n de eerste plaats de port zien als recreatie' Nieuwe ervaring voor De Robben tegen AZPC: 2-2 )uits voetbal: jchuld van 1,5 miljoen Koeperman slechts toeschouwer Feyenoord-voorzitter Couwenberg stopt Baanrecord voor Harm Kuipers Snelle tijden van Bob Schoutsen Stadion op winst door duels Ajax Protest van Ajax tegen koppelverkoop van AZ'67 gff/KWARTET DINSDAG 19 DECEMBER 1972 SPORT T13/1K15 jud Frese (37), nieuwe voorzitter van basketbalbond: HANS/ HOU - -IN(J nze basketbalmedewerker fon rERDAM 'Ik zeg weieens, cuErJb het eigenlijk erg gemak- Alleen een beetje begelei- ïjjwat anderen doen. Iedereen erom en zegt: je zal nog wel jen koude kermis thuis ko- En misschien is dat ook wel _jar tot op heden is het een ijk gemakkelijk baantje.' nsluiting op deze samenvat- m zijn werkzaamheden voor i;|sketbalbond geeft de nieuwe itter, Ruud Frese (37), een Èfcrige opsomming van de kwa- !n en de werkkracht van de re bestuursleden. 2! J! LLOYI *hr7; e< MoJI.1 t .-..■Ijk: psl k. Wl >m.k. [b. itwintig jaar geleden werd Piet bestuurslid van de Nederlandse talbond. De laatste tien jaar j voorzitter maar enkele weken beëindigde hij deze carrière. Piet Storm zijn eerste behoedza- lasjes op het bestuurlijk vlak rde, begon Ruud Frese zich met sketbalsport bezig te houden. Ie middelbare school deed ik j sporten. Maar zo tegen het van die periode bleef alleen bal over.' 41.75 ,t 08.5 24.5[l 46.5 38.35 27.7C schijnlijk omdat ik daar het n was. Je kiest waarschijnlijk Ie sport waar je zelf het best in Circa acht jaar draaide Ruud in de hoogste klasse mee. Daar- gde een periode van eveneens cht jaar waarin hij zijn vereni- kgon (inmiddels Racing Agon) o 65l dereert aan die periode onder - - 'i als hem gevraagd wordt naar eweegredenen om voorzitter te n. 'Ik heb heel lang gecoacht. gegeven moment heb je daar ardigheid meer in. Ik was geen goede coach. Ik heb niet de ng. Misschien ben ik wel een coach maar geen goeie trainer, geval. Ik heb ook niet de ?id om een topteam te kweken. 1, ook voor die jongens, andere belangrijker. Op een gegeven zei iemand: zou je niet in .stuur willen. Daar is over ge en binnen de taakverdeling van stuur bleek voorzitter voor mij ite plaats. Dat is het ene punt; eede punt is: als je zo'n vijfen- jaar plezier in je sport hebt dat zou eigenlijk voor iedereen i gelden, dan moet je iets terug roor die sport.' is van mening dat bestuursle-- et te emotioneel bij hun bezig- betrokken moeten raken. Het el om dit het Ad Paulen lom te noemen, neemt hij niet 'Je krijgt het gevoel van over ig en nederlaag van een be- Dat is helemaal niet aan de in mijn ogen. Dat is wel het als je coacht en als je speelt, De je om te winnen. Als je in estuur zit ben je er om te iden en te coördineren. Dan er een beetje buiten kunnen je nu aan bepaalde bonden of RUUD FRESE relativerende voorzitter 'Nou nee, waar ik me wel altijd aan erger is als men deze funkties als kompensatie uitoefent. Het zijn vaak hele goede kerels die hele goede re sultaten hebben, maar er zit altijd een stuk problematiek achter dat je niet zou moeten hebben.' Wat is de funktie van de sport in de maatschappij? 'In de eerste plaats aktleve en passie ve rekreatie. In één van onze be stuursvergaderingen hebben we ge zegd: belangrijker dan dat de basket balbond zo sterk mogelijk wordt, is dat zoveel mogelijk mensen basketbal len. Ik geloof dat je in de eerste plaats de sport moet zien als rekrea tie. En topsport past daar uitstekend ionze sportredactie IRDAM De meeste prof- ildubs in West-Duitsland zuch- ler enorme schulden. De tota- huldenlast van de Bundesliga egionalligaverenigingen is opge- J tot een bedrag van rond 41,5 ien mark. De clubs in de Bun- ga staan voor 22,2 miljoen in krijt. Hertlia BSC in Berlijn van deze ploegen de kroon een schuld van 6 miljoen. Daar- olgen HSV Hamburg en Ein- t Frankfurt met elk verplich- i van 3 miljoen. IJn van de Bundesllgaclubs 5 twee verenigingen die kun- »gen op een met een batig sluitende exploitatiebegroting: 'zLJra München en Fortuna Düssel- Gevif de nummers een en twee op nglljst. VFL Bochum, Wupper- SV en Borussia Münchenglad- slagen erin hun exploitatie ^fend te krijgen, 'et omkoopschandaal, dat één 1 de oorzaken is van de sterk 2 lopende belangstelling voor het 2' a| in West-Duitsland, is overl- weer een nieuwe ontwikkeling s men. De arbitrale commissie - ie Westduitse bond besloot dat 3 I7els Oberhausen aan het einde 1 Ut lopende seizoen geen punten 2 iet totaal behoeft af te trekken. i nee werd de uitspraak van de immissie, die in juli de Bun club bestrafte met een aftrek T|]f punten aan het einde van .oen wegens omkoperij, teniet voortbestaan van de Amersfoort- crstedivisieclub HVC is in ge- j! Deze week komt tijdens de /"deling van de gemecntebegro- in de Amersfoortse raad het sevoorstel aan de orde om de "divisieclub voor de komende Jaren een subsidie te verlenen ""lm een ton, alsmede een ren- s voorschot van 100.000, allege ziet geen aanleiding om HVC méér dan ƒ33.000,— per Jaar (de volgende jaren met 10% te verhogen wegens kostenstijgingen) te betalen als tegemoetkoming in het exploitatietekort. HVC, dat twee Jaar terug dank zij inspanningen van de christelijke partijen in de raad de gevraagde subsidie van ƒ60.000,per jaar kreeg in plaats van de 30.000,die B en W wilden geven, had nu voor een peri ode van 3 jaar 30.000,per jaar gevraagd plus maximaal nog eens 30.000,als het exploitatietekort hoger mocht uitvallen. Tegen dat laatste bedrag heeft het college overwegende bezwaren. VOLENDAM Een groot aantal Ajax-spelers zal op 27 december mee doen in een gele genheidselftal dat tegen Volcndam aantreedt. De wedstrijd, die georga niseerd wordt door het comité 'Vo- lendam hoog', zai onder leiding van de plaatselijke scheidsrechter Jan Keizer om half drie op het Volen- damveld beginnen. De opbrengst komt in het zgn 'behoudenis-fonds' om Jong talent te behouden voor de huidige eerste divisieclub. Vele jon ge spelers laten zich gemakkelijk door rijkere verenigingen verleiden. Onder de geïnviteerde Ajaxieden be vonden zich Neeskens, Hulshoff, Rep, Swart, Wever en de oud-Volen- damspelers Gerrie en Arnold Miihren, die allen toestemming heb ben gekregen van het Ajax-bestuur om in deze wedstrijd uit te komen. Het gelegenheidselftal zal worden gecompleteerd met Dick Bond :Tel- star), de veteranen Dick Tol, Klaas Karregat en Janny Schilder, Cees Veerman (zanger in de beatgroep The Cats) en sportjournalist Maar ten de Vos. In de avonduren wordt er een beatfeest gehouden, waarbij groepen als The Cats en de George Baker Selection zullen optreden. Ook hiervan is de opbrengst be stemd voor het behoud van jong talent voor Volendam. in. Het is er een andere uitingsvorm van.' Is er voor basketbal een grote taak op het passieve rekreatievlak weggelegd? 'Ik dacht wel dat er mogelijkheden zijn. De basketbalsport is erg leuk om naar te kijken: Spektaculair, snel. Is het een positieve vorm van passie ve rekreatie als een groep jongens zich zaterdagsavonds vermaakt door de scheidsrechters uit te schelden voor hondelul, zoals met name in Delft bij de eredivisie wedstrijden regelmatig gebeurt? 'Als een paar jongetjes dat doen, zou je eigenlijk verwachten dat zo'n be stuur zo verstandig is om in te grij pen. Aan de andere kant geloof ik en hoop ik ''it de scheidsrechters zich niet late; opwarmen door een stel kwajongens.' Ik geloof zelf in de rekreatieve funk tie van 'Misschien wel.' Al blijft het mur voor de scheidsrech ters. 'Dat is juist het punt, hè. De scheids rechters zijn ook maar mensen. Ze zouden er zich eigenlijk niet aan moeten storen. Misschien is het voor die jongens wel een vorm van uiting, hè.' Dat voert naar het feit dat velen konstateren dat de arbitrage erg ach terop is geraakt op de overigens snel le ontwikkelingen in het Nederlandse basketbal. 'Laat ik beginnen te zeggen dat er in DEVENTER (ANP) Tijdens compe titiewedstrijden voor de Nederlandse schaatskampioenschappen zijn gisteren in Deventer onder zeer gunstige weers omstandigheden goede tijden gemaakt. Hans van Helden zegevierde op de 1500 meter in 2.08,1 met ruime voor sprong op De Koning (2 10,6). Harm Kuipers, die op de mijl slechts tiende werd. won de drie kilometer in 4.31,6, ccn halve seconde voor Van Helden. Kuipers vestigde met zijn tijd een nieuw baanrecord. Peter Nottet viel op deze laatste afstand als twaalfde tegen. 1500 meter: 1. Van Helden 2.08,1; 2. De Ko ning 2.10.6; 3. Van Dijk 2 11,0; 4. Nottet 2.11.6: 5 Palsma 2 11.7: 6. Nooitgedagt 2.11.9: 7. Vriend 2.12.0: 8. Derksen 2.12,4; 9. Gom- pen 2.12.3: 10. Kuipers 2.12.6: 11. De Roon 2.12.7: 12. Giling 2.12.8: 13. Meyer 2.13,2: 14 Van der Kant 2.13.4: 15. Pronk 2.13.5; 16 Van Gelder 2.13.R. Kleine kwam ten val. 3000 meter: 1. Kuipers 4.31.6 (nieuw baan record): 2. Van Helden 4.32.1; 3. Derksen 4.33.3: 4. Van Dijk 4.34.1; 5. Nooitgedagt 4.35,3: 6. Gompen 4.36.1; 7. De Koning 4.36.5: 8. Palsma 4.37.5; 9. Kleine 4. 37.9; 10. Van Gelder 4.38.4. 11. Vriend 4.38,5: 12 Woudenberg en Nottet 4 39.0: 14 Koops 4.40.2: 15. Klos 1.40.4; 16. Glling 4.40,8. PRAAG (AP) Bob Schoutsen heeft de beste buitenlandse prestatie gele verd tijdens het kersttoernooi in Gott- waldov, een stad in zuidelijk Moravië. Schoutsen won de 100 meter rugslag in 59,7 en de 200 meter rugslag in 2.12.5. Elt Drenth won verder de 100 meter vlinderslag in 1.00.9. Schoutsen werd tweede op de 100 meter vrije slag in een tijd van 54.8. ons land veel goede scheidsrechters zijn. Maar, en dan ben ik meer ge neigd als een ouwe coach dan als de voorzatter te praten, dan zeg ik: nou ja, het zou inderdaad hier en daar wel beter kunnen zijn. We hebben ook in onze, laat ik zeggen, geloofsbe lijdenis gezegd at een van de dingen die we goed in de gaten willen hou den is, dat de arbitrage en de ontwik keling van basketbal wèl gelijke tred houden. En dat zie ik in feite ook als een facet van de topsport. Ik kan mij erg goed voorstellen dat als je zegt: ik gebruik een deed van de sponsoraf dracht voor topsport, één van de din gen waarvoor je het gebruikt de ont wikkeling is van een goed scheids- rechterscorps.' Nu we het toch over professionals hebben, zou alles beter, of nog beter, gaan als men kon beschikken over full-time krachten voor de bestuurlij ke funkties? 'Ja, dat zou veel beter gaan. Je doet het er altijd bij. Maar dan kom ik op een ander punt. Dan zou je ook een opleiding moeten hebben voor die mensen. Je hebt allerlei soorten scho len maar hiervoor niet. En ik kan mij best voorstellen dat men dat vanuit de overheid stimuleert en subsidieert. In het maatschappelijk bestel wordt dit steeds belangrijker. Men krijgt steeds meer vrije tijd. Zodat het een beetje, laat ik zeggen, onverstandig lijkt om afhankelijk van het geluk een goede of een slechte amateur te hebben die het erbij doet. Mijn werk is voor mij veel belangrijker dan de basketbalbond.' Dan volgt de visie dat men op den duur door de omstandig heden gedwongen voor bondsbestuurs- funkties met betaalde krachten zal gaan werken, onder andere omdat het werk steeds omvangrijker wordt. Zou je in dat laatste geval carrière willen maken als bondsvoorzitter, in plaats van zoals nu als manager bij de IBM? 'Nee, de wijze waarop ik nu mijn brood verdien vind ik dermate plezie rig en fijn dat ik daaraan geen be hoefte heb.' Ben je niet bang dat je relativerende kreten ten aanzien van je funktie negatief aankomen als men ze leest? 'Ik denk het niet. Ik denk dat men het ziet als vrij logisch. Het feit dat ik mijn werk belangrijker vind dan het basketbal betekent desalniettemin dat ik mijn best zal doen als voorzat ter.' AMSTERDAM (ANP) Dank zij de vier wedstrijden van Ajax in het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen heeft NV Het Nederlands Sport park 'Olympisch Stadion' het per 30 juni 1972 beëindigde boekjaar kunnen afsluiten met een bescheiden netto winst van ƒ908,36. In het vorige boekjaar bedroeg de winst ƒ498,46. De vier wedstrijden die Ajax in het stadion speelde trokken in totaal 207.000 bezoekers, 26.000 meer dan in het vorige boek jaar. De bruto-ontvangsten uit recettes van wedstrijden gedu rende het verslagjaar bedroegen ƒ4,3 min (4,8 min), waarvan 1,1 min 1,3 min) moest worden afgedragen voor verma kelijkheids- en omzetbelasting. Na aftrek van de exploitatiekos ten ad ƒ1,0 min onv) resteert een exploitatieresultaat van 43.992,11 tegenover 92.832,14 in het vorige verslagjaar. Tijdens het verslagjaar trad Hans Tetzner na 25 jaar af als commissaris omdat hij de voor geschreven leeftijdsgrens van 72 directeur van het Olympisch jaar had bereikt. Otto Roffel. Stadion, verwacht dat door de successen van Ajax ook dit jaar weer enkele Cup-wedstrijden en misschien enige competitiewed strijden door deze vereniging in het stadion zullen worden ge speeld. Verder verwacht hij een toenemende belangstelling voor de wedstrijden van FC Amster dam gezien de tot dusver zeer bemoedigende resultaten in de competitie. In de vergadering van de bouw commissie van het Olympisch Stadion is overwogen een 'knok ploeg' i te stellen om het hoofd te kunnen bieden aan de toenemende molestaties van het personeel en de vernielingen aan de installaties. Directeur Roffel zei, dat bij de laatste Europa Cup-wedstrijd van Ajax in het stadion zelfs tourniquet ten (geplaatst om excessen te voorkomen) aan de ingang van de Marathontribune zijn gefor ceerd. Het komt bovendien steeds vaker voor dat suppoos ten in elkaar worden geschopt of geslagen. 'De mentaliteit van de toeschouwers loopt zo hard achteruit, dat alleen het instel len van een knokploeg van een tien of vijftien sterke kerels nog zin lijkt te hebben.' aldus de heer Roffel. Roffel zei ook, dat de Amster damse politie niet bereid is in te grijpen bij de voortdurend voorkomende excessen. 'In feite houdt de bevoegdheid van de politie bij de hekke n van het stadion op. We mogen al blij zijn als ze binnen de hekken ook iets willen doen. Maar ook een uniform boezemt tegen woordig geen ontzag meer in.' Hennie Keetelaar:Het is geen ramp Van onze waterpolo medewerker BUSSUM Hennie Keetelaar bleef er vrij nuchter onder. De voor zitter en na het vertrek van Harry Vriend ook waarnemend coach van HZC/De Robben was niet erg onder de indruk van het sensationele gelijkspel (2-2) van zijn ploeg tegen het in de onderste regionen van de waterpolo-hoofdklasse staande AZ PC. 'Het is geen ramp. Er zijn echt wel ergere dingen in de wereld. Het lijkt trouwens veel erger, omdat we het de laatste jaren niet meer gewend waren.' Zijn spelers konden om deze woorden nauwelijks een glimlach rond hun lippen toveren. Zeker, ook voor hen was het geen ramp, maar zij schaam den zich toch diep voor hun uiterst trieste verrichtingen. Zelfs de verge lijking van alweer Keetelaar met de voetbalwedstrijd tussen NAC en Ajax. 'We hadden meer kansen, maar die doelman van hen, Rouw horst, speelde net als De Jong van NAC de wedstrijd van zijn leven' vormde geen troost. 'We hebben even tijd nodig. Dit moet eerst zakken', zei de internationale doelman van de Hil versummers, Evert Kroon. Er waren enkele verzachtende omstan digheden voor de landskampioenen. Ze moesten het zonder hun aanvoer der Wim Hermsen, voor zijn werk in het buitenland, doen. Daarnaast wa ren schutter André Hermsen, die gis teren zijn doctoraal examen moest afleggen, en international Gijs Stro- boer, persoonlijke problemen, niet op timaal geconcentreerd. 'Daar heeft de hele ploeg onder te leiden', meende Keetelaar. Een handicap was ook, dat arbiter Veldman vrij veel toeliet, het geen automatisch in het voordeel is van de meest defensieve ploeg, in dit duel uiteraard underdog AZPC. Dit alles neemt echter niet weg, dat HZV/De Robben dat verliespunt aan het eigen zwakke spel moet toeschrij ven en dat AZPC dat winstpunt door zijn enorme werklust verdiende. De Amersfoorters hebben zelfs lange tijd uitzicht gehad op een zege. Via Spit hoven hadden zij in de eerste perio de een 0-1 voorsprong genomen, die pas in het derde speldeel na veel pijn en moeite door Landeweer kon wor den weggewerkt toen de Amersfoorter Spithoven voor één minuut uit het water was gestuurd. Verwacht werd dat de gasten na die gelijkmaker zouden terugvallen, maar dat gebeurde niet. Integendeel. Toen Jaspers op de kant zijn zonde zat te overdenken, zorgde De Zwarte voor 1- 2. De Hilversummers leken toen rijp voor de genadeklap ,maar AZPC miste toch de klasse om die toe te brengen. Landeweerd kon daardoor in het laat ste kwart opnieuw gelijk maken. Kort voor het eindsignaal had het moedig strijdende AZPC het verdiende geluk Koeperman was gisteren bij de start van het damtoernooi in Amsterdam wél aanwezig, maar speelt niet mee. De Rus moet zich met toekijken tevreden stellen. Op de foto doet hij dat bij het jonge Nederlandse talent Hans Jansen. Jansen verloor overigens van de enige Russische deelnemer Andreiko. AMSTERDAM (ANP) De eerste ronde van het vierde internationale damtoernooi in Amsterdam is geken merkt door een technisch hoog niveau in alle partijen. Iedere deelnemer speelde met volle inzet, hetgeen een aantal prachtige partijen opleverde. Wereldkampioen Ton Sijbrands trad zeer aanvallend op met zijn korte vleugel, waartegen Harm Wierma we derom zijn geliefde omsingelingstac tiek probeerde. Langzaam maar zeker kreeg Sijbrands terreinvoordeel en bij een 7-om-7-stand moest zijn Friese tegenstander een stuk offeren om de damlijn te bereiken. Het resterende eindspel werd door Sijbrands subliem afgespeeld en gewonnen. Ook Hermelink - viel fel aan tegen Baba Sy. De Senegalees zag echter in het middenspel een voordelige combi natie over het hoofd. Na de noodzake lijke afwikkeling bleek de positie niet meer dan remise te bevatten. GROOTMEESTERGROEP: Wiersma (Ned) - Sijbrands (Ned) 02. Hermelink (Ned)-Baba Sy (Senegal) 11, Roozenburg (Ned)-Van der Sluis (Ned) 11. Faal (Gambla)-Smlth (VS) 2—0. Drost (Ned)-Mostovoy (Fr) 20. Andreiko (Rus)-Jansen (N.ed) 20, Om het Jeugdwereldkampioenschap: MetJ- sanski >Rus) Mallk (Tsjech) 20. Virtu i Ita)-Tsjaverdlan (Rus) 02. Ruygrok (Nedi- Brouwcrs (Ned) 1—1 Bhalllal (Surlnamei- H Of stee (Nedi 02. ROTTERDAM Guus Couwenberg, de 57-Jarige voorzitter van Feyenoord, zal aan het eind van het lopende voetbalseizoen zijn funktie ter beschikking stel len. Couwenberg die dan zes jaar praeses is geweest en 25 jaar bestuurslid, ont kent nadrukkelijk dat zijn voor de buitenwereld onverwacht besluit om af te treden in verband staat met de groeiende kritiek op de Rotterdamse eredivisie club. 'Ik vind zes jaar voorzitterschap voldoende. Het leiden van een club als Feyenoord neemt zoveel tijd in beslag dat ik nu eindelijk eens wat meer rust verlang. Het is welletjes zo geweest. Het Is voor mij als bestuurslid en later als voorzitter een geweldige tijd geweest met als absolute hoogtepunten de ver overing van de Europa- en Wereldcup. Nu moet een ander mijn werkzaamheden maar overnemen,' aldus gisteravond de heer Couwenberg, die zich realiseerde dat zijn besluit nogel wat deining onder de leden zou brengen. 'Ik heb naar mijn gevoelen bet beste ogenblik gekozen om bekend te maken dat ik mij niet meer herkiesbaar zou maken. Feyenoord is herfstkampioen geworden en heeft alle kans om de eerste plaats te krijgen. Een mooier afscheid is toch niet denk baar?» Guus Couwenberg volgde in 1966 de bijna legendarisch geworden Cor Kieboom op. Kieboom speelde achter de schennen ook nog een belangrijke rol in Juli van dit jaar, toen een aantal leden ernstige kritiek uitte op het beleid van het zittende bestuur. Dit had tot gevolg dat een struktuurcommissie werd ingesteld. Een gang van zaken die het zittende bestuur noodgedwongen heeft geaccep teerd. Als opvolger van Guus Couwenberg wordt de naam van het huidige be stuurslid Gerard Kerkum genoemd. toen Stroboer met een doortikbal de lat trof. Een overwinning had HZC/De Robben ook beslist niet ver diend. Terwijl de overige spelers van de Ajax-selectie gisteren aan een korte vakantie begonnen ook trainer Kovacs is naar Roemenië afgereisd om daar te trachten een langere 'verblijfsgunning' voor Amsterdam los te peuteren trainde Jan Mulder eenzaam door aan zijn come-back, die voor 30 december is gepland. Op de foto werkt hij onder de aandachtig toekijkende Bobby Haarms en Nico Kat een oefening af. Van onze sportcorrespondent ALKMAAR Rond de kaart verkoop voor de wedstrijd AZ '67-Ajax op 7 januari is rumoer ontstaan. AZ heeft voor dit du el de prijzen verdubbeld (nu 8,en 16,in plaats van 4.en 8,maar daar tegelijk bij bepaald, dat de hou ders van een toegangsbewijs voor AZ '67-Ajax ook gratis de wedstrijd AZ '67-FC Twente bij kunnen wonen, een week later. Ajax-voorzitter Jaap van Praag heeft zich beklaagd over deze in zijn ogen 'ontoelaatbare prijs verhoging' en secretaris-pen ningmeester Henk Burgwal (KNVB) zelfs laten weten 'niet met deze koppelverkoop ak koord te gaan'. De naar Alk maar meereizende Ajax-suppor- ters zijn, zegt Van Praag, 'im mers geen potentoële bezoekers van de wedstrijd AZ-FC Twen te.' AZ-directeur Gerrit Hartland: 'We hebben de prijzen gewoon verhoogd. Als je bij Ajax naar een Cup-wedstrijd wilt kij'ken en een beetje plaats koopt, ben je ook al vlug wat tientjes kwijt. De mensen krijgen nu gewoon de wedstrijd AZ-Twente gratis aangeboden.' Dat deze 'koppelverkoop' pro blemen met zich meebrangt voor eventueel met Twente meereizende toeschouwers ver wacht Hartland niet. 'We zullen tegen Ajax wel uitverkocht zijn, maar voor de maximaal 150 Twente-supporters zullen we de week erna wel een oplossing vinden.' rtoijfsrs+spoTuo VOETBAL Peter Lorlmer ls door de internationale voetbalfederatie (FIFA) geschorst voor twee wereldbekerwedstrijden van het Schotse elftal (tegen Tsjechoslowaklje). Lorlmer heeft zijn schorsing te wijten aan het feit dat hij vorige maand tijdens Schotland-Denemarken (20) van het veld werd gestuurd. Het ziet er naar uit dat Schotland en Tsjechoslowaklje zullen duelleren om een plaats in de eindronde van het toernooi om het wereldkampioen schap. Op 20 september 1973 wordt er gespeeld In Glasgow en op 17 oktober ln Praag. ROEIEN Het Amsterdamse Nerues zal voor 7 en 8 april een Individuele rolers-vlerkamp or ganiseren. waarbij dezelfde formule zal worden toegepast als bij de vierkamp van het langebaan rijden op de schaats. Voor zaterdag staan de 250 en de 1250 meter op het programma, dat op de Amstel wordt afgewerkt, voor zondag de 750 en de 5000 meter. Evenals bij het schaatsen worden de tijden tot punten herleid en opgeteld. Winnaar Is de bemanning van de boot. die drie van de vier afstanden wint, of, als dat niet het geval Is. de ploeg met het laagste puntentotaal.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 15