erades, om rbod van verspreiding van het De schrijvers, Rolf Boost, Peter en Karei van Son, spelen al- iaar op Je sensatie. Er kan niet aed fatsoen worden opgekomen krantenartikelen, maar tegen wel. Niemand is ervan ge- dat zijn hele leven in een erk wordt neergeschreven. Het slot geen krantenartikel, waar Mn wordt gelachen. Tot in leng- i jaren zullen alle in dit boek nde personen er schade van on- den'. idsman van Kerco bv, mr. J. J. ressem, zag geen enkele grond rspreiding en verkoop van dit e verbieden. 'Het boek is bui- 'oon beheerst geschreveq en slechts koude informatie. Van odeloos grievende en kreneknde ls geen sprake'. Daarnaast stelde fdelijk dat Van de Moosdijk de Heit nooit heeft geschuwd. 'Hij ortdurend op zoveel mogelijk 'teit uitgeweest. uw mr. Van der Plas voerde at de kruidendokter momenteel van alle publiciteit. 'Hij durft *1 niet meer uit te komen uit voor al die publiciteit. Hij is ig voor de hetze van het tdse volk, die elk leven van lie onmogelijk maakt. In de 'den is het een soort bedevaart len naar Casteren, waar auto's 'wee rijen dik het huis van de passeren'. in Wessem vroeg de president lering van Willem van de om verspreiding van het verbieden, af te wijzen en veroordelen tot betaling van :eskosten. Een poging van mr. om te bemiddelen geen joiT druk van het boek, momenteel Jöi 10.000 exemplaren geplaatst 'te. Woensdag 27 december zal WPraak doen. We bedoelen Troika, het luchtige gebak uit eigen bakkerij van de Bijenkorf. U kent 't misschien al als 20 cm lange driehoek (5,75). Maar speciaal v voor de feestdagen maken we ookrf twee ronde Troika's (8,75 en 14,50). Ze zy'n er in drie smaken. Eentje met mocca waar Old Dushmill's, de echte Ierse whisky aan toe is gevoegd. Door nummer twee zweeft de smaak van zuivere Cointreau. v En de SchwarzwalderTroika heeft een chocoladesmaak gemengd met Kirschwasser. Drie vormen, drie smaken. Dat maakt 't kiezen nog lastiger. Gebakstands. Bonden over optreden minister Van Veen: Van een verslaggever UTRECHT Als minister Van Veen blijft vasthouden aan het zich laten registreren van studenten, mag hij daarvoor de kinderbijslag niet als dwangmiddel gebruiken. Dit oordeel heeft het overlegorgaan van NVV, NKV en CNV gisteren in een verklaring uitgesproken. Zoals ge- meid meent de minister, dat het recht kinderbijslag van studenten aan de universiteit alleen geldend gemaakt kan worden als deze studenten cen traal geregistreerd zijn. Het overlegor gaan is van mening dat dit niet voortvloeit uit de voorschriften opge nomen in de kinderbijslagwetgeving. Daarin wordt alleen als voorwaarde gesteld dat de voor de werkzaamhe den beschikbare tijd grotendeels in beslag wordt genomen door of in verband met het volgen van onderwijs dan wel een beroepsopleiding. Dat kan op een andere wijze worden aan getoond dan uitsluitend via een cen trale registratie. Volgens de vakcentrales is verder ner gens in de voorschriften te vinden dat men moet bewijzen voldaan te hebben aan de financiële verplichtingen in verband met die studie. Er wordt uitsluitend geëist dat de rechthebben den (de ouders van de studenten) in bepaalde mate bijdragen in de kosten van levensondefhoud van de studeren de kinderen. Van een onzer verslaggevers Steeds meer buitenlandse werknemers en steeds minder Nederlanders worden het slachtoffer van bedrijfsongevallen in ons land. In 1968 liepen ruim 8500 gastar beiders lichamelijk letsel op bij bedrijfsongevallen; in 1971 waren het er ruim elf duizend. Ruim 3,2 procent van de Nederlandse werknemers overkwam vorig jaar een bedrijfsongeval, tegen 9,2 procent van de gastarbeiders. In 1968 waren deze percentages 4,6 en 8,7 procent. Voor vijftien werkgroepen, die met het lot van de gastarbei ders begaan zijn, vormde de ontploffing van de kruitfa briek in Muiden, waarbij twee Marokkanen om het leven kwamen, aanleiding om in een brief aan de regering en het parlement hun verontrusting uit te spreken over deze schokkende cijfers, die het Veiligheidsinstituut in Am sterdam in een onlangs ver schenen rapport gepubliceerd heeft. Het Tweede Kamerlid Leo Jansen (PPR) heeft in middels op de brief van de werkgroepen gereageerd: hij stelde vragen aan minister Boersma (sociale zaken). Het antwoord op deze vragen is nog niet binnen. Volgens het Veiligheidsinsti tuut, dat dit rapport op ver zoek van het directoraat-gene raal van de arbeid een af deling van het ministerie van sociale zaken samenstelde, zijn de cijfers (over 1968, 1970 en 1971) nog aan de optimsiti- sche kant, omdat de veilig heidsvoorzieningen bij de 664 geënquêteerde bedrijven goed genoemd kunnen worden. Ver gelijkbare Duitse onderzoeken doen vermoeden, dat de onge vallen-percentages onder bui tenlandse werknemers nog ho ger liggen. Bij dit sterk stij gende percentage moet wel aangetekend worden, dat het aantal gastarbeiders in Neder land de afgelopen vier jaar ook sterk is gestegen. Voor de leden van de werk groep Leiden initiatiefne mer van de brief bewijzen deze cijfers opnieuw de peni bele situatie van de gastarbei ders in Nederland. Zij moeten niet alleen het vuile, maar ook het gevaarlijke werk doen. Instructie Toch schrijft het ministerie van TRM in de in 1971 ver schenen nota De Buitenlandse Werknemer in Nederland, dat aan tachtig procent van de buitenlandse werknemers vei ligheidsinstructies gegeven worden, en dat de overige twintig procent in de niet- gevaarlijke bedrijfstakken werkt. Ook de directie van de Muidense kruitfabriek toont nu trots een stencil met vei ligheidsvoorschriften in het Arabisch. Stroken de cijfers van CRM niet met die van het Veiligheidsinstituut, of omge keerd? Rinus Penninx en Gied ten Berge van de werkgroep Lei den hebben naar een verkla ring gezocht. Zij vonden een groot aantal oorzaken in een rapport van de Raad van Eu ropa. Dit rapport toont duide lijk aan, dat het hoge percen tage bedrijfsongevallen, dat buitenlanders overkomt, niet primair aan het gemis van veiligheidsinstructies ligt. Oorzaken Het rapport van de Raad van Europa zag als voornaamste oorzaken van het grote aantal ongevallen: onvoldoende basisopleiding van de gastarbeiders; onvoldoende beroepstrai ning; onvoldoende informatie over de bedrijfsgevaren en over de middelen om deze ge varen te vermijden; geen of onvoldoende ken nis van de Nederlandse taal; ondervoeding, met name in de Ramadan (de moslims mo gen dan van zonsopgang tot zonsondergang niets eten en drinken); oververmoeidheid door het aannemen van te veel over werk en werk op zon- en feestdagen; psychologische handicaps door huisvesting en heimwee; sociologische handicaps door het verschil in cultureel milieu. Geen inzicht Rinus Penninx, cultureel an tropoloog, gespecialiseerd in Noord-Afrika, voegt daar het 'totaal ontbreken van enig in zicht in het industriële mi lieu' aan toe. De Marokkanen (30.000 van de 120.000 buiten landse werknemers in Neder land zijn uit Marokko afkom stig) komen voor zeventig pro cent van het platteland en hebben nog nooit in hun le ven een fabriek van binnen gezien. Voor de dertigduizend Turken geldt hetzelfde. 'In Nederland aangekomen ontvangen de Marokkanen en Turken vaak een dik boek met veiligheidsinstructies, maar dat wil niet zeggen, dat de gastarbeider meester over zijn machine is. Alleen Hoogovens, waar veel Spanjaarden werken die, evenals de Italianen en Joegoslaven iets meer met het industriële milieu vertrouwd zijn, pakt de zaken grondig aan. De gastarbeiders volgen daar de eerste weken een goed opgezette cursus. Maar de klei ne bedrijven, die vaak in eco nomisch zwakke sectoren als de textiel of de metaal zitten, laten de gastarbeiders maar aanmodderen. Ongelukken blijven dan ook niet uit.' Bij de kruitfabriek in Muiden is twintig procent van het per soneel buitenlander. Burge meester W. Jongeneel van Muiden heeft de directie van de kruitfabriek twee jaar gele den gewaarschuwd voor deze grote toevloed van buitenlan ders in zo'n gevaarlijk en kwetsbaar bedrijf. Burgemees ter Jongeneel: 'Vooral de com municatie tussen Nederlanders en Marokkanen baarde me zor gen. In een gevaarlijke situa tie is ieder contact uitgeslo ten. De directie heeft mijn advies echter in de wind ge slagen.' Rinus Penninx: 'In principe neemt een gastarbeider ieder werk aan. Vaak kent hij de gevaren niet eens. Veiligheids codes of BB-voorzieningen zijn hem onbekend. Hij wil zo snel en zo veel mogelijk geld ver dienen. Hoe dan ook. De enige oplossing voor dit probleem is. dat de gastarbeiders beter begeleid en opgeleid worden. Bovendien moet er een stren ge controle op de veiligheid in de bedrijven komen. Wan neer dit niet gebeurt, zullen nog vele buitenlandse arbei ders het slachtoffer van be drijfsongevallen worden.' Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Volgens een tussen tijdse herbegroting zal de aanleg van de metro lijn van CS naar de Bijlmer niet ruim 400 miljoen, maar 815 mil joen gaan kosten. Deze verontrustende ontwikkeling heeft het gemeentebestuur aanleiding gegeven de raad een metro-nota toe te zeggen en een commissie ad hoc in het leven te roepen, die de raad meer inzicht zal geven in het vraagstuk van de kostenoverschrijdingen. Deze commissie - een ambtelijke werkgroep - zal onder voorzitterschap staan van wethouder hammers (stad sontwikkeling). In het vroege voor jaar zal de raad een nieuw metrode bat houden waarin onder meer onder ogen zal worden gezien, welke moge lijkheden (dan of wel onmogelijkhe den) er zijn met betrekking tot verde re uitbouw van het Amsterdamse stadsspoornet UTRECHT De vierhonderdvijftig tot nu toe los van elkaar werkende VW's gaan hun acties coördineren. De ledenvergadering van de Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreem delingen Verkeer. ANVV die de VW's overkoepelt, ging er gisteren in Utrecht mee akkoord, dat 31 VW's worden aangewezen die de ta ken van de andere organisaties geheel overnemen, voorzover deze niet op strikt plaatselijk gebied liggen. Het nieuwe samenwerkingsverband bestaat uit provinciale en grote-stads VW's. Met deze nieuwe stap op weg naar een totale reorganisatie van het VW- wezen, beoogt de ANW slagvaardiger dan tot nu toe de werving te kunnen behartigen. Tevens hoopt men door deze maatregel op een betere samen werking met het in 1969 opgerichte Nationaal Bureau voor Toerisme en NBT, dat als taak heeft Nederland in het buitenland toeristisch te verko pen. Tot nu toe was de verstandhouding tussen dit bureau, dat voor zijn acties zwaar steunt op de formatie van de VW's, en de ANW-vestigingen, niet al te best. Die te verbeteren is ook de reden voor de instelling van een con tactcommissie NBT-WV, waarin ver tegenwoordigers van beide groeperin gen zitting hebben. Het bestuur van het nieuwe samenwerkingsverband, dat alle informatie op touristisch ge bied zal kanaliseren en coördineren, zal een belangrijk deel van de beleids taken van het ANVV overnemen. Het ANW-bestuur zal van nu af aan slechts begeleidend optreden. Van onze weerkundige medewerker 'Man, denk er eens om'. We krijgen een koude winter', profeteerde gister middag een gepensioneerde schipper. 'Een eindje in januari op, dan begint het. Vervolgens krijgen we even dooi en daarna bijt de winter opnieuw en sterker toe'. We zeggen hier geen ja of nee op, maar we beperken ons tot de constatering, dat deze schippers visie vermoedelijk gebaseerd is op een in koude winters tamelijk bekeiid ja- nuari-weerritme. Nu is het statistisch wel zo, onze medewerker IJnsen in Wognum bevestigde dit kort geleden nog, dat we in ons in een tijdvak bevinden, waarin de kans op een strenge winter toeneemt. Maar het is niet mogelijk te zeggen of die bewus te winter (s) er in 1973, 1974 en 1975 uitkomt)komen). In plaats van te spe culeren, richten we liever een blik op de isobaarlijke werkelijkheid en wel in het bijzonder o een omvangrijk hogedrukgebied. Het centrum ervan legde gisteren overdag in 8 uur tijd een afstand van 75 km. af over Polen van Lublin naar Zamóse in het zuid oosten van het land, daarbij een klei nigheid afnemend van 1048 naar 1047 mb. Dit maximum deelt tot in west- Europa, zelfs tot over het oostelijk deel van de Britse eilanden, de lakens uit, maar het zijn bepaald geen witte lakens. Tot in west-Rusland wordt door de weerstations op de begane grond geen sneeuwdek gemeld. Zo doende kan er geen snelle versterking van de winter plaatsvinden. Zou die sneeuw er wel zijn, dan had het in Polen allang 15 tot 20 graden gevro ren. Nu melden de meeste stations daar 's nachts 3 tot 6 graden vorst en dicht bij de grens met Rusland minus 6 tot minus 10 graden, vlak bij de grond nog een oaar gradenlager. In Nederland vriest het 's nachts in tamelijk droge lucht uit Duitsland 3 a 4 graden. Weersgesteldheid van gisteravond 18.00 uur. maximum-temperaturen van gisteren en neerslag van 07.00-18.00 uur. Amsterdam licht bew 3, 0. De Bilt licht bew 3. 0. Deelen mist 4, 0. Eelde onbew 3, 0. Eindhoven licht bew 4. 0. Den Helder zw bew 3. 0. Luchth Rtd licht bew 4. 0. Twente licht bew 2. 0. Vllssingen licht bew 4. 0. Zd Limburg licht bew 3. 0. Aberdeen licht bew 8. 0. Athene zwaar bew 10. 0. Barcelona onbew 13. 0. Berlijn onbew 2. 0. Bordeaux mist 11, 0. Brussel onbew 4, 0. Frankfort halt bew 4. 0. Genève geh bew 1. 0. Helsinki mist 3. 0. Innsbruck geh bew 3, 0. Kopenhagen zwaar bew 4. 0. Lissabon onbew 17, 0. Lo carno geh bew 3. 0. Londen mist 5, 0. Lu xemburg licht bew 3, 0. Madrid half bew 11. 0. Malaga licht bew 16. 0. Mallorca half bew 15. 0. Munchen geh bew 2, 0. Nice licht bew 12, 0. Oslo motregen 0. 0.1, ParlJ* licht bew 0, 0. Rome geh bew 13, 0. Split zwaar bew 8. 0. Stockholm half bew 6. 0. Wenen onbew 2. 0. Zurich geh bew 1. 0. Istanboel regen 6. 0.1. Las Palmaa licht bew 15, 0. Tunis licht bew 18. 0. HOOG WATER 22 december Vllssingen: 2.54-15.17; Haringvliet aan de eezijde: 4.35- 16.54; Rotterdam: 5.40-18.05: Scheveningen: 4.11-16.28; IJmulden: 4.44-17.01; Den Helder: 8.10-21.30; Harltngen: 11.25-23.38; Delfzijl: 0.45-13.17.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 5