Beperking van uitgaven profclubs noodzakelijk Sittard in ban van voetbalrel rond amateurs Van de Roer: 'Excelsior te slap' Twijfels over komst Lubanski nemen toe FC Den Haags manager Eddie Hartmann: Het betaalde voetbal sit in een pand van V en D, maar heeft de omzet van een kruidenier Schoofs snel uit de strijd George Best weer niet op training NCW wil meer vervolging van 'sociale fraude' Geen uitspraak over militaire subsidies VS Minimumloon bijna tien procent hoger Mislukte overval op geldtransport /KJ ITiTROUW/KWARTET DINSDAG 5 DECEMBER 1972 SPORT/BINNENLAND T9/K9 Van onze speciale verslaggever DEN HAAG Terwijl FC Den Haag de laatste jaren het begelei dend apparaat voor de contract- spelers sterk verbeterde, doet zich de vreemde ontwikkeling voor, dat de belangstelling voor de hoofdmacht alsmaar slinkt. Tegen de FC Den Bosch werd zondag een dieptepunt geregis treerd. Slechts 5.000 toeschou wers bevolkten het Zuiderpark- stadion. Een getal, dat geen en kele overeenkomst vertoont met het uitgangspunt voor de begro ting '72-73. Manager Eddie Hartmann: 'Onze ex ploitatie kan gesloten worden met een gemiddeld bezoek van 12.500 toeschou wers. Daar zitten we momenteel niet ver naast. Maar ik geef toe, dat het een geflatteerd beeld is. We hebben Ajax en Feyenoord al gehad, beide wedstrijden waren goed voor een uit verkocht huis. Afgelopen zondag was de eerste grote klap, die we moesten incasseren. Als deze tendens zich doorzet baart de toekomst grote zor gen. Over eventuele consequenties hebben we nog niet van gedachten gewisseld. Het kan slechts tot twee gevolgen voeren. We doen wederom een beroep op de steun van onze fusiepartner, de gemeente Den Haag, of we verminderen de uitgavenkant van onze balans. Dat laatste lijkt me, nee fs, het meest verstandige. Tenzij de overheid ons op gelijke voet schaart met het belang van concerten en speeltuinen. Daar komt ook geen geld binnen, maar het wordt wel onmisbaar geacht in het kader van de welzijnszorg'. Het gebrek aan belangstelling voor de Haagse ploeg wordt ongetwijfeld door de matige prestaties veroorzaakt. Ook daar is een plausibele verklaring voor. De FC Den Haag ontbeert nu al maanden lang de aanwezigheid van gewaardeerde krachten als Wijngaar- de. Van Eeden, De Caluwé, Augusts- son en sinds kort ook de Noor Fugl- set. Maar zelfs al zou de FC Den Haag compleet kunnen verschijnen, dan nóg is het hoogst onwaarschijn lijk, dat de Haagse bevolking voldoen de interesse opbrengt. Hartmann schetst de problematiek van de FC Den Haag dan ook in een breder kader. Zegt: 'We dienen de passieve recreatie. Wat blijkt evenwel? Het publiek is dubbel passief. Gaat niet meer naar het stadion, maar nestelt zich achter de televisie. Er wordt teveel voetbal op de televisie ge bracht. En er wordt tevens een ver keerd beeld verschaft. Niet attractief voetbal op de velden gaat gepaard met aantrekkelijk tv-voetbal. Van een niet-boeiende wedstrijd kunnen toch enkele goede flitsen uitgezonden wor- VOETBAL het Afrikaanse kwalifi catietoernooi voor het wereldkampioen schap voetbal. Marokko won in Dakar met 2-1 van Senegal, na een ruststand van 1-1. De eerste wedstrijd tussen beide landen ploegen was zonder doelpunten geëindigd. VOETBAL De Italiaanse selctle voor de wedstrijd tussen deiploegen van de Italiaanse- en Belgische competitie, die morgen in Flo rence wordt gespeeld, bestaat uit: doel: Superchi (Fiorentina) en Castelllnl (Tori no), verdedigers: Fedele (Bologna), Orlan- dini (Fiorentina/, Sabadini (Milan), Bet en Eddie Hartmann: beperkingen den...Het totaalbeeld ontbreekt. Een voorbeeld. Als België-Nederland in enkele minuten gebracht had moeten worden, zou er toch nog een aardig programma samen te stellen zijn ge weest. De week daarop, als iemand in het stadion een dergelijke wedstrijd krijgt voorgeschoteld, moppert hij, herinnert hij zich van de flitsen dat het beter kan. Ik geef toe, dat er veel niet-interessante wedstrijden worden gepresenteerd. Tegen te hoog entree geld. België-Nederland, nogmaals, was daar een sterk voorbeeld van. Maar ook Feyenoord-Haarlem en Go Ahead- NEC. Zegt de trainer van NEC na afloop nog: 'We hebben lekker behou dend gespeeld.' Vergetend, dat het publiek zich in geen enkel opzicht vermaakt heeft. Ik weet het, FC Den Haag doet het soms ook. Vorig jaar tegen Twente met name. Eigenlijk zou elk bestuur tegen de trainer moe ten zeggen: Je moet aanvallend voet bal spelen. Spektakel brengen! Ieder een is het daarmee eens, maar wie doet er wat a an? Faciliteiten De belangstelling voor het betaalde voetbal taant. Overal. En dat terwijl de clubs steeds meer geld uittrekken voor salarissen van spelers, trainers en andere begeleiders. Hartmann: De clubs jagen elkaar op. Iedere club verbetert zijn faciliteiten. Gedwongen door het feit, dat die andere club dat ook doet. En je moet wel mee. wil je de aansluiting niet missen. Maar in wezen is het geen 'financieel' haalba re kaart. Het betaalde voetbal zit in een pand van V D, maar hij heeft de omzet van een kruidenier. De capaciteit van de meeste stadions be draagt meer dan 25.000 toeschouwers. Zij zijn meestal slechts voor een kwart gevuld. Met uitzondering van de dagen, waarop Ajax en Feyenoord te gast zijn'. Om die reden voorziet Hartmann ook een op andere leest geschoeid voetbal- bedrijf. Hij stelt zich op het stand punt, dat waar blijkt dat de mogelijk heden beperkt zijn. ook een daarop aangepaste huishouding gevoerd moet worden, wat zou betekenen, dat veel clubs hun uitgaven moeten reduceren. Hartmann: 'Het verschil tussen uitga ven en inkomsten wordt dermate groot, dat het niet meer mogelijk is om deze bedrijven in dezelfde staat in stand te houden. Kijk eens naar De venter. waar nu weer vier ton in het betaalde voetbal gepompt moeten wor den om de zaak in evenwicht te houden. Je moet er gewoon rekening mee houden, dat het gedragspatroon van het publiek is veranderd. De mogelijkheden tot recreatie worden groter. In vrijwel ieder gezin is een auto en/of staat er ergens een cara van. Men is niet meer gebonden aan het stadion, dat gezien de huidige welvaart een gebrekkige accommoda tie biedt. Het wordt steeds gemakke lijker. Men is gewend aan comfort. Daarom trekt het ook meer en meer naar de zaalsporten, waar het weer niet getrotseerd hoeft te worden'. Verzadigingspunt Hartmann voert tenslotte een laatste factor op, die de belangstelling nade lig beïnvloedt. De successenreeks van Ajax en Feyenoord. Hij: 'Er is een verzadigingspunt bereikt. Zeker bij het publiek. Ajax en Feyenoord heb ben de topper veroverd, vertegen woordigen de een wat meer dan de ander het hoogste niveau. Alles wat minder is wordt gekritiseerd. El ke wedstrijd wordt afgemeten naar het pei' dat Ajax en Feyenoord kun nen bereiken. Overigens, ook Ajax ervaart nu de consequenties van de suprematie. Ook daar kwamen bij de laatste drie wedstrijden slechts in to taal 30.000 toeschouwers. Te weinig om een dergelijk bedrijf op die basis te continueren'. JOHN LINSE PARIJS Bert Schoofs is gisteren in de eerste ronde van het 22e toer nooi om de internationale Franse tafeltenniskampioenschappen, dat in Parijs wordt gehouden, uitgeschakeld. Hij verloor in drie games van de Zweed Kjell Johansson, die in 1964 en 1966 Europees kampioen heren enkelspel werd. Schoofs kon alleen in de tweede game redelijk verzet bieden aan de oud- Europees kampioen, 219, 2220, 21 —10. In het dames enkelspel overleefde ook Sonja Heltzel de eerste ronde niet; zij werd in drie games verslagen door de Frangaise Bergeret. Hetzelfde over kwam haar in het dubbelspel met Ellen van der Helm-Kladt tegen de Hongaarse combinatie Magos/Molnar. Alleen in het heren dubbelspel ver overde de Nederlandse afvaardiging twee games. Bert van der Helm en Bert Schoofs werden met 23 ver slagen door het sterke Hongaarse dub bel Jonyer/Gergely. Van onze sportcorrespondcnt SITTARD De koude oorlog die dc spelers veilig kon afvoeren. He- al geruime tijd tussen de beide lemaal naar wens verliep het een Sittardsc voetbalclubs Stadbroek en ander toch niet, aangezien spe en VV Sittard bestaat, is in hevig heid toegenomen. Na het staken van de derby StadbroekVV Sit tard. waarbij de eerste plaats als inzet gold in de vierde klasse D van Zuid 2. zijn dc gemoederen nog lang niet tot rust gekomen. Scheidsrechter Vinken zag zich na melijk genoodzaakt om bij een 0 1-stand de wedstrijd af te sluiten. De Stadbroekspits Steven stormde in de genoemde minuut op het Sittard-doel af. In het strafschopge bied werd hij gehaakt en bleef liggen. Terwijl scheidsrechter Vinken naar de witte stip wees. kwamen heet hoofden uit het publiek het ter rein op en wilden afrekenen met de VV Sittardspelers, omdat men meende dat Steven gewond was. Ton Nuland van Sittard, ging op dat moment naar de scheidsrechter toe en zei: 'Is het nog wel verant woord om verder te spelen? Kun nen wij niet beter staken?' De scheidsrechter nam daarop dit be sluit omdat hij nog meer moeilijk heden verwachtte. Tijdens de af tocht naar het kleedlokaal werden de Sittardspelers op behoorlijke meppen getrakteerd uit het pu bliek. In het kleedlokaal, achter een gebarikadeerde deur, wachtte men de komst van de politie af om hun te ontzetten. De Sittardse poli tie. die op het sportterrein met een viertal agenten aanwezig was, vroeg versterking van de Rijkspoli tie. zodat men met twaalf man schappen en enkele politiebussen Ier Van Nuland van Sittard tegen de vlakte geslagen werd. In de Sittardse wijk was het urenlang erg onrustig. Het bestuur van Sittard kwam in een spoedei sende vergadering bijeen en be sloot om de wedstrijd in geen geval meer uit te spelen. Hoe de uitslag van de KNVB ook zal lui den. wij gaan niet meer naar Stad broek. Wij zien desnoods van bet kampioenschap af, aldus een van de bestuursleden. De spelers zelf kregen het consigne om in de avonduren niet buitenshuis te gaan. aangezien represailles ver wacht werden van Stadbroekspe lers en -supporters. De supporters kwamen inderdaad naar de Sittardsc wijk. In het clublokaal van Sittard kreeg een sympatisant een vol glas bier In zijn nek uitgestort. De overige be zoekers van het café Heten zich niet verleiden door de acties van de Stadbroekspelers om op de vuist te gaan. Volgens een van de bestuursleden van Sittard heb ben supporters en spelers van Stadbroek gedreigd, dat zij bij de eerstkomende thuiswedstrijd van Sittard de zaak op stelten zul len zetten. Men verwijt namelijk dc spelers van Sittard dat zij de staking geforceerd hebben. Vooral Ton van Nuland is bij hen het zwarte schaap, die de scheidsrech ter geadviseerd heeft: 'Stop er maar mee.' In deze uitlating zien de spelers van Stadbroek en het publiek doorgestoken kaart. ROTTERDAM Feyenoord wacht nog altijd vol spanning op bericht van Wlodek Lubanski, de 25-jarige Poolse international van Gomik Zabrze, die graag voor de Rotterdammers wil uitkomen. Vorige week, bij de terugkeer naar zijn geboorteland, werd de afspraak gemaakt dat Lubanski bij de autori teiten in Polen en zijn huidige club zou aftasten, hoe men tegenover zijn voornemen stond Polen te verlaten. Zodra Lubanski zou melden dat het sein op groen stond, zouden Feyen- oord-manager Guus Brox en voorzitter Guus Couwenberg onmiddellijk naar Polen afreizen voor onderhandelingen. Er is echter taal noch teken meer vernomen. Ook Janusz Kowalik, die als contact man fungeerde, heeft geen enkele ver binding meer gehad met zijn gerenom meerde landgenoot. 'Het zal wegens zijn leeftijd ontzettend moeilijk wor den,' meent Kowalik, die niettemin blijft geloven dat er een redelijke kans bestaat dat Lubanski naar Nederland komt. Jerzy Sadik, Sparta's 31-jarige Poolse aanwinst, daarentegen heeft de ver eiste reisdocumenten wél snel gekre gen. Hij wordt woensdag of honderdag met zijn gezin in Nederland verwacht. Het bestuur van AZ '67 heeft de Deen se international Chris Nygard (23) een contract voor 2 1/2 jaar aangebo den. De Scandinaviër was zondag in Wlodek Lubanski Alkmaar en bekeek AZ in de wedstrijd tegen NAC. Gesteund door een finan cieel expert heeft hij 's avonds over de voorwaarden van een verbintenis gesproken. De betaling van de even tuele transfer zal in drie termijnen worden geregeld. Nygard, die inmid- keerd. heeft tot 15 december de tijd dels naar Denemarken is terugge- om over het aanbod van AZ te be slissen. Santarini (Roma). Zecchlni (Torino) Santin (Sampdoria), midden en aanval: Massa (Inter), Rececconi en Guarnaschelli (Lazl- o), Bigon en Prati (Milan) Esposito en Improta (Napoll), Gorl (Cagliari) en Merlo (Fiorentina). BASKETBAL ZSKA Moskou heeft zich geplaatst voor de kwart finales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen De Russische ploeg versloeg in Moskou Stade Francais Genève (Zwl) met 121-80. De eerste wedstrijd won ZSKA met 121-98. VOLLEYBAL De uitslagen van de volleybalwedstrijden, die voor de Europese bekertoernooien wer den gespeeld, zijn dames: Nlm Boedapest (Hon) - Levskl Spartak (Bul 3-2 (15-2 10- 15, 9-15, 15-1, 15-4): Fini Modena Uta) - ASPTT Montpellier (Fra) 3-1 (15-8. 15-10. 6-15, 15-12). Bekerwinnaars heren: ASUB Bruaawl (Bel) - Skoda Ceske Budajovlc (Tsj) 0-3 (8-15. 5-15. 4-15). ZAALHANDBAL Het Roemeense damesteam heeft in Boeka rest met 12-9 (rust 7-5) van West-Duitsland gewonnen. ZAALHANDBAL Dc eerste ronde Europese beker dames. Plastika Nltra (Tsj) - Lokomotlv Plovdiv (Bul) 17-9. Plastika met totaalscore 25-19 naar de tweede ronde. Van onze sportredactie MANCHESTER De grillige voetbal vedette van Manchester United, George Best, is ook gistermiddag niet op de training van zijn club versche nen. Voor de competitiewedstrijd van afgelopen zaterdag tegen Norwich City (door Manchester United met 20 gewonnen) is Best gepasseerd, omdat hij ook vorige week zich op een van de vijf trainingen niet had gemeld. Wat de reden van Bests nieuwe ab sentie is, is in Manchester niet duide lijk. De Ierse international is gister middag wel op het vliegveld van de Engelse industriestad gesignaleerd. Het bestuur van Manchester United zal nog deze week een gesprek met George Best hebben. Het is de ge woonte, dat de clubleiding dinsdags vergadert. Volgens manager Frank O'Farell (die overigens niet bereik baar was voor commentaar op het meest recente verzuim van Best) is nog geen definitieve datum afgespro ken. 'Het is namelijk erg moeilijk om het complete bestuur op korte termijn bij elkaar te krijgen.' 'Spelend zoals tegen FC Twente zeg ik: we redden het in de eredivisie Van onze speciale verslaggever ROTTERDA MEd van de Roer (25), de modieus geklede doelman vin het Rotterdamse Excelsior wordt er wel eens mistroostig onder Hij is zich terdege bewust van zijn capaciteiten, niettemin is hij n? vijftien competitieduels de meest gepasseerde (34 x) doelman in dt eredivisie. Een frustrerend gegeven, dat bij Van de Roer onmiddei iijk nerinneringen oproept aan zijn periode bij SVV. Dat was drit jaar geleden. De Schiedammers, via de legendarische produktiviteit van net toen befaamde 'luchtmachtduo Koudijzer-Van Meeteren ge promoveerd naar de eredivisie, werden er na een seizoen, in letter lijke en figuurlijke zin, weer uitgeschoten. Van de Roer moest toen zo'n zeventig keer hoofdschuddend over de machte loosheid van zijn ploeg de bal uit het net halen. Zijn vertrek naar Excelsi or, als opvolger van de door Feyen oord aangetrokken Bram Geilman, was voor Van ae Roer ronder meer een geweld.ge promotie, ook al besef te hij dat hij andermaal was beland bij een team met beperkte mogelijk heden. Toch is het juist Excelsior geweest dat als katalysator fungeerde .n Ed van de Roers ontwikkeling naar een betrouwbaar en talentrijk doel man, die het -howelement niet veraf schuwt. Bob Janse. de huidige trainer van FC Dordrecht heeft er (evenals dat bij Feyenoord-doelman Eddie Treytel het geval was) in belangrijkt mate toe bijgedragen dat Van de Roe. zich ontwikkeld heeft vit een persoon lijkheid. MOEITELOOS Janse schaafde bovendien consciën tieus aan Van ae Roers zwakste kant: net verwerken van noge ballen. Zon dag tegen FC Twente (0-0) demon streerde Van de Roer enkele malen op fabelachtige wijze zijn vuistkracht. Voorzetten van René van de Kerkhof ei. Theo Pahlplatz werd door de in tel paars gestoken Schiedammer moei teloos twintig tot dertig meter wegge- stompt naar een clubgenoot. Het gelij ke spel kon voor zevenig procent op hei conto worden geschreven van Ex celsiors laatste man. De week daar voor echter had hij gedeeld in de a'gemene malaise waardoor Ajax on gestoord een 8-0 zege kon bereiken. Van de Koer: 'Excelsior moet het van inzet en karakter hebben. Als dat ontbreekt is het nergens. Tegen FC Twente konden de mensen weer eens een ouderwets Excelsior zien. Zo zou het ieder week moeten gaan'. VERSCHIL Van de Roer constateert een frappant verschil tussen het Excelsior van vo rig seizoen en nu. 'Toen was er wel doorlopend de bereidheid en de wil te vechten voor een zo'n dragelijk moge lijk resultaat. Dit seizoen zijn we echter veel te slap. Er zijn wedstrij den geweest dat de een de ander in feite de bal niet gunde. Er bestond te veel verdeeldheid in het elftal, ook al kon je daar na de wedstrijd niets meer van bespeuren. Spelend zoals zondag zeg ik: we redden het in de eredivisie'. Ec' van de Roer, het is nauwelijks een geheim, wil, zodra de mogelijkheid zich voordoet, Excelsior de rug toe keren. In de voorbije zomermaanden lonkten enkele Belgische clubs naar hem en werd ook de naam van Ajax genoemd. De contacten zijn echter van te vluchtige aard geweest om te resulteren in een verbintenis. 'Ik blijf Ed van de Roer. een stijlvol doelman, ondanks alles echter hopen op een club in de eredi visie. Een goede middenmotor, die iedere week constant speelt'. Van de Roers optreden is er duidelijk op gericht zichzelf wekelijks in de etalage te plaatsen. In het elftal dat om wille van lijfsbehoud veelal ge dwongen is een behoudende (lees: sterk defensieve) speltrant te spelen en het initiatief aan de tegenstander te laten, krijgt hij een opimale kans zich te onderscheiden. Soms manifes teert hij zich wat al te hautain, daarmee de irritatie van zijn tegen standers opwekkend. Maar wie sollici teert naar een andere club moet zich op de een of andere wijze doen gel den, redeneert Van de Roer niet onte recht. Hij heeft zich nu dit seizoen ten doel gesteld er voor te zorgen dat nij minder doelpunten achter zijn oren krijgt dan in de vorige competi tie, toen hij 54 maal werd gepasseerd. 'Dat moet lukken, als Excelsior maar karakter toont!' RICHARD MATTHIJSSE Van onze soc.-economische red. DEN HAAG Het Nederlands christelijk werkgeversverbond is van mening dat de uitvoerings organen van de sociale verzeke ring, meer dan tot nu toe, aan gifte bij de officier van justitie moeten doen van gevallen van misbruik, opdat fraude kan wor den beoordeeld binnen de nor male strafrechtspraak. Dit heeft mr. B. M. J. Pauw van het NCW gisteren verklaard op de maande lijkse persconferentie van het ver bond. Vorig jaar werd van de 539 geconstateerde gevallen van misbruik van de werkloosheidswet slechts 67 maal aangifte gedaan, aldus mr. Pauw, die erop wees dat het openbaar ministerie bovendien vaak tot aepone- rlng overgaat Hij pleitte voor een 'harder en meer in overeenstemming met het preventieve aspect bij de normale strafrechtspraktijk gebracht optreden', alsmede voor een doeltref fender controle. Mr. Pauw reageerde hiermee op een medio november aan de Tweede Ka mer gezonden rapport van de 'Werk groep oneigenlijk gebruik* van de So ciale Verzekeringsraad, waarin gecon stateerd wordt, dat zowel werkgevers als werknemers en uitvoeringsorganen zich wel eens schuldig maken aan oneigenlijk gebruik van sociale verze keringen. Dat komt voor bij al deze verzekeringen (behalve aow en aww) maar verreweg het meest bij de han tering van de werkloosheidwet. De structuur van deze wet biedt daartoe kennelijk meer mogelijkheden, aldus de werkgroep van de SVR. Mr. Pauw noemde dit rapport veel objectiever dan de onlangs door de (aan de WD gelieerde) Prof. Telder stichting gepubliceerde studie over deze problematiek. 'De premieontwik- eling geeft alle aanleiding minder urgent sociale verzekeringstaken en oneigenlijke taken af te kappen om te proberen enige ruimte te scheppen voor nieuwe taken. Voor meer finan ciële ruimte behoeft men daarvan misschien niet veel te verwaohten, doch waarschijnlijk wel voor een ver betering van het imago van onze sociale verzekeringen. Reëel bestaand oneigenlijk gebruik (dat nog geen opzettelijk misbruik behoeft te zijn) moet worden tegenge gaan door zodanige wijzigingen in de bepalingen, dat niet bedoelde of niet meer passende mogelijkheden worden afgekapt', aldus mr. Pauw. (Het ge noemde aantal van 539 geconstateerde gevallen van misbruk van de werk loosheidswet komt overeen met 0.22 pet van het totaal aantal aanvragen om werkloosheidsuitkering. In 1970 bedroeg het aantal geconstateerde ge vallen van misbruik van deze wet 757). Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Minister Van Veen wil geen overzicht geven van research-contracten tussen Nederlandse universiteiten en Amerikaanse militaire instanties. Op een vraag van het Tweede-Kamer lid Van der Spek (PSP) antwoordt de minister: 'Reeds enige tientallen jaren sluiten Nederlandse wetenschapsbeoe fenaren, al dan niet door tussenkomst van universiteitsbesturen, research- contracten o.a. met Amerikaanse mili taire instanties. Aantal en omvang van deze contracten zijn niet systema tisch bijgehouden'. De heer Van der Spek had zijn vra gen gesteld naar aanleiding van de kritiek van de Leidse universiteits raad op een research-contract van prof. dr. J. J. Rood. De raad vond dat men geen contracten moet sluiten met Amerikaanse militaire instanties. De heer Van der Spek vindt dat de raad daarmee een goed voorbeeld gaf aan andere universiteiten. De minis ter zou de Leidse universiteit schade loos moeten stellen voor het geleden financiële nadeel. Maar mr. Van Veen voelt daar niet voor, noch in het geval van Leiden, noch in andere gevallen. Hij wil ook geen oordeel geven over dergelijke contracten. De beste waarborg voor een juiste afweging van het weten schappelijk belang ligt in (vrije) keus van de wetenschapsbeoefenaar zelf. Van onze sociaal economische redactie DEN HAAG Het minimumloon gaat per 1 januari met bijna tien procent omhoog tot ƒ939.90 per maand (thans ƒ860.60) of ƒ216,90 per week (thans ƒ198,60). Deze forse verhoging (om precies te zijn: van 9.2 procent) is het gevolg van de structurele stijging met drie pro cent, waartoe zoals gemeld het kabinet vorige week heeft besloten, en van de gebruikelijke aanpassing bij de gestegen loonindex. Deze aan passing is berekend over het bedrag, dat verkregen werd na de structurele verhoging met drie procent. Van een verslaggever DEN BOSCH Twee gewapende mannen hebben gistermorgen in Den Bosch tevergeefs geprobeerd een over val te plegen op een geldtransport wagen. Na hun poging wisten de over vallers in een auto te ontkomen. De overval vond plaats rond elf uur voor het kantoor van de Algemene Bank Nederland aan de Parade, toen een bijrijder en een bankemployee een geldzending naar een auto van Van Gend en Loos brachten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 9