Laat voetbalgrenzen dicht' Mirek Vosatko draait 'twee-op-drie' C Twente: nog een zekerheid ver blessures Ernst Happel zwijgt over contact met Atletico Madrid [waliteit daalt, maar Spaanse competitie door geringe verschillen wel spannender Drie maanden voor vechtersbazen bij Schotse beker arm Kuipers erkste bij ïlectiestrijd Metreveli prof Pachman gestrand f/kwartet woensdag 13 december 1972 sport T11/K13 het 60 ig van fdelinj :5-jarij voor en bij ter, de n ver. ADVERTENTIE 'dente- :n vat ie vat n onze speciale verslaggever S PALMAS Bijna lyrisch stond een Spanjaard te verhalen over gouden jaren van Real Madrid. De 'Koninklijke' formatie uit de ifdstad, die het Europese voetbal seizoenenlang op legendarische 5jze beheerste. Real dankte die triomfen vooral aan zijn buitenland- spelers. Vedetten als de Hongaar Ferenc Puskas, de Argentijn Al- do di Stefano en de Fransman Raymond Kopa zijn echter nooit op- olgd. En het is niet te verwachten, dat die situatie snel zal ver leren. De Spaanse voetbalgrenzen blijven voorlopig nog dicht voor ent uit andere landen. werd De« rzitter taande er, D r. Tot L.L Het P der ideriu- t met ze ge. an dit aantel :refor- looms- 'g zijn 1: het cerlie. erwijl alle uitge deze eenteo 'ij valt aar di r de zoveelste keer deed vorige g van Jid in Spanje het gerucht de ron- landst tót de nationale sportraad besloten hebben de import van buitenland- oetballers weer op beperkte schaal te staan. Hoewel de discussie over onderwerp nog lang niet is opge- nd, blijft de raad bij zijn besluit poorten voorlopig nog dicht te den. Aan het einde van de compe- zal deze zaak opnieuw bekeken den. clubs als Real Madrid en Barcelo- leloeren elkaar angstvallig als een beiden weer eens luid verkondigt, de slagbomen omhoog moeten, ïlona riep dit bij voorbeeld twee lenen geleden, toen het contacten de transfer met Johan Cruijff rf rhield. Real Madrid, de aartsvij- wendde toen zijn niet geringe oed aan om die koop te verijde- Het resultaat: de sportraad schoof leslissing opnieuw in de ijskast, effect van de invoerstop zal de ers van het Spaanse voetbal echter gelijks kunnen bevredigen. Niet tot di En hebben de Spanjaarden de in- ationale hegemonie uit handen :en geven, ook het uiteindelijke het op een hoger niveau bren- van het nationale elftal, is tot nu met bereikt. De formatie van plaati dscoach Kubala zal op weg naar eindronden van het wereldkampi- nieu- ichap vermoedelijk door Joegosla- bedwongen worden. Wat aan de lieve zijde van de boycot van in di enlanders overblijft, is gering, groot voordeel blijft dat het ubbel- bikini )itz Kohn wacht rus tig) af lande 4 -/ onei :e ge in ho- 1971 aarge at dit id de totaalU, nmelt beschikbare geld voor vaak kostbare transfers in eigen land blijft. Daar naast is de aandacht voor de oplei ding van jong talent verscherpt en krijgen 'eigen producten' eerder een kans naar een hoger niveau door te stoten. Dit alles heeft echter niet tot een kwaliteitsverbetering geleid. Gro te sterren, zoals Reals aanvaller Fran cisco Gente er een was, kent Spanje niet meer. Vooral de financieel min der rijk bedeelde clubs tonen geen enkele interesse om de grenzen weer te openen. De feiten steunen hun acties voor handhaving van de huidige situatie. In de eerste divisie van de competitie werden krachtsverschillen geringer dan ooit. Door deze attractie toont het publiek grote belangstelling. Alle clubs moeten wekelijks tot het uiterste gaan om hun positie te hand haven of te verbeteren. Verplichte, bij voorbaat besliste nummers kent Spanje niet. Pierre Sinibaldi, trainer van Las Palmas: 'Het is gemakkelijker met Anderlecht zes keer kampioen van België te worden dan je met Las Palmas in de hoogste afdeling te handhaven.' RECETTES Las Palmas is een van de mindere goden, die de grenzen voor buiten landse spelers vergrendeld willen hou den. De tegenstander van FC Twente (vanavond voor de tweede keer in de derde ronde van het toernooi om de UEFA-beker) heeft een sluitende be groting. Ondanks het feit, dat de enige profclub op de Canarische eilan- NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Een bank waar uw spaargeld groeit Twee spelers van FC Twente, die gisteravond door Spitz Kohn een laatste test zijn afgenomen: Calle Ora- nen (links) en René Notten. jfczie- mdag 'roost zon- t zijn swaal wam, ot te- een verslaggever PALMAS FC Twente, hoewel pend met blessures, nam er giste- ijn gemak van. Zonnebadend voor akantiebungalows en wandelend op strand, dat op het zuidelijke punt- Gran Canaria gelijk is aan een ituur-uitgave van de Sahara woes- compleet met voortsjokkende ka- en enorme zandheuvels, brach- de spelers hun tijd door. Zich be- koesterend in een aangename leratuur (rond 25 graden uit de stevige wind) baadden zij zich eloos in de zomerzon, r er waren nog wel degelijk zor- Masseur Snellenberg hield zich 'el voortdurend bezig met de ver ing van geblesseerde spelers, daar- nauwlettend gadegeslagen door ter Spitz Kohn. Er bleven voorlo- nog vraagtekens bestaan rond de nitieve opstelling van FC Twente. Is het nog steeds niet zeker of Ora- Van der Vall en Notten fit genoeg n zijn om mee te spelen. Kohn dit drietal gisteravond in het sta- van Las Palmas nog een laatste af. Pas vanmorgen beslist hij hoe Jamenstelling van zijn ploeg zal rden. Las Palmas kan rechterverdediger tin Marrero, kortweg Martin ge- md, om twee geheel verschillende oen niet tegen FC Twente aantre- Hij raakte zaterdag in de compe- wedstrijd tegen Granada gebles- d, waardoor trainer Sinibaldi ge- Waakt was hem te vervangen door Estevez. Maar bovendien kreeg men 't bericht, dat de UEFA hem voor een wedstrijd in Europese bekertoernooien had geschorst. Martin kreeg namelijk zowel een gele kaart tegen AC Torino als in het le duel tegen FC Twente. De opstelling van Las Palmas is nu: Cervantes, Estevez, Tonono, Hernan dez, Trona, Castellano, Fernandez, Paez, Soto, German en Miguel Angel. den voor uitwedstrijden iedere keer duizenden kilometers moet reizen. Si nibaldi: 'We hebben dit seizoen al vijftig uur in een vliegtuig doorge bracht. Het is een dure onderneming, maar Las Palmas trekt bij thuiswed strijden zoveel publiek, dat de recet tes alle onkosten makkelijk dekken.' Las Palmas profiteert gretig van de unieke situatie, dat het in een straal van duizenden kilometers geen con currentie heeft. Al het voorradige talent op de eilandengroep voor de Afrikaanse westkust wordt door Las Palmas bespied. Sinibaldi: 'Er zijn spelers bij ons, die voor veel geld naar Real Madrid of Barcelona had den kunnen gaan. Ze blijven liever hier. Vandaar ook. dat we met louter eigen materiaal in het topvoetbal mee kunnen komen.' Ook Sinibaldi blijkt fel gekant tegen het eventuele heropenen van de gren zen. Zegt: 'Het zal voor alle landen beter zijn als de buitenlanders ge weerd werden. De situatie die nu bijvoorbeeld in Frankrijk en België is ontstaan, is niet alleen funest voor de ontwikkeling van het voetbal, maar ook idioot. Bij Rennes in Frankrijk staan bij voorbeeld acht buitenlanders onder contract. En dat, terwijl er maar twee tegelijk mogen spelen. De situatie is verziekt.' De Corsicaan zet dich duidelijk af tegen de Spaanse topclubs die wel de middelen bezitten om te importeren en daardoor de kwaliteitsverschillen in de competitie alleen maar zullen vergroten. Sinibaldi: 'Waar zijn de clubs die nog echte vedetten in het buitenland kunnen kopen? De bedra gen voor een topvoetbalier zijn niet verantwoord. Als de grenzen hier la ter opengaan, zullen de buitenlanders ongetwijfeld in de rij staan. Dan komen er weer horden Hongaren en Joegoslaven. Spelers die zeggen dat ze voor een bekende club en in het nationale elftal hebben gespeeld.' Terwijl de import van talent verbo den blijft, zoeken steeds meer Spaanse clubs over de landsgrenzen naar een trainer. Naast Rinus Michels bij Bar celona en Sinibaldi bij Las Palmas zijn ook onder anderen Max Merkel (Atletico Madrid) en Marcel Domingo (Malaga) in Spanje geslaagde trainers. Ze hebben minstens één opvatting gemeen: ze zetten een goede discipline in de ploeg op de eerste plaats. Die discipline immers betekent vaak een basis voor succes. Sinibaldi: 'Voetbal len kunnen ze bijna allemaal. Maar een Spanjaard heeft geen discipline en karakter. Hij kan uit zichzelf niet doorbijten. Hij moet gestimuleerd en begeleid worden. En daardoor ont breekt vaak een eenheid.' Sinibaldi illustreert dat met een voor beeld: 'Als mijn spelers rondjes moe ten lopen, beginnen ze met praten. Ongelooflijk veel. Tijdens het eerste rondje zeg ik niets. Daarna laat ik duidelijk merken dat ze zich stil moe ten houden. Dat gaat dan één rondje goed, dan kwekken ze allemaal weer voluit. Kijk, zoiets kun je ze blijkbaar niet afleren. Ze begrijpen kennelijk niet, dat ze zich volledig moeten con centreren. Op straat zie je het ook: even werkt de Spanjaard keihard, maar vijf minuten later staat hij weer uitvoerig te babbelen.' Ook de goedaardige Sinibaldi bezit bij Las Palmas de naam 'hard' te zijn. 'Ik werk niet zoals een Max Merkel. Maar een goede discipline vind ik een eer ste vereiste. Alleen is het verschrikke lijk moeilijk dat de spelers bij te brengen. Als ze te laat op de trainin gen zijn, kun je een boete van vijftig gulden geven, maar daar lachen ze dan om. Je moet proberen hun ver trouwen te winnen. Ze moeten ge woon een kwartier te vroeg in de kleedkamer zijn. Uit zichzelf. Dat heb ik in ieder geval bij Las Palmas bereikt' GERRIT DEN AMBTMAN GLASGOW (ANP) De vechtpartij en onder de toeschouwers op de tri bunes tijdens de finale om de Schotse League Cup tussen Celtic en Hiber nian, die werden voortgezet in de stra ten van Glasgow, zijn gevolgd door een snelle bestraffing van de hoofd schuldigen. Drie aanstokers van de vechtpartijen werden veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie maan den; achttien andere verdachten wer den beboet met gemiddeld 800 gulden. Van de arrestanten van zaterdag (er werden meer dan 100 mensen aange houden), zullen er nog 33 voor de rechter in Glasgow moeten verschij nen. Gesprek Ajax-Kovacs opgeschort Van onze sportredactie AMSTERDAM Over het al dan niet aanblijven van de trainers van de sterkste Nederlandse voetbalclubs, Ajax en Feyenoord, bestaat nog steeds weinig zekerheid. Atletico Madrid, dat zondag nog in de Spaan se competitie Barcelona met 2-0 versloeg en momenteel wordt ge traind door de even vaak bejubelde als verguisde Max Merkel, lonkt naar Feyenoord-trainer Ernst Happel. Stefan Kovacs, trainer van Ajax, heeft gisteravond met het bestuur van de Amsterdamse vereni ging gesproken over een verlenging van zijn contract. Tot resultaat leidde dit gesprek nog niet. Ernst Happel is al geruime tijd gele den benaderd door Atletico Madrid, maar hult zich verder in een diep stilzwijgen over dit contact. Het con tract van Happel met Feyenoord loopt dit seizoen af. Volgens manager Guus Brox heeft Happel nog niet te kennen gegeven dat hij aan het eind van het seizoen geen prijs meer stelt op een verdere verbintenis. Brox: 'Als hij weg wil, moet hij twee maanden opzeg termijn dn acht nemen'. Dat het gesprek van Stefan Kovacs met Ajax gisteren niet tot resultaat leidde, lag aan het feit dat de Roe meen nog steeds niet weet of hij toestemming zal krijgen langer dan de aanvankelijk afgesproken twee jaar in Nederland te blijven. Kovacs zal na de wedstrijd Ajax-MW van het ko mende weekeinde met vakantie naar Roemenië gaan en daar onder meer Tsjech speelt bij Smoke Eaters 40 van cle 60 ijs minuten Van onze speciale verslaggever GELEEN Om werkelijk flitsend ijshockey te kunnen bedrijven moet er voortdurend gewisseld worden. Een minuut schaatsen, wen den, stoppen en blokkeren is dermate energie verslindend dat vooropgesteld dat de speler zich volkomen geeft de ijshockeyer daarna naar een korte pauze snékt. De reglementen laten de moge lijkheid open drie verschillende lijnen te gebruiken. Hetgeen zou be tekenen. dat de spelers één op drie zouden kunnen exploderen. Een ideale situatie, die in Nederland hoogst zelden voorkomt. Slechts kampioen Tilburg kan het zich permitteren elke wedstrijd de gehele équipe in te zetten. EN (ANP) Harm Kuipers is sterkste rijder naar voren geko- i tijdens de eerste van de vier ttiewedstrijden die worden gehou- om de zestien deelnemers voor nationale kampioenschap aan te len. de Asser baan, waar een straffe, ffte wind de rijders hinderde, Kuipers zowel op de 500 als de meter derde. Hans van Heiden voor Peter Nottet, de beste in de op het goede ijs van Assen. ï"8 van Dijk toonde zich de sterk- °P de lange afstand. Er waren 34 •nemers. selectiewedstrijden zullen morgen oe Jaap Edenbaan worden voortge zet een krachtmeting op de 1500 3000 meter, maandag worden in venter dezelfde afstanden gereden vrijdag wordt de serie afgesloten opnieuw een 500 en een 1500 «h De beste tijden zullen beslis- zijn voor deelneming aan het fcrlandse kampioenschap. WÉ (resp. klassement. 500 m. en 5000 «arm Kuipers 90.930. 42.7 (3) 8.02.3 •uppie van Dijk 91.070. 43.5 <6). 3. Hans van Helden 91 670. 42.3 S'-ril: Jacques de Koning 91.890. 8.04.9 (5): 5. Jan Derksen 92.150. IS' 7Al5 <2>: 6 Piet Kleine »2.450. 5 '6>: 7- Ron Nooitgedagt «•J (14), 8 02.9 (4); 8. Jan Palsma «■2 (4). 8.13.7 (7); 9, Peter Nottet 823° U9); 10. Klaas Vriend (13)- 814 7 (9': u- Rien de M.830, 43.5 7). 8.21.3 (13); 12 Peter !Jr Kamp 93.770, 43.6 (8). 8.21.7 (15): ward van Gelder 93.880. 44 2 (14), ,V: 14 P'et Meyer 94.230, 43.7 (10>. <2>; 15. Jan Werner Pal 94.870, 44. 28.7 (25116 Kees Ripperda 94 980. 8.26 8 (23). De meeste clubs reiken niet verder dan twee lijnen. Daartoe behoort óók Smoke Eaters, de club uit Geleen. Met één verschil echter: de tweede (overwegend Hollandse) lijn is zó zwak, dat er alleen maar op wordt teruggegrepen als de steunpilaren van de ploeg werkelijk aan het einde van hun latijn zijn. Zo kan het gebeuren dat in een wedstrijd tegen HIJS de twee topfiguren Jiri Anton en Mirek Vosatko op enkele seconden na veer tig ijsminuten verzamelden. Van de beschikbare zestig dus. Geturfd voor Vosatko werd:eerste periode 12.13; tweede periode 14.15 (terwijl hij nog twee minuten in de strafbank ver keerde); derde periode 13.16. UITGEPUT Uit zijn prestaties in de verschillende speelperioden kan eenvoudig afgeleid worden, dat Vosatko tenslotte volko men uitgeput van de baan stapte. Was hij in de eerste twee episodes opmer kelijk actief, zocht hij toen veel de 'diepte', beperkte hij zich niet tot risicoloze passjes maar zette hij voort durend aan voor razendsnel uitgevoer de solo's; in de slotfase schaatste hij min of meer méé, veel meer activitei ten ontplooide hij niet. Vosatko: 'Dat was maar schijn. Ik had nog wel het een en ander over. Zó lang op het ijs is geen uitzondering. Het gebeurt elke wedstrijd. Smoke Eaters, kan nu een maal niet beschikken over een rijk arsenaal Nederlandse spelers. Dus zijn Anton en ik wel gedwongen langdurig op het ijs te staan. IJshockey is een spel van perioden. Het ene moment heb je zelf nadrukkelijk het initiatief, even later wordt dat door de tegen stander overgenomen. Als blijkt, dat de tegenstander het ritme te pakken heeft spaar ik me. Beperk ik me tot meeverdedigen en wacht ik totdat er voor ons weer mogelijkheden zijn. Die mogelijkheden waren ej in de laatste periode tegen HIJS (uitslag 63) niet meer. Dus smeet ik niet meer met mijn krachten en wekte ik de indruk afgemat te zijn.' GEVLUCHT Mirek Vosatko is een vier jaar gele den uit zijn vaderland gevluchte Tsjech ('Vraag me niet waarom. Ik wil geen politieke zaken aanroeren. Ik interesseer me er trouwens ook niet NEDERLANDSE COMPETITIE HYSSmoke Eaters 63, Den BoschSmoke Eaters 7—5, HYS—Nijmegen 5—2. Stand:' Tilburg 8—16, Raak 8—10, HYS 7—9, Nijme gen 8—9. Den Bosch 76, Smoke Eaters 10 6. Thialf 8—0. BENELUX COMPETITIE BrusselThialf 108, Smoke EatersLuik 35. Stand: Tilburg 48. Luik 57, Brussel 8—7. Raak 4—5, HYS 1—2, Nijmegen 2—2, Thialf 42, Smoke Eaters 42, Den Bosch 4—1. CUP INTERNATIONAL NijmegenGrenoble 23, LuikGrenoble 5 5, Tilburg-^-Grenoble 33. Stand: Tilburg 5—9, Brussel 99. Warriors 58. Grenoble 7—7, Luik 8—7, HYS 3—4, Raak 3—4. Nijmegen 34. Smoke Eaters 32. Bartjs 5 voor'), die onmiddellijk Geleen als vestigingsplaats koos. Voordien kwam hij uit voor Sparta Praag, in het laatste jaar maakte hij kennis met trainer-coach Hainy, die dit seizoen door HIJS is aangetrokken. Vosatko is een typische vleugelspeler. Hij kan snel demarreren, beschikt over een uitstekende passeertechniek, een goe de stickhandling, kent geen angst om de hoeken in te gaan. maar faalt vaak als hij zélf een aanval moet afronden. Hij schoot tegen HIJS 14 keer, maar oogstte geen succes. Sterker nog: acht schoten misten doodgewoon de juiste richting om effect te kunnen sorte ren. Vosatko's voornaamste kracht schuilt in het voorbereidende werk. Wat door de cijfers ook weer bevestigd wordt. De drie treffers, die door Smoke Ea ters geproduceerd werden, waren een Mirek Vosatko tot het bittere einde direct gevolg van een assist (beslis sende pass) van Vosatko. Zijn gebrek aan stootkracht is wellicht terug te voeren tot zijn langdurige verblijf op het ijs wat de 'scherpte' aantast. Vo satko: 'Natuurlijk is het beter, als je één minuut op één minuut af gaat. Maar ik geloof dat ik dat niet meer zou kunnen. Ik ben nu zo gewend geraakt aan dit spelconcept, dat ik me in een minuut niet meer warm kan draaien. Dan komt er niets meer uit. Een overschakeling zal met moeite te realiseren zijn. Uiteraard is het scha delijk voor je conditie, dat je steeds zo lang op het ijs moet staan. Aan het eind van het vorig seizoen heb ik zeer slecht gespeeld. Althans in het per spectief van de op mij afgestemde verwachtingen. Ik was schijnbaar op.' ACHTERUIT Toen het duo Vosatko-Anton de gele deren van Smoke Eaters vier jaar geleden versterkte, gold vooral Vosat ko als de vedette, misschien wel de beste speler die in Nederland speel de. Sindsdien heft hij zich niet meer ontwikkld; of beter nog: is hij wat vorm betreft duidelijk achteruit gelo pen. Volgens Vosatko een logisch ver loop. Hij: 'Destijds waren er meer buitenlanders toegestaan. Met het in perken van het aantal geïmporteerde ijshockeyers is ook de kwaliteit van de uitvoeringen teruggelopen. Naar mijn mening nog altijd één van de grootste fouten, die in het beleid van de bond voorkomen. Naarmate het peil van de competitie daalde is ook mijn spel achteruit gegaan. Is dat zo verwonderlijk? Ik dacht van niet El ke sportbeoefenaar in welke tak van sport dan ook past zich aan het niveau aan. Als je bijvoorbeeld de beste speler van Ajax twee jaar lang in de eerste divisie van het betaalde voetbal laat meedraaien, zul je een zelfde ontwikkeling kunnen signale ren. Volkomen begrijpelijk.' Dat is niet de enige kritiek die Vo satko koestert Hij heeft ook zijn bezwaren tegen de gebrekkige voorbe reiding die de clubs propageren op een nieuw seizoen. En daar is Smoke Eaters zeker geen uitzondering op. Vosatko: 'In de zomer wordt er niets gedaan om de conditie op peil te houden. Ik voetbal dan nog regelma tig, maar anderen doen helemaal niets. Pas drie weken voor het begin van het seizoen wordt de groep voor enkele trainingen bijeen geroepen. Nou ja, de mensen die beschikbaar zijn. Vaak gebeurt het dat pas daags voor de eerste wedstrijd bekend is wie er zoal meedoen.' Niet alleen om die reden zou Vosatko Geleen wel eens willen verlaten. Als eens van de beter ijskockeyers profi teert hij niet van een adequate hono rering.' Ik werk gewoon overdag. Als plaatwerker. Ik verdien wel wat met ijshockey, maar zeker niet genoeg om er van te kunnen leven. Jammer maar waar. Ik heb wel eens aanbiedingen gehad, maar er zijn nooit afrondende besprekingen op gevolgd. En dat stuitte bepaald niet op onwil mijner zijds.' JOHN LINSE uitzoeken of hem een langer verblijf in het buitenland wordt toegestaan. Na d terugkeer van Kovacs, om streeks 29 december, zullen de bespre kingen tussen bestuur en trainer wor den hervat Voorzitter Jaap van Praag: 'Het heeft geen zin nu bepaalde afspraken te maken. Wij willen eerst van Kovacs weten of hij mag blijven of niet. Wij willen niet weer geconfronteerd wor den met het probleem op korte ter mijn een trainer te moeten zoeken wanneer achteraf zou blijken dat Ko vacs na deze zomer terug moet keren naar Roemenië'. Nico Rijnders, middenveldspeler van Brugge, is gisteren opnieuw in het ziekenhuis opgenomen. Rijnders, die vroeger voor Ajax uitkwam, werd on langs tijdens een wedstrijd getroffen door een hartaanval. Dat hij opnieuw is opgenomen, heeft niets met een verandering in zijn toestand te ma ken. De artsen menen dat hij thuis niet voldoende rust kan krijgen. DALLAS (ANP) Aleksander Metre veli heeft van de Russische tennis- bond toestemming gekregen volgend jaar deel te nemen aan de toernooien van de profgroep World Champion ship Tennis van de Amerikaanse miljo nair Lamar Hunt. Metreveli (28) wordt één van de profs in het circus, dat zich, gesplitst in twee groepen, over de aardbol zal bewegen. Metreveli is de eerste Rus die in staat wordt ge steld met tennis officieel geld te ver dienen. AMSTERDAM Ten gevolge van dichte mist is de Tsjechische schaak grootmeester Lu dek Pachman gisteren gestrand op de luchthaven van Mtin- chen. Hij zou gisteravond in Amster dam een simultaanseance hebben ge geven, maar deze kon niet doorgaan. In plaats daarvan zal Pachman van avond in Amsterdam in actie komen; in de middaguren heeft hij een seance in Assen. VOETBAL Dldl, middenvelder ln het Braziliaanse elftal dat in 1958 en in 1962 wereldkampi oen werd, heeft een aanbieding gekregen in dienst te treden van de Turkse voetbal bond om zich bezig te houden met de nationale ploeg. Dldl. op dit moment werkzaam bij een Turkse club. heeft het aanbod ln beraad gehouden omdat de voetbalbond van Peru hem al eerder een zelfde voorstel had gedaan. WIELRENNEN Naar eerst nu bekend werd heeft de Poolse wielrenner Jan Smyrak, die ln 1972 kampioen van zijn land werd, na de Olympische Spelen ln München poliUek asyl gevraagd. De Westdultse regering heeft Smyrak, die in Bamberg woont, asyl verleend. Smyrak was in München achter gebleven omdat zijn vrouw reeds geruime tijd ln West-Duitsland woont. SCHAKEN In de achtste ronde van het vierde toernooi om het Europese kampioenschap schaken voor dames is de partij tussen Timmer (Nederland) en Aleksandria (Rus land) afgebroken. De Hongaarse Vereczl staat nog steeds op de eerste plaats met 5.5 punt en 1 afgebroken parUJ. Mevrouw Timmer is negende met 2,5 punt en 2 afgebroken partijen. VOETBAL De Engelse kampioensploeg Derby County zal in de derde ronde van net toernooi om de FA-beker uitkomen tegen Peterborough United. De club uit de vierde divisie won de overgespeelde wedstrijd tegen de ama teurs van Bishops Stortford met 31, Bournemouth won de andere overgespeelde wedstrijd, tegen Colchester United, met 20 en ontmoet nu op 13 Januari ln de derde ronde Newcastle United

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 13