eoeo Donja Saskia en haar prins mm Pers moet voorbeeld nemen aan de omroep Jeugdwerkloosheid veel beter bestrij den wij ontvingen Brandstichting in Haarlem en de Bijlmermeer Eigen samenkomst van verontrusten TROUW/KWARTET MAANDAG 11 DECEMBER 1972 BINNENLAND/RADIO EN TV MARY PERKINS LOWIETJE IN DE GOUDE GAPER door W. G. VAN DER HULST, plaatjes van W. G. VAN DER HULST Jr. Van een onzer verslaggevers HAARLEM Twee winkelpanden van het modehuis Modern en Voorde lig in het centrum van Haarlem zijn zaterdagmorgen vroeg volledig uitge brand. Een pand van C. en A. liep aanzienlijke schade op. Ruim honderd brandweerlieden uit Haarlem, Bloe- mendaal, Haarlemmerliede en Spaarndam bestreden het vuur. De Haarlemse politie houdt rekening met brandstichting. De afgelopen drie maanden hebben in dezelfde omge ving vier branden gewoed. Vermoedelijk is de brand in het pand van C. en A. aan de Frankestraat ontstaan. Het vuur is overgeslagen naar de MV-winkel aan de Anegang. In het modehuis lagen vele goederen van C. en A. opgeslagen. De grote hoeveelheid kleding veroorzaakte een geweldige rookontwikkeling. De scha de wordt op ongeveer een miljoen gulden geraamd. In Amsterdam-Bijlmer is in de nacht van vrijdag op zaterdag op vier plaatsen brand gesticht. Het kantoor tje in het Cultureel Centrum is in vlammen opgegaan. De vier branden ontstonden met tussenpozen van een kwartier. De politie neemt dan ook aan, dat zij door de dezelfde pyromaan zijn aangestoken. De eerste melding kwam van het gebouwencomplex Rrunder, waar brand was in de containerruimte met grof vuil. Vervolgens werd brand ge sticht in de opslagruimte van het complex Groeneveen, het Cultureel Centrum en het complex Gooioord. De bewoners van de betrokken com plexen hebben veel last gehad van de rookontwikkeling en roetvorming. De pyromaan is nog niet aangehouden. Een felle brand heeft zaterdagmorgen de opslagruimten en inboedel van het aannemingsbedrijf Westland in Wage- ningen grotendeels verwoest. De scha de loopt in de tonnen. Het was de vijfde grote brand dit jaar in de Wageningse binnenstad. In alle geval len is de oorzaak nog onbekend. 306. Dan vertellen de jongens ook, dat ze later aan de bakkers gevraagd heb ben om de beloning, die ze als doc- toors hun beloofden. 'Toen werden ze zo kwaad op ons. meneer de Schout; ze wilden ons wel verscheuren. En toen zijn ze gauw weggereden met hun kar.' 'Zou jullie hen herkennen, als je hen zag?' 'O, zeker!O ja zeker, meneer de Schout.' 'Als ik ze vind, zal ik jullie, laten roepen. Als jullie ze vindt kom je 't mij melden. Begrepen?' 'Ja, jawel, meneer de Schout.' 'Vreemd! Vreemd!Wdérom heb ben die lui zich vermomd? Waarom hebben ze toch zoveel belangstelling getoond voor de Gouden Gaper? Jullie kunt gaan!' De jongens trekken af. En 't eerst denken ze weer aan hun eindje drop Bah! 't Ligt helemaal vastge- KARELTJES GROTE AVONTUUR 95: Smidje Verholen kwam argeloos om het hoekje gelopen en toen was het hem plotseling alsof de wereld verging. Hij zag wel tienduizend ster retjes, en dat kwam door de afschu welijke kracht, waarmee de gummi knuppel van de tovenaar op zijn arme schedel neerdaalde. Hij zakte met een treurige snik in elkaar en daarmee was de zaak voorlopig bekeken 'Dat was vakwerk, o grote tovenaar', lachte Asmar. 'En wat doen we nu met hem?' 'We zullen hem een van onze speciale behandelingen doen on dergaan', grijnsde de tovenaar vals. 'Er is voor hem immers ook nog wel een plaatsje te vinden in onze wel voorziene Sprookjestuin! Vooruit, As- mar! Laad hem op je rug en kom mee!' De kleine Asmar was blijkbaar een sterk manneke, want zonder enige moeite nam hij de forse smid op zijn rug en sleepte hij hem mee. Omdat Asmar zo klein was, ging dat natuur lijk met enig bonken gepaard en smidje Verholen's kinnebak had dus heel wat te verduren. Druk geba rend wees de tovenaar Asmar dc weg en zo kwam het, dat geen van beide FERDNAND Programma-commissaris Rengelink: Van een verslaggever HILVERSUM Radio en televisie liggen ten aanzien van een efficiënt beheer mijlen ver voor op wat de Nederlandse dagblad wereld op dat gebied doet. Het gemeenschappelijk gebruik van studio's, technische apparatuur e.d. is in de omroep zeer ver gevor derd. Ik zou willen, dat de efficiency bij de Nederlandse kranten ook zo goed was'. Dit zei NOS-pn televisie, de heer J. W. Rengelink zondagmiddag in het televisieprogram ma 'Interpellatie'. De heer Rengelink wees erop, dat zelfs bij een verhoging van de omroepbijdrage, de Nederland se omroep twee televisie- en drie radioprogramma's levert voor dertig cent per dag, een bedrag, dat nage noeg gelijk is aan wat voor een krant wordt betaald. De NOS-programma- commissaris zei overigens wel, dat de omroep In een noodsituatie zal komen te verkeren met alle noodzakelijke beperkingen op programmatisch ge bied vandien, als de omroepbijdrage wordt verhoogd tot 108 gulden in plaats van tot het door de NOS voor gestelde bedrag van 112 gulden. De heer Rengelink zei, dat de omroep naar zijn mening af zou moeten van de uitkeringen aan dp pers uit de opbrengsten van de STER-reclame. Hij toonde zich geen principieel te genstander van een andere vorm van omroepfinanciering dan de huidige omroepbijdrage; hij noemde in dit verband met name een betaling naar draagkracht, maar hij veronderstelde zelf al wel, dat daarvoor in het parle ment geen meerderheid zou zijn te vinden. De heer Rengelink zei voorts, dat de NOS bereid is. zonder zich met de programma's te bemoeien, technische steun te verlenen aan die instanties, die bij ministeriële beschikking een voorlopige machtiging krijgen voor experimentele regionale of lokale ka beltelevisie-uitzendingen. Met de kan- kleefd in hun zak; en als ze 't er uit hebben geplukt zit het vol pluizen Maar lekker smaakt het tóch. Ook de Schout met zijn dienaars ver trekt. De twee juffers? 'Zie je nou wel.' moppert Anne-Marie, 'zie je nou wel, dat het slampampers waren, die mooie lui van Jou?'Juffer Ursel slaat van schaamte haar handen voor haar ogen. 'Och, die sinjeur! 't Was toch zo'n nette heer!' Christelijk-sociale jong erenorganisatie: didaten hiervoor heeft de NOS daar omtrent reeds contact gehad. De programma-commissaris achtte twee afzonderlijke NOS-journaals voor Nederland 1 en Nederland 2 met elk een aparte redactie in de toekomst niet uitgesloten. 'Op dit moment is de NOS echter niet in staat zoiets te financieren', aldus de heer Rengelink. Van een onzer verslaggevers UTRECHT De afdeling Utrecht van de vereniging van verontrusten in de gereformeerde kerken hield zondagmiddag om vijf uur in de (her vormde) Geertekerk een 'gebedssa menkomst. Voorganger was ds. M. Vreugdenhil uit Nijkerkerveen. De verontruste gereformeerden in Utrecht menen, dat er in de plaatse lijke gereformeerde kerken nergens meer schriftuurlijk gepreekt wordt. Men wil weer een gereformeerde pre diking horen. Het is de bedoeling, om voortaan eens in de niaand een derge lijke samenkomst op zondag te hou den. Dat zullen uiteraard geen gewo ne kerkdiensten onder ambtelijke lei ding kunnen zijn. De leiding berust bij het bestuur van de Utrechtse afdeling van de verontrusten. Het is de eerste maal, dat de veront rusten in de gereformeerde kerken overgaan tot het organiseren van al ternatieve kerkdiensten naar het mo del van de 'evangelisaties' in de her vormde kerk. Enkele jaren geleden was er serieus sprake van in Dronten, maar voor de daar gerezen moeilijkhe den werd nog bijtijds een oplossing gevonden. In Groningen bestaan ook plannen om tot dergelijke diensten te komen. Van onze sociaal-economische redactie UTRECHT De christelijk-sociale jongerenorganisatie 'Werkende Jeugd' heeft het plan geopperd in elk van de negen EEG-landen een nationaal coördinatiebureau voor jeugdwerkloosheid en voor onder wijs en vorming van werkende jongeren in te stellen. schurken dat kleine ventje zag. Dat kleine ventje met zijn alpinopetje, dat héél even om het hoekje van een dikke boom gluurde Het ventje had een opschrijfboekje in zijn hand en noteerde daar alles in. Eerlijk gezegd begrijpen wij er geen steek van waarom hij dat allemaal doet En waar werd die arme smidje nu heengebracht? Naar een kille, sombe re gevangeniscel. Asmar en de tove naar smeten hem op een vies bed en verdwenen toen weer, de deur met een slag achter zich sluitend In ons land zou een dergelijk coördi natiebureau moeten worden gesticht door de departementen van onderwijs en wetenschappen en sociale zaken, de werkgeversorganisaties, de werkne mersorganisaties en organisaties van werkende jongeren, zo verklaarde de voorzitter van de CNV-jongerenorga- nisatie, de heer Huib Groeneveld jr., zaterdag in zijn openingsrede voor de algemene vergadering van 'Werkende Jeugd. Het nationaal coördinatiebureau moet in de eerste plaats, aldus de heer Groeneveld, fungeren als centrale meldkamer voor jongeren, die door werkloosheid worden getroffen. Van uit het bureau dient overleg te wor den gevoerd met o.m. de arbeidsin spectie, onderwijsorganisaties en het vormingswerk, teneinde gecoördineerd tot maatregelen te komen, die noodza kelijk zijn om passende antwoorden te geven op de toenemend optredende jeugdwerkloosheid en de verdere uit bouw van de leerplicht. OUD ZEER In dit verband pleitte de WJ-voorzit- ter voor een staatssecretaris voor de werkende jeugd, die ook de verant woordelijkheid voor het nationaal coördinatiebureau zou moeten hebben. 'Het is een oud zeer, dat de werkende jongerenorganisaties nog veel te veel tijd moeten verspillen, omdat zij be moeienis hebben met vier a vijf de partementen. Een herverdeling van taken tussen de departementen is daarom een eerste vereiste voor een nieuw kabinet', aldus de heer Groene veld. Hij bepleitte voorts de instelling van een internationaal eoördinatiebureau voor jeugdwerkloosheid en onderwijs en vorming (met financiën van het Europees sociaal fonds). Vanuit dit overkoepelend bureau zouden dan ook openingen dienen te worden gemaakt naar de jonge arbeiders in de 'derde wereld'. Wellioht kan door een derge lijke gebundelde aanpak dan ook de uitvoering van artikel 50 van het verdrag van Rome (uitwisseling van jeugdige werknemers binnen de EEG) ter hand worden genomen, zo zei Huib Groeneveld verder. SCHRIKBAREND Hij constateerde dat de jeugdwerk loosheid schrikbarend toeneemt, om dat het bedrijfsleven in toenemende mate partieel leerplichtigen afstoot en 'zich thans reeds instelt op het ver trek van alle werknemers beneden 18 jaar', (in oktober waren er al ruim 2.000 schoolverlaters, die niet aan de slag konden komen, tegen circa 850 in oktober vorig jaar). Dit probleem kan volgens de WJ-voorzitter alleen maar afdoende worden aangepakt door een versnelde invoering van de leerplicht- verlenging. De heer Groeneveld zei voorts dat het werk van de organisatie mogelijk bin nen afzienbare tijd moet worden stop gezet, als er geen financiële hulp van buitenaf komt en dat WJ in elk geval een structurele reorganisatie moet on dergaan (waarbij de jeugdwerkleiders in de districten moeten verdwijnen). Over deze problematiek zal in maart een extra algemene vergadering wor den gehouden, waarin de voorzitter zo deelde hij mee zijn functie zal neerleggen. Zwerver Christi, het verhaal van de Russische pelgrim, in het Nederlands bewerkt door Benoit du Mountier. Uitg. De Heraut, Nijmegen, 102 pag., prijs ƒ8.De oorspronkelijke tekst schijnt te stammen van het Athosge- bergte, de beroemde monnikenberg in Griekenland. Een abt van een kloos ter in Kazan schreef het over en gaf ln 1884 het manuscript uit. Uiteenlopend Het zondagavondprogramma, sped van de NOS, bevatte veel infoi over uiteenlopende onderwerpen. E<{ aardige gedachte was het, bericht over de vlucht van de Apollo-17 r eens af te wisselen met vragen i kijkers over aspecten van de ruimtfj vaart. Chriet Titulaer en Wim de Gn zorgden voor exacte en verhelderei antwoorden. Panoramiek haalde, evenals Brandput zaterdagavond, de Belgische Voet streek naar voren, waar de strijd tuk 0 sen Vlamingen en Walen nieuw voei sel heeft gekregen door de herind/L^ ling van het gebied bij het Nederlanè r! sprekende deel van het land. Lang gt JJer koesterde haat ligt daar dicht onder ii oppervlakte en er hoeft maar weii n('( te gebeuren of de mensen verlieu ftaa de controle over spreken en handelt- Aan de tragiek schijnt uitsluitend et ln< rigoreuze volksverhuizing een eind i id-N kunnen maken. Iemand zei: "t Is ei rijf: prachtig land; er zouden alleen f/eeikne Belgen moeten wonen'. der In het medische vraagen antwotn d) spel, door de jonge arts Aart C. G g ki solf kundig geleid, werd met rustij er g openhartigheid onver kanker gespt pro ken. Boeiend waren deze keer de cloifeen ups van de aanwezigen, want een iiAgen. vige betrokkenheid ui as duidelijk teens b de gezichten af te lezen. Vooral oudt ledig mensen blijken hun kennis omtrent gevreesde ziekte uit te breiden. De VARA-rubriek Signalement zn/c ïtF< meerde met interessante beelden i gesprekken over de culturele en pc tieke functie van het Amsterdam eI kunstenaarscafê van John Eijlders. h het was meteen een kaleidoscoop van P® ongewone tijd, waarin mensen ook I de2 ongewone daden in staat waren. e.r° Veel kijkers zullen het zaterdagam P; hebben betreurd, dat TROS en elkaar beconcurreerden met opmerI e lijke televisiefilms. De KRO lokte n een spel naar een verhaal van Hei F* rich Böll, die vanwege de hem toe o kende Nobelprijs voor de literatu etra in de belangstelling staat. Maar 5 TROS zond de vele malen bekroon televisiefilm Briann's Song uit, eifl u Gems-produktie die in Amerika uoo, wat emoties heeft losgewoeld. H ^e) authentieke verhaal over een vriet schap tussen de neger-rugby-spe 1 Gale Sayers en zijn blanke clubgenc Brian Piccolo, die twrig jaar aan k ker overleed, is fascinerend in bettwe' gebracht. De slotscènes, zo hacheli ?F( omdat het spook van het melodrai Z1J op de loer lag, zijn aangrijpen. Ontroering werd ook rijkelijk zichtba in het door de TROS verzorgde scheid van Johnny Jordaan. De unie zanger van de Jordaan kreeg eL~" waardig vaarwel mee van een pro aantal artiesten. Presentator Wi lbo hield de opborrelende emoties jr, goede banen, hield ook Johnny tt tisch overeind, tot aan het slot to hij hem toefluisterde: 'Nu mag huilen, Johnny'. TON HYDI |J(n door P. J. Risseeuw 81 'Ik ook?' vroeg Saskia, min of meer ten overvloede. 'Ja, Donja Saskia ook.' De rolstoel van Wouter Volkerts stond naast het kabinet, waarvan de bovenla was opengetrokken. Saskia zette zich op Wouters wenk op haar gewone plaats: de reiskist. Pieter sleepte een van de zetels aan. 'Jullie zijn allebei nog jong.' begon Wouter Volkerts. Saskia merkte dat hij vermoeid en bezorgd was en dat hij opzag tegen het gesprek, hoewel hij het zelf had gewild. 'Jawel, maar toch meerderjarig, Sas kia ook,' antwoordde Pieter zijn va der. 'Daar gaat het nu juist om. Saskia is meerderjarig. Jammer genoeg weten we haar juiste geboortedag niet, maar het weeshuis heeft haar tot een kerst kind gemaakt door 25 december 1618 als geboortedatum in te schrijven. Dit betekent dat zij kerstmis 1639 wette lijk volwassen en meerderjarig is ge worden en daarmee in het bezit kwam van de duizend carolusguldens, haar door haar ouders, of haar moeder, meegegeven. Daar is al die jaren een niet-onbelangrijk bedrag aan rente bijgekomen en rekening en verant woording worden door do regenten overgelegd. Volgens mij zal er wel geen speld zijn tussen te krijgen, maar Saskia moet zelf maar eens kijken.' 'Al sturen ze rekening en verantwoor ding, het geld houden ze zeker voor alle veiligheid maar liever ln Amster dam?' vroeg Pieter met een sarcasme, dat Sinjeur van der Dussen niet zou kunnen verbeteren. 'Wanneer Saskia iets mocht overkomen is dat het eer ste verdiend.' 'Inderdaad. Het kapitaal houden ze in Amsterdam ter beschikking van Me- joffer Saskia Vondelinge. En ze schrijven nog iets anders ook. Hier, lees zelf maar, Saskia.' In de tijd dat ze probeerde de gewich tige woorden en omslachtige volzin nen van het epistel tot zich te laten doordringen, voelde Saskia de ogen van vader en zoon Volkerts op zich gericht. Tenslotte schoof ze met (»en boos gebaar de brief van zich af. 'Ze zeggen ze zeggen Hier, lees jij maar, Pieter.' 'Ze geven te kennen dat zij geen gezag meer hebben over Mejoffer Sas kia. Als ik het goed begrijpJa, het komt er op neer, dat Saskia maar naar Holland moet komen. Ze krijgt dan die duizend carolusguldens met rente op rente. En daar moet ze braaf dankbaar voor wezen, want nu is er allicht een ordentelijk jonkman die haar tot vrouw wil nemen.' Saskia kreeg een kleur. Haar handen sloten zich ineen, een gebaar dat Wouter en Pieter Volkerts allebei van haar kenden. Zo deed ze altijd als ze het moeilijk had. 'Ze zeggenze zeggendat ik vrij ben.' Met afkeer bracht Saskia die woorden er uit. 'Het is dat ik niet vrij ben, maar een soldaat in dienst van de Compag nie mompelde Pieter. 'Anders ging ik ze eens mores leren, die schelmen, die duitendieven, die hoe noemt Adriaan van der Dussen hen nog meer?' 'Wat zegt Saskia?' viel Wouter Vol kerts in. Het meisje had haar zelfbeheersing teruggevonden. 'Dat ze me nog meer kunnen zeggen,' antwoordde ze bedaard. 'Als ze zelf erkennen dat ze niets meer over me te vertellen hebben. Ik blijf hier bij u, oom Wouter.' 'En dat geld in Amsterdam?' 'Daar doen ze nog maar een beetje rente op rente bij.' 'En als die ordentelijke jonkman nu Diederik Volkerts zou wezen?' 'Dan moet hij maar hier naar toe komen om me te halen. Recief is de wereld niet uit.' 'Meen je dat, Saskia? Is het een vast besluit?' 'Ja, oom Wouter, ik meen het. Het is een vast besluit. Ik heb het u al eerder gezegd. Uw engenhos Eben Haëzer is voor mij het huis van een vader geworden.' 'Saskia, je kan je niet voorstellen, hoe blij ik ben met wat je hebt beslist. Maar nu moet je ook nog iets anders horen. En iets anders zien.' 'Zal ik soms Pieter Volkerts was al opgestaan om zijn vader met Saskia alleen te laten. 'Neen, Pieter. Blijf zitten. Het is beter dat je hier bij blijft. Ook jij moet het weten. Misschien ben jij er nog meer dan ik bij betrokken.' (Wordt vervolgd Radio vandaag HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Spitsuur A'dam: lichte gramm.muz., rep. en ber. <7.25 Van de voorpagina; 7.54 VPRO: Deze dag; 8 00 Nws: 8.11 Dingen van de dag.i 9.15 S) Geef me de vijf verzoekpl- .progr. (9.35 Waterst.) 10.30 (S) Muz. voor luisteraars. (11.00 Nws.) NOS: 12 00 Den Haag deze week. VPRO: 12.15 VPRO- Maan dag: rechtstreeks progr. met rep., inter views, comm., ber.. telef. reacties en muz. (13.00 Nws.) 4.25 Schoolradio. AVRO: 14.45 Radiojournaal. 14.50 Over naar Driebergen: wegenverkeersinf. 14.55 Reg. zaken. 15.25 (S) Scala: ontmoetingen met jonge Ned. kunstenaars. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16 05 (S) Ballroomork. met zangsol. 16.30 (S) Mikadoo. kindermag. 17.40 Overheidsvoorl. Den Haag aan de lijn. 17.55 Med. 18.00 Nws. 13 11 Radiojournaal. 18.21 De gesproken brief. 18.25 <S) Jazz Spectrum. P.P.: 19.00 Ultz. van de P.P.R. NOS: 19.10 (Si Harmonie en fanfaro In Ned. en Eur. 19.40 (S) Hobbyscoop: populair progr. over electromca. 20.00 Komt u maar act. progr. met gesprekken, telef. reacties en lichte gramm muz, 21.45 Het Europa van dc negen: klanbeeld over Groot-Brlttannie. 22.25 Ultz. van de Bond zonder Naam. 22.30 Nws. AVRO: 22.40 Radiojournaal. NOS: 22.50 Jazz In Aktic. 23.15 Jk neem de benen II: doe. over wegloopkinderen. 23.55 Nws. HILVERSUM II NCRV; 7.00 Nws. 7.02 Het levepde woord. 7 08 (Si Preludium: klass. muz. 7.30 Nws. 7.31 Hier en Nu. 7.55 Aangestipt: progr. overz. 8.00 Te Deum laudamus: gewijde muz. 8.24 Op de man afi evangelisch comm. bij gen mot mensen en muz. (9.30 en 11.30 Hier en Nu; 0.15 V.d. kleuters; 10.30 Nws.) 11.55 Med 12.00 Strlcly Country Style. 12.21 Voor boer en tuinder. 12.26 Med. t.b.v. land' en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 Ilier en Nu. 12.50 Makro: de soclaal-econ. rugriek. 13.00 (S) Kerkorgelconc. 13.32 (S) Operettemuz. 1( Schoolradio. 14.30 Hier en Nu. 14.32 V Sopraan en piano: mod. liederen. IS Jter Middagdst. 1 .30 Nws. 5.33 (S) Studio middagmag. (16.30 Hier en Nu.) 17.20 Oï heidsvoorl. De vakbeweging in Surina li 1 gesprek. 17,30 Nws. 17.32 Hier en Nu. r~" 18.00 (S) NCRV-Combo Corner. 18.19 Ui van de B.P. 18.30 Nws. 18.41 Toelichting het nws. 18.48 (S) Kon. Militaire Kaf 9.00 (S) Filter: jongerenprogr. 19.30 Litf ma: kron. over boeken, schrijvers en toni 20.00 Nws. 20.05 Avondoverdenking. 20.15 zaligsprekingen. 20.50 (S) Les Beatltud bo J: stbe 1de ogir Franck. uitgevoerd door Groot Omroepke iond HILVERSUM III beh KRO: 7.00 Nws. 7.02 KRO-op-Drle. (8. 10,00 en 11.00 Nws.) 12.00 Nws. 1! sl?.e twaalf tot twee: KRO's pauzepro Zijl (13.00 Nws; 13.03 Radon maar.) TROS: 11 ssfe Nws. 14.03 TROS-Pop-Internatlonal. (15 Nws,) 16.00 Nws. 6.03 De Hugo van Gel ren Show. (17 00 Nws.) «o-| NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost do Draaf Show. AVRO: 19.00 Nws. 19.02 NederUi non-stop. 20.00 Nws. 20.02 Radiojourm de 20 05 Take the 8-train: lichte muz. 31 Nws. 21.02 De negen-uur-show. 22.00 N r_ 22.02 Superclcan Dreammachlne. 22.55 M vaK 23.00 Nws. 23.02 33-45-78: muz.mag. (24 It Nws; 0.O2 Radiojournaal.) 0.55 Nws. BELG1E 324 m (Nederlands) 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 2 08 Lal itbr TV vandaag Vul horizontaal ln: 1. fregatvogel, 2. Insnijding, 3. zenuw achtig, 4. aantekening, 5. gezag, 6. sier plant. Op de spijlen ontstaan bij juiste invul ling van boven naar beneden gelezen twee namen van bloemen. Oplossing van vrijdag Hor.: 1. las, 3. rio, 4. aap, 6. mop, 7. oma, 9. ank, 11. as, 12. pi, 14. o.l., 15. ar, 17. k.o., 19. er, 20. ma, 22. el, 23. Pan, 25. mos, 27. air, 29. tol, 30. aar, 31. pos. Vert.: 1. lom, 2. sap, 3. ram, 5. pon, 7. os, 8. A.P., 9. al, 10. ka, 11. ark, 13. Ier, 14. olm, 16. rol, 18. op, 19. en, 21. A.M., 22. es, 24. alt, 26. oor, 27. alp. 28. ras. NEDERLAND I NOS NOT 14.05-12.00 Schooltelevisie 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal AVRO 19.05 AVRO's Toppop 19.30 En dan is moe d'r nog, TV-serie 20.00 Journaal 20.21 Peyton Place 21.10 Reportage Apollo 17 21.15 Boeket: Vergaat ons het lachen? 22.05 Telëvizier Magazine 22.55 Journaal TELEAC 23.00 Engels-les 8 NEDERLAND II 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal KRO 19.05 De familie Ashton, TV-serie 19.30 Achtergronden van de Bijbel 20.00 Journaal 20.20 Uitreiking Nobel prijs voor literatuur aan Heinrich Boll 20.25 Het einde van een dienstreis, TV-spei 21.45 Kom over de brug documentaire film 22.35 Tele-Zet: schaakmatch Nederland-Polen 22.40 Journaal DUITSLAND I Intern, persoverz. 12.50- 3.20 Wereldsplegcl. persoverz. 13.00 Nws. weerber., toneelai da en med. 13.20 Gevnr. muz. 13. 5 Bei ber. 14.00 Nws. 14.03 Lichte muz. 15.00 N 15.03 Liedjes zonder woorden. 16.00 Nws de heursber. 16.10 Volksconc. 17.00 Nws. I lecei Latijns Amerikaanse muz. 17.55 schaal. 18.00 Nws. 18.05 Y-d- soldaten. 18.43 Pa jn 22.00 Nws en De zeven kunsten 21 aar Concertante muz. 23.00 Nws. 23.10 Conei Lrh 23.40 Nws. »r.n( '.4 ir vi gu 16.15 Journaal. 16.20 Amusement, tips Die Partridge-Famllle. 0.59 Progr.ova ferp] WDR: 8 20 en 8.55-9.25 Schooltelevisie. %5p j! e.m te nws. 18.10 Progr.-weekoverz. j. 18.40 Hier und Heute. 19.15 kinderen. 19.25 Pater Brown.). 20.00 J« üinst naai en weerber. 20.15 Act. 21.00 Sn jao Distel, muzikaal amusem.progr. 21.45 22.30 Journaal, comm. en weerber. Beschreibung clner Verfolgung. 0.05 naai. DUITSLAND II ngsd 17.30 Journaal en weerber. 17.35 U iprunge. Tijst 18.0 Act. en muz. 18.35 Tekenfilm» ipn 19 10 Stadt ohne Sheriff. 19.45 Journaal, i en weerber. 20.15 Apollo 17. Aansl.J Journaal. 21.15 Landschaft nach aan Schlacht, Poolse speelfilm uit 1970. J1 Journaal, coram- en weerber. 23.15 Som Utbri zug, korte Joegsl. film uit 1072 en Medit je on, korte Amcrlk. film. Daarna: Bel Wahlzeit, Joegosl. film uit 1972. extra DUITSLAND III NDR tnpn. 8.20-12.20 en 16.00-1 .30 Schooltelevisie, 19.00 Managem, fur alle FuhrungskrafU 1 Wirtschaft und Verwaltung (12). 19.30 Werl idde 20 15 Besser als Ihr Ruf, films en disc. ^(M DUITSLAND III WDR lU( 8.20 en 8.55 Schooltelevisie. 9.30 SeM daag Street (86). 17.00 Schooltelevisie. 17.30 ft me Street (87). Verho 18.30 Hablamos Espanol (18) 19.00 Z«ge a mann. 19.05 Progr. voor Italiaanse w« 19.15 Prisma v.h. westen. 19.45 Reg. ij U!,=n 19.55 Comm. 20.00 Journaal en weert0.1 20. 5 Pianorecital. i proi BELGIE FRANS Mod. wiskunde. 17.45 Onderl net kin. 'f.05 Journaal. 18.10 Klnderprogr. S' t. 1 S1( Weerber. en journaal. 20. 5 Mademol» Julie, toneelstuk. 22.20 Literair pn >jp Aansl.: Journaal en rep. Apollo 17. ,c BELGIE NEDERLANDS 18,00 Fabcltjeskr. 18.05 Do woudloPj Pakl Jeugdserie. 18.30 Kunst-serie. 19.00 Til goed film. 19.10 Sport. 19.33 Keurig Fran» pn zoeklicht. 19.39 Med. en weerber. 1 c Journaal. 20.10 SOS Natuur: fllmrep. J' W„ Muzikaal amusem.progr. 21.20 Een avond en w Eva. 22.05 Literair progr. 22.40 1er. naat. -rs Wi; rvan r de ities

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4