^Wassenaar moet kiezen: Leiden of Den Haag Visafslag helemaal in gemeentebeheer Agenda voor Leiden Verbetering Walmuur :f3000 per meter Wisselwerking tussen TH en industrie op congres gezelschap 'Leeghwater' Delft gaat beroemd arts Reinier de Graaf (1641-1673) herdenken 102 jaar ma, 'Stille Rijn is weer gereed 1 g*L Nieuwe rector Dalton-Voorburg Verdachte toebrengen dodelijke steek gepakt Delft nationaal steunpunt van het toerisme Geen oude scholen meer in Waddinxveen Markten Burgerlijke stand van Leiden loorstel gelijk aan wens vishandelaren The Burning Candles met musical in Capitol Raad Sassenheim vergadert ?l 2/KfROW/KWARTET DINSDAG 5 DECEMBER 1972 REGIO US Bint t het LEIDEN De Stille Rijn heeft haar naam een paar maanden eer mogen aandoen. De nieuwe walmuur, ;ft in alsmede rioleringswerkzaamheden zi jn nu gereed, zodat ook de Kippebrug weer voor het verkeer kan imaal f°rden opengesteld. De nieuwe walmuur heeft het wegdek van de Stille Rijn iets breder gemaakt. aan WASSENAAR 'Indien zowel het Intergemeentelijk Overleg Haagse Agglomeratie als het gewest Lei- het den ertoe overgaan de huidige 'lichte regeling om te zetten in een regeling met overdracht van bevoegd- heden, zal Wassenaar tenzij een groot gewest tot stand komt een keuze moeten maken tussen de d™jj. beide samenwerkingsverbanden'. Dat schrijven burgemeester .en wethouders in hun antwoord op de van schriftelijke algemene beschouwingen over de begroting van de gemeente voor 1973. 'Wij gaan er hier- voor- van uit> dat Wassenaar bij een gewest aangesloten dient te zijn' hierjp orl w „S4„ ,ron invoeren van een gemeentlijke infor- jeten®' en z^n van oor£*eeL dat de q 0 hoge kosten die gewestvorming met t j^sich meebrengt, opwegen tegen de grotere efficiency. De gemeenteraad 'Tijgt binnen afzienbare tijd een nota langeboden waarin de nodige be- ehouwingen gegeven zullen worden. den.pet college is van oordeel dat de iibe-1 nsPraak van de bevolking in deze naterie vooralsnog een zaak is van de tolitieke partijen. 'Het onderwérp taar het hier om gaat leent zich naar *ons oordeel niet voor het organiseren ,den floor de gemeente van een inspraak- ver! irocedure, hoezeer wij reacties uit de heid mrgerij °°k op prijs stellen', aldus B. W. in hun antwoord. de memorie van antwoord wordt ervolgens uitvoerig antwoord gege- In op de vele honderden vragen, die laar aanleiding van de gemeentebe- roting door de raad zijn gesteld. Van ie belangrijkste volgt hier een samen vatting: op de vraag waarom geen toeris- enbelasting wordt ingevoerd als dek- cing van het begrotingstekort van vijf antwoorden B. en W. dat invoe ring daarvan zal afhangen van de financiële positie van de gemeente op ie toekomst, maar dat invoering od lit moment niet gewenst is. 'Als ooit ot een invoering van toeristenbelas- ing wordt overgegaan, dienen te wor den belast, niet alleen sta-caravans, naar ook de gelegenheid om te over- ïachten in mobiele caravans, tenten, lotels, pensions, appartementen, zo merhuisjes en gemeubileerde kamers'. het college is van oordeel dat het matiekrant niet nodig is. 'Wij zijn van mening dat op de thans gangbare wijze voldoende voorlichting aan de ingezetenen kan worden gegeven'. Een van de vraagstellers betreurt het dat geen persberichten over het ge meentelijke werk worden uitgegeven door de gemeente. B. en W. herinne ren de raad aan de reeds gehouden en in de toekomst nog te houden 'bur ger- en voorlichtingsavonden'. binnen afzienbare tijd zullen ook in Wassenaar plastic vuilniszakken de enige manier zijn om vuil kwijt te raken. Overwogen wordt voorts de openbare vuilstortplaats aan de Johan de Wittstraat op te heffen. B. en W. vragen de raad een duidelijke uitspraak te doen over de plaatsen waar in Wassenaar nog ge bouwd mag worden. Uit de vraagstel ling is gebleken dat nogal wat aversie bestaat tegen het bouwen op de Hoge Klei, terwijl het college dat gebied juist als een van de weinige mogelijk heden voor woningbouw ziet. er wordt gewerkt aan plannen voor de ontsluiting van het deel van de gemeente gelegen rondom Duin- digt. De Waaidorperlaan zal worden geasfalteerd. het college is van mening dat een vliegveld als Valkenburg in zijn hui dige vorm niet in een stedelijk gebied als Wassenaar thuishoort. B. en W. antwoorden dit op de vraag of het college bereid is bij de desbetreffende instanties er op aan te dringen te voorkomen dat bij ongunstige wind- LEIDEN Vandaag is de firma B. van Hees uit Utrecht begonnen met aanvoer van materiaal ten behoeve van de vernieuwing van 70 meter kademuur aan de westzijde van het Rapenburg. Het gaat hier om het ;edeelte tussen de panden Rapenburg 7 tot en met 73 (ter hoogte van het Academiegeb ou w Eind volgende week begint de aanne mer met het heien van een stalen damwand. Dat zal twee a drie weken beslag nemen. Eind december wordt een begin gemaakt met het slopen van de bestaande walmuur, waarna men overgaat tot het maken van een nieuwe walmuur, die wordt gefundeerd op houten palen. Dan zal ook dit gedeelte Rapenburg worden afgezet. Dit deel zal nog slechts voor voetgangers bereikbaar blijven. Het karwei houdt tevens in het aanbren gen van een straatriolering en het uitvoeren van bestratingswerkzaamhe den. De bomen langs het Rapenburg blijven. De aannemer heeft voor alle werk zaamheden 90 werkbare werkdagen uitgetrokken. De kosten van het werk bedragen 215.000. Dat is ongeveer 3.000 per strekkende meter wal muur. richting op het vliegveld gebruik wordt gemaakt van de startbaan rich ting Zijlwatering. het ziet er niet naar uit dat de financiële positie van de gemeente binnen afzienbare tijd de aanleg van een nieuwe ijsbaan mogelijk maakt. op initiatief van de gemeente heeft het bestuur van de VVV contac ten gelegd met het bestuur van de openbare leeszaal om in de bij de bibliotheek behorende garage een nieuwe- informatieruimte in te rich ten. VOORBURG-LEIDSCHENDAM Het bestuur van de Openbare Dalton-Scho lengemeenschap Voorburg-Leidschen- dam wordt voorgesteld de heer W. J. G. Eilander te Badhoevedorp te be noemen tot rector van de scholenge meenschap in de vacature die ont staan is door het ontslag op eigen verzoek per 1 januari van drs. J. C. Roos. De heer Eilander is 41 jaar en sinds 2 jaar adjunct-directeur van de Theater school te Amsterdam. Verder was hij 7 jaar werkzaam als leraar wiskunde aan het Nijmeegs Lyceum en 8 jaar conrector aan de Christelijke scholen gemeenschap 'Pascal' in Amsterdam. De heer Eilander heeft gevraagd voor lopig vóór eqn jaar in tijdelijke dienst te kunnen treden NAALDWIJK De 19-jarige los werkman Ab Fokkes uit Kwintsheul is zaterdagavond doodgestoken. Als vermoedelijke dader is aangehouden de 20-jarige kassenbouwer A. D. uit De Lier. Na een telefoontje heeft de politie het lijk in een portiek gevonden. De jon gen bleek in het hart te zijn geraakt. In een café zijn de moeilijkheden be gonnen, daarna werd de vechtpartij op straat voortgezet. Op aanwijzingen van getuigen is de jongeman uit De Lier aangehouden. Hij heeft tot dus ver geen bekentenis afgelegd. DELFT Delft zal worden opgeno men in de rijen van de belangrijkste nationale toeristengemeenten. De voorzitter van de Algemene Neder landse Vereniging van V.V.V.'s (A.N.V.V.), mr. jhr. H. G. van Holthe tot Echten, heeft dit op de bijeen komst ter gelegenheid van het 75- jarig bestaan van de Delftse Vereni ging Voor Vreemdelingen Verkeer medegedeeld. Samen met de viering van dat bestaan werd ook het 25-jarig jubileum van de Delftse V.V.V.-direc- teur de heer B. Burmeister gevierd. De historische stad Delft krijgt in haar nieuwe hoedanigheid van het A.N.V.V. de aanduiding: Nationaal Steunpunt. Het aantal binnen- en bui tenlanders dat de richtlijn is geweest voor deze aanduiding is van 20.000 in 1929 gestegen naar ruim een miljoen in 1970. WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen heeft geen oude scholen meer. De laatste school, die een gron dige beurt nodig bleek te hebben, de Th. Thijssenschool, is opgeknapt en gemoderniseerd. Wethouder Lips zei in zijn toespraak bij de officiële inge bruikneming dat hij respect had voor het onderwijzend personeel, dat steeds maar weer bereid was in deze 'troep' te werken met de vooruitzichten van een vernieuwing, die door omstandig heden steeds maar weer werd uitge steld. Door de leerlingen van de vierde klas werd een lied gezongen onder leiding van mevrouw Clazing-De Meij. Tij dens het zingen bouwden de kinderen een papieren school. Wethouder Lips mocht de nieuwe school voor geopend verklaren door het plaatsen van een vlag op de papieren school. Het hoofd van de school, de heer C. Beers, vertelde dat er nu grote moei lijkheden zijn overwonnen. Op humo ristische wijze vertelde de heer Beers hoe de leerlingen de verbouwing had den ervaren. Ook toonde hij aan de onderwijzend personeel zijn grote vreugde over de totstandkoming van de modernisering, die meer dan 230.009 heeft gekost. Oudste studievereniging in ons land DELFT Het Gezelschap 'Leeghwater', de oudste studievereniging van ons land gaat van 11 tot en met 15 december zijn 21ste lustrum vieren, o.m. met een congres, waarvoor in nauw overleg met de hoog leraren het thema 'Wisselwerking tussen TH en Industrie' is geko zen. Ondertiteling: Industriële researchprojekten aan de Technische Hogeschool. De heer R. L. de Jong, voorzitter van de lustrumcommissie schrijft in het programma dat de samenwerking tus sen TH en de industrie gestimuleerd wordt door de sterk toenemende kos ten, die een Technische Hogeschool met zich meebrengt en in de toe komst met zich mee gaat brengen voor de maatschappij. Zo is het bud get van de TH-Delft voor 1972 250 miljoen. Bovendien zal de verantwoor ding aan en het nut aan de TH-Delft voor de maatschappij een steeds be langrijker factor worden. Op het lustrumcongres dat dinsdag 12 december in de aula van de TH aan de Mekelweg plaatsvindt worden voor drachten gehouden door prof. ir. D. G. H. Latzko (TH-Delft), prof. dr. ir. W. T. Koiter (TH-Delft), Ing. J. Kle- vering (directeur N.V. Ver. Instru mentenfabrieken Enraf-Nonius), ir. J. H. Mulock Houwer (directeur N.V. Kon. Mij. 'De Schelde'), prof. dr. ir. A. A. Th. M. van Trier (voorzitter Centrale Organisatie TNO), ir. E. J. Diehl (directeur Algemene Zaken Nij verheidsorganisatie TNO), J. A. M. Molkenboer (plv. dir. generaal van industrie en handel van het ministe rie van economische zaken), dr. J. D. de Haan (plv. chef van de afd. coördi natie wetenschapsbeleid van het mi nisterie van onderwijs en wetenschap pen) en de TH-studenten J. M. Soe- ters en Gerard Elffers. TENTOONSTELLING Voorts wordt een tentoonstelling ge houden van hetgeen de afdeling werk tuigbouwkunde op dit moment op het gebied van research en onderzoek presteert; te bezichtigen op 11 decem ber van 16-17 uur, 12 december van 16-21 uur en 13 december van 10-11 en 13-14 uur in de hal van Werktuig bouwkunde. De feestelijkheden beginnen maandag- DELFT Op 17 augustus a s. zal het drie eeuwen geleden zijn, dat Reinier de Graaf, dokter te Delft, overleed. Door zijn onderzoekingen van de alvleesklier en van de men selijke generatie-organen heeft hij zich een blijvende naam in de geschiedenis der geneeskunde ver worven. Renier de Graaf werd 30 juli 1641 te Schoonhoven geboren en over leed 17 augustus 1673 te Delft. In 1663 werd hij student te Leiden en promoveerde in 1665 te Angers (Frankrijk) tot doctor in de medi cijnen. Reeds als studènt wist hij operatief het pancreasvochl van een hond op te vangen. Ilij be schreef de methode en de resulta ten in een werkje, dat hem ook in Frankrijk roem bracht. Reinier de Graaf verkeerde vrij veel in Parijs en vestigde zich in 1666 te Delft. Hij beschreef vooral de mannelijke en vrouwelijke ge slachtsorganen bij de mens en bij dieren. Hij ivas de eerste die bloedvaten opspoot met gekleurde vloeistoffen. Over bepaalde details van de geslachtsorganen kreeg hij, zo schrijft dr. Th. H. Schlichting in de W.P., een prioriteitsstrijd met Swammerdam. Van Leeuwen hoek zegt, dat dit hem de dood bezorgde. Wegens zijn rk-geloof werd hij gepasseerd voor een pro fessoraat te Leiden. Teneinde de figuur en de verdien sten van deze wereldberoemde Ne derlander op passende wijze te herdenken, heeft zich een landelijk comité gevormd, waarin de voorzit ters van vijf wetenschappelijke verenigingen zitting hebben. Het ligt in het voornemen op 11 augustus 1973 in de Aula van het St. Hippolyltis Ziekenhuis aan de Reinier de Graafweg een herden kingsplechtigheid te houden, waar in de voorzitter van het Werkcomi- Rcinier de Graaf té, prof. dr. G. A. Lindeboom, een rede zal uitspreken, terwijl dan de eerste exemplaren van een door hem geschreven biografie van Rei nier de Graaf aanwezig zullen zijn. BORSTBEELD Bij die gelegenheid zal tevens een borstbeeld van Reinier de Graaf worden onthuld, dat vervaardigd wordt door de Utrechtse beeldhou wer Theo van de Vathorst en aan de gemeente Delft zal worden aan geboden. Financiële bijdragen in de kosten van het monument kunnen (bij voorkeur vóór 1 januari 1973wor den overgemaakt op de rekening van de penningmeester van het Werkcomité, dr. H. L. Houtzager te Delft, bij de AMRO Bank te Deft (no. 44.20.64.403) onder ver melding van de bestemming: 'Her denking Reinier de Graaf' (het postgironummer der Bank is 2647). Secretaris van het Comité is de gemeente-archivaris van Delft, de heer C. D. Goudappel (Oude Delft 169, Delft 2201). LEIDEN Geboren: Maria Th d v II E J Godding en J M van den Aakster. Johanna VI d v J P J van Thorn en H P Spaan: Ferdinand A H z v A T W Schrama en M J C van Bezu; Wendy d v J G van der Bent en J G van Diggelen; Joyce C d v L A Roelvink en A T Roodink: Ramon z v P J A in der Pol en L van der Wal; Alexander z J W M van Leeuwen en E C Böck; Reinier z v D Blokhuizen en E M Wijnnobcl; Mark L W z v W M L C M Schellekons en M J L Mol. Ondertrouwd: R Sljtsma en C M G Broekhui- ten; R M J Hogenboom en V van de Krol: w a van Spronscn en L C van Male. W B A Hildcrs en M van der Voord; L C A Stijnman en E J M Snijders; D Blansjaar en M Langeveld: J Blikman en T van der Zeeuw: R F Brussee en J a M Schonk: A Eeuwijk en L a Barnhoorn: J C de Graaff en E M Zuijdcrduin: L J P van Hees en C A van den Langenberg: D J Hllarius en J van Eygen; N Holverda en M Rattray: J Q F van Leeuwen en a Garcia Olbes; B van Mastribt en C M Bousic; T L van Nieker en J E Overduin; C C van Nierop en I de Boer: G Richter en E M J Kessels; R van Roggen en P Buis: P Scheurwater en M van Winkel; J J Smittenaar en T C M van Iperen: J L Stavenuiter en C M C Rodenburg: B Willcni- steljn en J a Roth: T L J Zitman en J E van der Hoeven. Gehuwd: J P J van Putten en M M de Pan: R W J Kloen en P P Bink: P M de Vrind en HF.G van Buuren: C J Paardekooper en C Bos; J H M Kramer en M van Houten, J M Lopez Ayerra en H P E M de Vrind: C an en P Montanje: P C Kerkvliet en S Schalks; E Donkersloo ten C Veen. Overleden: M G de Vos geb 18 febr 1891 geh Sew met J van der Spruit: H J Lamers geb 12 juni 1880 man; T Borgers geb 23 okt 1925 man: G van den Akker geb 6 dec 1895 man: N de Mey geb 24 mei 1913 man; M B Baert Seb 6 Juli 1920 c v C Muller. Van onze raadsverslaggever SCHEVENINGEN Enige tijd geleden hebben vishandelaren zich boos gemaakt over de voor gestelde verhoging van de 'en treegelden' die zij voor het ge bruik van de visafslag zouden moeten gaan betalen. Erg boos waren zij, want de handelaren voelden er niets voor om op die manier op te draaien voor de ex ploitatietekorten van de afslag. Zij wilden een onafhankelijk on derzoek naar het financieel be heer van dit complex. Voorts drongen zij aan op overheidsgeld om de tekorten te dekken. Daar in lijken zij nu hun zin te krij gen, want op 6 december zal de raadscommissie voor economi sche zaken zich beraden over een voorstel het beheer van de afslag geheel in gemeentelijke handen te nemen, waardoor de gemeente alleen voor de tekorten opdraait. Toen de nieuwe visafslag in het begin van de jaren zestig werd geopend, was er een aardig reservepotje. Doordat jaarlijks tekorten zich voordeden, teerde de reserves in. Bezuinigingen waren niet geheel afdoende, zodat het bestuur van de stichting voor het beheer van de Scheveningse Visafslag plannen maakte om de vishandelaren onder de naam van 'entreegelden' ho ger outillagekosten te laten betalen. Deze vlieger ging niet op, want een week of drie geleden besloten de handelaren niets te betalen voordat er een accountantsonderzoek zou zijn in gesteld Het stichtingsbestuur heeft enkele da gen geleden B. en W. verzocht de stichting per 1 januari 1973 op te heffen, om daarna tot volledige ge meentelijke exploitatie over te gaan. Door een commissie in te stellen waar vertegenwoordigers van alle betrokke nen zitting in hebben, kan de in spraak worden gecontinueerd. B. en W. zijn het met het stichtingsbestuur eens, omdat door exploitatie door de gemeente er een grotere vrijheid ont staan om tot verantwoorde kostenbe sparingen te komen. De exploitatie zal volgens B. en W. moeten geschieden als onderdeel van de dienst Haven- en Marktwezen, voorlopig met tarieven zoals die momenteel nog gelden. La ter kan hierin wijziging worden aan gebracht. Woensdag 6 december om 12 uur vergadert de commissie economische zaken in de oude raadzaal aan de Javastraat over het voorstel. middag 1 december om twee uur met een volleybaltournooi. Van 16.30 -18 uur is er een receptie. Woensdag 13 december wordt een excursie gehou den naar de treinstellenfabrikant Tal bot in Aken. Tenslotte staan vrijdag 15 december een feestexcursie naar Heineken in Amsterdam, een varend diner op de 'Erasmus' en een lus trumfeest in de aula van de TH op het programma. Zoetermeers nieuws ZOETERMEER De automobilisten die van Den Haag naar Zoetermeer rijden zullen nog enkele weken lang in de file voor de afrit bij het viaduct moeten staan. Dit ongemak concen treert zich vooral op de avondspits. Men had gehoopt de tweede afrit voor het einde van dit jaar gereed te hebben, maar door vertraging in de levering van materialen zal men nog even moeten wachten. de werkgroep van meedenkers over het nieuwe stadscentrum is druk bezig alternatieve plannen te ontwer pen voor het Water-Wonderland, het door de tekenaar Rudolf Das geschet ste recreatiepark. De Werkgroep vreest dat het Water-Wonderland te veel een toeristische functie zal krij gen, en niet zozeer als trekpleister voor de rest van het stadscentrum zal fungeren. de Dorpsstraat vrij van verkeer? Het begin is er. Aan de zuidzijde mag niet meer gestopt en aan de noord kant niet meer geparkeerd worden. Op vrijdag van 18 tot 21 uur en op zaterdag van 12 tot 18 uur is de Dorpsstraat verboden gebied voor alle autoverkeer. Een goede maatregel, die het voor de voetgangers veel prettiger winkelen zal maken. Als nu ook de 'razende brommer' tot kalmte gedwon gen kan worden is het ideaal bereikt. nu in Zoetermeer zo snel gebouwd wordt is de Culturele Raad bang ge worden, dat al het 'oude' zal worden opgeofferd voor het nieuwe. Enkele gebouwen staan reeds op de monu mentenlijst, maar de Raad wil er nog veel meer behouden. Hieronder vallen onder meer de historische gebouwen aan de Voorweg. De Raad stelt voor deze gebouwen te gebruiken voor so ciaal-culturele doeleinden. ZOETERMEER In verband met de verhuizing van enkele afdelingen van de gemeentesecretarie naar de nieuwe dependance aan de Dorpsstraat 16, zullen die afdelingen gedurende een dag gesloten zijn. Het gaat om de afdelingen Personeelszaken (gesloten op 5 december), Stadsontwikkeling (6 december), Welzijn en onderwijs (7 december), gemeente-ontvanger (8 de cember) en Huisvesting (13 decem ber). De ingang van de dependance voor het publiek bevindt zich aan de Dorpsstraat 10. DEN HAAG The Burning Candles, een groep van zo'n 25 zingende en musicerende jonge mensen uit Zwolle, zullen zaterdag 9 en zondag 10 decem ber in het Capitol Evangelie Cen trum, Loosduinsekade 222 zijn. Het programma tijdens beide dagen ziet er als volgt uit: zaterdag 9 decem ber 8 uur n.m. Musical: Spoedig zal komen Zondag 10 december 10 uur v.m. Spe ciale dienst: 3 uur n.m. Grote 'Bur ning Candle' slotmeeting. Het geheel staat onder leiding van Johan Maasbach. BESOMMINGEN JJMUIDEN UMUIDEN Per kg in guldens: tabot 13.61- 12.61 grote tong lu.98-10 grootmiddcl tong 11.47-10.33 kleinmjddcl tong 11.80.10.98 tong 1 12.31-11.59 tong 2 11.72-11.21. Per hoop in guldens: grote rog 202 klein rog 55. Per 50 kg in guldens: wijting 1 107-56 wijling 2 87-64 schar 96-64 sprot 33.20 baars 163-50 bot 67-43 inktvis 65 steenbok 87-44 schol 1 122-107 schol 2 120-102 schol 3 120-105 schol 4 120-80 kabeljauw 1 164-9S kabeljauw 2 150-108 ka beljauw 3 148-115 kabeljauw 4 123-90 kabel jauw 5 124-90 witle koolsvis 3 130 tarbot 477- 323 griet 320-199 tongschar 225-211 poontjes 73-44 krab 37-24 makreel 84-59.20 haring 144.80-30 rode poon 75-43 lever 64 haai 70-62. VISSERIJBERICHTEN Aan do maandagmarkt werd te IJmujden aangevoerd: 197 kisten en 994 kleine kisten wijling. 765 kisten kabeljauw, 4 kisten kool- vis. 2998 kisten en 2622 kleine kisten haring. 1 kist cn 42 kleine kisten makreel. 5 kisten sprot. S77 kisten schol. 303 kisten en 106 pre- miekisten schar. 70 kisten bot. 61 kisten varia, 610 stuks stijve kabeljauwen, 15.000 kg tong. Besommingen: DI1107 3.690. SCH60 6.5S0. SCH117 8.520. WR25 2.390, WR32 6.950, WR46 11.380, IJM18 6.900. KW3 2.00. KW29 2.550. KW34 41.660. KYV43 54.700. KW34 41.660, KW51 23.500. KW52 6.150. KW55 19.400. KW66 1S.760. KW74 27.120. KW81 40.000. KW87 15.000. KW113 14.300. KW117 3.960, KW21 28.100. KW132 5.090. KW144 16.200. KW145 16.080. KW 149 1.400, KW15Ö 16.000. KW 213 17.600. KW152 1.320. KW 153 5.2S0. KW19S 24.700. KW197 9.920. KW215 10.200. KW214 5.370. KW215 6.690. KW21S 22.100. KW226 2 2.600. KW 127 8.620. KW174 30.400. KW189 16.600. KW209 9.210. Spanvlssers: KW135 en KW42 9.300. KW44 en KW84 1.920. VD180 en VD153 3.500. SCHEVENINGEN 4 december visserijbe- richten. Besommingen trawlers: SCH R 12.280: SCH 7 17.900; SCH 45 5280; SCH 56 58.70; SCH 249 6200; SCH 250 13.930. Noteringen per kg: tong g 10.29-10,61: tong gm 10.48-10.85; tong km 10,94-11.69; tong I 11.44-11.97: tong II 10.88-11.56; tarbot T 11.60- 12.35: tarbot II 8,30-8.80: tarbot III 6.70-6.90: tarbot IV 6,60-6.75; griet I 5,50-6; briet II 4,90-5. Per 40 kg: schol gm 80-88; schol m 80-90; schol kl 74-86: wijting gestr. 78-81: schar 68- 70: kabeljauw I SO-90: kabeljauw II 80-85; kabeljauw III 80-87: verse haring 27.20 Notering gezouten harinb per kantje: steur- haring 61-89. Aanvoer: 125 kisten kabeljauw. 190 schol. 99 wijting. 45 schar. 410 verse haring; 5 diversen: 1350 kg long en tarbot: 1962 kantjes gez haring. Verwachte aanvoer voor morgen: circa 10 kustvissers. LEIDEN 4 december groente- en fruitvei ling: appelen 45-62: peren 64: aardappelen 17-22; andijvie 75-98; kroten gekookt 6a; boerenkool 37-50: groene kool 28-38 :prel 34- 45; spruiten A 58-61; B 47-50: tomaten A 960: B 850-900; C 620 CC 260; uien 29-48; witlof 121-162; knolselderij 23-45: sla A 19-25. B 12- 17; selderij 28. ROELOFARENDSVEEN Bloemenveiling 2 december Anjers Sim Rose, Rood. K:eefe 26-39. Sim Wit. Arthur. Shicking. Esperence. Carnaval. Lena 21-34, Charmeur 65-70. Rozen Garnette, Carol, Sonora 25-28, Zorina. Cari na. Super Star. Annabelle, Evergold, Spa- nisch Sun 30-35: Nordia, Belinda. Esther Ofarim 40-51, Baccara 54-58; Sonia 75-84; Hyacinten 50. Nerine 35-65. Ilex Verticilata 50-1.10, geplozen stuks chrysanten 29-47 p.st. Troschrvsanten 1.60-2.30, Idem Jaarrond 2.30- 3.23. anemonen 41-68. Frcesias 1 00-2.20. Irissen 1.70-3.30, Narcissen 1.60-1.70 per bos KATWIJK AAN DEN RIJN. 1 december Groenteveiling: Waspeen AI 480-710. All 290- 620, BI 540-890. Bil 230-480. Cl 610-730. C1I 360-590. Boerenkool 23-46, Uien 530-880. Breekpeen 320-660, Spruiten 58. Spitskool 85. Knolselderij 19-45, Andijvie 20-65. Bloemkool 10 II 27-76, 12 1 70-83. 12 II 51. Aanvoer waspeen 176.000 kg. DEN HAAG Rustig maar toch feestelijk werd maandag de verjaardag van mevrouw C. M. Schild-Nierse, ge vierd. Zij werd in het bejaardencen trum Moerwijk aan de Twickelstraat 102 jaar. Van H.M. Koningin Juliana kwam een felicitatie binnen, waarover mevrouw Schild zeer verheugd was. De verjaardag verliep zo rustig omdat de hoogbejaarde dame het kalm aan moet doen en zich niet te veel mag vermoeien. Al is ze lichamelijk niet meer zo kwiek, haar geest is dat wel en ze weet nog best haar woordje te doen. Mevrouw Schild heeft vijf kin deren. Ze is weduwe en kwam in 1962 in het bejaardentehuis. Elke morgen schuifelt ze opgewekt naar de kfofie- kamer om haar bakje koffie en een babbeltje te halen. SASSENHEIM Maandag 11 decem ber om 8 uur en woensdag 13 decem ber om 2 uur vergadert de raad van Sassenheim. De agenda vermeldt o.a.' begroting 1973 gezondheidscentrum; begroting 1973 zwembad 'Wasbeek'. reinigingsrechten; harmonisatie huren gemeentewoningen; verlenging ontrui mingstermijn onbewoonbaar verklaar de woningen; grondtransactie Essen- laan; gelegenheid tot het houden van algemene beschouwingen over de be grotingen 1972; behandeling van de gemeentebegroting en de bedrijfsbe- grotingen 1973; vaststelling bedrag per leerling voor 1973. FILMS IN LEIDEN TOT 7 DECEMBER: Camera: 'Azen zijn troef 14 jr. da». 19 en 21.15 uur en do, vr. ma en dl ook 14.30 uur Klndermatinee "De wraak van Ivanhoe' a za en wo om 14.30, zo 14.30 en 16.15 uu> NaclHv. Tn opdracht van de Marine" 18 ir. vr.. za 23.30 upr. Luxor: 'Strelende Handen'. IS jr. Dag. 14.30. 19.00 en 21.15 uur en zo extra voorst. 16.45 uur. I.ldo: 'De terugkeer van de sterkste mannen ter wereld' 14 jr. Dag. 14.30. 19.00 cn 21.15 uur en zo nog een voorst. 16.45 uur. Studio; 'Family Life' 18 Jr. Dag 14.30. I9.no en 21.15 uur e" zo extra voorst. 16.45 uur. Trianon: 'Poppen aan een touwtje' 14 jr. Dag. 14.30, 19.00 en 21.15 uur en zo extra voorst. 16.30 uur Rex: 'The culpepper Gattle' 14 jr. Dag. 14.30. 19.00 en 21.15 uur en zo extra voorst. 16 30 uur. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: tentoonstelling Structuur, wer ken van het Centrum voor Cubische Con structies, van 8 dec. tot 23 jan., dag. 10 tot 16 uur. zon- cn feestdagen 13 tot 16 uur cesloten 25 dec. cn 1 jan. De Lakenhal: tentoonstelling Tin In Toon. gevarieerde collectie tin uit eigen bezit van 15de tot 19de eeuw. Van 8 dec. tot 14 jan., geopend dag. van 10 tot 16 uur, zon- en feestdagen 13 tot 16 uur. gesloten 25 dec. en 1 jan. Sled. Museum de Lakenhal: Oude Singel 28. Leo van den Eckel, grafiek en tekeningen. Rapenburg 73: LAK-tentoonstelling, wandkle den en textielplastleken van Marijke Stul- tiens-Thunnissen. tot 15 december. Galerie Van der Vllst, Botermarkt 3. Lelden: Schilderijen van Karei Wlggers. keramiek van Anke Blankevoort en grafiek van Fre- derik van Butenburg. Tot 6 december. Dins dag tot en met zaterdag van 9 tot 8 uur. Rapenburg 94, Galerie 't Dulvenhys: dozen, schilderijen en grafiek van Laetitia de Haas 24 november tot 16 december, dinsdag tot en met zondag van 2 tot 8 uur. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch Ziekenhuis: dagelijks behalve op dinsdag van 19.00-19.45 uur: dinsdag van 13.00-14.00 uur: zaterdag en zondag van 14.30-15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynae- afdeling culoglc: Voor patiënten vrouwen: van 10.00-11.30, 15.00-17.30 en van 18.30-20.0 uur. Op dinsdag is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafde- ling (alleen voor ouders) dinsdag niet. Ma. wo, do en vrij van 18.3-18.45 uur: za en zo en ceramiek van Gerard van Westerloo. van van 15.00-15.15 uur. DIENST APOTHEKEN Tot 8 december: apotheek Tot Hulp der Mensheid, Hooigracht 48. Leiden, en apo theek Oegstgeest. MAANDAG 4 DECEMBER Stadhuis, kamer 3. 2.30 lot 4.30 u.: spreek uur Alg. Burgerlijk Pensioenfonds. DINSDAG 5 DECEMBER Arbeidsbureau Herengracht, 9.30 tot 10.30 uur: Man-Vrouw-Maatschappij, spreekuur over parttime-werk. Driftstraat 49, 10.30 tot 11.30 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. WOENSDAG 6 DECEMBER Dljkstraat 2a. 10 tot 11 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Stadhuis, 4.30 tot 6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. DONDERDAG 7 DECEMBER Stadhuis, 6 tot 8 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. VRIJDAG 8 DECEMBER Jazz-zolder Hot House, Rapenburg 24, 10 uur nam.: gitaar, plano, bas cn drums. Zaal Bevrijdingskerk. Montgomerystraat, 7 tot 10 uur: ruilbeurs voor verzamelaars. ZATERDAG 9 DECEMBER Oegstgeest Rijnlands Lyceum. 8.15:c aba- ret Don Quishocking met 'Zand in Je badpak'. Morsweg 114. 2 lot 5.30 uur: Jeugd-schaakio- clëteit, vanaf 15 jaar. I

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3