dag, maandag 'Aan het toneel krijg je heus geen verbeélding, het tegendeel is waar' OPGEVEN VAN FAMILIEBERICHTEN EN ANDERE ADVERTENTIES CEDERENDE DE AVCNDUREN Mid-winter-kleren in Gassel te dagpecept Elke WERKDAG (behalve 's zaterdags) bestaat er 's avonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familie berichten. die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst. Dit kan uitsluitend onder no. 020-220383. Ook op ZONDAG AVOND is dit mogelijk, maar dan van 6 tot 8.30 uur. Eventueel kunnen elke WERKDAG (behalve 's zaterdags) ge durende de avonduren tot 8 uur ook andere advertenties opge geven worden. Deze advertenties kunnen echter niet de volgende dag worden geplaatst. Na bovenstaande tijdstippen kunnen geen advertenties meer worden opgegeven. ATTENTIE! U gelieve steeds duidelijk op te geven in welk blad U de advertentie wenst te plaatsen (Trouw, De Rotterdammer, Nieuwe Haagse Courant, Nieuwe Leidse Courant, Dordts Dag blad), alsmede de gewenste breedte. KITTY JANSSEN over haar rol in 'Wie is er bang voor Virginia Wooiff?' IX men schrijft ons 4 I O7 De redactie behoudt ilch het recht voor om ter opname ln deze rubriek ontvangen me ningsuitingen verkort weer te geven. BI] publikatle wordt met dc naam van do Inzender ondertekend. Brieven kunnen wor den gezonden aan de heer Joh. C. Francken. secretaris van de hoofdredactie van Trouw- Kwartet. Postbus Mt. Amsterdam. Dubbelzinnig (1) Als de gereformeerde synode volgens Kuitert in haar uitspraak dubbelzin nig is geweest, dan heeft zij een lelijke streek utgeihaald en gezondigd tegen het 9de gebod. Het zal nu toch wel langzamerhand duidelijk worden dat wij Kuitert onmogelijk langer als gereformeerd hoogleraar kunnen handhaven. Want wat in Genesis 3 staat is een historisch gebeuren d.w.z. een feit door tijd en plaats bepaald. Nu Kuitert dit zo openlijk blijft ont kennen mag er voor hem in onze gereformeerde kerken geen plaats meer zijn. Ie. Eloërmond J. Tipker Dubbelzinnig (2) Ik aarzel niet om de weergave van wat er werkelijk ter synode gebeurd is zoals dit in het Interview met prof. Kuitert, overgenomen uit het V.U. magazine, staat te lezen een karikatuur te noemen. Zéér betree renswaardlg in de situatie op dit moment! De synodale uitspraak wilde helemaal niet dubbelzinnig zijn en is dit ook niet. Ook niet ten aanzien van het daarin voorkomende woord 'ge beuren' in de uitspraak. Want vergeet niet, dat deze synode bleef vasthou den aan de uitspraken van Amster dam en Sneek, waarin staat, dat hetgeen in de belijdenis der kerk over de oorsprong der zonde onder woorden is gebracht, de fundamentele betekenis, die de Schrift aan deze geschiedenis toekent, duidelijk tot uit drukking brengt. Daarom stelde de synode vast, dat de ontkenning van de historiciteit van de zondevar, als de afwending van de mens van zijn God aan de aanvang van de menselijke geschiedenis, daar niet mee in over eenstemming is. Daar is niets aan veranderd! Het woord 'geschiedenis' en 'gebeuren' heeft een duidelijke inhoud De zondeval van de mens, van onze eerste voorouders, is in de geschiedenis gebeurd. Dat is een dui delijke uitspraak van de synode. Aan de theologen van de V.U. besloot de synode te verzoeken en daarbij werd stellig en met name óók aan prof. K. gedacht! bij het uitdragen van de resultaten van hun theologisch onderzoek de nodige zorgvuldigheid ten opzichte van de kerken in acht te nemen. Dat was blijkbaar niet steeds gebeurd. Maar die gevraagde 'zorgvul digheid' zal zeker moeten plaatsvin den, wanneer prof. K. zich laat inter viewen. Velsen A. C. van Nood. lid van de synode van Dordrecht Dubbelzinnig (3) Prof. Kuitert gebruikt wel duidelijke taal, bij alle onduidelijkheid van de synode. Is het niet erg, dat er zo gereageerd wordt op een moei'ijk tot stand gekomen besluit van de synode, en dat nog wel door een professor. Moet men nu Gods scheppingswerk, ook dat van de eerste mens Adam, van het paradijs, van de staat der rechtheid en van de zondeval, ten koste van de moderne wetensohap maar prijs geven, alsof wij mensen, Gods werk zouden begrijpen in de schepping en in de zondeval. Wat moeten we onze kinderen, ook op school (ik ben zelf leraar) vertellen over deze dingen, als we er zelf niet meer achter staan, als zijnde werke lijk gebeurd? We gaan op die manier de mist in, en dat kan gevaarlijk worden. Leerdam j, Steketee Dubbelzinnig (4) Het besluit van onze synode over de historiciteit van de zondeval is dub belzinnig. een woordenspel. De ge dachte komt bij mij boven: Wordt met zulke uitspraken het vooral me delevende kerkvolk wat zoet gehou den? Nu er' dan zoveel ruimte is gemaakt kan men verder gaan op de Ingeslagen weg. Wee onze gerefor meerde kerken met een eigen machti ge bijbeluitleg! Midwolda (old) J. Tulp EO/Kom over de brug De EO presteerde het om in een radio-uitzending over Kom over de brug te spreken over: een geraffineer de actie ten dienst van de revolutie; een actie die het etiket van 'christ- lijk' draagt maar de naam van Chris tus misbruikt enz. Indroevig. Laat iedereen de projectenkrant lezen, dan is er toch geen twijfel meer mogelijk dat het hier gaat om een stukje dankbaarheid dat wij dit kunnen en mogen doen. Amsterdam P. de Jong Sinterklaas (3) De heer Olof heeft wel gelijk, ik zou haast zeggen het grootste gelijk van de wereld, maar zoals meestal, ligt de waarheid weer ergens in het midden. Naar mijn idee kunnen we Sin terklaas niet zomaar met pensioen sturen vanwege alle ellende in de wereld. We zouden hem wel kunnen vragen zich wat te matigen. De warm te, de liefde en het saamhorigheidsge voel mag je de kinderen die er in delen kunnen niet onthouden omdat anderen het niet hebben. In deze koude, harde wereld zullen wij onze kinderen alle liefde en warmte mee moeten geven die wij hebben. Als wij daar allemaal in slagen zouden, was de zaak in de hele wereld voor elkaar, want de liefde zoekt zchzelf niet. Nu lijkt dat een onmogelijke opgave. Of zou het misschien toch niet toevallig zijn dat Sinterklaas en Kerstfeest in dezelfde maand gevierd worden, en is het feest van de goedheiligman dan toch niet zo profaan als wij sinds de reformatie wel dachten? Alleen zou het dan misschien wel eerst Kerstfeest moeten zijn om het Sin terklaasfeest te kunnen vieren. Lopik C. Tluyzer-Vink Kiezen Worden de confessionele partijen wer kelijk tot de lakeien van links gede gradeerd als zij het aanbod van Den Uyl zouden aanvaarden? (Tr/Kw van 2 dec.). Deze stelling lijkt mij on houdbaar alleen al om het feit dat men ook kan stellen dat Den Uyl door zijn aanbod de slaaf wordt van de confessionele drie omdat hij moet afwachten 'op welk moment het HEN het best uitkomt, de stembus weer te laten spreken'. Het is duidelijk dat ln de conceptie van Den Uyl de confessi onelen en de progressieven op elkaar zijn aangewezen, iets wat hij voor de verkiezingen ook aangaf en waarvan hij de erkenning van de confessionele drie gevraagd heeft. De KVP par tijraad was tot deze erkenning bereid, maar de ARP en de CHU hielden de boot van een geestverwant gevoelshu- welijk af en waren alleen bereid tot een gesprek over een ijskoud (denk aan Biesheuvels briet) verstandshuwe lijk. Wat Den Uyl nu aanbiedt is m.i. een toenaderingsperiodë waarin het wantrouwen over en weer kan afne men; waarin de confessionele partijen zich kunnen bezinnen op wat het evangelie werkelijk voor de politiek betekent nu de automatische band tussen kerk en politieke partij is weggevallen en van confessionele par tijen eigenlijk al niet meer gesproken kan worden; waarin dus de 'gerefor meerde' confessionele partijen aan de hand van hun evangelische opdracht voor mens en mensheid kunnen vast stellen waar hun aangrijpingspunt en koers i het moderne politieke krachtveld ligt; waarin naar een stem busafspraak en een regeringsakkoord kan worden toegewerkt vóór de vol gende verkiezingen bv. over twee jaar, tussen de progresseive concentra tie (die ook nog lang niet uitgegist is) en een of twee partijen die uit een integrale catharsis van de huidige confessionele partijen oude stijl zul len voortkomen. Het is m.i. deze keu ze, die mannen als Bruins Slot, Berg huis, Bogaers, de Boer en Bleumink om maar een paar B's te noemen, voqr ogen stond en staat. Er is van 'een patstelling geen sprake. Er is sprake van een weigering of aarzeling bij veel confessionelen ora duidelijk en definitief te kiezen op een moment dat men daar niet meer omheen kan. Dit pleidooi vraagt niet om een her stel van rooms-rood. Er is iets veel fundamentelers aan de gang. Het gaat om het tot stand komen van een constructieve coalitie tussen partijen van consequent democratische socialis ten, radicalen, humanisten en alle vooruitkijkende christenen die hun hiernumaals geloof over hun verant woordelijkheid voor het bewerken, be waren en beter maken van de gehele schepping putten uit het evangelie van Jezus van Nazareth over het Ko ninkrijk Gods als een praktische en ook juist nu juist meer dan ooit noodzakelijke richtingaanwijzer voor mens en maatschappij. Amsterdam Johan W. E. Riemens Sociale werkplaatsen In een ingezonden stuk van de heer Kamphof te Hoofdorp lazen wij een uitleg van de werktijden in de sociale werkplaatsen die resulteerde in een werkdag van 7Vè uur. Deze tijd is waarschijnlijk in Hoofddorp juist, maar niet overal. In Rotterdam b.v. is de officiële werktijd van 812.30 en van 15 uur; de koffiepauze valt onder werktijd en kan dus niet tot vrije tijd gerekend worden: dus een werktijd van SV2 uur! Wel heeft men sinds april j.l. 's morgens en 's avonds een kwartier reistijd gekregen, omdat de 10 *4 uur uit en thuis door de verkeersdrukte in Rotterdam flink overschreden werd. De werktijden van de geestelijk gehandicapte mens zijn nog te lang. Deze mensen hebben geen flauw idee van uren. Wij verde len onze krachten over de gehele werkdag. Dat kunnen zij nietZij werken op volle kracht vanaf 8 uur en zijn in de loop van de middag doodmoe. Rotterdam M. Hokke-Levering N. de Groot groepsleidsters Beginselpolitiek? In Tr/Kw van 30 november geeft mr. 'Frans' Andriessen het volgende com mentaar op het bankroet van de KVP: 'Ik heb de indruk dat dc polarisa tie... is aangeslagen. We zullen als christelijke partijen (let op het meer voud) over dit fenomeen moeten gaan nadenken'. In Brandpunt van vrijdag 1 dec. liet hij zich in dezelfde geest uit. De heer Lanser van het CNV heeft volgens Nederlandse Gedachten van 2 december zo ongeveer hetzelfde gezegd. Typisch is dat beide heren zich bedienen van het woord 'gaan'. Men wil dus 'gAAn nadenken', 'zich gAAn beraden'. En als je dan leest, wat hun eerste zorg is, sta TROUW KWARTET MA \ND.\G 11 DECEMBER 1972 (ADVERTENTIE) Soim&öe^ Kwaliteits- HANDSCHOENEN en -TASSEN Handzame prijzen. In Uw omgeving voorHANDEN. BINNENLAND fpSjfl 'y> !ÉS - H,, Met een buggy en twee Harley-motoren is Betty van 'Roek- van de in 't oog springende midwinter kleren bijeen ge- broeken van Pied de Poule (die zitten zoals 't hóórt), flu- ties. Alles van 35 tot 85. in 64' afgereisd naar Drente. In Gasselte werden een paar bracht, zoals op de groepsfoto is te zien: super pullovers, welen broeken, een tweed-pak en truitjes in tientallen varia jj* In Tr/Kw van 5 december stom ba; plaatje met bovengenoemd opsc |n Een kleine verandering op de en daar gaan we dan Mogei a.u.b. in de toekomst verschoond |S r ven van dergelijke dwaze oprai gen? De kerstman is een begrip bulten onze christelijke opvatt moet blijven. Wij moeten het t ristisehe sinterklaasfeest buiter kerkdienst houden en in ons lijk dagblad verwachten wl] woorden over een kerstman. R*j Enj s r "W- onllld 'Kijk, ik ben ontzettend blij met m'n drie kinderen. Maar stel dat ik ze niet zou hebben gekregen, nou, dan verzon ik ze echt niet. Ik zou me in het sociale werk storten, of een hond nemen.' Ze zegt dat de vertaling van Gerard Kornelis Markies van het Reve zo goed is. 'Het is grandioos wat Van het Reve ervan heeft gemaakt. Of ik zelf wel eens van die spelletje heb gedaan zoals in Viriginia Woolf? Nee. ik gruw ervan. Ik haat treiteren. Het zijn vrese lijk zieke mensen. Ik begrijp wel dat ze van elkaar houden, maar het is zo zonde van de tijd, die ellendige gesprekken. Ik ben een boerenmeid. Als ik ergens ruzie over heb dan zeg ik: kom. doe niet zo flauw, even uitpraten. Ik ga dan niet van die spelletjes verzinnen. Het is een sadisme en masochisme dat me totaal vreemd is.' 'Het enige dat ik van Martha heb is dat ik ook van een borreltje hou en een grote bek heb. Ik moest dikker worden voor deze rol. Heb ik dagenlang moorkoppen gegeten. Maar ik voelde me er niet fijn bij. Tien a zo subliem werd gespeeld. pond was ik aangekomen. Nu zijn er weer vijf af en ach. ik vul het allemaal een beetje op in m'n kleren, zodat ik er als een vadsig wijf uitzie.' Kitty zegt dat ze er geestelijk niet onder lijdt als ze iedere avond verschrikkelijke dingen moet zeggen. 'Nee, ik zie het zuiver als vakmanschap. Dan vinden we trouwens allemaal. Dat meisje is ook goed hè? En die jongen nou, die doet het nu prima. In het begin was het wat moeilijk, oh, wat is die jongen uitgescholden door Van Hensbergcn! Kijk, hij komt net van de toneelschool en daar heeft ie ólles gedaan behalve toneelspelen leren. Eindeloze discussies enzo. Van Lo heeft hij een spoedcursus tonee ge kregen èn góed. En dan zeggen ze nóg dat je aan het toneel hij een spoedcursus toneel ge- gendeel is waar hoor. Niemand kan alles spelen Na 'Wie i^ er bang voor Virgi nia Woolf' brengen Kitty Jans sen en André van den Heuvel en ir c ak aa nes rinj is en ion bg sto va: S; e roe nar je wel paf! De taktiek is #ti geweest! Het effekt van de 'poli tie', het gebrek aan een adel |Q( partijvorming zijn de oorzaak var ramp. Dat het wel eens helemaal IP/ zou kunnen zitten met hun eth n instelling ten aanzien van de v 'hoi stukken betreffende sociale gerei var heid en vrede schijnt niet n iem hoofden op te komen. De toetss (at; zeg me wie uw vrienden zijn en i ems u zeggen wij gij zijt, hebbeijen kennelijk niet in hun bagage. Den Haag G. Concurrentie? Kitty Janssen kijkt door het raam van haar huis de tuin in. 'Ja, zo zat ik een tijdje geleden ook naar het gras te turen. Toen dacht ik: je hoeft er alleen nog maar onder te gaan liggen, want je hebt verder toch niks te doen.' Maar de vrij willige begrafenis van blijspel-speelster Kitty Janssen (42) is voorlopig uigesteld. Want ze heeft weer wat te doen. Dat 'wat'' is de zware rol van Martha in het nu al klassieke stuk 'Wie is bang voor Virginia Woolf?" dat ze samen met André van den Heuvel van stal heeft gehaald en dat nu avond aan avond met geweldig succes wordt gespeeld. Anneke blijft een blijvertje 'Het is eigenlijk doodeng ge weest,' zegt zangeres Anneke Grönloh (29) nu over de tijd dat ze in het begin van de jaren zestig aan de top stond in het lichte muziekwereldje van Nederland. 'Als ik niet steeds zulke grote hits had gemaakt, was de teruggang veel geleide lijker geweest.' In feite is An neke nu moeder van twee zoons nooit echt weggeweest. Champignon-kaassoei Een paar weken geleden waren de heren critici razend van en thousiasme over het spel van de vier mensen die Virginia Woolf opnieuw op de planken bren gen. 'André van den Heuvel heeft het bedacht,' zegt Kitty. 'Hij zei tegen me: laten we Virginia weer gaan doen. Die rol van Martha is geknipt voor je. Nou, ik schrok me rot. Ik dacht aan de vertolking van Ank van der Moer destijds. Ik heb trouwens samen met Ank in Londen tien jaar geleden de film gezien. Ik had toen natuur lijk geen idee dat ik zélf nog eens in Virginia Woolf zou spe len.' Iedereen verklaarde Kitty en André voor gek: stel je voor, een toneelstuk dat vrijwel heel Nederland al heeft gezien en dat tien jaar geleden voor aller lei rellen zorgde en bovendien al zo subliem werd gespeeld. Hoe halen die twee het in hun hoofd om het dan ook nog in een vrije produktie te brengen. 'We stelden toen dat we het alleen zouden doen als Lo van Hensbergen de regie zou voe ren. Die man is specialist in psychologische drama's. Nou, Lo wilde en toen zijn we begon nen. Voor mij persoonlijk was het ontzettend moeilijk. Ik heb altijd in blijspelen gestaan. Van Hensbergen heeft me af en toe ontzettend op m'n duvel gege ven, zo van: je moet niet den ken dat je leuk bent en dat soort opmerkingen, terwijl je zó je best doet. Af en toe wil je dan wel gillend van het toneel lopen!' Kitty speelt de hysterische, ver beten vrouw in 'Wie is er bang voor Virginia Woolf?' dat Ed ward Albee op zijn 32ste jaar schreef. Het is het verhaal van een echtpaar uit 'het betere mi lieu', dat elkaar voortdurend aan het treiteren is. Als Martha is ze de alcoholiste die haar. man George (André van den Heuvel) verwijt dat hij het niet zo ver heeft geschopt in de maatschappij en bovendien ge ven ze elkaar de schuld van de kinderloosheid van hun huwe lijk. Ze verzinnen dan een kind, praten erover. Zeggen dat het jarig is. Dat ze brieven van hem hebben gekregen. 'Ik ben er te Hollands voor' 'Ja. wat is het voor een stuk. Drama? Een komedie? Volksto neel? Het is in ieder geval ontzettend knap. Dc mensen in de zaal zitten te lachen om vreselijke drama's. Het is toch een drama, dat mensen die geen kinderen kunnen krijgen, er dan maar één verzinnen? De tekst zit vól dubbele bodems. Je moet ontzettend goed luisteren. Ik geloof dat het een drama in de vorm van een blijspel is.' nóg een vrije produktie. Dat wordt dan een blijspel: Vrouw zoekt moord-kerel' met verder Wiesje Bouwmeester en Arnold Geldermans. 'We zoeken nog een man die voor ouwe snoeper moet spelen. Da's moeilijk, want de meeste acteurs zitten vast bij een gezelschap. Daar zitten ze veilig. Ook wel begrij pelijk natuurlijk. Trouwens, niet iedereen kan goed een ouwe snoeper op het toneel zetten. Dat is nou typisch Hollands om te zeggen: je moet Alles kunnen spelen, anders ben je geen goed acteur. Ik vind dat grote onzin. Mary Dresselhuis is groots in het blijspel. Die moet je echter niet in een drama zetten. Tóch is het een geweldige actrice. Toneelspelen ls een vak. Je hebt toch ook diverse soorten timmermannen? Neem deze stoel. Die heb ik op een veiling gekocht. Is oud. Prachtig, al dat houtsnijwerk. De man die mijn keuken waterpas in elkaar heeft getimmerd, die kan zo'n stoel niet maken. En ik laat zo'n houtbewerker m'n keuken niet ln elkaar timmeren. Dat bedoel ik nou. Je kunt als acteur een beetje jonger en een beetj ou der spelen. Maar ook Ko van Dijk is niet ;n staat om een jonge meidenversierder van am per twintig jaar op het toneel te zotten. Je moet Karei Appel geen pentekening laten maken en Esscher zou niet hebben ge weten wat hij met - tien grote potten verf moest doen.' Dan is Kitty Jansen dus toch een uitzondering, want ze speelt zowel blijspel als drama's. 'Ja. nee, kijk, het was voor mij natuurlijk een enorme handicap dat ik het blijspel-image heb. Ik was er als de dood voor dat de mensen om me zouden lachen als ik bijvoorbeeld radeloos de zaal in moet kijken. Maar het is niet gebeurd. Ik vóel dat de mensen me een kreng vinden en dat is goed. Dat betekent dat ik de rol goed speel. Ik schmink me er haast piet voor. Ik doe veel wit onder m'n ogen en verder loop ik vanzelf rood en paars aan door alle woede uitbarstingen.' Kitty Jansen is dus weer druk bezig. Vrijwel iedere avond spe len, in totaal 130 uitvoeringen van Virginia Woolf. Dan moet ze zich overdag met haar drie kinderen bezig houden èn ze zit midden in een verhuizing, want de familie gaat in Amsterdam wonen, waarna ook André van den Heuvel zich bij haar zal voegen. 'En straks natuurlijk repeteren voor het nieuwe stuk 'Vrouw zoekt moord-kerel'. Be halve dat het een leuke voor stelling gaat worden zit er nog een speciaal feestelijk tintje aan: Wiesje Bouwneester zit volgend jaar vijftig jaar aan het toneel. Ja, ze wil het natuurlijk stilhouden, maar daar komt niks van in!' Ze trad sinds haar gloriejaren 'nog altijd zo'n drie keer per week op en er waren ook tour nees door Denemarken, Surina me en Joegoslavië. Ophouden is er voor Anneke nog lang niet bij want ik vind het heer lijk om applaus te krijgen en ik ga net zolang door met zingen tot ik het niet meer verant woord vind.' Pim over 'vrouwen die werken' 'Ik geloof dat het erg belangrijk is dat een vrouw naast huiselij ke beslommeringen iets te doen heeft ln het huwelijk. Ze hoeft niet per se uit werken te gaan. maar moet wèl met iets bezig zijn,' vindt P.m Jacobs, musi cus-presentator uit Loosdrecht. Hij doelt hier op zijn vrouw Rita Re.vs die behalve het huis houden ook een taak heeft als zangeres. 'Het is erg leuk dat 's avonds aan tafel niet alle aan dacht op de man is gericht, maar dat de vrouw ook kan vprtellen over haar bezigheden. Het feit dat we allebei in de muziek zitten betekent dat we elkaar kunnen aanvullen en dat maakt het extra leuk.' De eenvoudige jeugd van Pien Behalve Pien van Hans Wiegel hebben we ook nog een Pien van Eric Herfst. Dat is dan' Jasperina de Jong, die er altijd voor uit wil komen dat ze uit een eenvoudig arbeidersmilieu stamt. "Heel romantisch eigen lijk. Mijn vader was metselaar. Annemarie Oster zegt altijd: 'Wat heerlijk eenvoudig! Wat ben ik jaloers.' Pien vertelde een en ander aan een verslag gever van de KRO-gids. Ze ver trouwde deze man ook toe dat ze van mening is dat er altijd wel oorlog zal blijven, want het volk is nu eenmaal stom. Als de arbeiders hun natje en hun droogje hebben en een auto om aan te knoeien, dan zijn ze tevreden.' 200 gr. champignons 1 1. bouillon 40 gr. boter 40 gr. bloem 1 eidooier 1 dl. melk peper, zout citroensap 50 gr. kaas Was de champignons goed ei als het erg grote zijn, dan wa kleiner snijden. Smelt de bote! en smoor de groente hierin zo'i minuut of tien. Voeg dan dl bloem toe en roer één en ande: glad. Dan onder voortduren! roeren er de bouillon (gewooi van een blokje en heet watei gemaakt) toevoegen. Zorg er voor dat de soep blijft koker Klop de eidooier een beetje e doe er de melk bij. Haal de pa even van het vuur en doe e het ei-melk-mengsel bij. Dai weer op het vuur en op smaa brengen met peper, zout, wa citroensap en vlak voor het oj dienen er de in kleine stukje gesneden kaas bij doen. Menutip: Campignon-kaassoej rode kool met annanas, gekool te aardappelen, slavinken, bil terkoekjespuddlng.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 6