[n Ierland is klopjacht 3p het IRA geopend Australiërs krijgen na 23 jaar weer Labour-regering I Rusland hecht belang aan troepenreductie Haitiaanse export van bloed en lijken stopt Dublin verwacht nu Britse acties tegen protestantse extremisten [operproducerende landen Jgeren tegen Kennecott aking bedreigt S incering Apollo-17 Bangladesj heeft groot graantekort Staking op Israëlische vliegvelden beëindigd Rapport: geest zwarte verzet in VS gebroken Florida stelt weer de doodstraf in Helms zou aftreden als directeur van CIA Grote brand in Seoel kost tientallen levens T(j i>UW/KWARTET MAANDAG 4 DEGEMBLK1972 BUITENLAND T5/K7 IbgT.TN (Reuter, UPI, AP) De 90-jarige president van Ierland, Eamon de Valera, heeft gisteren |)or zijn handtekening een wetsontwerp kracht van wet gegeven, dat gericht is op uitschakeling |in het verboden Ierse Republikeinse Leger (IRA) en dat de politie volmacht geeft tot een groot st jbeepse actie tegen de illegale organisatie. Verwacht wordt, dat de politie vandaag met haar actie Ml beginnen als de wet in lit staatsblad is verschenen. Tal van IR A-prominenten zijn reeds onderge- e Valera een van de eerste leden in het oorspronkelijke IRA, dat voor Ponafhankelijkheid van Ierland in >21 tegen het Britse bewind streed x zette zijn handtekening, nadat het jntwerp gistermorgen vroeg door Senaat was goedgekeurd, na een van tien uur tijdens een specia- bijeenkomst. Het Ierse Lagerhuis, Dail, had het wetsontwerp al een eerder met 70 tegen 23 stem- goedgekeurd. Het aanvankelijk ;t tegen het wetsontwerp smolt sneeuw voor de zon na de bom- inderfns'3? van vrijdagavond in Dublin, het ^vee mensen om het leven 0f jAamen en tweehonderd werden ge- nid. niet|elerse regering heeft nu de handen jjf p in haar streven naar een tweele- 5 doel: herstel van het gezag in i land en ontwikkeling van nau- samenwerking met de Britse gering met het oog op de regeling i de slepende Noordierse kwestie. |t de radicale anti-IRA-wet levert de Republiek naar de zienswijze ji premier Jack Lynch haar aandeel 'e min of meer stilzwijgende over- mst met Engeland over bestrij* 1 van de diverse extremistische ngen, die Noord-Ierland al ja- hlang teisteren. pergiek Jgens dezelfde opvatting dienen de |tten nu van hun kant even ener- t de strijd aan te binden met de Bij de bomaanslagen, die vrijdagavond het centrum van de Ierse hoofdstad Dublin teisterden en die leidden tot de snelle aanvaarding van een anti-IRA- wet. werden twee personen gedood en tweehonderd gewond, terwijl de ma teriële schade, getuige deze foto, groot was. protestantse extremisten in Ulster en vervolgens niet alleen openlijk de NTIAGO (Reuter, AP) Zaire, Zambia, Peru en Chili, die samen fgen voor drievijfde van de hoeveelheid koper die op de wereld hit wordt verhandeld, hebben in de Chileense hoofdstad San- el aiago besloten geen zaken meer te doen met het Amerikaanse koper- rminfoncern Kennecott, zolang deze maatschappij 'volhardt in haar ag- vsie tegen Chili'. d; 'erke i tot*- t of vorm 'v te 'n besluit viel vrijdagavond op een iale conferentie van de CIPEC intergouvernementele raad van ko- r-exporterende landen die door vier boven genoemde landen wordt i'ormd. Zaire, Zambia en Peru heb- voorts besloten 'niet te profiteren de situatie, die ontstaan is door agressie tegen Chili in verband :t de koperproduktie van dit land' onmiddellijk te beginnen met qt? erIeg om hnanciële hulp op korte /erkei m^n voor Chili te krijgen. schr nnecott heeft na de nationalisatie •zings D zijn Chileens koperbelangen een in p acties ondernomen om te voor- 15-j men, dat de afnemers van koper de reger stprijs betalen aan het Chileens e is: viatsbedrijf, dat de genaaste koperbe- erbij p?ei1 exploiteert. mini dat P pai tijk. eens ictie Kon anks t om aan iet le mens niet vijzen Het voor s af. me' en verweet Kennecott 'imperialis tische agressie tegen Chili'. Hij verge leek zijn land met een 'stil Vietnam', dat economisch wordt geboycot en alleen kan hopen op solidariteit. 'Ierse dimensie' van het probleem te erkennen, maar ook de 'roeping' van de Ieren, uiteindelijk de politieke en economische eenheid van het eiland tot stand te brengen. In de Noordierse hoofdstad Belfast voert de Britse minister voor Noord- Ierland, William Whitelaw. deze week een reeks besprekingen met vertegen woordigers van protestantse en katho lieke bevolkingsgropen in Ulster. Hij zal onder meer met leiders van de felste protestantse organisaties praten, en ook voor de eerste maal met de overwegend uit katholieken bestaande sociaal democratische Labourpartij. De besprekingen zijn gericht op het scheppen van een zekere ontspanning tussen de twee Noordierse bevolkings groepen in het licht van het optreden van Dublin tegen het IRA. Deze on dergrondse beweging blijft in Ulster echter een hoogst onzekere factor. Zo zou het IRA, van" alle kanten dn het nauw gedreven, zijn toevlucht kunnen nemen tot het ontketenen van een nieuw terreur-offensief in Ulster. Moorden De Noordierse hoofdstad Belfast werd dit weekeinde opgeschrikt door twee moorden. In een straat werd het naakte lijk gevonden van een man, die door het hoofd was geschoten. Volgens de politie was hij voor zijn dood op afschuwelijke wijze gefolterd. Handen en voeten vertoonden brand wonden en in zijn rug waren de letters 'IRA', het cijfer '4' en een grote 'X' gebrand. De politie bestem pelde de moord als een der ergste gruweldaden, ooit in Ulster begaan. Elders in de stad werd een jonge protestantse vrouw vermoord door lie den, die schoten afvuurden door het keukenraam van haar woning. Haar man en haar zoontje van zeven bevon den zich op het moment van de moord in de huiskamer. Bij een bomexplosie in de buurt van een restaurant in het centrum van Belfast werden zaterdag 21 mensen gewond. In het naburige Portadown werd een supermarkt door een bom aanslag verwoest. De politie was 20 minuten tevoren gewaarschuwd en had de winkel ontruimd. De 'bomterreur' is ook naar Dublin overgeslagen. Na de twee zware explo sies van vrijdagavond is de politie overstroomd met valse bommeldingen, waarvan er ongeveer twaalf per uur binnenkwamen. Het leven in het centrum van Dublin werd volledig ontwricht, doordat poli tie en leger voortdurend straten moesten ontruimen waar volgens tele foontjes bommen waren geplaatst. Drie verdachte geparkeerde auto's werden door militaire specialisten op geblazen, maar er bleken geen explo- sieven in te zitten en even later kwamen de woedende eigenaars opda gen, die schadevergoeding eisten. Er waren dit weekeinde in Dublin veel minder mensen dan anders op straat. FPRT-AU-PRINCE (DPA) Te genover de kerk van Sint Jozef in Port-au-Prince, de hoofdstad van Haiti, vloeit geen bloed meer. Het is nog maar twee weken geleden, dat voor het huis met nummer dertien dat \egenover deze kerk staat 's morgens vroeg al een lange rij uitgemergelde negers stond te wachten om zich voor drie dollar en een glas tomatensap een halve liter bloed te laten tappen. Een onderneming, die zich 'Hemo Caribbean d'Haiti SA' noemde, verkocht het bloed van arme Haiti anen met een zoete winst naar de VS. Directeur van dit bedrijf was de Haitiaanse mi nister van binnenlandse zaken en van defensie, Luckner Cambronne. Op 16 november werd Cambronne uit de regering gezet en dat was een van de eerste opvallende da den van de 22-jarige Haitiaanse president Jean-Claude Duvalier, die zijn vorig jaar overleden vader, de beruchte 'Papa Doe' Duvalier, is opgevolgd. Volgens waarnemers kwam de val van 'sterke man' Cambronne echter voornamelijk tot stand door toedoen van Jean- Claude's ambitieuze suster Dénise, die enkele maanden geleden uit ballingschap naar Haiti terugkeer de. Op dezelfde dag, dat de 'bloed- kraan' van Cambronne werd dicht gedraaid, zijn ook zijn overige, veelal duistere financiële belangen geliquideerd. Cambronne expor teerde namelijk ook Haitiaanse lij ken voor de snijtafels van Ameri kaanse universiteiten, arrangeerde binnen één etmaal echtscheidingen voor rijke Amerikanen, was eige naar van de luchtvaartmaatschap pij Air Haiti en bezat de beste stukken grond van het land, waar van de waarde met het oog op de groeiende Amerikaanse toeristen- stroom sterk steeg. Cambronne, die medio vorige maand zijn toevlucht zocht in de Colombiaanse ambassade in Port- au-Prince, is inmiddels met vrouw en vier kinderen naar Colombia gevlucht, waar hem politiek asiel is verleend. Buitenlandse waarne mers achten het waarschijnlijk, dat onder het regime vafi Cabronne's opvolger, Roger Lafontant, het na de dood van Papa Doe al ingezette proces van liberalisering en nor malisering in versterkte mate zal voortgaan. Moskou tevreden over Boedapest BOEDAPEST (Reuter, UPI, AP) De Sowjet-Unie en Hongarije hechten veel belang aan de vermindering van troepen en bewapening in Europa, zo staat in een gemeenschappelijk communiqué, dat is uit gegeven na afloop van het bezoek van de Russische partijleider Leo nid Breznjew aan Hongarije. Onthouding Waarnemers menen, dat het IRA zich in de Ierse Republiek zorgvuldig van 'provocaties' zal onthouden. Er zijn dan ook maar weinig mensen, die de organisatie verantwoordelijk achten voor de bomexplosies, die vrijdaga vond de stemming in het parlement deden omslaan. Men denkt eerder aan protestantse extremisten, een mening waarin men gesterkt wordt door het bericht, dat een van de ontplofte auto's van een verhuurbedrijf in Bel fast afkomstig was. In Dublin werd gisteren een voormalige militaire ge vangenis, die jaren leeg heeft gestaan, in gereedheid gebracht voor de op vang van de verwachte stroom van arrestanten in de jacht op IRA-leden. ADVERTENTIE Troepenvermindering 'kan een belang- grijke stap zijn naar een gezondere atmosfeer in Europa en een nieuwe belangrijke factor vormen voor de versterking van de wereldvrede', al dus de verklaring. De twee landen zeggen vastberaden te zijn met de andere communistische landen te stre ven naar vermindering van de span ning en naar een samenwerking in ieders belang in Europa. In het communiqué wordt niet verwe zen naar het voorstel van zeven West- europese landen, die op 31 januari voorbereidende besprekingen willen beginnen met de Sowjet-Unie, Tsje- choslowakije, de DDR, Hongarije en Polen over troepenvermindering. Maar waarnemers leiden uit het com muniqué en uit eerdere uitspraken van Breznjew in Hongarije af, dat de westerse uitnodiging waarschijnlijk binnenkort aanvaard zal worden. Een brandend politiek probleem wordt het verdrag van München van 1938 ge noemd, waarbij grote delen van Tsje- choslowakije aan Nazi-Duitsland wer den afgestaan. Maar evenals in een recent Russisch-Bulgaars communiqué wordt niet geëist, dat dit verdrag 'van het begin af aan' ongeldig wordt verklaard. Deze eis was in het verle den een belangrijke hinderpaal in het overleg over normalisering van de betrekkingen tussen Bonn en Praag. Regeling van dit probleem is niet alleen voor Tsjechoslowakije maar voor alle socialistische landen van groot belang, aldus de verklaring. NAVOLGING De onorthodoxe economische politiek van Hongarije heeft, in tegenstelling tot de verwachtingen, kennelijk de LLENDE weg naar de Verenigde Naties in v York voor het afleggen van een ihtieke verklaring, heeft de Chileen- president Salvador Allende zater- tste in Mexico's tweede stad Guadala- intrettra de gewelddadige revolutie afge- oor j Ken en de Latijnsamerikaanse jeugd geroepen tot realisme. 'Er zijn geen cepten voor het maken van revolu- sep. liet AllendN weten en voegde araan toe, dat dogmatisme meer aad dan goed doet. iar aanleiding van verzoeken van volutionaire groepen in Chili aan regering in Santiago het voorbeeld n andere socialistiscne landen te lgen, zei Allende: 'Mijn antwoord is ult n altijd waarom de Chinese Volks ,ubbek het bestaan van Formosa lereert en waarom Fidel Castro van 'ba met zijn handen van de Ameri- meen anse marine-basis Guantanamo af- keskli ijft.De jeugd moet beseffen, dat v realiteiten zijn'. Chileense president deed opnieuw ii aanval op 'economisch kolonialis- Gough Whitlam wint parlementaire verkiezingen ijke t Ov jewes 'E KENNEDY (AFP) Een eigende staking van 59 werknemers ,n. de Amerikaanse maatschappij kum oe'nS kan ertoe leiden, dat de voor meni pderdagnacht 3.53 uur voorziene en ncenng van de Apollo-17 naar de daar raoet worden uitgesteld. De be- ter Spenen willen een salarisverhoging e'd m<et terugwerkende kracht tot 1 april eend, Als hun die heden niet wordt egezegd, gaan zij onverwijld in sta- dergi Nf- Hoewel het om niet-essentieel _'h in toneel gaat het zijn schrijvers, Sen r ,to8rafen e.d. vreest het Ameri- ttse Bureau voor Lucht- en Ruim- 'aart (NASA), dat de betrokkenen i 3". posten en dat dan mensen, die is essentieel zijn voor de lancering %k' zullen worden of op andere fee hun solidariteit met de stakers len betuigen. Als de Apollo-17 niet iderdagochtend of vrijdagochtend oeg wordt gelanceerd, moet de 5 ar lucht een maand worden uitgesteld, alen i de aarde en de maan opnieuw een gunstige positie ten aanzien elkaar staan. De betrokken werk- lers van Boeing kregen 20 maan- to geleden salariskortingen van 30 •t 50 procent, nadat de maatschappij fit^een laag bod een contract met de had verkregen. nder#ASA CAMBERRA (Reuter, UPI, AFP) Australië krijgt na 23 jaar li beraal bewind weer een socialis tische regering. De ruim zeven miljoen Australische kiezers heb ben de Labour-partij van Gough Whitlam namelijk een grote stem busoverwinning bezorgd. Toen gistermorgen 't grootste deel van de stemmen was geteld had La bour 73 zetels in het nieuwe Huis van Afgevaardigden en de rege rende coalitie van Liberalen en de Plattelandspartij 45. De uitslag voor zeven zetels was giste ren nog niet bekend, doordat de tel ling in West-Australië wat moeizamer verloopt. De einduitslag wordt daarom vanmorgen venvacht. In het oude parlement had Labour 59 zetels en de regerende coalitie 66. Zaterdag nacht gaf de liberale premier William McMahon zijn nederlaag al toe. 'Me neer Whitlam heeft kennelijk een ruime meerderheid gekregen. Ik aanvaard de uitspraak van het volk'. Wat betreft de buitenlandse politiek kan van de Labour-regering een initi atief worden verwacht tot het aankno pen van diplomatieke betrekkingen met China en terugtrekken van de Australische troepen uit Zuid-Vietnam en Singapore. Voorts zal de nieuwe socialistische regering het Internatio naal Gerechtshof in Den Haag waarschijnlijk vragen om een verbod van de Franse kernproeven in de Stille Oceaan. Tijdens zijn verkie zingscampagne heeft Whitlam gezegd, dat deze actie mogelijk een verbre king van de diplomatieke betrekkin gen met Frankrijk ten gevolge kan hebben. ONAFHANKELIJKEN Whitlam is ook van opvatting, dat Australië een grotere rol moet gaan spelen in de Verenigde Naties en zich onafhankelijker moet opstellen jegens de Verenigde Staten. 'Australië moet geen satelliet van de VS meer zijn. William McMahon We zullen met hen samenwerken, maar we laten ons niet overheersen', zo zei Whitlam tijdens de verkiezings campagne. In eigen land heeft Labour een 'open regering' beloofd, onder meer door de instelling van raden en commissies voor onderwijs, energievoorziening, ziekenzorg, natuurbehoud en belastin gen. Andere beloften zijn afschaffing van de dienstplicht, invoering van een nationale verzekering tegen ziektekos ten en introductie van pensioenen, die een kwart van het gemiddelde weekloon zullen bedragen. In Australië wordt verwacht, dat McMahon als lei der van de Liberale Partij zal aftre den. WHITLAM Gough Whitlam, de nieuwe premier Gough Whitlam van Australië, heeft zijn socialistische partij met een welbespraakte, harde en gedisciplineerde campagne aan de macht gebracht. In 1966 nam hij het leiderschap over van een partij, die na een verpletterende stembusne derlaag met een ernstige morele kater te kampen had. Hij slaagde erin de verschillende stromingen in de partij samen te binden tot een eensgezind politiek blok. Whitlam werd in 1916 in Kew, een voorstad van Melbourne, geboren. In de tweede wereldoorlog diende hij bij de luchtmacht in het zuidwestelijk deel van de Stille Oceaan en na de oorlog studeerde hij rechten. Whit lam, die zich nooit verontschuldigd heeft voor zijn afkomst uit de mid den-groepen (zijn vader was ook ad vocaat) moest carrière maken in de Labour-partij zonder de steun van de vakbonden. Hij werd in 1952 in het Huis van Afgevaardigden gekozen en in 1960 plaatsvervangend partijleider. Bij de verkiezingen van 1963 en 1966 moest Labour veel stemmenverlies incasse ren. Kort na de nederlaag van 1966 zag hij zich als nieuw gekozen partij leider geplaatst voor de taak zijn partij tot een eenheid te smeden. Ruim een jaar later trad hij af van wege een conflict over het te voeren beleid, vroeg zijn partij om een ver trouwensvotum en werd opnieuw ge kozen. INDRUKWEKKEND In het parlement is de 1.93 meter lange, goed-geklede Whitlam een in drukwekkende persoonlijkheid. Hij heeft de reputatie als enige de taktie- ken te evenaren van de briljante advocaat sir Robert Menzies, die 16 jaar, tot 1966, premier van Australië is geweest Hij is Menzies' gelijke in welsprekendheid en het genadeloos af straffen van mensen die interumpe- ren of lastige vragen stellen. Gewoonlijk is Whitlam joviaal, inne mend en beschaafd in zijn optreden, maar hij staat bekend om zijn spora dische bijtende uitbarstingen van on geduld. Zo werd hij eens in het parlement tot de orde geroepen, toen hij de minister van justitie uitmaakte voor 'verwaande kwast'. Bij een ande re gelegenheid slingerde hij tijdens een verhit debat een glas water in het gezicht van de toenmalige minister van buitenlandse zaken Paul Hasluck MODERN Niettemin is Whitlam een modern, professioneel politicus, die zijn partij heeft gemoderniseerd en erin is geslaagd ook de Australische midden groepen aan te spreken. Onder zijn leiderschap zijn enkele socialistische stokpaardjes, zoals nationalisatie van de industrie, uit het partijprogramma verdwenen. Die benadering heeft hem wel de vijandschap van een deel van de linkervleugel bezorgd. betrekkingen tussen Moskou en Boe dapest niet vertroebeld. Sommige waarnemers leiden zelfs uit het com muniqué af, dat de Sowjet-Unie enke le Hongaarse liberaliseringsmaatrege len zou willen navolgen. 'De vooruit gang in de Hongaarse economie levert een stevige basis voor het beantwoor den van de materiële en geestelijke verlangens van de arbeiders.Het gebruik maken van eikaars ervaringen blijft een belangrijke factor bij het vergroten van de successen van de socialistische landen', zo zegt de ge meenschappelijke verklaring. NEW YORK (AP) —Bangladesj zal volgend jaar 2,5 miljoen ton graan tekort komen en zal dat moeten pro beren te krijgen van westerse landen, die zelf al een schaarste aan graan verwachten, zo heeft een VN-functio- naris vrijdag gezegd. De totale behoef te van Bangladesj zal volgend jaar 12 miljoen ton bedragen, maar de totale oogst zal niet meer dan 9.5 miljoen ton bedragen. De regering van Bangladesj zal waar schijnlijk een beroep doen op de van oudsher grote graanleveranciers de Verenigde Staten. Canada en Austra lië. Maar deze landen hebben zelf met tegenvallende graanoogst te kampen. Zo heeft Australië met een groot gebrek aan regen te kampen, die de graanoogst ernstige schade heeft toe gebracht. Ook India zal volgend jaar een graantekort hebben. Geschat wordt dat dit ligt in de buurt van de drie miljoen ton. TEL AVIV (AP) Aan de driedaag se staking op de Israëlische vliegvel den is zaterdag een einde gekomen na besprekingen tussen de vakbonden, het stakend personeel en vertegen woordigers van de regering. De sta king zou Israël meer dan drie miljoen dollar hebben gekost. Vele buiten landse toeristen konden niet meer naar huis terugkeren. De stakers heb ben toegezegd weer aan het werk te gaan, maar handhaven hun eisen voor hogere lonen. Zij verlangen gelijk trekking van hun lonen met die van het personeel van de Israëlische lucht vaartmaatschappij. De regering heeft beloofd het onderzoek naar de ge rechtvaardigdheid der eisen te zullen bespoedigen. El Al heeft bekendge maakt, dat de vluchten uit Israël gis termorgen zijn hervat. NEW YORK (Reuter) De geest van het Amerikaanse zwarte ver zet tegen achterstelling van de neger dat tien jaar geleden ont stond, is 'zoal niet gebroken, dan toch ernstig geknakt', aldus heeft 'ACLU', de Amerikaanse bond voor de burgerlijke vrijheden, verklaard. ACLU beschuldigt in zijn jaarrapoort president Nixon en het Amerikaanse Congres van 'gebrek aan belangstel ling voor de grondwettelijke rechten van de armen en zwakken in de Amerikaanse samenleving*. De bond stelt vast dat er vandaag de dag maar •gering zwart protest tegen inferieur onderwijs en nog minder tegen ver drijving uit voorsteden' bestaat. Aryen Neier, die directeur van ACLU, wijt het verlopen van het zwarte protest in een voorwoord bij het rapport, aan 'subtiele vormen van hedendaagse discriminatie'. Ter illus tratie voegde hij hieraan toe het ge val van een autoassemblagefabriek, die uit een overwegend zwarte wijk naar elders verhuisde. 'De discrimina tie in zo'n geval is veel minder spre kend en dramatisch dan het bordje 'Alleen voor Blanken' op een drink waterfontein', aldus Neier. In het begin van de jaren zestig, vervolgde hij, hoopte men dat alles te zijner tijd beter zou worden. Maar die geest is ernstig geknakt, zo niet ge broken. Volgens hem worden er van officiële zijde barrières opgeworpen die 'stand van stand en ras van ras scheiden'. Stappen in de richting van gelijkheid kunnen alleen via het con gres genomen worden, aldus Neier. 'Maar wat voor positief optreden bun nen we verwachten van een Congres, dat op instigatie van de president, tegen de justitie zegt niet handelend op te treden tegen gevallen van ras sendiscriminatie?' TALLAHASSEE (AFP) Florida is de eerste Amerikaanse staat die de doodstraf weer wil instellen nadat het federale Hooggerechtshof in juli verklaard had dat deze straf over het algemeen in strijd met de grondwet is. Het besluit van het parlement moet nog bekrachtigd worden door gouverneur Reuben Askew, die echter al heeft laten weten dat hij voorstan der is van de wederinvoering van de doodstraf. In de gevangenissen in Flo rida zitten op het ogenblik 100 ter- doodveroordeelden. Zij zullen echter niet het slachtoffer van de nieuwe wet kunnen worden, want hun straf is al gewijzigd in levenslang. WASHINGTON (Reuter)] De 59- jarige Richard Helms zal aftreden als hoofd van de Amerikaanse geheime dienst (CIA), zo wordt in Washington vernomen. Hij zou een aanbod van president Nixon voor een andere hoge post in beraad hebben. Helms werd in 1966 door president Lyndon Johnson benoemd tot hoofd van de CIA. Hij had toen al hoge functies bekleed onder vorige CIA- directeuren, zoals Allen Dulles en John McCone. Een belangrijke kan didaat voor zijn opvolging zou James Schlesinger zijn ,de huidige voorzitter van de commissie voor atoomenergie. SEOEL (AP, Reuter) Bij een brand tijdens een popfestival in de binnenstad van Seoel zijn zaterdaga vond zeker 52 doden gevallen. Vol gens de politie zal het dodental nog stijgen. Er is een zeventigtal gewon den. De brand brak uit, toen de voorstel ling afliep en het publiek zich naar de uitgang begaf. Men vermoedt dat kortsluiting de oorzaak is. Ongeveer 500 van de 4.000 bezoekers waren achtergebleven in de zaal om de ar tiesten handtekeningen te vragen. In de concertzaal traden de tien bekend ste Zuidkoreaanse popzangers op. BONN (DPA) Volgens de defini tieve einduitslag van de Westduitse parlementsverkiezingen, zaterdag ge publiceerd. zullen de Vrije Democra ten (FDP) in de nieuwe Bondsdag niet 42. maar 41 zetels bezetten. De oppositionele CDU krijgt 177 zetels toegewezen, in plaats van oorspronke lijk 176. De zetelverdeling blijft voor de Sociaal-democraten (230) en de Beierse CSU (48) gelijk. Toen Ik zei, dat Je op de onderste trede moest beginnen, vatte je dat wel .'et- terlljk op.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 7