Warmond wil woningbouw weer op gang brengen Aanvullend krediet voor struktuurplan HAVO Alphen niet op de lange baan Koudekerkse brug tijdens 'spits' niet bedienen Bibliotheek aan de V arke visser straat verdient u meer dan £20.900,-per jaar? T. Kralt Czn (84) diende Rijnsburgse gemeenschap Belangrijke taak voor Kamerkoor Schitterend succes Carlos Feller Hoog en laag water C. van Stam wordt 16 dec. geïnstalleerd Gemeente Warmond kampt met tekort Academische examens Philidor tekent Abbenes heeft aardgas Vc dan wordt het de hoogste tijd om u op de hoogte te stellen van de aantrekkelijke voorwaarden vooreen ziektekostenverzekering bij het zilveren kruis: Visserijberichten HET ZILVEREN KRUIS Markten TROUW/KWARTET ZATERDAG 2 DECEMBER 1972 REGIO MotJ Ereburger van Rijnsburg overleden RIJNSBURG Ereburger van Rijns burg T. Kralt Czn is op 84-jarige leeftijd in zijn huis overleden. Op 15 augustus 1962 werd hij in het raad huis gehuldigd omdat hij zijn ge meentelijke bestuursfunkteis neerleg de. Zijn afscheid groeide toen uit tot een grootse huldiging, die culmineer de in de benoeming tot ereburger. In velerlei funkties heeft Teun Kralt, zoals ieder hem kende, de gemeen schap gediend. Met een scherp inzicht verdedigde hij de belangen van Rijnsburg. Zowel als wethouder van de gemeente, als o.a. bestuurslid van veilingvereniging 'Flora'. Op menige wijze werd de heer Kralt in z'n leven onderscheiden. Naast zijn wethouderschap bekleede hij tal van funkties in de bloemiste rijwereld. Hoewel agrariër in hart en nieren had de heer Kralt een brede visie op alle aspekten van de Rijns burgse samenleving. Hij vervulde het wethouderschap als een opdracht. Zijn geloofsovertuiging was: 'God en ik zullen het doen', zoals de heer Van der Meij dat tijdens de reeds aange- haalde huldigingsavond uitdrukte. Vanaf zijn zestiende jaar zette de heer Kralt zich in voor de bloemen en de gemeente. Wat de bloemen betreft: Eenenveertig jaar was hij be stuurslid van veilingvereniging 'Flo ra'. waarvan veertig jaar voorzitter. Als zodanig bedankte hij in 1960. In 1923 kwam hij in de raad, in 1935 werd hij wethouder tot 1941. Na de bevrijding, in 1946, bezette hij weder om een wethouderszetel, tot 1962. Van 1956 tot 1968 was hij voorzitter van de Stichting Proeftuin Rijnsburg en omstreken. Vanaf de oprichting tot 1953 was de heer Kralt voorzitter van de Raifeisenbank. Tal van onderscheidingen werden hem uitgereikt. Hij was officier in de Orde van Oranje-Nassau, Ridder in de Huisorde van het Koninklijk Huis en LEIDEN De Leidse muziekmin naars die dinsdagavond afwezig waren in de Zuiderkerk, hadden ongelijk: Het Leids Kamerkoor, voor het laatst zingend onder Barend Schuurman, bracht twee belangrijke kooricerken op een wijze die grote bewondering afdwong. De Totentanz' van Hugo Distier, een soort dialoog tussen spreekstemmen en koorzettingen op barokke teksten en naar barokke gegevens, een uitwer king van een oud thema nJ. de ver gankelijkheid van het aardse bestaan, bleek het nog uitstekend te doen. Van de spreekstemmen verdient Chris Ver hoog als de dood speciale vermelding. De koorzang was zuiver en precies in de juiste proporties om de tekst op sobere wijztj te laten spreken. Hetzelfde kon gezegd worden van de 'Musikalische Exequien' van Heinrich Schlitz. Het Nederlands Vokalistenen- semble fungeerde hier als solisten- groep en tegenkoor tegenover het Ka merkoor en voldeed in die rol uitste kend. Organist Tijn van Eijk met twee strijkers verzorgde de continuo- partij op degelijke wijze. De uitvoe ring had hier en daar misschien wat contrastrijker kunnen zijn en sommi ge intonaties waren niet altijd hele maal gaaf, maar afgezien daarvan heb ik de uitvoering zeer gewaardeerd. Wij menen na dit concert, dat voor het Leids Kamerkoor in de toekomst nog een belangrijke taak zal zijn weggelegd indien men zich aan de koers houdt en men erin slaagt de middelen te vinden. De geestdrift van de toehoorders was onmiskenbaar. Dr. J. van der Veen. Een schitterende prestatie vormde gis teravond het optreden van de bariton Carlos Feller, die solist was bij het Residentie Orkest in de 'meesterserie' van KNO. Zowel vocaal als dramatisch was zijn vertolking van 'II Maestro di Capella' vai Cimarosa in één woord magistraal en oogstte dan ook terecht een uitermate groot succes. Dirigent Hubert Suudant had tevoren een zeer sprankelende verklanking gedirigeerd van een concerto grosso van Antonio Vivaldi. De avond sloot met voortref felijke uitvoeringen van drie ballet- muzieken, respectievelijk van Kodély (Galanta), Ponchielli (Danza delle Ore) en Bernstein (Fancy Free). Deze laatste drie nummers zouden wellicht beter gepast hebben bij een promena deconcert, maar ondanks dat werden deze uitvoeringen door de talrijke aanwezigen bijzonder gewaardeerd. Dr J. van der Veen KATWIJK AAN ZEE Zondag 3 december hoog water 1.33 en 13.49 uur, laag water 9.42 en 21.53 uur. Maandag 4 december hoog water 2.13 en 14.25 uur, laag water 10.24 en 22.34 uur. HAARLEMMERMEER De heer C. van Stam zal zaterdag 16 december om half elf worden geïnstalleerd als burgemeester van Haarlemmermeer. De installatie vindt plaats tijdens een buitengewone raadsvergadering die wordt gehouden in de aula van de Lagere Technische School in Hoofd dorp. WARMOND Evenals voorgaande jaren zijn B. en W. er niet in ge slaagd een sluitende begroting aan te bieden. Het geraamde tekort is 83.746,84. Dit tekort is voornamelijk veroorzaakt door de tweede fase van de vernieuwing der riolering 57.570); een toeneming van de kos ten gemeente-einiging 22.065) en het achterblijven van de onderwijsuit- kering uit het gemeentefonds bij de stijging van de uitgaven met een bedrag van ƒ9.967. Plaatselijke belastingen gaan omhoog in de Orde van Koning Leopold 1 van België. Ook binnen het kerkelijke leven zat de heer Kralt niet stil. Hij was vele jaren ouderling en tot begin van dit jaar had hij bemoeienis met de socië teit voor jonge mensen. ALPHEN Op 5 december om 11.30 zal St. Nicolaas een versiering onthul len aan de gevel van de Morgenster- school aan de Parelstraat. De versie ring werd ontworpen door de Alphen- se kunstenaar C. Rijlaarsdam. KATWIJK 'Bureau OD 205 zei wethouder C. v.d. Plas. 'De klan- Hilrt in KatwHIr wpI ppn snort destiene bouw tiert hier soms welig, lijkt m Katwijk wei een soort Dat moeten we in de hand houden'. melkkoe te zijn', zei de juist tot ridder in de Nederlandse Leeuw geworden drs. A. J. van Raalte tijdens de donderdag gehouden raadsvergadering. Het voorstel om een aanvullend krediet te verlenen voor het ontwerpen van een struktuurplan voor de ge meente door het Delftse bureau rammelt aan alle kanten. Ik heb de indruk dat de cijfers niet juist zijn. Ik stel voor de relatie met dit bureau te verbreken'. Eerder had ir. F. Langeweg al een beter inzicht gevraagd hoe het bedrag tot stand is gekomen, 196.500 er naast vond ook SGP'er K. v.d. Melj niet mis. De vormgevende prestaties van het bureau meende de heer Van Raalte ook niet al te hoog te moeten aanslaan. Drs. H. van Mierloo (Gem. Belang) vond de zaak uitermate on doorzichtig en onaardig. Wethouder Van der Plas is het wel met de heer Van Mierloo eens. 'Ook het college van B. en W. had deze gang van zake eerder moeten onderkennen. In febru ari 1973 is het struktuurplan klaar. Op verdere kosten wordt niet meer gerekend. Katwijk is beslist geen melkkoetje. Een struktuurplan is een kostbare en nuttige zaak waar we als gemeente niet buiten kunnen. Ook andere gemeente betalen hiervoor ho ge prijzen'. CCP'er N. Parlevliet kon zich moeilijk met de zaak verenigen en vroeg hoofdelijke stemming. Het voorstel werd uiteindelijk aangeno men met twee stemmen tegen (Parle vliet en J. Guyt). Nogal discussie ontstond over het ver zoek van de heer J. Vooys aan de raad, te willen voorzien tegen het besluit van B. en W. tot het weigeren van vergunning voor het verbouwen van het pand Ligusterstraat 19. Zon der vergunning had de aannemer van de heer Vooys zijn te vernieuwen dakkapel wat breder gemaakt, zodat deze doorloopt tot aan de buiten muur. En dat is in de ogen van het college géén gezicht. De gewraakte dakkapel is dan wel aan de achterzij de van het pand, maar daarin mag toch geen reden worden gezien het te verbieden. 'Dat zou inhouden dat men achter maar wat mag aanrommelen' LEIDEN 30 november Geslaagd: kand. ex. kunstgeschiedenis mej. S. Blom Leiden; doet. ex. Ned. Recht de heren Th. Engelberts Bilthoven. N. Lagerwey Den Haag, R. Noort Wasse naar; M. E. de Groot Den Haag, J. P. Veerman Leidschendam, R. G. Leet her Den Haag. LISSE Onder grote belangstelling heeft de fima Meiman te Lisse de geheel vernieuwde en uitgebreide Mo dezaak aan de Heereweg heropend. De heer Meiman verwelkomde een groot aantal genodigden, w.o. de voorzitter van de Middenstandsvereniging 'Al- verha', de heer L. Tibboel, en mevr. Berends-van der Ende, echtgenote van Lisse's eerste burger, die de opening verrichtte. Het winkelinterieur ziet er verrassend mooi uit. ALPHEN AAN DEN RUN De stichting van een openbare HAVO en Atheneum in Alphen is niet op de lange baan geschoven. In 1975 of misschien zelfs al in 1974 kan er in deze gemeente een openbare HAVO komen, aldus wethouder M. Paats (AR) op vragen van de socialist J. H. van der Vlies, gesteld in de raadsver gadering van donderdagavond. De heer Van der Vlies merkte nog op dat het hem bevreemdt dat Waddinx- veen wél een HAVO krijgt. 'In Wad- dinxveen is geen sprake van een openbare Havo', zo antwoordde wet houder Paats. Het gaat daor om een zgn. samenwerkingsschool. Bij een be zoek aan de afdeling planning van het ministerie is het de wethouder geble ken, dat Alphen voor 1975 kan reke nen op een HAVO, 'hoewel we er Er moest zelfs hoofdelijke worden gestemd om te besluiten (15 om 11) dat de dakkapel mag blijven staan. Raadslid Van Mierloo toonde zich blij over het feit dat B. en W. zonder rijkssubsidie toch voornemens is de panden Bruggestraat 6 en 8 te restau reren. Hij vroeg zich echter wel af hoe B. en W. tot het inzicht waren gekomen dat het realiseren van twee bejaardenwoningen in de panden fi nancieel aantrekkelijker zou zijn dan de vestiging van een horecabedrijf. Het is een uniek pand op een unieke plaats. Daarvan moeten zo veel moge lijk mensen kunnen profiteren. We thouder C. v.d. Plas deelde mee dat twee personen waren benaderd om in de panden een etablissement te begin nen. Beiden zagen er geen brood in. Ondanks het nu gevallen besluit tot het gereedmaken van een plan tot restauratie, blijft het mogelijk in het pand een horecabedrijf te beginnen. Burgemeester A. G. Vermeulen hoop te dat zich nog een gegadigde zou melden. Evenementen in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Voor december heeft de Kulturele Raad in Alphen wederom een gevarieerd pro gramma weten samen te stellen. Het begint met een concert door het Ne derlands Kamerkoor op 7 december een onderdeel van de serie in de Oudshoornse Kerk. Op zondag 24 december is er een koffieconcert in De Bron, het Neder lands Saxofoonkwartet met medewer king van de accordeonist Harry Moo- ten. Het concert begint om 12.30 uur. 9 december om kwart over zeven en kwart over negen in Nabij de James Bond-film 'Diamonds for ever', 16 de cember 'De Tien Geboden'. Op deze filmdagen maar dan 's mid dags (de 9e om 2 en 4 uur en de 16e alleen om 3 uur) achtereenvolgens 'Dumbo, het vliegende olifantje' en 'Winnetou in de dodenvallei'. WARMOND Zoals wij al schreven heeft de gemeente Warmond een te kort van 83.746,84. Bij wijze van voorlopige maatregel is voor de dek king van het voor 1973 geraamde tekortover de gehele saldireserve 72.237,97) en over een bedrag van 11.508,87 van de conjunctuurreserve beschikt. Na deze beschikking is laatstgenoemde reserve nog 105,50 groot. Belasting verhogingen liggen in 't verschiet, als de raad er mee ak koord gaat. De gemeente is voor een belangrijk deel van de inkomsten aangewezen op uitkeringen uit het Gemeentefonds, dat wordt gevoed uit de belastingop brengsten. B. en W. hebben berekend dat voor de aanpak van nieuwe taken een compensatie van de prijsstijgin gen slechts 37.120 uit het Gemeente fonds beschikbaar komt. De financiële ruimte is daardoor voor 1973 uiterst gering. In het onderdeel sociale zorg van de algemene uitkering komt met ingang van 1973 een belangrijke wijziging, doordat de kosten van bijstand niet meer in dit onderdeel worden opgeno men. Voor deze kosten zal de gemeen te een uitkering ten laste van de begroting van het ministerie van cul tuur, recreatie en maatschappelijk l rk gaan ontvangen. 'Als nu in aanmerking wordt geno men dat op de post voor onvoorziene uitgaven 22.478 minder beschikbaar is dan vorig jaar, moeten wij vaststel len dat de situatie ten opzichte van 1972 met 106.225 in ongunstige zin is gewijzigd,' aldus b. en w. Voor het sluitend houden van de gemeentebe groting is het noodzakelijk de tarie ven van de gemeentelijke belastingen jaarlijks te herzien. Bij de behandeling van de begroting van het thans lopende jaar is uitvoe rig aandacht besteed aan de beleids voering. Bij de bepaling van het be leid speelt de financiële positie van de gemeente een zeer blangrijk rol. Omdat het groeitempo van de algeme ne uitkering uit het Gemeentefonds met ingang van 1973 gaat afnemen zullen nog duidelijker dan in het verleden prioriteiten moeten worden gesteld. Tot de belangrijkste taak rekenen b. en w. het weer zo spoedig mogelijk op gang brengen van de woningbouw. Mede voor de vestiging van het ver pleegtehuis 'Mariënhaven' is het nood zakelijk dat op zo kort mogelijke termijn weer met de bouw van wo ningen kan worden begonnen. B. en W. achten het verder van groot belang dat het rioleringsplan kan worden uitgevoerd. De begroting van het waterleidingbe drijf sluit met een verlies van 8.159,06. Het tekort vindt voor een belangrijk deel zijn oorzaak in de steeds voortschrijdende kostenstijgin gen. Voorgesteld wordt de volgende verho ging: a.het tarief voor de abonnementen met 5 cent per m3; b. voor oververbruik met 10 cent per nOffGF beroep aan m3; c. meterhuur met 10 pet, wat in to taal 15.700.25 oplevert. Na invoering van deze tariefsverho ging zal de begroting van het bedrijf met een batig saldo van 7.541,19 sluiten. De begroting van het grond en zandwinningbedrijf sluit met een nadelig saldo van 823.228,46. De volgende belastingverhogingen zul len aan de raad worden voorgesteld: straatbelasting 27 pet voor gebouwde en 13,5 pet voor ongebouwde eigen dommen; rioolbelasting op gemiddeld 132 per aansluiting; reinigingsrecht o.a. ophalen van vier vuilniszakken per week tot 45 per jaar en elke volgende zak 22.50 p.j.; hondenbe lasting 35 per hond). Ook de ge meentelijke leges, woonforensenbelas- ting, opcenten personele belasting en haven- en kadegelden staan op de nominatie om te worden verhoogd. ALPHEN Zoals wij gisteren al berichtten, ontving de heer P. de Jong bij de scheepswerf De Vooruit gang de zilveren medaille van Oranje- Nassau in verband met zijn veertigja rig jubileum. Op de foto het ogenblik van de uitreiking, door burgemeester Gallas. ABBENES —Wethouder G. H. H. Jongelie stak in Langerak in Abbenes een gasfakkel aan, waarmee Abbenes officieel op de aardgasleiding is aangesloten. Dat wil zeggen dat alleen de nieuwe woningen in West ervan profiteren. Verwacht wordt dat in het voorjaar geheel Abbenes van aardgas zal zijn voorzien. HAZERSWOUDE Burgemeester en Wethouders van Hazerswoude hebben bij Gedeputeerde Staten aandacht ge vraagd voor de 'levensgevaarlijke situ atie' (burgemeester J. ten Heuvelhof) op het kruispunt Rijndijk-Brugge straat-Rhynenbureherlaan. Verzocht wordt de Koudekerkse Brug tijdens de spitsuren niet te doen bedienen. In een brief aan de directie Zuid-Holland van Rijkswaterstaat is verzocht mede werking te verlenen om de Rhynen- burchlaan tijdens de spitsuren voor het verkeer gesloten te verklaren. De minister van Verkeer en Waterstaat en van Justitie wordt gevraagd zich ter plaatse van de situatie op de hoogte te stellen. De heer R. W. Heyker uit de Dorps straat krijgt voorlopig (zes maanden op proef) ontheffing om het eenrich tingverkeer in de Pieter de Hoogh- straat in acht te nemen met zijn landbouwvoertuigen. KASSENBOUW G. S. vinden het onaanvaardbaar dat men in Hazerswoude het stellen van maximum-oppervlakte voor kassen in het sierteeltgebied wil laten varen. Een maximum tot 250 vierkante me ter met in bijzondere gevallen een uitloop tot 500 is geen bezwaar. De firma De Ruiter van de Voorweg heeft al gereageerd bij B. en W., die nu èen gesprek willen hierover. VVD- er Dekker bepleitte een onderzoek naar de behoefte aan kassen in het gebied rond Voorweg en Rietveld. Algemene mening van het college was wel, dat men niet in beroep moet gaan tegen het besluit van G.S., die hun standpunt louter baseren uit een oogpunt van landschapsbederf. De voorzitter 'We willen voortgaan zoals tot nu toe'. Bij een verbod tot bouw van grote kassen kan nog altijd hier tegen beroep worden aangetekend. De voetbalvereniging Hazerswoudse Boys is er beslist niet bij gebaat, dat de heer L. C. van Vliet bij de Kroon beroep heeft aangetekend tegen het door de raad vastgestelde bestemmings plan 'Sportpark'. KVP-er J. Wesse- lingh: 'Die uitbreiding van het aantal sportvelden kan nu nog jaren uitblij ven'. Wethouder P. v. d. Werf: 'Ik kan moeilijk de motieven van Van Vliet peilen, want hij krijgt geld genoeg!' B. en W. zullen zich bera den. Intussen worden de onderhande lingen voortgezet. De heer J. A. M. de Ruijter is van plan op het perceel grond, aan de verkoop waarvan de raad zijn goed keuring gaf 35.000) een siertuin aan te leggen. Het is niet de bedoe ling dat de showtuin nabij de Oude Gemeneweg en de ambtswoning van de burgemeester voor het publiek wordt opengesteld. Wél wil De Ruij ter het terrein nabij genoemde ambts woning beplanten. LEIDEN De derde ronde in eerste klasse van de Leidse Schaak bond zal nog lang in de herinnering van Philidor IV en Leiderdorp voortleven. Met stijgende verbazing vernam Philidor dat Leiderdorp niet alleen een protest aangaande de moei lijkheden rond de partijen aan de borden drie en één had ingediend, maar ook nog één over het te late aanvangstijdstip. Inderdaad was de match te laat begonnen, doch daar Leiderdorp dit niet op het wedstrijd formulier had vermeld, lijkt een pro test dienaangaande niet ontvankelijk te zijn. Toch heeft de competitieleider vooral op grond van dit laatste ge meend de wedstrijd in zijn geheel te moeten laten overspelen. Zoals te ver wachten was heeft Philidor onmiddel lijk tegen deze beslissing hoger be roep aangetekend. Op 14 december zal de LSB-vergadering zich daarover be raden. Behalve deze protesten-regen bereik ten ook nog schaakuitslagen het adres van de competitieleider. LSG II bouw de tegen LSG III een ruime 51 -voorsprong op. Naar het zich laat aanzien zal het de zoveelste monster zege voor het tweede team van LSG worden. Voorschoten II werd door Katwijk I op een 34 achterstand gezet, doch gezien de standen der afgebroken partijen is een Katwijkse zege nog lang niet zeker. Voorschoten II geven insiders zelfs de beste kan sen. Philidor III kreeg LSG IV op bezoek. Naar mate de strijd vorderde begon zich een grote overwinning voor Philidor af te tekenen. De stand is momenteel 6,51,5 en als de voor tekenen ons niet bedriegen, ligt een 7,52,5 zege voor Philidor in het vérschiet. WARMOND Vrijdag 8 en dinsdag 19 december komt de raad van War mond bijeen. Agenda: beëdiging en installatie van P. J. van Huis als lid van de raad; behandeling van de ge meentebegroting; voorstel tot verho ging van de tarieven van het gemeen telijk waterleidingbedrijf; voorstel tot verhoging van gemeentelijke belastin gen en rechten; voorstel tot wijziging van de subsidie-regeling Jeugd- en Jongerenwerk Warmond. KOUDEKERK De bazar van de vrouwenvereniging 'De Liefde sticht' heeft netto 4707,39 opgebracht. TR pen I art< t elle oet, (ADVERTENTIE) KATWIJK 'Voor de derde maal worden wij geconfronteerd met een voorstel op cultureel gebied dat finan ciële offers vraagt. Het eerste voorstel betrof het plaatsen van beelden en het tweede de vestiging van een streekmuziekschool. Nu gaat het om een bibliotheek. Als de gemeente aan de veel besproken permanente educa tie een stoot wil geven moet het nu gebeuren.' Met deze woorden van raadslid J. Vink (CHU) begon een discussie over het vestigen van een bibliotheek in een flatgebouw dat aan de Secr. Varkevisserstraat zal worden gebouwd op de hoek van de door braak naar de Dwarsstraat. Vrijwel alle raadsleden juichten de vestiging toe, maar niet' allen waren het eens met de genoemde plaats en de financiële konsekwenties. De heer Van Mierlo stelde voor de uitbreiding van het boekenbezit van de biblio theek niet te verminderen ondanks de hoge bouwkosten. De heer Langeweg vond de omgeving van de Jan Evertsenlaan een betere Enkele redenen: Volledige risico-dekking óók voor specialistische en poliklinische hulp. Géén extra premie bij verblijf in het buitenland, korter dan drie maanden. Opzegtermijn voor Individueel verzekerden van één maand. Onopzegbaardoor Het Zilveren Kruis. Bovendien een premie zonder commercieel element én snelle afhandeling van schade claims. Discrete behandeling bij elk der zesiien over het tand verspreide Afdelingen van Het Zilveren Krui3. Volledige openbaarheid aan aÜ9 verzekerden van premie-ontvangsten, uitgaven en gevormde reserves. Vraag vrijblijvend onze verzekeringsvoorwaarden, ook voor collectieve verzekeringen. cijfermatig nog niet helemaal aan toe zijn'. Vooruitlopend op de inwerkingtreding van de Wet op de bejaardenoorden, heeft Alphen een commissie huisves ting bejaarden ingesteld en bovendien regels vastgesteld bij beroepschriften. In de commissie hebben zitting een arts, een maatschappelijk werkster, een verpleegster en bestuursleden en vertegenwoordigers van instanties die zich bezighouden met de bejaarden zorg en -huisvesting. Aan het slot van de vergadering deel de burgemeester Gallas mee, dat de raad op 15 december gelegenheid krijgt tot algemene beschouwingen op de gemeentebegroting en dat in een overdag te houden vergadering op 21 december b. en w. op de opmerkingen ingaan. Woonplaats Telefoon wenst inlichtingen over de voorwaarden voor: INDIVIDUELE verzekering "°kl® «"krauw COLLECTIEVE verzekering w" v,n ,0""""'9 in ongefrankeerde envelop te zenden aan: Stichting Het Zilveren Kruis Hoofdkantoor Machtiging No. 1 Noordwijk stichting ordwijk.l fziêktetostenverzekering 19 - 5641 SCHEVENINGEN Vsserijberichten 1 de cember. Besommingen trawlers: SCH 323 11.600. Besommingen kustvlsscrs: SCH 65 945: ARM 46 220. Besommingen spanvlssers: UK 89 en UK 218 9120: KW 33 en KW 180 11.750: TX 48 en TX 49 7370; TX 37 en TX 56 2900; TX 33 en TX 67 7670; TX 9 en TX 29 10.990; TX 25 en TX 38 6050. Noteringen per 40 kg: wijting gestr. 70-82; wijting dicht 55-79; schar 70-85; bot 40-45; kabeljauw m 87-110; kabeljauw I 85-90; kabeljauw II 83-89; kabeljauw III 80-04; verse haring 28-30. Per 100 kg kabeljauw gr 288-298. Notering gez. haring per kantje: steurharing 65-75. Aanvoer 290 kisten kabeljauw; 100 kisten wijting; 75 kisen schar; 1020 kisten verse haring; 5 kisten bot; 638 kantjes gez. haring. verwachte aanvoer voor morgen: circa 15 kustvissers. VISSERIJ TH Vrijdag werden er in IJmuiden aange voerd: 94 kisten wijting; 332 kisten kabel jauw: 2 kisten makreel; 30 kisten sprot; 507 kisten schol; 69 kisten schar; 46 kisten tarbot; 19 kisten vari- a; 395 stuks stijve kabeljauwen; 14.100 kg. tong. Katwijk 11 36.700; 187 11.300; 206 en IJmuiden 207 - 7.200; Volendam 115 en 46 - 5.720; Den Helder 224 - 16.900, Texel 19 - 19.000; 2 - 26.000; 3 - 22.000; 4 - 33.000; 21 - 21.00; 24 - 14.00; 46 - 21.0. IJMUIDEN Per 1 kg in guldens: tarbot 13,7 - 11,37; grote-tong 9,83 - 9.53; grootmiddel tong 10,^0 - 10,11; kleinmiddel tong 11,10 - 10,73; tong I 11,75 11,8; tong II ,78- - ,3. Per hoop in guldens: roggen 160 - 80. Per 50 kg. in guldens wijting 1 91 - 76; wijting 2 86 - 78; schar 98 - 69; schol 1 115 - 108; schol 2 115 - 105; schol 3 113 - 100; schol 4 98 - 85; kabeljauw 115 - 06; kabel jauw 2 50 - 110; kabeljauw 3 118 - 89; kabeljauw 4 20 - 88; kabeljauw 5 95 88: tarbot 4.80 - 3.25; griet 3.10 - 2 00; makreel 1 56,20; lever 65; haai 43; bot 46 - 29; kuit 172; sprot 9 - 8 gulden. situering voor zo'n gebouw, omdat daar het geografische midden van de gemeente ligt. Vooral voor de jeugd uit de Hoornes, Molenwijk en in de toekomst Rijnsoever zijn er nogal wat verkeersproblemen verbonden aan de weinig centrale vestiging. De raadsle den Van Raalte, Van der Meij en Haasnoot meenden dat de plaats ver band houdt met de vermoedelijke ves tiging van filialen in andere delen van het dorp. Wethouder H. Haasnoot legde uit dat ook B. en W. vestiging in het geogra fische midden logischer vonden, maar dat het voorschrift is een bibliotheek te vestigen in het centrum van de gemeente waar ook winkels zijn. Het winkelcentrum is de ontmoetings plaats voor velen. Dat vond drs. A. J. van Raalte nonsens. Hij stelde voor in een amendement de vestiging toch in het geografische midden van de ge meente te realiseren. Het voorstel \yerd met zestien tegen zeven stem men verworpen. Burgemeester A. G. Vermeulen hield, voordat hij het wilde brengen, nog een kort pleidooi. 'Afwijzing betekent jaren achterstand. Het zou het uitstel van een paar jaar betekenen van een zaak die al zo lang loopt. Vestiging daar betekent niet dat we filialen gaan stichten. Er zijn gemeenten met een veel groter opper vlak waar men niet eens denkt aan bibliotheekfilialen.' Niemand verlangde toen nog stem ming. De bibliotheek komt aan de Varkevisserstraat. titlt ard mei oek orl rva ide ill KATWIJK AAN DEN RIJN. 30 november Groenteveiling waspeen A extra 640-700. A I 490-630. A II 270-560. B extra 900. B I 250- 870. B II 200-460. C I 490-630, C II 470-570, boerenkool 32-48. andijvie 26-61. spitskool 81. rode kool 20-29. knolselderij 31-51. bloemkool 12 II 21-45. Aanvoer waspeen 212000 kg. KATWIJK AAN DEN RIJN, 29 november Groenteveilng; waspeen A I 560-690. A II 270-620. B 1 490-830. B II 350-440. C I 540- 610. C II 370-570. bloemkool 8 I 113-8 II 48. 12 I 60. andijvie 46-74, boerenkool 41-47. rode kool 18-32. knolselderij 25-51, spruiten 105. groene kool 25-36. peterselie 33. uien 730-740. breekpeen 700-710 Aanvoer waspeen 191000 kg. ROELOFARENDSVEEN. 30 november Bloe menveiling. Anjers Rose. Wit. Keefer. Ar thur. G. J. Sim, Anne Marie, Carnaval 20- 28, Sim rood. Lena, Esperence 23-35. Rozen Garnetle. Carol. Zorina. Carina, Sonora 25- 32. Belinda 43-52. Spanish Sun, Prominent 32-41. Esther Ofarim. Super Star 36-46, Annabelle 30-35, Sonia 57-81, Baccara 60-72. Hyacinten 58, Alstroemeria 29-33. Gerbera's 40-44, Nerine 31-78, Strelitzia 1.85-2,50, Hee-I conia 65-80, Ilex Verticilata 95-1,35. Geplozen stuks chrysanten 24-58 p.st .troschrysanten 1.50-2,20 idem Jaarrond 2.50-3,20, Anemonen 50-75. Froesia's 1-2,10, Trosnnjers 1,80-2,00, Irissen 2,25-4,45, Narcissen Early Glorie 1,90. Gladiolen 3,60-4,10 per bos. NIEUWE LEIDSE VEEMARKT LEIDEN, 1 december Veemarkt: Stieren 13. melkkoeien 55, vette koeien 279, vare koeien 35, vette kalveren 26, vette schapen 50, vette lammeren 168S, varkens tzeugen» 47, schrammen 30. biggen 336, veulens 1, geiten 31. Notering: Stieren (slacht) 6.00-6.60, melk koeien 1475-2050. vette koeien 4.85-5.45-6.30. vare koeien 1000-1500-1975. vette kalveren 4.75-5.25. vette schapen 100-130-155. vette lammeren 170-190-220. zeugen 485-515-550. schrammen 110-125. biggen 85-90-95. geilen 20.90. Handel: Stlercnslacht: vlug. melkkoeien: re delijk. vette koeien: vlug. vare koelen: redelijk, vette kalveren vlug. oude schapen: vlug. vette lammeren, vlug. zeugen: redelijk, schrammen; redelijk, biggen: redelijk, gei ten: gued.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4