definitief in mkbondsf ederatie Actie 'morgen moet Angola beter zijn h,; Veel zwakzinnigen onder jongens en meisjes van tien tot dertien jaar Actie Comité Rijnmond klaagt ambtenaren aan n see" arl eenbank waarop je kunt bouwen Ieder jaar 7000 boerderijen dicht 'Medisch Komitee' voor bovenmenselijke taken ÜNV-bouwbond niet ïin gebouw partners Bonden willen stop op werving gastarbeiders Het weer 'UW/KWARTET DINSDAG 5 DECEMBER 1972 behoud identiteit grootste zorg bestuurders jen onze sociaal-economische redactie ITRECHT Het CNV heeft definitief besloten mee te doen aan de vorming van een federatie met l NVV en NKV. Het besluit 0111 per 1 januari 1973 een federatieve samenwerking aan te gaan ril gisteren op voorwaarde dat de eigen identiteit blijft behouden unaniem door de verbonds- ad van het CNV genomen. BINNENLAND T3/K5 j beslissen niet alleen over een fceratie. waarin we loyaal zullen sa- Cnwerken, maar we willen deze sa- lenwerking ook een goede kans ge- n om te voorkomen dat we ooit nog Ins terug zullen moeten gaan', zo Kloot de CNV-voorzitter J. Lanser Tdiscussies in de verbondsraad. De ■rtegenwoordigers van de aangeslo- 1 bonden toonden zich tijdens de ■adslagingen alleen voorstander a ee.i federatie. Ze waren evenwel k unaniem in hun veroordeling van jet NVV-streven om te komen tot één hgedeelde vakbeweging. 'Ik ben over It NVV-standpunt niet verrast, aldus i heer Lanser. Net zo min als het ïeojpor het NVV een verrassing zal zijn WOj t CNV en NKV niets voor een fusie jfers k in ïmoni komt eek erste ar I den. s per 1 januari met de federatieve ïenwerking wordt gestart, vindt CNV het juister te spreken van federatie in oprichting, aangezien definitieve vorm in fasen zal ge- ïieden. De heer Lanser benadrukte t de beleidsorganen zowel bij het ,E'V als bij het NVV en het NKV ten aanzien van de definitieve igeving nog nader zullen beraden, het CNV zullen er geen beslissin- ikaar. schri Tulai gen buiten de aangesloten bonden om worden genomen', aldus de heer Lan ser. Positief Vertegenwoordigers van NVV en NKV reageerden positief op het be sluit van het CNV om tot de federatie toe te treden. NW-secretaris P. Dam ming verklaarde dat hij vertrouwen had in de verdere ontwikkeling. 'Het CNV heeft ons toegezegd mee te wil len werken aan een zogenaamde zware federatie. Dit betekent dat de beslui ten binnen de federatie moeten wor den genomen. Zonder die toezegging zou ik wel mijn twijfels hebben ge had', aldus de heer Damming. NKV- secretaris P. van 't Hout zei begrip te hebben voor de aarzelingen van het CNV. 'Het CNV sluit nauw aan bij de eisen, die ook het NKV heeft gesteld te aanzien van de eigen identiteit', aldus de heer Van 't Hout. In zijn toespraak tot de verbondsraad wees de heer Lanser erop dat aan het CNV-besluit 80 rayonvergaderingen een studie conferentie in Oostkapelle vooraf zijn gegaan. Een kwart van de CNV-leden verzette zich tegen aanslui ting bij een federatie. De heer Lanser zei het standpunt van de tegenstan ders te respecteren. 'Ik ben ervan overtuigd dat de mensen, die geen vrijheid konden vinden 'ja' te zeggen tegen de federatie bij ons zullen blij ven', zei hij. De CNV-voorzitter memoreerde dat het verband tussen geloof en maat schappelijk handelen door velen niet of niet meer als wezenlijk wordt be oordeeld en ervaren. De lossere ban den hoe men die ook beoordeelt zijn van invloed op de samenwerking in de vakbeweging, maar de belang rijkste oorzaak van de groeiende sa menwerking is toch wel de praktijk van het leven. 'In toenemende mate beseft men dat de drie vakcentrales, ondanks verschillen in uitgangspunt en in visie, het op een breed terrein eens zijn over de doelstellingen van hun beleid. Het actieprogram is daar van een voorbeeld.' aldus de heer Lanser. Veel ouderen kunnen zich goed handhaven Van een onzer verslaggeefsters TILBURG Nederland heeft een, in vergelijking met cijfers uit de Verenigde Staten en Engeland, hoog percentage zwakzinnige jon gens en meisjes in de leeftijd van tien tot dertien jaar, waarbij het opvallend is dat er meer zwakzinnige jongens dan meisjes zijn. De verbondsraad van het CNV vergaderde gisteren over de federa tieve samenwerking met NVV en NKV. Achter de bestuurstafel vlnr de heren Van Rheenen (penningmeester), Lanser (voorzitter) en Hordijk (algemeen secretaris). Welbewust (ADVERTENTIE) NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De CNV-voorzitter pleitte ervoor wel bewust mee te werken aan de vor ming van een federatie, waarbij hij ervan uitging dat de eigen identiteit van het CNV tot uitdrukking zal blijven komen. Bij de vraag of het meedoen in een federatie ontrouw betekent aan de eigen identiteit of zelfs een bedreiging van de eigen identiteit is. verwees de heer Lanser naar de eigen geloofsbeleving. 'Wij beroepen ons op het evangelie, maar bedoelen we daarmee hetzelfde? Is het evangelie een soort kapstok of is het een drijvende kracht en waar blijkt dat uit? Tegen die achtergrond zou ik willen zeggen: onze identiteit is ons program en dat program be hoort de neerslag te zijn van het telkens weer doordenken van de bete kenis van het evangelie voor mens en samenleving', aldus de heer Lanser. Of er werkelijk sprake is van evange lische gezindheid zal uit de houding en uit het program moeten blijken'. De christelijke levenshouding laat vol gens de heer Lanser geen ruimte voor een klassedenken en verwerpt de op vatting als zouden werkgevers en werknemers eikaars natuurlijke vijan den of tegenstanders zijn. 'Evenals discriminatie naar ras, kleur of geloof noemde hij een dergelijk schema op grond van het bijbels mensbeeld on aanvaardbaar. Het is ook in strijd met. de opdracht tot bevrijding en verzoe ning van mensen en structuren. Om die reden moet ik polarisatie als systeem volstrekt afwijzen', aldus de heer Lanser. volgens hem goed aan doen de SER zo snel mogelijk te vragen een advies uit te brengen over maatregelen die noodzakelijk zijn voor de verwezenlij king van een gemeenschappelijk on- dernemingsbestuur, waarbij de zeg genschap in de eerste plaats bij de bedrijfsgenoten berust. Fusie De woordvoerders van de aangesloten bonden legden er tijdens de discussies sterk de nadruk op dat eigen identi teit moet worden behouden. Het aan gaan van een federatieve samenwer king mag volgens hen niet de eerste stap zijn naar een fusie. Met name de voorziter van de Nederlands christe lijke bond van overheidspersoneel, de heer W. Wierenga. riep het CNV- bestuur op geen tegenstellingen te verdoezelen. 'Er mag bij de andere vakcentrales geen misverstand bestaan over de grenzen en de mogelijkheden van de samenwerking. Het CNV zal binnen de federatie moeten fungeren als een permanente sta-in-de-weg wan neer het streven naar een eenheids vakcentrale aan de orde komt', aldus de heer Wierenga. De verbondsaad stemde in met de opdracht die het CNV aan een organi satiebureau zal geven om de interne samenwerking te onderzoeken. In dat onderzoek zal ook worden nagegaan in hoeverre een concentratie van diensten en instellingen kan worden bevorderd. Uit de discussies bleek dat er vooralsnog geen overeenstemming bestaat over een structuur waarbij de aangesloten bonden hun zelfstandig heid zouden prijsgeven ten gunste van één groot CNV, dat dan nog slechts één reeks vakgroepen zou tel len. Notities over hinderwetdossiers verduisterd? Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM Het Centraal Actie Comité Rijnmond (CAR), afde ling Schiedam, heeft bij de officier van justitie te Rotterdam een aanklacht wegens verduistering ingediend, die gepleegd zou zijn door twee ambtenaren van de gemeente Schiedam. Enka Sinterklaas vraagt gift voor Palermo AMSTERDAM Vandaag, op z'n verjaardag, vraagt Sinter klaas dringend om hem daad werkelijk le helpen met de idpu{ Trouw-Kwartet-actie, 'Soulaas voor Palermo'. Grijp bij alle drukte en vrolijk heid naar uw giroboek of zet in de familiekring tijdens pak jesavond een schaal gereed voor een bijdrage van dankbaar gestemden. Het bedrag, dat voor de bouw van een kinder- zwembadje én een speelplaats inne in het grote oecumenische cen trum in de binnenstad van Pa lermo nodig is, bedraagt 75.000. De kleine gemeen schap van de Waldenzen op het even mooie als weerbarstige ci- gei land, die aan een grote taak v werkt, vertrouwt op protestants- christelijk Nederland. Doe het vandaag, of doe het beslist mórgen. Giften onder vermelding 'Sou laas voor Palermo', zijn welkom via het centrale gironummer van de NV Christelijke Pers Amsterdam 269274. Of: via haar rekening bij de Ned. Mid- denstandsbank, Herengracht Amsterdam, onder rekening nummer 697360768. Voor Am sterdam en omgeving: gemeen tegiro X 500. BERGEN OP ZOOM De algemeen secretaris van het Landbouwschap, ir. H. H. Smeenk, heeft gisteren op de algemene vergadering van de Zeeuwse Landbouwmaatschappij in Bergen op Zoom gezegd dat er jaarlijks 7.000 landbouwbedrijven moeten sluiten. •Hij sprak in dit verband van een revolutie in de landbouw. Sprekend over de door het CNV gefi- ateerde Enka-bezeting, die nogal is bekritiseerd, zei de heer Lanser dat de behandeling van de werknemer in de onderneming in overeenstemming moet zijn met het criterium van de menselijke waardigheid. Het evangelie zegent geen onrechtvaardige verhou dingen, maar het ontmaskert die en voert tot bevrijding en vernieuwing. 'En daiï kan het best wezen dat een bepaalde daad volgens de wet n' t rechtmatig, maar gelet op de zaak waarom het gaat, volkomen gerecht vaardigd is. De Enka-bezetting is daarvan een duidelijk voorbeeld', al dus de CNV-voorzitter, die herhaalde dat het CNV met spoed een gemeen schappelijke ondernemingsbestuur wenst. Het nieuwe kabinet zou er Het gaat om aantekeningen die enkele CAR-mensen haddèn gemaakt uit het hinderwetsdossier van de NV Tank- kercleaning in Schiedam. Voor het inzien van dit dossier had den de CAR-mensen, zeggen zij, toe stemming van wethouder Colle (CPN). Toch hebben twee ambtenaren de ge tikte aantekeningen weggenomen en achter slot opgeborgen. In een open brief aan B. en W. en de raad van Schiedam eist het CAR dat er een eind komt aan de misstanden bij Tankercleaning en dat de ambtenaren 'op hun plaats in de democratie wor den gewezen'. Het CAR is namelijk bijzonder ontstemd over het feit dat hun democratische controlewerkzaam heden door de wethouder en ambtena ren onmogelijk zijn en worden ge maakt. Bij tankercleaning (het bedrijf, waar twee jaar geleden de tanker Aqua Clara ontplofte, omdat verkeerde lam pen werden gebruikt) wordt, volgens het CAR, de hinderwet met voeten getreden. Het CAR heeft de volgende 'overtredingen' en tekortkomingen ge constateerd: uitstel van aanschaf vei ligheidsverlichting, er worden pro- dukten verwerkt, waarvoor geen toe stemming is (komen er controles, dan wordt het bedrijf daarvan tevoren op de hoogte gesteld), er wordt oliehou dend afval op de rivier gesloosd, er worden afvalprodukten in het water 'gemorst' en het bedrijf profiteert van overheidsgelden omdat de gemeente de haven uitbaggert. Het percentage zwakzinnige jongens in Nederland is 6,6 en 4,7 voor de meisjes. De hoogste percentages wer den gemeten in Overijssel (7,4 pro cent jongens en 5,6 procent meisjes). Ook wat de lichter geestelijk gehandi capten betreft heeft Overijssel het hoogste percentage. Dit is een van de conclusies uit het grote landelijke onderzoek geestelijk gehandicapten, dat de afgelopen jaren gehouden is, door het instituut voor sociaal wetenschappelijk onderzoek van de katholieke hogeschool in Til burg. Enkele andere conclusies: zwaar gees telijk gehandicapten (idioten en im becielen) worden minder aangetroffen in forensengemeenten en verstedelijk te plattelandsgemeenten. Lichter ge handicapten werden relatief vaak in de steden gevonden; ongeveer veertig procent van de opgespoorde zwaar gehandicapten bleek een of meer bij komende fysieke of psychische handi caps te bezitten. Bij de lichter gehan dicapten ligt dit percentage lager, maar voor de ouderen aanzienlijk ho ger. Ruim eenvijfde van de opgespoorde zwaar-gehandicapten werd door de ou ders als een zware belasting voor het gezin ervaren. Bij de lichter gehandi capten was dit een te verwaarlozen percentage. Van een tekort aan zorg of van overbezorgdheid was sprake in ongeveer tien procent van alle opge spoorde gevallen. De rapporten zijn de neerslag van omvangrijke studies en onderzoeken, die de afgelopen jaren zijn gehouden door het IVA te Tilburg in opdracht van het ministerie van sociale zaken. De onderzoekingen zijn uitgevoerd on der wetenschappelijke leiding van prof. dr. J. Godfrey. Amsterdam Behalve het grote landelijke onder zoek is ook een proefonderzoek inge steld in Amsterdam. Hierbij kwamen de volgende gegevens aan het licht: de gedefinieerde zwakzinnigheid op jeugdige leeftijd bedraagt in Amster dam ongeveer 1,8 procent, wat bedui dend lager is dan de drie procent, die men gewoonlijk hanteert) de frequen tie van de zwaardere zwakzinnigheid (imbecielen en idioten) bedraagt in Amsterdam oj 10-13-jarige leeftijd 7 tot 7,5 procent, wat boven het lande lijke gemiddelde ligt; ongeveer één procent van alle tien tot dertien jari gen in ons land staat als zwakzinnig geregistreerd, hoewel zij niet voldoen aan het psychologisch of sociologisch criterium, dat in het onderzoek is gehanteerd voor de vaststelling van zwakzinnigheid. Dat wil niet zeggen, dat er met deze kinderen niets aan de hand zou zijn, maar wel dat er ernsti ge twijfels bestaan of deze kinderen de begeleiding krijgen die zij nodig hebben. Verder is uit het Amsterdamse onder- ADVERTENTIE Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Onder het motto 'Morgen moet Angola beter zijn' is gisteren een landelijke actie begonnen voor steun aan de medische dienst van de bevrijdings beweging van Angola. Met bet geld dat de actie oplevert zal ondermeer de uitrus ting worden aangeschaft voor twee ziekenhuizen en zal hulp worden geboden in de ernstige voedselproblemen. JTRECHT 'Voor het goed functio- aaöiieren van een federatieve samenwer king is het niet nodig dat de admi- nistraties van de betrokken vakbon den in één gebouw worden onderge bracht. Er zijn meer federaties be- 'end die goed functioneren zonder leenschappelijke huisvesting van de taers.' Dit heeft de hout- en bouw- id CNV geschreven aan de besturen oe« Van de bouwbond NVV en de bouw- el ?n houtbond NKV, die volgend jaar LidJln een nieuw gebouw in Woerden t, 1 8aan samenwonen. ;nii 0p de onlangs in Utrecht gehouden ooi J[erbondsraadsvergadering van de ma, bouw- en houtbond NKV deed voor- idei Brouwer nog een beroep op zijn CNV-collega's om alsnog mee te doen aan de gemeenschappelijke huisves ting. De actie is georganiseerd door het 'Medisch Komitee Angola', die daarmee voor de tweede keer een inzameling houdt om de erbarmelijke toestanden in de Portugese kolonie Angola te lijf te gaan. De eerste actie die vorig jaar werd gehouden leverde een kwart miljoen gulden op. Deze keer weet het Medisch Komitee Angola zich gesteund door een recente uit spraak van de algemene verga dering van de Verenigde Na ties 'dat de bevrijdingsbewe gingen in de Portugese kolo- nieën Angola, Mozambique en Guinee-Bissao de echte verte genwoordigers zijn van de wa re aspiraties van de volkeren in de Portugese gebieden'. Moeilijk Ondanks deze erkenning moet de medische dienst van de bevrijdingsbewegingen haar werk voorlopig blijven doen onder de moeilijkste omstan digheden. Er heerst in Angola ondervoeding en kindersterfte. Vier van de vijf kinderen ster ven voor hun vijfde levens jaar. Voor de zwarte Angolezen zijn er nauwelijks medische voorzieningen. Malaria en an dere infectieziekten eisen voortdurend slachtoffers. Op een persconferentie waar mee gisteren de actie 'Morgen moet Angola beter zijn' begon, was dokter Mario Affonso d'Almeida aanwezig, die hoofd is van de medische dienst van de MPLA (bevrijdingsbewe ging in Angola). Hij voegde aan de treurige feiten toe dat zijn medische dienst wellicht spoedig geconfronteerd zal worden met de gevolgen van de chemische oorlogsvoering die door de Portugezen in de bevrijde gebieden van Angola wordt bedreven. Tot dusver heeft het strooien van chemi sche middelen uit (Franse) Alouette helikopters tot ge volg gehad dat de oogst in soms vijftig procent van de gevallen werd vernietigd. Nu de Portugezen ook dorpen met ontbladeringsmiddelen en an dere chemicaliën besproeien, dreigen ook mensen het slacht offer te worden. Operatie Henk Odink, die lid is van het Medisch Komitee Angola, keerde enige weken geleden te rug van een half jaar durend bezoek aan de bevrijde gebie den van Angola. Hij trok rond door het land en assisteerde de medische dienst van de MPLA. Hij hielp een keer dokter Almeida bij de opera tie van een gewonde. Zo ging het er aan toe: 'Om tien uur in de' avond bereidden drie hulpartsen de operatie voor en om elf uur konden we beginnen. Vier uur later, om drie uur in de nacht, was dokter d'Almeida klaar. Hij stond te tollen op z'n benen. De laatste van de hechtingen zat er toen in. De operatie was voltooid, een operatie die werd uitgevoerd bij het steeds zwakker worden licht van zak lantaarns, met bijna geen ste rilisatiemogelijkheden, in de open lucht. In de kou en met de eettafel als operatietafel'. Het geld van de inzamelings actie ondermeer onder steund door werkende jonge ren, zuidelijk-Afrika werkgroe- pe en wereldwinkels zal besteed worden om de medi sche dienst een betere uitrus ting te geven. Om medische opleidingscentra uit te brei den, hulpartsen met medicij nen en instrumenten uit te Een moeder en drie kinderen zijn gevluch t voor de Portugese terreur en de honger naar een bevrijd gebied in Angola. rusten en hoeveelheden vita minepreparaten aan te schaf fen die uitkomst moeten bie den in de grote voedselproble men. In verschillende plaatsen in het land worden daartoe manifestaties, films en lezin gen gehouden. Het gironum mer 23 83 300 heeft het Me disch Komitee Angola in Am sterdam opengesteld voor gif ten. zoek gebleken, dat de geregistreerde zwakzinnigheid afneemt met het toe nemen van de leeftijd, waaruit de conclusie getrokken kan worden, dat veel BLO-kinderen later in de maat schappij niet meer als 'zwakzinnig' herkend worden. Zij voldoen dan blijkbaar in voldoende mate aan de sociale eisen, die de maatschappij stelt. Ook is duidelijk geworden dat de sociale 'redzaamheid' van zwakzin nigen redelijk is. Hoewel het intelli- gentie-quotient laag is, kunnen velen zich relatief goed handhaven in de maatschappij. Van een verslaggever BREDA De werving van buiten landse werknemers moet direct stop gezet worden, gezien de werkloos heidscijfers en de prognoses ten aan zien van de ontwikkeling van de werk loosheid in ons land. Dit zeggen de districtsbestuurders van NKV, NW en CNV in zuidwest-Nederland in een verklaring. Ze vinden, dat werving van gastarbei ders eerst dan weer mag worden toe gestaan, wanneer een duidelijk natio naal beleid is uitgestippeld en de daarbij behorende maatregelen zijn getroffen. De districtsbestuurders zeg gen dat de problemen rond de werk gelegenheid in zuidwest-Nederland zó zijn opgelopen, dat zich excessen heb ben voorgedaan. Ze willen maatrege len. die voor de Nederlandse samenle ving en voor de buitenlandse werkne mers aanvaardbaar zijn. In dat verband stellen ze. dat het aantrekken van buitenlanders de structurele onevenwichtigheid op de Nederlandse arbeidsmarkt mede heeft veroorzaakt. Storm en omveer ■Van onze weerkundige medewerker Onstabiliteit is sinds gisteren sterk vergroot in West-Europa. Een actief koufront trok Engeland en West- Frankrijk binnen, waar het tot regen en zware windstoten kwam. Le Talud voor de Franse westkust meldde vroeg in de middag al een stoot van 115 km. per uur, later volgde Bréhat in Bre- tagne met 117 km. per uur: beide orkaankracht 12 Beaufort. Ook het lichtschip Noordhinder meldde gister avond zuiderstorm met 9 Beaufort. De onstabiliteitszone met veelvuldig onweer, die zondagmiddag midden op de oceaan gesignaleerd was, bereikte gistermiddag en -avond het Kanaal, Zuid-Engeland en vooral Bretagne, waar Rennes hagel rapporteerde. Ros- trenen tapte daar 11 mm neerslag af, Stornoway in Schotland 15 mm. Om 7 uur gisteravond werd ondermeer on weer gemeld door Brest, Rennes, Caen, het vliegveld Heathrow, Bir mingham en Bournemouth aan de En gelse zuidkust. Vandaag kan het ook in ons land tot hagel en omveer uit buien komen. In de hogere niveaus is tot op 12.000 meter hoogte een trog structuur merkbaar, die zich langzaam naar onze contreien heeft bewogen. Gisteren november, vandaag de herfst meteorologisch uit de doeken. Het seizoen was aan de koude en tevens droge en zonnige kant. De gemiddelde temperatuur uit uurlïjkse loaarnemin- gen ivas in De Bilt 9 graden celcius tegen ruim 10 graden normaal. Van de 91 dagen die de herfst telde, waren er 63 aan de koude kant. De zon scheen 353 uur tegen 298 nor maal, een royaal overschot dus. Ge middeld over het hele land viel er circa 175 mm neerslag tegen 216 nor maal 4 Weerrapporten van gisteravond 7 uur: maxi mumtemperaturen gisteren en neerslag tus sen 's morgens en 's avonds 7 uur. Amster dam regen 7 graden 2 millimeter, De Bilt regen 7 0.5, Deelcn regen 7 0.3, Eelde regen 7 0.x. Eindhoven geheel bew. 8 0.2, Den Hel der regen 7 2, Luchth. Rotterdam geheel bew. 8 1, Twente regen 8 0.1, Vllssingon geheel bew. 8 X, Zd.-Limburg geheel bew. 8 0, Aberdeen regen 8 10. Athene onbew. 17 0. Barcelona half bew. 14 1, Berlijn onbew. 7 0. Bordeaux zwaar bew. 10 0, Brussel geheel bew. 8 0 1, Frankfort zwaar bew. 8 0. Genève niet ontvangen, Helsinki zwaar bew. 5 0. Innsbrflck 7 0, Kopenhagen licht bew. 7 0. Lissabon mist 13 6, Locarno niet ont vangen. Londen zwaar bew. 9 11. Luxem burg geheel bew. 5 0, Madrid geheel bew. 6 0, Malaga licht bew. 15 0, Mallorca zwaar bew. 18 0, Milnchen mist 7 0, Nice zwaar bew. 17 0, Oslo geheel bew. 3 0, Parijs re genbul 0 0.1, Rome zwaar bew. 17 0, Split half bew. 15 0. Stockholm licht bew. 6 0. Wenen onbew. 9 0, Zflrlch niet ontvangen, Casa Blanca niet ontvangen. Istanboel on bew. 13 0. Las Palmas half bew. 15 0. New York geheel bew.Tel Avlv niet ont vangen. Tunis zwaar bew. 18 0. 5 december: Vllssingen: 1.20-13.38: Haring vliet ad. Zeezijde 3.04-15.19: Rotterdam 4.12-16.20; Schevenlngcn 2.42-14.54; IJmui- den: 3.15-15.27; Den Helder: 7.03-19.22; Har- lingen 9.15-1.86; Delfzijl 11.30-3.54.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 5