-logere economische groei n grote industrielanden Assuradeuren gaan krachten bundelen Nederlands veto bespaart ïoogovens f8 miljoen EDOX X ig bedrijf bezig bedrijfbezig bedrijf TTl Akzo Nederland BV opgericht Nederlandse banken lenen ƒ50 miljoen aan Chili NEC bewerkt markt Oost-Duitsland Ned. fondsen in New York België verhoogt bankdisconto Amerikaanse goederenmarkten Sluitingsplan Wall Street opnieuw lager UTD-mengvoer in Delft HOUW/KWARTET DONDERDAG 21 DECEMBER 1972 FEVANCIëN EN ECONOMIE T15/K17 )ESO voorspelt expansie van 6,5 pet. in 1973 'IRIJSDe reële economische groer zal in de 7 voornaamste landen van de OESO (Organisatie oor Economische Samenwerking en Ontwikkeling) toenemen van 5,75 procent in 1972 tot 6,5 pro ent in 1973. In 1971 beliep de economische expansie in de OESO-landen 3,3 procent. De grootste roei is te verwachten in Japan, n.L van bijna 11 pet. tegen 8,5 pet. in 1972 en 6,7 pet. in 1971. Bij de ndere landen ligt de verwachte groei in 1972 tussen de 5 en 6 procent. Hiermee zal de sterkste spansie worden bereikt sinds 1955, aldus de OESO in haar economische prognose voor de 7 belang- ;ste industrielanden van deze organisatie. de meeste OESO-landen zal it bruto nationaal produkt waar- hijnlijk zo krachtig stijgen, dat de conomische groei van de kleinere en seer van hun buitenlandse handel foankelijke landen daar in sterke ate door zal worden gestimuleerd. OESO vestigt verder de aandacht het verschijnsel, dat de inflatie eer veel sterker is geworden en eeft uiting aan haar bezorgdheid rer het nog steeds hoge peil van de erfeloosheid in Europa en de VS, die structureel karakter heeft gekre- tn. Vooral in Europa is het tempo an de inflatie sedert het tweede uartaal van het lopende jaar aan- enlijk 'groter geworden. In oktober had de inflatie in Europa over het iheel genomen een snelheid bereikt bijna 10 pet. per jaar, nadat rder het inflatietempo was afgeno- len en in april jl. met 5 pet per jaar it laagste punt had bereikt. Dit (tekent, dat de inflatie in Europa eer is teruggekeerd tot de omvang, e tijdens het hoogste punt van de irige conjunctuurcyclus was bereikt. Terwijl er gevaren bestaan, dat de economische groei in de komende tijd te snel zal gaan, blijft de werkloos heid in een aantal OESO-landen een ernstig probleem. De vraag naar goe deren en diensten is de laatste 12 maanden sterk toegenomen, maar dat heeft niet kunnen verhinderen, dat het gemiddelde aantal' werklozen in het OESO-gebied in de eerste helft van 1972 ongeveer 200.000 groter was dan in de tweede helft van 1971. Er zijn, aldus de OESO, onrustbarende aanwijzingen dat er structurele oorza ken in het spel zijn. Waarschijnlijk draagt een onvoldoende kapitaalvor ming bij tot de stijging vaq de werk loosheid. De OESO toont zich in haar rapport ernstig teleurgesteld over de ontwik kelingen op de internationale beta lingsbalans, met name die van «"'e VS, in de 12 maanden na het .coord van Washington', toen de ü„uar in feite werd gedevalueerd en de overige wisselkoersen aangepast. Dit akkoord had in de eerste plaats tot doel de stabilisering van de wereldeconomie RUSSEL De niet meegaande hou- ing van de Nederlandse delegatie in Europese Ministerraad in Brussel teft voorlopig voorkomen, dat Hoog- ens 8 miljoen per jaar zou moeten jdragen aan een steunfonds voor de iropese cokeskolenproducenten. Die miljoen zou de Nederlandse bij- agen zijn aan een Europees fonds n bijna ƒ130 miljoen. Uit dat fonds id, volgens voorstellen van de Euro- se Commissie, produktie en afzet- iun moeten worden gegeven aan de ipese cokeskolenproducenten. mdat voor dit besluit unanimiteit in raad nodig was, heeft Nederland t, door tegen te stemmen, kunnen genhouden. De Europese Commissie as met deze voorstellen gekomen, adat een in 1969 ingesteld fonds, t voorzag in steun voor de produk- van 17 miljoen tori cokeskolen, tgeput was. Het nieuwe voorgestelde nds zou steun hebben moeten ver- nen voor de produktie van 18 mil ten ton cokeskolen in 8 jaar tijd. Het door de Europese Commissie voorgestelde fonds was voornamelijk van belang voor Duitsland. Hoogovens gebruikt praktisch alleen cokescolen, die van buiten de EEG worden aange voerd. Van de heffing die, volgens het commissie-plan de Hoogovenbedrijven in de EEG opgelegd zou zijn, zouden deze bedrijveri alleen geld geretour neerd hebben gezien als ze cokeskolen uit. Europa zouden gebruiken. Na de Nederlandse weigering aan het fonds mee te werken, is het commis sievoorstel verwezen naar de perma nente vertegenwoordigers van de EEG-lidstaten in Brussel. Zij moeten voor 31 maart van het volgend jaar een verslag over deze kwestie uitbren gen. AMSTERDAM Het officiële tarief voor riaggeld is woensdag verder ver hoogd van 3,25 tot 4,25 pet. als gevolg van een voortgaande verkrapping van de geldmarkt door opvragingen van bankpapier. door correctie van de Amerikaanse betalingsbalans. Blijkens ramingen van de OESO nam het tekort op de lopende rekening van de Amerikaanse betalingsbalans toe van $2,85 miljard in 1971 tot 78,4 miljard in 1972. Voor 1973 wordt een vermindering van dit tekort tot $5,5 miljard voorspeld. Verwacht werd dat de devaluatie van de dollar aanvankelijk een zeer nade lige invloed zou hebben, maar het werkelijke resultaat schijnt aanzien lijk slechter te zijn dan oorspronke lijk werd gedacht, zo schrijft de OE SO. Deze minder bevredigende situa tie vloeit in het bijzonder voort uit het veel grotere tekort op de beta lingsbalans van de VS en de zeer grote overschotten in Italië en de Benluxlanden. Het overschot op de Japanse lopende rekening zal welis waar zeer groot zijn, maar kleiner dan eerder werd verwacht. EEG Voor de EEG (bestaande uit de 'oude' Zes) rekent de OESO dit jaar op een overschot van $6 miljard en in 1973 (Advertentie) Zwitsers herenhorloge - automatisch - staal Jjj !ki Intwikkelingen bij lallast Nedam jken iets gunstiger MSTERDAM De ontwikkelingen ij de Ballast-Nedam groep lijken de fltste tijd een wat gunstiger kant op i gaan. Niettemin zullen de resulta- en over 1972 wat tegenvallen bij die an 1971. Begin oktober maakte de nderneming al bekend dat de ver- rachte groei voor dit jaar is gestag- eerd door conjuncturele omstandig- iden in Nederland. Ie orderportefeuille ligt op ongeveer 600 min. Onlangs zijn enkele op- ichten verkregen in de woning- twsector waarmee enkele tientallen liljoenen guldens gemoeid zijn. Bo- endien is opdracht ontvangen voor en project te Jersey, waarmee 33 'ïln is gemoeid, zo is op een buiten- wone aandeelhoudersvergadering iendgemaakt. omzet over 1972 zal praktisch k zijn aan die van 1971, toen de rozet 584 min was. De orderporte- uille van het ogenblik noemde di- ecteur F. A. M. de Vilder een stevige ssis voor 1973. ver de bemoeienissen van de Ballast- edam groep met de Haagse bezittin- en van de EMS, verklaarde directeur C. J. Louw, dat het de bedoeling is et centrum van Scheveningen in een eneel andere stijl dan thans te her- ouwen. Met de twee andere gegadig- en voor de overneming, van de aagse EMS-bezittingen (Wilma en de "llandse Beton Groep) is overeenge- ronen dat voor 1 juni van 1973 een °d zal worden' uitgebracht op de "Toerende goederen wanneer althans ets meer bekend is over het lot van et Kurhaus. Voor dit gebouw is zoals ekend een sloopvergunning aange- faagd. ikzo tëNHEM AKZO zal ver 1972 een inveranderd interimdividend van 1.20 op de gewone aandelen uit keren. iduard Peiger >EN HAAG De Austin Reed Toup heeft door de overneming van belangrijk aandelenpakket een jeerderheidsbelang verworven in xluard Peiger, een herenmodebedrijf "fit een vestiging in Den Haag en en in Rotterdam. Voor 80 pet van de andelen Eduard Peiger betaalde Aus- [u Reed ruim 3 miljoen. Eduard e|ger heeft tot de samenwerking be- jMen om de continuïteit van het kerngezonde' bedrijf U verzekeren. j«t herenmodebedrijf heeft ongeveer man personeel en een omzet van rond 7 miljoen per jaar. Volgens Austin Reed bedroeg de winst in 1971 ca. 800.000. Voor de Austin Reed Group is dit de eerste vestiging binnen de EEG. Sa men met Peiger zal worden gewerkt aan de verdere uitbouw in de Bene lux en de EEG. De Austin Reed Group heeft in Engeland 56 herenkle- dingdetailzaken en enkele produktie- bedrijven. Het bedrijf heeft verder belangen in de VS, Japan, Spanje en Zweden. In 1971 bedroeg de omzet ca. 100 miljoen. Het concern wordt jaarlijks met 5 8 zaken uitgebreid. NBM RIJSWIJK De Verenigde NBM- bedrijven in Rijswijk en het Bouw en Aannemingsbedrijf Arnhem-Zuid in Velp hebben volledige overeen stemming bereikt over de overneming per 1 januari van alle aandelen van Arnhem-Zuid in ruil voor een bedrag in contanten plus 30.000 nominaal aandelen NBM-bedrijven. Arnhem-Zuid zal in 1973 een omzet behalen van ca. 25 min. Het huidige aantal personeelsleden bedraagt 130. Het bedrijf is gespecialiseerd in wo ningbouw. Met de aansluiting bij de NBM beoogt Arnhem-Zuid het verkrij gen van voldoende financiële en orga nisatorische steun om de door de directie vastgelegde plannen op lange termijn uit te voeren. De fusiege dragsregels van de SER zijn in acht genomen. De vakbonden werden tijdig op de hoogte gesteld. De overneming zal voor het personeel geen nadelige gevolgen hebben. De raad van bestuur van de NBM verwacht dat de toetre ding van Arnhem-Zuid tot het NBM- concern de komende jaren een posi tieve invloed zal hebben op de winst per aandeel. Op grond van de "cijfers over de eerste negen maanden verwacht het bestuur van de NBM dat de geconsoli deerde netto-winst over 1972 20 tot 25 pet hoger zal zijn dan die over 1971. Opgemerkt wordt hierbij, dat het uit staande aandelenkapitaal in de loop van 1972 met 1.2 min (14.3 pet) is verhoogd tot bijna 9.6 min. Over 1971 behaalde de NBM een netto winst van ruim ƒ3.3 min, wat over eenkwam met 8 per aandeel van 20. Balamundi Nederland HUIZEN Balamundi Nederland is van plan een investering te doen van enige miljoenen guldens om de indus triële toekomst van het bedrijf in het internationale concern (Balamundi International in Luxemburg) te ver sterken. «ei programma zal in rond twee jaar worden uitgevoerd. Dc in vestering is nodig voor de verbetering van de bestaande produkten in de afdeling vinylvloerbedekking en wand- bekleding en voor de fabricage van enige nieuwe produkten. Binnen de heroriëntatie van het be drijf (omzet dit jaar ongeveer 50 miljoen) zullen 22 personen in de beambtensector worden ontslagen. Daarbij zijn 4 medewerkers, die beho ren tot het leidinggevende topperso- neel. De ondernemingsraad steunt de maatregelen. Figee HAARLEM Machinefabriek Figee in Haarlem zal over 1971 en 1972 geen dividend uitkeren. Voor het laatst werd dividend betaald over 1967 (7 pet). Het uitbrengen van het jaar verslag over 1971 is ernstig vertraagd door de afwikkeling van de liquidatie van dochteronderneming Nederland- sche Staalindustrie Rotterdam. Thans is deze afwikkeling zo ver gevorderd, dat de jaarstukken kunnen worden vastgesteid. Figee Haarlem boekte in 1971 een positief resultaat. De afwikkeling" van NSI heeft echter tot een verlies ge leid, zodat per saldo in 1971 een klein nadelig resultaat het gevolg is ge weest. Over. 1971 zal derhalve het dividend worden gepasseerd. Wat het resultaat over 1972 betreft zegt de directie, dat mede door het nog han gende proces Munck ook over dit jaar geen dividend zal worden uitgekeerd. De in het afgelopen jaar doorgevoerde herstructurering heeft de concurren tiepositie verbeterd, zodat 1973 met vertrouwen tegemoet wordt gezien. Aalsmeerse veiling AALSMEER De Coöperatieve Vere niging Verenigde Bloemenveilingen Aalsmeer heeft een omzet van een kwart miljoen gulden bereikt. Daar door is deze veiling, in het jaar waarin zij door fusie 'van de twee vroegere Aalsmeerse veilingen tot stand kwam, al 18 procent boven de gezamenlijke omzet in 1971 van die oude twee gekomen. Van het kwart miljard van dit jaar werd 215 mil joen omgezet in het nieuwe, in maart in gebruik genomen veilingcomplex en 35 miljoen in een van de oude gebouwen, waar nu de potplanten ge veild worden. De nieuwe veiling verwerkt dagelijks 4.5 miljoen stuks snijbloemen van ongeveer 3.400 aanvoerders uit heel Nederland, terwijl ook steeds meer wordt aangevoerd door buitenlandse producenten. Twee a drieduizend mensen verwerken dagelijks in het enorme veilingcomplex ongeveer 75 procent van Nederlands totale export waarde aan snijbloemen en potplante- n. In het komende voorjaar wordt op het 42 ha grote bouwterrein begonnen met een nieuwe uitbreiding van 27.000 m2. Het veilingcomplex zal daardoor 120.000 m2 groot worden. op een surplus van 5,6 miljard. De lopende rekening van de Britse beta lingsbalans zal dit jaar een overschot van 250 miljoen vertonen, maar vol gend jaar een tekort van S 500 mil joen. Voor Japan verwacht men dit jaar een overschot van $6,3 miljard en volgend jaar een overschot van $5.2 miljard. De lopende rekening van Canada geeft over 1972 een tekort van 900 miljoen te zien en volgend jaar een tekort van $800 miljoen. Ondanks deze onbevredigende situatie on de betalingsbalansen voorsoelt de OESO. zij het zeer voorzichtig, het voortduren van betrekkelijke kalme internationale monetaire omstandighe den. Een vermoedelijk grote stijging van de rentetarieven voor kortlopend kapitaal in de VS kan een voortduren de geleidelijke terugstroming van ka pitaal naar dat land vergemakkelij ken. De organisatie waarschuwt ech ter dat pen matieing van het monetai re beleid in Eurooa bij stijgende rentetarieven aan deze kant van de Atlantische Oceaan kanitaal kan te rugtrekken uit de VS. Dat risico kan worden ontlopen als er een groter vertrouwen ontstaat in de dollar, het monetaire beleid in Europa wordt gecoördineerd en als er een netwerk van kapitaaltoezicht in Europa komt om de terugkeer van dit kapitaal te verijdelen. Produktie Suikerunie aanzienlijk kleiner UTRECHT De Coöperatieve Vere niging Suikerunie heeft in de deze maand afgesloten campagne 1972 de recordproduktie van 1971 "niet geëve naard. Er werd ongeveer 430.000 ton suiker geproduceerd, ruim 50.000 ton minder dan vorig jaar. De voorzitter van de Suikerunie, drs. K. C. van Kempen,, vertelde dit in de jaarverga dering te Utrecht. Tegenover een uitbreiding van het Nederlandse suikerbietenareaal met 11 procent stond een daling van de bietenopbrengst per ha. van 51,5 tot ongeveer 43,5 ton en een daling van het suikergehalte der bieten van 16,8 tot 16 procent. De zes fabrieken van de Suikerunie verwerkten rond 3,1 miljoen ton bieten tegen 3,3 miljoen vorig jaar. ARNHEM AKZO NV is overgegaan tot de oprichting van Akzo Nederland BV. Dit is bekendgemaakt aan de werknemers in Nederland. De oprich ting is geschied na overleg met vakor ganisaties en de voorlopige centrale ondernemingsraad. Zoals begin maart 1972 is gemeld, wordt hierdoor het organisatorische kader gevormd waarbinnen de nieuwe uit de wet voortvloeiende bevoegdhe den van commissarissen en perso- neelsvertegenwoordigers verzwenlijkt kunnen worden. Tevens wordt de mo gelijkheid geschapen om de specifiek Nederlandse ontwikkelingen op soci aal en sociaal-economisch terrein ge coördineerd tot hun recht te laten komen bij de vele en tot verschillen de divisies en groepsmaatschappijen behorende Akzo-onderdelen in Neder land. Akzo NV zal de enige aandeelhouder zijn van Akzo Nederland BV, waarin de Nederlandse bedrijven van Akzo zijn ondergebracht. Hierdoor wordt het mogelijk dat de Nederlandse Ak- zowerknemers deel hebben aan de in spraak, zoals de nieuwe wetgeving die eist. Deze inspraak zal trapsgewijze verlopen vanuit plaatselijke onderne mingsraden via centrale onderne mingsraden per divisie-groepsmaat schappij naar de centrale onderne mingsraad van Akzo Nederland BV. Overigens functioneert deze inspraak structuur reeds informeel, aldus Akzo. AMSTERDAM Een syndicaat van Nederlandse banken onder leiding van de Algemene Bank Nederland, Amsterdam-Rotterdam Bank en Coö peratieve Centrale Raiffeisen-Boeren- leenbank, heeft een Kortlopende le ning van 50 miljoen gulden ver strekt aan de Banco del Estado de Chile. De lening is bestemd voor de aankoop in Nederland van bevroren braadkui- kens en zuivelprodukten door het Chileense staatsinkoopbureau. De terugbetaling en de rente worden verzekerd door de Ncdcrlandsche Cre- dietverzekering Maatschappij met her verzekering bij de Nederlandse Staat. UTRECHT Drie jonge Nederlandse 'topverkopers' vertrekken begin janua ri in opdracht van de Nederlandse Exportcombinatie (NEC, waarin klei ne en middelgrote bedrijven samen werken) naar de DDR. In verband met de op handen zijnde diplomatieke erkenning van DDR acht de NEC het klimaat rijp voor 'een snelle gecon centreerde actie' om de afzet van Nederlandse goederen in Oost-Europa belangrijk uit te breiden. Van de totale Nederlandse uitvoer gaat vol gens de NEC maar 2 procent naar Oost-Europa en 81 procent naar de overige Europese landen. Kon Olie noteerde op 20 december 39Tii 40% (39%—40): Philips t 16',»—16% 116%— 16%)Unilever 46—4rt% (46—46%) en KLM S 34'* i33%). Opgave duPont.Glore. Forgan. Hoewel het Apollo-programma is beëindigd zullen de Verenigde Staten volgens president Nixon een 'belangrijke rol in de geschiedenis van de ruimtevaart blijven spelen'. Het volgende bemande project is het 94-ton wegende ruiratelaboratorium (waarvan hier een 'artists impression') dat in 1973 gelanceerd moet worden. Het kan drie maal drie ruimtevaarders herbergen gedurende vijf maanden. In Hudig-Langeveldt Groep AMSTERDAM Na ruim twee jaar van voorbereiding is de voor genomen fusie van Assurantiehuis in Rotterdam, waartoe o.m. be hoort D. Hudig en Co., makelaars in assurantiën, en de assurantie- groep Langeveldt in Amsterdam een feit geworden. Nieuw is dat Catz en Lips in Rotterdam zich hierbij heeft aangesloten. Er is een holding gevormd onder de naam Hudi-Langèveldt Groep, waarin on- DOW JONES INDEX geveer 1400 personen werkzaam zijn. De fusie zal geen nadelige ge volgen hebben voor het personeel. BRUSSEL Het Belgis he disconto zal met een half procent worden ver hoogd tit zes. Dc centrale bank in Brussel heeft dit gisteren aangekon digd. De maatregel past in het kader van de inflatiebextrijding in Europa, aldus een woordvoerder van de bank. Een ander doel van de verhoging is het stimuleren van de besparingen. De belangrijkste werkmaatschappijen van de Hudig-Langeveldt Groep zijn de assurantiemakelaardijen D. Iludig en Co. (Rotterdam), Langeveldt De Vos De Waal (Amsterdam), Catz en Lips (Rotterdam) en G. Driessen Jr. (Rotterdam), de assuradeursbedrijven Tollenaar en Wegener (Amsterdam), G. H. Cremers (Amsterdam) en Gebr. Van der Drift (Rotterdam), De Vos en Zoon, averij-agenten (Amsterdam), Alfred Schroder, Lloyds Agent (Am sterdam), de Verzekering Maatschap pij 'Sliedrecht' (Rotterdam), Compu ter Service Holland (Rotterdam) en het bank- en effectenbedrijf Van der Hoop, Offers en Zoon (Rotterdam en Amsterdam). BEHOUD KARAKTER De besprekingen hebben door de structurele verschillen tussen de Am sterdamse en Rotterdamse onderne mingen en door de toetreding van Catz en Lips meer tijd gevergd dan aanvankelijk werd verwacht. In de nieuwe opzet behoudt de Amsterdamse groep haar specifiek Amsterdamse karakter en blijft Rot terdam eveneens zichzelf. Ook Catz en Lips blijft als afzonderlijke eenheid werkzaam. De overwegingen die tot het samen gaan van de ondernemingen hebben geleid zijn in sterke mate gericht op de toekomst. Het samengaan van ei kaar aanvullende partners levert bete re mogelijkheden tot versteviging van de positie in Nederland en voor uit breiding van de activiteiten in het buitenland. Bedrijfsvergroting is voorts van belang om geavanceerde administratiesystemen efficiënt te kunnen toepassen en om tot intensi vering te komen van research op het terrein van marketing en produktont- wikkeling. De voortdurende uitbrei ding van het dienstenpakket vraagt ook een bundeling van krachten om de aanwezige deskundigheid zo goed mogelijk te kunnen benutten. Als onderdeel van de fusiegedragsre gels heeft overleg met de vakorganisa ties en de ondernemingsraden plaats gevonden over het te volgen sociale beleid en de overwegingen die tot het samengaan van de drie ondernemin gen hebben geleid. Het sociale beleid, zoals dit thans in de afzonderlijke onderdelen van de groep bestaat, zal zoveel mogelijk gelijk worden getrok ken. iimIii>i. siiuirn kim. iihi. Modi 18 dec. 101425 229.92 121.23 74.87 470.5 19 dec. 1009.18 227.68 120.85 74.97 468.2 20 dec. 1004.82 224.27 120.21 74.89 475.4 Amid. i mi. lm. II. u 18 dec. 17.540 20.910 1.800 301 1.242 19 dec. 17.000 23.420 1.804 498 961 20 dec. 18.490 19.500 1.811 515 950 Koersen in Montreal Asbestos Corp. is Canada Fund. 67.S5 Consol Balhurst 16% Dom Tar i Chem is Husky 17% Nat. Uas 11% Mass Ferguson i$% Nat. Resources S.51L Shell Canada 56% g - Gedaan; b - Bieden; L - Laten: n - Nom. 19/12 dec. 250% mrt. 240»; mel 246% Mais flee. 148 mrt. 150% mel 149'i Haver mrt. 107% L dcc. Sojabonen now 415",L Jan. 408% mrj. 398'„L 4( WINNIPEG 04% Rogge Haver dec. 161%b 168 V, 165". 96%b 99% 97L 139b 140% b I42L 143% 141 I> 143%b 369% NEW YORK Loco G Loco B mrt. mel Suiker contr. II 34.40-04 33.80 32.70b-80L 36% 33.41 32.81 Jam 9.20 9.59-61g 9 35n 9.30 9.39n 9.05-62g Sir. loco 175-177%L 174-177%L Lood Sir. loco 5.00-5.50 5.00-5.50 ANTWERPEN Austr. wol sept 183%b 187%b okt. 1S3%0 187b nov. 183%b 186%b prijsh. 22.50-23.00 21.75-22.50 22.50-23 00 21.75-22.50 22.50-23.00 .Metalen en per ton ivEW YORK DELFT Aan de ondernemingsraad van voedingsmiddelenfabriek Calvé- Delft is het plan voorgelegd om de mengvoerproduktie in Delft in de ko mende twee jaar geleidelijk te ver minderen en eind 1974 te beëindigen. De mengvoederfabriek in Delft is één van de vijf produktiebedrijven van mengvoeder U.T.-Delfia. Het plan is gebaseerd op een in het voorjaar van 1972 aangevangen studie van de be drijfseconomische situatie op korte en langere termijn van de Delftse meng voederfabriek. in samenhang met de totale activiteiten van UTD in Maars- sen, Akkrum. Helmond en Hoogkerk. Aanleiding hiertoe vormden de hoge produktiekosten in het Delftse bedrijf in vergelijking met die van de andere vestigingen, alsmede de hoge kosten van transport naar afnemers die steeds verder van de Randstad Hol land worden aangetroffen. Indien uitsluitend zou worden uitge gaan van bedrijfseconomische overwe gingen, zou het overbrengen van de gehele mengvoederproduktie uit Delft naar andere UTD-bedrijven reeds eind 1973 dienen te geschieden, aldus een conclusie waartoe de studie heeft ge leid. Een meer geleidelijke overbren ging over een langere periode wettigt echter de verwachting dat een passen de oplossing voor nagenoeg alle be trokken werknemers in de loop van 1973 en 1974 kan worden bereikt. Op deze wijze zal de eerder gedane toe zegging, waarbij alle werknemers een passende werkkring binnen het Unile- ver-concern, het zij in Delft, hetzij elders, wordt gegarandeerd, zo goed mogelijk verwezenlijkt kunnen wor den, aldus de commissie. ACF Industries Airco Allied Chemical Alum Cd Dl Am American Brands American Can Am Cyanainld Am Electr Power Am Meial Climax Am Motors Am Smell C Ref Am Tel Tel Ampcx Anaconda Armcu Steel Allani Rlchlleld Bendis Beihl Steel Boeing Burlinuli 19/1J 20/12 48% 46% 18% 18% 29 G 29% 55% 55 Ind Can Pacafic Ry Cclanese Chase Manhattan Chesap Ohio R Chrysler Cities Service Colgate- Palinnllve Cull Indusirles Commonw Edison Coris Edison Com Can Com Oil Curltss Wrlghi Curtlss Wright A Dari Ind Deere and Co Duw Chumlcal Du Pont lEI) 29% 29% 8% 8)4 20',4 19% 36% 36* 15T'. 15%c 40 38% 54% 55 40% 46% 38 V, 38% 47 46% 92% 92% 20% 21% 37% 36% 25 30 25 30% 18% 38% •14 32% 43% 50% 49". 46% 46% 100% 101% 175 175" Eastman Kodak 145 143% First Nat City 74% 75% Admiral Corp 17% 17 Allengheny Pow S 23% 23 Gen Electric Gen Foods Gen Motors Gun Publ Ulll Gen 'lel El Gelty Uil Gileite Gimbcl Brothers Goodyear 1 and R Gull Oil Illinois Centr insllco lui Busln Mach Intern Harvester lol Nick ul Can Int Paper Ini Iel Tel 68% 68% 29", 28% 80% 80% 21% 21% 30% 30% 89% 89 62% 62% 24 24 39% 39 31". 31% 41 40% 59 57% Cerro Cliadbouin Goih Chase Seleti Kd Columbia Gas Colli I elephofie Fluot Curp 15 15 '4 2% 2% 11.59 11.55 May Dep Stores McDonnell Dougla Mobil Oil Corp Nal Biscuit Nabisco Nal Distillers N«i Gypsum Nal steel Nut Lead Ind. North Am Ruckw lm Buk loi Rei I ut Fluv Flag Inl Paper li 4) 70% 70 61 60% 30 V, 28 1(1 13% 17% 17 42% 42% 16% 16% 31'. 31% Pac Gas and 'El. Penn. Central PepsIco Phelps Dodge Phillip Morris Phillips Pelr Procter A Gambl RCA Republic Sieel Reynolds Ind Royal Dutch Petr Sania Fé Ind. Sears Roebuck Shell Oil Southern Southern Pacific Railway Sperrv Rand Stand Oil Calif Stand Oil Indiana Exxon Corp Studebaker-Worllil Sun Oil Texas liulf lexas lust 1 ransamerlca Iirilled Aircraft United Brands HS Steel CUv Ind 42% 42 Power 29% 29", 33% 34', 22 V* 22% 18 17% liar Cement 25'. 24% n 17%e 17", Madison Fund cstern Bancorp 18% 18% 32% 32% 3% 3 86% 83 38% 38% 114% 114% 42', 42 109 107% 37% 37 26 K 25% 51 50% 39% 40 31% 40 113% 114% 57% 57% 20% 20% 45% 45% 49% 49% 47% 48% 78% 86% 87 85% 84% 1 54 '4 53% 43 42% 37% 36% 170% 171 17% 17% 46 50 50 15 15'4 46 45% 11% 11 U 31% 31% 46% 45% 43% 43% 31 31% 17% 17% 7% 7'4 72'. 71% 35% 35% 11% 11% 25% 24% 23% 24 54% 54% 43% 43% 17 17% 9% 9% 18% 18% 36 35%

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 17