Sprinters te tellen op de van één hand Twee wedstrijden én een geldboete voor Piet Keizer Nico van Dam en Jo Schreurs weg Afkeer van groter doel .Nalse i start Sportschool van Anton Geesink moet verdwijnen een Nygaard ikent bij AZ'67 Training atleten komende jaren gedecentraliseerd Roozenburg speelt niet Vergoeding geëist voor schade bij voetbal-gevecht Records van Zian Excuses van Van der Meent Barmentlo wil na incident stoppen KNWU krijgt nieuwe categorie Forse steun voor Finse top-atleten B4OUW/KWARTET VRUDAG 8 DECEMBER 1972 jg/jtoUW/KV 7Slechts vier ervaren profs lopen warm voor Europees kampioenschap SPORT T13/K13 onze speciale verslaggever Als amateur was Klaas Balk één van 's werelds leest uitgesproken baanrenners. Hij bezat de aanleg en de intelligen- e om in die categorie een hoofdrol te spelen. De reeks (winter)- utitels en drie overwinningen in zesdaagsen zijn daarvoor een ikend bewijs. Als professional heeft Balk echter met andere wet te maken. In de professionele (baan-) wielrennerij geldt een an- ■e code. En in die code is er (nog) geen plaats voor Klaas Balk. 1 24-jarige Badhoevedorper is echter gel genoeg om zijn bescheiden pres ses niet geheel op het conto van nieuwe milieu te schrijven. In i eerste twee zesdaagsen als be- jêpsrenner bleef hij een respectabel 'jntal ovaaltjes achter op de gevestig- Ij TON VISSERS heeft gisteren in WÊlMaarheeze officieel zijn nieuwe profploeg gepresenteerd. De presentatie geschiedde in een omgeving die magertjes afstak tegen de luisterrijke overdadig heid die in het nog niet zo verre verleden het décor vorm de van dergelijke gebeurtenis- Nu is dat décor op zich niet zo erg belangrijk, maar het is wel illustratief voor de wijze, waarop deze jongste loot aan de professionele wielerboom tot ~ig toe is ontsproten. Als irder' van sponsornamen is de plicht van Vissers de Ibliciteit rond het hele gebeu- Ip correcte wijze te verzor- Er is in deze echter van een duidelijke bevoordeling van i ver enkele media boven de rest sprake geweest. Dat kan weinig professioneel worden genoemd. )rta» VISSERS HEEFT onder meer ter, tot taak de naam van de spcm- sor zo veel mogelijk publiciteit te bezorgen. In het verleden bediende hij zich in zijn ijver rlan om 11071 die opdracht te voldoen ïgeric wel eens van stunts die de ko waarheid geweld aandeden. Het ™Ie' ipel dat hij momenteel echter met Olympisch kampioen Hen- Kuiper speelt, kan ronduit Hjluguber toorden genoemd. Eerst bazuint hij rond, dat Kuiper en M hij tot een akkoord zijn geko- mea, vervolgens schrijft hij, na- ■i dat Kuiper de volkomen logi- gebr tche wens te kennen had gege- erd0 ten eerst het contract te willen inzien, hem een brief waarin hij meedeelt dat hij van zijn diensten geen gebruik meer wil ig in maken en nu komt hij opnieuw v' met de mededeling, dat hij nog 9 met Kuiper in onderhandeling is. Het lijdt dan ook weinig twijfel of Hennie Kuiper zal inderdaad in de ploeg van Vis- i-3111 sers worden ingelijfd. Vissers gokt met dat welles-nietes-spel- letje kennelijk op een maximale publiciteit. Hij gaat er aan voorbij dat hij dat doet over de rug van iemand, die het wiel rennen nog als sport be- schouwt. TON VISSERS herhaalde giste- b ren zijn al eerder uitgesproken dreigement dat hij met zijn ploeg niet zal deelnemen aan het Nederlands kampioenschap. ïn T Dat geldt dan als wraak jegens vrai de KNWU die niet aan hem, 7. itnaar aan de hoogste inschrijver het Nederlands kampioenschap gunde. De ploegleider van de nieuwe profformatie verwart daarmee twee zaken: hij kan i zijn werk als organisator kenne- lijfc niet scheiden van dat als ploegleider. Bovendien moet hij 'ach niet steeds opwerpen als i degene die het Nederlands kam pioenschap weer naar Limburg haalde. In 1971 immers, een jaar voor het inderdaad voort reffelijke kampioenschap van Vissers, icerd de titelstrijd ook al op de Cauberg gehouden. Maar toen was de Maastrichtse wielerman Toine Gense de grote stimulator. Het slechte weer was er toen debet aan, dat de strijd om de nationale truien al niet dat jaar een succes werd pp dat immer spectaculaire toer- nooiveld. WAARSCHIJNLIJK zal Ton Vissers zelf het meest verbaasd zijn, wanneer zijn ploeg vol gend jaar inderdaad niet van start gaat in het nationaal kam pioenschap. Juist in die wed strijd immers kan hij via de publiciteitsmedia een maximum aan reclame verwerven voor zijn sponsors. Hij zal het zich dan ook niet kunnen veroorlo ven daar weg te blijven; afge zien nog van het feit, dat hij door een dergelijk verbod ook zijn renners ernstig dupeert. JOOP HOLTHAUSEN ;ehi n onze sportredactie «MAAR De Deense internatio- Khirsten Nygaard heeft een con- ct voor twee en een half jaar «kend bij de Alkmaarse eredivisie- AZ '67. Nygaard, die uitkwam or Fugglebakken bij Arhus, trad 20 er de Deense nationale formatie -J 'aanvoerder op. In die kwaliteit -VI ode hij zijn land naar de poule- cnvinning bij de laatste Olympische in Miinchen waarna de elimi- tie volgde door de uiteindelijke 04 innaar Polen. De 23-jarige Nygaard a,inS ^et ^eense elftal blijven spe- 1, als AZ '67 daar geen nadeel van de vedetten. In Mllnster eindigde hij op vierentwintig ronden, in Zürich zelfs op zevenenvijftig. Op zich doet dat aantal er niet zo erg veel toe, maar het is wel tekenend voor de uiterst bescheiden plaats, die de ama teurkampioen van weleer in zijn nieu we omgeving inneemt. Balk: 'Ik moet voorop stellen, dat ik nog niet hard genoeg rijd. Als amateur dacht ik altijd: die zesdaagsecou^eurs zijn een stelletje artiesten. Nu ik er zelf tus sen zit, moet ik toch wel erkennen, dat er ook vreselijk hard wordt gere den. In Mllnster was er een wedstrijd over 1001 ronden; na afloop konden ze mij zo ongeveer naar boven dra gen. Voor mij is voorMftig belangrijk: zie dat je mee kunt. Püobeer je af en tjopjtje,laten gejdpn'. DIRECTIES In de baanwielerij spelen baandirec- ties en gevestigde vedetten een toon aangevende rol. Zij bepalen in feite het wedstrijdverloop, geven aan wan neer er werkelijk gefietst wordt en wanneer de minderen een paar centen mogen verdienen. Wie niet goed rijdt, valt automatisch af. Maar degenen die aan elkaar gewaagd zijn, verdelen de buit. Balk wist vóór zijn overgang naar de beroepsrenners al in welke wereld hij terecht zou komen. 'Je merkt gauw genoeg, wat er loos is. Maar als je goed rijdt, en je gebruikt je verstand, kun je toch een aardige boterham verdienen'. Slechts weinigen wagen het om tegen het spel dat baandirectics en vedetten spelen, in te gaan. Wie in dit opzicht zondigt, gaat onherroepelijk voor de bijl. Balk: 'Je hebt tegen die gasten niets te vertellen. Als je. dwarsligt, zetten ze gewoon een koppeltje aan je wiel. Dan ben je nergens meer. Er is maar één manier om er te komen: gewoon doen wat je gezegd wordt'. MEEPRATEN Klaas Balk geniet in het zesdaagse wereldje echter nog zo weinig bekend heid, dat hij nog geen enkele op dracht krijgt. 'Tegen mij zeggen ze nog niets. In Mllnster lieten de gro ten mij gewoon maar rijden en ik probeer nog niets anders dan gewoon mee te komen. Op de winterbaan moet je er rekening mee houden, dat het enkele jaren duurt voordat je er tussen zit. Zelfs Merckx heeft dat ervaren. Ik reken voorlopig op drie jaar, voordat ik een beetje mee mag praten'. Voor een nieuweling in het zesdaagse circus is het van uitermate groot belang wie zijn koppelgenoot wordt. Van die man hangt immers in belan grijke mate zijn verdienste af. Is het iemand die soms in het grote spel betrokken wordt, dan betekent dat een redelijk loon voor het slopende rondjes draaien op de latten. Balk: 'Ik heb wat dat betreft nog niets in te brengen. Met de kerstdagen rijd ik in Gent, Antwerpen en Dortmund. Voor de zesdaagse van Keulen ben ik eerste reserve. Dat betekent, dat wanneer er voor die tijd iemand van de gecon- tracteerden afvalt, ik 'aan de start kan verschijnen. Maar in Rotterdam start ik wel zeker. Ik hoop dat wedstrijdlei der Peter Post mij aan Leijn Loeve- sijn koppelt'. Klaas Balk op de baan in actie. Klaas Balk is vanavond in het Rotter damse Sportpaleis Ahoy één van de zes sprinters die om het Europees kampioenschap strijden. De naam Balk op de affiches illustreert al, hoe ver het legertje prof sprinters is terug gezakt naar de sombere periode vóór het wereldkampioenschap 1970 in Lei- cester. In die Engelse industriestad leek het erop, dat de sprint opnieuw grote tijden tegemoet zou gaan. Maar die opleving is nauwelijks meer dan een strovuurtje geweest. Wedstrijdlei der Peter Post krijgt met moeite vier ervaren profs warm voor een Euro pees titeltoernooi. Gordon Johnson verkoos in Australië te blijven. Post vulde het programma aan met de neo- profs Cardi en Balk. Post: 'Eigenlijk zou je acht sprinters moeten hebben. Maar ik weet ze eenvoudig niet te vinden. Om het voor het publiek toch aantrekkelijk te maken, hebben wij een nieuwe formule gevonden. De sprinters rijden een halve competitie. Iedereen ontmoet dus iedereen. Het maakt de karts op combine meteen uiterst gering". Klaas Balk eindigde tijdens de Olym pische Spelen als vierde op het sprint nummer. Aan die verrassende vierde plaats heeft hij zijn contract voor vanavond te danken. 'Toen ik over ging naar de profs stond wel zo ongeveer vast, dat ik aan die titel strijd mee zou doen. Een typische sprinter ben ik niet. Maar hoevelen zijn dat tegenwoordig nog wèl?' Je kunt anno 1972 met de vingers van één hand volstaan om dat aantal aan te duiden. JOOP HOLTHAUSEN DEN HAAG (Ar)P) De atletiek- unie (KNAU) gaat in de komende vier jaar zijn trainingen decentralise ren. Men wil zich in de periode tot en met 1976 vooral richten op de opleiding van veelbelovende junioren en jeugdige senioren. De trainingen zijn verdeeld over rayons met als centra: Overveen, Enschede, Papendal, Den Haag, Roosendaal en Sittard. De trainingen zullen één keer in de twee weken in de periode van oktober tot mei gehouden worden. De nationale top krijgt vanaf januari een keer per maand een centrale training op Papendal. Men zal zich daarin speciaal richten op die atleten die in de club een goede begeleiding ontberen. De centrale training zal na twee jaar waarschijnlijk, afhankelijk van de financiële mogelijkheden, wor den uitgebreid. Van de bondscoaches die de KNAU tot september in dienst had zijn voor lopig bij de rayontrainingen alleen nog ingeschakeld: Servee Wijsen (polshoog, hoogspringen en horden), Sjef Swinkels (kogelslingeren) en Herman Hofstede (hoogspringen). Nieuwe gezichten zijn die van Henk Dost, die in Enschede de rayontrai ning horden leidt, Wim de Graaff voor het kogelstoten en discuswerpen op Papendal. Ben Goossens onder wie het hordenlopen, verspringen, kogel stoten en discuswerpen in Overveen ressorteert en Jack van Merode, die in Roosendaal speerwerpen gaat ge ven. Jan van Heek, die na het vertrek van Bram Leeuwenhoek enige tijd trai ningscoördinator Was, geeft in Den Haag een rayontraining hoogspringen en in Oveneen speerwerpen. Wat de KNAU met de overige bonds coaches Jaap Noordenbos, Kees Kop pelaar, Ben Kusmic, Ton Eykenboom en Peter Nederhand gaat doen. is nog niet bekend. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat een aantal van hen Van onze sportredactie UTRECHT De sportschool van An ton Geesink in Utrecht is niet meer rendabel en zal worden gesloten. Het gebouw aan de Anton Geesinkstraat zal worden verhuurd en een zodanige bestemming krijgen, dat ook het ben zine-station er voordeel van kan heb ben. Het is niet uitgesloten dat het judo-pand wordt verbouwd tot super markt Door het opheffen van de sportschool, mogelijk over enkele maanden, dreigt de judovereniging Kodokan Dojo in moeilijkheden te komen. De club, die 400 leden telt en wordt getraind door Harry Stegenga, alsmede dokter Strik- werda, die een cursus fysio-therapie geeft, hebben momenteel de school in gebruik. Hieraan zal dus nu een einde moeten komen. De sportschool van Anton Geesink aan de naar de judoka zelf genoemde straat werd in 1965 opgericht en is sindsdien een Internationaal judo-cen- de Academie voor Lichamelijke Op- tram. Zelfs uit Japan kwamen judo ka's om les van Geesink te krijgen. De Kodokan Dojo trok op nationaal niveau de beste judoka's aan. Renda bel is de school echter ook in die jaren nauwelijks geweest. Anton Geesink zelf geeft geen les meer in de school sinds hij werkt op voeding in Amsterdam. De oud-we reldkampioen en Olympisch kampi oen, die de werkzaamheden in Am sterdam Iaat prevaleren speelt al lan ger met de gedachte de school van de hand te doen. Pogingen om met de gemeente Utrecht en de Budobond ln zee te gaan, zijn echter mislukt. DEN HAAG Piet Roozenburg, de oud-wereldkampioen dammen, heeft zich wegens gebrek aan tijd terugge trokken voor de halve finales van het toernooi om het Nederlands kampioen schap, die in januari in Arnhem wor den gehouden. Als vervanger is Palmer uit Huissen aangewezen. MIINCHEN (ANP) Frans Kraut- hausen, een speler van de Duitse voetbalkampioen Bayern MUnchen, heeft via een advocatenkantoor de international Heinz Flohe (FC Köln) voor het gerecht laten dagen. Kraut- hausen wil een schadevergoeding en smartegeld tot een bedrag van 18.000 gulden. Dit naar aanleiding van het gebeuren onmiddellijk na afloop van de bekerwedstrijd FC Köln-Bayern Miinchen op 12 april van dit jaar. Flohe ging T"rauthausen toen te lijf. Het zal de eerste maal zijn dat een voetballer in de Bundesliga van een tegenstander/ een schadevergoeding eist: Krauthausen: 'Het is geen rancu ne. Ik wil alleen maar voorkomen dat zoiets nogmaals gebeurt. Overigens is het bedrag van 18.000 mark nog laag. Het zijn alleen de kosten van de tandarts. Ik ben nu nog niet in staat om normaal te bijten omdat ik een noodgebit draag'. DEN HAAG (ANP) De Zian/- Vitesse-combinatie heeft gisteren in het Haagse bad Overbosch drie natio nale zwemrecords op 25 meter-banen verbeterd. Jozien Elzerman (1.01.2), Ineke Walrave (1.03.9), Kari Ran (1.04.8) en Sacha Honig (1.02.1) zorg den voor een nieuw dames- en adspi- rantenrecord op de 4x100 m vrije slag van 4.12.0. Zian was sinds 24 februari in het bezit van dit record met 4.12.7. Evetien Lonts (1.04.5), Karin Kok (1.03.8), Nanette de Roo (1.05.5), Ka rin Metz (1.06.3), Reina van der Eist (1.08.7) en Winry Rijke-Van Weerden burg (1.03.9) zetten de estafette voort en vestigden tezamen met vorenge noemd viertal een nieuw clubrecord op de 10x100 m vrije slag dames: 10.44.7. Het oude record stond hier met 10.51.2 op naam van VZC Vlaar- dingen en werd gevestigd op 29 janu ari 1970. Het meezwemmen van Winny Rijke is er de oorzaak van dat de 10.44.7 niet als adspirantenrecord kan worden er kend. Maar Zian-trainer Charles Ra- zoux Schultz heeft dat er graag voor over gehad, om gedaan te krijgen dat Winny, die acht jaar geleden brons veroverde op de 4x100 m vrije slag estafette in Tokio, de zwemtraining op clubniveau zou hervatten. AMSTERDAM (ANP) Pim van der Meent, trainer van FC Amsterdam, heeft gisteren telefonisch scheidsrechter Van Gemert zijn excuses aangeboden voor opmerkingen, die hij na afloop van de ontmoeting FC Amsterdam-Feyenoord over de arbiter had gemaakt. De Am sterdamse trainer had gezegd: 'Uit mijn naam mag in ,'e krant worden gezet dat Van Gemert gek is'. Pim van der Meent bood zijn verontschuldigingen aan nadat voorzitter Dé Stoop van FC Amsterdam de trainer erop had gewezen dat het bestuur van FC Amsterdam niet kan tolere ren dat op KNVB-officials na afloop van een wedstrijd kritiek in minder aanvaardbare termen worlt gebezigd. Het bestuur van FC Amsterdam zal zich beraden over de con centratie van journalisten rond de kleedkamers na afloop van een wedstrijd. Het bestuur van de Amsterdamse eredivisie-club vreest voor impulsieve opmer kingen die ernstige consequen ties voor de bij de wedstrijd betrokken functionarissen kun nen hebben. Johan Cruijff krijgt tiveede boeking DEN HAAG (ANP) Piet Keizer is door de tuchtcommissie betaald voetbal voor twee bindende wedstrijden geschorst. De Ajacied kreeg deze straf wegens het trappen naar een tegenstander tussen het duel van afgelopen zondag tegen Sparta. Daarnaast kreeg Piet Keizer een geldboete van 250 gulden. Gelet is op alle omstandigheden, waar onder zijn straf kaart met een aantekening van 17 december 1971. Dit houdt in dat Keizer niet mee kan spelen in de bekerwedstrijd tegen NAC en de competitiewedstrijd tegen MW. Van onze sportcorrespondent ARNHEM De Arnhemse grensrech ter Rien Barmentlo overweegt te stop pen met grensrechteren. Barmentlo kreeg tijdens de wedstrijd Haarlem- FC Groningen een steen in zijn nek gegooid van een woedende supporter die het niet eens was met het toeken nen van een strafschop aan FC Gro ningen. Barmentlo. die door een arts van Haarlem summier onderzocht is, is vooral kwaad over de verklaring van het Haarlem-bestuur 'dat de grens rechter onmogelijk door een steen of een ander voorwerp getroffen kan zijn'. De grensrechter wil eerst nog een gesprek met de KNVB voordat hij zijn besluit bekend maakt. De gele kaart die Johan Cruijff afge lopen zondag in dezelfde wedstrijd kreeg voorgehouden, had minder ern stige gevolgen. Het incident is als boeking genoteerd, de tweede voor de A ja-aanvoerder. De tuchtcommissie strafte voorts onder meer: J. von Ranzow (Eindhoven), één bindende wedstrijd en één bindende wedstrijd voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar en een geldboe te van 100 gulden. C. Middelkoop (HVC), één binden de wedstrijd voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar, alsmede een geldboete van 125 gulden. H. B. M. Wassenberg (Helmond Sport), één bindende wedstrijd en een geldboete van 125 gulden. P. Eimers (FC Groningen), één bindende wedstrijd en één bindende wedstrijd voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar alsmede een geldboete van 150 gulden. M. C. Koeman (FC Groningen), één bindende wedstrijd voorwaarde lijk met een proeftijd van een jaar en een geldboete van 150 gulden. T. C. van Willigenburg (HVC), een lopende voorwaardelijke straf van één bindende wedstrijd werd omgezet in een onvoorwaardelijke. H. J. Wullems (SC Tilburg), een geldboete van 500 gulden, waarvan DEN HAAG (ANP) De Koninklij ke Nederlandse Wielren Unie heeft een nieuwe wedstrijdcategorie inge steld voor liefhebbers. In deze catego rie komen renners, die '.etzij door geringe cajï&citeiten, drukk e werk zaamheden of studie niet mee kunnen komen bij de amateurs. Er is een onderverdeling in A-renners (van 18-35 jaar) en B-renners (van 35 jaar en ouder). Piet Keizer 250 gulden voorwaardelijk, met een proeftijd van een jaar wegens als oefenmeester zich onbehoorlijk en provocerend gedragen tijdens de wed strijd SC Tilburg B-Helmond Sport B op 11 november. Zwembond verliest adviseurs Van onze sportredactie AMSTERDAM De beide adviseurs van de zwembond, Nico van Dam en Jo Schreurs, zullen niet in die functie terugkeren. Van Dam, die leraar is aan de Academie voor lichamelijke opvoeding in Den Haag, verkiest die werkzaam heden boven de minder zekere arbeid bij de zwembond. De bond heeft nog wel pogingen in het werk gesteld Van Dam te laten blijven. Jo Schreurs, evenals Van Dam coach van de zwemploeg op de Olympische Spelen, heeft moeilijkheden gekregen met de vereniging van zwemtralners naar aanleiding van zijn optreden ln München, dat te zwak zou zijn geweest. Wie de beide adviseurs zal opvolgen, staat nog niet vast. Kandidaat is Bert Sitters, die zich momenteel bezig houdt met het jeugdzwemmen. Cees Koppelaar onzekerheid wordt ingeschakeld bij. de centrale trainingen. De commissie opleidingen van de KNAU heeft ter verbetering van het peil van de clubtrainers een aantal instructieweekends onder lei ding van buitenlandse specialisten gepland. HLESINKI (ANP) De Finse atle- tiekbond heeft zijn topsportmensen een fikse onkostenvergoeding uitbe taald. Voor de wintertraining gericht het seizoen van 1973 ontvangen de topatleten, zoals Lasse Viren, Pekka Vasala en Tapio Kantanen, ieder een bedrag van negenduizend gulden. At leten van een lagere categorie, zoals Juha Vëatainen, krijgen 6500 gulden. In totaal keerde de Finse bond 650.000 gulden uit aan 128 sportlie den. Sepp Maier: 'Een waanzinnig plan' MüNCHEN (Reuter) De beste voet ballers in W.-Duitsland kunnen weinig enthousiasme opbrengen voor een plan van de Europese voetbalunie (UEFA) om het doel te vergroten. Op een veld van Bayern München zijn proeven genomen met een doel dat 8,05 meter lang en 2,68 meter hoog is. Momenteel zijn die afmetingen resp. 7.23 meter en 2,44 meter. Sepp Maier, doelman van het Westduitse elftal, vroeg zich na de proef af of degenen die het voorstel hebben bedacht, wel geheel bij hun gezonde verstand wa ren. Maar niet alleen voor uoelverdedigers is het plan waanzinnig. Ook Gerd MUller, topscorer op talloze lijsten, was weinig gelukkig met het nieuwe doel. MUller: 'Dit haalt de lol van het doelpunten maken af. Geef mij die kleinere maar.' Een kleine enquête onder de doelver- dedigers van de Westduitse topclubs leverde, zoals te verwachten, ook een negatief resultaat op. Geen van de doelverdedigers voelde iets voor de Sepp Maier grotere afmetingen. 'Als het grote doel wordt ingevoerd, kunnen wij wel inpakken, tenzij twee keepers zijn toegestaan', vond Gerhard Hinze, de 23-jarige doelverdediger van Stuttgart. Wolfgang Kleff, 25 jaar en keeper van Borussia Mönchengladbach, reageerde sarcastisch met: 'Waarom maken ze het doel niet even lang als de achter lijn?' Jupp Elting (FC Kaiserslau- tern) vroeg zich af of de UEFA niet beter een andere buitenspelregel kan bedenken om het spel levendiger en attractiever te maken in plaats van het doel le vergroten. Lorenz Horr, topscorer van Hertha BSC, is van mening dat een groter doel weinig verschil zal maken. 'Als je een doel mist dat 7,32 meter is, zal je ook een doel missen dat 8,05 meter is. Want een aanvaller zoekt automa tisch de uiterste hoek op.' Juist dat echter verontrust Sepp Maier. Hij had geen moeilijkheden de lat te berei ken, maar kon niet bij de hoeken komen. VOETBAL De Bredase eredivisieclub NAC wil nog dit seizoen overgaan tot een splitsing van het amateur- en het betaalde voetbal. Het huidige bestuur zal verdwijnen. De afde ling betaald voetbal zal een jong bestuur van slechts drie personen krijgen, dat zal worden geadviseerd door een raad van bestuur. Een commissie, bestaande uit NAC-voorzltter Raaymakers, secretarl Speekenbrink, een vertegenwoordiger van de KNVB en een Jurist, zal de plannen tot structuurwijziging uitwerken. NAC streeft naar de verenigingsvorm. zoals ook AJax die kent. Een andere mogelijkheid is do stichtingsvorm, maar daar is NAC geen voorstander van. daar men anders in de toekomst spelers van de amateurafdeling zou moeten 'kopen'. Indien de reorganisa tie een feit is zal NAC een fulltime administrateur aanstellen. VOETBAL Hertha BSC, de club die betrokken is bij het Gundesllgaschandaal. heeft een schuld van ongeveer zes miljoen mark. Toen het nieuwe bestuur de zaak overnam stond er 4.134.00 mark aan rode cijfers in de boeken. Daar komt nog 2.000.000 mark bij. die de stad Berlijn beschikbaar heeft gesteld. De laatste post zal worden gedekt door do verkoop van de eigen grond op het sportcomplex Gesundbrunnen. ATLETIEK Philip Clerc. de 26-jarlge Zwitserse atleet, ATLETIEK Klpchoge Keino. Konya's grote troef op de midden- en lange afstand, zal nog deze maand beslissen of hij een aanbod van de onlangs opgerichte prof-atletiekbond ac cepteert. Keino verklaarde dat Michael O'Hare, de voorzitter van de profbond, hem een basis-salaris van 17.000 gulden heeft geboden. ZWEMMEN De Japanse zwemster Nayuml Aokl heeft het na ccn Jaar al gezien. ZIJ stopt met de wedstrijdsport. Aokl veroverde in München Olymp 1.03.8 SCHAKEN De simultaanseance, die de Tsjechische grootmeester Ludek Pachman op 13 decem ber geeft, zal worden gehouden in waren- huls Vanderveen ln Assen. Het aantal van 30 tegenstanders is inmiddels bereikt. VOLLEYBAL Pakistan heeft de derde en laatste uit da serie volleybalwedstrijden tegen China ge wonnen met 3—1. 9-15, 15-2, 16-14 ,en 15- 13. Pakistan heefthde serie van drie met 21 gewonnen. SKIËN Arthur Gobbcr, een 16-Jarlgo Oostenrijks* skiën lid van de nationale jeugdploeg, is gisteren overleden aan de gevolgen van een val tijdens een training. Op do pist* van het dorp Rhormoos-Untertal smakte Gobbcr tegen een boom. Kort daarna stierf hij. Zijn ploeggenoot Anton Gelger (17) vlei later op precies dezelfde plaats. HIJ werd met zware verwondingen overge bracht naar een ziekenhuis. SCHAKEN ln de vierde ronde van het vierde toernooi om het Europese schaakkampioenschap voor dames heeft mevrouw Timmer (Neder land) gewonnen van de Francaise MorllnL De afgebroken partij uit de eerste ronde afgebroken. Na de vierde ronde delen de Hongaarse Vereczl en de Russische Caprln- dashvlll met 3.5 punt elk de eerste plaats. Mevrouw Timmer staa met l punt en 2 afgebroken partijen op de zevende plaats.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 13