Het zwarte jaar van Zwarte Piet Donja Saskia en haar prins VVV I Kindermusical gaat niet voorbij aan de werkelijkheid personalia Bruins Slot ,en ik was gelukkig Bestelbon nü verkrijgbaar in de boekhandel de memoires van dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot Nos ziet extra kosten stijgen tot 58 miljoen uw probleem ook hel; onze fle TROUW/KWARTET DINSDAG 5 DECEMBER l'JTJ BINNEN LAiND/RADIO-TV MARY PERKINS LOWIETJE IN DE GOUDE GAPER door \V. G. VAN DER HULST, plaatjes van W. G. VAN DER HULST Jr. 301. Grote onrust in de Goude Gaper op de Markt... 't Was zo vredig begon nen in de vroege morgen. Bas en Reijer, de oude kameraden, hadden bij juffer Anne-Marie ieder een pijp drop verdiend; een grote mand bood schappen weggebracht naar de bar bier-heelmeester, die bij de poort woonde. Nu zaten ze eendrachtig te zuigen op de stoep. Juffer Ursel had wel gemop perd dat één pijp drop samen al meer dan genoeg was juffer Anne-Marie wou zo krenterig niet zijn; en dat al op de vroege morgen.Greetje, de groene, en Keetje, de rode kwamen op straat spelen, zagen de jongens en de heerlijke drop. Hèh! lekker!. Haar ook een brokje geven ging niet gemakkelijk: dat goedje was zo taai: en een mes hadden ze niet. Toen zei KARELTJES GROTE AVONTUUR 90: Smidje Verholen's woede was in tussen alweer een beetje bekoeld en hij besloot de rest van de dag voor Sprookjesland te gebruiken. Op de bushalte was het een drukte van be lang en er was dus heel wat belang stelling voor die grapjasserij. En zoals het altijd gaat op drukke bus- of tramhaltes, iedereen had ruzie met iedereen, kleine jongetjes werden over de knie gelegd door getreiterde vaders, andere kleine jongetjes klom men in paaltjes en trokken lange neuzen tegen argeloze mensen, kleine nare meisjes tetterden schelle toon tjes uit snerpende toetertjes en tussen dat alles klonk dan nog de schorre stem van de eenvoudige koopman, die bezig was zakjes zoute pinda aan de man te engen .Het was dus voor de smid niet zo'n prettige verblijfplaats daar op die bushalte. En toen werd de brave smid plotseling aan zijn haar getrokken. Een blèrend kind rukte hem bijna de halve schedel kaal en de smid gromde spinnijdig: 'Neemt U eens een voorbeeld aan die meneer daar, dame! Een oud spreekwoord zegt: wie zijn zoon liefheeft, hij spaart de roede niet! Als U uw zoon tje nou ook eens een flinke optater verkocht, dan hield-ie tenminste zijn FERDNAND Van onze radio- en tv-redactie BUS SUM Ais de schooldeuren vanmiddag openzwaaien zullen de zo gauw mogelijk thuis willen zijn om de kindermusical 'Het zwarte zien. De NOS zendt uit van vier tot vijf uur via Nederland I. meeste Nederlandse kinderen wel jaar van zwarte Piet' le kunnen Met deze kindermusical viert de schrijfster Mies Bouhuys een soort jubileum, want dit is de vijfde achter eenvolgende maal, dat zij de tekst heeft geschreven voor een Sinterklaas- spel, dat op 5 december wordt uitge zonden. Veel kinderen zullen zich nog wel herinneren 'Een huis voor Annabel', dat verleden jaar werd uitgezonden en waarin een klein meisje aan Sint een echt huis vraagt omdat haar fami lie zo klein behuisd is. Een probleem van deze tijd werd in deze musical aan de kinderen voorgelegd, overigens in een vrolijke verpakking. Ook in 'Het zwarte jaar van zwarte Piet' is niet zomaar sprake van een leuk verhaaltje, maar er komt ook een brokje problematiek van de gast arbeiders in ons land en dc discrimi natie die daarbij, hoort, ter sprake. Niet dat Mies Bouhuys op een blij feest als dat van Sinterklaas de kij kertjes direct de zwaarste problemen wil voor zetten, maar in al haar werk gaat zij uit van de werkelijkheid Reijer:' Hier zuig ook maar even!' O en daar stonden ze al als twee jonge kalfjes, die de fles krijgen, heerlijk te zuigen, ieder aan een pijp: haar han den op de rug.Hèh! Lekker! En 't zwarte sap droop langs haar kleine kin. 'Bah! Viezerds!.Schei uit!' De dikke bakkerin kwam voorbij, pakte dadelijk haar brave dochters met haar zwarte kinnen mee. De jongens scha terden. handen thuis en dan kon ik daar gevoeglijk uit afleiden, dat U het knulletje zielslief heeft!' 'Hihihi', gichelde de dikke dame, aan wie de blèrende baby toebehoorde: 'Het is geen jongen! Het is een meissie! Laat dat kind toch d'r gang gaan!' Toen kwam de bus en smidje Verholen stap te zuchtend in. 'Nog twintig minu ten mompelde hij. En daar ging de bus, op de achterbumper een clan destiene passagier meevoerend het vreemde manneke met het geruite broekje en het alpinopetje Zuurkool van Jeanette 750 gr. zuurkool boter, 1 ul 8 jeneverbessen Vi fles witte wijn peperkorrels 4 plakken ongekookte kasseier rib 4 worstjes 250 gr. speklappen 1 rookworst Smelt twee eetlepels boter en leg daarin de in plakken gesneden ui, de kapot gemaakte jeneverbessen en daarop de fijngesneden zuurkool. Na een paar minuten de wijn toevoegen en de kapotgeslagen peperkorrels. Laat de zuurkool zo twee uur stoven. De kasseler-rib het laatste uur laten meestoven en de rookworst ongeveer twntig minuten. Maak op het laatst de worstjes warm en bak de speklap pen in weinig boter. Rangschik één en ander op een grote schaal. Menutip: Tomatensoep .zuurkool van Jeanette, aardappelpuree, peren met zure room. door P. J. Risseeuw 76 Hij ontzag zich niet vaker depots te gaan controleren, totdat hem duidelijk werd gemaakt dat deze controle aan de Graaf was voorbehouden. Niet van plan te wijken voor Johan Maurits liet Arczizewski het op een openlijk conflict aankomen. Bang was de Pool niet, dat moet worden gezegd, getuig de 's prinsen toegewijde secretaris. Arczizewski was de Nassauer een p vóór toen hij in een vergadering van de Hoge Raad een papier te voor schijn haalde. Zonder verlof t e vra gen begon hij een epistel voor te lezen dat gericht was aan zijn vriend en beschermer, de burgemeester van Amsterdam. De Hoge Raad en de Gouverneur hechtten aan de hem meegegeven instructies geen gewicht, zo beklaagde hij zich. Overal werd hij buiten gehouden en aan zijn regi ment werden de beste krachten ont trokken. Controle van de munitie en de magazijnen was hem niet toege staan. Reeds eerder zou hij zich tot zijn opdrachtgever hebben gewend, zo niet een niersteenaanval hem niet aan huis had gebonden. De Hoge Raad was als met stomheid geslagen, vertelde Tolner vermaakt. Kan je je voorstellen: de heren zaten tussen twee vuren. Zodra Arczizewski zijn epistel weer had opgevouwen, verliet Johan Mau rits zonder groeten de zaal en reeds de volgende dag had de Pool huisar rest en werd de Hoge raad opnieuw bijeen geroepen. Toen kwam er dus een schouwspel, dat niemand in Recief wilde missen en waarover Karei Tol ner op de engenhos niet uitgepraat raakte'.Al wie in het voorgestoelte zat van de regering in Hollands Brazilië had in de raadszaal plaats genomen op de hoge stoelen. Door de gesloten ven sters kon men door de glas-in-lood- ramen uitzien op de haven. Het was vochtig warm en iedereen voelde zich ongelukkig in de zware kledij, waartegen dokter Piso terecht fulmineerde en die hij als de oorzaak aanwees van diverse ziekten. De graaf had zich reeds lang luchtiger gekleed, al zag men het hem niet aan. want waarom zou hij zijn stand verlooche nen? Na een korte voorafspraak was het woord aan Johan Maurits: 'Ik ben nu twintig jaar in dienst van de Staten en de Compagnie', begon hij. De rede voering die volgde, raakte bekend in heel Recief en ver daarbuiten. 'Tot nu toe is mijn naam nooit te schande gemaakt. Mijn afgelegde eed, de eer van mijn geslacht en mijn huis, die alle zijn mij heilig. De onbeschaamd heid, waarmee Generaal Arczizewski zijn beschuldigingen in uw midden heeft gebracht, roept mij tot verweer. Uit alles blijkt, dat ik in een kwade verdenking en geraakt ter zake van het door mij gevoerde beheer. Gene raal Arczizewski wordt kennelijk ge steund door aanstichters uit de kring der bewindvoerders, mannen die be weren dat het leger verwaarloosd wordt en dat onvoldoende zuinigheid wordt betracht. Arczizewski is uitgezonden om zorg vuldig waar te nemen wat voor het Staatsbelang dienstig zal zijn en mijne Heren dat is nu juist wat ik als hoofdstrekking zie van mijn ambt. Arczizewski durfde zelfs beweren, dat niets meer uit het Vaderland zal wor den gezonden dan op zijn aanvraag. Als dit waar is zou hij zijn uitgezon den als bediller en dwarskijker. Hij was zelfs zo onbeschaamd zijn brief vol klachten aan ons voor te lezen: zoals je die in het dagelijks leven en niet in de laatste plaats in de krant tegenkomt. Het verhaal, dat de kinderen vanmid dag gaan zien, is er een van de lotgevallen van een Zwarte Piet, die verleden jaar niet met Sint meewilde op 6 december omdat hij meende, dat de mensen in Nederland zo aardig waren. Pedro is de naam van de Zwarte Piet en hij wordt gespeeld door Hans Dagelet voor die dit een welkome afwisseling was na zijn rol van Kees de Jongen. Toen de goedheiligman dit jaar op zaterdag 18 november weer in ons land aankwam- in het haventje van Willemstad verwachtte Sint dat Pedro, daar trappelend van ongeduld stond. Misschien heeft hij wel een hele mooie baan, veronderstelden zijn collega's. Maar er was geen spoor van Pedro. Daarom gingen Sint en de zwarte pieten naar hem op zoek. Met Pedro is het niet zo best gegaan het afgelopen jaar. Na 5 december zijn de mensen helemaal niet meer zo vriendelijk voor hem. Ze denken niet meer aan het Sinterklaasfeest, de mensen zijn ook niet zo vriendelijk meer. Om aan de kost te komen wil Pedro een baantje, maar dat mislukt iedere keer. Hier komt het probleem van de Spaanse gastarbeiders op de proppen. En omdat Mies Bouwman als vrouwe lijke reporter ieder jaar Sint welkom heet komt Pedro steeds weer bij haar terecht om hulp. Ze zoekt heel wat baantjes op, maar tenslotte weet zij het niet meer. De kwestie is, dat Pedro vriendelijk en goed wil doen, maar hij rolt van de ene teleurstel ling in de andere. Tenslotte wordt hij ten onrechte verdacht van diefstal van een gouden ketting van een rijke dame. bedrijf gesteld. Alle verdiepingen wer den volgegooid met meel. Opnamen zijn ook gemaakt in het hoofdpostkantoor in, het Waterloo- plein en de Albert Cuyp markt in Amsterdam en natuurlijk in een pen sion voor gastarbeiders Mies Bouwman heeft een belan at i rijk aandeel in de kindermusic i he 'Het zwarte jaar van zwarte Pit ebb die de televisie vanmiddag ufestr zendt. Ze is hier in gesprek mie ui de hoofdpiet (Piet Römer). ADVERTENTIE straat: plaats: datum: Niet minder dan honderd zwarte pie ten hebben bij de opnamen een aan deel gehad. Hoofdpiet wordt gespeeld door Piet Römer, maar omdat de toneelspeler het de laatste tijd nogal druk heeft, treedt hij in de musical meer op via de walkie-talkie. Een groothandel in speelgoed te Al melo is het hoofdkwartier en tevens pakhuis van de Sint. Omdat Pedro werkzaam is geweest als molenaars knecht is gebruik gemaakt van de oude korenmolen in Koog-Zaandijk, die de sombere naam de 'Bleek Dood' draagt. Deze molen is niet meer in werking, Radio vandaag maar voor de tv-opnamen werd hij in verzoeke mij voor rekening te leveren via boekhandel: voltooid met een 'verhaal vooraf' door Ben van Kaam 216 bladzijden waarvan 16 met foto's paperback ƒ12,90 uitgave van Bosch Keuning n.v. Desgewenst kunt u bestellen met onderstaande bon kan worden opgezonden in open envelop zonder postzegel als u zó adresseert: Bosch Keuning n.v.# Antwoordnr. 200, Baarn. ex. BRUINS SLOT EN IK WAS GELUKKIG echt ij tape aar RA iet i en 1 'P Iste g te an ligc lerk luch RA i de ran jn: nge ger :cft erlai jankt iet laan ond inpi 1972 (handtekening) Promoties (VU) gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwe tenschappen E. Zijp; gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde J.R. Soer; Delft (TH) gepromoveerd tot doctor in de technische wetenschap pen J. Basters; Groningen (RU), ge promoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen C.A. Vermu- elen; Leiden (RU) gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwe tenschappen M.W. van Tol en W.S. Veenman, Rotterdam (Med. Fac.). ge promoveerd tot doctor in de genees kunde R.W. Welschen; Nijmegen (KU) gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen H.W. Kroes. Benoeming: Benoemd tot bijzonder hoogleraar in de systematische theolo gie en geschiedenis van de katholieke theologie: prof. dr. F. J. A. de Grijs. Voor de leerstoel kanoniek recht is benoemd tot bijzonder hoogleraar: prof. dr. A. H. Eysink. Benoemd tot bijzonder lector in de systematische theologie: dr. R. van Kessel. HILVERSUM Het sociaal contract en de loonkostenstijging van twaalf tot dertien procent betekent een uit gavenverhoging voor de hele omroep van 33 miljoen voor 1973 en 1974. De NOS had rekening gehouden met een stijging van 24 miljoen. Dit betekent, dat de uitvoering van de omroeptaak ernstig wordt aangetast. Aldus schrijft de raad van beheer van de NOS in 'aantekeningen' bij het voorlopig ver slag van de commissie inzake de wijzi ging van de wet op de omroepbijdra gen. Voorts wijst de raad van beheer erop, dat de verhoging van de omroepbij dragen zeker niet voor 1 april 1973 is te verwachten, terwijl van NOS-zijde op 1 januari was gerekend. Dit bete kent nog eens een inkomstenderving van 25 miljoen in 1973. HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn .7.20 (S) Dag met een gaatje. (8.00 Nws; 8.11 Radiojournaal.) 8.50 Morgenwijding. 9.00 (S) Klass. muz. 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.20 Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws; 11.03 Radio journaal.) 11.30 (S) Rondom twaalf: een uur allerlei voor iedereen, met De groenteman: Paris vous parle en beursber. 12.30 Over- heidsvoorl.: uitz. v.d. landbouw. 12.40 (S) Knipperlicht: wekelijks radioverkeersmag. 13.00 Nws. 13 11 Radiojournaal. 13.21 Klass. kamermuz. EO: 14.00 Het woord der waar- haid: theologie naar de Helljge Schrift. 14.15 (S) Klass. muz. 14.25 Onder elkaar: progr. v.d. vrouw. 14.45 Op bezoek bij de NASA: gesprek. 14.55 Boekbespreking. 15.05 Licht en uitzicht: progr. voor zieken en bejaarden. 16.00 Nws. 16.03 Klankbord: act., inf. en comm. 16.10 (S) V.d. kinderen. 16.03 (S) Jeugdtoer. AVRO: 17.00 (S) Mobiel: een beweeglijk progr. voor beweeglijke mensen. 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 Muzi kale cadeautjes. 18.45 (S) Kapel van de Kon. Luchtmacht. 19.10 (S) Liedjes van vandaag. 19.30 Vanavond: muz.. vrolijkheid en verstrooiing. 22.30 Nws. 22.40 Radiojour- .naal. 22,50 (S) Vanavond laat: act. progr. 23.55 Nws. HILVERSUM II KRO- 7 00 Nws. *7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badinerie: klass. muz. 7.30 Nws. 7 41 Echo. 7.50 <S> Badinerie: klass.muz. 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvrouw 8.45 Moeders wi lis wet. 10.00 Schoolradio. 10.10 (S) Aubade: mod.muz. 10.30 Nws. 10.33 V.d. zieken. 11.30 Bejaar- denprogr. 11.55 Med. .12.00 Kom over de brug-journaal. 12.05 (S) Van twaalf tot twee: gevar. progr. (12.22 Wij van het-land; 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb.; 12.30 Nws; TV vandaag tz 12.41 Echo: 13.00 Raden maar.) 14.00 Sch: Ge' radio. 14.10 Idein. 14.30 (S) Interlokaal !$in dinsdag: licht muz.progr. (15.30 Nws.) li i Overheldsvoorl.; Link van Brugggen is gesprek mot de gezaghebber van de Boi windse eilanden, de heer O. van Del 17.10 V.d. kleuters. 17.30 Nws. Echo. 18.00 (S) Lciht ork. met sol. 18.19 l_ van de V.V.D. 18.30 Nws. 18.41 Echo. lA Progr.-voorbeschouwing. 19.00 (S) ZinF muz.: amateursprogr. 19.30 Drie hellspell de ber.: een Advents dialoog. 19.50 N Den Haag vandaag. KRO: 20.00 Nws. (S) Kerkorgelconc.: klass.muz. 20.45 De* Jaardag, hoorspel. 22.00 (S) Klass. planol 22.50 Overweging. 23.00 Echo. 23.30 f Binnenkijken: literair progr. 23.55 Nws. HILVERSUM III VARA: 7.00 Nws. 7.02 Dag dinsdag. I Nws. 8.02 Onderweg. 9.00 Nws. 9.03 Plaal v.d. pep. (10 00 Nws.) 11 00 Nws. 11.03 L opvallend vrolijke gevar. visite. (12.00 Ni 13.00 Nws. 13.03 De Eddy Becker Sh <14.00 Nws.) 15-00 Nws. 15 03 Drie-' 16.00 Nws. 16.03 Mix. (17.00 Nws.i NOS: 18 00 Nws. 18.02 Joost de Draa Show. VARA: 19.00 Nws. 20 02 Poprek struktie. 1.00 Nws. 21.02 Jazz and Bil i 22.00 Nws. 2.0 De Eddy Becker ShOOC 2.55 Med. 23.00 Nws. 3.0 Wachten middernacht. 24.00 Nws. 0.02 Tom Blom. I it™ Nws. IJi» BELG1E 34 m (Nederlands) lati 12.00 Nws. med en SOS-ber. 12.08 Tu bouwkron. 12.15 Kleinkunst kron. 12,50 J uy tenl. peroverz. 13.00 Nws. weerber. af toneelagenda. 13.20 Gevar. muz progr. 1 Nws. 14.03 Lichte muz. 15.00 Nws. 11 !tt0 Liedjesprogr. 16.00 Nws en beursber. li an Casinomuz. 17.00 Nws en med. 17.10 V m Paardesportber. 18.30 Wegwijs wezen. Jen, Sportmag. 18.5a Taalwenken. 18.57 gram Pn muz. 19.00 Nws en act 19.30 Lichte n 19 45 Vakbondskron. 19.55 Intermezzo. V aat Gramm.muz. 22.00 Nws en De zeven kunsl 22.15 Jazz. 23.00 Nws. 23.10 Muz. t S< strijkinstrumenten. 3.40 Nws. jjm er and e zi ie t van het blad weet hij immers stout moediger te smalen dan voor de vuist weg. Dit gaat van kwaad tot erger. Heden verklaar ik dat ik geen mede arbeider als een stille vijand zal toela ten. Nimmer heb ik Generaal Arczi zewski tekort gedaan in eer en naam en het is niet billijk, van mij te verwachten dat ik de aftuiger van mijn naam en recht verdraag. Te opperste zorg om dit gewest berust bij mij. Ik ranvaard ieder die mij komt helpen, maar een dictator ver werp ik. Dit stukje Brazilië, tweemaal zo groot als de Verenigde Provinciën, kan geen twee heersers dragen. Ik vraag daarom van tweeën één: U zult moeten beslissen of ik zelf naar het vaderland zal reizen, wijkend voor Arczizewski dan wel of hij wijken moet voor mij'. Toen de graaf een ogenblik zweeg had Tolner gelegenheid om zich heen te kijken. De hoge heren waren niet weinig verlegen met deze affaire, zo kwam het hem voor. Niemand durfde een woord te zeggen. De graaf pakte de papieren met de aantekeningen op en maakte aanstalte om te vertrekken. Wordt vervolgd) Brieven die niet zijn voorzien van naam en adres kunnen niet in behandeling worden genomen. Geheimhouding is verzekerd. Vra gen die niet onderling met elkaar in verband staan moeten in afzonderlijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan post zegels te worden Ingesloten. Adres: redactie Trouw-Kwartet, postbus 948. Rotterdam. Vraag: Wij hebben een schilderij, ge signeerd door J. Krusemans Etten. Kunt u mij over deze schilder iets meedelen? Antwoord: Er zijn verschillende schil ders die zich J. Krusemans noemen. In uw geval zal het waarschijnlijk zijn Jan Diederikus Krusemans jr. geboren te Valkenswaard in 1828 en gestorven in 1918 in Den Haag, leer ling van de Academie van Beeldende Kunsten, in 1862 secretaris van Pul- chri Studio, bezocht vele landen, leef de geruime tijd op Java en was ook kunstverzamelaar. De gemeente Til burg heeft van hem een portret van koning Willem II. Vraag: Graag zou ik mijn olieverf- schilderijen schoonmaken. Kan ik dat zelf? Antwoord: Mocht u het zelf niet aan durven, vraag dan bij een erkend •restaurateur opgave van kosten? De methode van de huisvrouw is het schilderij te bewerken met een door gesneden aardappel, waarmee tel kens een klein stukje wordt schoonge veegd. Als het vlak vuil is, wordt een schijfje van de aardappel afgesneden. Hulp van lezers: Van verschillende kanten ontvingen we het adres van de heer Henk van der Zande: Statenhoek 34, Zaandam telefoon 02980-70280. NEDERLAND 1 NOS NOT 11.10-12.00 Schooltelevisie NOS 16.00 Het zwarte jaar van Zwarte Piet, Sinterklaas musical door Mies Bouhuys NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal VARA 19.05 De Stratemakeropzeeshow(lO) 19.25 Daar komen de schutters NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 De Onedin Lijn - kroniek van een zeevaarder (11) 21.10 Voordracht 21.15 De Ombudsman 21.45 Van wie is die tekst -Nederlands cabaret album 22.25 De veiling, aflevering uit de BBC-serie All in a day NOS 22.50 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovehaar 18.55 Journaal NCRV 19.05 Het goud van de Kraaienberg 19.30 Tweekamp, kwis voor middelbare scholieren NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Mensen, mensen, mensen 21.15 Hendrik VII - De schaduw v.d. Tower 22.05 Hier en Nu 22.40 Frisia Cantat, Sint Nicolaas overdenking NOS 22.50 Den Haag vandaag 23.00 Journaal TELEAC 23.05 Huisartsen -herh. les 1 DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van slst(,nr vond. 10.30 Tatort, politle-serie. 12.05 Cl I 12.50 Intern, persoverz. 13.00-13.20 Journ 16.15 Journaal. 18.20 Bekroonde Indust films. 17.05 V.d. kinderen. 17.25 Skip kinderserie. 17.55 Journaal. ldC (Reg. progr. NDR: 18.00 Historische ge. serje uitz. 18.30 Act. 18.45 Zandma tje. 18.55 Nordschau-Mag. 19.26 Butler ker. TV-serie. 19.59 Progr. overz. WDR: Reg. nws. 18.10 Butler Parker, TV-t. 18.40 Hier und Heute. 19.15 V.d. kinder Dorjj 19.25 Auf der Suche nach den leti j Wildtieren Europas, serie uitz. 19.45 Lyi der Welt, serie uitz.) 20.00 Journaal weerber. 20.15 Showprogr, 21.00 Rlo Brs speelfilm. 23.20 Journaal, comm. en w'ersta DUITSLAND II 01 9.30-9.50 Testproduktie. 17.30 Journaal ittei) weerber. 17.35 Voor oudere kijkers. Aan Liefdadigheidsoproep. j, 18.05 Act. en muz. 18 35 Job nach Nd WCII TV-serie. 19.10 Barrier Reef. TV-serie. 11 SR-tl Journaal, comm. en weerber. 20.15 Sporl jm,». autotest Aansl.: kort journaal. 21.00 Dit serie TV-fllms. 21.50 Inf. en meningen U"» het culturele leven. 22.35 Journaal, col Stg© en weerber. 22.50-23.40 Einde antlautoril j>pn Frau. film. :l DUITSLAND III NDR «6 19 00 Kinder wachsen heran. serie 1 jn, 19.30 Geographlsche Strelfzuge, serie u lï0n 20.00 Journaal cn weerber. 20.15-22.00 P tleke uitz. t DUITSLAND III WDR IVier 17.30 Sesame Street. 18.30 Diagnose socialen Verhaltens, cursus. 19.00 Zandmannetje. 19.05 V Griekse werknemers. 19.15 Unl-Audiffl loet 19.45 Reg. nws. 19.55 Comm. 20.00 Journ cn weerber. 20.15 Bauen plus Wohnet heute plus morgen, serie uitz. 21.00 Taf 1111 mag. 21.30 Kamermuz. BELGIE (Frans) ord« 15.30-16.00 Franse taalles. 16.45 Cur wiskunde. 18.05 Journaal. 18.10 Kinderprogr. Aan ouw v.d. kleuters. 18.30 Gesprekken met kun naars. 19.00 La demoiselle d'Avlgnon. f leton. 19.30 Waalse act. 19.40 Weerber. Journaal. 20.15 Joseph Balsamo. TV-stt m Jj 21.15 Act. doe. progr. 22.05 Herinnerinl n aa van Paul Colear. 23.10 Journaal. BELGIE (Nederlands) E»OI 18.00 Fabeltjeskrant. 18.05 Skippy. Jeu serie. 18.30 Tienerklanken. 19."" 19.35 Hier spreekt men Ned. 19.43 Med. 19.45 Journaal. - dierenwereld, doe. serie. 20.35 Houdt u llaru. Brahms?, speelfilm. 22.30 Journaal. ua oKippy, jc.auen 19.05 Gastprt jiijc, led. en ZoekUt p' al. 20.10 Uit t

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 6