geld en energie in em op bevolkings-groei &ctie in KVP 3 in CHU voor nieuwe partij Amelandse raad is er niet voor 't gas Geschrokken? Een boek als 'Bartje'! Chr. vormingswerk in Het nieuwe organisatie Hogedrukweekend De wel in Palermo weer Raadsleden onder zware pressie in zaak van gasboringen Voor 45 miljoen heroïne ontvreemd t4 Ubv/kwartet zaterdag i6 december 197 BINNENLAND T3/K5 Prof. Van der Grinten tegen sociologen: Van onze redacteur wetenschappen yVISTERiDAM Het allerbelangrijkste wat wij moeten doen 0111 'Wereld 3' leefbaar u, houden is en geweldige inspanning 0111 de bevolkingsgroei af te remmen. Stop daar maar 10e duur het ook is, het is verantwoord. lierop wijzen de laatste uitkomsten «h van berekeningen die prof. dr. P. M. jl. van der Grinten en zijn colle- Hfl 5s in de werkgroep 'Globale dynami- -5 a' hebben gedaan aan het wiskundige rereldmodel van Meadows, de grond- B lag van het 'Rapport van de Club van M Rome'. |n rof. Van der Grinten sprak op de P lajaarsconferentie van de Nederland- */- e sociologische en antropologische ereniging (NSAV), die helemaal was ewijd aan de bijdrage die de sociolo- ie kan en moet geven aan de oplos- ing van de wereldproblemen die door e Club van Rome aan de orde zijn esteld. Pat Van der Grinten en zijn mede- erkers met het nieuwste model van eadows ('Wereld 3') gedaan hebben kijken waar je in de ongebreidelde roei moet ingrijpen om gemiddeld rer lange tijd (enkele eeuwen) een 1 groot mogelijk welzijn voor een zo root mogelijk aantal mensen te be- siken. en wat onbeholpen criterium, geeft ij zelf toe, 'ik verdedig het ook niet, laar je moet gewoon ergens mee eginnen'. De grootte van het welzijn en energie in; dn het wiskundig model wordt gege ven door de materiële levensstandaard verminderd met de nadelige effecten van vervuiling en overbevolking. Hoe zwaar je die effecten moet laten 'we gen is al even ingewis als de juistheid van het model zelf, dat zeker nog niet goed genoeg is om er een beleid op te baseren. Je kunt er de richting van bepaalde effecten mee zien, maar nog weinig betrouwbaars over de grootte ervan. Maar ondanks al die onzekerheden komt het belang van beheersing van de bevolkingsgroei er zo sterk uit dat je er niet omheen komt, zegt prof. Van der Grinten. Tweede prioriteit is volgens de nieuw ste berekeningen de energiekwestie. De fossiele brandstoffen (olie, gas, kolen) raken angstwekkend snel op. De meest recente rapporten waarschu wen dat een brandstoffencrisis wel eens in 1990 zou kunnen komen in plaats van pas in 2000. En de kerne nergie waar iedereen tot voor kort zijn hoopop had gevestigd, laat het althans tijdelijk afweten omdat pro blemen van thermische en radio-actie ve afvalprodukten nog niet helemaal ADVERTENTIE Verminderde teer en de.nicotine in de rook van uw sigaret. Met Denicotea filter-pijpjes. Filters (10 stuks) f 1.20. Pijpjes vanaf f 125 OGDICOCGCI Bij elke tabakswinkelier Boraumi] Wehry Nederland B.V.Scheveninosewefl 66, Den Haag. verkrijgbaar. zijn opgelost. Voor het bereiken van een zo groot mogelijk welzijn voor zo veel moge lijk mensen (in het Wereld-3-model) moet er hard worden ingegrepen in het energieverbruik, aldus Van der Grinten ('Dat mag tientallen procen ten van het nationaal inkomen ver gen'). Derde prioriteit volgens de berekenin gen is het gebruik van materialen. Iedereen is het er over eens dat Meadows op dit punt wel erg pessi mistisch is geweest, maar er dreigen toch knelpunten, met name in de olie sector die immers door de energie vraag al wordt uitgeput. Er moet koortsachtig naar groter duurzaam heid en hergebruik ran goederen wor den gestreefd, zegt prof. Van der Grinten. Alleen zijn er nog geen eco nomische drijfveren die het die kant op sturen. Als op deze drie prioriteiten wordt ingegrepen blijkt het met het milieu probleem in Wereld 3 nogal los te lopen (vooral omdat bezuiniging op materialen en energie op zich al de hoeveelheid afval vermindert). De eerste tientallen jaren kunnen we met het huidige niveau van inspanning op dit terrein dan wel toe. Ook in de voe- dingssector zijn geen onoverkomelijke problemen te verwachten. Dat was dan het laatste nieuws over de toekomst, mèt alle voorbehoud, want uitgerekend met een slecht we reldmodel, dat alleen maar het beste is dat we nu hebben. Aan betere wordt gewerkt, straks ook door socio logen, die, in de woorden van NSAV- voorzitter prof. H. M. Jolles tot nu toe en niet voor de eerste keer verstek hebben laten gaan'. AMSTERDAM De Trouw- Kwartetbladen hebben na war- me aanbeveling van de Stich ting Oecumenische Hulp aan Kerken en Vluchtelingen U- trecht en de Wereldraad van Kerken (Genève) voor hun jaarlijkse actie ten bate van een kinderbeschermingsproject de laatste jaren over de grenzen het 'Centro Diacona le' van de Waldenzen in Paler mo 'geadopteerd'. Het betreft hier sociaal-maat schappelijk werk van een min derheidsgroep, gesteund door protestantse kerken in West-Eu ropa. Momenteel is de bouw gaande van een oecumenisch hulpcentrum in het hart van de oude stad van Palermo: school- accommodaties, recreatieruim ten, opvang voor jongeren zeer talrijk op Sicilië en ook ouderen. Bij het leggen van de funderingen voor dit diakonale centrum, dat het grootste wordt ten zuiden van de Alpen, is een ivel ontdekt, een bijzonder ver rassende en waardevolle vondst. Ds. Piëtro Panascia, grijze zesti ger, die met zijn vrouw al jaren lang in de frontlinie van de hulpverlening aan de arme be volking van Palermo staat, zou bijzonder gebaat zijn met de aanleg van een kinderbadje en een speelplaats. De aanwezig heid van de wel beperkt de kosten ten aanzien van het eerstgenoemde project. Trouw-Kwartet vraagt zijn le zerskring beide wensen van de Waldenzen te realiseren. De fi nanciële actie verloopt dusda nig, dat thans nog een slordige f 25.000 ontbreekt. Giften zijn welkom onder ver melding 'Soulaas voor Palermo' via het centrale gironummer van de NV De Christelijke Pers Amsterdam 269274. Of op haar rekening bij de Ned. Mid- denstandsbank, Herengracht Amsterdam no. 697360768. Voor Amsterdam en omgeving: ge meentegiro X 500. Tot die konklutie kwam de bekende schrijver RUDOLF VAN REEST in zijn beoor deling van het veelbesproken boek „In Zijn arm de lammeren", door Comellua Lambregtse. De roman van FRANSJE WESTRATE, het Zeeuwse jongetje, dat In korte tijd de harten van tienduizenden veroverde. Inmiddels verscheen de VIJFDE DRUK. Omvang 250 bladzijden. ..Wij hebben dit boek met ontroering gelezen. Het Is In een diepere dimensie het symbolisch verhaal van het kind des Heren, dat door diepten heen en over heuveltoppen, tussen gericht en genade, de weg vindt naar huls. H. Algra In het FRIESCH DAGBLAD ..Fransje Is een echte jongen van het Zeeuwse platteland, heel geen wonder kind. Maar wel een jongen waarin God al vroeg een diep besef van Zijn Woord en dienst heeft gedrukt. HIJ is altijd bezig met de dingen die niet helemaal van deze aarde zijn. Zijn kinderfantasie neemt dan soms een brede vlucht en hij benauwt moeder bij herhaling met zijn diepzinnige vragen. De auteur is er m.l. uitnemend In geslaagd af te dalen In het leven van een kind: Dat maakt dit boek zo boelend en mooi. Kortom, een pracht van een roman, die men niet zonder ontroering leest." W. C. Scheps In KERKNIEUWS ,.U mag wel weten: dit boek heeft me wat gedéén. en het heeft me aan het denken gezet. Om meer dan één reden. Mag ik er enkele noemen? Om de fijne, psychologische tekening van de leef- en gedachtenwereld van de vierjarige hoofdpersoon Fransje Westrate. Naast de Groningse „Hielco van Oatlje" van Wolf Meesters en de Drentse „Bartje" ven Anne de Vries neemt de Zeeuwse Fransje Westrate van Lambregtse beslist een eigen plaats In. Anni Verdelman In de ELISABETH-BODE Recensies als deze laten er geen twijfel aan bestaan. Dit boek verdient een plaats in uw boekenkast. Het kan binnen enkele dagen in uw bezit zijn als u gebruik maakt van de bestelbon. Zend deze, voorzien van uw naam en adres, zonder postzegel aan: Uitgeverij T. Wever ANTWOORDNUMMER 5 FRANEKER U kunt natuurlijk pok telefonisch bestellen. Onze telefoonnummers zijn (05170) 2120 en 2469; b.g.g. 2436. Zend mij zo spoedig mogelijk BESTELBON rechtstreeks/via boekhandel: ex. C. Lambregtse IN ZIJN ARM DE LAMMEREN Prijs gebonden 14.50 Naam Straat I Plaats Doorhalen wat u niet wenst Datum CP Van onze onderwijsredactie DEN HAAG Nog voor het eind van dit jaar is de oprichting te verwachten van een christelijke (ADVERTENTIE) jroep teil samenwerking versnellen eg an onze parlementsredactie EN HAAG Binnen de KVP en de CHU wordt een actie gevoerd n een nieuwe partij op te richten. Het is de bedoeling met een anifest te komen, waaruit een duidelijke en aanspreekbare nieuwe Dorpifclitieke filosofie zal blijken. Vandaag zullen vertegenwoordigers an de jongerenorganisaties KVPJG en CHJO over de nieuwe partij irgaderen. Bij de nu ontketende actie zal ook worden betrokken e Amersfoortse groep van radicaal-gezinde KVP-ers en wat wordt ,oord'enoemd de 'progressieve groep in de CHU' (Bleumink, Baarda). uals bekend zijn de KVPJG U0 een federatie aangegaan. En t plan is deze federatie weer om te ien tot een nieuwe partij. De oep, die zich hiervoor beijvert, «ft zich genoemd de actiegroep euwe partij (afgekort ANP). is niet, dat er naast de KVP, IP en CHU nog weer een nieuwe rtij wordt gevormd. Het plan is ist uit de drie confessionele partij- de nieuwe partij te laten ontstaan, actie moet dan ook niet worden izien als een doorkruising van het ileid van de contactraad van de drie rtijen. De actiegroep, aldus een toe- ihting van het niet herkozen CHU- merlid J. Huijsen, wil naast de ntactraad werken. De heer Huijsen iderhoudt met name het contact met progressieve CHU-ers. actie moet gezien worden als een volg van het feit, dat de samenwer- ng tussen en de samensmelting van drie confessionele partijen wordt rtraagd. Zoals bekend is men van zijde van de ARP vooral beducht het proces van de samenwerking fusie niet te forceren. De 'actie- oep nieuwe partij' wil met haar annen in ieder geval dit proces rsnellen. Men spant zich ook in or wat wordt genoemd een totaal euwe partij, omdat aan de top van partijen (contactraad) te veel in sfeer van een compromis wordt werkt. De angst bestaat, dat de 'rtij, die nu uit de samenwerking le KVP, ARP en CHU zou ont- niet zoveel zou afwijken van de de partijen en geen nieuwe politie- filosofie zou bezitten. nota van de contactraad, die in de 'e confessionele partijen in discus- 1 komt, is volgens de heer Huijsen ichts een aanzet voor een nieuwe osofie. Dit is de reden, waarom nu rd gewerkt wordt aan het nieuwe htieke manifest. Dit manifest moet n werk gaan doen dwars door de rtijen heen. initiatiefnemers mikken namelijk et alleen op de confessionele partij- maar denken ook aan de aanhan- rs van D'66. De groep wil ook de Jgerenorganisatie van de ARP, de RJOS, bij de actie voor de nieuwe rtij betrekken. Bestuursleden van Arjos wijzen er echter op, dat men t zo enthousiast kan zijn over de 'ddenpartij, waarnaar wordt ge- 'eefd. Men geeft er de voorkeur aan normale procedure, zoals voorge- eld door de contactraad af te wach- en kritisch te volgen. Het plan is de jaarvergadering in het voorjaar samenspreking te bespreken. 'halve het voormalig Kamerlid J. "jsen en dr. Zelissen, die contact Iderhoudt met de Amersfoortse groep, heeft ook het niet herkozen kamerlid W. du Chatinier (KVP) zich achter de 'actiegroep nieuwe partij' opgesteld. Het proces van de samen werking moet versneld worden, is zijn commentaar. De ARP houdt de zaak op. Er moet nu gekozen worden of we met of zonder de ARP verder gaan, vindt hij. organisatie voor het vormings werk voor werkende jongeren. De organisatie is bedoeld als over koepelende instantie voor vor mingsinstituten op christelijke grondslag. Op het ogenblik bestaan er twee alge meen protestants-christelijke vor mingscentra. In ongeveer tien plaat sen heeft men aanvragen voor subsi diëring van een dergelijk christelijk centrum klaar liggen of reeds bij het ministerie van onderwijs ingediend. In nog tien andere plaatsen is men bezig zich te beraden op de noodzaak van eigen vormingsinstituten. Wanneer de minister inderdaad subsi die geeft en volgens het besluit Vormingswerk moet hij dat) is er behoefte aan een overkoepelende or ganisatie. Deze moet dan het contact met de overheid onderhouden en kan verder zorgen voor training van vor mingsleiders en voor research voor het ontwikkelen van vormingscursus sen. Geen aansluiting Aanvankelijk was het de bedoeling dat ook de christelijke centra zich zouden aansluiten bij de landelijke federatie die volgend jaar door fusie van de bestaande organisaties zal ont staan. Nu het er naar uitziet dat de besprekingen over één federatie niet tot het gewenste resultaat leiden, wil len de voorstanders van christelijk vormiingswerk tijdig een eigen organi satie hebben. Dat is ook nodig voor het aanvragen van subsidie voor op te richten centra. En dat moet voor 31 december gebeuren. De besprekingen met de federatie gaan echter wel gewoon door. 'Mocht men alsnog een oplossing vinden dan kan de nieuwe sitchting altijd nog geliquideerd worden als zelfstandige organisatie. Van een onzer verslaggevers AMELAND Raadslid van Ameland mo et wel zo ongeveer het zwaarste publieke ambt zijn dat je momenteel in Nederland kunt bekleden. De Amelandse raad moet binnenkort beslissen of er wel of geen aa rdgas gewonnen mag worden op dit Wad deneiland. Een bijna niet te torsen last, als men afgaat op de duizelingwekkende hoeveelheid problemen, die donderdagav ond op een hoorzitting over zes van de zeven raadsleden werd uitgestort. Van onze weerkundige medewerker We blijven de komende dagen, ook maandag nog wel, onder de vleugels van een sterk hogedrükgebied met centrum ergens in Oost-Europa. Om één uur gistermiddag gaf Salzburg een barometerstand van ruim 1037 millibar, maar het weerglas had een dalende tendens. Het maximum is te gen medezeggenschap. Zo zit er voor een immens diepe oceaandepressie (tijdelijk 942 millibar) niet veel an ders op dan in het zeegebied ten westen van Ierland uit te wijken in noordelijke richting. Het ermee sa menhangende uitgebreide stormveld, waarvan ditmaal de bemanning van weerschip C voor de afwisseling eens de volle laag kreeg (oosterstorm kracht 10) blijft op veilige afstand. Langs de West-Europese kusten bleef het gisteren bij een paar windstoten van 9 Beaufort op de Hebriden en in het uiterste westen van Ierland. Dat De Bilt in zijn vooruitzichten de term 'Overwegend droog' in plaats van 'droog' gebruikt, houdt in de eerste plaats verband met de mistvelden, die zich in de nacht en ochtend voordoen en die misschien hier en daar nattig zullen aanvoelen. Met de uitwerking van oceaanfronten zal het in West- Europa over het algemeen meevallen. De nachten zijn kouder geworden met kans op lichte vorst in het binnen land. Om zeven uur gisteravond was het kwik in Eindhoven en in Maas tricht, waar het onbewolkt was, al tot 2 graden boven nul gedaald, op Schip hol tot 3 graden. Gistermiddag stond de thermometer tn München maximaal op minus 4, Salzburg minus 5, daaren tegen in Polen plaatselijk op plus 10, zoals ook het geval was in Hamburg. Toulouse en Biarritz deden het nog even beter met 16 en 17 graden en wat te zeggen van het zuidoost-Franse Millau met 18 graden?! Sevilla kwam op 19 graden Celsius. In ons eigen land waren de stations Leeuwarden en Ramspol met 11 graden Celsius het hoogst, gevolgd door Twente, Eindho ven en Rotterdam met 10 graden. <oude nacht In feite hoeven de volksverte genwoordigers alleen maar een bestemmingsplan vast te stellen voor het buitengebied van hun eigen gemeente. Maar daarbij worden ze op de huid gezeten door twee indrukwek kende belangengroepen: een nog steeds groeiend aantal na tuurbeschermers aan de ene kant, en de aardgas- en olie- reus NAM aan de andere kant. De knoop, die deze twee heb ben gewrocht had een beetje uit elkaar gehaald moeten worden op de hoorzitting, die was belegd door de Landelijke Vereniging tot Behoud van de Waddenzee. Die was zelf met twee man in het forum gaan zitten: F. J. Pronker en dr. D. Eisma. Zij hadden zich ver sterkt met vertegenwoordigers van de Stichting Natuur en Milieu en de ANWB en met een jurist. Daartegenover za ten drie topfunctionarissen van de NAM onder aan voering van directeur ir. J. I. K. Bartlema. De eni ge vertegenwoordiger van de hogere overheid was ir. G. J. Geerling van de Staatsbosbe heer. Economische zaken had niemand gestuurd. Het spekta kel trok meer publiek en pers vertegenwoordigers dan het zaaltje kon bevatten, maar verliep plezierig, vooral dank zij de voortreffelijke leiding van het kakelverse kamerlid mr. A. Kosto. Doel van de bijeenkomst was: de Amelandse bevolking meer informatie verschaffen over de plannen die de NAM heeft voor de aardgaswinning op Ameland en de nadelen, die daaraan verbonden zijn voor het natuur- en leefmilieu op dit eiland. De raad van Ame land moet straks bekijken of de boorlokaties van de NAM te rijmen zijn met het vast te stellen bestemmingsplan. Daar ligt haar verantwoordelijk heid, maar een groot deel van de discussie ging over zaken waarover Ameland niet hoeft te oordelen. Zo hoeft de Amelandse raad bijvoorbeeld niet na te reke nen of het met het oog op de energievoorziening in Europa noodzakelijk is om de Ame landse gasbel te winnen. De Vereniging tot Behoud van de Waddenzee zegt dat het niet hoeft. Drs. J. P. van den Berg van de Gasunie, die in de zaal zat, liet bij herhaling weten 'dat we het Amelandse gas best kunnen gebruiken'. 'De vraag is nog steeds zeer groot'. Een Groninger student stelde daartegenover de vraag of het niet tijd werd om die vraag naar aardgas kritisch te bekijken. Een zinnige opmer king waarbij NAM-directeur ir. Bartlema instemmend zat te knikken. Maar het is geen koek voor de Amelandse raad. Rechten De vraag welke rechten de NAM kan ontlenen aan de concessie, die zij in 1969 van de minister van economische zaken heeft gekregen is dat evenmin. Door die concessie heeft de NAM recht op het gas onder Ameland, maar wat mag zij nu boven de grond uitrichten? De wrijving die hier optreedt tussen de mijn wet en de wet op de ruimtelij ke ordening is al op verschil lende plaatsen in Nederland •hoorbaar' geworden. Verscheidene keren is al aan gedrongen op een regeling, die meer rechtszekerheid biedt. De Amelandse raad hoeft daar echter niet voor te zorgen, want ze heeft geen taak binnen de mijnwet. Staatsbosbeheerder Geerlings: 'U moet u door die concessie niet in de war laten brengen. U moet beslissen over de pla nologische procedure'. Hij liet er geen twijfel over bestaan dat de boorlokaties, die de NAM in de zwaarst bescherm- Deze foto-montage laat zien hoe een boortoren zou ogen in het natuurgebied Oerd op Ameland. Overigens is zo'n boortoren geen blijvertje. de natuurgebieden wil aanleg gen, onaanvaardbaar zijn. Wat de Amelandse raad wel direct raakt is de te verwach ten bodemdaling. De NAM heeft berekend, dat door gas winning de oostkant van Ame land ten hoogste 28 centime ter in zo'n 25 jaar kan dalen. Aan de noordkust zou de da ling 24 tot 27 centimeter zijn. De waterstaatkundige werken, die daaruit kunnen voortvloei en, moeten door de NAM wor den betaald. De gevolgen die bodemdaling in de natuurgebieden kan heb ben, zijn niet te becijferen. Over de vraag of de kust nu wel of niet terug zal kruipen vlogen de twee geologen die in de zaal waren, elkaar onmiddellijk in de haren. Trouwens ook over de vraag hoe ernstig een boorlokatie het natuurlijk evenwicht aan tast, kun je elkaar altijd weer gaan bevechten. Als eenvoudig minister kun je voor dit soort problemen altijd nog studie commissies in het leven roe pen. Moet je het nu als raads lid van Ameland zelf maar uitzoeken? Plan De Amelandse raad lijkt het probleem wel te kunnen om zeilen. Er moet een bestem mingsplan komen voor een ge bied, waarover hogere be stuursorganen al lang hebben beslist dat er geen industrie mag komen. Wel, daar kan de raad zich aan houden. Willen die hogere overheden nu in eens andere belangen zwaar der laten wegen, dan zoeken ze dat zelf maar uit. Het ge meentebestuur had zich de moeilijkheden kunnen bespa ren, als het wat vlugger was geweest met een bestemmings plan. De traagheid, die hier mee wordt betracht, heeft bur gemeester Siderius inmiddels een conflict met een deel van de raad en een vermanend briefje van gedeputeerde sta ten van Friesland opgeleverd. Dat komt ervan als je je als bestuurder van Ameland het probleem van de energievor ming in West-Europa op de nek laat schuiven. Weersgesteldheid van gisteravond 19.00 uur. maximum-temperaturen van gisteravond en neerslag van 07.0019.00 uur: Amsterdam onbewolkt 9 graden 0 millimeter. De Bilt onbewolkt 9 0. Deelen onbewolkt 9 0. Eelde geheel bew. 10 0.1, Eindhoven onbewolkt 9 0, Den Helder mist 9 0. Luchth. Rotter dam 10 0, Twente lichl bew. 10 0, Vlissingen onbewolkt 8 0, Zd.-Limburg onbewolkt 8 0. Aberdeen zwaar bew. 9 0, Athene licht bew. 13 0, Barcelona hall bew. 15 0, Berlijn ge heel bew. 7 0, Bordeaux half bew. 13 0, Brussel niet ontvangen, Frankfort licht bew. 1 0, Genève geheel bew. 2 0, Helsinki licht bew. 4 0, Innsbrück onbewolkt 2 0. Kopen hagen mist 9 0. Lissabon motregen 15 1, Lo carno zwaar bew. 5 0. Londen onbewolkt 10 0. Luxemburg onbewolkt 3 0. Madrid zwaar bew. 10 0, Malaga zwaar bew. 18 0, Mallorca regen 18 1, München geheel bew. 4 0, Nice licht bew. 14 0. Oslo regen 3 0.1. Parijs onbewolkt 8 0. Rome onbewolkt 15 0. Split onbewolkt 12 0. Stockholm motregen 7 0.1. Wenen geheel bew. 3 0, Zurich geheel bew. 2 0. Casa Blanca onbewolkt 23 0. Istan- boel niet ontvangen. Las Palmas onbewolkt 17 0. New York nietontvangen. Tel-Avlv on bewolkt 20 0. Tunis zwaar bew. 17 0. Hoog water 17 december: Vlissingen: 10.47- mulden: 0.05-12.35; Den Helder 3.37-16.07; Harlingen;' 5.59-18.42; Delfzijl 8.02-20.54. 18 december: Vlissingen: 11.52--; Haringvliet a/cl Zeezijde 0.55-13.24; Rotterdam: 2.08- 14.22; Scheveningcn:-11,58--; IJmuiden: 1.08- 13.34; Den Helder: 4.59-17.32; Harlingen: 7.18-20.01; Delfzijl 9.14-22.01. NEW YORK (Reuter) Een partij heroïne, die op de illegale maxkt een bedrag zou opbrengen dat schommelt tussen de dertig en de zestig miljoen gulden is uit het hoofdbureau van politie in New York ontvreemd. Dit deelde de New Yorkse politiechef Pa trick Murphy gisteren mee.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 5