Kwart miljoen mensen in actie voor 'Kom over de brug' 0 Raad Hillegom luisterde naar de algemene beschouwingen Agenda voor Leiden Lieve prentjes van Laetitia de Haas Missionaris gedupeerd Sluiting jeugdsociëteit H. Rijndijk in de raad O en O verdeelt bezittingen Burgerlijke stand Leiden TROUW/KWARTET ZATERDAG 2 DECEMBER 1972 REGIO L3 ALLE VERZEKERINGEN PENSIOEN-ADVISEURS. Firma J. GROENEVELD JR. MAKELAARS IN ASSURANTIËN ROTTERDAM - SEDERT 1931 ANDERHALF PROCENT Verwacht u een groot bedrag en ook, dat u het vlot binnen krijgt? 'De vorige keer was het acht-en-twin- tiig miljoen waarvan tien miljoen als toezeggingen. Op anderhalf procent na hebben we alles gekregen zonder dat het nodig was, iemand te manen'. Voorzitter Mackaay gaat het eigenlijk niet een in de eerste plaats om het geld. Hij vindt het prachtig om die aktie samen te voeren, met alle ker ken. Maar ja, het geld blijft toch het doel. Dat is bestemd voor alle moge lijke dingen, die de arme kerken van de derde werled het dringendst nodig hebben: scholen, medische posten, ontwikkelingscentra, bibliotheken, noem maar op, het is een lange lijst. Doet iedereen mee? 'Was dat maar waar. Toch ritselt het ovei'al van meeleven en aktiviteit. De pers, de radio, de t.v. beijveren zich. Zo gaat er een Ikor-radioreporter naar Indonesië, van de NCRV één naar Oost-Afrika; de KRO stuurt er één naar Zuid Amerika. Een televisieteam van de NCRV trekt naar Oost- en West-Afrika, van het Ikor één naar Zuid-Amerika, van de KRO één naai Australisch Nieuw-Guinea. Twaalf journalisten zijn over de hele wereld uitgezwermd'. Hoe wordt er op uw beroep gerea geerd? 'Ik kan niet anders zeggen, dat de respons uit het hele land fantastisch is. Het is wel erg jammer, dat de gereformeerde bonds-gemeenten niet meedoen. Maar in gemengde gemeen ten, zoals in Bodegraven, werken de bonders wel mee. Ook hierop zijn Termijn van indiening T-blljet voor teruggaaf loon- en/of dividendbelasting over 1971 sluit op 31 december a.s. Het ministerie van Financiën vestigt er de aandacht op dat de T-biljetten ter verkrijging van teruggaaf loon- en/of dividendbelasting over 1971, vóór 1 januari a.s. dienen te zijn ingeleverd bij de Inspec teur der directe belastingen van de plaats waar belang hebbenden op 31 december 1971 woonden. LEIDEN De personeelsvereniging 'Ontwikkeling en Ontspanning' van de Rotogravure wordt op 31 december opgeheven. Ter afsluiting wordt zater dag 9 december een feestavond gehou den in de 'Witte Poort' aan het Noordeinde. Een week later is er een opheffingsvergadering in Nieuw-Mi- nerva. Dan zal het materiaal van de vereniging worden verloot onder alle Leidse bejaardentehuizen. v.d.Wiel let op't markante van uw kin! Zakenman. Zelfbewust. Met karakter. Zo iemand heeft 'n montuur met karakteristieke glazen nodig, 'n Koppel van persoonlijkheid. v. d. Wiel is mééster in 't accentueren van 'n kloeke blik. Wie anders v. d. Wiel weet er het fijne vanvan brillen! Nieuwe Rijn 62 Leiden. De Lakenhal: tentoonstelling Structuur, wer ken van het Centrum voor Cubische Con structies. van 8 dec. tot 23 jan., dag. 10 tot 16 uur, zon- en feestdagen 13 tot 16 uur., gesloten 25 dec en 1 jan. De Lakenhal: tentoonstelling Tin In Toon. gevarieerde collectie tin uit eigen bezit van lade tot 19de eeuw. Van 8 dec. tot 14 Jan., geopend dag. van 10 tot 16 uur. zon- en feestdagen 13 tot 16 uur. gesloten 25 dec. en 1 Jan. Sted. Museum dc Lakenhal: Oude Singel 28. Leo van den Eckel, grafiek en tekeningen. Rapenburg 73: LAK-tenloonstelling. wandkle den en textielplaslleken van Marijke Stul- tlens-Thunnissen. tot 15 december. Galerie Van der Vllst, Bolermarkt 3, Leiden: Schilderijen van Karei Wlggers, keramiek van Anke Blankevoort en grafiek van Fre- Serlk van Balenburg. Tot 6 december. Dins dag tot en met zaterdag van 9 tot 6 uur. Rapenburg 94. Galerie 't Dulvenhj». dozen, schilderijen en grafiek van Laetilia de Haas 24 november tot 16 december, dinsdag tot en met zondag van 2 tot 8 uur BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch Ziekenhuis: dagelijks behalve op dinsdag van 19.00-19.45 uur; dinsdag van 13.00-14.00 uur: zaterdag en zondag van 14.30-15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynae cologie: Voor patiënten van de afdeling Gynaecologie en voor zwangeren: van in.on- 12.30 en van 15.UO-20.00 uur. Voor kraam vrouwen: van 10.00-11.30. 15.00-17.30 en van 18.30-20.0 uur. Op dinsdag is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafde- hng (alleen voor ouders) dinsdag niet Ma. wo, do en vrij van 18.3-18.45 uur: za en zo en ceramiek van Gerard van Westerloo. van van 15.00-15.15 uur. LISSE Maandag 4 december om 8 uur wordt in gebouw Welkom aan de Bondstraat een evangelisatie-dienst ge houden. Voorganger is ds. J. Graven deel. ZOETERWOUDE Na terugkeer van een bruiloft in het Westland ontdekten de bewoners van een huis aan het Watertje dat er was ingebro ken. Van pater Jan Rekelhof, missio naris in de Kameroen en momenteel bij zijn moeder op vakantie, werd 700 gulden vermist. Zijn moeder miste een klein bedrag. Eredoctoraat voor Prof. Kaegi LEIDEN Op donderdag 7 december zal aan de Leidse Universiteit de geboortedag (100 jaar geleden) wor den herdacht van prof. dr. J. Huizin- ga, die van 1915 tot de sluiting van de universiteit in 1941 te Leiden hoogleraar in de algemene geschiede nis was. Op de herdenkingsbijeen komst in het Groot Auditorium van de universiteit zal de Zwitserse cul tuurhistoricus prof. dr. Werner Kaegi een voordracht houden. Hem zal het eredoctoraat van de Leidse universi teit in de letteren worden uitgereikt. Zijn promotor is prof. dr. B. W. Schaper. ZOETERWOUDE Langer dan ooit tevoren heeft de raad van Zoeterwou- de algemene beschouwingen gehou den. Unaniem was men vol lof over de samenstelling van de begroting die als een stuk vakwerk werd gekarakte riseerd. Zowel door de PCC als door de Vrije Lijst werd het onaanvaardbaar geacht dat b. en w. 10.000 uit het fonds Dorpsontwikkeling willen overhevelen naar het Cultuurfonds. Zij wensen dit bedrag gehalveerd te zien. Geen weerstand was er tegen het voorstel om de leges en reinigings rechten te verhogen. Meermalen kwam de wens naar voren om de voorbereiding voor een bestemming splan een betere procedure te geven. De heer C. Straver had kritiek omdat de reconstructie van tfe Weipoortse- weg niet voorkomt op het investe ringsprogramma. Hij had ook zorgen over de toestand van de Zuidbuurtse- weg, wil een voetpad aan de westzijde LISSE Geboren Mariska dr v H van Drunen en G M J Koot; Pleter C zn v J B Nieuwenhuis en N Natzijl: Monica W D dr v A in 't Veld on W J Wassenaar; Martinus W zn v M W van Noort en J S M Droogh: Alida H M dr v. C B Wessels en M T Pardon: Ruiger M zn v P W Buckmann en J E van der Bos: Irene dr v P de Leeuw en J Svhonewllle; Frank J C zn v R L Schippers en J Kindt. Ondertrouwd: 11 J Mosseveld en M M Bijnsdorp; A J M Jonkman en J I M Dofferhof; F R V Zitter en A H de Keizer: A C H Onderwater en M S M Meijer; W F J Steunenberg en A J de Lange: J J M van der Prijt en H M C Gervais; A P van der Berk en D M M Vreeburg; A Blekcndaal en M A T van der Zwct; J P van Leeuwe nen C M Zuiderduin; H J J M Landwer en H M de Kuijper. Gehuwd: F E van den Burg en A C M Meeuwissen: J L Brandcinann en C J Groothedde: J N van Noort en H A Kleyhorst; J Heemskerk en A P M Onderwa ter. en verbreding van het gedeelte tussen de Sint Jan cn de Geerbrug. De heer Straver was weinig gelukkig met de houding van G.S. bij de realisering van de Burgemeester Smeetsweg waarvan de lasten worden afgewen teld op de industrie-vestigingen. Hij zag de heffingen bij nieuwbouw van industrie in het westen zeker als heilloos voor de Leidse regio gezien de hoge werkloosheidscijfers. De sluiting van de Jeugdsociëteit aan de Hoge Rijndijk die was onderge bracht in de voormalige rectorswo ning van De Goede Herder kwam ook aan de orde. De raad betreurde de maatregel waarbij de heer L. v. d. Post opmerkte dat toch alle steun was toegezegd bij het zoeken naar een nieuw onderkomen. De raad retour neerde het stuk naar b. en w. voor nader advies. Aan het einde van de vergadering toen de tribune de gele genheid kreeg zijn zegje te doen gaf de heer Valk, één van de leiders een overzicht van de gebeurtenissn. Hij zei, dat hier de belangen van 210 kinderen op het spel staan. De raad had veel waardering voor de aktiegroep aan de Hoge Rijndijk door na het afstemmen van het subsidie- voorstel aan de Streekmuziekschool Rijnakkoord niet bij de pakken te gaan neerzitten. Zij wil nu in januari starten met algemene muzikale vor ming en men verleende vlot. met algemene stemmen, een subsidie voor de komende twee jaar. De heer B. P. M. van Leeuwen werd beëdigd als raadslid, als opvolger bij de Vrije Lijst van de heer Sies. Het krediet voor verbetering van de riole ring in de Zuidhof is goedgekeurd. Gemeentewerken heeft echter nog meer dingende zaken zoals uitbreiding van Zonnegaarde en planne Westei- de 2 en 3. Het zendingscentrum in Oegstgeest, van waaruit mede de actie 'Kom over de Burg' wordt voorbereid. WARMOND Van 7 tot en met 11 december zal in Hotel 'De Zon', Dorpsstraat 114 het röntgenologisch borstonderzoek worden verricht. (ADVERTENTIE) ALLEEN EEN GOEDE BRANDPOLIS IS GOED GENOEG VOOR U Voortgang verkondiging organiseren en coördineren, hij trekt overal heen, houdt contact, inspireert. 'Onze doelstelling is: kerken helpen kerken. Het gaat er om, gezamenlijk een extra schep op de gewone zen- dings- en diakonie-bijdragen te doen en daarmee de kerken in de derde wereld te helpen bij hun werk in de breedste zin van het woord, dat wil zeggen: helpen bij de voortgang van de verkondiging, bij de uitbreiding van het dienstbetoon, de bevordering van de gerechtigheid en de vernieu wing van de gemeenschap. Vier di mensies dus. Hierin kunnen we die kerken behulpzaam zijn. Het ging er nu om, dat de plaatselijke comité's de adressen van allen, die als kerklid ingeschreven, zouden verzame len. Ieder comité heeft dan weer een aantal medewerkers als lopers, die elk twintig adressen voor hun rekening nemen. Alleen in Oegstgeest zijn er al driehonderdvijftig! Op hoeveel schat u het aantal mede werkers in het hele land? 'Op tweehonderdvijftigduizend. In de comité's zitten vijfenzeventighonderd mannen en vrouwen!' Wanneer starten die lopers? 'De bedoeling is, dat ze op maandaga vond 11 december op pad gaan en aan elk van hun twintig adressen de enve lop overhandigen. Op vrijdag 15 de cember komen ze voor de bijdrage terug. We vragen van ieder kerklid één procent van zijn jaarinkomen voor het goede doel te offeren. Men kan dit doen met een betaling ineens, ook per giro en chèque, maar ook in termijnen, dus als eerste betaling één vierde te geven, met de toezegging, in 1973 dit nog eens driemaal te doen We beseffen echt wel, dat december een dure maand is' Wil Kom over de Brug uitzonderingen, nok wel in de omge ving. Dat is erg naar. GROOT MEELEVEN Dominee Mackaay weet van ontroe rende bewijzen van meeleven. 'U mag het gerust schrijven. Een oude dame uit Venraay geeft negentig gulden, een bedrag dat ze zomaar niet ineens kan betalen. Daarom stuurde ze negen ingevulde girobiljetten met het verzoek, iedere maand over een tientje te willen beschikken. Een non van een heel kleine congre gatie wilde vijf-en-dertig adressen be zoeken. 'We hebben zelf niet eens zakgeld', schreef ze. 'Maar moeder overste heeft toegezegd, twintigdui zend gulden van de hele congregatie te zullen overmaen. Een enorm be drag voor zo'n kleine orde. Ook is er al een gift van de koningin binnen'. Dominee Mackaay heeft het erg druk en is tegelijk gelukkig met al die bewijzen van meeleven en bereidheid om de christenen, die het véél minder hebben dan wij, le helpen. Op 15 december zal de liefde blijken. Johan van Wolfswinkel (ADVERTENTIE) HILLEGOM Een overvolle tribune volgde tijdens de raadsvergadering de algemene beschouwingen over de be groting '73. PvdA-fractievoorzitter E. Spilker zag voor 1973 tegenvallers van bijna vier ton. Eén ton is ontstaan door een wijziging in de uitkering voor sociale zorg, de tweede door toeneming van de kapitaalslasten. De PvdA-fractie wil de 'gok' van een niet-sluitende begroting nog steeds wagen, maar dan niet voor een tekort van beperkte omvang, maar voor een van miljoenen. Voor de verhoogde rioolbelasting zag dit raadslid geen enkele aanleiding. De fractie wil met de voorgestelde verhoging van rioolbelasting akkoord gaan. als het college bereid is de mer- opbrengst te reserveren voor het tota- 12 rioleringsplan. De provinciale planologische commis sie is het er nog niet over eens of het plan 'Zanderij' nu voor een sportpark of voor woningbouw in aanmerking moet komen. Wellicht is het mogelijk daar tegelijk een aantal tennisbanen aan te leggen. Het dan vrijwonede tenispark aa de Prinses Marijke- straat is t.z.t. een unieke plaats voor bejaardenwoningen. D'66-fractievoorzitter ir. P. F. H. Clig- nett was van mening dat de raad het contact met de inwoners verwaarloost. Na de verkiezingen zijn de opvattin gen en wensen va de kiezers kee- l«jk iet belangrijk meer en van me de-besturen kan geen sprake zijn. D'66 is va mening dat het voor een juist beleid noodzakelijk is een be leidsnota op te stellen, die de toe komst voor vier jaar belicht. Deze nota moet worden opgesteld mede aan de hand van een enquête die over geheel Hillegom wordt gehouden en waarin voldoende ruimte wordt gela ten voor suggesties van de burgerij. Nu de inspraak-gedachte bij de burge rij redelijk is overgekomen, wil D'66 zich de komende twee jaar concentre ren op het principe van de 'ter zake doende uitspraak'. 'Het college', aldus D'66. 'moet zeker niet schuwen eens een antwoord schuldig te blijven. Lie ver neen. dan nietszeggende frasen.' Ir. Clignett stond stil bij 'de Gewest- LEIDEN Dit is het Vliet-complex dat de Stichting Studentenhuis vesting te Leiden op vrijdag 15 december in gebruik neemt. De studentenkamers zijn gebouwd op een voormalig fabrieksterrein tussen de Kaiserstraat, het Rapenburg en de Vliet. ssis er t bee! ire h- is a na Q ebbet eleidi Mij juis mand 'perj r elk Abrj dacht et? I twooi Ig, vraat ove; rahai Is nt k me it iet r ve; Uitbreiding dienstbetoon 0 Bevordering gerechtigheid 0 Vernieuwing gemeenschap OEGSTGEEST In het vroegere herenhuis, naast de ingang van het Zendingshogeschoolterrein, gonst het van aktiviteit. Hier is het aktie- bureau, het zenuw-centrum van 'Kom over de brug' gevestigd. Alle draden, over Nederland gespannen, komen er samen. i ld. D G( daa moe de en d is af horei Hee alles n ge Go it d regen l Ab- t ziji is all n he terbij t n on het niet een wil, Dominee P. Mackaay, secretaris bin nenland van de Raad voor de Zending van de Hervormde Kerk, is voorzitter van 'Kom over de brug'. Hij heeft in dit huis, dat dus nu kantoor is, vroe ger elf jaar gewoond. Met kwieke tred laat hij mij in snel tempo alle kamers zien. Achter iedere deur wordt ge werkt, geschreven, getypt, uitgezocht, gerubriceerd, gecorrespondeerd. STERKE GROEI 'We hebben het oude huis gehuurd, van 1 januari 1972 tot 1 juli '73. Het werk groeide zo sterk uit, dat we er van oktober tot februari van het vol gende jaar nog een bouwkeet bij moesten nemen. Onze aktie is de vijftiende van deze maand afgelopen. Voor de verwerking van de binnenge komen gelden hebben we met dit huis alleen tot juli wel ruimte genoeg!! De Brug-aktie is de tweede van deze soort. Het eerste plan werd in 1966 geboren. Toen deden de rooms-katho- lieken niet mee. Nu wél. 'We hebben ons gericht tot alle predi kanten, kerken, diakonieën, zendings commissies, pastoors, parochiale ra den, missie-comité's in het hele land', vertelt dominee Mackaay. 'Ons be sluit, weer zo'n aktie te ondernemen, is mede beïnvloed door kardinaal Al- frink, die ons op het pastoraal conci lie in Noordwijkerhout gelukwenste met de eerste. Hij uitte daarbij de wens, dat ook zijn kerk mee zou doen. In 1971 besloot het bestuur van 'Kom over de brug' twee vertegenwoordi gers van iedere Nederlandse kerk uit te nodigen'. Hoeveel kerken zijn dat? 'In totaal tien, plus het Leger des Heils'. Dus ze doen niet allemaal mee? 'De vrijgemaakte en christelijk gere formeerde kerken en de gereformeer de gemeenten hielden zich afzijdig. En toen het bestuur besloot, de rooms katholieken te vragen, trok de gereformeerde zendingsbond zich ook terug'. Daarna hebben we al die gemeenten uitgenodigd, mensen voor de plaatse lijk akties aan te wijzen. Er werden in 't geheel 1700 comité's gevormd. KERKEN HELPEN KERKEN Dominee Mackaay, (lie voorzitter van het overkoepelende landelijke comité is, heeft het er verbazend druk mee. Hij is hele dagen in de weer met FILMS IN LEIDEN TOT 7 DECEMBER: Camera: 'Azen zijn troef' 14 Jr. dag. 19 en 21.15 uur en do. vr. ma cn dl ook 14.30 uur Kindermatinee 'De wraak van Ivanhoe' a.l. za en wo om 14.30, zo 14.30 en 16.15 urn Nachtv. 'In opdracht van de Marine' 18 lr. vr.. za 23.30 uur. Luxor: 'Strelende Handen'. 18 jr. Dag. 14.30. 19.00 en 21.15 uur en zo extra voorst. 16.45 uur. Lido: 'De terugkeer van de sterkste mannen ter wereld' 14 Jr. Dag. 14.30, 19.00 en 21.15 uur en zo nog een voorst. 16.45 uur. Studio: 'Family Life' 18 jr. Dag 14.30, 19.00 en 21.15 uur e" zo extra voorst. 16.45 uur. Trianon: 'Poppen aan een touwtje' 14 )r. Dag. 14.30. 19.00 en 21.15 uur en zo extra voorst. 16.30 uur Rex: 'The culpeppcr Gattle' 14 jr. Dag. 14.30. 19.00 en 21.15 uur en zo extra voorst. 16.30 uur. DIENST APOTHEKEN Tot 8 december, apotheek Tot Hulp der Mensheid. Hooigracht 48. Leiden, en apo theek Oegstgeest. ZONDAG 3 DECEMBER Foyer Gehoorzaal, 11 u.: koffieconcert. Baro- kensemble Musica Da Camera en Max van Egmond bariton, werken van Tclemann. Handel. Turinl en Buxtehude. MAANDAG 4 DECEMBER Stadhuis, kamer 3. 2.30 tot 4.30 u.: spreek uur Alg. Burgerlijk Pensioenfonds. DINSDAG 5 DECEMBER Arbeidsbureau Herengracht, 9.30 tot 10.30 uur: Man-Vrouw-Maatschappij. spreekuur over parttime-werk. Driftstraat 49. 10 30 tot 11.30 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. WOENSDAG 6 DECEMBER Dijkstraat 2a, 10 tot 11 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Stadhuis. 4.30 tot 6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. DONDERDAG 7 DECEMBER Stadhuis, 6 tot 8 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. VRIJDAG S DECEMBER Jazz-zolder Hot House. Rapenburg 24. 10 uur nam gitaar, piano, bas en drums. Zaal Bevrijdingskerk, Montgomerystraat, 7 tot 10 uur: ruilbeurs voor verzamelaars. ZATERDAG 9 DECEMBER Oegstgeest Rijnlands Lyceum. 8 15:c aba- ret Don Quishocking met 'Zand in Je badpak'. Morsweg 114, 2 tot 5.30 uur: Jeugd-schaakso- ciéteit, vanaf 15 jaar. (ADVERTENTIE) vorming'. Hillegom heeft voor een gewest Bloembollenstreek gekozen. Er is een bescheiden overleg geweest met Noordwijkerhout. Dc Vereniging van Nederlandse Gemeenten, de Kamer van Koophandel te Leiden en de werkgroep gewestvorming van G.S. van Zuid-Holland stelden dat het ge west Bloembollenstreek niet haalbaar is. Een grondig onderzoek, inclusief het raadplegen van de bevolking, ver dient de voorkeur. Naar aanleiding van de onderwijsnota meent D'66 dat het tekort aan leslokalen 9 bedraagt. Aandacht vroeg hij voor de bouw van een LOM-school. Gevraagd werd of het college bereid is de onderwijsnota in een open discussie met de school hoofden te bespreken. CCP-fractievoorzitter Fr. Out vroeg de grootste urgentie voor de centrale riolering 1.080.000) en bepleitte andermaal grond voor de z.g. eigen bouwers. Hij vroeg ook een begin te maken met het plan 'Treslong', zodat in ieder geval continuering in de woningbouw gewaarborgd wordt. Ook stelde hij voor op de plaats van krotten woningwetwoningen te bou wen. Een spontane doorstroming blijft een wens. CCP-Hillegom meent dat het nuttig zou zijn de reserve van de exploitatieverordening ad 462.652 te besteden aan een versnelling van de centrale riolering. Medewerking aan regionale diesten in de Bolle- slreek .a.v. ondenvijs, o.iji. bestaande uit een schoolpsycholoog, remedialtea- cher, schoolarts, schoolmaatschappe- lijk werker en logopodist zou per inwoner een bedrag van 15 per jaar vergen. Dat is niet haalbaar, zei CCP- voorzitter Out. De nieuwe subsidieregeling voor het jeugdwerk blijkt nog steeds in voor bereiding te zijn. Daar de resultaten eerst medio '73 uit de bus komen, verwachtte Fr. Out een goede rege ling. Hij noemde de stijging van de kosten voor het ophalen van bedrijfs- vuil met vuilnisemmers van 45 tot 115 rigoureus. Ook een stijging van 30 pet voor laadkisten is 'fors'. VVD-fractievoorzitter J. van Dalen vond het een goede zaak zelf wat ruimere middelen te scheppen binnen het kader van de nog bestaande moge lijkheden en weigerde zich straks in de mond te laten leggen te hebben gsproken over 'de broekriem strak ker aanhalen'. Van Dalen toonde zich een voorstander van spoedige invoe ring van de 'onroerend-goed-belas- ting'. Met daardoor verkregen inkom sten van een ton. ka ee miljoen worden geïnvesteerd. In '72 is een aantal werken niet in uitvoering ge nomen. Woningbouw op 'De Zanderij' heeft veel economische voordelen. Meer woningbouw aan de westzijde zal de argumenten tot heropening van het Spoorwegstation verzwaren. Maandag 11 december antwoorden B. en W. tijdens een vergadering van de raad van 1012 en van 14.3018,00 uur. LEIDEN In Galerie 't Duivcnhuys aan het Rapenburg exposeert de grafi- ca en schilderes Laetitia de Haas een groot aantal etsen en schilderijtjes va:ï klein tot zeer klein formaat. Over net algemeen lieve prentjes in een kwasi-priraftieve stijl. Alles wat bur gerlijk en gezapig, maar plots komt men dan te staan voor prenten, die wel echt ontroeren. Ze schijnt een beetje heimwee te hebben naar grootmoeders tijd. het geen zou kunnen worden afgeleid aan een prentje als 'Mijn kamertje'. Ook het popperige is haar niet vreemd, getuige enkele landschapjes op uitzon derlijk klein formaat. Als ik mij bepaal tot de beste voort brengselen van haar etsnaald, dan wil il: toch ook wel graag wijzen op prenten als 'Nonnetje', waarin de af wachting en de berusting toch wel raak is getroffen. Een goede volwas sen prent is ook 'Leon', innig is 'Vrouwtje'. Ook de stemming van zie ligheid is in 'Huis' met die vrijsters en overjarige dametjes getroffen. Al met al: geen groots werk maar een bepaalde categorie van liefhebbers zal het toch wel aanspreken. De keramist Guurt van Westerloo schijnt bezeten van eieren. In allerlei uitvoeringen en met soms ietwat sur realistische bijvoegsels vertoont hij rie/o svmbolen van beginnend leven. Zelfs toont hij een hele verzameling ervan in bijpassende eierdopjes. Enke le andere, min of meer grappige za ken toont hij voorts in vormen als een kussen met scheur als een geo pende mond. een mooie gave bolvorm met hersenaehtig geprofileerde zijde. Ten slotte een groot aantal kleine tuin-kaboutertjes. Voor mij hoeft dat allemaal niet. Tot 16 december. WILLEM PRINS Roberdom-3 - Postbus 1857 Goes de Vrieseloon 177 Tel. 23.17.36 - 23.89.63

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3