voor halvamel I A fluweel in december Hele literHalvaiiiel*- Olof en Krebbers weer samen Studio Laren naar Israël Reisbureaus tegen Oostenrijkse kilometer-belasting Winkels blijven met jurken zitten Prinses opent tehuis voor gehandicapte kinderen Onrust rondom mgr. Gij sen Hartpatiënten blijven bij plan voor actie NMP doet weer mee aan verkiezingen voor delijninuwkoffic TROUT/KWARTET WOENSDAG 13 DECEMBER 1972 T12/DHIW - r, Krebbers en Olof samen, zo was het en zo wordt het weer. AMSTERDAM Theo Olof wordt naast Herman Krebbers eerste con certmeester van het Concertgebouw Orkest. Daarmee zullen Olof en Kreb bers na een onderbreking van twaalf jaar opnieuw als eerste concertmees ter aan één orkest verbonden zijn. Voordien hebben zij deze functie ja renlang bij het Residentie Orkest be kleed. De leiding van het Concertge bouw Orkest heeft Theo Olof aange zocht deze functie te willen vervullen als opvolger van Jo Juda die op 1 september 1974 met pensioen gaat. Mark van Doren (78) overleden Op 11 december is de Amerikaanse dichter Mark Van Doren overleden. Hij is 78 jaar geworden. Meer dan vijftig werken staan op zijn naam: dichtbundels, romans en een auto biografie. Hij doceerde bijna veertig jaar Engels aan de Universiteit van Columbia. In 1939 werd hij met de Pulitzer-prijs onderscheiden. AMSTERDAM Studio Laren o.l.v. Marijke Ferguson, gaat op uitnodiging van het Israëlisch Nationaal Verkeers bureau en met financiële steun van het ministerie van CRM van 19 de cember tot 2 januari a.s. op toernee door Israël. Er zullen twee nieuwe programma's worden gebracht n.l. 'Kruisvaarders' en 'Muziek van de La ge Landen'. Tot de medewerkenden behoren Marijke Ferguson, Dieuwke Berkelaar. Peter van Hugten. Donald de Marcas, Jaap Visser en Rob van Reyn. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Tweeëntwintig Neder landse ondernemingen die autobusrei zen organiseren zijn ernstig veront rust over de btw-heffing per passagier por kilometer die de Oostenrijkse re gering wil gaan toepassen. Ze zeggen dit in een telegram aan de Oostenrijk se ambassadeur in Nederland. Dat betekent volgens de reisonderne mingen dat de reissommen van reizen van en naar Oostenrijk met vijf tot tien gulden per persoon moeten wor den verhoogd. Dit levert voor hen grote problemen op. omdat de zomer- programma's voor 1973 reeds zijn ge drukt. De reisbureaus verwachten dat de belasting het toeristenverkeer van en naar Oostenrijk zeer nadelig zal beinvloeden. Zij vragen de Oostenrijk se regering via de ambassadeur de belasting in ieder geval niet in 1973 in te voeren. Van een verslaggever UTRECHT Modezaken die hun in kopen hebben gebaseerd op de prog nose. dat de belangstelling van de Nederlandse vrouw voor de japon weer zou toenemen, dreigen met grote voorraden jurken te blijven zitten. Textielvisie, het blad van de organisa ties van detailhandelaren in textiel meldt dat de vrouwen vooral broeken met bijpassende bloesjes en truitjes kopen. De voorspelde grote vraag naar japonnen is uitgebleven en de broeken zijn nog steeds favoriet. Vele detaillisten zitten volgens Tex tielvisie met een aanzienlijke voor raad onverkochte japonnen. Ze staan voor de keus, de jurken tegen spot prijzen van de hand te doen, hetgeen inmiddels al op grote schaal gebeurt (hier en daar zelfs met een korting van 50 procent) of ze te laten hangen tot volgend najaar. Van een verslaggever ROOSENDAAL Prinses Margriet heeft gisteren het nieuwe internaat voor lichamelijk gehandicapten "t Koeven' in Roosendaal geopend. Zei deed dit door in de hal van het gebouw een deur van een sprookjes huis open te duwen, waarop een jon getje in een rolstoel naar buiten kwam. die de prinses een plakboek aanbood, met door de kinderen zelf gemaakte tekeningen. Het internaat heeft twee miljoen gul den gekost, welk geld bijeen is ge bracht door de Nederlandse 'Stichting voor het gebrekkige kind'. De ene helft van dit bedrag is afkomstig van particulieren, bedrijven en legaten, de andere helft is geschonken door 'Talis man foundation' in New York. Zilveren jubileum Amadeus Kwartet AMSTERDAM —Het Amadeus Kwar tet (Norbert Brainin, Siegmund Nis- sel, Peter Schidlof en Martin Lovett) bestaat 25 jaar. Het heeft zich in het bijzonder verdienstelijk gemaakt met het vertolken van de strijkkwartet ten van Mozart. In verband hiermee wil de Nederlandse Mozart Vereniging het kwartet een geschenk aanbieden, liefst bij de herdenking van Mozarts geboortedag op 27 januari 1973. Parti culieren en instellingen worden uitge nodigd bijdragen te storten op postgi ro 228214 t.n.v. de Nederlandse Mo zart Vereniging te Amsterdam onder vermelding 'Amadeus'. DEN HAAG Op de driemaandelijk se bisschoppenconferentie, die giste ren in Den Bosch werd gehouden, stond de kwestie-Gijsen op het agen dum. Dit naar aanleiding van het telegram van de solidariteitsgroep Limburg, die bij het episcopaat pro testeerde tegen het ontslag van de personeelschef van het bisdom Roer mond en diens naaste medewerker door mgr. Gijsen. De stuurgroep Open Kerk Zuid-West Nederland heeft bisschop Ernst van Breda telegrafisch gevraagd, zich in het openbaar te distantiëren van het beleid van zijn collega Gijsen. Inmiddels hebben enkele andere ka derleden van het bisdom Roermond uit eigen beweging ontslag genomen. Vandaag neemt pater J. Roelink met een receptie in Heel afscheid als staf lid van het diocesaan katechetisch centrum, waar hij in het algemeen bijzonder werd gewaardeerd. Donderdag houdt het kapittel een in tern beraad, terwijl zaterdag de soli dariteitsgroep Limburg in Sittard bij eenkomt, met als voornaamste inlei der drs. H. Sanders, pastoor te Oirs- beek en voormalig professor in de dogmatiek aan het diocesaan groot seminarie. BREDA/DEN HAAG Het bestuur van de Nederlandse Ilartpatiëntenver- eniging blijft van plan nog deze week "een buitenparlementaire aetie' te houden om aandacht te vragen voor de situatie rond de hartchirurgie in Eindhoven en de positie van de nu werkloze Eindhovense hartchirurg dr. P. J. van der Schaar. De vereniging meent, aldus de heer H. S. Fievet. dat noch minister Stuyt noch het bestuur van het Eindhoven- se Binnenziekenhuis voldoende daden drang ten toon spreidt om het con flict op te lossen en dr. Van der Schaar weer aan het werk te zetten. De vereniging heeft van de minister meer duidelijkheid gevraagd. Volgens de heer Fievet is die er nog niet gekomen, ondanks een bericht van het ministerie, dat verwees naar een communiqué van minister Stuyt, die vorige week zei uitbreiding van het aantal open hartoperaties te willen bereiken door uitbreiding van de hartchirurgische centra in de acade mische ziekenhuizen. Na het gesprek dat minister Stuyt gisteren met het bestuur van het Binnenziekenhuis heeft gehad, is al leen gezegd dat de minister zijn standpunt heeft toegelicht en dat de situatie in Eindhoven 'is bezien tegen de achtergrond van de landelijke situ atie'. DEN HAAG Het bestuur van de Nederlandse Middenstandspartij heeft besloten deel te nemen aan de eerst volgende Tweede-Kamerverkiezingen. Bij de verkiezingen van 29 november verloor de NMP zijn enige kamerzetel. In het begin van volgend jaar zal de partij een algemene ledenvergadering bijeenroepen. 'Eerst moet orde op zaken worden gesteld wat betreft het ledenregister', aldus een door het af getreden Kamerlid A. W. te Pas on dertekend communique. 'December is een fijne maand dan hebben we vakantie en kerst en dan eten we heel erg lekker en we gaan naar de film en een keer uiteten en nog veelmeer 'En kei lange partyjapon Middeleeuwse stijl Zwaï Zwartfluwelen party hit: eenblazerpak Het jasje' gevoerder, afgebiesd met wit band. Terlenka, party bloes, met kant. 152-16722 >nm Middeleeuwse stijl. Zwart fluwelen overkleed over witte bloes, eendelig. 152-16760, fluwelen overgooien2fy. Terlenka bloesje met lintjes en kant.' 92'11015.' C&cliitbcAvovtcleiüjeJtf NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDS- BANK N.V. gevestigd te Amsterdam Onder verwijzing naar onze advertentie d.d. 28 maart 1972 berichten wij, dat de tegen de op 1 december j.l. nog niet aangeboden dividendbewijzen Nr. 3E validerende aandelen ir. onze vennootschap zijn verkocht en dat de netto opbrengst daarvan voor de houders van de desbetref fende dividendbewijzen beschikbaar is en wel: 154,- per dividendbewijs Nr. 35 van een bewijs van 20 gewone aandelen 77.- per dividendbewijs Nr. 35 van een bewijs var 10 gewone aandelen 15,40 per dividendbewijs Nr. 35 van een bewijs van 2 gewone aandelen 7,70 per dividendbewijs Nr. 35 van een bewijs van 1 gewoon aandeel. Amsterdam, 13 dec. 1972. Nederlandsche Middenstandsbank N.V. Een Friesche Vlag produkt

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 16