Raadsleden uiten kritiek op B en W Sportvelden komen in het Duyfrak ze zeggen... Sluitende begroting is ook niet alles Alphense groep wil afval verzamelen Mr. Klaasesz kwam met een alternatief plan Rijnland gaat nog meer installaties bouwen Zappa houdt ermee op Uitbreiding van aantal wijkagenten in Alphen R Bij algemene beschouwingen in Katwijk Kersttoernooi schaakclub Koudekerk Burgerlijke stand Leiden Kinderchreche in kreatief sentrum Kort nieuws uit de regio Vesper in de Groene Kerk Stille Rijn vandaag open voor verkeer. Raad Noordwijk TROUW/KWARTET DONDERDAG 14 DECEMBER 1972 REGIO KATWIJK Gisteren zijn in de Katwijkse gemeenteraad de algemene beschouwingen gehouden over de begroting 1973. Drs. A. J. van Kaalte lanceerde daarbij kritiek in niet mis te verstane be woordingen: De werkverhouding gemeenteraad-college van B. en W. noemde hij onvoldoende, onzake lijk en onverantwoord. Met een drietal voorbeelden lichtte hij zijn ontevredenheid toe over de bestuurlijke samenwerking tussen raad en college. Ook drs. H. van Mierlo had kritiek op de wijze waarop beslissingen in de raad worden genomen. Hij pleitte voor grotere openheid bij het tot standkomen van beleidsbeslissingen. De plannen voor uitbreiding van de gemeentewerf en de brandweerkazer ne spreken de CCP-fractie in het geheel niet aan. De heer Van Raalte wil realisering van deze diensten in het industriegebied 't Heen. Gemeentebelangen zag voor de dien sten Openbare Werken, brandweer en de bedrijven liever een efficiëntere gecombineerde oplossing dan een aan tal afzonderlijke projekten. Gezien de nog openstaande plannen vroeg deze fraktie de raad, zich hierover uit te spreken. Het afstemmen van een muziekschool noemde de heer Van Mierlo ook een gemiste kans. Ten laatste hoopte hij in zijn algemene beschouwing dat de raad het eindelijk eens kan worden over wat nu eigenlijk onder 'het cen trum' dient te worden verstaan. 'Ver schillende plaatsen verdienen in de ogen van B. en W. het predikaat 'Centraal'. Wanneer het over de brandweer gaat wordt de hoek Zuid straat-Voorstraat centraal gelegen ge noemd. Een aantal pagina's verder iD dat je voor 'opvallend'mooie avondkleding moet zijn bij HAARLEMMERSTRAAT 114-120 TEGENOVER DONKERSTEEG de begroting mag Cleyn Duin centraal gelegen heten. Het moet een heel vervelende ervaring zijn voor tiental len mensen die over jaren in Rijnsoe ver, Molenblok-Zuid en Katwijk-Rijn wonen en merken dat alle voorzienin gen excentrisch zijn gelegen terwille van een nooit duidelijk geworden vi sie van enkelen'. CCP'er Van Raalte vroeg een onder zoek naar de sociologische aspekten van de kernen-bebouwing zoals die wordt voorgesteld in Rijnsoever. SAMENWERKING M. A. de Vries (Vrije Lijst) wijdde zijn beschouwing geheel aan de zijns inziens noodzakelijke intergemeente lijke samenwerking. Hij vroeg in- het bijzonder naar de visie van het colle ge van B. en W. inzake de verkeers- en vervoersproblematiek. Ook een fa cetplan voor de openlucht-recreatie en een landschapsplan vond zijn fractie onontbeerlijk. CHU-fraktieleider J. Vink besteedde ook aandacht aan de gewestvorming. Hij kon zich indenken dat de deelne mende gemeenten pas tot een defini tieve gewestvorming willen overgaan wanneer de financiën van de gemeen te Leiden zijn gesaneerd. Samenwer king in de regio is wel noodzakelijk op het gebied van verkeer en vervoer. De heer Vink vond opknappen van panden beter dan sloop en nieuw bouw. Dit in het bijzonder voor Kat wijk-Rijn en in het Zeedorp het gast huis, het weeshuis en de oude school, waarin nu het postkantoor is gevestigd. Als de muren voor het gasthuis en weeshuis worden wegge broken kan er tussen deze drie gebou wen een fraai plantsoen met banken komen. De CHU-fraktie zag graag twéé com missies ingesteld: één voor milieuza ken en één uit de burgerij die van kunstzaken verstand heeft. Deze laat ste zou, uiteraard met een door de raad vastgesteld budget, moeten kun nen overgaan tot aankoop en plaat sing van kunstwerken. 'Technisch is het in Katwijk wel in orde. Maar er ontbreekt het speelse. Net dat extraat je dat er charme aan geeft. Wie de mooie gronden aan de Zanderij en Westerbaan oveniet kan zich niet voorstellen dat hier een huizenzee zal verrijzen. Maar het hoeft ook geen glazen stad te zijn. Daartussen ligt een scala van mogelijkheden.' De heer K. v. d. Meij, fraktieleider van de SGP, pleitte opnieuw voor de sluiting van het zwembad op zondag en voor een tariefsverhoging. Ook vroeg hij wanneer een begin wordt gemaakt met het bouwrijp maken van de saneringsgebieden in het centrum. Graag vernam hij de visie van het college inzake de recreatie. Waarde rend sprak hij zich tenslotte uit over de politie. PvdA'er D. van Duyn vroeg het colle ge of de tijd nog niet is gekomen om te beginnen met openbaar middelbaar onderwijs in de gemeente. De muziek school zag hij graag nogmaals als een onderwerp van bezinning. Ook vroeg hij aandacht voor het overbrengen van de voetbalvereniging Katwijk naar 't Heen. VOORSCHOTEN liet Cultureel Centrum bood nauwelijks ruimte ge noeg om de meer dan honderd bewo ners uit de Voorschotense wijk Bosch geest plaats te bieden tijdens de ver gadering van de wijkraad Boschgeest. De bestemming van de groenstrook tussen Douw van der Kraplaan en Baron Schimmelpenninck van der Oye- laan vormde het belangrijkste onder deel Voorzitter J. Marcelis las een brief voor van het raadslid Mennema dat het bestemmingsplan Boschgeest financieel rond is. Aanleiding was de mededeling van de wethóu-der van openbare werken, dat bebouwing van deze groenstrook noodzakelijk was uit financieel oogpunt. De voorzitter be treurde het dat geen enkel lid van het college van B. en W. bereid was deze vergadering bij te wonen. De groenstrook is aktueel omdat B. VOORHOUT De eerste gemeente raadsvergadering over de begroting 1973 verliep vlot. Aan de algemene beschouwingen namen alle vier frac ties deel. Omtrent de financiële positie van Voorhout, waarbij B. en W. hun toe vlucht hadden moeten nemen tot ver schillende belastingverhogingen, moest de CCP-fractie (L. R. van Vliet) erkennen dat aan deze nood zaak niet was te ontkomen. De WD (ir. H. van Os) wilde zich niet tegen de verhoging verzetten, maar was van mening dat een zo forse belastingver hoging voorlopig niet voor herhaling vatbaar is. De partij Gemeentebelan gen (J. Th. Warmerhoven) meende dat verhoging een middel zou kunnen zijn om een sluitende begroting te krijgen. Mevrouw Wijling (PPR) zei dat het op zichzelf mooi is als de begroting sluit, maar wanneer dit ten koste gaat van een aantal gewenste maar niet uit te voeren voorzienin gen, geeft deze volgens haar een vals beeld. Een beeld dat de indruk kan wekken dat het met het voorzienings- peil wel meevalt. De gehele raad was ingenomen met de gemeenschappelijke regeling 'Sa menwerkingsorgaan Bollenstreek'. In openbaarheid van commissieverga deringen zagen WD, CCP en Gem. Bel. geen heil. Ook begreep de CCP nog niet dat de in commissies zitting hebbende niet-raadsleden geen ge heimhoudingsplicht hebben en raads leden wèl. De CCP wenst een nog nauwere sa menwerking met polderbesturen en Rijnland met het oog op het schoon houden van sloten en kanalen. De WD stelde een verbetering van de Engelselaan voor. Zij geeft er de voorkeur aan bejaardenwoningen te realiseren op het terrein van Huize St. Agnes. In verband met de groei van de bevolking en de uitbreiding van de beide begraafplaatsen opperde de WD om in het samenwerkingsver band Bollenstreek het initiatief te nemen voor een crematorium. De fraktie Gemeentebelangen zag in het oogluikend toestaan van het aan leggen van boten bij het Overbos een gevaar dat er binnenkort ook woonbo ten komen. B. en W. willen overgaan tot aankoop van de St. Agneskleuterschool. De stichting R.K. Onderwijs Voorhout heeft geen geld. daarom willen de zusters die uit Voorhout zijn vertrok ken, de school overdoen. De inspectie Leiden van het Lager Onderwijs heeft een urgentieverkla ring afgegeven om een openbare lage re school te stichten. Burgemeester Stolwijk vertelde dat met de initia tiefnemers is afgesproken, dat in au gustus 1973 een school kan worden geopend. Dit wanneer het aantal leer lingen er is en een leerkracht. Naar een lokaliteit wordt uitgezien. KOUDEKERK Daar de schaaksi- multaanséance in augustus van dit jaar met grootmeester Jan Hein Don- ner zo'n overweldigend succes is ge worden, heeft de schaakclub Koude kerk besloten om speciaal voor de huisschakers en -schaaksters een kersttoernooi te organiseren. Alle zo genaamde huis-tuin-en-keuken-scha- kers uit Koudekerk, Hazerswoude- Rijndijk en Hazerswoude-dorp zijn maandagavond 18 december van harte welkom in de zaal van Nieuw Poel geest, dr. Vlaanderenlaan 40 te Kou dekerk aan de Rijn. De wedstrijden beginnen om acht urr precies. Men kan zich aanmelden tot uiterlijk kwart voor acht aan de zaal. Het inschrijfgeld bedraagt 1,50. Voor ie dere schaker is tien minuten per partij beschikbaar. De deelnemers zul len in groepen van zes spelers worden ingedeeld. Per groep zullen twee prij zen in natura uitgereikt worden. Reeds nu beginnen plannen voor si- multaanséance in augustus volgend jaar vaste vorm te krijgen. Daar de opkomst dit jaar boven verwachting was, is het bestuur van de schaakvere niging van plan twee simultaanspelers uit te nodigen. Men wil proberen voor dit festijn in ieder geval Donner en wellicht ook Pachman te vragen. LEIDEN Goboren: Johanna M dr v H K Oudshoorn on J NIJenhuis: Paul B T zn v P Seller en A C van dor Linden; Monique Mdr v R E Halewijn en C P M Vermeulen: Floortje dr v P Stehouwer en M Visser: Angelique dr v L Keijzer en G J van Egmond: Victor L T zn v T H van Roij en J 1 W A M Visser: Dcbora H M dr v J H M Schouten en H A M de Boer. Overleden: C L Oudshoorn man: H Zuider duin man. Gehuwd: S de Best en G Nieboer; J Q F van Leeuwen en A Garcia Olbes; C A Breedeveld en J Pet: A G M Oerlemans en L C W van Goozen; B M J Hogenboora en V van de Krol: B Paoloni en C van der Plas; H J Zirkzee en M Roclandse; R Vissers en C G M Ouwefkerk. - fli - LEIDEN In het Kreatief Sentrum, Breestraat 66, is nu ook een creche geopend. Elke morgen van 9 tot 12 en elke middag van 2 tot 5 uur (behalve zaterdags) worden kinderen hier onder degelijke lei ding beziggehouden. en W. bij de gemeentebegroting 1973 schrijven dat de scholenbouw in de wijk Boschgeest wordt vertraagd door het indienen van bezwaarschriften van de bewoners tegen de plaats (de groenstrook). Mr. J. Klaasesz, oud-oommissaris der koningin, schetste als wijkbewoner op het bord een alternatief plan voor scholenbouw, waarbij de groenstrook bewaard zou blijven als speel- en recreatieruimte. De heer Klaasesz bleek tot dit plan te zijn gekomen naar aanleiding van de bezwaarschrif ten van prof. Van Maanen. Enige ter zake deskundigen lieten weinig heel van het tot nu toe ge voerde beleid van B. en W. inzake de realisering van het scholenplan voor deze wijk. Het alternatieve plan van Mr. Klaasesz zal nader worden uitge werkt. De wijkraad zal aan B. en W. berichten dat als Boschgeest de groen strook gaat bebouwen met o.a. scholen, zal het bezwaarschriften gaan 'rege nen'. Een jonge wijkbewoner kwam met 45 handtekeningen van jongelui, die graag basketbal spelen in de eigen wijk. Het bestuur van de wijkraad zal de zaak verder afhandelen. NIEUWKOOP Aan de verschillen- de cursussen, die het Kunstgenoot schap 't Regthuys al organiseert, wordt er in de loop van januari nog één toegevoegd n.l. een cursus 'Taal beheersing*. Eerst wanneer er tenmin ste 13 cursisten inschrijven kan ermee worden begonnen. Gegadigden kunnen zich bij mevrouw A. A. v. d. Most-de Ridder, Weissenbruchlaan 22 aanmel den tot 10 januari. NIEUWKOOP De bekende voor drachtskunstenaar Otto Sterman zal zaterdagavond een voordracht geven schap 't Regthuys. VALKENBURG Onder leiding van burgemeester N. van 't Wout kwam de gemeenteraad bijeen. Er was een voorstel voor een aanvullend krediet voor de aanleg van sportvelden in het Duyfrak. Alleen al voor het ingezaaid klaarmaken van het totale terrein werden hogere kosten geraamd van 50.000. De totale kosten zijn nu geraamd op 220.000. Als er voor de sportvelden aan de Zonneveldslaan ook een definitief plan zou worden opgesteld, zouden de kosten zeker niet lager zijn. Een min derheid van het college is voor reali sering aan de Zonneveldslaan. Hier voor zou een lagere financiering no dig zijn, wat door de meerderheid van B. en W. wordt bestreden. Ruim een uur heeft men hierover gediscussieerd. Allereerst wethouder J. van der Meij. Doordat het definitie ve plan veel duurder gaat uitvallen, moet het college met deze voorstellen komen. Er is echter nog geen beoor deling van de zijde van de K.N.V.B. ontvangen. Deze beoordeling had bij de stukken moeten liggen. Bovendien: overbren ging van het oude clubgebouw gaat een riskante zaak worden. Wat de financiële zijde van de zaak betreft, meende de wethouder niet zo optimis tisch te kunnen zijn. De gemeente wil naar het Duyfrak, voor de voetbalver eniging hoeft het niet meer. Waarom deze vereniging op zulke hoge kostén jagen? In het voorstel van de meer derheid van B. en W. zijn veel duiste re punten. De tweede spreker was de heer P. van Leeuwen (AR). Planologisch is het voorstel voor de Zonneveldslaan niet haalbaar. Hier heeft de gemeente grond in eigen bezit. Hier mag niet gebouwd worden. Ondanks de mis schien wat hogere prijs meende de heer Van Leeuwen zich te moeten uitspreken voor plan 't Duyfrak. De heer A. C. de Haas (Gem. Bel.): Het prijsverschil is niet zo groot. Ook bij het aanleggen van sportvelden aan de Zonneveldslaan kan men voor ver rassingen komen te staan. De heer J. Schipper (CHU) sprak mede namens zijn collega Doldersum. 'Wij tillen er zwaar aan dat er nog geen beoordelingsrapport van de KNVB is ontvangen'. Ook twijfelde de heer Schipper aan de mogelijkheid van overplaatsing van het clubgebouw van 'Valken 68'. Met wethouder Van der Meij was hij het eens dat de financiering een moeilijke zaak zop zijn. Mevrouw A. M. de Jong-de Graaff (VVD) was het in grote lijnen met de heer De Haas eens. Bovendien is het minderheidsplan geen definitief plan. Ook in de Zonneveldslaan kan men voor verrassingen komen. Burgemeester Van 't Wout merkte op dat ook het college veel waarde hecht aan het advies van de KNVB; met deze instantie zal zeker overleg plaats hebben. 'We moeten niet vergeten', aldus wethouder Vis, 'dat aan de Zonneveldslaan maar een noodoplos sing geschapen is. Bovendien zijn plannen voor sportvelden aan de Zon neveldslaan onvolledig'. Na een uur onderhandelen werd het meerderheidsvoorstel van B. en W. met 4 tegen 3 stemmen aangenomen. Wethouder J. v. d. Meij en de heren D. Doldersum en J. Schipper waren de tegenstemmers. Begroting Het was inmiddels 10 uur geworden eer men aan de begrotingsbehande ling kon beginnen. De heer A. C. de Haas (Gem. Bel.) opende de rij van sprekers. Tot zijn grote spijt zit er geen ruimte in voor grote objecten. Volkshuisvesting baart zorgen. Het enige lichtpunt noemde de heer De Haas het totstandkomen van de be jaardenwoningen. Ook de speelgele- genheid voor de jeugd werd naar voren gebracht. De heer D. Doldersum (CHy): Vorig jaar kon men het college complimen teren met een begroting waar mooie plannen uit naar voren kwamen, doch deze missen we ten ene male. Vooral noemde heer Doldersum de recon structie van de Valkenburgseweg. De heer J. Schipper (CHU): de subsidie voor krotopruiming zal verhoogd wor den, gaat dat ook voor kleine gemeen ten gelden? Kan de oude kleuterschool bepaalde functies gaan vervullen? De heer P. van Leeuwen (AR): Ik ben van me ning dat deze begroting reëel is. De nog niet uitgevoerde reconstructie van Hoofdstraat en Valkenburgseweg, zat hem hoog. Ook zag deze spreker graag meer snelheidsbeperkingen op gelegd. En dan nog een speeltuin voor de jeugd. Mevrouw A. M. de Jong-de Graaff (VVD) ging in op vervuilingsobjecten en geluidshinder. Donderdagavond antwoorden B. en W. ALPHEN Sinds enkele maanden bestaat er in Alphen aan de Rijn de groep 'Samen Overleven' inwoners van Alphen, die in huiskamerbijeen komsten regelmatig maatschappelijke- en milieuhygiënische vraagstukken bespreken. Alphen aan de Rijn een doelmatige organisatie op gang gebracht moet worden om afvalstoffen zoals glas, papier en blik, die voor hergebruik en regeneratie in aanmerking komen, in te zamelen en af te voeren. Het is de bedoeling van de groep ook SASSENHEIM De kerstexpoi van de Postduivenvereniging Blauwband zal voor het eerst in nieuwe clubgebouw aan de Vijf H t( weg worden gehouden en wel vrijdagavond a.s. van 8 tot 10.30 u en zaterdag van 's morgens 10 i'ij 's middags 4 uur. yp LISSE Dinsdagmiddag was het n ment aangebroken dat de nieuwboi. h' van de Algemene Bank Nederland» 1 het Vierkant te Lisse het hoogi >81 punt had bereikt. Zonder stoon iks- hoopt men de gehele bouw per eii f juni 1973 gereed te hebben. LISSE Dinsdagavond heeft de ii1 Lisse van Bloembollencultuur ver n 11 derd. Naar de Alg. Verg. werd an, afgevaardigd de heren P. G. Segers »hzi Fr. Pijnacker en J. H. Hageman p Bij de bestuursverkiezing trad heer Th. van Werkhoven, af, wit Pa plaats werd vervuld door de heer lord' LISSERBROEK Od dinsdae 19 cember wordt door het comité Oud van Dagen een kerstsamenkomst Se houden in de 'Meerkoet', 2 uur. Dijplev middag zal mej. A. Kingma dia'g nen en een causerie houden over hiT', reis naar Afrika. Daarna is er geztj samenzijn met als afsluiting broodmaaltijd. Voor deelneming j |en dit kerstfeest moet men zich <4rki week opgeven bij J. P. van der Le n Lisserdijk 417 of A. Donker. Kalmow straat 26. eventueel voor de Hillego ngz merdijk bij de heer Slootweg. H'duist 24 SASSENHEIM Tijdens de jaarrfcch gadering van de Oraaieverenigi ïnd bleek dat er 1449 leden zijn, waan er 300 door mevrouw Floor werd'" aangebracht. Voor het eerst sinds iDt jaar werd een contributieverhogi itst voorgesteld van 50 cent. Dit wi n aangenomea zodat de contributie 3 gulden is. KOUDEKERK Vrijdag 15 dec£ ber wordt het nieuwe complex van »or bejaardenwoningen aan de Europu^, gel-Den Tollstraat officieel Keope;.. Na de ceremonie om drie uur is gelegenheid het gebouw te beziel und' gen en rond half vier is er in recreatiezaal van Nieuw-Poelgeest i Iret feestelijke bijeenkomst met de bei ners. LISSE De veranderende tijden z ieI ook aan het restaurant 'Warong I elke wa' aan het Vierkant niet onop me merkt gebleven: daarom besloot directeur, de heer M. G. de Vries, z bedrijf te veranderen in een Hollaildei restaurant. De naam van het etablii ment is nu na een verbouwing ver !an derd in het 'Hof van Lisse'. istgi ZOETERWOUDE Het fonds "Don jj, ontwikkeling', dat gevoed wordt do stortingen bij nieuwbouw zal m verwachting op 1 janu n f j 1.179.048.10 groot zijn. Door ren PI en een gedeeltelijke storting van 'N.V. De Vijver' zal dit bedrag 1973 toenemen met ruim 250 duizt lQ gulden. Er wachten volgend jaar o mn grote uitgaven. Het zwembad wa ;ht voor in 1972 naar schatting ret lbir f 150.000 wordt besteed vraagt d nog eens 783.000. De v erkeersli 11 v ten Hoge Rijndijk-Oranjelaan staan de begroting voor 69.400. Een omstreden post vormt de bijl da ge van tienduizend gulden aan I de Cultuurfonds. De stand van het 0 raa tuurfonds zal op 1 januari 13.367|^, zijn. ZOETERWOUDE Het eerste jun a renteam van de tafeltennisverenig irm PIT 54 is met het Noordwijkerhou ;n NSSS op de eerste plaats geëind met 17 punten uit 10 wedstrijden. uu' competitieleider heeft besloten be teams te laten promoveren naar de c klas. d« Het le herenteam speelt 19 decern laai een beslissingswedstrijd tegen KI( etje] uit De Lier. Op 28 en 29 december wordt r'S scholierentournooi gehouden v|and niet NTTTB leden. De discussie heeft zich toegespitst op in Alphen tot een ophaaldienst te de problemen van het hergebruik en regeneratie van afvalstoffen. De groep is unaniem van mening dat in navol ging van andere gemeenten, ook in De nieuwe waterzuiveringsinstallatie, zoals die onlangs in Alphen- Ridderveld in gebruik werd gesteld. ALPHEN Mr. R. M- Gallas, burge meester van Alphen, heeft t.b.v. de nieuwe woonkern Ridderveld van ca. 40.000 inwoners, een nieuwe afvalwa terzuiveringsinstallatie officieel in be drijf gesteld. Dat gebeurde in het centrale gebouw, door het omdraaien en indrukken van knoppen. De stichting cn exploitatie van deze installatie werd door de gemeente in 1968 overgedragen aan het Hoogheem raadschap 'Rijnland'. De totale stich- tingskosten bedragen ca. 6.5 mil joen. Namens de provincie was gedeputeer de ir. N. Buysert aanwezig. Mr. F. M. A. Schokking, dijkgraaf van 'Rijn land', vertegenwoordigde het Hoog heemraadschap. De Dijkgraaf wees op de grote waarde van dergelijke installaties. Deze is nóg beter dan 'Rijnland' al heeft doen bouwen; het programma beloopt al een 150 miljoen gulden, die 'Rijnland' tot dusver heeft besteed voor de mi- lieubeheersing. Er staan nog meer installaties op het programma van •Rijnland', die naar spreker verwacht, geen stagnatie zullen ondervinden; zij zijn niet alleen voor de mens onont beerlijk, maar dienen ook de dieren. Het afvalwater wordt gezuiverd afge voerd naar rivieren en kanalen. De beplanting op en rond het terrein van de installaties wordt zo spoedig mogelijk gerealiseerd. Alphens burgemeester dankte met na me ir. Buysert en ir. Hakstege, de opvolger van eerstgenoemde als dir. van gemeentewerken en de vele ande ren die een aandeel hebben gehad in de realisering. De uitvoering dwingt alle respect af. De installatie is brood en brood nodig. ALPHEN AAN DEN RIJN Het open jeugdwerk in Alphen is weg. Het Joint House, sociëteit van de stichting Zappa, gaat de activiteiten stopzetten. Het gebouwtje aan de An na van Burenlaan bij het Bospark moet wijken, omdat de grond waarop het gebouwtje een bouwkeet staat, over enige tijd bebouwd gaat worden. Het zoeken naar een andere plaats heeft geen resultaat gehad. De huur van een nieuw gebouw, waaro ver met de gemeente al overeenstem ming was bereikt, is zo hoog, dat het Zappa-bestuur zich genoodzaakt zag de zaak er bij neer te gooien. Daarmee komt een eind aan ruim twee jaar open werk. Na ongeluk overleden ZOETERWOUDE Juffrouw Schijf (49) jaar is in het Diaconessenhuis overleden aan de gevolgen van een ongeluk op de Hoge Rijndijk. Zij werd met haar DAF aangereden door een vrachtauto, bestuurd door M. L. uit Hazerswoude. OEGSTGEEST Vanavond (donder dag) om 8 uur wordt in de Groene of Willibrordkerk een muzikale vesper gehouden met werken van Bach, Handel en De Klerk. Uitvoerenden: Joke Dorrepaal, sopraan, Janny Schel lingerhout, alt, Jan de Vries, tenor, Aad Hasenoot, bas, Han Kapaan, ho bo, Egbert van Goor, orgel, Theo Goedhart, orgel. Vocaal ensemble Leidse streekmuziekschool. Toonkunst orkest Leiden. Dirigent Henk Briër. komen. Bij dit streven kan de groep de steun van het gemeentelijke appa raat niet missen. Voor het welslagen van dit project is het een voorwaarde dat de gemeente een centrale opslag plaats ter beschikking stelt en zorg draagt voor het vervoer der afvalstof fen van de diverse verzamelplaatsen naar de centrale opslagplaats. De groep heeft zich al tot de gemeen teraad gewend. ring LEIDEN Vandaag is de Stille I len weer opengesteld voor het verkeer, gelden de volgende verkeersmaatn len: 1. Een stopverbod aan de huil nS' kant, 2. een laad- en loshaven aan elei waterkant, waar parkeren niet is I 10e, gestaan, en ten derde éénrichting' keer in de richting van de SI [et Mare. Er worden geen ontheffin verleend van het parkeerverbod in laad- en loshaven. )kei ALPHEN Bij het vragenspel be treffende de gemeentebegrotingen krijgt ook de politie het volle pond. Er blijkt veel waardering te zijn voor het werk van het politiekorps. In 1973 zal worden begonnen met uitbreiding van het aantal wijkagenten. Het insti tuut van wijkagenten wordt algemeen als positief ervaren. Met name geldt dit voor de gemeentedelen Aarlander- veen en Zwammerdam. Het ligt niet in het voornemen in Ridderveld een vaste politiepost te vestigen. Afgezien van het feit, dat de personeelssterkte het bezetten van een posthuis niet toelaat, zijn de afstanden in de ge meente nog niet zo groot, dat tot het vestigen van een of meer dependances moet worden overgegaan. De sterkte van het korps wordt onvol doende geacht. De formatie van het korps per 1 januari 1973 is als volgt: hoofdiinspecteur 1; inspecteur 1; adju dant 3; brigadiers 9; hoofdagent, agent, administratieve en/of technische kracht 45; totaal 59. Waar zij zich de eerste negen maan den van het jaar zoal mee bezig hielden, blijkt uit de volgende cijfers: bemiddeling in burenruzies, echtelijke twisten e.d. 183; optreden tegen balda digheid 67; overbrengen van berichten op verzoek van burgers 70; behande ling van klachten 42; verstrekken van logies aan nachtverblijvers 31; opspo ring van minderjarigen 195 (de aan wezigheid van Rijnstroom is aan dit hoge cijfer niet vreemd); behandelde aangifte van vermiste fietsen 301, bromfietsen 78, kentekenbewijzen 44, rijbewijzen 23, paspoorten 56; aan het bureau gebrachte onbeheerde (brom-) fietsen 199; door de zorg van de politie van de weg verwijderde auto wrakken 199; behandeling van klach ten over wegsituaties, verlichtiinng 122; vermiste of zwervende huisdie 58; ongevallen (niet verkeers- of beidsongevallen) 64; toezicht op i Tir smettiing van veeauto's 114. Het aantal ter kennis van de pol gekomen misdrijven is gestegen Van 344 naar 417, of met 21 pet; aantal tot oplossing gebrachte misd AR] ven is gedaald van 52 pot. tot 46 I waarbij men gunstig afsteekt te uve het landelijke percentage dat op klei staat. iKSl Er zijn ook bij de politie baarde nen en langharigen; de leiding üe het korps acht dit moderne uitet 0vg van sommige leden aanvaardbaar. DU schc rich bi) heid NOORDWIJK Dinsdag 19 decjeê* ber 8 uur behandelt de raad !|bndi Noordwijk de volgende agenda (oJ «m Interim-nota structuurplan; Garau jjt verlening rente en aflossing wonini Duinpark; Verzoek voor inrichting voorzieningen ten behoeve van de Finse school wegens ingebruiknem Ses als kleuterschool; Verzoek voor' eer(. breiding van de Prinses Marijkescl 'jjer en verzoek om gelijktijdig in o :jora uitbreiding een nieuwe kleutersco op te nemen ter vervanging van houten gebouw van de Beatrixsch' 1 Beschikbaarstelling van gronden! De behoeve van de scholenbouw in I Am renburg; Gemeenschappelijke regel "Hoe samenwerkingsorgaan Bollenstre .por Verlenging verhuur museumbunj Ida; Verpachting "inen; Saki koop gro" -pplein; het geling met op» xen baar p'- ->ad. dat heii

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4