Jongeren oordelen over situatie in de hard ARP Bosch De echte Falcon? King Kong het toneel haalde niet Ambassadeur te Peking naar Noord Vietnam voor overleg over hulp Justitie treedt op tegen fraude met kascheques Politie pakt I Eindhovens% bom-makers Slager in arrest wegens verkoop ongekeurd vlees NAVO-vestiging in Dwingeloo? Onrust onder personeel Veevoederfabriek Sloten Woningbouw in Arnhem kampt met moeilijkheden Koel, licht, droog. Dankert: systematische marteling in Turkije Ambulance-auto's worden mobilofonisch bereikbaar Ac IJ houdt van puzzelen? Pentekeningen verdwenen als oud-papier CSM wil suikerfabriek Oud-Beijerland sluiten Kind verongelukt TROL*V KWARTET DONDERDAG 14 DECEMBER 1972 binnenland /kunst T13/DR15/L16 'Maak van kiesverenigingen politieke werkplaatsen en hef de ARJOS op' willen stemmen. De positie van de ARP onder de jongeren is uitermate zwak. aldus de leden van de werk groep. We hebben de idee. dat de ARP vooral gesteund wordt door jon geren, die betrekkelijk automatisch de politieke voorkeur van de ouders overnemen en die zelf (nog) weinig over de politiek en de politieke partij en hebben nagedacht. Meegevallen DEN HAAG De kiesvereniging is in de ogen van veel jongeren het terrein van de ontluikende en de echte grijsaard, van hun vader en opa. Jongeren gaan er niet naar toe. Zij worden er veelal niet ge mist en veelal missen zij er ook niets. Trouwens: vele kiesverenigingen vergaderen sporadisch en ook de opkomst van de ouderen is nagenoeg overal beperkt tot zeer beperkt. Dit harde oordeel over de situatie aan de basis van de ARP staat in het rapport van een werkgroep, die het probleem heeft bestudeerd hoe de nieuwe en jonge kiezers aan de partij te binden. In partij is meer actie nodig en snellere reactie De naam kiesvereniging, meent de werkgroep, moet dan ook overboord worden gegooid. De kiesverenigingen moeten worden: anti-revolutionaire politieke werkplaatsen (afgekort ARWP's). In deze werkplaatsen kunnen de jon geren geheel in de partij worden opgenomen. Deze volledige integratie betekent tevens, dat de ARJOS kan worden opgeheven. Zolang de ARJOS actief blijft is het wel aan te bevelen, dat de maximum leeftijd voor het lidmaatschap van dertig jaar wordt verlaagd tot 25 jaar. Want de ARJOS is gemiddeld te oud (23,5 jaar). In ieder geval moet de ARJOS zich in de tijd, dat ze nog werkzaam blijft, intens bezighouden met de toekomstige kiezers van veer tien tot achttien jaar. De werkgroep doet deze suggesties in een rapport, dat de veelzeggende naam 'niet bij traditie alleen' heeft gekregen. Het ARP-bestuur vond het rapport zo waardevol, dat ze het voor publikatie heeft aanbevolen. Vóórdat echter de kiesverenigingen worden ver anderd in op alle terreinen actieve groepen en vóórdat de 'apartheid' van de jongeren wordt opgeheven zullen partijinstanties zoals de organisatie commissie het rapport beoordelen. Ook het oordeel van de kiesverenigingen wordt op hoge prijs gesteld. Onthutsend Het rapport is voor een groot deel gebaseerd op een onderzoek, dat in mei van dit jaar is gehouden onder 437 scholieren en werkende jongeren van veertien tot achttien jaar. Het resultaat van de enquête was ondanks de reeds bestaande vermoedens, hier en daar onthutsend. De politieke par tijen. luidt een conclusie, bekomme ren zich maar weinig om de jongeren. Dat is juist daarom zo jammer, omdat de jongeren van ongeveer veertien jaar via de ouders wel voelen voor een politieke partij. Van de gereformeerde jongeren (de partij als geheel betrekt volgens de laatste cijfers 82 procent van haar stemmen van de gereformeerden) bleek volgens het in mei ingestelde onderzoek slechts 29 procent ARP te Van onze correspondente OUDENBOSCH De inspectie van het ministerie van landbouw in Den Haag heeft in Oüdenbosch bij een inval in een slagerij een grote hoe veelheid ongekeurd vlees aangetrof fen. De slager P.C. uit Breda en de transporteur W.F. uit Rossendaal zijn in verzekerde bewaring gesteld. De klanten die op dat moment in de winkel stonden, konden zonder pro- ces-verbaal naar huis. De beide arrestanten hadden gisteren nog geen bekentenis afgelegd. Volgens hen zou het vlees gedeeltelijk afkom stig zijn van zelfgeslacht vee en ge deeltelijk van import uit België. De grote hoeveelheden vlees en ge hakt die in beslag werden genomen en als bewijsmateriaal moeten gelden worden bij het Rijksinstituut voor de volksgezondheid in Bilthoven onder zocht op eventuele ziektekiemen. Op sommige stukken stonden wel stem pels, maar deze waren vermoedelijk vals De 'witte' slagerij, die al een jaar lang vlees zeer goedkoop verkocht, werd al veertien dagen nauwlettend in het oog gehouden. Het ministerie van volksgezondheid heeft de zaak overgenomen. Het on derzoek wordt verricht door de justi tie in samenwerking met de provinci ale inspecteur van de Dienst voor de Volksgezondheid in Den Bosch. De overteding van de destructie- en van de vleeskeuringswet op een derge lijk grote schaal komt zelden voor. Volgens een woordvoerder van het ministerie van volksgezondheid zal er weieens vaker klandestien vlees ver kocht worden, maar niet in grote omvang. Het toezicht van de vleeskeu- gingsdienst is erg streng. Drs. D. Boonstra, de wetenschappelijk medewerker aan de VU. die lid was van de groep, erkent, dat de uitslag van de verkiezingen is meegevallen. Zeven procent van de jonge kiezers stemde nog op de partij. Van alle kiezers trok de partij 8,8 procent. De jeugd is dus wel achtergebleven, maar dat is bij de PvdA ook het geval. Drs. Boonstra wil lijsttrekker Bies heuvel de eer geven, dat hij door zijn optreden toch meer duidelijkheid heeft gegeven en zo de jeugd een beetje heeft getrokken. Voor die dui delijkheid wordt juist in het rapport gepleit: de ARP zal in haar stand puntbepaling duidelijk de relatie ge- loof-politiek moeten laten doorklin ken. Juist op grond van die relatie is een toekomstgericht beleid gewenst, een beleid, dat ook zal aanslaan bij jongeren en hun leef- en denkwereld. Meer actie De partij zal meer actie moeten voe ren en alert reageren. Als er bijvoor beeld onder de dienstplichtige militai ren activiteiten gaande zijn tegen de groetplicht en zo'n zaak ligt bij de jongeren enorm in de belangstelling, laat de ARP een kans liggen, wanneer zij niet reageert en geen standpunt laat blijken. Zoiets wordt gauw uitge legd als een keus voor het traditione le. Het succes van de PPR, veronderstelt drs. Boonstra, is vooral aan de duide lijkheid te danken: het vraagstuk van oorlog en vrede, de problemen in het militaire leven en de vrij onafhanke lijke opstelling van de PPR tegenover de PvdA. In het werkstuk 'niet bij traditie alleen' wordt gezegd, dat de politiek geïnteresseerde jongeren de ARP teveel zien als een traditioneel bolwerk. Het karakter van 'evangeli sche volkspartij' moet meer aan spreekbaar worden gemaakt. De werkgroep laat het bij de sugges tie voor het oprichten van politieke werkplaatsen, maar geeft ook een schema van een minimum-wqrkplan. Het accent wordt gelegd op het con tact met de jongeren, het begeleiden van het plaatselijke politieke werk, het contact onderhouden met andere groepen en het meedoen aan bonafide acties. De ARP kent ongeveer negenhonderd kiesverenigingen. Ongeveer driehon derd daarvan functioneren goed. Van de rest functioneert de helft matig en de andere helft nauwelijks. De werk groep pleit (om te beginnen) voor het benoemen van twee buitenmensen (kosten minstens honderdduizend gul den) voor het werk onder de kiesver enigingen. die politieke werkplaatsen moeten worden. Geloof en politiek Het proces van de deconfessionalise ring blijkt bij de jongeren snel voort- DEN HAAG De Nederlandse ambassadeur in Peking, dr. J. Vixse- boxse zal naar verwachting kort na de totstandkoming van een vre desakkoord in Vietnam naar Noord-Vietnam gaan om overleg te plegen over de hulp die Nederland bij de wederopbouw van dat land kan bieden De heer Vixseboxse moet onderzoeken of Noord Vietnam bereid is onze hulp te aanvaarden en wat voor soort hulp er wordt verlangd. Op basis van het rapport dat hij hierover uitbrengt zal de Nederlandse regering beslissen over het sturen van een Nederlandse missie naar Noord-Vietnam die meer gedetailleerd overleg over de hulpver lening moet voeren. De Nederlandse regering heeft voor het sturen van een missie, in afwach ting van het vredesakkoord, al voorbe reidingen getroffen, deelde minister Schmelzer in antwoord op vragen van het KVP-kamerlid Mommersteeg mee. Hij wees er daarin op dat de Neder landse regering al eerder van plan was een missie te sturen, maar dat dit toen is doorkruist door de plotselinge ernstige uitbreiding van de oorlogs handelingen in maart van dit jaar. Met het sturen van een missie voert de regering een motie uit die door de Tweede Kamer in 1970 is aangeno men. Minister Schmelzer is niet bereid bij de officiële Zuidvietnamese regering in Saigon aan te dringen op vrijlating van alle politieke gevangenen. Het KVP-Kamerlid Mommersteeg had op DWINGELOO 'Bestaat in Dwingeloo een geheime NAVO-communicatieves- tiging?' Deze vraag stelden gistermid dag de raadsleden Doorn (PvdA) en Popken (Gemeente Belangen) tijdens de behandeling van de gemeentebe groting van Dwingeloo. Zij citeerden een krantebericht, waarin stond dat in Dwingeloo evenals in Darp (gem. Ha- velte) een NAVO-vestiging bestaat. Burgemeester mr. YV. W. Hopperus Buma kon niet de gevraagde helder heid brengen en zei officieel niet op de hoogte te zijn van het communica tiecentrum. Hij beloofde de raadsleden een onderzoek te zullen instellen. een dergelijke actie aangedrongen, omdat volgens hem alle politieke groeperingen vrijelijk moeten kunnen deelnemen aan een politieke regeling voor Zuid-Vietnam. Bekend is dat veel neutrale politici in Zuid-Vietnam door het bewind in Saigon achter de tralies zijn gezet. Minister Schmelzer meent dat Nederland zich niet kan mengen in de binnenladse aagele- genheden van Zuid-Vietnam, een ver wijt dat de regering in Saigon volgens hem zou kunnen maken als de Neder landse regering aandringt op vrijla ting van de politieke gevangenen. Reeds geplaatst in enkele edities. SLOTEN Onder het personeel (cir ca 70 man) van de Centrale Veevoe derfabriek in Sloten is verontrusting ontstaan over het voortbestaan van de werkegelegenheid in Sloten. Hierover hebben de vakbonden vandaag een oriënterend gesprek met de directie van de Coöperatieve Condensfabriek 'Friesland', die samen met vijf deel genoten. onder wie de Domo in Berg- eyk, de aandelen van defabriek in Sloten in handen heeft. De fabriek in Sloten is een van de belangrijkste pro ducenten van kunstkalvermelk. De verontrusting onder het personeel wordt vooral veroorzaakt doordat de fabriek is begonnen met in tijdelijk verband overlaatsen van het personeel, uit de fabriek Sloten naar de Condens fabriek Deventer. ARNHEM De agglomeratie Arnhem kampt met moeilijkheden in de wo ningbouw. Verwacht wordt dat in dit gewest eind dit jaar slechts de rijks- goedkeuring voor 2.000 huizen zal zijn afgekomen. Dat is 56 procent van het gepande aantal. ADVERTENTIE Drs. D. Boonstra: Biesheuvel duidelijkheid gegeven en zo de jeugd toch een beetje getrok ken geschreden. De verkiezingen hebben dit vooral voor de KVP en CHU bevestigd. Maar de ARP is hieraan ook niet ontkomen. Drs. Boonstra wijst op de ARP-bolwerken Groningen en Friesland, waar de partij verliezen leed. Dat vindt hij toch wel huiverig. De deconfessionalisering is niet zo'n ramp als de partij daar iets tegenover stelt, dat aanspreekt. Dat is volgens de wetenschappelijk medewerker aan de VU in de ARP kennelijk toch gebeurd. Bij het onderzoek onder de jongeren (leerlingen van christelijke scholen) bleek onder meer dat 23 procent meende, dat de christelijke partijen vooral aandacht moeten besteden aan ontwikkelingshulp, zending, bijbel en kerk. In de verkiezingscampagne van de ARP is echter niet opvallend extra aandacht besteed aan de ontwikke lingshulp. Niet minder dan veertig procent vond dat de christelijke par tijen er niet in slaagden hun christe lijke ideeën om te zetten in politieke daden. Een van de conclusies, waarover straks mogelijk in de ARP druk wordt gesproken, luidt dan ook: aller eerst moet duidelijk worden ge maakt. dat er een relatie bestaat tus sen geloof en politiek en verder moet duidelijk worden getoond, dat deze relatie geconcretiseerd wordt. De werkgroep bestond uit: H. A. de Boer. voorzitter lid van de Tweede Kamen. drs. D Boonstra «wetenschappelijk medewerker aan de VU), drs. W. van den Bos Czn. (wetenschappelijk medewerker Kuyperstich- tingi, J. N. A. Groenendijk (adviseur public relations), drs. D Jol (leraar maatschappij leer). J. Kos (vormingsleider Werkende Jeugd), J A M Toxopeus (secretaris AR JOS) en M. N'. G Kool. secretaris (adjunct secretaris ARP» Van een verslaggever PARIJS (ANP) Het Tweede Ka merlid P. Dankert (PvdA) heeft de Turkse minister van buitenlandse za ken gisteren in Parijs tijdens een bijeenkomst van de politieke commis sie van de Raad van Europa vragen gesteld over het systematisch marte len van gevangenen en schending van de rechten van de mens. Indien deze vragen niet bevredigend worden be antwoord zal Turkije, evenals enkele jaren geleden Griekenland, wellicht over enige tijd uit de Raad van Europa worden gestoten. Dankert heeft verklaard over 'uiter mate sterke aanwijzingen' te beschik ken. dat in Turkije gevangenen syste matisch worden gemarteld. Hij heeft minister Haluek Bayuelken niet slechts de onder ede afgelegde verkla ringen voorgelegd van drie gevange nen over de wijze waarop zij zijn gemarteld, maar ook een verklaring van de commandant van de strafge vangenis van Maltepe. welke volgens de heer Dankert in feite voor zichzelf spreekt. Kolonel Rusen Bayazid laat in deze verklaring de voorzitter van het militaire tribunaal van Selimiye weten, dat 'de nagels van de voeten van de verdachte (Rasim Oezkan) op 18-10-72 ziin uitgetrokken' en dat hij daarom niet voor het tribunaal kan verschijnen. Van een verslaggever DEN HAAG Ambulancewagens zul len in de toekomst altijd via de mobilofoon bereikbaar zijn. waar zij zich ook in het land bevinden. De minister van volksgezondheid is ak koord gegaan met het advies dat een commissie waarin vertegenwoordigers van het ministerie, de PTT en de politieverbindingsdiènst zitting had den, heeft gegeven. Reeds zijn in enkele gebieden de ambulance-auto's al op deze manier bereikbaar. Begin 1973 zal de wet op het ambu lancevervoer voor een gedeelte in werking treden. Gemeenten in een door provinciale staten aan te wijzen gebied, zullen dan worden verplicht een centrale post voor het ambulance vervoer in te richten. De gemeenten in dit gebied zullen de kosten ge meenschappelijk moeten dragen. trc Willem Frederik Hermans snuffelde het proces 'King Kong' na en ontdek te dat er in de verhoren van deze, als verrader veroordeelde, dubbelspion, die een duistere rol speelde voor de slag bij Arnhem, nogal wat leemten zijn. Hij vermoedt dat daarmee het toen malige hoofdkwartier van de Neder landse Strijdkrachten gedekt werd. Veel duidelijker maakte hij deze ver warde zaak ook niet. Hij maakt mij niet eens goed duidelijk waarom hij die oude king-kong-koe nog uit de sloot haalde. Hij deed het als toneel spel.' Stukken verhoor vormen ellenlange, voor het toneel slecht geschreven, vervelende en te ingewikkelde dialo gen of monologen. Hoewel getuigen en enquêtecommissieleden historische en soms zeer bekende figuren zijn, is er geen toneelkarakter bij. Zij spre ken notulen. Er zijn terzijde een pa en een eigenwijs zoontje toegevoegd, die het telkens over waarheid en democratie en zo hebben. Clio de muze van de geschiedschrijving, het arme mens. heeft ook een paar zinne tjes te zeggen en zou vender het hele stuk door als naakt standbeeld moe ten staan. Of vallen. Bij voorgeschre ven psychedelische belichtingen. Doordat er maar gepraat en verhoord wordt zijn handelingen zeer gering en is enige dramatische werking twijfel achtig. Hermans, nog geen toneel schrijver dus. aanvaardde de opdracht en de 5.000,- van Amsterdam om dit geval te schrijven. Toen het voor geen opvoering in aanmerking kwam liet hij zich voor 2.000,- van CRM, nog eens 'aanmoedigen' om het dan maar als televisiespel in te sturen. Maar de tv deed er ook niets mee. Wat daarover te doen was legt Her mans bladzijden lang nog eens uit, naar zijn inzichten. Kleinzielig mok kend, wrokkend en scheldend op allen die King Kong niet zo'n goed stuk vinden als Hermans zelf. 'King Kong, Uitg. De Bezige Bij, lite- raire reuzenpocket, 125 pag 11.50. Bi Twintig Brabanders voor rechter DEN HAAG De officieren van justitie in Nederland hebben eindelijk in een arrest van de Hoge Raad een hefboom gevonden om op te treden tegen het plegen van fraude met kaschèques. W. F. Hermans kleinzielig mokkend Strawinskyprogramma bij Nederlandse Opera AMSTERDAM Wegens het groti succes van vorige voorstellingen gaal de Nederlandse Operastichting weer opereren met het Strawinsky-program ma waarmee het in mei en juni h opgetreden in Amsterdam, Rotterdan en Den Haag. Het betreft de voorstel lingen van 'De Vos' en 'Het verhaal van de soldaat' beide in de regie var, Erik Vos. Aan de voorstellingen wer-j ken mee de acteurs Rein Edzard Niek Pancras, Robert Prager en Henk Votcl van de Nieuwe Komedie, en de UT, danseres Anja Licher. Zij zorgen vooi jjg] de scenische presentatie, waarbij daiiu, leden van het Nederlands Blazers En semble (o.l.v. Edo. de Waart) en de Uit zangers Simon van der Geest, Tom bui Haenen, Bert van 't Hoff en Lieuwe Visser het muzikale aandeel verzor And gen. Daarnaast staat een vertolking Ie van het Octet voor blazers van Stajmer winsky op het programma dat echter grol bij de voorstelling in Amsterdam op lstig januari wordt vervangen door het PijKni anoconcert van Strawinsky (solisljgevi Theo Bruins). De data zijn 28, 29 en noe 30 december van Nispenhuis Amster n 1 dam (20.00 uur) 1 januari Concertge un bouw Amsterdam (15.00 uur) 3 januaop ri HOT Den Haag (22.00 uur) en Tzelf januari HOT Den Haag (20 uur). zen Vol Op 12 januari zal in Breda een twin tigtal Brabanders zich voor de recht bank moeten verantwoorden voor op lichting van de PTT 'met aanneming van een valse hoedanigheid', zoals de bewoordingen van het Hoge Raad- arrest luidden. De postgiro stelt aan alle rekening houders twee kascheques ter beschik king. Op elke kascheque kan bij ieder postkantoor geld tot een maximum van 500 gulden worden opgenomen, waarbij geen onderzoek wordt inge steld naar het saldo van de rekening houder. Hier is dus fraude mogelijk, maar een ervaring van jaren heeft geleerd dat het overgrote deel van de rekening- ADVERTENTIE) En u heeft de speciale Puzzelmee-krant van TROUW/KWARTET gemist? Vraag er dan snel een aan. De grote puzzel wedstrijd Puzzelmee duurt t/m 27 januari 1973. Twintig weken lang zijn er voortdurend flinke prijzen te winnen. In totaal maar liefst zo'n 40.000 gulden. Win een van de tien VAATWASSERS, TOP-HIT SUPER LUXE, met wateronthardinstallatie. houders het hun geschonken vertrou wen waard is. Op een jaaromzet van negen miljard gulden met kascheques hoeft niet meer dan 0,17 pro mille als dubieus te worden afgeschreven, aldus een mededeling van de P.T.T. Snelle rekenaars onder de lezers zul len echter al hebben becijfers dat het in absolute cijfers gezien dan toch ook maar om zo'n 1,5 miljoen gulden per jaar gaat en dat is dan weer een indrukwekkend getal. Vervolging van de betrokkenen was tot voor kort echter om allerlei juri dische moeilijkheden niet zo'n een voudige zaak, maar nu de Hoge Raad in hoogste instantie over deze zaken een uitspraak heeft gedaan, heeft de justitie het wat gemakkelijker gekre gen om op te treden. De verdachten die op 12 januari in Breda moeten terechtstaan, zijn in de loop van de tijd door de officier van justitie 'opgespaard' in afwachting van het arrest van de Hoge Raad; zij vormen geen oompiot of samenwer kende organisatie. Het is te verwachten dat ook in andere arrondissementen binnenkort dergelijke zaken aanhangig zullen worden gemaakt En dan nog.... ;os tóf ARNHEM Vierentachtig pen tekeningen van de Arnhemse kunstenaar Harry van Lunen burg zijn spoorloos verdwenen. Vermoedelijk zijn zij in een boekbinderij in Huissen in een afvalzak gestopt en meegegeven aan een handelaar in oud-pa pier. Urenlang zoeken tussen het afval heeft geen resultaat gehad. De pentekeningen waren gebun deld in het boek 'Galop de CamargUe' dat in een oplage van 500 stuks is uitgegeven. Het origineel was eigendom van de gemeente Arnhem en was 6500 gulden waard. De zevende ronde begint vrijdag 15 dec. a.s. Vraag naar de gratis Puzzelmee-krant. TROUW/KWARTET, Postbus859, Amsterdam. OUD BEIJERLAND De directie van de Centrale Suikermaatschappij heeft plannen om haar suikerfabriek in Oud Beijerland te sluiten. De CSM wil de suikerproduktie concentreren op een klein aantal fabrieken, om haar con currentiepositie in Nederland en in de vergrote EEG te versterken. De sui kerfabriek in Oud Beijerland heeft ca. 100 vaste personeelsleden. GOOR De driejarige Marlies Broekkamp uit Goor is gisteren in haar woonplaats om het leven geko men. Het kind zat bij haar moeder achterop de fiets. De moeder werd ingehaald door een aut omet aanhang wagen. De chauffeur stuurde te vroeg naar rechts, waardoor de aanhangwa gen de vrouw raakte. Moeder en kind kwamen te vallen. Het kind ovelleed ter plaatse. Met de bijbel voor ogen is de titeOM waaronder een aantal 'naïeve' schil )e ders (o.a. Shalom van Safed en Josi )u< de Freitas) hun op de bijbel ïnspi ian reerde werken exposeren in Galen rea Hamer te Amsterdam op een tentoon-lou stelling die op 15 december om 21.0Ceer uur door dr. J. J. Buskes zal wordeieer geopend. jtot Het Nederlands Danstheater gaa°f* in februari een reeks voorstellingei *.v, geven in West Duitsland en Zwitser"*^ land. De gerestaureerde Liefdesbrie aaj van Vermeer geëxposeerd in een kab net van de eregalerij van het Rijks]- museum in Amsterdam, is daar nog t r zien tot en met 11 februari. 11 Van onze correspondent EINDHOVEN Bij een vijfta huiszoekingen in Eindhoven termorgen heeft de Eindhovensi politie beslag weten te leggen oj twee geladen revolvers, lonten munitie (22 punts)twee 40 centi meter lange cilinders met eer doorsnede van 10 centimeter, vol doende springstoffen (drie do zen) om beide cilinders te vullei en ander materiaal om er in korti tijd twee staafbommen van t maken Eén van de revolvers was verborge in een geprepareerd boek. In verba» met de vondst werden gistermorge de 22-jarige Piet van H„ de 23-jarig' Theo van E. en de 31-jarige mej. de J.. allen uit Eindhoven, aangeho» den. Mej. de J. werd in de loop de dag bij gebrek aan bewijs vrijheid gesteld. Van E. kon vastg» houden worden, omdat hij ook voff heling werd gezocht. Het bij Van H gevonden materiaal bleek bezwaren genoeg om hem morgen voor de off. cier van justitie van Den Bosch t leiden. Van H. was eerder bij affaire betrokken; hij werd o.a. veroordeel wegens het gooien van een brandboi naar een Eindhovense journalist. He door de Eindhovese politie in besla genomen materiaal vertoont op he eerste gezicht gelijkenis met de bon men, die gebruikt, respectievelijk ge vonden werden bij de bomaanslag o; het Evoluon te Eindhoven op 24 f< bruari van dit jaar en bij de wonin van dr. J. Bavinck te Eindhoven' 0 17 oktober j.l. Het was ook in he kader van het onderzoek naar dei! aanslagen dat de politie overging to huiszoekingen. Al het materiaal i overgebracht naar het gerechtelijk 1» boratorium t« Den Haag, waar h» verder zal worden onderzocht. Bij d huiszoekingen zijn veertig man vat de politie betrokken geweest. I

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 16