tudenten tegen de egering in Cairo Amin naast aantal Britse bedrijven Dogmatici spannen samen tegen partijleider Hoesak [remlin verhoogt de indbouw-uitgaven iet bijna 10 procent IRA-chef O'Connell ondergronds gegaan fommen- igen T10ioi'W/KWARTET DINSDAG 19 DECEMBER 1972 ïn kranten in Londen 20 miljoen Indiërs zijn geslachtsziek Hoessein ontkent scheidingsplannen Apollo op weg naar kruisje op kaart Priesters uit Sabah gewezen Paus wil jeugd laten voorlichten over drug-risico's BUITENLAND T7/K9 r mij Ibeken Er pen niet ;n tel i voi ïdat kent de fouten van Nassers regiem ^IRO, JERUZALEM (Reuter, UPI, AP) Op de universiteit van Cairo zijn onlusten uitgebroken ussen vóór- en tegenstanders van de Egyptische regering. Dit is door welingelichte bronnen be- 101 ndgeraaakt. Advertentie) t be erder ijk b studenten-agitatie kwam zondag in n t openbaar toen rivaliserende groe- PO studenten eikaars muurkranten leurde. Zeven studenten moesten a''l daarop voor een disciplinaire '^e mmissie in de universiteit verant- 01 lorden. De anti-regeringsgroep had ïet regering in zijn muurkranten ge- 'e® tiseerd wegens de 'onderdrukkende volgingsmaatregelen', die de politie genomen bij het afscheuren van die kritiek hadden be- yr urkranten, nieuwe onrust onder de studenten nt na de hevige kritiek van vorige 1 door het parlement op de rege- g. De studenten eisen de onmiddel- ;e opheffing van de perscensuur. k de journalisten hebben er bij de op aangedrongen om een |r president Sadat in februari van jaar gedane belofte waar te ma- dat de censuur opgeheven zou len als de journalisten zich ak- |rd zouden verklaren met een zoge- ide 'ethische code'. Het Egypti- vakverbond voor de pers heeft _edeeld, dat het na een stormach- zitting afgelopen vrijdag een der- jke code heeft goedgekeurd en dat jleden eenstemmig de perscensuur Izen. HTSCONCENTRATIE j van Egypte's invloedrijke jour- isten, Ihsan Abdel Koeddoes van blad Akhbar el-Tom. heeft ge wen dat de huidige situatie van ■oorlog-en-geen-vrede in het Mid- j Oosten en de overgang van het J naar het andere regeringssysteem gde dood van president Nasser, de 'i Egypte politiek 20 jaar terug ft gedraaid. Na Nassers dood stond fcident Sadat voor de taak de door nil bezette gebieden te bevrijden, NASSER machtsconcentratie stond hij tegenover diegenen, die zichzelf Nassers erfgenamen be schouwden en stond hij voor een economie, die door de Israëlische be zetting leeggezogen werd, aldus Koed does, die door velen als een vertrou weling van Sadat wordt beschouwd. Volgens Koeddoes staat Egypte daar door op hetzelfde punt als twintig jaar geleden, toen Nasser zijn revolu tie lanceerde, maar heeft Sadat nog steeds volledig vertrouwen in de doel einden van die revolutie. 'Maar er is een verschil tussen hem (Sadat) en NasserSadat leent de fouten van Nassers regiem en werkt eraan die te vermijden.' Eén van die fouten is 'de machtsconcentratie in de handen van enkele personen, die zich achter de rug van de president verbergen,' al dus Koeddoes. Dat is nu voorbij. Het parlement discussiëert openlijk over iSKOU (UPI, Reuter, AP) De regering van de Sowjet-Unie ift voor volgend jaar een record-budget aangekondigd van meer fc 700 miljard gulden. Aan defensie-uitgaven zal nagenoeg hetzelfde Irden uitgegeven als in de afgelopen drie jaar, ongeveer 69 mil- Jn gulden, of 9,9 procent van het totale budget. Maar de uitgaven ®r de landbouw zullen drastisch worden opgeschroefd met bijna Ti procent tot 120 miljard gulden. cijfers werden bekend gemaakt ben zitting van de Opperste Sowjet, I parlement van de Sowjet-Unie, I gisteren begon met een balans Jvolg van pag. 1. Iregering van Thieu in Saigon t naar aanleiding van de jongste likkelingen verklaard: 'De wereld t nu, waarom wij voortdurend ge- Ud hebben om de terugtrekking I de Noordvietnamese strijdkrach- jvan ons grondgebied en om garan- opdat een staakt-het-vuren niet [mogelijkheid wordt voor de com- listen om Zuid-Vietnam in handen pijgen. De communisten zijn te Irapt om vertrouwd te worden', lielangrijkste concessie die Kissin- I voor Zuid-Vietnam wilde krijgen, Wat het door Hanoi gerespecteerd worden als een onafhankelijke T in welks binnenlandse aangele iden het zich niet zal mengen. rd-Vietnam handhaaft echter zijn Itting dat er maar één Vietnam is. K zou het fundamentele punt zijn, {beëindiging van de oorlog in de t staat. [Viet Cong zal in Zuid-Vietnam in voorgaande jaren een wapen- tand in acht nemen met de Kerst ien en Nieuwjaar. Het zal echter B bestand zijn op een riskante lier, zoals zou zijn voorgesteld door ington en Saigon, aldus het Ivietnamese blad Nham Dan. Vo- Iweek stelde president Thieu een Ft- en Nieuwjaarsbestand voor dat fitueel kon worden verlengd als bij besprekingen tot overeen- >ing kon komen. Vorig jaar duur- "tandsperioden telkens drie da- Paulus heeft de mensheid opge- Wn zich te realiseren dat 'vrede lelijk is' en dat teleurstellingen I tot ontmoediging mogen leiden. Per de indruk van het falen van de lesbesprekingen over Vietnam zei jaus dat vrede mogelijk is als zij gelijk wordt gewenst. Vrede noem- |"ij een plicht. onkundig van de teleurstellende Wikkelingen van de laatste uren t het Rode Kruis in Genève een tale groep belast met toezicht op uitwisseling van gevangenen in Bam, zodra een wapenstilstand is Pten. Het Zweedse Rode Kruis zal Intwoordelijk zijn voor alle opera- I in Indo-China. JDEN (AFP) In Londen ver- jnen gisteren geen kranten. De ^Igated Union of engineering wor- J heeft meegedeeld dat 440 leden "ij Londense bladen werken een tor-staking heeft gehouden om te lasteren tegen een boete die aan pond is opgelegd. over de economische ontwikkelingen in het jaar 1972 en met de behande ling van de plannen voor het volgen de jaar. Nikolai Baibakow, de voorzitter van de staatsplan-commissie, wijdde in zijn toespraak veel ruimte aan de ontwikkeling van de landbouw. De Sowjet-Unie heeft dit jaar vanwege de uitzonderlijke droge zomer met een ernstige misoogst te kampen gehad, waarvan de gevolgen slechts door graanaankopen in het Westen teniet konden worden gedaan. De regering heeft toegegeven .dat de oogst van dit jaar een van de ergste in honderd jaar tijd is geweest. Vandaar, dat er nieuwe investeringen in deze sector dringend nodig zijn. Het centrale comitee van de commu nistische partij van de Sowjet-Unie, dat 241 leden telt, heeft Wassili Mschawanedze, de gepensioneerde par tijleider van Georgië, als kandidaat-lid voor het Politburo verwijderd. Het Politburo heeft in feite de macht in de Sowjet-Unie. De tot op heden nau welijks bekende technocraat Wladimir Dolgotsj werd secretaris van het cen trale comitee. JODEN Ter gelegenheid van de opening van de Opperste Sowjet werden gisteren huiszoekingen bij vele Joden gedaan. In totaal werden 57 Joden door de politie meegenomen, waarschijnlijk als voorzorgsmaatregel tegen eventue le betogingen voor het recht naar Israël te mogen emigreren. De bekende Joodse journalist Viktor Perelman, die begin dit jaar uit de redactie van het blad Lieteratoerna Gazeta was gegooid, omdat hij naar Israël wilde emigreren, heeft volko men onverwachts van de autoriteiten toestemming gekregen om zonder be taling van de van hem geëiste oplei dingsbelasting (65.000 gulden) voor het eind van dit jaar te vertrekken. Politieke waarnemers menen, dat de uitzondering die op Perelman werd toegepast, verband houdt met het te lefoongesprek dat de Amerikaanse se nator Hubert Humphry tijdens zijn recente bezoek aan de Sowjet-Unie. met Perelman heeft gevoerd. Perel man heeft geweigerd de opleidingsbe lasting, die de autoriteiten van hem vorderen, als hij naar Israël ging, te betalen. NEW DELHI (AP). Van de 567 miljoen inwoners van India hebben er ongeveer twintig miljoen een ge slachtsziekte. Dit is gisteren door de Indiase regering bekend gemaakt. Mi nister van volksgezondheid Kiskoe zei in het parlement, dat de oorzaak van het toenemen van de venerische ziek ten het gevolg was van 'grotere vrij heid op het gebied van het geslachts leven, de veranderende maatschappe lijke verhoudingen en de overbevol king in de steden'. SADAT belofte waarmaken datgene wat de regering doet en het prestige van de rechterlijke macht is hersteld. De liberalisatie neeft 'het volk van zijn angst verlost,' schrijft Koeddoes, die als bewijs hiervoor de redevoeringen van parlementariërs en de muurkranten op Je universiteiten geeft. BRITSE WAPENS De rijke oliestaten aan de Perzische Golf Koeweit, Katar en Aboe Dabi hebben besloten de aankoop door Egypte van Engelse wapens te finan cieren, ter waarde van 260 miljoen dollar. Dit meldt het weekblad al- Moessawara uit Koeweit. Koeweit zou 156 miljoen dollar betalen en de twee andere staten elk 56 miljoen dollar. De Egyptische premier Aziz Sidky zou hierover tijdens zijn recente rondreis door deze drie landen hebben onder handeld. Het bedrag wordt als een bijdrage aan de Arabische strijd tegen Israël beschouwd en niet als ëen le ning, aldus het blad. JOODSE STAAT Premier Golda Meir van. Israël heeft verklaard, dat Israël bereid moet zijn bevolkte streken in de bezette Arabi sche gebieden op te geven, als prijs voor een vrede en teneinde het toe komstige Joodse karakter van de staat te waarborgen. Ze zei dat Israël zolang het de gebieden bezet daar zou moeten investeren, teneinde voor voldoende arbeidsmogelijkheden van de plaatselijke bevolking te zorgen en het onnodig te maken, dat deze werk zoekt in Israël. Volgens vice-premier Yogal Allon, die pas van een bezoek aan Amerika is teruggekeerd, zou de Amerikaanse re gering van mening zijn dat 'de tijd rijper is dan ooit' voor vredesonder handelingen in het Midden Oosten. Washington zou bereid zijn te helpen om dergelijke besprekingen op gang te brengen. Britse onderdanen mogen blijven BOMMEN OP INDO-CHINA ondanks vredesgeruchten gaat de vernietiging van Indo-China onverminderd voort. De Amerikaanse luchtmacht heeft ruim ZEVEN MILJOEN TON aan bommen uitgeworpen boven dit kleine gebied. Het MEDISCH COMITÉ NEDERLAND-VIETNAM helpt waar de bommen vallen. Stort uw bijdrage op POSTGIRO 10 90 400 t.n.v. MCNV te Amsterdam. (onder verm, van 'oproep in TROUW') Onze medische hulp gaat naar de gezondheidsdiensten van Noord-Vietnam en van de bevrijdingsbewegingen van Zuid-Vietnam, Laos en Cambodja. KAMPALA, LONDEN (Reuter, UPI) President Iidi Amin van Oeganda heeft in een radio-uitzending meegedeeld dat zijn regering Britse theeplantages en zeven Britse maatschappijen in Oeganda heeft overgenomen. Hij liet verder weten, dat Britse onderdanen in Oegan da mogen blijven werken en wonen, maar dat ze voortaan naar plaat selijke maatstaven betaald zullen worden. Een regeringswoordvoerder in Londen heeft gisteren verklaard, dat als de berichten juist zijn, dat Amin van plan is Britse ondernemingen in Oe ganda over te nemen, dan deze maat regel volkomen ongerechtvaardigd is. Londen beschi kte nog niet o ver de tekst van Amin s verklaring. Engeland zal aandringen op een passende scha devergoeding in geval van nationalise ring van Britse eigendommen, aldus het ministerie van buitenlandse zaken in Londen. Nadat Engeland onlangs alle hulp aan Oeganda had gestaakt, had Amin la ten weten, dat hij drastische maatre gelen zou nemen. Behalve de nu aan gekondigde nationalisaties heeft Amin zijn onderdanen ook verteld, dat alle namen in Oegan da di e nog a an de koloniale tijd he rinneren, verand erd zullen worden. Hij zou met Kenia en Tanzania contact opnemen om samen met hem te zoeken naar een andere naam voor het Victoriameer. Amin begon zijn 70 minuten durende radiorede met een 1 ange aanval op Engeland. Hij was e chter niet van plan de diplomatieke betrekkingen met dat land te verbreken. De over te nemen maatschappijen zijn Oegandese dochters van Brooks Bond- Oxo, British American Tobacco Com pany, British Metal Corporation, Chil- lington Tool Company en Securocor allen Brits eigendom Consolida ted Printer en Uganda Transport Company ten dele Brits. Ook de Amerikaanse maatschappij Internatio nal Television Sales is overgenomen. AMMAN TEL AVIV, (DPA, AFP) Een woordvoerder van het paleis van koning Hoessein van Jordanië heeft gisteren de berichten tegengesproken dat koning Hoessein op het punt zou staan een derde huwelijk aan te gaan. HOUSTON (Reuter. UPI) 'Wij we ten precies waar de Apollo is en we weten precies waar hij neer gaat ko men. Wanneer u nu ongeveer kunt uitrekenen waar u bent, staan we er goed voor.' Met dit weinig collegiale telegram aan de gezagvoerder van het Amerikaanse vliegdekschip Ticondero- ga, dat de drie astronauten vanavond uit de Stille Oceaan moet oppikken, wilde de luchtleiding in Houston gis teren duidelijk maken dat de Apollo 17 opmerkelijk goed op koers ligt. Even later bleek Houston meer res pect te hebben voor de navigatiekunst van de gezagvoerder. Hij kreeg toen de raad, vijftien meter achteruit te varen omdat de astronauten anders op de voorsteven terecht zouden komen. Aan boord van de Apollo gaat alles goed, alleen moet nog de schaar ge vonden worden die gewichtloos ergens in een klein hoekje is zoekgeraakt en die bij het afremmen voor de landing gevaarlijk hard zou kunnen vallen. Hij zei dat wanneer de koning een dergelijke stap zou doen, deze gebeur tenis 'officieel zu worden aangekon digd en ook met de nodige festivitei ten gepaard zou gaan'. Volgens twee Arabische kranten in Jeruzalem wil koning Hoessein zich van zijn tweede, uit Engeland afkom stige vrouw, prinses Moena, laten scheiden om de 23-jarige Jordaanse televisie-omroepster Alia Baladin Toe kan uit de stad Nabloes te kunnen trouwen. De 37-jarige koning zou haar reeds sedert enige tijd in het gehenn ontmoeten. Prinses Moena zou vol gens deze kranten twee weken gele den in het geheim naar de VS zijn vertrokken, waar zij naar haar schei ding met een Amerikaanse diplomaat in het huwelijk zou treden. HONGKONG Drie priesters twee van hen zijn Nederlander zijn uit Sabah gewezen. Het zijn de paters Frans Frerichs (42) uit Den Haag, Johannes Putman (45) uit Rotterdam en dr. Patrick McDonald (39) uit Renfrewshire in Schotland. Pater Fre richs zéi op een persconferentie in Hongkong dat zij op 2 december zijn gearresteerd en daarna veertien dagen zijn vastgehouden. DUBLIN, BELFAST (Reuter, UPI, AP) David O'Connell een van de belangrijkste strategen van de militante 'provisionals' binnen het in geheel Ierland verboden Ierse Republikeinse Leger (IRA), heeft gisteren gezegd dat hij 'ondergronds' is gegaan, nadat hij uit de han den van politieagenten wist te blijven, die hem zondagavond probeer den te arresteren. De agenten hadden opdracht, hem te ondervragen. Volgens zijn vrouw was O'Connell als voorzitter aanwezig bij de oprichting van een nieuwe Vereniging voor bur gerrechten, in een hotel in Dublin. De vereniging wil actie voeren tegen de anti-IRA-wet van de Ierse regering. Een politieman riep O'Connell na af loop van de vergadering bij zich om hem te zeggen dat hij een arrestatie bevel had. Mevrouw O'Connell duwde de man weg zodat de IRA-leider in zijn auto kon springen om in het nachtelijk duister te verdwijnen. De actie van de politie was de eerste duidelijke poging van de Ierse autori teiten om een aantal leiders van de 'provisionals' op te pakken. Het is echter niet duidelijk waarom alleen naar O'Connell werd gevraagd en geen poging werd gedaan om andere IRA-leiders, onder wie Rory O'Brady. Na de arrestatie en veroordeling van Sean MacStiofan, de stafchef van de IRA. O'Connell werd als gematigd beschouwd. Vorig jaar ontkwam hij aan de politie in Europa na een mislukte poging, met een vliegtuig Tsjechische wapens naar I°riand te smokkelen. Hongerstaking MacStiofan, die eerder dit jaar gepro beerd zou hebben, O'Connell af te zetten om een eind te maken aan de Moskou wil in Praag nog alles bij oude laten Van een medewerker De leiders van de communisti sche partij in de Sowjet-Unio zijn het er nog steeds niet over eens wie in Tsjechoslowakije het beste als stadhouder van het. Kremlin de teugels vast in han den zou moeten houden. De draaimolen met regeerders zal spoedig in Praag weer in bewe ging worden gezet. De aanzet daartoe is de op 30 maart 1973 eindigende ambtstermijn van staatspresident Loedwik Swobo- da. De huidige partijleider, Goestaw Hoesak. heeft niet alleen in Tsje choslowakije zelf, maar ook in Mos kou persoonlijke vijanden. De ortho doxe communisten verwijten hem. dat hij slechts aarzelend tegen de 'contra-revolutionairen' in Tsjecho slowakije opgetreden is en nog steeds te 'zacht' is. Zo heeft Hoesak tot nu toe de druk van de dogmatische groep Indr- Hoffman. Bilak. Tsnoe- pek weerstaan en zich verzet tegen de wens van de leiding van de staatsveiligheidsdienst leidende per sonen van de Praagse Lente 1968 te arresteren. Vooral de vroegere parlementsvoor zitter, «osef Smrkowsky, een van de ideologen van de Praagse Lente, Watslaw Slawik, en het voormalige lid van het partijpresidium van de Tsjechoslowaakse communistische partij. Frantisek Kriegel, worden door de weer machtige staatsveilig heidsdienst als 'klassevijanden' be schouwd. Als deze dienst zijn zin kreeg, zou tegen deze mensen een proces moeten beginnen, om de 'contra-revolutionairen', die volgens de dogmati -i nog steeds niet versla gen zijn, te intimideren. GEHEIME VERGADERINGEN Het schijnt, dat deze groep ook onder de Russische generaals die het commando voeren over de in Tsjechoslowakije gelegerde troepen, weerklank heeft gevonden. In het hoofdkwartier van de Russen, in het stadje Milowitse in Midden-Bohe- men. zijn in de laatste tijd geheime vergaderingen gehouden tussen te genstanders van Hoesak en Russi sche militairen. Een trouwe bezoe ker is hier ook de preihier van de Tsjechische socialistische republiek. Josef Kortsak, die als eventuele op volger van de premier van Tsjecho slowakije, Loebomir Stroegal, een aanhanger van Hoesak, geldt. Maar niet alleen het grootste deel van. de huidige dogmatische partij leiding onderhoudt geheime contac ten met de Sowjets. Zoals van goed Ingelichte Praagse kringen verno men kon worden, hebben de Sowjets ook de door Alexander Doebtsek ten val gebrachte partijleider en staats president Antonin Nowotni naar Milowitse genodigd. Daar vandaan vloog Nowotni met een speciaal vliegtuig van de Russische lucht macht naar Moskou, waar hij ook een ontmoeting had met de Russi sche partijleider, Leonid Breznjew. Nowotni, die geldt als een van de grootste tegenstanders van Hoesak, Hoesak: tegenoffensief. heeft in Moskou de huidige Praagse partijsecretaris ervan beschuldigd, dat hij zich omringt door carrière makers, die van hem afhankelijk zijn. Het resultaat is dan niet alleen onvoldoende partij-arbeid, maar ook een op handen zijnde economische chaos. Hoesak. die een politiek wil de volgen, die bij de bevolking sympathie moest wekken, heeft de deviezenvoorraad van Tsjechoslowa kije bijna geheel uitgeput. Daarvoor werden uit het Westen consumptie goederen ingevoerd, opdat de bevol king het "evoel zou hebben, dat Hoesak zich om hun welzijn bekom mert. Maar volgens de mening van Nowotni. die hij Breznjew voorleg de. zal over twee of drie jaar de ongedekte wissel betaald moeten worden. De economische crisis die dan zal volgen, kan slechts de anti pathie van de bevolking tegen de Sowjet-Unie schragen en de gevol gen zullen erger zijn dan in 19G8. Daarom stelde Nowotni voor Hoesak uit het ambt van algemeen secreta ris van de partij te verwijderen. Als Moskou echter uit politieke overwe gingen Hoesak nog wil handhaven, dan zou zij hem. als opvolger van Swoboda, naar de politiek onbeteke nende post van staatspresident moe ten laten afvloeien. TEGENOFFENSIEF Hoesak, die over de aktiviteiten van zijn politieke tegenstanders werd in gelicht. is een tegenoffensief begon nen. Volgens zijn ideeën zou of het ambt van staatspresident met de functie van algemeen partijsecretaris verenigd moeten worden, of men zou het ambt van president, dat van alle Oosteuropese landen alleen in Tsjechoslowakije nog uit traditie in stand wordt gehouden, helemaal moeten afschaffen en een staatsraad onder zijn voorzitterschap moeten instellen. Als niet alle tekenen bedriegen, wil het Kremlin zich juist in deze strijd zoveel mogelijk passief gedragen. De huidige toestand, waarbij Hoesak in het partijpresidium bij alle belang rijke kwesties door de dogmatici overstemd wordt, schijnt helemaal overeen te komen met de politiek van Breznjew. Zo kan hij de Tsje choslowaakse partijchef met behulp van zijn vertrouwensmensen politiek onder druk zetten, en hem gelijktij dig voor zijn doeleinden gebruiken. En ook in de strijd om de functie van staatspresident schijnt Moskou al een oplossing gevonden te heb ben: de aan ouderdomszwakte lijden de Swoboda moet voor nog een peri ode van vijf jaar tot staatshoofd gekozen worden. Het voorbeeld van Wilhelm Pieck, president van Oost- Duitsland, die gedurende zijn laatste jaren ook niet r. eer de staatszaken kon behartigen en zo een willig werktuig van de Moskouse stadhou der in Oost-Duitslanrt was. is voor het Kremlin ook in het geval Tsje choslowakije opwindend. DAVID O'CONNEL ondergronds bloedige bomaanslagen in Ulster (Noord-Ierland), is al aan de 31ste dag van zijn hongerstaking in gevan genschap begonnen. Hij is erg zwak geworden. Sinds elf dagen drinkt hij geregeld thee en soep. Volgens de woordvoerder van de Re publikeinse Labourpartij in Noord- Ierland, James O'Kane, hebben protes tantse extremisten een lijst opgesteld van rooms-katholieke zakenlieden die vermoord zullen worden. Sommige mensen op de lijst zijn al 'terechtge steld', aldus O'Kane, die zegt zijn inlichtingen te hebben gekregen van een informant uit de kringen van militante protestantse organisaties. Het afgelopen weekend zijn twee rooms-katholieke zakenlieden dood aangetroffen: een 26-jarige slager in de vrieskast van zijn winkel en een slijter werd doodgeschoten. Volgens de politie was het laatste geval een 'gewone moord'. Maar ook zonder zijn dood mee te tellen is het aantal sectarische moorden in 1972 nu geste gen tot 111. Meer dan 70 van hen waren rooms-katholieken. O'Kane, zelf een café-eigenaar en ex-parlementslid, riep de rooms-katholieke winkeliers op zich te bewapenen. VATICAANSTAD (UPI). Paus Paulus heeft er in een toespraak tot een afvaardiging van een Italiaanse farmaceutische o derneming op aange drongen de jeugd en speciaal ook de jonge kinderen, onder meer via de radio en televisie, grondig voor te lichten over de gevaren van het mis bruik van verdovende middelen. De paus 2ei zich ernstige zorgen te maken over het steeds toenemende gebrek van verdovende middelen on der de jeugd en zelfs onder de zeer jonge kinderen. Hij was het niet eens met hen die stellen dat een voorlich tingscampagne de kinderen ertoe kan brengen, louter en alleen uit nieuws gierigheid, narcotica te gebruiken. SNatuurlijk zouden er wel enkelen voor de verleiding bezwijken, maar over het algemeen zoj een dergelijke campagne voorkomen dat jonge men sen verdovende middelen gaan gebrui ken zonder te beseffen wat zij eigen lijk doen. Met nadruk verklaarde paus Paulus dat het gebruik van verdovende mid delen leidt tot verspi.lling van ener gie, zowel geestelijke als intellectuele, en dat dit een gevaar betekent voor de maatschappij omdat nok de aan narcotica verslaafde jeugd verantwoor delijk zal zijn voor de maatschappij van morgen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 9