Wachtlijst telefoon Leiden binnenkort opgeheven Drie flats in Victor III Gezinsvervangend tehuis in Katwijk aan den Rijn Kort nieuws uit de omstreken ze zeggen.. Agenda voor Leiden Alkemade wil geen gewest met Alphen Marktberichten Station bollenstreek blijft voorlopig VVV Katwijk werft weer toeristen Muziekschool op de plaat Burgerlijke stand van Leiden Gemeente Katwijk en B.M.P. Kornet zijn het eens Raad Warmond voelt niet voor gewest Den Haag Agentschap M en naar VVV Leiden Zoeterwoudse Geerpolder heeft gebrek aan elektriciteit TROUW/KWARTET DONDERDAG 30 NOVEMBER 1972 REGIO Nieuwe telefooncentrale Corn. Schuytlaan deze week in gebruik LEIDEN Op vrijdag 1 en zaterdag 2 december zal een belangrijke verbetering worden aangebracht in de telefoonsituatie in de Leidse agglomeratie. Op vrijdag 1 december om 8 uur wordt nl. de nieuwe telefooncentrale aan de Corn. Schuytlaan te Leiden in gebruik ge steld met een begincapaciteit van 5500 nummers. Met het in gebruik- nemen van deze centrale in het net Leiden naast de centrale Boom- markt en de Oegstgeester telefooncentrale zal de wachtlijst in Leiden in de loop van de komende twee maanden geheel kunnen worden opgeheven. uitgesloten kunnen zijn. Tegen middernacht wordt de operatie voortgezet met het van de Boommarkt overbrengen van ongeveer 2200 aan sluitingen op de Cornelis Schuytlaan waarmede naar mag worden aangeno men uiterlijk zaterdag om 18 uur het geheel zal zijn voltooid. Het indienststellen van nieuwe aan sluitingen en het overbrengen van aansluitingen van andere centrales op de centrale Corn. Schuytlaan is een omvangrijk werk, dat vrijdagochtend begint met het in gebruik stellen van 670 voorbereide nieuwe aansluitingen op de centrale Cornelis Schuytlaan, waarna om 10 uur een begin wordt gemaakt met het op deze centrale overbrengen van de aansluitingen van 540 bewoners van de wijk Noord- Hofland die tot dan toe waren aange sloten op de centrale Voorschoten. Voor deze abonnees, die in Voorscho ten ruimte maken betekent dit een ander netnummer zowel als een gewij zigd abonneenummer. Om 13 uur volgt de omzetting van 500 aangeslotenen in Morsch-kwartier en omgeving Rijndijk en Haagsche Schouw op de centrale Cornelis Schuytlaan. Zij waren tot dan aange sloten op de centrale Boommarkt. Om 22 uur worden 600 andere abon nees, deels bewoners van het Morsch- kwartier, deels verspreid wonend over het Zuid-Westen van Lelden overge bracht van de centrale Boommarkt naar de nieuwe centrale. Als gevolg van noodzakelijke kabel werkzaamhe den zal deze groep van dat ogenblik af tot de volgende ochtend plm. 10 uur, de een langer, de ander korter HILLEGOM Burgemeester en wet houders van Hillegom hebben van de Staatssecretaris van Verkeer en Wa terstaat bericht gekregen dat de Ne derlandse Spoorwegen niet van plan zijn de laad- en losplaats in Hillegom, Lisse en Noordwijkerhout te sluiten, tenzij de ontwikkeling van de plaatse lijke vervoersomvang daarvoor aanlei ding zou geven. Destijds hadden de Spoorwegen laten weten van plan te zijn tot sluiting over te gaan, maar daar kwamen de bloembollen exporteurs tegen in ak- tie. KATWIJK De wervingsactie voor het komende seizoen is bij de Kat- wijkse VW in volle gang. Gisteren gingen 2500 pakketjes de deur uit naar reisbureaus in o.a. Duitsland, Frankrijk, Zweden en Engeland. 'De folders moeten voor de kerst bij de reisbureaus zijn', zegt Chr. Ver- plancke, 'want dan hebben de mensen een paar dagen vrij en gaan ze eens denken aan de komende vakantie'. De folder is gesteld in drie talen en bevat de noodzakelijke gegevens van Katwijk met een hotel- en pensions- lijst compleet met accommodatie, prijzen en dergelijke. NIEUW-VENNEP De grammofoon plaat, die is opgenomen in de Gere formeerde Kerk van Nieuw-Vennep van leerlingen van de muziekschool Haarlemmermeer, is verschenen. Net op tijd voor Sint Nicolaas. De plaat kost 13.90 en is in Nieuw Vennep op de volgende adressen verkrijgbaar: Fa. Buyten, Bosstraat 56, Bokhorst, Kerkstraat 2, Zwaving, Schoolstraat 25, Metz, Warande 57, Van der Kruis, Hondsdraftstraat 10, Koster, Geref. Kerk, Van Haeringenplantsoen, Fa. De Wit, Barentzstraat 20. De opbrengst van de plaat is voor de inrichting van de muziekschool. RIJNSATERWOUDE Vrijdag 1 de cember vergadert de raad. Agenda: aanbieding begroting 1973; vaststel ling bestemmingsplan 'Landelijk Ge bied'; aankoop gronden in verband met reconstructie Herenweg; naamge ving openbare kleuterschool. MAATREGELEN Het spreekt vanzelf dat al het moge lijke wordt gedaan het omvangrijke werk zo soepel mogelijk te laten ver lopen en dat maatregelen zijn geno men om ongemakken tot het mini mum te beperken. Daar waar langdurige onderbreking door kabelomlassing onvermijdelijk is zullen de openbare straatcellen in dienst worden gehouden. Voor de voor het openbare leven belangrijke aansluitingen als die van artsen, brandweer en politie worden afzonderlijke maatregelen getroffen. Dat de telefoonsituatie voor de agglo meratie Leiden door e.e.a. drastisch gewijzigd wordt is duidelijk als men bedenkt, dat door de omzettingen te vens ruimte vrijkomt in de centrales Boommarkt en Voorschoten. Boven dien zal reeds in het vierde kwartaal van het komende jaar de nieuwe centrale Leiderdorp met 4900 num mers in dienst woiden gesteld. VERKEERSAFWIKKELING Zoals in het wegverkeer is voor de telefooncomraunicatie bij uitbreidend abonneeverkeer verbreding van wegen en aanleg of verbetering van verkeers pleinen nodig. Zulk een 'verkeers plein' is de knooppuntcentrale aan de Willem de Zwijgerlaan te Leiden waarvan een belangrijk deel in het 3e kwartaal van 1974 in gebruik zal wor den genomen. Dan ook zal Leiden een kort netnummer krijgen en worden de abonneenummers zes-cijferig. In 1975 zal deze verkeerscentrale dan de afwikkeling van het interlokale en internationale verkeer van de centrale Boommarkt overnemen, waarmede ook de kwaliteit van deze verbindin gen zal verbeteren. werd aanvaard. Een heet hangijzer was het voorstel tot verkoop van grond in 'Zuidhoek' aan de heer P. H. I. J. van Ruiten, Dijkstraat 20 Roelofarendsveen, voor de bouw van 6 halfvrijstaande wonin gen met 5 garages en 2 bungalows met 2 garages. Inmiddels hadden B. en W. bouwvergunningen verleend en is men met de bouw begonnen. Naar aanleiding van dit voorstel was er een brief binnengekomen van de heer J. J. Bakker, Zuidhoek 11a, die alsnog als aspirant-koper voor een gedeelte van de grond in aanmerking wilde komen. Voorts was er een schrijven van 8 bewoners van de Zuidhoek, die niet tevreden waren en verzochten alsnog hun bezwaren tegen de in uitvoering zijnde werkzaamheden ken baar te maken. Een voorstel van de heer Van Duijke- ren om de raadsvergadering te schor sen werd verworpen. Na een soms wat emotionele discussie werd wel het voorstel van voorzitter aanvaard om de besprekingen rond dit voorstel uit te stellen tot na de vergadering. In een besloten vergadering werd de be woners van de Zuidhoek gelegenheid gegeven hun bezwaren aan de raad kenbaar te maken. Dit beraad was 's nachts om half een nog niet afgeslo ten. ADVERTENTIE dat je de japon die je zoekt alleen zult vinden bij HAARLEMMERSTRAAT 114-120 TEGENOVER DONKERSTEEG LEIDEN Geboren: Danny C d v J L van Steijn en A J M van der Hoorn; Marcus H 3 vNJ Romljn en M H C Kooloos: Johannes a v J Bavelaar en W van Tongeren; Marco a v G van der Plas en J Haasnoot; Irene C d v R Bleljenburg en C Kerkhof; Alexander Ch z v W A Brand en G Penseel; Relnler J B a v G W Smallegange en J A M Kornet; Peter B z v W Reljngoud en J A M van der Lan». Overleden: P van der Meer 2 Jun 1944 man; J de Zwart 27 sep 1893 man: L van Dam 18 mrt 1900 man; A B J van der Plaats 8 mei 1891 man; J C van den Heuvel 8 mei 1893 geh gew met G C van den Berg; A van der Burg 25 feb 1908 v N Schram; J van Zijp 24 mei 1909 man. NOORDWIJKERHOUT De gemeen teraad heeft een subsidie van 4.000 beschikbaar gesteld aan een actiecomi té dat in De Zilk een speelgelegen- heid voor de jeugd wil inrichten. Daarnaast stelde de gemeente een ruim terrein langs de Sportlaan be schikbaar, waar het comité speeltui gen wil opstellen. In het plan Victor III gaat de R.K. Woningvereniging 'St Antonius van Padua' 3 flats bouwen, die aan de Maandagse Wetering het meest noor delijke deel van het plan afronden. Elke flat gaat 20 huurwoningen om vatten. De heer Van den Burg verzocht om een parkeerverbod aan het begin van de Schulpweg, bij de Gooweg. Er schijnt enige beweging in het particuliere initiatief te komen om trent de schoolvakantieregeling. Uit een enquête van de afd. maatschappe lijke zaken van de gemeente is geble ken, dat aan meer en betere speelgele- genheid voor de jeugd in de vakantie veel behoefte is. De verordening opslag gas-, huis brand- en stookolie, die regelen stelt op het voorkomen van milieu-veront reiniging kreeg, nu meer duidelijk heid gegeven was over de kosten, de instemming van de raad. Bij het voorstel van B. en W. om aan het R.K. Kerk- en schoolbestuur De Zilk bijna 75.000 beschikbaar te stellen voor de betaling van architec tenhonorarium en constructiewerk zaamheden voor de bouw van een school, kon de raad de wrevel over het beleid van het schoolbestuur ter nauwernood onderdrukken. Ergens was het schoolbestuur de dupe van de architect, die heeft gemeend I een opdracht zó tot in detaih moeten uitwerken, dat het raaxia aan honorarium kan worden vei gen. De door de architect opgest begroting is volgens de directeur gemeentewerken onhaalbaar. Daa is het schoolbestuur verzocht de groting ernstig te onderzoeken. KATWIJK Met de heer B. M Kornet, Boulevard 1, bereikten B. W. de volgende overeenstemming, verkoopt en draagt aan de geme in volle eigendom over: a. zijn eigendommen aan het Emmaplein en de Freek van Rh straat, bekend als het gebouw 'II ca'; b. zijn eigendommen aan de Evertsenlaan, waarop een bol schuur met bedrijfswoning staat; de prijs van 535.000. De eigendomswerving van de onde bedoelde eigendommen is voor de meente van bijzonder belang met oog op de realisering van het het centrum van Katwijk aan ontworpen plan, terwijl die bedi onder b. de mogelijkheid opent on afbraak van de bestaande opsta! verbinding tussen de Piet Hein en de Kon. Julianalaan tot stam brengen en de bestemming te rei ren van de daarliggende gro: overeenkomstig het bestemmings] 'Cleijn Duin'. het mogelijk is dat gemeentewerken het glaswerk b.v. flessen enz. ophaalt of dat er een plaats wordt aangewe zen, waar men dit glaswerk kan depo neren. B. en W. zullen dit nader bekijken. Tot slot werd afscheid genomen van de heer G. Vellekoop, die wegens vertrek naar elders de gemeente gaat verlaten. KATWIJK In oktober besloot de raad van Katwijk tot de aankoop van een perceel grond van de Kerkvoogdij van de Hervormde Ge meente Katwijk aan de Rijn voor de bouw van een gezinsvervangend tehuis. Een voorstel tot verkoop van deze grond aan de Stichting Gezinsvervangend Tehuis te Katwijk komt binnenkort. Uit de statuten van deze stichting blijkt dat het doel is 'de huisvesting en verzorging van geestelijk gehandi capten van alle gezindten, die op het moment van toelating in staat zijn tot geregelde arbeid en geacht kunnen worden te passen in de sfeer der tehuizen. Zij tracht dit doel te berei ken op basis van de christelijke levens beschouwing door daan-oor één of meer tehuizen op te richten en te exploiteren'. In de behoefte zal in de naaste toe komst kunnen worden voorzien door de bouw van een tehuis op het ter rein van de voormalige N.H. pastorie aan de Kerkstraat. De architect, de heer I. P. van der Gaag te Delft, werd geconfronteerd met een situatie waarbij aanpassing werd vereist bij bestaande oude ge bouwen waarvan sommige, o.m. het Koningshof en de N.H. kerk, onder monumentenzorg vallen. Zowel naar de mening van B. en W. als die van FILMS IN LEIDEN TOT 7 DECEMBER: Camera: 'Azen zijn troef' 14 jr. dag. 19 en 2115 uur en do, vr. ma en dl ook 14.30 uur. KlndermaUnee 'De wraak van Ivanhoa' a.L za en wo om 14.30. zo 14.30 en 19.15 uui Nachtv. 'In opdracht van de Marine' 19 )r. vr.. za 23.30 uur. Luxor: 'Strelende Handen'. 18 Jr. Dag. 14.30. 10.00 en 21.15 uur en zo extra voorat. 19.45 Lidó: 'Da terugkeer van de sterkst^ mannen ter wereld' 14 jr. Dag 14.30. 19.00 an 21.19 uur en zo nog een voorat. 16.49 uur. Studio: 'Family Life' 18 Jr. Dag. 14.30. 19.00 en 21.15 uur e» 10 exfa voorat. 16.43 uur. Trianon: 'Poppen aan een touwtje' 14 Jr. Dag. 14.30. 19.00 en 21.19 uur en zo extra voorst. 16.30 uur. Rex: 'The culpepper Cattle' 14 Jr. Dag. 14.39. 19.00 en 21.15 uur en zo axtra voorat. 16.30 uur. DONDERDAG 30 NOVEMBER Praethuy*, Vrouwenkerklcooratr. 9. 8 uur: gesprek over binnenstad. Gehoorzaal. 8.15 uur: Residentle-Orkeat met Carlos Feller bariton. 8 uur: spreekuur Jazz-zolder Hot ADVERTENTIE Stadhuis. 6 raadsvrouw. VRIJDAG 1 DECEMBER Rapenburg 24. 10 uurnam House. TENTOONSTELLINGEN Sled. Museum de Lakenhal) tot 26-nov. Land schappen uit de 17e eeuw. Sled. Museum de Lakenhal: Oudt Singel 28. Leo van den Eckel, grafiek en tekeningen. Rapenburg 73: LAK-tentoonstellIng, wandkle den en textielplastieken van Marijke Stul- tlens-Thunnlssen, tot 15 december. Galerie Van der Vllst, Botermarkt 3, Lelden: Schilderijen van Karei Wlggers, keramiek van Anke Blankevoort en grafiek van Fre- derlk van Batenburg. Tot 6 december. Dins dag tot en met zaterdag van 9 tot 6 uur. Rapenburg 94, Galerie 't Duivenhys: dozen, schilderijen cn grafiek van Laetitia de Haas 24 november tot 19 december, dinsdag tot en met zondag van 2 tot 8 uur. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch Ziekenhuist dagelijks behalve op dinsdag van 19.00-19.45 uur; dinsdag van 13.00-14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30-15.30 uur. de welstandscommissie is de architect in zijn opdracht geslaagd, al hebben zij nog bezwaren tegen de opzet van de gevel. Hierover is nog overleg gaande. De plattegrond is in een u-vorm ge projecteerd, verbonden door een cen trale ingang met twee vleugels voor huisvesting, recreatie- en dienstruim ten. Op de begane grond is in de linkervleugel de woonkamer en een recreatieruimte gesitueerd, terwijl in de rechtervleugel de dienstvertrekken, keuken, eetkamer en bergruimte zijn ondergebracht. Boven zijn er 24 slaap kamers, voorzien van douche- en bad- ruimte. Extern is de dakvorm aange past aan de omgeving waardoor te vens alle slaapkamers van twee zijden licht ontvangen. Achter het gebouw bevindt zich de tuin bestemd voor ontspanning, ook voor de individuele bewoner (volkstuintje), een belang rijk aspect van het werk. Het plan gaat uit van een maximale capaciteit van 24 werkende mannelij ke en vrouwelijke geestelijk gehandi capten. Vanzelfsprekend zal naar een volledi ge bezetting worden gestreefd. In het eerste jaar is het normaal dat er sprake is van een onderbezetting. Het is niet gewenst de maximale mogelijk heden direct te benutten. De regeling is dat de financiële grondslag voor de tehuizen gevormd wordt door de op de Algemene Bij standswet steunende Tijdelijke Rijks groepsregeling Mindervaliden en de daarop gebaseerde beschikkingen. Hierin gaat binnenkort verandering komen. De ministerraad heeft name lijk besloten dat de gezinsvervangende tehuizen onder de werkingssfeer van de Algemene Wet Bijzondere Ziekte kosten (A.W.B.Z.) komen. De verzor- gingsprijs wordt berekend op basis van de jaarlijks door de minister goed te keuren exploitatiebegroting. Naar de huidige stand van zaken hebben B. en W. deze prijs op 47,20 per dag berekend. WARMOND De raad discussieerde o.a. over het schrijven van de burge meester aan de exploitanten van hore cabedrijven over verlenging van het sluitingsuur. De raad ging zelfs in geheime zitting. De kwestie kwam reeds in vorige vergaderingen ter sprake, omdat de omwonenden van horecabedrijven last ondervonden. Na heropening van de vergadering deelde voorzitter mee dat de raad het recht heeft het sluitingsuur vast te stellen, doch dat de voorziter hiervan kan afwijken en een evenuele verlen ging kan toestaan. Ook werd gediscussieerd over het ad vies van de directeur van gemeente werken over de afvoer van huisvuil door middel van containers en de aanschaf van 'een kraan voor de vrachtwagen en over de tarieven van het reinigingsrecht Diverse voorstel len met betrekking tot de onderwijs- vergoedingen werden goedgekeurd. Goedgekeurd werd het voorstel om aan het. Comité Jeugd Natuurwacht een subsidie toe te kennen van 550. Wat betreft het subsidieverzoek van de stichting Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland zijn B. en W. van me ning financiële ondersteuning van het orkest voorsands te moeten beperken tot het schoolconcert. Met betrekking tot het Gewest Leiden meende de raad dat hierover la lang genoeg is gestudeerd en dat er nu spijkers met koppen moeten worden geslagen. Men voelde niets voor een Gewest Den Haag. Gevraagd werd of LEIDEN Op 6 december wordt diensten-pakket van de WV-Lei uitgebreid. Op die dag neemt VW-Leiden, verzoek van Maarse en Kroon, agentschap van die autobusonde- ming voor Leiden over van mevr W. Steeneveld, Steenstraat 43 te I den. Dit betekent dat houders maand- scholieren- en weekkau zich moeten wenden tot de VW. Deze overneming houdt verband het feit dat mevrouw Steeneveld Maarse en Kroon kenbaar heeft maakt zich uit de zaken te wil terugtrekken. KOUDEKERK Vrijdag 1 december opent burgemeester C. M. van der Linden de slijterij van de fam. Steensma aan de Dorpsstraat 52. De opening vindt plaats om 4 uur. WARMOND De financiële commis sie van de gemeenteraad houdt van daag (donderdag) om 8 uur een hoor zitting in het Gemeentehuis. ALKEMADE De raad van Alkema de behandelde onder meer de verkoop van grond in het plan Zuidhoek. Ui teraard ging de raad uitvoerig in op de nota van B. en W. inzake de structuurschets voor de bestuurlijke indeling. Namens de V.G.A. stelde de heer Patist dat zijn fractie geen voorstan der is van gewestvorming die van boven af wordt opgelegd. Gewestvor ming met Alphen a.d. Rijn wordt afgewezen, waarbij de V.G.A. staat achter de pogingen van B. en W. om te komen tot een gewest met gelijkge richte gemeenten, waarin Haarlem mermeer niet is weg te denken. KVP-fractievoorzitter N. J. Verhaar vond het onmogelijk nu al tot een besluit te komen. Moet het tot een keus komen dan is zijn fractie niet afwijzend tegen ge westvorming met Haarlemmermeer en Bollenstreek. Aan de hand van de aanmeldingen van kleuters voor een openbare kleu terschool menen B. en W. dat het niet verantwoord is per 1 januari 1973 te starten met een openbare kleuterschool en zij stelden voor bei de lokalen beschikbaar te stellen voor de kleuterhof 'St. Anna'. In een uit voerig pleidooi werd door de heer Van Hees gepleit voor een derde lokaal, maar dan wel het tweede lo kaal ter beschikking te houden voor de openbare kleuterschool. Zowel de heer N. J. Verhaar als mevrouw Eist- geest bestreed dit voorstel. Zij wilden wel meewerken aan een derde lokali teit voor openbare kleuterschool. Na de toezegging van wethouder J. S. Wagenaar dat begin 1973 gewerirt worden aan plannen tot realise van een openbare kleuterschool, overeenkomstig het voorstel van I W. besloten. In een zeer uitvoerige nota zette heer H. M. L. van Duijkeren ii waarom hij en de raadsleden Hees en Van Ruiten hadden veirji het beleid t.a.v. de grondverkt n Sotaweg en Spireastraat op de agi te zetten. Het kardinale punt was bij aanspraken over grondverf voor woningbouw vrije sector achti o is geclaimd dat de vrijkomende ei bezitswoning alleen aan ingezeta of economisch gebondenen verb zou mogen worden. Spreker ad het noodzakelijk dat bij de verkoop een bepaling met tijdsd wordt opgenomen. Gezien de ul breidheitl van deze nota verkregei en W. de goedkeuring om hierovfl een volgende vergadering met antwoord te komen. LISSE Zondag 3 december v in de Pauluskerk in de Poelpolder 7 uur een jeugddienst gehou waarin ds. H. G. Oostinga voorj De dienst staat in het teken vm aktie 'Kom over de Brug'. Het actiecomité organiseert een l fancy-fair in de Agatha-school op dag 8 december van 7-11 uur en zaterdag 9 december vanaf 2 uur 11 uur. LISSE Buurtvereniging 'Wilhelmi- na' houdt donderdagavond 30 novem ber een kienavond in gebouw Salvato- ri. Wagenstraat 8 uur. Donderdagavond wordt in de grote hal van ife Hobaho' de clubshow geopend van de Pluimvee- en konij nensportvereniging 'Lisse en Omstre ken', die ook vrijdag en zaterdag geopend zal zijn. NOORDWIJK Zaterdagmiddag 2 december van 2 tot 5 uur nam. be staat voor belangstellenden gelegen heid om aan het oude politiebureau lammie* speciaal handschoenenmagazijn karei doormanjtraat 294 - rotter Jam veneatraat - den haag. Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00- 12.30 en van 15.00-20.00 uur. Voor kraam vrouwen; van 10.00-11.30, 15.00-17.30 en van 18.30-20.0 uur. Op dinsdag Is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafde- ling (alleen voor ouders) dinsdag niet. Ma. wo, do en vrij van 18.3-18.45 uur; za en zo en ceramiek van Gerard van Westerloo, van van 15.00-15.15 uur. APOTHEKEN ZOETERWOUDE In Zoeterwoude heeft men weer te kampen met een onvoldoende electriciteitsvoorziening, wat vooral in de Geerpolder en de Zuidbuurt is te merken. Vanaf half zes laten de t.l.-buizen het bijna ge heel afweten, de gloeilampen versprei den slechts een spaarzaam licht en het gebruik van huishoudelijke appa raten is onmogelijk. Ook de televisie heeft er van te lijden; het beeld is zonder meer slecht. Ook vorig jaar openbaarden zich de moeilijkheden. Daar men in de zomer maanden geen hinder ondervindt, wijst alles op een onvoldoende capaci teit van het kabelnet. Regelmatig wordt geklaagd bij de leverancier, de Leidse Lichtfabrieken. Men heeft ge tracht verbeteringen aan te brengen, maar tot nu toe zonder succes. De enige oplossing is een nieuw transfor matorhuisje, zo wordt gezegd. Er zouden hierover onderhandelingen worden gevoerd, maar het einde van de moeilijkheden lijkt nog niet in zicht. LISSE Op de Vrije Bloemenveiling HBG zijn nu, behalve de spruithyacin- ten, ook de eerste tulpen en narcissen aangevoerd, en tegen behoorlijke prij zen verkocht. De aanvoer was nog niet groot en de kwaliteit kan nog beter maar in leder geval is hiermee de voorhoede gearriveerd van het bol- bloemen-legioen. Dit seizoen wordt hiervan een zeer grote aanvoer ver wacht. De gladiolenveilingen kenmer ken zich door een gevarieerde en goed gesorteerde aanvoer van goede kwaliteit. aan de Voorstraat de aldaar gedepo neerde gevonden rijwielen te bezichti gen. NOORDWIJK Een 17-jarige bak kersknecht uit Noordwijk blijkt zich op forse wijze te hebben verrijkt ten koste van zijn baas. Het begon met kleine gelddiefstallen. Zaterdagavond liet hij zich insluiten in het woonhuis van de bakker en toen de familie zich ter ruste had begeven, sloeg hij zijn slag. De jongeman haalde uit een geldtas ongeveer duizend gulden weg. Toen de bakker na het weekeinde het geld in de tas natelde ontdekte hij de diefstal en nam hij de recherche in de arm. De hardnekkig ontkennende knecht werd flink aan de tand ge voeld en legde daarna een bekentenis af. SASSENHEIM Dinsdagavond had de Vereniging van Huiseigenaren 'Sas- senheim en Omstreken' in het Bruine Paard haar jaarlijkse ledenvergade ring. De heer Jac. de Graaf die i.v.m. zijn leeftijd aftrad werd opgevolgd door de heer R. J. Scholtens. Volgens het jaarverslag van de secretaris ging de 6 pet. toegestane huurverhoging per 1.4.1972 in. Gebleken is dat som mige huurders de verhoging pas gaan betalen als zij door de kantonrechter worden veroordeeld. Door bemidde ling van de vereniging kon via de kantonrechter een huurschuld van 1382,12 worden geïnd. Het aantal leden liep terug van 103 tot 96, en het aantal woningen van 725 naar 669. Het bestuur bestaat uit: H. Dijkstra, Sassenheim, voorzitter; J. H. de Raad, Noordwijk, 2e voorzitter; C. M. Jonk man, Sassenheim, secr.-penningmees- ter; R. J. Scholtens, Lisse; Joh. Kie- bert, Sassenheim; L. Molenaar, Lisse en K. W. v. d. Wilk, Warmond. LEIDEN 9 november Groente- en fruit veiling: Appelen 16-48; aardappelen 20-21; andijvie 34-90: kroten gekookt 65; boerenkool 39-42; rode kool 22-26: groene kool 33-35; prei 23-57; spruiten A 65-69; B 46-51; toma ten A 710-740; B 660-670: C 560: CC 100: uien middelgrof 25-46: winterpeen 25-31; witlof 159-161; bloemkool A 33-46; knolselderij 13-45; bleekselderij 14-27; raapstelen 10; radijs 16: selderij 16-18. KATWIJK AAN DEN RIJN 28 november groenteveiling: waspeen A extra 660. A I 460-640, A II 260-630. B I 290-900, B II 210- 440. C I 550-650. C II 530-580. bloemkool 6 I 109, 8 II 51. knolselderij 27-53, rode kool 28, boerenkool 36-47, groene kool 27-35, andijvie 28-62, peterselie 27, schorseneren I 99-112, II 33-62. Aanvoer waspeen 186000 kg. ROELOFARENDSVEEN Bloemenveiling 23 november: Anjers Sim, Rose, Rood Keefer, Alice 23-37, Sim Wit, Arthur, Esperence, Pr. Ann, hocking 25-30, Le Reve 41, Carnaval 33-36, Charmeur 54-56, Rozgn Garnette, Ca rol, Zorina, Marimba 24-30, Nordia, Esther Ofarlm, Motrea, Belinda 42-56 Tawny Gold, Sonora, Super Star, Carina 27-39 Baccara 41-47, Strelltzia 2.25-2.35; Llex VerUcilata 1.50-1.65, Nerine 61-68. Geplozen stuks chrysanten 36-64 p.st. Troschrysanten 1.70- 2.50, idem jaarrond 2.55-3.30, Trosanjers I.70-2.00, Anemonen 50-65, Gladiolen 1.60- 3.45. Freesla's 1.35-1.95, Irissen 4.30-4.40. Narcissen Early Clorie 1.85-1.90 per bos. KATWIJK AAN ZEE Haringafslag woens- dag 29 november. IJM 205 en de 221-131 k. KW 206 en de IJM 207. 137 k. IJM 209 en de II, 134 k. KW 167 en de WR 33. 15 k. Prijzen steur 61, 68. SCHEVENINGEN 29 november vlsserljbe- richten. Besommingen trawlers: SCH 10 2000; SCH 54 3980; SCH 323 8055. Besommingen kustvissers: SCH 43 1760: SCH 69 2330; SCH 132 2230: KW 126 6730; KW 137 5700; TH 10 880; ARM 46 110. Noteringen per kg: tong g 10,48-10,54: tong gm 11,27-11,50; tong km 11.50-11.85; tong I 11.26-11.32; tong II 10,98-1,05; tarbot I 7,Os 7,50; tarbot II 5,62-5,80; tarbot III 5,40-5,50; tarbot IV 5.28-592: griet I 4,3-4,48. Per 40 kg; schol gm 90-100; schol m 95-100; schol kl 78-86; wijting gestr. 64-69; wijting dicht 41-50; schar 55-64: kabeljauw I 77-85; kabeljauw m 89-105; kabgljauw II 76-80; kabeljauw III 80-85; verse haring 48-50; verse makreel 0-65. Per 100 kg kabeljauw gr 240-250. Aanvoer 155 kisten kabeljauw: 26 schd wijting; 70 schar; 85 verse haring; I kreel; 250 kg tong en tarbot; 137 kl gez. haring. Verwachte aanvoer voor morgen: kustvissers. Aan de woensdagmarkt werden I muiden aangevoerd 140 kisten e: premiekisten schelivs, 80 kiste: 130 premiekisten wijting, 405 kabeljauw, 1018 kisten koolvis, 51 ten haring, 46 kisten en 184 prt kisten makreel, 31 kisten schol kisten schar, 210 kisten haai, 21 ten heek, 132 kisten varia, 314 stijve kabeljauw en 1150 kilo toti Per 1 kg in guldens; grote tongl* grootmiddel tong 10.71; Klein fl^ tong 11.68; tong I 11.58; tong II# roggen 130-80; vleten 196-156; P* kg in guldens: grote leng 4+ grote heek 642; grootmiddel heet Per 50 kg in guldens: schelvis 1 139; schelvis 2 95-86; schelvis 3 W wijting 1 73-55; wijting 1 73-55;' ting 2 82-50; schar 77; Schol steenbolk 53-49; schol 1 158; sd» 132; schol 3 130-128; schol 4 115; kabeljauw 1 115-86; kabeljauw 72; kabelajuw 3 00-83; kabeljau* 88-82; Kabeljauw 5 90-63; koolvU 53; koolvis 2 60-44; koolvis 3 w Koolvis 4 48-35; Tarbot 303; griet- 194; heek 1 162; heek 2 113; H<* 102-85; kl leng 56; lommen 60; men met kop 130-120; poontjes makreel en 2 75-32.50; lever 61 haai 48-25; blanke koolvis I 65; b°l 33 BESOMMINGEN Mlf KW 29 805; KW 39 55.700; KW 8.500; IJ 9 57.400; TX 8 10.200; TC 2500; TX 24 2500; TX 40 27. 2.30.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4