w \óor de kerstdagen I naar van Haren. I wolfheze FAMILIEBERICHTEN werken en wonen: leerling ziekenuerzorgster Opleidingsschool voor Ziekenverzorgenden TROUW/KWARTET DONDERDAG 21 DECEMBER 1972 T14/K10 Zo de Here wil zullen op 4 januari a.s. onze lieve Ouders en Grootouders M. van der Knaap H. G. van der Knaap-Gerdes 50 jaar getrouwd zijn. Hun dankbare kinderen, kleinkinderen en achterkleinkind Zij die het bruidspaar met deze bijzondere dag willen feliciteren zijn van harte welkom op donderdag 4 janu ari a.s. van 19.30 tot 21.30 uur in gebouw „De Sluis", G. A. Brederodelaan te Maassluis. Maassluis, december 1972, Gr. van Prinstererkade 19. ENIGE EN ALGEMENE KENNISGEVING Heden is in haar Heer en Heiland ontslagen onze tante Geertruida Pontier in de ouderdom van 79 jaar Uit aller naam: A. J. Pontier Soest, 20 december 1972. Chr. bejaardencentrum 'Groot Engeldaal', Dal- weg 42. Correspondentie-adres: Vijverlaan 149, Krimpen aan de LJssel. De rouwdienst zal D.V. worden gehouden zater dag 23 december a.s. om 11.00 uur in de aula van de Hervormde begraafplaats aan de Veldweg te Soest, waarna aansluitend de teraardebestel ling zal plaatshebben. Johannes 14 verzen 2 en 3. In het huis mijns Vaders zijn vele woningen Op Zijn tijd nam God tot Zich in Zijn heerlijk heid mijn lieve vrouw, onze lieve zorgzame moeder, behuwd- en grootmoeder Johanna Elisabeth Zwankhuizen echtgenote van Johan van den Berg in de leeftijd van 75 jaar. Johan van den Berg A. van den Berg J. A. Wijkhuizen-van den Berg A. C. Wijkhuizen J. van den Berg J. van den Berg-Smit en kleinkinderen Amsterdam, 20 december 1972. Runstraat 33. De overledene is opgebaard in een der rouw kamers Zandpad 3 a (Stadhouderskade naast het Vondelpark), bezoek donderdagavond van 78 uur en vrijdagavond van 78 uur. De teraardebestelling zal D.V. plaatsvinden za terdag 23 december te 13 'uur op de begraaf plaats „Zorgvlied" aan de Amsteldijk. Vertrek van de rouwkamer te 12.15 uur. Thuis liever geen bezoek. „Vaste rots van mijn behoud" In vast vertrouwen op haar Heer en Heiland is toch nog onverwacht van óns heengegaan onze lieve Vrouw, Moeder en Oma Alida van Dongen-Stoof op de leeftijd van 67 jaar. J. van Dongen A. Ravesteijn-van Dongen J. Ravesteijn Th. Soeters-van Dongen W. R. Soeters C. Eveleens-van Dongen H. Eveleens A. L. G. van Dongen A. M. van Dongen-Piet B. Visser-van Dongen G. Visser J. M. van Tienderen-van Dongen W. J. van Tienderen M. J. van Dongen T. van Dongen A. M. van Dongen-Jongkind en kleinkinderen. Aalsmeer, 20 december 1972 Dorpsstraat 62. De rouwdienst zal D.V. gehouden worden in de Ned. Herv. Kerk (Dorp) te Aalsmeer zaterdag 23 december a.s. om 1.30 uur, waarna de teraar debestelling zal plaatsvinden op de Nieuwe Alge mene Begraafplaats te Aalsmeer tegen 11.30 uur. Dankbaar en blij geven wij ken nis van de geboorte van onze Zoon Rudolf Klaas Groningen, 16 dec. 1972, Hora Siccamaslngel 286. Tijd. adres: Huize Tavenler K.l. Zalig zijn de armen van geest, want hunner is het Koninkrijk der hemelen. Mattheus 5 3 Jaco van der Plas Joh. van der Plas A. van der Plas-Imthorn Thea Peter Katwijk aan Zee, 19 december 1972, Hoornselaan 68. Gelegenheid tot condoleren des avonds van 7 tot 9 uur. Geen bloemen. De rouwdienst zal gehouden worden zaterdag 23 decem ber 1972 des nam. 1.15 uur In de zaal van de Ichtuskerk aan de NachtegaaUaan te Katwijk, waarna de begrafe nis zal plaatsvinden om streeks 2 uur op de Nieuwe Begraafplaats „Duinrust" aan de Parklaan te Katwijk aan Zee. In Jezus ontslapen onze zeer geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder Anna Lutgendorff- Hellingwerf op de leeftijd van 92 jaar. Makkum, 19 december 1972. Makkum: P. Weerstra-Lutgendorff Katwijk aan Zee: L. Lutgendorff H. Lutgendorff-Jansen Makkum: T. Holwerda-Lutgendorff K. Holwerda Makkum: A. Lutgendorff De rouwdienst wordt gehou den op zaterdag 23 decem ber a.s. 's middags cm 2 uur in de Geref. Kerk te Makkum. waarna de begrafe nis plaats vindt. Gelegen heid tot condoleren een half uur voor de rouwdienst. Voor uw deelneming ons betoond na het ovenlijden van onze geliefde, dierbare en zorgzame Vader, Behuwd- en Grootvader, Broeder, Behuwd Broeder en Oom, de heer Bertus Jonkers betuigen wij hiermede onze hartelijke dank. Dordrecht, december 1972 Spuiboulevard 61. Den Haag: C. II. Jonkers Dordrecht: R. A. Jonkers M. C. Jonkers-van Bommel Leontine en Leonard Voor uw deelneming ons betoond na het overlijden van mijn Innig geliefde Man, onze lieve, zeer zorgzame Vader, Behuwd- en Grootvader, Broeder. Behuwd- broedcr on Ocm, de heer Jan Willem Hendrik van Bijlevelt Dordrecht, december 1972 Heysterbachstraat 65 Uit aller naam: J. van Bijlevelt-Schenk Wat de toekomst brengen moge, mij geleidt des Heren hand". Op 17 december 1972 ging nog onverwacht van mij heen mijn geliefde Man Herman Maurits Borkent arts, in de ouderdom van 71 jaar. D. J. Borkent-Radstake Rotterdam, 20 december 1972, Straatweg 14. Wegens ziekte geen bezoek. De begrafenis heeft heden in stilte plaatsgehad op de begraafplaats Crooswijk. Heden werd van ons weggenomen onze lieve nobele Man, Broer, Zwager, Oom, die als dienaar des Goddelijken Woords de hem toegemeten tijd Hendrik Cornelis Touw in dankbaarheid heeft ten-einde gebracht, emeritus-predikant van de Ned. Hervormde Kerk. Apeldoorn: G. J. Touw-Miskotte Bloem endaal: H. A. P. Lensvelt-Touw Voorst: K. H. Miskotte J. Miskotte-Pienbroek Utrecht: O. P. H. T. Scheeper- Mlskotte 's-Gravenhage: J. E. F. S. Schoonheim- Miskotte P. J. Schoonheim Neven en nichten Apeldoorn, 19 december 1972, A rends Burght 6, Soerenseweg 125. Geen bloemen. Geen bezoek. De rouwdienst zal worden gehouden in de aula van de Algemene Begraafplaats ..Heidehof" aan de Keijenbergweg te Ugchelen bij Apeldoorn, vrijdag 22 december a.s. te 12.00 uur, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na de teraardebestel ling in de aula van Heidehof. Catechismus Zondag 1 Na zeer veel moeilijke jaren is tot onze droefheid van ons heengegaan, onze lieve Zus ter. Schoonzuster. Tarjte en Nicht Barbara van der Keemel in de ouderdom van 71 Jaar. Canada: M. van der Keemel H. van der Keemel- Schoemaker en verdere familie. 's-Gravenhage, 19 dec. 1972. Geen bezoek aan huls Geen bloemen. De begrafenis zal plaatsvin don op dc Algemene Begraaf plaats Westduin aan de Oc- kenburghstraat te Loosdui nen vrijdag 22 december om 1.30 uur. Vertrek vanaf de rouwkamer Barentszstraat 49 om 1 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis ln de ont vangkamer van de begraaf plaats. ENIGE BERICHTGEVING Hiermede danken wij familie, vrienden, buren en bekenden voor het hartelijk medeleven ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn in nig geliefde Man, onze zorgzame Vader en Opa Cornells van den Hoed Heel ln 't bijzonder danken wij doktoren en verplegend perso neel van het Diaconessenhuis voor de liefdevolle verpleging, alsmede de begrafenisonderne ming Van der Luit voor de uit stekende verzorging van de be grafenis. Uit aller naam: C. van den Hoed-Blelji Leiden, december 1972, Calandstraat 58. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van be langstelling en medeleven, be toond tijdens ziekte en na het overlijden van onze lieve Vrouw en Moeder Alida Sikken-Meijering betuigen wij U hiermede onze welgemeende dank. Uit aller naam: Fam. Sikken Gees, dec. 1972. Nu jongen- straks man 8ekau*la voorlichting voor Jongen* van veer tien tot achttien jaar Vertaald door A. Verkuyl, arte f4.90 VtHtröfbeer n bctkMndtl ZOMER a KEUNIN8 - WABENIN8EN „Ruwe stormen mogen woeden". Gezang 105. In Jezus ontslapen onze geliefde Zu-ster, Tante en Nicht Loura Bijl op de leeftijd van 54 jaar. F. J. van den Berg-Bijl H. J. van den Berg L. J. Bijl en verdere familie 's-Gravenhage, 20 december 1972 Rozenstraat 25 Liever geen bezoek geen bloemen. De dienst van woord en gebed zal gehouden wor den zaterdag 23 december om 12.30 uur in de aula van de algemene begraafplaats, Kerkhof laan, waarna de begrafenis zal plaatsvinden. Vertrek van Rozenstraat 25 om ong. 12.10 uur. Gij, Gods gunstgenoten, heft het hart omhoog! God Zelf zal de tranen wissen uit uw oog. Heden ging in tot de vreugde Zijns Heren, onze lieve Vader. Grootvader en Overgrootvader, Joannes van Wijk, weduwnaar van Berendina Margaretha de Jager, in de ouderdom van 87 jaar. E. Z. de Haan-van Wijk R. de Haan Béa Jos en Meggy Westra Rix Hester* Edsar Rijswijk, Z.-H., 19 december 1972 Broekslootkade 151. De overledene is opgebaard in „Het Rouwcen- trum". Van Diemenstraat 167. 's-Gravenhage. Bezoekuur van half vier tot half vijf. De bijzetting in het familiegraf zal plaatshebben vrijdag 22 december om twee uur op de begraaf plaats „Oud Eik-en-Duinen", Laan van Eik-en- Duinen 38. 's-Gravenhage. Voor de vele blijken van belangstelling en medeleven, betoond na het overlijden van onze lieve, zorgzame Vader, Schoonvader en Grootvader Frans van der Poest Clement betuigen wij u onze welgemeende dank. Uit aller naam: J. Veldman Boer- van der Poest Clement Daar het mij onmogelijk is om een ieder persoonlijk dank te zeggen voor de vele blijken van welgemeende belangstelling, betoond na het overlijden van mijn ge liefde Vrouw, Moeder en Oma Elisabeth Guijt geboren Van der Plas, willen wij langs deze weg aan allen onze oprechte dank betuigen. In het bijzonder zeggen wij dank aan Ds. C. v. d. Bergh, Ds. A. Vink en ouderlinge J. v. Duijn voor de geeste lijke bijstand, de huisarts Dr. A. F. Beijderwellen voor de geneeskundige behandeling, de zusters van het Groe ne Kruis voor de goede verzorging, de buurvrouw Mej. M. Klok voor de trouwe hulp in de afgelopen 28 jaren van haar ondervonden, dhr. J. Haasnoot voor de aan geboden hulp, en begrafenisonderneming C. v. d. Plas voor de goede verzorging van haar begrafenis. Katwijk, dec. 1972, Sluisweg 49. Fam. D. Guijt en kinderen. ~ZE? Dat vind Je In :Colfheze. 't Ligt ln de buurt van Arnhem, zogezegd midden in de natuur. En bij ons zijn verschil lende banen precies geschikt voor jou. Tenminste als mensen helpen Je speciale voorkeur heeft. Meisje met belangstelling voor de verpleging die bijv. een VVB-oplelding of de oriënlatieklas van de huishoud school hebben gevolgd kunnen als aangesteld worden. Gedurende de 2-jarlge opleiding wordt een ruime oriëntatie In de verpleging gegeven. Aanvangssalaris f 692,bruto per maand. Inlichtingen en sollicitaties te richten aan de afdeling Personeelszaken. Coupon voor Inlichtingen Naam: Straat: Plaats: Wlï meer weten over de opleiding TK voor Zlekenverzorgster. 'J J3-M Paych. Ziekenhui» „Vereniging lot Christelijke Verzorging van Geestes- en Zenuwzieken" Wolfheze (bij Arnhem) Tel. 08308-241 Voor de kerstdagen moet u toch echt even naar van Haren gaan, want daar staan een paar hele fijne schoenen voor u. Of liever gezegd, voor het hele gezin. Ze zijn mooi en helemaal niet duur, maar ja, da's nu eenmaal normaal bij van Haren. lll< gel Damespump in bruin brushleer ook in blauw of zwart lakleer 2975 Zwart leren derby molière 3475 Zwart leren of zwart lakleren pump met leren zool 3775 Twee kleuren kombinatie molière. Uitgevoerd in meerdere kombinaties 3475 Modieuze zwart-bleu of zwart-beige suede molière 27-30 2575 31-35 27.75 in damesmaten 29.75 in bruin uitpoets leer 31-35 29.75 Bruin jucht leren loafer 31-352775 36-39 29.75 Zieken verzorgen is 'n heel apart hoofdstuk in de verpleging. Als ziekenverzorgende heb je te maken met zieken, bejaarden of geestelijk en lichamelijk gehandicapten. Dat vereist 'n speciale mentaliteit. Deze mensen hebben niet alleen hun dagelijkse verzorging nodig. Ze hebben jóu nodig. Omdat ze buiten de maat schappij leven. Daarom vragen ze veel van je aandacht. Omdat jij er bent. Elke dag weer. Voor mensen zoals jij is zieken verzorgen een interessant en afwisselend beroep, waarbij je makkelijk kontakten legt met gelijk gestemde mensen. Echt niet alleen 'n typisch vrouwelijk beroep. Ook een man vindt als ziekenverzorger een boeiende werkkring met goede toekomstmogelijkheden. En vanaf het begin een uitstekend salaris. Alleen al f. 700,- per maand tijdens de opleiding. Hierbij geef ik mij op voor de cursus Ziekenver zorgende. Wilt u mij bellen of schrijven voor een oriëntatie- bezoek aan uw Opleidingsschool? Doorhalen wat niet van toepassing is.) Naam: Adres: Woonplaats: Telefoon: Opleiding: Leeftijd: Als je er iets voor voelt, en je hebt minstens 3 jaar voortgezet onderwijs, en bent minimaal 17 jaar, dan kun je aan de Opleidingsschool voor Ziekenver- zorgenden je diploma halen. In Delft staat 'n hele goede. Met een eigentijdse cursus. Op moderne leest geschoeid. Veel praktijklessen, stages en weinig uren in de schoolbanken. In twee jaar tijd word je opgeleid in verschillende sectorenAlgemene Ziekenhuizen, Psychiatrisch v- Ziekenhuis en Verpleegtehuis. Zo'n gevarieerde oplei ding zul je niet gauw ergens anders vinden. Dus profiteer ervan! Na het examen bepaal je zelf welke sector je het meest aanspreekt. Dat kan, omdat je dan all-round-ziekenverzorgende bent. Lijkt het je wel iets? Meld je dan aan via bijgaando coupon. Of kom eerst eens praten en kijken. Vrijblijvend. Reiskosten zijn voor onze rekening. Heb je nog wat te vragen, bel dan even zuster I. Kok. Delft en omstreken. Van Miereveltlaan 20, Delft. ÏB7s'Td.(015)-126880 CP 1 Zonder postzegel in een enveloppe zenden aan: Opleidingsschool voor Ziekenverzorgenden, Antwoordnummer 410 Delft. PROVINCIE OVERIJSSEL m Gedeputeerde staten van Overijssel maken bekend, dat op maandag 8 januari 1973, des namiddags om twee uur een openbare zitting van de eerste kamer uit hun mid den voor de behandeling van administratieve geschillen zal worden gehouden in het provinciehuis te Zwolle. ADVERTEREN DOET VERKOPEN GEMEENTE DRIEBERGEN-RIJSENBURG NIEUWJAARSRECEPTIE Burgemeester en Baronesse van Boetzelaer delen belangstellenden mede, dat zij ter gelegenheid van de jaarwisseling op dinsdag, 2 januari 1973, des namiddags van 17.0018.30 uur ter gemeen tehuize „SPARRENDAAL" zullen recipiëren. Hoe krijg ik een baan? solliciteren en allee wat u di ven weten moet 2* druk I Verkrijgbaar In da boekh* dra KLUWER Algemene Uitgaven Wageningen hti nsf

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 10